a. B „Bordeaux- Parijs'' voor Jo de Roo NEDERLAND-INDONESIE Nog geen start voor hernieuwd gesprek Weer gaten in UIbrichts muur Hoos rukt dak van rusthuis GEMEENTEPOLITIEK ONDER KVP-LOEP Bond Zonder Naam bezorgt 30000 mensen dagje uit— 1896 800 Soevanna Phoema stelt onverwacht ultimatum Derde Sterrit der naastenliefde ttentie ctie Indonesië kan geen agressie plegen f 'Li Wij waren er in jaren niet eens echt uit geweest. eebl&ts IjooiIwiH 12 eert de tijd TE RT ZIJN )OFDEN 1 bij". Goed De Philips n.l. aan uw lijmscherpe iave 800! DAGBLAD VOOR ZEELAND Spaanse stakingen lopen af BOMBARDEER AMBON NIET Ook N.-Guinea ter sprake j Weinig verandering - Grote schrik in Zevenbergen Hij wil terug naar Parijs Ontslagen bij Ned. emigratiedienst Films Carpenters ruimtetocht waardeloos nsen- I uwdak nakke- m "1 3RHOOFDEN HAVE 120-S BATTERIJ- 44.50 APPARAAT f. 42,- W. VAN DER STEEN 102e JAARGANG No. 23989 Voor GodKoningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A C. v. Dongen, C. J v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraal 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. MAANDAG 28 MET 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau vooi '.ppmwsp Elanden- GOES. Klokstraat 1 telefoon 6 252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen- HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 BjibureausTerneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 260' OOSTBUKU Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Jo de Roo, de donkere coureur uit het Zeeuwse land, heeft in de ganse wieler- vvereld de aandacht op zichzelf, zijn mooie provincie en Nederland gevestigd, door de 61e monsterrace Bordeaux-Parijs op zijn naam te brengen. Hij liet allereerst de Fransman Fran cois Mahé achter zirh, vervolgens de Belg Marcel Janssens, waarna, op de vierde plaats Wim van Est kwam. Piet Rent meester bezette de zesde plaats en Jo de Haan de negende. Een complete Nederlandse beheersing dus in deze koers voor geweldenaars, die ruim 15 uur in het zadel hebben gezeten en in die tijd 557 kilometer voor de wielen wegfietsten! Prestaties om diep de hoed voor af te nemen. Op de sportpagina's is de uitvoerige reportage te lezen van onze speciale ver slaggever. In Spanje staken momenteel nog onge veer 48.000 arbeiders. Zeven dagen gele den waren het er nog 80.000. Over geheel Spanje gaan de arbeiders langzaam maar zeker aan het werk. De staking duurt momenteel tweeënvijftig dagen. Zaterdag heeft generaal Franco de pri maat van Spanje, kardinaal Enrique Pla y Deniel ontvangen. Hij heeft met hem de controverse tussen staat en kerk ten aanzien van de steun aan de stakers, ver leend door de r.-k. arbeidersorganisaties, besproken. Het gesprek vond in een pret tige sfeer plaats. „Onze vijanden, die weten dat wij bui tenlandse investeringen nodig hebben, proberen het vertrouwen in Spanje te ondermijnen", heeft het Spaanse staats hoofd verklaard. De stakingen zijn de ernstigste moeilijkheden, die zich in 25 jaar Francoregime in Spanje hebben voorgedaan. Nederlandse aanvaarding van het plan-Bunker als basis voor de voortzetting der onderhandelingen tussen Nederland en Indonesië is zondag .j.l. te Washington zeer toegejuicht. Van het voornemen voor een nieuwe bijeenkomst tussen de Nederlanders en de Indonesiërs was echter op dat moment niets bekend, al had men dit wel in het week eind verwacht. Ook Indonesië heeft het voorstel-Bunker „in principe" aanvaard als een grondslag voor verdere besprekingen. Een Indone sisch woordvoerder bij de V.N. wilde geen commentaar geven op een vraag over de kans op hervatting der onderhandelingen alsvorens uit Djakarta instructies te hebben ontvangen. Soebandrio heeft overigens in een schrijven van Oe Thant, waarnemend se cretaris-generaal van de Verenigde Na ties, te kennen gegeven, dat de Neder landse beschuldiging als zou Indonesië schuldig zijn aan agressie een „foutieve stelling" is. Volgens Soebandrio was geen agressie mogelijk tegen een gebied, dat een integraal deel vormde van de re publiek Indonesië. In dezelfde brief laat hij uitvoerig weten, dat president Soe- karno, die doordrongen is van een vreed zaam verlangen naar een oplossing, al meer dan voldoende te kennen heeft ge geven het zogenaamde plan-Bunker te aanvaarden. De landingen van Indonesische para chutisten konden, aldus Soebandrio, niet als d«den van agressie worden geken schetst. „Indonesiërs, die West-Irian heb ben betreden en die dit in de toekomst zullen blijven doen, zijn Indonesische staatsburgers, die zich naar Indonesisch gebied begeven, dat nu door de Neder landers met geweld wordt bezet. Het is zonneklaar, dat Nederland zich sinds 27 december 1949 aan agressie schuldig maakt. De daad wordt des te flagranter door het sturen van Neder landse strijdkrachten naar West-Irian. Hierdoor wordt het kolonialisme in zijn slechtste aspecten op een deel van het grondgebied der Indonesische republiek in stand gehouden. Soebandrio beschuldigde Nederland er van „onbeschaamd" te trachten verwar ring te scheppen over de betekenis van het handvest der V.N. en als „ontegen zeggelijk voorbeeld van Nederlandse agressie" noemde hij het tot zinken brengen van een Indonesische motortor pedoboot. Over het Nederlandse verzoek waar nemers der V.N. naar Nieuw-Guinea te zenden, verklaarde Soebandrio, dat zijn regering het nut van deze waarnemers niet inzag. Ondertussen heeft ook generaal Na- soetion, de minister van defensie, een verklaring afgelegd. „Gaat Nederland verder West-Irian te versterken, dan zullen de Indonesische strijdkrachten rechtstreeks worden ingezet. Onze strijdkrachten begeleiden op het ogen blik slechts de vrijwilligers of inwo ners van West-Irian, die naar hun land terug willen keren en zij beschermen hen bij de uitoefening van hun recht om daar te wonen". Een woordvoerder van het „bevrij dingsleger van West-Irian" heeft in Dja karta te kennen gegeven, dat het tot een „open oorlog" zou komen als Nederland Ambon zou bombarderen. (In Ambon bevinden zich de Indonesische bases, waar de voorbereidingen voor de para chutistenlandingen worden getroffen). Het Indonesische parlement heeft af gelopen week de ontwerp-begroting voor 1962 aangenomen. Zij voorziet in uitga ven tot een bedrag van 2.2 miljard dol lar. „De begroting heeft een tekort van meer dan 36.9 miljard roepiah" voegde radio Peking aan deze mededeling laco niek toe. Zestig Nederlandse vrouwen en kin deren zijn vorige week vrijdag per vlieg tuig naar Nederland vertrokken na hun evacuatie. Zondag zou een begin wor den gemaakt met de evacuatie van naar schatting 580 Nederlandse vrouwen en kinderen uit Sorong. Daartegenover staat dat vele vrouwen van Nederlandse amb tenaren geweigerd hebben naar Neder land terug te keren. Zij willen de toe stand ter plaatse afwachten. Donderdag j.l. zouden in de nabijheid van Sorong ongeveer 150 parachutisten zijn afgeworpen. Hierdoor stijgt het aan tal Indonesische strijdkrachten op Nieuw-Guinea tot ongeveer 570. De voorzitters van drie politieke par tijen in Hollandia Partai Papua Merdeka democratische volkspartij en Kena u Em bay hebben een protest-telegram gericht tot de waarnemend secretaris-generaal van de V.N. inzake de weigering om waarnemers naar westelijk Nieuw-Guinea te zenden. Op de ambassade van Indonesië te Pa rijs is een kneedbomaanslag gepleegd. De explosieve kracht was niet groot. De Indonesische ambassade heeft nooit dreigbrieven ontvangen en omtrent de reden van de aanslag tast men in het duister. Vijf ontploffingen hebben zaterdag bij de muur van Berlijn plaatsgehad, de muur werd tengevolge van één van de explosies beschadigd. Een politie-onderzoek heeft uitgewezen dat de ontploffingen hoogst waarschijn lijk ten oosten van de muur zijn teweeg gebracht, aldus werd van westelijke zij de verklaard. Wie de schuld van de zaak draagt, staat evenmin vast. Oost-Berlijn heeft scherpe protesten naar het westen gezonden, die men naast zich neer heeft gelegd. West- en Oostberlijnse politietroepen hebben zondag op elkaar geschoten, toen twee personen trachtten naar West-Ber- lijn te vluchten. Beiden werden door vopo's beschoten, één van hen moest worden weggedragen. Er zou ook op Westberlijnse politie geschoten zijn bij deze gelegenheid. Maar dat werd ont kend door de Oostberlijnse comman dant, die een Westberlijns protest dien aangaande terugstuurde. Overigens is be kendgemaakt, dat de Westberlijnse po litie het vuur zal openen op Oostduitse grenswachten, die schieten op vluchte lingen. De toestand in Berlijn heeft zich ernstig toegespitst. Twee vijftienjarige jongens zijn zater dag door het doorknippen van prikkel draad in West-Berlijn aangekomen. Foto; Terwijl vopo's (achtergrond) en Westberlijnse politiemannen (voor grond) als kemphanen tegenover el kaar de wacht houden maken metse laars een van de vijf gaten weer snel dicht. De K.V.P. heeft i.v.m. de aan staande verkiezingen voor de ge meenteraden zaterdagmiddag in de Casinoschouwburg te 's-Herto genbosch een gemeentedag gehou den, die door 150 belangstellenden werd bezocht. De partijvoorzitter mr. H. van Doorn ging in zijn openingswoord ook even buiten de agenda en sprak over de par lementaire gebeurtenissen van de afge lopen week betreffende Nieuw-Guinea. Al bestaat er geen rechtstreeks ver band tussen de gemeentelijke en de lan- EEN ALGEMENE spoorwegstaking, die vandaag in Italië zou worden gehouden, is afgelast door aanneming door de werknemers van een regeringsaanbod van bonussen van tussen de 25.000 en 45.000 lire de man. NEGENTIEN arbeiders zijn gisteren om het leven gekomen en 17 gewond toen een 80 meter hoge, in aanbouw zijnde brug over de Zuidslavische rivier de Moraca in Montenegro, instortte. DE BURGEMEESTER van West-Berlyn, Willy Brandt, heeft gisteren op de twee de dag van het socialistische partijcon gres in Keulen een aanval gedaan op de politiek en het beleid van de christen democratisch - liberale regering van bondskanselier Adenauer. Brandt zei dat de S.P.D. zou proberen Adenauer vol gend jaar te wippen. PRINS BERNHARD is gisteren samen met generaal Curtis Lemay, stafchef van de Amerikaanse luchtmacht, aan een in spectiereis van de militaire installaties in Alaska begonnen. AAN prof. dr. W. P. J. Pompe, hoog leraar in het strafrecht en het strafpro cesrecht aan de rijksuniversiteit te Utrecht, is het commandeurskruis toege kend in de orde van de H. Gregorius. DE VOORZITTER van de speciale com missie van de Verenigde Naties voor Zuidwest-Afrika, Victorio Carpio, en zijn vice-voorzitter, hebben zaterdag gezegd geen bewijzen te hebben gevonden voor de beweringen dat in het mandaatgebied gevaar bestaat voor de internationale vrede en veiligheid. DE FEDERALE commissie, die een on derzoek heeft ingesteld naar de oorzaak van het verongelukken van een Boeing- 707-straalvliegtuig nabij Centervile, in de Amerikaanse staat Iowa, waarbij 45 men sen om het leven kwamen, is tot de slot som gekomen dat zich in het achterste deel van het toestel een ontploffing heeft voorgedaan, waarvan de oorzaak niet be kend is. 2 Verwachting, meegedeeld door het 2 K.N.M.I., geldig tot vanavond, opge- 2 maakt gisterenavond 23.15 uur: Op de meeste plaatsen enkele buien J met een kans op onweer, maar in de ochtend ook enkele opklaringen. Zwakke tot matige noordoostelijke 2 wind. Ongeveer dezelfde middagtem- 2 peraturen als gisteren. 2 2 Vandaag: zon onder 20.44 uur. Maan 2 onde-r 14.04 uur. 2 Morgen; zon op 4.29 uur. Maan op 2 •2.56 uur. (Van onze correspondent) Zaterdagmiddag heeft een korte maar krachtige windhoos het dak van het her vormd rusthuis „De Westhoek" te Zeven bergen afgerukt en op straat neergesme ten. Het gehele dak van de hoofdvleugel een totaal oppervlakte van 60 bij 15 m/- ter, werd in zijn geheel opgeheven, kwam tegen een lichtmast terecht en ging aan diggelen. Enkele leerlingen van de u.l.o.-school in de nabijheid van het rusthuis, zagen een zwarte sliert door de lucht aanko men, die met grote snelheid de suiker fabriek passeerde. Op hetzelfde moment zagen zij het dak van het rusthuis opge nomen worden. Dat ging gepaard met een hevige slag, zodat de meesten aan een donderslag dachten. Terstond, werd alarm geslagen en burgemeester Scha- minee, die binnen weinig ogenblikken op de plaats van het onheil aanwezig was, liet de sirene loeien om de hulp van de brandweer in te roepen. Er was spoedig hulp genoeg aanwezig om de eerste maatregelen te treffen. De negen flats van 'de bovenverdieping werden ont ruimd. Het dak werd met planken en zeilen voorlopig gedicht. Het mag wel een bijzonder groot ge luk genoemd worden dat niemand ook maar een schrammetje opliep. Alleen hebben de bejaarden van het tehuis en de omwonenden een hevige schrik ge kregen. Inzake de Laotiaanse crisis zijn weer vraagtekens gerezen na een opmerkelij ke verklaring van de zyde van prins Soevanna Phoema, de neutralist onder het zo moeilijk tot elkaar te brengen „driemanschap". Hij heeft plotseling la ten weten dat er nu op 15 juni a.s. een coalitieregering gevormd moet zijn. Is het op die datum niet zo ver dan gaat hy naar Parijs terug en blyft er. Dit ultimatum zal ongetwijfeld zowel in de V.S. als in Moskou ongerustheid verwekken. Soevanna Phoema mocht be- Aan een aantal hogere, middelbare en lagere ambtenaren van de Nederlandse emigratiedienst in Den Haag is zaterdag ontslag aangezegd. Een aantal andere ambtenaren van deze dienst heeft lan gere of kortere tijd geleden eigener be weging reeds ontslag genomen. Het to taal van het aantal ambtenaren dat de dienst zal gaan verlaten bedraagt 45. (Van onze verslaggever) De Bond Zonder Naam („mijn naam is medemens") heeft gisteren 29.778 mensen, die maar een paar druppels opvangen van de welvaartsbui die de laatste jaren over Nederland neerdaalt, en plezierig dagje-uit bezorgd met zijn derde sterrit der naastenliefde. Duizen den automobilisten hebben hen belan geloos naar Den Haag, Zwolle en Den Bosch gereden, waar 125.000 broodjes klaar lagen en een keur van Neder landse artiesten gereed stond om hen een middag-zonder-zorgen te laten meemaken. Naast ons in de Bossche Veemarkthallen zat 'n 41-jarige kunst zijdespinner uit Beuningen (bij Nij megen), die samen met zyn vrouw na jaren eindelijk eens echt uit was. Hij vertelt. „We hebben vier kinde ren, die je meer kansen wilt geven dan je zelf hebt gehad. Ik verdien natuur lijk wel aardig, maar het is toch een toer om rond te komen. Vakantie? Nee, wij niet. Wel de kinderen, die ieder jaar met de jeugdbeweging op kamp gaan. Wij zijn in jaren niet eens echt uit geweest, ziet u Hij was één van de duizenden die rond twaalf uur de Bossche Veemarkt hallen (gratis ter beschikking gesteld) binnentrokken. Onze man uit Beunin gen was om elf uur vertrokken, door de Betuwe gereden en arriveerde tegen een uur in de Brabantse hoofdstad. Daar stond de vertegenwoordiger van de bond in Brabant, de Bosschenaar G. Beekwilder (48) met honderd mede werkers klaar om de vaders, moeders en eenzame mensen van alle gezindten te ontvangen. „Meer dan twee weken zijn gemoeid geweest met de voorberei dingen", zei hij tussen de bedrijven door. In Den Bosch zijn 40.000 broodjes ge smeerd voor de gasten en de 2500 auto mobilisten, die door zeven politieman nen door de stad naar de Veemarkt hallen werden geleid. De heer Beek- wilder heeft heel wat moeite moeten doen om alles in kannen en kruiken te krijgen. „Eerst zouden we hier 5000 man krijgen, toen 6000 en tenslotte werden het er 10.000 Zijn verhaal is het bewijs dat hel initiatief van de hond, geboren uit brieven van luisteraars van het Licht baken, aanslaat. De eerste sterrit der naastenliefde werd gehouden in 1954 Toen: 1000 auto's en 5000 deelnemers De tweede sterrit ging door in 195,p met 3600 auto's en 16.000 deelnemers Nu, in 1962, kwamen er dan 7106 wa gens met meer dan 29.000 personen. Meisjes van de huishoudscholen heb ben de laatste dagen van de vorige week in totaal 31.000 lunchpakketten klaargemaakt. Ze smeerden 1000 kg boter uit, stopten 1000 kg vlees tussen de broodjes. Voordat de artiesten voor een mid dag de zorgen verdreven van de dui zenden die op de tribunes in de Bos sche Veemarkthallen hadden plaatsge nomen, hielden de Nederlandse geeste lijke leider van de bond, pater Ch. Knibbeler en zijn Belgische collega pa ter Bosmans een toespraakje. Terwijl zij in helikopters naar Zwolle vertrok ken om later op de middag vandaar naar Den Haag te vliegen, lieten Willy Vervoort en René van Vooren de dui zenden lachen. Zij niet alleen. Het pro gramma, verzorgd door het Amster dams Theaterbureau Anova, bracht het kwartet Harrie de Groot op de plan ken, Ria Verda, de slangemens Pao lino, Willy Alberti, de 3 Jacksons, de Wama's, de Tiroler Alpenbub'n, de Skymasters, de jongleur Manelli, John ny Kraaykamp, de Ofmano's, Chic en co en Ria Valk. Uren hebben gisteren avond duizenden vaders en moeders verteld over de 1 elevenis van het jaar Een belevenis, waarvoor de Bond Zon der Naam hulde verdient. schouwd worden als de enige man die de regering in Vientiane en de Pathet Lao met elkaar in contact zou kunnen brengen. Voert hij zijn dreigement uit, dan is de kans op toenadering tussen Boen Oem en Soevanna Vong beslist verkeken. De verklaring was des te opmerkelij ker omdat Soevanna Phoema daags te voren nog gezegd had dat hij „met alle partijen die vrede en neutraliteit voor staan" een nieuwe regering voor Laos zou vormen. In die formulering zit trou wens een addertje onder het gras. Men zou eruit kunnen opmaken dat Soevanna Phoema daarbij de westersgezinde Boen Oem uitsluit. Hij richtte zijn ultimatum inzake de 15e juni trouwens ook zo goed als regelrecht tot Boen Oem. Tegelijkertijd vertelde hij een corres pondent van de Pravda dat hij „zeer ont roerd" was door Kroestjevs laatste tele visierede, waarin deze voor een vreedza me oplossing van het Laotiaans geschil pleitte. Uit dit alles kan men gevoeglijk con cluderen dat de neutrale man in Laos bepaald meer naar links overhelt dan naar rechts, hetgeen voor het Laotiaans conflict onaangename gevolgen zou kun nen hebben. Gisteren hebben de rode rebellen een aanval gedaan op de verdedigingszone van Hoei Sai, dicht bij de Thailandse grens. Rondom rumoerig In de buurlanden van Laos roert het communisme zich evenzeer. In Thailand zijn bij een razzia vele Chinezen gearres teerd, die roodgetinte subversieve activi teiten bedreven. Vanuit het door de Pathet Lao bezette deel van Laos wordt druk geïnfiltreerd in Thailand. Volgens het Chinese persbureau zou den m Zuid-Vietnam de „volks-zelfver- dedigingsgroepen" in de laatste maanden vele Amerikaanse soldaten, die in Zuid- Vietnam „agressie" plegen, hebben dood. ge- De ruimtevlucht van Carpenter heeft een ernstige tegenvaller opgeleverd- praktisch alle films zijn door het zeewa ter zo beschadigd dat de opnamen waar deloos zyn. Alleen de foto's die Carpen ter zelf genomen heeft, zijn onbesch? digd. Men hoopt daaruit nu wat wijzen te worden over de geheimzinnige „vuur- vliegjes", die ook Glenn heeft waarge nomen tijdens zijn tocht. Over Carpenters tocht is intussen ook een prestige-rel ontstaan. De luchtmacht heeft de marine ervan beschuldigd dat zij de ruimtevaarder anderhalf uur te lang in zee, onder de brandende zon heeft laten ronddobberen. De luchtmach4 had hem veel eerder kunnen bereiken maar dat heeft de marine verhinderd om de eer voor zich te kunnen opeisen Car penter te hebben opgepikt, zei een gene raal van de luchtmacht. delijke politiek, toch meende hij, dat de huidige landspolitiek zo indringend is, dat ook bij de gemeenteraadsverkie zingen het oordeel over het recente be leid van de regering, de Kamermeerder heid en de oppositie een rol zal spelen. Hij zei, dat de KVP een diep respect heeft voor allen, die met grote plichts betrachting hun taak in Nieuw-Guinea verrichten en dat de partij volledig ach ter diegenen staat, die in dat gebied thans moeilijke dagen doormaken. Wij hopen, aldus mr. Van Doorn, dat de onderhandelingen spoedig hervat zul len worden, en ook dat de vrije landen en met name de Verenigde Staten in onze houding de bijdrage van een klein land zullen zien voor een grote zaak, n.l. het herstel van de internationale rechtsordé. De burgemeester van Goirle, dr. G. Eisen sprak over gemeentepolitiek in ka tholieke geest. Hij legde de nadruk op het subsidiairiteitsbeginsel en het mede werken aan de inbreng van het particu lier initiatief in het bestuur. Ook betoog de hij dat het katholieke raadslid zal dienen open te staan voor andermans mening en diens overtuiging zal moeten respecteren. De praktische gemeentepolitiek werd besproken door mr. dr. H. Schoemaker, wethouder van Deventer. Deze belichtte een aantal facetten, zoals de gemeente lijke zelfstandigheid, waarbij hij een te grote bevoogding door de rijksoverheid vreesde, de uitbreidingsplannen bij de voorbereiding waarvan hij de burgerij graag nauwer betrokken zag, de volks huisvesting, waarbij hij waarschuwde voor te grote versobering, die de thans gebouwde woningen binnen afzienbare tijd alweer onbewoonbaar doet worden, sport en recreatie waarvoor hij samen werkingsorganen van gemeenten be pleitte ,het verkeer en de samenwerking met andere partijen. Ten aanzien van dit laatste punt zei hy, dat aan leden van de CPN de toe gang tot de raadscommissies ontzegd moet blyven. Een mening, die door de vergadering met applaus werd onder streept. DE KONGOLESE premier, Adoela, en president Tsjombe van Katanga, zijn overeengekomen de terugkeer van de af gescheiden provincie Katanga tot de Kongolese eenheid, in bijzonderheden te bestuderen. (Advertenties) 1 Deze week Vakantie voordeel JONGENS JACKETS „Hazewind" geheel gevoerd 4 jaar I9.75 8 jaar 24.75 12 jaar 29.75 VERINGBED het beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector fabrieken Zevenbergen

de Stem | 1962 | | pagina 1