Indonesië bereid gesprek te hervatten? Uitbreiding in Spanje taking Tientallen doden in woelig Algerije Jouhauds verdedigers vragen cassatie Chinese vluchtelingen terug naar Sjoemtsjoen Activiteiten in en rond Nieuw-Guinea Nieuwe landing gemeld Praten o p basis van plan-Bunker Indonesische voorman gesneuveld Vijf kinderen ontkomen uit brandend huis W Geluk na ongeluk DAGBLAD VOOR ZEELAND Het Suezkanaal en Nederlands troepentransport Russische schepen vlak bij Amerikaans kernproefgebied Minder koud i Brand op Philippijnen TOENADERING TSJOMBE EN ADOELA Principiële zaak verwezen naar terechtzitting Huurcompensatie en sociale verzekeringen Kathedraal van Coventry ingewijd Lexington contra Consumentenbond Veel doden bij treffen in Oeganda Soevanna Phoema terug in Laos VIENNA de slankste hoprbril Optiek Jacobs Nwe. Haagdük 25, Breda 102e JAARGANG No. 23988 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 26 MEI 1962 Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J v Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V, M. Vercauteren, L. J. v 't Westende. Bureaus: Breda Heigerstraa! 16 - Tel 22341 (4 lijnen) Postgiro 278841. Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienluke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor u Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen' HULST Steenstraat 14 telefoon 2377 (BjibureausTemeuzen - IJsbaanstraat 24 - telefoon 260'OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) De Tweede Kamer heeft zich giste ren, even na middernacht, na een langdurige zitting, akkoord verklaard met het voorstel van de regering om met Indonesië te praten op basis van het plan-Bunker. In een deel van onze edities van gisteren konden wij nog melding ma ken van dit besluit. De motie van de socialist De Kadt. waarin, zoals gemeld, de regering wordt uitgenodigd thans het plan- Bunker onverwijld te aanvaarden als basis voor onderhandelingen, werd met 93 tegen 48 stemmen verworpen In die late avondzitting heeft mr. Burger van zijn handen een toeter gemaakt om minister Luns te inter rumperen. „Mijnheer Burger, wil as jeblieft de waardigheid een beetje in acht nemen", toornde toen kamer voorzitter dr. Kortenhorst. Hoessein Zulficar Sabry, Egyptisch on der-minister van buitenlandse zaken, heeft op een persconferentie in Oslo gezegd, dat Egypte geen enkel Neder lands schip zal tegenhouden, dat mocht proberen met troepenversterkingen voor Westelijk Nieuw-Guinea het Suezkanaal door te gaan. Hij zei dat het Nederlandse besluit om troepenversterkingen via het Pana makanaal te zenden ingegeven zou zijn door de wens, Egypte niet in verlegen heid te brengen op een ogenblik, dat Nederland trachtte zijn handelsbetrek- I kingen met Egypte te verbeteren. Het Amerikaanse ministerie van defen sie heeft gisteren bekendgemaakt, dat drie Russische schepen, die „er kennelijk op uit zijn om omvangrijke geheime mi litaire gegevens op te sporen", zich op enkele mijlen bevinden van het gebied in d? Stille Oceaan waar de Amerikaan se kernproeven genomen worden. Het grootste van de drie schepen is de 3600 ton metende „Sjokjal's Kiy". Een woord voerder van het ministerie zei, dat dit schip veel instrumenten aan boord heeft. De drie Russische schepen zijn uitgerust om de activiteit van de Amerikanen na te gaan. De Indonesische regering zou bereid zijn, de besprekingen over Nieuw-Guinea met Nederland te hervatten op basis van het voorstel van de heer Bunker. Dit zou, volgens goed ingelichte kringen te Djakarta, de kern zijn van een nota, die minister Soebandrio heeft doen toekomen aan Oe Thant, op diens ver zoek om de besprekingen met Nederland te hervatten. Een woordvoerder van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken weigerde zich over de inhoud der nota uit te laten. of kogels. Marinier Jansen werd, zoals gemeld, woensdag jl. in Teminaboean gewond. In totaal zijn er dus tot dusver twee Nederlanders gewond. Indonesië boekt heel wat grotere verliezen. Adspirant-gouverneur Het Indonesische persbureau „Pia" meldde gisteren, dat de Nederlanders een man, die in aanmerking kwam voor het gouverneurschap van Westelijk Nieuw- Guinea na de „bevrijding" van het ge bied, en acht andere „heldhaftige vrij- heidstryders" „genadeloos hebben ge dood". Het persbureau gaf de naam van de „toekomstige gouverneur" op als Kuri- nus Krey. Kurinus Krey zou, volgens een bericht van „Antara", door de Nederlanders zijn gefusilleerd, samen met acht andere In donesische „verzetsstrijders". Volgens Naar men meent te weten, heeft Soebandrio in de nota ook de Ne derlandse beschuldiging van d- hand gewezen, dat er in Nieuw- Guinea sprake zou zijn van een Indonesische agressie. Dit laatste neemt intussen niet weg dat opnieuw landingen zi.pi gemeld. Op 17 mei jl. zijn, volgens meldingen van de bevolking, ver ten oosten van Klamono, ten zuiden van Sorong, vijftien Indonesi sche parachutisten geland. Dit is de zesde maal binnen een maand tijds 'dat Indonesiërs het grondgebied van Nieuw-Guinea zijn binnengedron gen. Omsingeling Nederlandse patrouilles zijn uitge stuurd om de melding te controleren en zijn nu op zoek naar de beweerde pa rachutisten. Nabij het dorp Wersar in de buurt van Teminaboean voeren Nederlandse troepen een omsingeling uit van een vrij sterke eenheid para's. In de omgeving van Kaimana is de omsingeling van zich eveneens terugtrek kende parachutisten vrijwel voltooid. Gisterenmorgen kwamen Neptune-vlieg tuigen in actie, die gelokaliseerde para chutisten met raketten bombardeerden, waarna de grondtroepen tot de aanval overgingen. Wat de situatie in het gebied van Fak Fak betreft: de Indonesiërs die ten oos ten van deze stad zijn geland zijn gedes organiseerd. De verwonding van marinier J. J. Jan sen uit Nijmegen blijkt een gevechtson-| De zaken Salan en Jouhaud zijn door geval te zijn, veroorzaakt door scherven hetzelfde tribunaal in behandeling ge- Antara" had Krey een belangrijke rol in het „verzet" in Nieuw-Guinea tegen de Nederlanders en zou hij door verschillen de groepen „partizanen" zijn gekozen tot „gouverneur van de provincie „West- Irian" zodra deze van de Nederlanders zou zijn „bevrijd". De Zuiderkruis Het Nederlandse schip „Zuider kruis" is gisteren met achthonderd Nederlandse militairen aan boord in Hollandia op Westelijk Nieuw-Gui nea aangekomen. Het schip werd geëscorteerd door het fregat „Kortenaer". De Zuiderkruis is gisterenavond nog naar Willemstad op Curagao vertrokken om daar weer een contingent voor Nieuw-Guinea bestemde militairen op te halen. Een deel van de militairen is ont scheept te Hollandia, de overigen wor den verder vervoerd naar andere stre ken in Nieuw-Guinea. Activiteiten te New York Van de zijde van de Verenigde Naties in New York is verklaard, dat secreta ris-generaal Oe Thant met de Neder landse afgevaardigde bij de volkerenor ganisatie, mr. C. W. A. Schürmann en de Indonesische gedelegeerde, Soekardjo Wirjopranoto, overeen was gekomen de tekst van het plan-Bunker geheim te houden tot zaterdag. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag, verklaarde desgevraagd, dat de minister president tot publikatie van het plan- Bunker is overgegaan in overeenstem ming met de inzichten van de waarne mend secretaris-generaal van de V.N. en de Amerikaanse regering. Omtrent het ogenblik van publikatie was geen enke le afspraak gemaakt, aldus Den Haag. Mr. Schürmann heeft intussén aan Oe Thant een rapport overgelegd over de ontwikkelingen op militair gebied in Nieuw-Guinea. Dit rapport, dat geda teerd is 23 mei, is als een document van de Veiligheidsraad in omloop gebracht. De verdedigers van ex-generaal Edmond Jouhaud, de rechterhand van de leider der extremisten Sa lan hebben te Parijs om cassatie gevraagd van het doodvonnis dat 13 april van dit jaar over hem is geveld. Jouhaud leidde het geheime leger OAS in Oran. Het verzoek om een nieuw pro ces te voeren werd gedaan nadat de hoog ste leider van de O.A.S., de voormalige generaal Raoul Salan, op grond van verzachtende omstandigheden, tot levens lange gevangenisstraf in plaats van tot de doodstraf was veroordeeld. DE OOSTDUITSE regering heeft aan de interzonale handelsraad in West-Berlijn verzocht om een handelskrediet, dat ver moedelijk gedeeltelijk zal worden terug betaald met Russische olie. DE OOSTDUITSE openbare aanklager heeft een beloning van 10.000 mark aan geboden aan degenen die inlichtingen kunnen geven die zullen kunnen leiden tot de arrestatie van de Westberlijnse po litieman die op woensdagavond een communistische grenswachter heeft doodgeschoten. KENNEDY zal op 30 juli in Brazilië aan komen voor een bezoek van drie dagen DE V.S. hebben gisteren op het proef- terrein in de Nevada-woestijn hun 34e ondergrondse kernproef genomen. DE SOVJET-UNIE zal Indonesië goede ren ter waarde van 65 miljoen roepia verkopen krachtens een overeenkomst, die in Djakarta is getekend. Geleverd zullen o.m. worden bloem, textiel én ge condenseerde melk. DE 86-JARIGE aartsbisschop Joseph Francis Rummel van New-Orleans is af getreden en zal worden opgevolgd door zijn coadjutor John Patrick Cody-. Zo wel Rummel als Cody hebben onlangs scherpe kritiek te verduren gehad van de vele segregationisten in het aartsdio- cees. Weersverwachting van het K.N.M.I. i tot vanavond, opgemaakt gisteren- J avond 23.15 uur: j Zonnige perioden, maar voornamelijk J I in het binnenland ook hier en daar J J nog enkele buien. Matige, aan de kust j tijdelijk krachtige noordelijke wind. l Iets minder koud dan gisteren. Verwachting van Ukkel: Slecht weer met een maximumtemperatuur van 12 graden. Temperatuur 's nachts van 2 tot 6 graden. Zwaar bewolkt tot be- trokken met regen en enkele opkla- ringen. Vandaag: zon onder 20.42 uur. Maan onder 11.27 uur. l Morgen: zon op 4.31 uur. onder 20.43 J uur. Maan op 2.04 uur, onder 12.45 uur. Maandag: zon op 4.30 uur. Maan op 2.31 uur i De stakingen in Spanje hebben zich gisteren uitgebreid tot Carta gena in het zuidoosten van het land, waar scheepsbouwarbeiders het werk hebben neergelegd om kracht bij te zetten aan hun loon eisen. Ondanks de publikatie van het decreet, waarbij de kolenprijs werd verhoogd, staken er in Asturië nog steed rond 30.000 mijnwerkers. Weliswaar hebben groepen arbeiders het werk hier hervat, maar in sommige mijnen zijn opnieuw stakingen uitgebroken. In Oviedo neemt de spanning toe. Men vreest dat de sta kingen hier een duidelijker politiek ka rakter zullen krijgen. Een vakbondsvertegenwoordiger uit Bilbao heeft verklaard, dat ongeveer de helft van de stakende metaalarbeiders het werk heeft hervat. In Barcelona is de toestand ongewijzigd gebleven. Hier zouden rond 10.000 arbeiders staken. In Madrid heeft de linkse „Accion re- publicana democratica Espanola" giste ren een manifest uitgegeven, waarin de stakingsbeweging „een strijd tegen tiran nie" wordt genoemd. In Madrid is gisteren vernomen, dat zich tijdens de audiëntie van de aarts bisschop van Barcelona aan een com missie van stakers een incident heeft voorgedaan. De politie wilde zich van de identiteit der arbeiders op de hoogte stellen toen deze de kathedraal verlieten. De bisschop, mgr. Modrego Casaua. ver scheen hierbij op straat om tegen het optreden van de politie te protesteren en het recht van zijn gelovigen op een in vrijheid gevoerd gesprek met hun bis schop te verdedigen. De levendigheid waarmee de aartsbis schop zich tegen de politie weerde, in een zeer drukke straat, maakte diepe De vijf kinderen (van 5 tot en met 11 jaar) van de familie De Haas zijn giste renmorgen ontsnapt uit de brandende ouderlijke woning aan de Swammerdam- straat in Amsterdam. Tijdens afwezig heid van de ouders heeft waarschijnlijk het zevenjarig zoontje met lucifers ge speeld. Daardoor raakten eerst de gor dijnen van de slaapkamer in brand, waarna het vuur ook de vloerbedekking aantastte. Voordat de vlammen echter de uitgang hadden kunnen versperren, waren de vijf kinderen in paniek naar buiten gevlucht. De brandweer heeft het vuur met één straal geblust. nomen. Jouhaud werd veroordeeld tot de doodstraf. Volgens het hof golden in zijn geval geen verzachtende omstandigheden. Van welingelichte zyde is intussen vernomen, dat het hoge militaire ge rechtshof, dat voor ex-generaal Sa lan verzachtende omstandigheden heeft laten gelden, terzijde is gescho ven. Alle zaken die eraan waren toever trouwd, zijn teruggenomen. Een instantie die de berechting van OAS-verdachten zal overnemen, is nog niet aangewezen. Het hoge militaire gerechtshof is na de putsch van april vorig jaar in Algerije speciaal ingesteld. Wat het over ex-ge neraal Jouhaud uitgesproken doodvonnis betreft weet niemand nog of president De Gaulle besloten heeft van zijn be voegdheid tot gratieverlening gebruik te maken in politieke en perskringen verwacht men echter algemeen, dat De Gaulle dit thans niet zal doen om een zeker tegenwicht te behouden tegenover het onverwacht milde vonnis van levens lang dat over Salan is uitgesproken. indruk op de bevolking van Barcelona.zo werd bericht, Duizenden mensen, onder wie Ameri kaanse soldaten, hebben gisterenavond gepoogd een brand in het hart van An geles, in het noorden van de Philippij nen, te blussen. Angeles ligt in de nabij heid van de Amerikaanse luchtmachtba sis Clark. Er waren 12 kinderen onder de voet gelopen nadat een munitie-opslagplaats in de nabijheid van het politiebureau van Angeles was ontploft. De kinderen had den ernstige verwondingen opgelopen, Premier Cyrille Adoeia van Kongo en president Moise Tsjombe van Katanga zijn het eens gewordon over de punten die in het kader van het overleg over de beëindiging van de afscheiding van Katanga moeten worden bekeken. Tsjom be kwam een week geleden in Leopold- stad aan. De Kongolese leidèrs hebben e-lkaar vijf maal ontmoet. De raadkamer van de Amsterdamse rechtbank heeft de zaak tegen de van heling c.q. schuldheling verdachte direc teur en schade-expert van een Amster dams expertisebureau, die via een tussen persoon een dief voor teruggave van ge stolen goed beloonden, naar de terecht zitting verwezen. Het bezwaarschrift, dat beide verdachten tegen de dagvaarding hadden ingediend, heeft de raadkamer gistermiddag afgewezen. Het gaat in deze principiële zaak om de vraag, of een expertisebureau via een tussenpersoon een transactie mag aangaan met een dief, die bereid is te gen een beloning gestolen goed terug te geven aan de benadeelde of het verze keringsbedrijf. In justitiële en verzeke ringskringen wordt deze zaak als een test-case beschouwd. Er bestaat op dit terrein geen jurisprudentie. De verdachten zijn N.S.B. en H. de L. resp. directeur en schade-expert van een Amsterdams expertisebureau, die m november jl. door een verzekeringsbe drijf werden ingeschakeld na de diefstal van 370 fototoestellen (waarde f 26.000) uit een expeditieloods in Amsterdam. De schade-expert was juist op het kan toor van de expediteur toen de dief op belde. Hij bood aan het gestolen goed tegen een beloning terug te bezorgen. Over de grootte van het bedrag wilde hij graag praten. De schade-expert trad, na overleg met zijn directeur, verder in contact met de dief, die ervoor zorgde dat via een tussenpersoon 310 fototoe stellen terugkwamen. Hij kreeg daarvoor f 1600. Pas enkele uren na de transactie schakelde het expertisebureau de politie in. De officier van justitie vorderde een gerechtelijk vooronderzoek omdat hij de transactie als een vorm van heling ziet. (Van onze Haagse redacteur) De Stichting van de Arbeid heeft de regering geadviseerd om in verband met de aangekondigde huurverhoging com pensatiemaatregelen' te treffen voor de sociale verzekeringsuitkeringen. Hierom trent berichtten wij reeds. Officieel ziet het advies er als volgt uit: 1. Verhoging van de A.O.W.-pensioe- nen met f 7 per maand voor gehuwden en f 6 voor ongehuwden. 2. Verhoging van de a.w.w.-pensioenen met f 7 per maand voor weduwen met kinderen en f 6 pe-r maand voor wedu wen zonder kinderen. 3. Verhoging vaa de kinderbijslaguit keringen met 1 cent per dag voor het eerste tot en met het derde kind en met 2 cent per dag voor het vierde en vol gende kind (eren). Volgens de stichting kan een eventuele verhoging van het huidige bedrag van het wezenpensioen beperkt blijven tot een percentage dat overeenstemt met de afwijking die het indexcijfer der rege lingslonen te zien geeft bij vergelijking met het cijfer, dat bij de laatste vast stelling van het bedrag der a.w.w. heeft gegolden. Tenslotte heeft de stichting geadvi seerd de nodige wijzigingen aan te bren gen in de lopende uitkeringen ingevolge de ziektewet, de weduwen- en wezen wet, de ongevallenwetten en de invali diteitswet. Volgens berichten die gisteren zijn ontvangen uit de streek aan de grens tussen de Chinese volks republiek en Hong Kong is het grensstadje Sjoemtsjoen, dat op Chinees grondgebied ligt, vol vluchtelingen en mensen die uit Hong Kong zijn gedeporteerd. In de berichten werd verklaard, dat vele vluchtelingen, die erop hadden ver trouwd Hong Kong te kunnen bereiken, hun distributiekaarten hadden wegge gooid en geen voedingsmiddelen konden kopen. Naar verluidde heerstte in Sjoem tsjoen een voedseltekort en was het on mogelijk de vluchtelingen f onder te brengen. De Chinese autoriteiten stuur den duizenden per trein naar Kanton, zo werd bericht. De autoriteiten te Hong Kong hebben ook gisteren vluchtelingen gedeporteerd, naar schatting 2000. Sinds 1 mei jl. zijn ongeveer 55.000 illegale immigranten door de politie van Hong Kong gepikt. Leniging nood De Hoge Commissaris voor vluchte lingenzaken der V.N. te Genève, Felix Schnyder heeft verklaard, dat hij al het mogelijke in het werk wil stellen om de noden der Chinese vluchtelingen te le nigen. Koningin Elizabeth van Engeland heeft gisteren in Coventry de kerkwij dingsakte ondertekend van de nieuwe kathedraal van St. Michael, verrezen op de plaats van de in de tweede wereld oorlog door Duitse bommen vernielde oude. Trompetten schalden toen de koningin vergezeld van de bisschop van Coventry, dr. Bardsley, aan het hoofd van een pro cessie vanuit de ruines van de oude kathedraal de nieuwe binnenschreden, nadat de bisschop de consecratiegebeden had uitgesproken. Koningin Elizabeth werd naar de plech tigheid vergezeld door haar zuster en zwager de graaf en gravin van Snowdon en de aartsbisschop van Canterbury, dr. Arthur Ramsy, die als primaat van de Engelse staatskerk de predikatie hield. Een beeld uit het met vluchtelingen zorgen geplaagde Hong Kong, waar deze kappers hun beroep op straat uitoefenen. In niet-officiële kringen te Taipei is verklaard, dat nationalistisch China voor nemens is om ongeveer 30.000 vluchte lingen uit Hong Kong op te nemen. Volgens onbevestigde berichten heeft de regering van Hong Kong een tegenvoor stel ingediend, volgens welk nationalis tisch China vluchtelingen uit Kowloon zou moeten opnemen. Honderden door pantserwagens ondersteund Franse soldaten en po litieagenten hebben gisteren het hart van Algiers afgezet, nadat OAS'ers voor de derde keer in vier dagen een patrouille van de gendarmerie hadden aangevallen. Bij de aanval op <je Rue Michelet werden een gendarme en twee Franse infanteristen gewond. Terwijl verster kingen aanrukten, schoten de soldaten en gendarmes met zware wapens naai de balkons van waaraf ze gestookt wer den. Om acht uur gisteravond waren bij aanslagen in Algerije 45 mensen ge dood en 20 gewond. Er ontstaat een chaotische toestand, aangezien twintigduizend moslims die Oran en andere Algerijnse steden zijn ontvlucht vermengd raken onder de eer sten van zeventigduizend Algerijnse vluchtelingen die uit ballingschap in Marokko naar Algerije terugkeren. Vijftienduizend Algerijnse nomaden die uit Marokko naar Algerije willen terugkeren, mogen van de regering in Rabat alleen hun 75.000 schapen mee nemen, niet hun kamelen. Algerijnen stromen het land binnen, Europeanen vertrekken. Op het La Se- nia-vliegveld van Oran wemelt het van Europeanen, vooral vrouwen en kinderen, die naar het moederland willen uitwijken. Hetzelfde beeld biedt Algiers. Gisteren vertrokken daar negentien vliegtuigen met repatrianten twaalf richting Parijs, zeven richting Marseille maar het was lang niet genoeg. Vandaag is het vliegveld gesloten, want er bevinden zich 4500 mensen op, die op vervoergelegenheid wachten. Ken vluchteling uit Algerije, die onlangs in Marseille is aangeko men, heeft als een van zijn eerste daden in Frankrijk een lot in de Franse nationale loterij gekocht. Gisteren werden de nummers van de loterijbriefjes waarop prijzen waren gevallen bekendgemaakt. Het bleek, dat hij een bedrag ter waarde van ongeveer 288.000 gul den had gewonnen. De man die het bedrag in ont vangst nam, zei. „Wij hebben niet veel geluk gehad, maar dit is een soort troost". De vluchteling weigerde zijn naam bekend te maken. De importeur van de „Lexington"- sigaretten heeft de „Nederlandse Con sumentenbond" gedagvaard in een kort geding, dat op 6 juni 's middags om twee uur voor de president van de rechtbank in Den Haag zal dienen. Aanleiding tot dit geding is de pu blikatie in „De Consumentengids" van maart jl., waarin cijfers werden bekend gemaakt over het teer- en nicotinegehalte van een aantal merken sigaretten. De importeur eist nu een verbod op herha ling van deze publikatie met de daarin vervatte cijfers en een gebod om binnen één week na het vonnis in „De Consu mentengids" een artikel te doen plaat sen, waarin wordt vermeld, dat ook door drie andere laboratoria genoemde siga- rettemerken op teer- en nicotinegehalte zijn onderzocht, dat daarbij gebleken is, dat de resultaten heel anders zijn (welke resultaten dan moeten worden vermeld) en tenslotte dat de cijfers uit het maart nummer geen maatstaf kunnen vormen voor een onderlinge vergelijking van de merken. Dit alles op straffe van een dwangsonm. Premier Milton Obote van Oeganda heeft bekendgemaakt, dat in een gevecht tussen troepen en duizend leden van de Pian-stam in noordoost-Oeganda zestig stamleden zijn gedood. Dit gevecht volgde na botsingen tussen leden van twee stammen. Krijgers van de Soek-stam hadden Pian-stamleden overvallen en daarbij een groot aantal vrouwen en kinderen gedood alsmede vee geroofd. De Pians overvielen op hun beurt de Soeks. Bij deze laatste overval werden, naar verluidt, 31 mensen, me rendeels vrouwen en kinderen, gedood. Prins Soevanna Phoema van Laos is gisteren uit Rangoon in de door rebellen bezette Laotische stad Xieng Khoeang aangekomen. In een uitzending van het radiostation der rebellen, te Khang Khai, werd ge zegd, dat Soevanna Phoema op het vlieg veld werd begroet door zijn halfbroer, prins Soefanoevong, de leider der pro» communistische groepering. De premier van Thailand, maarschalk Sarit Thanarat, heeft verklaard dat hij heeft vernomen, dat het bolwerk van de troepen der rechtsgeoriënteerde groepe ring in Laos, Saravane in hel zuiden van het land is veroverd aoor de pro- communistische strijdkrachten. Saravane ligt ongeveer 480 kilometer ten zuidoosten van de Laotische rege ringszetel, Vientiane. De stad is dicht bij Oedorn, in het noorden van Thai land, waar ongeveer 1800 Amerikaanse mariniers zijn gelegerd. (Advertenties) Op de grens tussen de Europese en Arabische wijk in Oran zit een soldaat van het Franse leger te dutten in het zonnetje. Zijn automatisch wapen ligt voor de O.A.S. zo voor het grijpen. Op de achtergrond ziet men evenwel nog meer Franse wachtposten. Ook voor zwaar slechthorenden ALLEEN VERKOOP

de Stem | 1962 | | pagina 1