NU 1.50 Oogst winterbloemkool reeds over hoogtepunt Kanstrommel heeft Veere van schulden afgeholpen Goed Wonen bouwt 112 woningen in Paauwenburg Aandacht voor lijdende mens bij Terneuzense K.A.B. Kalfkoe Wietsje kampioen op veekeuring te Absdale Uitbreiding staking in Spanje 4 pakjes V0LMA of WEESPERKLUIT TIJDELIJK! Voorstel Vlissingse raad: Terugblik op gunstig jaar Verkeersmaatregelen i.v.m. Taptoe Goes Oproer in Spaanse gevangenis geëindigd „Pelikaan" op Vlissingse rede I Huize 555ste STAATSLOTERIJ 4. i 928 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 24 MEI 1962 Reeds enkele weken worden er op de Zeeuwse veilingen flinke partijen win terbloemkool aangevoerd. Zeeland is namelijk een zeer belangrijk produktie- gebied van deze bloemkool welke in het najaar wordt uitgeplant, de winter over blijft staan op het veld en onder normale omstandigheden omstreeks eind april-begin mei een mooie bloemkool geeft. Enkele jaren geleden is onder leiding van de Zeeuwse Groentetelersvereniging het selectiewerk in de winterbloemkool krachtig ter hand genomen. Er kwam een selectie te voorschijn welke in grote mate resistent was tegen wintervorst en een mooie kool gaf. Van die tijd af is de teelt in Zeeland snel uitgebreid. Ter wijl vijf jaar geleden nog slechte enkele telers winterbloemkool op hun bedrijf hadden, werd er in het najaar van 1961 in Zeeland naar schatting 100 ha. van dit produkt uitgeplant. De zeer gunstig teeltuitkomsten in de afgelopen jaren hebben deze uitbreiding in de hand gewerkt. Daarbij kwam dat de voorgaande winters meestal betrek kelijk zacht waren en schade door win tervorst kwam dan ook vrijwel niet voor in Zeeland. Teleurstellend In het teeltseizoen 1961'62 is het niet zo best gegaan met deze kool. In het najaar groeide de kool zeer welig op. Dat is al niet zo best, want dan is de plant te groot wanneer er vorst komt en ontstaat gemakkelijk vorstschade. Er kwam strenge vorst in de winter van 1961'62 en deze kwam bovendien op een tijdstip, waarop de kool in andere jaren al aan het groeien was. Vooral kool op goede tuindersgrond heeft daar veel van te lijden gehad en heel wat percelen gingen verloren. Op zichzelf zou dat overigens nog niet zo heel erg zijn geweest, wanneer de weersom standigheden in het afgelopen voorjaar niet zo hadden tegengezeten. Het bleef te guur en te koud en de kool ging niet groeien. De oogst begon bijna een maand later dan het vorig jaar en er werd over het algemeen een kleine kool geoogst, welke overwegend van slechte kwaliteit was. In geen enkel voorgaand jaar is de kwaliteit van de winterbloemkool in Zeeland zo slecht geweest als dit sei zoen en het zijn de weersomstandighe den welke hiervan de voornaamste oor zaak zijn. Voor de honderden telers welke voor het eerst of opnieuw winterbloemkool op hun bedrijf hadden is deze gang van za ken zeer teleurstellend. Er worden nu weliswaar heel wat stuks van deze bloemkool op de Zeeuwse veilingen aan gevoerd, maar toch belangrijk minder dan bij een goede oogst mogelijk geweest zou zijn en verder blijft de kwaliteit be langrijk achter bij die van voorgaande jaren. laatste dagen verkocht tot tegen een gulden per stuk. Vooral op de veiling „Walcheren" zijn die soms nog te' koop. Afwijkende kool doet al naar gelang van de kwaliteit tussen 15 en 30 cent per stuk. De handel kan zeer goed werken met de Zeeuwse winterbloemkool en deze wordt dan ook naar alle delen van het land verladen. Vooral voor de grote ste den in Holland is de laatste tijd veel Zeeuwse winterbloemkool gekocht. De meeste kool komt op de veiling „Walcheren" in Middelburg. Daar waren nog dagaanvoeren van 50.000 stuks kool. Het vorig jaar kwam men daar echter wel aan dagaanvoeren van 100.000 stuks en onder normale omstandigheden had het dit jaar wel het dubbele kunnen zijn. Verder worden er ook in Goes en Krabbendijke regelmatig heel wat par tijen winterbloemkool aangevoerd en in mindere mate is dat het geval in Kapelle- Biezelingen en Terneuzen. Het vorig jaar bedroeg de Zeeuwse winterbloemkooloogst bijna een miljoen stuks. Nu zal het totale quantum heel wat onder blijven en dat terwijl het er had uitgezien dat er zoveel meer zou den komen door het grotere areaal. Opnieuw is hierdoor bevestigd hoe afhankelijk de tuinder in de volle grond is van de weersomstandigheden want die zijn volledig de oorzaak van deze teleurstellende teelt. Redelijke prijs Een lichtpuntje is nog dat door het koude weer ook elders in Europa de oogst van bloemkool een mislukking is geworden, terwijl de consument er juist veel belangstelling voor heeft. Hierdoor wordt ook voor de mindere kwaliteit nog een redelijke prijs betaald. De goede partijen zijn echter bel- grijk duurder, want mooie grote kool werd de Indien de Vlissingsé gemeenteraad, op zijn vergadering van morgenmiddag, de desbetreffende voorstellen van b. en w. zal aanvaarden zal het grote bouwplan van de woningbouwvereniging „Goed Wonen" voor het uitbreidingsgebied Paauwenburg, een grote stap dichter bij de verwezenlijking komen. De eerste plannen omvatten de bouw van 112 woningen en 14 vrijstaande ga rages. Deze woningwetwoningen vor men een deel van het totale plan van 319 woningen dat „Goed Wonen" in Paau wenburg wil bouwen. De perceelsgedeelten die hiervoor aan de verenigingen moeten worden ver kocht, zijn: voor 88 etagewoningen een terrein tegen een bedrag van 190,994 gulden, voor 24 boven- en benedenwo ningen 85.560 gulden, terwijl het terrein dat nodig is voor de veertien garages aan de vereniging zal worden verkocht voor 8.120 gulden. Voor het paar 1962 werden aan de ge meente Vlissingen 112 woningwetwonin gen toegewezen, waarvan 47 ter vervan ging van noodwoningen en 6 ter vervan ging van krotwoningen. Het college stelt de raad voor dit ge hele contingent ter beschikking van „Goed Wonen" te stellen. Tijdens de jaarvergadering van de afdeling Terneuzen van de KAB heeft de voorzitter, de heer A. Maat. meerdere malen de aandacht gevraagd voor de actie Wij en Zij, die voor de tweede maal gaat starten op 4 juni a.s., en die zal duren tot en met 9 juni. De voor zitter vroeg aller medewerking om deze actie te doen slagen. Tevreden Voor wat 1961 betreft kan de KAB Terneuzen tevreden zijn. Dit was de con clusie zowel van de secretaris, de heer Jos d'Hont, als van de penningmeester de heer Fr. d'Hont, die aan het eind van het jaar een batig saldo kon con stateren. Niet op alle punten is er reden tot tevredenheid. Verscheidene instel lingen van de KAB verdienen zeker nog wat meer aandacht en het bestuur kan het beslist niet goed verwerken, dat er van de bloeiende Herwonnen Levens kracht in de parochie meer niet-KAB'ers lid zijn dan omgekeerd. Speciaal werd nog eens de aandacht gevraagd voor het Norbartfonds, dat tot doel heeft de financiering van de uitzending van zwak ke kinderen. Een dergelijk fonds bestaat niet in Terneuzen, maar toch heeft de afdeling hierin grote kosten. Men beklaagt zich ook in KAB-kringen over de geringe belangstelling voor de vele activiteiten, die het bestuur zou willen ontplooien als uit het verleden niet was gebleken, dat zij tot mislukking gedoemd zijn. Daarom bezint men zich ernstig op nieuwe wegen en deze meent men te hebben gevonden in het orga niseren van gespreksgroepen. Want voor al in deze tijd, waarin vooral de kanaal zone een snelle structuurverandering on dergaat, moet de belangstelling der leden op zijn minst gaande gehouden worden. Daarbij kwam ook ter sprake de sa menwerking met andere afdelingen in de kanaalzone. Hiertoe zijn al eens pogin gen ondernomen, maar tot nu toe zonder resultaat. „Terneuzen mag zich niet op een eiland opsluiten," zo was de con clusie. Nu bij de verdere industrialisatie verwacht kan worden, dat er nog vele arbeiders, vooral van elders, naar dit Zeeuwsch-Vlaamse industriecentrum gaan komen, moeten de KAB-afdelingen actief zijn en elkaar weten te vinden. Verkiezingen Zonder hoofdelijke stemming werden de aftredende bestuursleden de heren P. de Bruijn, Fr. Clemminck, A. F. d'Hont en R. Vermast herkozen. In plaats van de heer Th. de Bakker kwam de heer A. van Dinteren in de kascommissie, die mede gevormd wordt door de heren C. Michielsen en R. v. d. Ven. Naast de reeds genoemde woningen en garages zijn in het plan ook 22 fietsen stallingen en een ruimte voor magazijn in de onderbouw geprojecteerd. De woningbouwvereniging heeft de ge meente verzocht om de kosten van voor zieningen, welke niet door een rijksvoor schot worden gedekt, te financieren door een lening van gemeentewege. Hieraan gevolgd gevend stelt het colle ge voor om een grond- en bouwvoor- schot te verlenen van respectievelijk 275.000 en 2.067.000 gulden. Hier komen nog bij voor extra voorzieningen een voorschot van 69.500 gulden, grondkosten garages 29.580 gulden. In verband met de taptoe op 26 mei zal vanaf 19 uur geen rijverkeer tot het centrum van de gemeente worden toege laten. De inspecteur van politie verzoekt de bestuurders van auto's, komende uit de richting Bergen op Zoom, hun voertui gen te parkeren op de Terwelstraat bij de oude veiling en omliggende straten, alsmede op de F. de Hollanderlaan (Sta tionsweg). Voorts kunnen de bestuurders van auto's, komende uit de richting Bergen op Zoom rijden via de Voorstad en Zon nebloemstraat, teneinde hun voertuigen te parkeren op het parkeerterrein bij het ziekenhuis Oostwal, bij de D.A.F.-gara- ge, op de Oostsingel en aanliggende stra ten. De bestuurders van auto's komende uit de richting Middelburg, kunnen parke ren op beide parkeerterreinen aan de Koepoort, de M. A. de Ruijterlaan en bij de Hollandia melkfabriek en omliggen de straten. De aanvoer van vee op de rundvee- uitslagen van de keuring waren als volgt: keuring te Absdale, gemeente Sint-Jan- le jarige stieren la prijs R. Begheijn steen was zeer bevredigend, evenals de belangstelling van fokkerszijde. Toch kon er nog meer animo bestaan voor deze keuring, omdat er in Absdale een goede kern van rundvee is en er ook gebruik kan worden gemaakt van goede stieren, daar er kosten noch moeite ge spaard worden door de heer Begheijn om de fokkers van het beste stieren materiaal te voorzien. Na afloop van de keuring werden de eerste prijs-winnaars voorgeleid, waar uit de kampioen en reserve-kampioen werden aangewezen. Kampioen werd de kalfskoe Wietsje 12 van de wed. van Ac ker uit Absdale, en reserve-kampioen de kalfskoe Alie 3 van Fl. Verdurmen uit Absdale. Beide koeien kregen een me daille, die geschonken werd door de Streekverbetering Koewacht e.o. Het oordeel der jury was, dat over het algemeen beste koeien werden aan gevoerd en bij de kalfkoeien 2 x gek., bij de kalfkoeien 4 x gek. en bij de kalf koeien (oudere) kon telkens een eerste premie worden toegekend. Het jongvee was van prima kwaliteit en de jury raadde dan ook de fokkers sterk aan om gebruik te maken van beste stieren. De heer Begheijn werd dank gebracht voor het ter beschikking stellen van zijn terrein, dat voor de fokkers uit Absdale centraal gelegen is. Ook werd er dank gebracht aan de schenkers der prijzen, namelijk het gemeentebestuur van Sint- Jansteen, de Coöp. Boerenleenbank te Sint-Jansteen, de Coöp. Zuivelfabriek te Kloosterzande en de Streekverbetering Koewacht e.o. Na afloop der keuring kon men zijn vee opgeven voor deelname aan de ten toonstelling der Streekverbetering, die te Koewacht zal worden gehouden. De te Absdale, 2-jarige stieren 2a prijs R. Begheijn te Absdale; kalfkoeien 1 x ge kalfd; la prijs wed. v. Acker te Abs dale, lb prijs Fl. Verdurmen te Absdale, lc prijs A. Schout te Heikant, ld prijs wed. Verstraeten te Absdale, 2a prijs Fr. de Rechter te Absdale, 2b prijs G. Fer- ket te Koewacht, 2c prijs idem, 3a prijs Fr. de Rechter te Absdale, 3b prijs G, Ferket te Koewacht. Koeien 2 x gekalfd: la prijs Fl. Ver durmen te Absdale, lb prijs idem, lc prijs A. Schout te Heikant, ld prijs G. Vael te Absdale, lc prijs J. Schout te Absdale. Koeien 3 x gekalfd: 2a prijs G. Vael te Absdale. Koeien 4 x gekalfd: la prijs R. Begheijn te Absdale, lb prijs Fl. Verdurmen te Absdale. Oudere kalfkoeien: la prijs wed. v. Acker te Absdale, lb prijs Fl. Verdur men te Absdale, lc prijs wed. v. Acker te Absdale, ld prijs Fl. Verdurmen te Absdale, le prijs idem. Kalfvaarzen: le prijs Fl. Verdurmen, 2e prijs wed. v. Acker. 3e prijs Fl. Ver durmen, 4e prijs R. Begheijn, 5e prijs Fr. de Rechter, 6e prijs R. Vael de Nijs, allen te Absdale. Niet drachtige vaarzen: le prijs J. Schout. 2e prijs R. Vael de Nijs, 3e prijs wed. Verstraeten, 4e prijs R. Begheijn, allen te Absdale. Éénjarige vaarzen; le en 3e prijs R. Begheijn en 2e prijs Fl. Verdurmen te Absdale. Er werden verder verschillende koeien aangeboden voor opname in het stam boek, die alle werden ingeschreven. In het stemmige stadhuis van Veere, juweel van oude architectuur, had gis termorgen een gebeurtenis plaats die uniek is voor Nederland, namelijk uit loting van schulden, die reeds dateren uit de Napoleontische tijd. Voor de laatste maal hebben schuldeisers, hun verre afstammelingen wel te verstaan, de kans gehad hun vorderingen op de stad Veere vergoed te krijgen. In aan wezigheid van burgemeester en wet- De moeilijkheden in het Spaanse be drijfsleven zijn gisteren toegenomen door dat op nieuwe fronten is gestaakt. Naar schatting 100.000 mijnwerkers en fa brieksarbeiders begaven zich niet naar hun werk. Volgens berichten uit Barcelona werd door ongeveer 20 000 mensen in de haven stad gestaakt. Het aantal stakers in Ga- licia bedroeg 7.000, zo werd bericht. In de buurt van Madrid legde het personeel van een aantal bedrijven het werk neer. Naar uit de provincie Asturias ver luidde, had een aantal mijnwerkers, dat tevoren het werk had hervat, zich weer aan de zijde der stakers geschaard. Gis teren staakten in Asturias naar schatting 35.000 kompels. Hoewel sedert 6 april ongeveer 165.000 mensen het werk op verschillende tijden hadden neergelegd, was de toestand gisteren ernstiger dan tevoren. Te Madrid is vernomen, dat er in de provincie Oviedo drie r.-k. priesters ge arresteerd zijn. Zij zijn ervan beschul digd dat zij stakingen hebben uitgelokt. In de gevangenis in de zuid-Spaanse plaats Puerto de Santa Maria is woens dag de rust teruggekeerd nadat ongeveer 500 gevangenen allen tot langdurige straffen veroordeeld dinsdagavond be togingen begonnen. Hun protesten golden de arbeidsomstandigheden in de gevan genis. De demonstranten weigerden van de binnenplaats naar hun cellen terug te keren. Zij waren hier pas in de ochtend toe bereid, nadat gewapende politieman houders draaide de kanstrommel voor de laatste keer en werd bij algehele uitloting van de nog resterende obliga ties tot liquidatie der oude achterstal lige schuld van de stad Veere over gegaan. Evenals voor de andere Nederlandse steden was de Franse tijd voor Veere rampzalig. Na het vertrek der troepen drukte een voor die tijd enorme schuld van 37.078 gulden op het stadje. Vor deringen op de gemeente, ontstaan door leveranties en arbeidslonen, konden niet direct worden betaald en zouden geleidelijk aan worden voldaan door middel van „kansloten". Iedereen, die van de gemeente zo'n bonnetje kreeg, had dus mettertijd de kans een tientje dan te ontvangen want, in verband met haar kaspositie werden jaarlijks niet meer dan vijftig biljetjes van tien gulden uitgeloot. Geleidelijk werd dit aantal teruggebracht tot 30 en tenslot te tot 10. In 1958 werd besloten dit aantal weer op te voeren tot 100. Re kening houdend met het aantal dat per loting uiteindelijk kon worden verzil verd zou het nog 145 jaar hebben ge duurd voor dat alles zou zijn uitgeloot. Veere was niet de enige gemeente, die tot deze vorm van aflossing is over gegaan na de val van Napoleon. De stad Vlissingen deed hetzelfde, alleen... Vlissingen heeft nooit een cent betaald zodat Veere een bijzonder getrouwe schuldenaar mag worden genoemd. nen in de gevangenis waren aangekomen. Er zouden zich geen gewelddaden hebben}meet 3616 ton waterverplaatsing en kan Het bevoorradingsschip hr. ms. „Peli kaan" A 830), dat onder grote belang stelling vanuit het Nieuwe Diep naar Nederlands Nieuw-Guinea vertrok, in gezelschap van hr. ms. onderzeeboot „Walrus", arriveerde ter rede van Vlis singen. Hoewel van officiële zijde geen mede delingen werden gedaan over dit onver wachte bezoek, kan aangenomen worden dat het schip in de zg. „range" onder de Zeeuwsch-Vlaamse kust gedemagneti seerd werd. Vrijwel alle nieuwe in Nederland ge bouwde schepen, of schepen die jaren lang stil hebben gelegen, zoals hr. ms. „Pelikaan", krijgen in dit, speciaal voor dit doel aangewezen gebied op de Wes- terschelde, een dergelijke demagnetise- ringsbeurt. Hr. ms. „Pelikaan" (ex-h.m.s. „Thrus- ter") werd in 1948 van de Engelse ma rine overgenomen en behoorde oor spronkelijk tot het grote type landings schip (LST). De Kon. Marine bestemde het echter tot depotschip en later tot bevoorradingsschip. Hr. ms. „Pelikaan" voorgedaan. Volgens enkele waarnemers zou de be toging ook verband houden met de sta kingen in Spanje. met haar 7000 pk een snelheid van 17 knopen halen. Haar bewapening bestaat hoofdzakelijk uit 40 mm luchtdoel mitrailleurs. Op 26 mei a.s. hopen onze geliefde ouders Seghersde Silva de dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in het huwe lijk traden. Tevens herdenken zij die dag het 25 jaar bestaan der zaak. Dat God hen nog vele ja ren mag sparen is de wens van hun dankbare kinderen. Hulst, Gentsestraat 00 FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren; Marjo, dochter van de heer en mevrouw Classen-Deckers, Geleen. Wilma, dochter van de heer en mevrouw Vennegoor- Kerckhoffs, Maastricht. Ca- rola Henrica, dochter van de heer en mevrouw Kolner- Driessen, Maastricht. Jan Peter, zoon van de heer en mevrouw van Such telen van de Haere-Jaspers, Maas tricht. Overleden: De heer J. J. H. Rosier. 50 jaar, Maas tricht. De heer W. Meesen, 85 jaar, Amby. MARGARINE1.44 1 ëlas ter waarde van0.20 1.64 Haast U, de voorraad glazen is beperkt Net meisje gevr. te Breda v. d. en n., zelfst. kunn werken met huiselijk verkeer, salaris f 200 p m. Br. o. no 54308 X Deftige juffrouw gevr. voor fa milie, vier kinderen, hulp in wonende meid, verblijf 10 km Gent. Schr. Baronne Siraut, Bosstraat, St. Martens Latem (Big) 54297 R.k. nuishoudster gevr. te Bre da in gezin van 2 personen, kunnende koken Middenstands milieu. Aanb. onder no 54381, „De Stem" of tel 33820 Werkmeisje, werkster, café- rest.-kelner en leerling kelner voor direct gevr. Rest. Wapen van Breda Grote Markt 49 Bre da. 54317 R.k. huishoudster leeftijd 50- 60 jaar gevr. bij heer alleen. Brieven onder no. 18170 bijk Hulst. Arbeiders gevraagd in drie ploegen in Rotterdam. Melden Vestkant 14, Breda. 54343 Werkvolk gevr.voor bov. Moer dijk. Hoog loon. Melden Don- gestr. 4, Breda.54459 Flinke degelijke meisjes gevr. voor dag of dag en nacht, die behulpzaam willen zijn in de keukens. Goed loon, goede be handeling. Aanmelden dagelijks Hotel Restaurant „Withof", Teteringen. Tel. 01691-381. 54484-X Twee leerling koks gevraagd of flinke jongens, die als zoda nig willen worden opgeleid. Hotel Restaurant „Withof", Teteringen. Tel. 01691-381. 54485-X Van Duren's Corsettenmagazij- nen vragen naaister. Verkorte werkweek. 3 weken vakantie en vergoeding van reiskosten indien u buiten woont. Sollici taties Ginnekenstr. 117, Breda. Tel. 38078 Nette serveuse of leerling kel- ner gevraagd voor spoedige indiensttreding. Hotel de la Bourse, Sas van Gent. Tel. 01158-694. Voor direct of later gevraagd in Rotterdams advocatengezin inwon, hulp i d. huish. Werk ster aanw. Soil aan Mw.Speel- man. 's-Gravensingel 4, tel 126103, na 30 MEI: „Verre Hoeve" Renesse, bereikb. via tel. 01116-273. Mevrouw koelte in de zomer, warmte in de winter, regel baar over meerdere vertrek ken met één con vector uit Brabants (Jliehaardenpaleis Su bliem verzurgd kleuren-folders- pakket gratis op aanvraag De Weerd's Loodgieters- en Sa nitair- Installatiebedrijf Markt 33. Etten 01608-2310 52802-X Kledingbedrijf Th. den Exter. biedt u op gemakkelijke beta lingsvoorwaarden een geheel nieuwe collectie damesmantels, japonnen, rokken, blouses en regenmantels U vindt bij ons exclusieve modellen en stoffen Mocht u geen tijd hebben om naar onze zaak te komen bel ons dan even en onze verte genwoordiger komt bij u aan huis Kledingbedrijf Th den Exter, St.-Janstraat 8, Breda Tel. 36476 53803-X ïnsationeel NaaimacL nieuws" Enige door ver ding licht lakbeschadigde automatische zig-zag-naa: chines waarmee u alles I doen. Zolang de voor strekt voor f 299,-. Onderd genormaliseerd, volle gar: en gratis lessen. Handms nes v a. f 165,-, elektrische chine v.a. f 210,.. Alleem van Necchi, Adler, Grit: Melson, Minerva, Dürl 67. Breda. Telef. 41725. E wenst demonstratie aan Kledingbedrijf Th. den Exter, levert u de beste kamgaren herenkostuums voor f 5.- per week, colberts f 3,- p.w., pan talons t 2,- p.w. regenjassen f 3,- p w U vinat bij ons ook een ruime collectie kinderkle ding Komt u eens kijken of bel ons even en wij komen u bezoeken Kledingbedrijf Th den Exter, St -Janstraat 8, Breda Tel 36476 53802-X In pr. st. z. Passap breimachi ne te koop. Min. Nelissenstraat 17,Breda. 54333 Jabo-vloerbedekking in uw ka mer van 4x5 mtr. kost u ge legd f 165,- en u kunt dit be talen met f 5,- per week Keu ze uit 15 kleuren Den Exter, St.-Janstraat 8. Breda Tel 36476 53800-X Kledingverhuur Th. den Exter levert u suède damesjasjes in nieuwe kleuren voor f 5, -per week Kijkt u eens vrijblijvend bij Kledingbedrijf Th den Ex ter, St.-Janstraat 8. Breda Tel 36476 S3799-X Voor a.s. communie leveren wij u leuke jongenspakjes m div modellen en kleuren en wij maken het u gemakkelijk, want u kunt deze betalen met t 3,. per week Komt u eens passen of bel ons even en wij komen u bezoeken. Kledingbe drijf Th den Exter, St-Janstr 8. 'Breda Tel 36476 53801-X Doe nu pw voordeel alle soor ten timmerhout voor schuur tjes, strandhuisjes, dakbeschie ting enz. S. van Gurp, Telef 01196-366, Lewedorp. 20224 Wasmachine te koop, i.pr.st., 4 jr. oud. Bonairestraat 11 Bre da. 54286 compl. 2 da. Tel. 39662, van 10-6 uur. .g.st.z. piano te koop, Wil lem Barendszstraat 34, Breda (H. Kw.).54374 Wandelwagentje en (aalcursus (Frans en Engels) Linguapho- ne met tekstboekjes te k. aan- geb weg. vertrek Brieven on. der no. 54330. Krediet tot f 4000,-. Voor aan koop meubelen en woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rot terdam. Trapnaaimachine Phaff i.pr.st f 150,-. Schrijfmachine Rem- mington noiseless 8 "met tabu latorstoppen 75-. Damesfiets Fongers f 50,-. Brieven ond. no. 54472. Herenhuis (hoekpand) te koop Oude Terheydenseweg. Bevr Jacob Edelstraat 26a. Breda. Na 6 uur. 54305 Een goede woning in Oostburg of Terneuzen te k. of te huur gevr. Br. no. 21451 De Stem, Terneuzen. klas 7e lijst HOGE PRIJZEN 15000 2286 f 1500 1398 1000 1379 2481 2676 5332 7041 12220 12260 16998 1S039 18519 400 2168 5355 7034 8218 11660 16526 17621 17886 18577 19016 f 200 2396 3930 4857 5138 6766 7033 7837 8018 8440 9325 9359 10990 11035 11779 13613 13995 14066 14478 15870 16395 16735 17588 18103 18259 18428 19644 19858 20229 20607 PRIJZEN VAN ƒ80 1077 208 235 247 351 553 626 830 854 869 11177 388 447 454 485 554 636 640 651 678 949 852 853 946 990 2154 220 264 441 452 548 553 648 677 756 12016 026 081 154 384 450 620 658 839 890 879 949 906 914 976 8245 263 264 283 312 370 474 515 518 557 13008 571 587 707 729 742 771 814 868 620 933 961 966 888 898 970 14014 069 164 214 268 358 540 548 595 625 4006 168 440 538 58u 621 654 662 718 763 901 5015 047 145 151 299 338 350 369 389 395 15025 074 154 196 212 250 308 384 461 546 473 539 782 798 800 920 967 999 567 732 795 893 897 912 914 994 6104 350 390 393 417 495 592 683 906 16128 200 214 277 396 400 572 583 783 941 7055 202 317 348 396 464 475 593 596 640 17018 086 286 361 704 763 786 980 846 910 952 18101 195 237 265 292 384 414 447 469 564 8102 133 194 232 431 462 481 694 76S 591 736 759 914 980 985 966 19032 169 178 321 325 406 409 562 585 639 9160 188 381 431 536 599 646 673 775 822 20094 253 268 505 594 702 781 811 892 853 927 21015 024 151 181 283 457 501 513 578 649 10170 173 342 532 583 737 817 838 903 933 727 734 758 773 868 969 996 900 944 949 961 NIETEN 1007 031 044 059 138 159 198 220 241 276 257 266 284 320 330 351 373 394 401 411 304 320 371 457 460 531 534 540 584 647 438 440 443 444 462 476 523 538 556 569 699 713 742 801 803 815 942 958 969 989 578 582 593 624 641 693 696 716 739 804 2033 040 047 058 094 114 156 193 228 247 805 812 850 869 874 878 892 901 937 945 251 254 292 324 376 447 473 487 513 523 956 961 543 581 583 703 710 778 811 840 858 870 13038 095 105 188 204 265 271 288 329 331 904 991 340 359 374 383 464 484 490 544 565 579 8025 034 056 072 083 107 122 167 196 251 580 592 608 609 616 628 630 653 662 701 288 294 347 356 386 408 438 448 449 467 704 705 717 758 794 835 853 855 883 887 514 663 669 719 723 726 730 739 753 768 14076 127 206 212 259 273 291 402 416 424 829 834 880 926 929 963 982 989 995 451 470 545 564 606 613 616 624 627 694 4016 031 053 072 089 112 141 166 186 250 707 711 715 716 720 726 734 766 843 849 254 337 338 374 406 411 418 422 454 465 895 911 931 981 984 479 486 492 52" 572 583 587 632 633 642 15077 101 147 235 277 320 355 382 389 395 750 756 769 826 852 908 909 910 926 936 401 417 422 428 x70 471 484 490 498 521 958 999 531 548 555 594 609 612 644 666 676 695 5049 061 062 077 088 111 148 154 157 182 702 712 781 794 818 837 853 909 920 926 196 212 224 272 348 423 432 439 486 507 928 933 938 991 603 633 671 687 706 746 772 793 855 901 16100 153 190 203 223 224 246 260 354 433 947 996 435 458 481 493 518 557 579 599 607 611 6051 074 081 149 184 195 241 269 344 386 649 662 681 683 716 752 756 757 761 780 e" 466 483 518 544 559 563 577 616 688 727 787 812 814 840 862 907 912 913 929 955 736 785 796 921 924 998 999 l- 7012 047 071 119 134 137 187 203 239 267 17088 135 140 197 218 223 248 258 324 343 a: 289 295 307 329 341 488 516 518 555 605 350 353 382 413 442 446 501 560 625 627 nï 696 707 720 753 908 932 933 937 971 633 636 652 724 725 750 751 760 884 960 8016 029 069 115 175 203 269 270 292 308 994 n 309 330 338 341 352 380 439 486 530 544 18011 03« 041 047 052 114 189 206 253 286 ie 598 605 628 631 710 750 802 805 857 872 312 416 417 432 444 467 475 479 520 522 i- 922 940 978 549 609 628 711 73' 745 750 751 757 762 a- 9016 045 066 115 179 191 200 256 393 399 813 833 935 940 950 977 k. 403 404 412 419 447 485 532 573 595 597 19090 099 113 119 141 150 177 192 253 268 r, 609 613 658 763 780 814 831 863 911 916 304 355 396 418 452 454 491 499 537 574 3P 935 958 982 582 641 646 667 671 674 722 778 838 848 e- 10016 032 039 051 052 104 129 171 209 249 865 905 929 r. 258 306 307 366 415 489 587 616 647 685 20002 023 049 070 075 076 080 081 125 238 e- 686 693 704 727 740 770 780 829 860 874 242 251 262 285 288 290 298 332 358 367 s. 886 897 901 940 391 412 525 527 528 530 541 553 554 562 X 11022 048 058 073 104 115 123 125 138 149 578 648 674 686 717 739 751 787 854 869 iel 184 190 274 294 321 332 344 353 364 366 904 914 943 944 950 959 963 t- 389 428 453 488 533 544 575 580 613 750 21074 075 095 115 124 125 163 174 300 305 t- 769 778 790 795 801 882 895 900 915 926 313 366 370 388 393 398 408 409 417 424 929 934 966 972 974 976 989 445 450 452 476 495 554 592 596 607 631 12011 032 078 144 167 171 172 201 214 246 658 663 672 702 703 740 755 764 792 813 ïn e- e. 840 884 904 912 942 954 968 973 984 Vakantie Z.-L. Logies met ont bijt f 3,75 p.p. p.d. Pension Boer derij Termaar 33, Margraten, tel. 260. 54298 Zomerhuisjes t. h. vóór 21 juli en na 18 aug. Gaasterland, Bennekom, Harskamp, Doorn spijk, Wezep, Schoorldam, Scheveningen enz Aanvr. post- bus 1251, A'dam.53393 2 persoons trekkerstent 150x200 hoog 110 f 49,50. Sporthuis Op perman, Havermarkt 2, Breda Tel. 31492. Na afspraak ook 's avonds. 54314 Bungalowtent binnentent 220x 230 buitentent 460x250 hoog Ï80- 220 f 310,-. Sporthuis Opper man, Havermarkt 2, Breda. Tel. 31492. Na afspraak ook 's avonds. 54315 Huur een camping-car voor uw vakantie! Riante tentwagens, gemakkelijk achter de auto. Ook gelegenheid tot kopen. „Inpro-Camping", Zwijndrecht aan rijksweg R'dam-Dordt. Tel. 01850-25550. Autobanden Specialist, Breda De zaak met de beste service Grote voorraad nieuw en gebr Coveren repareren balanceren Oede v Hoornestr 8, tel. 34297 zijstr van de Markendaalsew X Ford Nw. Anglia Prefect, 4-d. 1957 te koop, zeldzaam onder houden en weinig gelopen Ben zineverbruik 1 op 14. Niet van nieuw te onderscheiden, zowel mech. als uiterlijk. Pracht wa gen Techn. onderzoek of A.N W.B -rapport toegestaan f 1975. Inl. tel. 01682-390 9298 Lief zwart-wit katertje, 9 wkn. oud, dol op Felix, wenst goed tehuis. Grazendonkstraat 34, Breda. Aangeboden: Opel Station-car 1957 in prima staat. Garage Peters, Sas van Gent. Tel. 01158-361. Prima bromfietsen te koop, als nieuw, keuze uif 15 stuks, Sparta. Batavus, Berini, Jun- cker, Magneet, D.K.W., Hum mel, Berini met bandaandrij ving. Lage prijzen. Valkeniers- laan 225, Breda. Tel. 43570. I.g.st. verk. scooter te koop, de Wetstraat 5a, Breda. 54416 Caravans te huur te Zoutelan- de of Domburg nog enkele weken. Achterom 14a Breda of Proveniersveld 26. Tel.32013. Nieuwe woonwijk „Tuinzigt", eengezinswoningen, 4 kamers,- keuken, douche, flinke tuin, schuur. Hypotheek wordt ver zorgd. Tussenwoningen f 23.600 k.k.; hoekwoningen f 23.900,- k.k.; vrije vestiging. Bij snelle aankoop lage overdr. kosten. Bouwbedrijf ,.De Baronie' Cimburgalaan 82 bis, Breda. Tel. 33062-30875-36072. V.W. de Luxe '61 met schuif- dak te koop. 35000 km. gel. desk. onderz. toegest. of ga rantie. Tel. 01690-442. 54477 Opel Olympia '54 met prima motor te koop aangeboden. Ziet er £oed uit- Weinig geld. 53903Tel. 01690-442. Austin A 50 te koop, in prima staa!. bj. '55. Seminarieweg 4. Ba vel. 54280 Bouvier t. k. reu 2 j„ prijs, in dien goed tehuis zeer laag. Baronielaan 213 Breda. 54452 M. slag poedels te koop 6 weken en pekingezen m. stam boom. A. Plasschaert, Walstr. 9, tel. 01170-2136, Oostburg. Te vens poedel en pekingees reu ter dekking aangeboden. R.-k. weduwnaar, 55 jaar, met 1 kind van 10 jaar, eigen huis op flinke plaats in N.-Brabant, zoekt kennismaking met r.-k. vrouw 45-55 jaar. Brieven on der no. 54277. Weduwnaar, 54 jaar, eigen huis en tuinbouw, zonder kinderen, zoekt jonge dame of weduwe 40 tot 50 jaar. één kind geen bezwaar Br onder no. 54414. Bedevaart zond. 17 Juni KoTt- rijk Oostakker. Opgave bij de Waal - Verrassel, Groenen- dijk en Jos v. Hecke, Hulst. Lief poesje, knabbelend aan Felix, zoekt goed tehuis. Vre- denburchstraat 22, Breda, Gratis af te halen: lief poesje dol op Felix. Vincent v.-Gogh- straat 48, Breda. 4 Kittige katjes, kibbelend om Felix.wensen goed tehuis. 54478 Bredascheweg 36, Etten. Voorjaar. Hooikoorts. Pini-O- lin-neuszalf verlicht snel en zeker f 1,45 per tube bij uw apoth. en erkende drogist. Hardnekkige hoest? Prikkel en kramphoest? Nacht, en ro- kershoest? Bronchicum Elixir helpt snel en zeker. Flacon f 2,- bij elke drogist.52804 Fit op vakantie na een kuur met krachtopbouwende Schief- fer's bloedwijn. Bij uw apoth. en erkende drogist. 53772

de Stem | 1962 | | pagina 4