Piet v. Est en Zilverberg; blijven toon aangeven RAN G Laatste competitiedag voor eerste divisies Ronde van Italië (5e etappe) Jo de Roo leider af Nachtwandeltocht Vlissingen-B. o. Zoom Het neusje van de zalm de zonnige RANG Diverse moeten beslissingen nog vallen WIELERSPATTEN KNVB en PSV hebben niet gereageerd Ondermaatse puddingen Interessante voetbalduels LAATSTE NIEUWS 45 doden bij vliegramp in Missouri De schietpartij in Berlijn: Grepo gedood 11 Fraaie solo Ondanks val Giro: 6e etappe Dertien le prijs winnaars in de Sporttoto Ronde van Aude Komend weekeinde: De kwestie Feijenoord Vier Ned. profs in R. v. Luxemburg Di Stejano durft W ereldvoetbaltitel Finale wordt eventueel overgespeeld Beslissingswedstrij den in tweede divisie Verrassende zege van Polen op België (2-0) Tussenronde KNVB-beker Nationale titel hoofdklasse libre Wapenfeest (52e) van de K.O.O.S. Internationaal MARKTEN Beroep van Oe Thant op Nederland en Indonesië WATERSTANDEN 17 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 24 MEI 1962 17 De Fransman Joseph Carrara heeft woensdag de vijfde etappe van de ronde van Italië gewonnen. Hij reed de 258 kilometer lange rit van Perouse naar Rieti in 8 uur 41 minuten en 1 seconde. Onze landgenoot Piet van Est kwam 1 minuut en 25 seconden na de win naar als tweede over de eind streep. De Italiaan Brugnami be zette de derde plaats. De Spanjaard Suarez behield de leiding in de al gemene rangschikking. De eerste bergetappe in de ro, met i(jn 258 kilometer tevens een van de langste etappes, is de rit geworden van Joseph Carrara. De Jonge Fransman ont snapte na 42 kilometer uit het rustig voortpeddelende peloton en h(j heeft daarna meer dan 200 kilometer moeder ziel alleen op kop gereden. Na 83 kilometer bij Terni had Carrara een voorsprong van 3.05 op de grote groep en toen de achterstand even later zelfs gegroeid was tot ruim vijf minuien, had de Fransman de leiding in het al gemene klassement. Bij Ceonessa (128 km), aan de voet van de Terminillo, had Carrara de, leiderstrui nóg vaster om de schouders; zijn voorsprong op de grote groep was hier elf en een halve minuut. Als eerste kwam hij op de top van de 1901 meter hoge berg, maar in de klim had hij toch anderhalve minuut moeten prijs geven aan Massignan. Op initiatief van Trape ontstond er een jacht op Car rara, waaraan o.a. deelnamen Cribiori, Moresi, Dante, Fontona en Moser. De achtervolging bleef niet geheel# zonder succes, maar voorlopig behoefdeCarrara toch geen gevaar te duchten. Dante en Moresi vielen al spoedig te rug en toen de karavaan voor de twee de maal de berg beklom, kwam Carrara wederom als eerste boven, nu met een voorsprong van 6.20 op Fontona, van 6.50 op Cribiori, van 7 minuten op Dante en van 7.15 op Trape. Het peloton had een achterstand van meer dan negen minuten. Kort na de top te zijn overgegaan, kwam Carrara in een bocht in de afda ling te vallen en raakte licht gewond. Deze val brak zijn ritme en toen de ren ners voor de tweede maal door Leonessa (221 km) trokken, was zijn voorsprong geslonken tot 4.40 op Fontona, tot 5.15 op Cribiori, enz. Ofschoon hy nog meer terrein zou moe ten prijs geven, slaagde Carrara er toch in zich alleen op de kop te handhaven en als de grote triomfator *--n de vijfde etappe ging hy te Rieti over de eind streep. Met een sterke eindsprint plaat ste Piet van Est zich als tweede. Etappe-uilslag 1 Carrara 8.41.01 (gem. 29.771 km per uur)2 Piet van Est op 1.25, 3 Brugna mi (It.), 4 Taccona (It.), 5 Desmet 'B.) 6 Anglade (Fr.), 7 Sabbadin (It.), 8 Hoe- venaers (B.), 9. Battistini (It.), IC Zil verberg, alien in de dezelfde tijd als van Est: 8.42.26. Algemeen klassement 1 Suarez (Sp.) 31.15.49, 2 Battistini (It.) op 33 sec., 3-4 Pambianco (It.) en Moser (It.), beiden op 37 sec., 5 Meco (It.) op 1.26, 6 Desmet (B.) op 1.33, 7 Brugnami (It.) op 2.01, 8 Carrara (Fr.) op 2.04, 9 Perez Frances (Sp.), Massignan (It.) en Piet van Est op 2.10, 12 Anglade (Fr.) op 2.15, 16 Zilverberg op 3.19, 17 Bal- dini (It.) op 3.28, 23 Hoevenaars op 6.35. DE NEDERLANDSE STAYER Leen van der Meulen nam in Bordeaux aan wedstrijden deel, maar tegen geroutineerde kna pen als Timoner, Marsell, Wicki- halder en Proost, die in deze volgorde eindigden kwam hij niet verder als de vijfde plaats. KNWU-REGLEMENTEN schij nen er te zijn, om mee gesold te worden. In Olympia's Tour mogen in elke ploeg slechts twee onafhankelijken uitkomen. Verbi- Sport zette Arie Jonge jan en Jan Hermes in de ploeg, maar wilde toch ook graag Gerrit Rib- belink en Leen van de Flier erbij hebben. Geen nood vond dit duo, stuurde onafhankelijken vergun ning terug en ontving prompt licentie als amateur. Raar, maar waar! MARTIN VAN DER LEE uit Drunen reed dit seizoen enkele koersen, maar op advies van zijn huisarts stopte de winnaar van de ,,Drie Hoefijzersprijs 1960" ermee. Toch zal Martin in Olym pia's Tour present zijn, niet als deelnemer, doch als mecanicien van de Capelux-ploeg. AB VAN EGMOND, enkele ja ren terug winnaar van Olympia's Tour, heeft besloten de wieler sport de rug toe te keren. Als beroepsrenner kwam Van Eg- mond nimmer tot grote daden. De KNVB noch het Eindhovense PSV heeft gereageerd op de som matie van Feijenoord's raadsman mr. Slager om hem mede te delen dat alsnog medewerking zal wor den verleend aan de inschrijving van Fijenoord voor het toernooi om de Europese voetbalbeker. Mr. Sla ger had voor woensdagmiddag twaalf uur antwoord verlangd. De Rotterdamse advocaat heeft nu by de president van de rechtbank in Den Haag een kort geding aangespannen te gen de KNVB. Dat zal woensdag 30 mei om 10.15 uur dienen; de dagvaarding is nog niet opgesteld. Mr. Slager overweegt ook een kort ge ding tegen PSV, maar daarover is nog geen beslissing genomen. Later vernamen wij, dat Feijenoord aan het bestuur van de Europese Voet bal Unie te Bern een telegram heeft ge zonden, waarin het bezwaar maakt te gen een eventuele inschrijving door de K.N.V.B. van P.S.V. voor het toernooi om de Europese voetbalbeker. De Rotterdamse vereniging voldoet, zo zegt zij, als nationaal landskampioen 1961/'62 aan alle voorwaarden voor deel neming aan die competitie. Woensdagmiddag om 12.00 uur hadden zich op het bondsbureau van de KNVB in Den Haag 13 deelnemers gemeld met 13 juiste voorspelde uitslagen in de sport toto van zondag jl. Onder de win naars zal een bedrag van f 117.415,10 worden verdeeld, wat neerkomt op f 7.677,20 per juist in gevulde kolom. Van de 213.482, die het totaal aan prijzen in deze toto vormde, was 64.044,60 beschikbaar voor de tweede prijs. Hiervoor zijn 443 meldingen bin nengekomen, waarvan drie met twee kolommen. Het uit te keren bedrag be draagt hier 144 per kolom. De extra-prijs ten bedrage van 32.022,30 wordt gevoegd bij sporttoto no. 82 van zondag 27 mei a.s., aangezien er zondag j.l. slechts één wedstrijd op het totoformulier voorkwam, die ln een gelijk spel eindigde. Door de Bergen op Zoomse wandelsportvereniging wordt van zaterdag op zondag a.s. de nacht wandeltocht Vlissingèn-Bergen op Zoom en Goes-Bergen op Zoom geoirganiseerd, waarvoor al een internationale belangstelling be staat. Niet van de bekende Engelse wande laarster dr. Barbara Moore, die deze keer verstek heeft laten gaan, maar wel van een groep van dertig Engelse mili tairen van de 93ste batterij R.A. en liet 25ste regiment R.A. uit Duitsland, van de Luftwaffe Grup Nord een twintigtal militairen en voorts vyftien deelnemers van het 15de regiment A.B.O.D. NATO Antwerpen. In totaal hebben nu al 250 deelnemers (sters) uit het gehele land ingeschreven, d.w.z. voor de tocht Vlissingen-Bergen op Zoom ruim 200 voor Goes-Bergen op Zoom ruim vijftig. De start is zaterdagnacht om nul uur vanaf hotel Delta te Vlissingen. De eerste rust is te Goes in hotel De Land bouw, de tweede rust in De Ark te Ril- land-Bath, waar bij de paters gelegen heid gegeven wordt om de H. Mis bij te wonen. Omstreeks half twee zondagmiddag worden de deelnemers bij De Koren beurs in Bergen op Zoom verwacht. Het is voor de vierde maal dat ge noemde wandelsportvereniging deze 75 kilometer-nachtwandeltocht organiseert. De Spanjaard Manzano heeft woensdag de tweede etappe van de Ronde Aude gewonnen. Hy legde de 165 kilo meter van Castres naar Aix les Thermes af in 4 uur, 48 minuten en 10 seconden. Manzano nam ook de leiding in het al gemeen klassement. De rangschikking was verder: 2 Jan- sens (B.), zelfde tijd als de winnaar. 3 Mastrotto 'Fr.) z.t., 4 Wolfshohl (D.) z.t., 5 Miele (It.), 6 Alan Ramsbottom (Eng.), 7 Geldermans, 8 Jo de Roo. 9 Stablinski (Fr.), 10 Lebaube (Fr.), 11 Enthoven, 35 de Jong. De Spanjaard Otano heeft wègens ver moeidheid de strijd gestaakt. Aan de Ronde van Luxemburg voor profs, die van 15 tot en met 18 juni wordt gehouden, zal een gemengd Ne derlands-Duits-Engelse ploeg deelnemen. Geselecteerd werden: Jo de Haan, Piet Rentmeester, Kees de Jongh en Bas Ma liepaard; voorts de Engelsman Simpson en de Duitser Wolfshohl. De Fransman Raymond Louviot is ploegleider. Er doen zeven ploegen van zes ren ners mee. De start van de eerste etappe it te Luxemburg. De internationale voetbalbond heeft dinsdag bezwaren van Europese voet balclubs tegen gebruik van in Chili ge maakte ballen op de wereldkampioen schappen voetbal in Santiago, van de hand gewezen. Onder de Europese voetbalofficials, die zich tegen het gebruik van Chileen se ballen hadder verzet, was de Duitse coach Sepp Herberger. Hij zei, dat de Chileense bal ,,geen ziel, geen leven" bezat. Een andere Europese official noemde de Chileense ballen „onder maatse puddingen". De internationale voetbalbond heeft gezegd, dat Chileense ballen zullen worden gebruikt en dat ze, zoals men gewend is, voor elk spel op vorm en gewicht zullen worden gecontroleerd. De door de KNVB geplande beker competitie. waarvoor de beide tweede klassers uit het land van Hulst HW '24 en Hontenisse hadden ingeschreven, zal waarschijnlijk geen doorgang vinden. Dit is voor beide clubs geen aanleiding om reeds aan hun „zomerslaap" te be ginnen. De verenigingen hebben besloten om in een tweetal wedstrijden eikaars krachten te meten met zowel de eerste als de reserve elftallen. Het eerste tref fen vindt plaats te Kloosterzande op aanstaande zondag, waarna Hontenisse een tegenbezoek brengt aan Hulst, dat samenvalt met de kermis. Alfredo di Stefano, de Argentijnse midvoor van het Spaanse voetbal elftal, heeft volgens het Chileense blad „Ultima Hora" verklaard, dat voetbalspelers over de gehele we reld „zonder uitzondering" opwek kende middelen innemen. „Het gaat net als in de paarden sport. Het is goed om dit te weten, dan kan er voor eens en altijd een eind gemaakt worden aan het valse amateurisme bij Olympische Spelen en andere sportevenementen", aldus Di Stefano. „Alle spelers nemen op wekkende middelen in", zo verklaar de hij nogmaals. De trainer van het Spaanse elftal, Hellenio Herrera, zou volgens het blad echter naar aanleiding van Di Stefano's uitlating hebben gezegd: „Belachelijkspelers nemen geen opwekkende middelen inDat is een leugen". De internationale voetbalfede ratie (Fifa) heeft tijdens de eerste vergadering in Santiago besloten dat indien de finale van de strijd om het wereldkampioenschap voetbal op 17 juni in Santiago, na verlenging in een gelijkspel ein digt, de wedstrijd vier dagen later, dus op 21 juni opnieuw in de Chi leense hoofdstad zal worden over gespeeld. (Advertentie) HET OOSTDUITSE voetbalelftal heeft woensdag in Berlijn een 4-1 overwin ning behaald op Denemarken; bij de rust hadden de gastheren reeds met 2-1 de leiding. Tien deelnemers lopen de tocht voor de vierde maal, bijna twintig voor de derde maal en ruim veertig voor de tweede maal. De drumband van Odilles-Rapid zal de wandelaars in het laatste gedeelte van de tocht begelieden. Het programma van de beslissingswed strijden die de tweede divisie-club 01- denzaal, De Graafschap en NEC moeten spelen, om uit te maken welke van deze drie verenigingen in aanmerking komt voor eventuele teruggang naar het ama teurvoetbal, is samengesteld. Besloten is de wedstrijden in de vorm van een halve competitie te spelen; elke club komt eenmaal op eigen terrein uit. Het programma ziet er als volgt uit: 27 mei: Oldenzaal-De Graafschap, 31 mei: NEC-Oldenzaal, 11 juni: De Graaf- schap-NEC. Het Poolse voetbalelftal heeft woens dag in Warschau een verdiende 2-0 overwinning behaald op België. Het was de vyfde achtereenvolgende zege van Polen in een interland. Door een doelpunt van linksbuiten Lentner in de achtste minuut hadden de Polen, die veel sneller en doortas tender speelden dan huh tegenstanders, al vrij snel de leiding. De Belgen, die technisch zeer goed voor de dag kwa men, ontnamen door veel te veel te combineren alle verrassing aan hun spel en wanneer zij zich een kans wis ten te scheppen, ging deze door slecht schieten verloren. Na bijna een half uur spelen in de tweede helft scoorde rechtshalf Brychcy het tweede Poolse doelpunt. Het was de eerste wedstrijd tussen België en Polen na de tweede wereld oorlog. De uitslagen van de woensdag gespeel de wedstrijden voor de tussenronde van de bekercompetitie van de KNVB lui den: DOS-ADO 4-3 (na verlenging). GVAV-Zwartemeer 2-2 (na verlenging en strafschoppen gewonnen door GVAV). Aan de wedstrijden om het kampioen schap van Nederland hoofdklasse libre, die van 1 t.m. 3 juni a.s. zullen worden gespeeld en waarvan de organisatie is opgedragen aan de B.V- ABC, gevestigd in hotel Bellevue te Assen, zal o.m. worden deelgenomen door de Waalwijk- se biljarter Leo van Cromvoirt van de B.V. Nooit Volleerd, als vertegenwoordi ger van het Gewest Brabant-Zeeland. De overige deelnemers zijn: C. H. Dwars, Almelo; J. Hermans, Heerlen; D. Noordijk, Fijnaart; J. Re- bergen, Veenendaal; C. Vogel, Badhoe vedorp; O. Waardenburg, Rotterdam; G. Witteveen, Heerenveen. De wedstrijden vangen aan op vrij dagmiddag 1 juni. Voor dc eerste keer In het bestaan van de KOOS is de korpswedstrijd op degen (elektrisch) gewonnen door dc luchtmacht, waarvan de equipe be stond uit adj. A. Kragting, adj. D. Plai- 7,ier en sgt R. Rups. De luchtmacht be haalde 4 punten; de tweede en derde plaats werden ingenomen door de ko ninklijke marechaussee met 2 punten en het korps mariniers met 0 punten. De laatste kans op vijf gelijke spelen. Dit is het kenmerk van toto 82 (26-27 mei), waarin de laat ste Nederlandse competitieronde wordt verspeeld. In verband met dit feit is het niet mogelijk om in de volgende toto's de serie van vijf gelijke spelen in te gelasten. Het programma is daarvoor te klein. De vijf gelijke spelen blijven wel gehandhaafd voor het volgen de seizoen. Maar daar komt deze week dus nog de extra prijs van verleden week bij (pl.m. 30.000,—), omdat er maar één gelijk spel was. Het Nederlandse aandeel in toto 82 is byzonder interessant. Slechts een van de zes wedstrijden Elinkwyk-Limburgia heeft geen achtergrond. Beide clubs zyn geplaatst en blijven in de eerste divisie. De thuisclub heeft in dit geval de sterk ste troeven. Maar dan komt het: SW-DFC. Twee clubs die beide moeten winnen om zich te handhaven. SVV heeft de beste kan sen omdat het twee punten meer heeft dan DFC, maar er zijn nog allerlei theo retische bespiegelingen te maken, waar door SW zelfs niet als zevende geklas seerd wordt. Vooral niet omdat het aan te nemen is dat zowel Veendam als Eindhoven hun wedstrijden resp. van Leeuwarden en Alkmaar zullen winnen. En dan is er ook nog AGOW-Sittar- dia. Opnieuw twee clubs die het grootste belang hebben bij een overwinning. Ge zien de teruggang in vorm van Sittardia in de laatste weken is het niet ondenk baar dat AGOW zal winnen. Daarmede zou Sittardia zijn kampioenskansen heb ben verspeeld en AGOW zijn kans om in de eerste divisie te blijven zij het eventueel via een beslissingswedstrijd hebben behouden. De tophit van toto 82 is echter For tuna (Vl.)-DHC. Een wedstrijd die voor een uitverkocht huis zal worden gespeeld en waarin de thuisclub, met zijn sterke aanval, de beste kansen heeft. Maar DHC heeft in het betaalde voetbal de sterkste verdediging. Het heeft slechts 20 doel punten tegen! Be Quick-SHS en Excelsior-ZFC ten slotte zijn twee wedstrijden waarbij de bezoekende clubs zeer veel belang heb ben. Het is gezien de stand op de rang lijst niet aan te nemen dat SHS zich nog zal kunnen plaatsen bij de eerste zes. (Enschedese Boys heeft 40 punten en speelt thuis tegen VSV). Bij de volle winst op Be Quick dat gedegradeerd is heeft SHS dus vast de zevende plaats in bezit en zal het een beslissingswed strijd tegen no. 7 van de eerste divisie A moeten spelen. Verliest het daarentegen en wint ZFC, dan is er eerst nog een beslissingswedstrijd tussen deze clubs nodig. U ziet. dus wel hoeveel mogelijk heden er op de laatste competitiedag zijn. Dat er verrassingen zullen vallen is vrijwel zeker. Zeven wedstrijden van de Intertoto, met vier Neder landse clubs op formulier 82. Het is de opening van dit internationale toernooi waarvan we eigenlijk nog weinig kunnen vertellen. De sterkte van de Joe goslavische en Hongaarse clubs Belgrado en Pees) is onbekend. Zij staan ook niet op zulke hoge plaat sen op de rang lijst. Belgrado op de zesde plaats met 22 punten uit [22 wedstrijden en [Pecs 7e met 20 uit 26 wedstrijden. |Maar dit wil alle maal nog niet zeg den, dat Feijen oord en Blauw Wit over deze clubs zullen „wande len". Belgrado is van plan drie a vier jeugd spelers, van het kortgeleden gehouden toernooi in Roemenië, waarin Joegosla- Op de uitvindersbeurs in Parijs is een automatische werphengel gedemon streerd. Door een ingenieus aange brachte zeer krachtige veer kan de lijn wonderbaarlijk ver weg geworpen worden. Hier is de heer Emile Garci met zijn uitvinding. HET TEAM VAN MEXICO heeft in Mexico City een 2-1 zege behaald op het voetbalelftal van Wales. DE ENGELSE eerste-divisieclub Man chester United heeft woensdagavond in het Olympisch Stadion in Amsterdam met 2-1 gewonnen van een Amsterdams elftal. Alle doelpunten werden in de tweede helft gescoord. WANNEER OP 30 MEI in Chili het eind toernooi om het wereldkampioenschap voetbal begint, zal de Chileense PTT een drietal bijzondere postzegels uit geven ter waarde van 20, 50 en 100 pesos. De zegels hebben een voetbal motief en zij zullen in een oplage van vijf miljoen worden verspreid. vië in de finale uitkwam tegen Roeme*- nië, op te stellen. U moet bepaald niet te licht denken over deze 18-jarige kna pen. Zij \zijn over het algemeen fysiek veel sterker dan de Nederlandse jeugd spelers. PSV en Ajax spelen tegen twee clubs die dichter in de buurt liggen: Basel en Nancy. De Zwitserse club Basel staat op de ranglijst 6e met 28 uit 26 wed strijden, terwijl Nancy ook 6e staat met 42 uit 37 wedstrijden. In dit verband hangt het er van af hoe de spelers de klimatologische verschillen kunnen ver werken. Ook het speltype en de terrein omstandigheden spelen een grote rol, maar toch zijn dit juist de facetten, waardoor dit toernooi zo interessant wordt. Het is bovendien voor het Neder landse voetbal van dringend belang, dat onze topclubs meer wedstrijden tegen buitenlandse clubs spelen, zulks om een grotere internationale routine te krijgen. Over het algemeen kan men zeggen dat West-Duitsland met Oberhausen, Kaiserslautern en Hildesheim, zeer sterk in dit toernooi is vertegenwoordigd. Oberhausen staat 3e in de Oberliga West met 40 uit 30 wedstrijden. Kaiserslautern staat 4e met hetzelfde aantal punten in de Oberliga Zuid West en Hildesheim is derde in de Oberliga Noord met 42 uit 30. De Hongaren en Joegoslaven zijn ver tegenwoordigd met clubs uit de midden moot. In totaal nemen 32 clubs deel uit 8 landen (Nederland. Frankrijk, West- Duitsland, Italië, Zwitserland, Honga rije, Joegoslavië en Tsjechó-Slowakije). Piet van der Kuil ....in Intertoto.... Reddingsploegen hebben na acht. uur zoeken gisteren het wrak ge vonden van het Boeing-straalver- keersvliegtuig van de Continental Airlines, dat dinsdagavond tijdens een hevig onweer met 37 passa giers en een bemanning van acht koppen ten noorden van Union- ville in de Amerikaanse staat Mis souri is verongelukt. Een der inzittenden, een 27-jarige Ja panse student, had, zwaar gewond, de ramp overleefd, maar hij overleed later in een ziekenhuis. De wrakstukken van de Boeing-707 la- lagen over kilometers afstand verspreid in bos en bouwland. Hel straalverkeers- vliegtuig zou in volle vlucht uiteen zijn gebarsten. De persdienst van het Oostduitse mi nisterie van binnenlandse zaken deelde met betrekking tot de schietpartij in Berlijn, waarvan sprake op pagina één, hedennacht mee, dat een lid van de Volkspolitie was gedood en een andere zwaar gewond. In de mededeling wordt gezegd, dat leden van de Grepo woens dag op „misdadige" wyze door Westber- lynse politiemannen waren beschoten. Er werd niet gemeld, dat de vlucht van de scholier de aanleiding tot de schietpartij was. Het gehele incident werd niet ter sprake gebracht. De waarnemend secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Oe Thant, heeft een „dringend beroep" gedaan op president Soekarno van Indonesië en premier De Quay van Nederland, om het overleg over Nieuw-Guinea te her vatten. De secretaris-generaal deed zijn op roep in twee gelijkluidende telegrammen aan de regeringshoofden, nadat hij gedu rende veertig minuten had geconfereerd mét de Amerikaanse diplomaat Ells worth Bunker, derde partij op het afge broken vooroverleg tussen Indonesië en Nederland in Washington. DEN BOSCH, 23 mei. Aanvoer 5717 stuks, 1637 runderen, 410 graskalveren, 951 nuchtere kalveren, 235 schapen, 325 lammeren, 23 geiten, 703 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 640-1225, guste koeien 625-1000, graskalveren 285- 430, kalf vaarzen 775-1175, klamvaarzen 725-925, guiste vaarzen 680-850, pinken 500-700, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 85-220, weideschapen 65-85, ooien met lammeren 40-60, vette schapen 75- 110, vette lammeren 65-95 per stuk. Slachtrunderen extra kwaliteit 355-370, le kw. 340-350, 2e kw. 310-330, 3e kw. 285-305, vette stieren 325-345, worstkoeien 250-270 per kg geslacht gewicht, vette kalveren le kw. 260-280, 2e kw. 220-250, 3e kw. 180-210, nuchtere slachtkalv. 125- 160 per kg levend gewicht. Overzicht: Melk- en kalfkoeien, aan voer normaal, handel traag, prijzen moei lijk te handhaven. Guiste koeien, korter, stroef, niet prijsh. Jongvee, gewoon, lui, gedrukt. Vette kalveren, groter, tamelijk vlot, prijshoudender. Nuchtere slachtkal- veren. ruim, williger, trokken aan. Scha pen en lammeren, ruim, redelijk, staande prijzen. Slachtvee, gewoon, vlot, duur. GOES. 23 mei. Groenten per stuk: bloemkool Al 68-93. A2 51-86, BI 44-59, B2 17-61. Cl 31, C2 16-48. afw. 16-59. krop sla 1 21-28. 2 13-25, Cl 16, per bos: radijs 1 8-11, 2 7-8, wortelen 103, rammenas 16- 19. per kg: spinazie 1 28-33, 2 14-28. afw. 9-11, rabarber 1 12-15, 2 10, lamsoren 57- 66. aardappelen 31-32. afw. 16. peen 2 9-10, prei 2 61, per doos: aardbeien 1 113- 156, 2 82, afw. 47-77. KAPELLE, 23 mei. Aardb. p. doos van 2 ons: extra 120-128, 1 108-121, 2 63- 89. golden delicious 2 70-75 102. 65-70 92-94. 60-65 73-80, 2d 58-64, 3 fijn 53, jo nathan 3 grof 64-67. bintjes 1 36, bloem kool A2 42-76. BI 48. B2 30-48, Cl 38. C2 11-27, afw. 11-32. kropsla 22-27, rabarber 9-10, radijs 5,5-11, spinazie 17-19. TERNEUZEN. 23 mei. Sla 1 17.50- 27.10. 2 6.90. bloemkool A 80-99. A2 61- 93. B 55-56, B2 29-69, C2 12-34. D2 11-15, afw. 9-70, gr. komk. C2 21-28, selderie 9-11, peen 2.69-75, radijs 5.5-11. meerlan- ders 1 25, asperges B2 280-300. C afw. 184, prei A2 85-91, B 82-83. rabarber 2 24-26, spinazie 2 33-48, tomaten A2 135-137, B2 135-136. C2 109, CC 93. kriel 65, aardb. p. doosje 1 106-114, 2 73. Konstanz 390 11; Rheinfelden 316 6)Ottenheim 413 10)Straats burg 370 14)Maxau 566 12) Plochingen 139 (—5); Mannheim 443 4)Stembach 155 4)Mainz 392 (—4); Bingen 290 4); Kaub 335 7); Trier 257 39); Koblenz 356 11); Keulen 362 2): Ruhrort 572 14); Lobith 1184 24); Nijmegen 958 26); Arnhem 963 23); Eefde IJssel 469 18); Deventer 359 15); Monsin 5570 5); Visé 5003 5); Borgharen 3975 5); Belfeld 1168 18); Grave beneden de sluis 510 5).

de Stem | 1962 | | pagina 11