N p Wit (25 :JE HEBT ZE!: Minter en Hinter en de zwiergeit f rrm Wereldomvattende radio uitzending van KRO Zwart De beursbengels: fjpp reg„b,™VARAFLA|V1E g as aanstekers I .1 er mtr. OP EERSTE PINKSTERDAG: Luister naar naar OP ZOOM IE, TWEE, LDENÜ 5 3 dagen: TERHOUT r Veni Creator in tien landen Ingewikkeld BINNENVERING Kijk RUBBER MATRASSEN morSvrij Radioprogramma s Prog ramma morsyrij 2ïocjezecfcl Slem-feuilleton kantoormachines? kantoormeubelen kantooruitrusting reproduktie- apparatuur Televisieprogramma BEURS VAN AMSTERDAM 22 t/m 30 mei 1962 amsterdam Kleurloze markt VOOR. HD MOTOREN i: Br crrv kens ïl m i-f ff p m •oemde van de ïuziek; ontage i recht, ik niet. DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 23 MEI 1962 (Van onze radio- en tv-redacteur) Op eerste pinksterdag zullen honderden christenen, over de he le wereld verspreid, door middel van de radio met elkaar verbon den zijn en tezamen het „Veni Creator" zingen. Dit gebeurt tij dens het pinksterprogramma „Ve ni Creator" dat de KRO-radio dit jaar voor de achtste maal uitzendt. In 1955 nam dom. B. Brockbrend O. S.B. het initiatief tot dit programma waarin, uitgaande van de pinksterge dachte, de radio gebruikt wordt als hulpmiddel om op eenzelfde moment gelovigen uit ze- Dom. B. Brockbernd ven landen in een directe uitzending met elkander het „Veni Creator" te laten zingen. Zeven maal heeft op pinksterdag in deze uitzending het „Veni Creator" ge klonken uit zeven kathedralen in Eu ropa, op dat ogenblik bedehuizen van een levende kerk en niet slechts mo numenten van kunst en cultuur, waard door toeristen te worden bezocht. Dit jaar zal het programma, aan de vooravond van het concilie, de een heid van de wereldkerk symboliseren, als de gelovigen uit vier werelddelen zich in 'n directe uitzen ding met elkander verbonden weten- In acht hoofdkerken, ditmaal verspreid over de gehele wereld zullen de bis schoppen en gelovigen tezamen mee werken aan deze indrukwekkende ge bedsstonde- In Europa zijn de kathedrale kerken in Nederland (Rotterdam), Duitsland (Fulda), Frankrijk (Lyon) en Finland (Helsinki) met de KRO-studio verbon den. Azië is vertegenwoordigd door Bom bay in India. Voor Amerika zijn Ca nada (Halifax) en Mexico (Guade- lupe) ingeschakeld In Afrika is Oegan da (Rubaga) met het* oude Europa verbonden. Dit zowel van opzet als van omvang uitzonderlijke radio-programma is z.o- wel programmatisch als technisch bij zonder ingewikkeld. Zo zullen de luis teraars in Nederland het programma op de eerste pinksterdag kugnen be luisteren van 15.15-16.30 uur. terwijl het in Mexico, ruim 9000 km van Hil versum verwijderd, 8.15 uur in de mor gen is. Tegelijkertijd wijst de klok in Bombay kwart voor acht 's avonds. De verbindingen met Bombay en Ru baga worden via de lucht tot stand gebracht. De kathedralen in de overige steden zullen per telefoonkabel met de Hil- versumse studio zijn verbonden, waar pater Brockbernd het programma zal leiden. Met de medewerking van de technische dienst van de NRU en de assistentie van de buitenlandse omroepen hoopt de KRO deze directe uitzending op de eerste pinksterdag zonder feilen te kunnen realiseren. Gregoria Aquilar met zijn pelgrims te zamen is. In het noorden van Europa in Helsin ki (op 1520 km afstand), waar eerst sedert 1955 de bisdomzetel van Fin land staat en de Nederlander mgr. Wil liam Cobben resideert, zullen de gelo vigen de zesde strofe van het „Veni Creator" zingen. Het programma wordt afgesloten in de kathedraal van Rubaga in Afrika (Oeganda, op plm. 6.500 km afstand), door de negerbisschop Joseph Kiwanu- ka. Op Hilversum I (402 m) speelt om 20.05 uur het Metropoleorkest o.l.v. Dolf v.d. Linden. Om 20.50 uur kunt u luis teren naar het hoorspel „De twee ge vangenen". Om 22.40 uur volgt de ru briek „Sport halverwege" en om 22.50 uur het programmaatje „Met een knip oog naar de muzen". Alexander Sellier geeft om 23.10 uur een pianorecital, ter wijl tot slot om 23.40 uur Poolse volks muziek ten gehore wordt gebracht. Op Hilversum II (298 m) biedt de NCRV om 19.50 uur een aantal opna men van Joseph Schmidt. Het Radio Fil harmonisch orkest musiceert om 20.05 uur o.l.v. Bernard Haitink m.m.v. Toos Onderdenwijngaard, piano. Muziek uit de Pacific kunt u om 21.25 uur beluisteren en om 22 uur musiceert de Kon. Mari nierskapel. Tenslotte is er nog om 22.55 uur het „Platennieuws". ubicti Z.H. paus Joannes XXIII zal, tot slot van deze pinksteruitzending vanuit Ro me aan de luisteraars over de hele wereld zyn apostolische zegen geven. NEERLANDS MEEST VERKOCHTE MATRAS TOONZALEN TE AMSTERDAM. ROTTERDAM. UTRECHT. BREDA PP sen, die met zijn gelovigen verenigd is in de kathedrale kerk van de H.H. Laurentius en Ignatius aan de West- zeedijk te Rotterdam. Gedachtig de Nederlandse emigranten, die naar Ca nada vertrekken en via de Rotterdam se haven hun land verlaten, is als tweede de kathedraal van Halifax aan de beurt (plm. 6.500 km). Daar zal de aartsbisschop mgr. Joseph Gerarld Berry de eerste strofen van het Veni Creator aanheffen. In Europa boven het graf van de H- Bonifatius in de dom van Fulda in Duitsland, zal mgr. Adolf Bolten de pinksterhymne overnemen. Direct daarop hoopt de KRO contact te krij gen met Bombay (plm. 8000 km) in India, waar kardinaal Gracias aanwe zig is in de kathedrale kerk van de stad, die reeds in 1542 door Sint-Fran- ciscus Xaverius werd bezocht op zijn missiereizen. In Frankrijk wordt de lofzang over genomen in een van de oudste bis schopssteden van Europa de oude con- ciliestad Lyon, door kardinaal Gerlier. Groot is de afstand, die daarna moet worden overbrugd van Lyon naar het - nationaal heiligdom van de beide Ame- heid optraden, rika's: de kerk van Onze Lieve Vrouw Met namp H, Na het journaal biedt de KRO om 20.20 uur de rubriek „Woord en beeld". Vervolgens is er om 20.30 uur een te rugblik op het avondcollege Nederlands. Fred. Rombouts presenteert om 21 uur een programma onder de titel „TV-dan- sant" uit het nieuwe RAl-gebouw te Am sterdam. Jan Cottaar verzorgt om 21-50 uur de rubriek „Van onze sportredac teur", waarna om 21.55 uur de CBS-do- cumentaire over het dagelijkse leven in Oost-Duitsland en de oprichting van de Berlijnse muur wordt getoond. Rector Coppes houdt om 22*35 uur de epiloog. Tenslotte is er om 22.45 uur een extra journaal-uitzending over het staatsiebe- zoek aan Oostenrijk. België Vlaams biedt om 20.30 uur „Schipper naast Mathilde" en om 21.40 uur de AVRO-telerecording van „Domi no", waarin optrad Juliette Gréco. Tot slot is er om 22.25 uur een documen taire over bloedvatenziekte. het nieuws waren door een ernstig on geval tijdens een uitvoering, waarbij twee leden de dood vonden. Actueel was ook de documentaire rond de volledige automatisering van Neder lands telefoonbestel. waarbij wij het twee de land zijn dat thans volledig is ge automatiseerd, dank zij de aansluiting van het net Warffum. Ook was er aan het slot van de avond weer een repor tage over het bezoek van ons koninklijk gezin aan Wenen, een reportage, die het weer uitstekend deed. (Advertentie) Het televisieprogramma van gisteren avond bracht als hoofdschotel een voor treffelijke film, die een uitstekend beeld gaf van het circusleven in al zijn facet ten. Deze Amerikaanse film belichtte niet alleen het circusprogramma, maar tevens de werkzaamheden van opbouw en afbraak. Het ging allemaal op zijn Amerikaans: snel, efficiënt en schijnbaar moeiteloos. Er werd een kijkje gegund achter de schermen, maar bovenal werden wij geimponeerd door een aantal voor treffelijk uitgevoerde circusnummers, waarbij artiesten van grote vermaard van Guadelupe. In Mexico (plm. 9.000 km), waar mgr. Met name de befaamde koorddansers „de Walenda's", die vorig jaar nog in (Advertentie) ABUIS Juergen Roland (51), public rela- tionsman van de Westduitse televisie, werd verkeerd begrepen toen hij te Tokio een bazaar binnenstapte om een ritssluiting te kopen. Onvoldoende de Japanse taal machtig, probeerde hij zich met gebaren verstaanbaar te maken. Zijn op-en-neer-bewegingen vóór de borst hadden tot gevolg, dat een glimlachende verkoper hem een broodmes overhandigde. NIEUW Nieuw modespeelgoed voor Amerikaanse meisjes: grafje voor poppen. Niet prettig, u hebt gelijk! OPGEPAST Te Dallas in Texas staat bij de school een bord met de waarschuwing: „Opgelet voor de schoolkinderen. Zij zijn gemo toriseerd". Mode Nieuwe snobmode in de Ver enigde Staten: de stembuigingen van Jackie Kennedy nabootser „U komt net op tijd om op mijn ver- jaardag te toasten, kapitein" Hilversum I 402 m. WOENSDAG 23 MEI VARA: 12,00 Amsterdamse politiekapel 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 v!h. platteland, lez. 12,38 Staatsiebezoek aan Oostenrijk 12,48 Lichte gram. 12,55 Op de bres voor gezond heid, rep., met de Blauwe Week als ach tergrond 13,00 Nws. 13,15 Grand Gala-orkest 13,45 Gespr. portret 14.00 Kamerork. en sol. 14.45 Volksliedjes en -dansen 15,00 Voelt u zich hier thuis?, gespr. 15,10 V.d. jeugd 17,00 Tentoonstellingsagenda 17,05 Romantische kamermuz. (gr.) 17,40 Staatsiebezoek aan Oostenrijk 17,50 Regeringsuitz.: Het Nassau- museum Oranienstein bij Diez in Nassau, Kees Middelhoff in gesprek met dr. R. Lut- tervelt, bestuurslid van de stichting Je Main- tiendrai Nassau 18,00 Nws. en comm. 18,20 Act. 18,30 Promenade-ork. en sol. Italiaanse klanken 19,00 V.d. kind. 19,10 Lichte gram. 19.20 Barak nummer 9, toespr. VPRO: 19.30 V.d. jeugd VARA: 20.00 Nws. 20,05 Metropole-ork. 20,35 Zestig jaar levenserva ring, lez. 20,50 De twee gevangenen, hoorsp. 22.20 Kaf en koren, wekelijkse notities 22,30 Nws. 22,40 Sportuitz. 22,50 Met een knipoog naar de muzen. muz. en voordr. 23,10 Pianorec. 23,40 Poolse volksmuz. (gr.) 23,55- 24,00 Nws. DONDERDAG 24 MEI AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Ochtendvaria (gr.) VPRO: 7,00 Dagope ning AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Progr.-over zicht Aansluitend: Rechtdoor naar school en kantoor (gr.) 9.00 Gym. v.d. vrouw 7,10 De groenteman 9,15 Oude muz. (gr.) 9,35 Waterst. 9.40 Morgenwijd. 10,00 Arbeids vitaminen (gr.) 10,50 V.d. kleuters 11,00 Kookpraatje 11,15 Radio Filharmonisch ork. en solist. Hilversum II 298 m. WOENSDAG 23 MEI NCRV: 12,00 Licht pianospel (gr.) 12,15 Lichte gram. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Meisjeskoor en instr. kwintet 12,53 Gram., event, act. 13,00 Nws. 13.15 Blaas- orkest, lichte muz. 13,45 Klass. balletmuz. (gr.) 14,00 Gedeeltelijke uitz. van de bonds dag van de bond van verenigingen van geref. vrouwen te Enschede 14,45 Gram. 15.00 Wie luistert mee (17 slot), les in het muziek be luisteren 15,30 Strijkkwart.. klass. muz. (gr.) 16,00 V.d. jeugd 17,20 Lichte gram. 17,40 Beursber. 17.45 Instr. kwintet, lichte muz. 18.10 Vocaal ens. 18.30 Het spectrum, lez. 18,45 Lichte gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Op de man af, praatje 19,15 Leger des Heilskwartier (gr.) 19,30 Radiokrant 19,50 Operettemuz. (gr.) 20.05 Radiofilharm.ork. en sol., klass. muz. 21,25 Lichte gram. 21.45 Kanttekeningen bij de voorpagina 22.00 Marinierskapel der Kon. Marine 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverd. 22.55 Platen- nws. 23,55-24,00 Nws. DONDERDAG 24 MEI KRO: 7.00 Nws. 7,15 Klass. kamermuz. (gr.) 7,30 V.d. jeugd 7.45 Morgengeb. en overw. 8.00 Nws. 8,15 Pluk de dag (gr.) 8.50 V.d. huisvr. 9,40 Schoolradio NCRV: 10.00 NCRV-lied 10.03 Oude muz. (gr.) 10,15 Morgend. 10,45 Klass. muz. (gr.) 11,00 V.d. zieken 11,45 De zingende kerk. Brussel Vlaams WOENSDAG 23 MEI 324 m: 12,00 Nws. 12,03 Lichte gram. 12,30 Weerber. 12,35 Lichte orkestmuz. 12,50 Beurskron. 13,00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 Schoolradio 15,00 Kamermuz. 15,35 Piano- conc. 16,00 Beursber. 16,06 Eng. les 16,20 Gevar. gram. 16,45 Nws. 16,55 Rep. voetbal- wedstr. Polen—België 17,45 Pianorec. 17,55 Rep. voetbalwedstr. PolenBelgië 18.45 Lekenmoraal en filosofie 19,00 Nws. 19.40 Trompetrec. 19,50 Herinneringen aan toen.... 20.00 Klass. concert (In de pauze om 20,40 De zeven kunsten) 22,00 Nws. 22,15 Opvoed kundig praatje 22,25 Chansons 22,55 Nws. 23,00-23,15 V.d. zeelieden Brussel Frans WOENSDAG 23 MEI 484 m: 11.55 Gram. 12,03 Gevar. muz. 13,00 Nws. 13,15 Orkestconc. 14,03 Kamermuz. 15,03 (Advertentie) ;V43*;rrt<;. 25.50 tot 750.- Te 15.15 uur begint de uitzending met een inleiding van de bisschop van het Rotterdamse diocees, mgr. A. Jan- (Advertentie) üll.lllUl, dTTe>. SHSnIon" «ds.n,n-- r 1/ r n O De diplomatieke onschendbaarheid gaat gelukkig nog niet zo ver dat ern stige misdrijven straffeloos bedreven zouden kunnen worden. Een politiek moordje, ach, dat kan er natuurlijk mee door, doch als het om de zwaar dere vergrijpen gaat, dan wordt een politicus toch evenzeer voor de recht bank gesleept als u en ik dat zouden worden. Want deze week is het Twee de-Kamerlid J. van K. (zoals zelfs een parlementariër dan heet) door de rechtbank te Arnhem veroordeeld tot een geldboete van 50 gulden of tien dagen hechtenis wegens het niet schoonmaken van een sloot. Het Kamerlid is landbouwer, tussen de Kamerzittingen dooren als zoda nig beschikt hij op zijn bedrijf te Bu ren over een aantal sloten. De polder reglementen willen dat ieder zijn eigen slootje keurig schoon houdt en wie de boel laat vervuilen, is strafbaar. Voor de rechtbank hield, het parle mentslid wel vol dat het maar een se cundair slootje was en dat het voor een secundair slootje schoon genoeg was maar dat hielp hem niet. Toch zou enig begrip voor de positie nnn het. Kamerlid wel op zijn plaats fffWeest zijn. Tenslotte heeft iemand die moet helpen de nationale sloot schoon te houden, geen tijd om zijn eigen slootje te reinigen. Mede dank de verdachte. J. van K. uiï Buren, blijft het vaarwater oven voor Karei poor- en Waterman. Dat er dan een jlatboomde melkschuit in een secun dair slootje te Buren blijft steken, wat zal dat nu de verdediging van Nieuw Guinea hinderen? Het lijkt mij daar om niet meer dan billijk dat Kamer leden worden vrijgesteld van de ver plichting hun sloten te schonen. Een man die mee mag helpen roeren m riolen zoals ene heer Van Riel pas opengebroken heeft, die hoeft thuis ook nog eens niet de stank van modder te verduren. PRAET-MAECKER 3) Bea deed haar best. zich op het he den te concentreren. Dat raffia-tasje Was dat geen subliem stukje tegen woordige tijd! Je kon er precies een zakdoek en een portemonnee in op bergen.. méér niet, omdat de schep pers ervan alleen maar aan de vorm en niet aan het praktische nut hadden gedacht. Maar wat hinderde dat? „Din gen zijn in de eerste plaats om ernaar te kijken," filosofeerde Bea. terwijl ze zichzelf onbewust in de richting van een spiegelende deur bewoog. Hm., toch aardig., jongensachtig misschien. T.ia, die tweedrok en de mandarin-swea ter stonden toch wel héél goed. Te laat ontdekte ze, dat dwars door de spiegelruit heen. een heer met een gepommadeerd hoofd naar haar stond te kijken. Ze vluchtte in de richting van het vak met de „prullaria" en bekeek aandachtig een roodleren etui- tje. Rönd haar zoemden honderden men senstemmen. Daar naderde een ver koopster. Snel legde Bea het etuitje neer, frunnikte even aan haar beauty-I case, die voor de zoveelste maal van daag weer eens open was gevallen (nog zo'n praktisch ding, met een slot waar een brandkastenexpert bij hoorde) kuierde verder. Bij een 1001-nacht-achtige stand met zijden pochets, treuzelde ze weer even. Was het nu nóg geen half vier? Ze nam zo'n doorzichtig, ragfijn doekje op, keek hoe het afstak bij haar tas, maar legde het dan weer neer. Dat blauwe dinge tje misschien?.. Weer slenterde ze weg. Op dat ogen blik verscheen naast haar ranke schou der het gestroomlijnde silhouet van een heer, die kennelijk bij „de zaak" hoor de. Hij kwam dicht naast haar lopen en fluisterde, discreet do»ch duidelijk: „Wilt u even met rnij meegaan, dame? Bedrijfsrecherche.. Houdt u zich kalm, astublieft Bea stond pal. Ze dacht: nu ga ik brullen!, maar ze hield zich stil om de mensen, die overigens niets van het dra ma hadden bemerkt. Er zat niets anders op, dan met de gestroomlijnde, donkere heer mee te gaan. In de personeelslift, waar hij haar met een zacht sturen van de eleboog binnengeloodst had, sprak de man geen woord- Hij keek haar maar aan met grote, haast schuldige ogen. De „schuld" stemde Bea verzoenings gezind. Ze zei: „Oók geen leuke baan." Hij begreep haar onmiddellijk en sprak: Nee, in gevallen als deze meer dan be labberd." Bea voelde, dat hij naar haar ballerina's keek en dat hij nu beslist niet dacht: ook gegapt. In een vertrek met nog een heer, die zich duidelijk geheel tegen de spelregels van dergelijke „recepties" beleefd aan haar voorstelde, klonk de vraag: „Wilt u nu misschien even uw tas opendoen?" Bea wurmde aan haar beauty-case, die nu, op dit gedenkwaardige ogenblik, niet open viel. maar eerst weigerde open te gaan. En daarna toonde zij de inhoud die alleronschuldigste inhoud: lippenstift, spiegeltje, nagelgarnituur, twee zakdoek jes (wit met haar monogram),een Ame rikaanse pocket, wat brieven, een pas.. De „scheiding" stamelde al excuses: O, neemt u me alstublieft niet kwa lijk? Ik had al twee keer 'n wenk ge kregen één keer van een der bedienende dames, daarna van een chef. Uw gedrag in de zaak was verdacht. U hebt onder andere bij de leerafdeling een roodleren etuitje opgenomen, weer teruggelegd, weer opgenomen. Bij de lingerie hebt u ..en bij de pochets., enfin, om kort te gaan: u deed verdacht en dan is het helaas onze taak.." De andere heer, die zich al voorgesteld had. deed dat nog eens en zei toen „pardon", meer niet. Bea zei eerst niets. Ze sloot haar tas, die het nu weer niet deed. en keek over de mannen heen. „De scheiding" haalde snel zijn zilveren koker te voorschijn en presenteerde haar een sigaret- In zijn andere hand hield hij al galant de aan steker op. „Nee, dank u", reageerde Bea fel. Toen zei de andere heer: „Het is an ders een beste Amerikaan, geen marihu- aan.. rijmt ook nog." Doch nu richtte Bea zich tot hem: „Nee, dank u, ik heb m'n opiumpijpje bij me. Ik ga nu. ge loof ik. maar. als het mag en ik ook nog niet aan den lijve gefouilleerd moet worden door mevrouw de recherche?" De heren brachten haar naar de lift. In het even wachten op de komst merk te Bea met een strak gezicht op: „Als jullie iets goed willen maken, laat de roltrap dan voor me terugdraaien, naar beneden; daar ben ik dol op." Bij het instappen in de lift hoorde zij nog de proestlach van haar hoffelijke gastheren. Zij was al' geheel verzoend met het avontuur. Natuurlijk: die twee hadden niet anders kunnen doen. Nu her innerde zij zich, dat ze veel voorwerpen aangeraakt en ook wel opgenomen had. En zij herinnerde zich ook goed, dat ze begluurd was. Bijvoorbeeld door die energieke ogen dwars door de spiegel ruit heen. Vooruit dan maar- Nu had zij tenminste iets, waarom ze oompje Do- rus straks kon laten schateren. B.E.A. IN AVANCE Oom Dorus! Met schrik realiseerde Bea zich, dat het „verhoor" minstens 'n kwartier geduurd had. Hijgend kwam zij de parkeerplaats naast het Beursge bouw oprennen. Goddank, de auto stond er nog! En op hetzelfde moment zag Bea in de verte de gestalte naderen van de man, naar wie zij de hele mid dag hunkerend had uitgezien. Oom Do- rus! Ha, hij zag haar ook. De auto bewaker aanschouwde, niet weinig ont steld, dat commissionair Van Marke- steyn, ondanks diens middelbare leeftijd en een beginnend embonpoint, zijn pas liet overgaan in een sukkeldraf, toen hij het meisje dat bij zijn auto stond, in het vizier kreeg. Een heer met een grijze borsalino, die samen met de com missionair uit het beursgebouw was ge komen, deed moeite gelijke tred met hem te houden. „Kindje, jij!" riep Van Markesteyn uit terwijl hij Bea hartelijk omhelsde. De heer met de borsalino nam zijn hoofd deksel tweemaal achtereen af. „Ja, oompje, is het niet een verras sing?" zei Bea. „Ik heb maar niet op gebeld. Het is alles zo gauw gegaan, het besluit tenminste, om me in uw armen te storten.. Die meneer daar met die hoed in z'n hand, wil die misschien nog iets van u?" Commissionair Van Markesteyn draai de zich naar zijn beurscollega om: „Je excuseert me wel?.. Eh.. Zo onver wacht, de komst van m'n nichtje.. Tot morgen maar, hè?" De heer ging. Bea haakte bij oom in en zo liepen ze naar de auto. „Waarom zei u dat van dat nichtje? Ik ben toch helemaal geen nichtje van u?" vroeg Bea. „Nou ja, kind, dat is zo omslachtig, dat uit te leggen: niet 'n nichtje, maai de dochter van m'n beste vriend enzo voort enzovoort. Wat heeft die vent daar allemaal mee te maken? Die hing als een klit aan me. Zelfs in de sociëteit loopt hij me achterna. En maar kletsen en kletsen over z'n avontuurtjes. Lang geen beurszaken. Hij is onderdirecteur van bankierszaak Pegel en Van Dordt, een gladde jongen, mij wat al te glib berig. Vandaag kon ik hem helemaal niet luchten, want laat hij met z'n smoesjes Sapientia aandelen punten lager krijgen dan ik! Ik heb trouwens pech vandaag. (worat vervolgd) (Advertentie) Lichte muz. v.d. jeugd 15,30 Gram. 16,08 Lichte gram. 17,00 Nws. 17,45 Gevar. gram. 18,45 Gevar. gram. 19,30 Nws. 20,00 Intern, zangconcours (In de pauze: wereldnws.) 22,55 Nws. WOENSDAG 23 MEI NTS: 17,00 Intern, jeugdjoum. AVRO: 17,10-17,45 V.d. jeugd NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. 20,20 Woord en beeld 20,30 Terugblik op het avondcollege Nederlands 21,00 TV-dansant 21,30 Van onze sportredac teur 21,55 Documentaire film 22,35 Epiloog NTS: 22,45-22,55 Staatsiebezoek aan Oos tenrijk. VLAAMS BELGIë: 17,00-18,00 V.d. jeugd 19,00 TV-feuill. v.d. jeugd 19,30 Kroniek voor automobilisten 20,00 Nws. 20,25 Het manne ke 20,30 Schipper naast Mathilde 21,10 Pro blemen van nu: Ontwikkelingsgeb. 21,40 Do mino 22,25 Ziekte van deze tijd? medisch ge sprek 22,40 Nws. FRANS BELGIë: 18,30 V.d. jeugd 19.00 Act. uit het jaar 1944 19,30 Kath. uitz. 20,00 Nws. 20.30 Speelfilm 21.00 Progr. over een groot schilder uit Luik 21,30 Nws. geopend op werkdagen van 10-18 uur op maandag 28 en dinsdag 29 mei ook van 19.30-22.30 uur zondags ge sloten toegang f2.- nieuwe Het marktbeeld voor de internationale waarden is gistermiddag kleurloos ge weest. Alleen in de Philipshoek kon nog van een vrij regelmatige affaire, zij het mondjesmaat, worden gesproken. In de overige hoeken lagen de zaken min of meer plat. De Koersen voor de internationals be wogen zich bij de opening merendeels een paar punten beneden het slotniveau van maandag Alleen AKU noteerde be gin beurs een half punt hoger op 357. In Wall Street was het gisteren zeer stil met iets lagere koersen. De Neder landse hoofdfondsen ondergingen er wei nig verandering. De Westduitse beurzen waren gisteren iets vriendelijker, Parijs en Londen praktisch onveranderd met weinig zaken. In de Philipshoek steeg de koers van 790& tot 793, tegen een vorige slotkoers van 7933,4. Unilevers liepen een paar dubbeltjes op van 156,10 tot 156,40 156,50). Kon. Olies schommelden rond het vorige slot op 139. Hoogovens bijna twee punten lager op 662 V2. Voor AKU kwamen gedurende de verdere beurs- duur enige kooporders los, waardoor de koers aantrok van 357 tot 360 (356%). In de Philipshoek werd door kooporders wat steun verleend. In de scheepvaartafdeling was de han del uitermate kalm. De stemming viel mee. Door elkaar werden fractioneel ho gere koersen geregistreerd. Cultures vrij wel verwaarloosd met weinig verande ringen ten opzichte van eergisteren. Staatsfondsen door elkaar iets luier met weinig 2aken. Voor de introductie op de Amerikaanse afdeling van certificaten „dominion tar and chemical company ltd" (Canada) bestond ter beurze een redelijke belang stelling. De prijs per certificaat van tien aandelen werd vastgesteld op circa 203a Can. doll, of f 682,50. Claims „nationaal grondbezit" verlieten de beurs. 21-5 22-5 Ned. '59 414 9934 993,4 Ned. '47 3>2 8834 88% AKU A 356J,2 359 Hoogovens cA 664 665 Philips GBA 793 791 Unilever cA 156,50 156 Kon .Olie A 139 138,90 Scheepv. Unie A 1353,4 135 A'dam Bk A 372 372 Kon Zout cA 930 925 NABEURSKOERSEN AKU Kon. Olie 136,50—138.50: Phi lips 785790, Unilever 154.80—156.00; Hoogovens 655—660,5. l 24. Intussen werd Minter door mees ter Kerkvrees en de veldwachter stevig aan de tand gevoeld. „Waar komt die geit vandaan? Zeeg bulderend. „Van het £ort," zei Minter. „Was daar dan een circus?' Zeeg. „Hij is niet van een circus, velwach- vroeg vroeg riep meester Kerkvrees ongedul- 7,Waar komt hij vandaan? Zeg op!" baste Zeeg. „Ik denk van de maan," zei Minter. Meester K-rkvrees' ogen begonnen te glinsteren. len maangeit!" riep hij enthousiast, .naar de veldwachter nam het niet. fcU. vy, tp' „Moet je een draai om je oren heb ben, vlegel?" „Rustig aan, veldwachter," zei de meester. „Vertel eens wat meer, ventje' Maar meester Kerkvres had btr kunnn luisteren naar de raadselachtige git zelf. die op dat ogenblik in een stil straatje hijgend voor zich uit stond te mompelen. „Ik moet zorgen, dat ze me niet té pakken krijgen, want dan wordt ik on derzocht door een geleerde en dan komt alles uit en dan krijg ik strafregels. Laat ik maar tevoorschijn komen en het vel verstoppen." Het dier begon vreemd te schokken. Het brak open en Hinter kwam er reeds half uit tevoorschijn, toen hij plotseling snelle voetstampen hooide naderen

de Stem | 1962 | | pagina 5