Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen 7.90 9 Middelburg krijgt 914 middenst. woningen bij Deel van damwand langs Goese kanaal ingestort CO C3 Nieuw gebouw voor gouden boerenleenbank Kapelle Verlichting en plantsoen in Westdorps uitbreidingsplan In memoriam Sasse VVV 3 DAGEN 'al en waai MIDDELBURG Geen ventvergunning voor de markt VLISSING™ Oud-Vlissinger benoemd tot burgemeester ZUID-BEVELAND GOES Aan onze adverteerders Dagblad De Stem Stukje geschiedenis VERZEKERINGEN A.P. A.v.d. Walle& Zn. Schade bij aanrijdingen Jongen verongelukt te Schoondijke TERNEUZEN Voetganger ernstig gewond op zebrapad Burgerlijke stand Senaat akkoord met onteigening te Axel Derde telefooncel in Zoutelandc Gaat U zelf ook schilderen? M»11', II i'I M 511 DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG ZOMER JAPONNEN 75 ff ROOM DREESMAN G.S. achter mening b. cn w. Philippine Prijsvraag „Baas boven baas" Prijsuitreiking te Vlissingen UNIEKE SLAAPKAMERSHOWROOM IN BREDA HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 23 MEI 1962 Nadat in de raadsvergadering van 30 het karakter van deze wyk dat hoofd- januari 1061 de plannen voor de toe- zakelijk bestaat uit betere midden- komstige stadsuitbreiding van Middel- standswoningen. burg in grote lijnen werden bekend ge- t-, De oppervlakte van het plan beloopt maakt, is thans liet uitbreidingsplan in ongeveer 38 ha, waarin rond 914 wonin- onderdelen vastgesteld. Voor deze uit- gen zijn geprojecteerd, zodat op elke ha breiding is het stadsgedeelte aangewe-on§cveer 24 woningen zullen worden ge bouwd. Hiermee is aan de wijk een ruime opzet gegeven. De 914 woningen zijn verdeeld in 11 luxe bungalows, 134 bungalows, 180 zen dat omsloten wordt door de Seisweg, Lourens Stommesweg en Middelburgse wegje. De uitbreiding is uitsluitend bedoeld voor de bouw van middenstandswonin gen, variërend van het gewone type tot enkele luxe huizen. Het plan sluit c "el aan bij de bestaande wyk Griffioen en is ontworpen in overeenstemming met Hoewel het college van b. en w. van Middelburg er geen bezwaar tegen lieeft dat bezoekers aan de hoofdstad in de gelegenheid worden gesteld te kopen wat ze willen, vinden zy het wel bezwaarlijk dat de venters, die zich sinds jaren in het zomerseizoen op en om de markt be vinden, op een te indringende wyze hun waren aanprijzen. Het college vreest dat de goede naam der stad hiermee zou kunnen worden geschaad. Daar deze lieden zich bijna voortdu rend op of in de omgeving van de markt bevinden nemen ze praktisch een vaste plaats in. Dit is onbillijk ten aanzien van degenen die een plaats hebben gepacht. Daar het aantal vaste standplaatsen niet wordt uitgebreid zullen de venters niet in de gelegenheid worden gesteld een standplaats te pachten. Om hen toch niet met hun ingekochte voorraden te laten zitten willen b. en w. voor dit jaar, bui ten de normale marktdagen ook op dins dag vergunning geven om een standplaats op de markt in te nemen. In de komende raadsvergadering zal de raad worden voorgesteld de betref fende politieverordening, die het venten niet verbiedt, voor markt en omgeving overeenkomstig te wijzigen. De heer P. W. Bazen. 1 juli 1921 te Vlissingen geboren en thans secretaris ontvanger te 's Graveland is benoemd tot burgemeester van Bathmen (Overij- sel). RAADSVERGADERING De gemeenteraad van Vlissingen zal vrijdag 25 mei a.s. in vergadering bijeen komen. De vergadering begint om twee uur 's middags ten gemeentehuize. Bij de over te leggen stukken, tijdens deze vergadering, bevinden zich o.m. het jaarverslag en de balans per 31 december 1961 en de begroting 1963 van het Ka tholiek Militair Tehuis „De Thuishaven'. BEIAARDCONCERT OP JACOBSTOREN Op vrijdag 15 juni zal ter gelegenheid van het Holland-Festival, de heer P. Broerse van 8 tot 9 uur 's avonds een beiaardconcert, verzorgen op de Jacobs- toren. Tezelfdertijd zullen ook concerten plaatsvinden in Utrecht, Breda en Venlo. flats, tenminste 8 hoog, 34 flats, 3 hoog, 98 dubbele woningen en 437 rijen wo ningen. Daarnaast zijn nog 8 winkels en 238 autoboxen voorzien terwijl voor openbare bebouwing ca. 20.000 vierkante meter is gereserveerd. Opvallend in dit plan is, dat ondanks de ruime opzet een zo groot aantal een gezinswoningen konden worden gepro jecteerd. Twee brede straten doorsnij den de nieuwe wijk. De ene, welke in het verlengde ligt van de Berkenlaan, loopt door het hart van het plan en is ontslui- tingsweg en verbindingsweg met de bin nenstad. De andere verbindt de Seisweg met de Lourens Stommesweg. Bij de kruising van deze straten is een winkelcentrum gedacht voor de voor ziening van dagelijkse levensbehoeften. Het centrale element wordt geaccentu eerd door drie hoge flatgebouwen. Opvallend is dat de westgrens van het plan een grillige lyn vertoont die niet by de natuurlyke grens aansluit. Dit komt omdat het grondgebied van de gemeente Grijpskerke op deze plaatsen over de Lourens Stommesweg heen- reikt. Er wordt echter reeds overleg ge pleegd met Grijpskerke om dit gedeelte van het plan door deze nabuurgemeente te laten vaststellen. DOE WAT TERUG De kerstpottenactie t.b.v. het Leger des Heils van vrijdag en zaterdag jl. heeft in Goes opgebracht f 536.17. De stichting ,.Doe wat terug" verwacht, dat dit bedrag nog wel verder zal stijgen door giften van hen, die voorkeur ge ven aan een girostorting. Hansiveert BESPREKING WIELERRONDE Het belangrijkste punt tijdens de ver gadering van het wielercomité in café Breijaert was de bespreking van de wie lerronde voor amateurs en onafhankelij- ken op tweede pinksterdag. Men heeft maatregelen genomen om de komst van wielrenners wat aanlokke lijker te maken door nog meer het ac cent te leggen op het financieel voordeel voor de renners. De organisatie van de wedstrijd zal op de volgende vergadering besproken worden. Boschkapelle GOUDEN BRUILOFT Onder grote belangstelling vierde het echtpaar J. Giele-de Silva zijn gouden bruiloft. Dit huwelijksjubileum werd ook buiten de familiekring gevierd met een gezellig dorpsfeest. Clinge VERGROTING MARKTPLEIN Op het ogenblik worden in de kom door de gemeentearbeiders werkzaamhe den verricht om het marktplein te ver groten. Door de aankoop van de voor tuin van aannemer T. Bolsens kan dit plein aanzienlijk vergroot worden. Nadat de ijzeren omrastering en beplantingen verwijderd zijn kan een en ander be tegeld worden. Hierdoor zal de gemeente- kom een mooier aanzien krijgen. VERKIEZINGSCAMPAGNE De strijd voor de aanstaande gemeen teraadsverkiezingen is in ons dorp op eens losgebarsten. Door bepaalde lijst- aanhangers zijn gedurende de nachtelijke uren met behulp van de witkwast op de wegen aansporingen aangebracht om te stemmen op een bepaalde lijst. De opschriften waren niet alleen talrijk in de Gravenstraat, maar ook in de zij straten. Driewegen In verband met de sterk gewijzig de omstandigheden, waarbij o.m de geleidelijke Invoering van J| vrije zaterdag in ons bedrijf eer rol speelt verzoeken wij onze adverteerders hun advertentie- opdrachten voor onze zaterdagnummert UITERLIJK DONDEKDAGM1DDAGS OM 17 30 UUR en voor onze maandagnummers UITERLIJK VRIJJDAG MIDDAGS OM 12 ÜUR in ons bezit te doen 'fjn. Later binnenkomende idvertentiei voor de zaterdag- en maandag- nummers zuilen als regel I El op de gewenste datum kunnei worden opgenomen. Uitzonderingen zullen alleei kunnen worden gemaakt voc familie-advertenties van dringend' aard. DAGBLAD DE STEM Afdeling Verkoop Dagblad vooi Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steenstraat 14. telefoon 2377 Huist Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat I telefoon 6252 Goes HOOFDLEIDSTER KLEUTERSCHOOL Met ingang van 1 september a.s. is mej. E. C. van de Ree uit Zaamslag benoemd tot hoofdleidster van de chr. kleuterschool. Zij is momenteel kleuter leidster te Zierikzee. Hontenisse SLOTVERGADERING ACTIE 10 x 10 In zaal Van Leuven werd de slotbijeen komst gehouden van de actie 10 x 10. De voorzitter gaf een overzicht van de activiteiten, die de laatste vier maanden waren gevoerd. Alle leden uit Klooster- zande, Lamswaarde. Terhole en Hulst, kregen een pluim voor het zo spontaan verrichte werk. De voorzitter deelde mede, dat een bedrag van f4003.75 was bijeengebracht, hetgeen aanleiding was tot een daverend applaus. Verder werd de avond gezellig doorgebracht en beslo ten met een groot bal, met muziek van de band The Swifters uit Clinge. Koewacht KONINGSITIIKTING ..ST.-SEBASTIAAN" De koningschieting van .,St.-Sebasti- aan" (staande wip) belooft zaterdag zeer spannend te worden. Dit door het feit, dat onze plaatselijke schutter Alois Suy er voor staat om keizer te worden. Hij schoot in I960 en 1961 de Konings vogel. Om keizer te worden wordt ver eist, dat drie jaar achtereen de Konings vogel wordt geschoten. De afgelopen week deed genoemde schutter mee aan inschieting voor grootheden te Zaffelare in België. Zijn resultaat was goed. Van de acht schoten haalde hij de hoogvo gel en 4 kleine vogels naar beneden. Ip totaal is Alois Suy reeds 8 keer koning van St.-Sebastiaan geweest. Lamsivaarde G JOOSSEN SCHOOT HOOGVOGEL Aan de schieting door de schutters- sociëtejt JDe Vrede namen 43 schutters deel. De uitslag was: hoogvogel G. Joos- sen, le zijvogel Th. de Deyn en 2e zij vogel Jos v. d. Wielen. .4 !g. redacteur voor Zeeland. F. DE L.1GT, tel. 6252. Goes Exploitatie- inspectie Zeeland. L. K M DE JONG tel 2311 Hulst Redacteur voot Zeeuwscli-Vlaanderen P. G. KUYPEES, telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS, telefoon 3566. Vlissingen Prijs voor losse advertenties, oesiemo vooi de editie voor Zeeland t 0.17 pei 1 mm ingezonden mededelingen 2Vi mm gewone advertenties Bii contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer t 0,20. Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp f 1,60 en f 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Morgen wordt een dubbele feestdag voor de boerenleenbank in Kapelle. In de eerste plaats zal het nieuwe bank gebouw met kassierswoning aan de Van der Biltlaan officieel in gebruik worden genomen. In de tweede plaats gaat deze bank haar vijftigjarig bestaan herden ken en zij mag dat doen onder zeer gun stige omstandigheden, want in het af gelopen boekjaar bereikte de omzet een recordhoogte van ruim 33 miljoen gul den, terwijl juist dezer dagen de spaar gelden de zeven miljoen gulden over schreden, wat eveneens een record is in de vyftig jaar van het bestaan van deze bank. De feestelijkheden welke zijn georga niseerd ter gelegenheid van dit dubbele feest zullen worden gehouden in de vei linghallen. Burgemeester H. G. van Suy- lekom van Kapelle zal morgenmiddag op symbolische wijze vanuit de veilingkan tine het nieuwe bankgebouw openen. 's Avonds is er een feestprogramma voor leden en genodigden met hun da mes. Ook dat wordt in een der veiling hallen gehouden. Het programma wordt verzorgd door het in boerenleenbank kringen bekende gezelschap Jaap Mij derwijk. Het was in begin juli van 1912 dat be sloten werd tot oprichting van de boe renleenbank in Kapelle. Op 12 septem ber 1912 werd het eerste definitieve be stuur gekozen. Dat bestond uit H. Blok, voorzitter; P. Mol, secretaris, en Jos de Jager Azn., lid. De raad van toezicht be stond toen uit de heren H. P. Ganseman, Jos de Jager Bzn. en P. Nijsse. De eerste jaren werd elke vrijdag avond zitting gehouden in het CJV- gebouw. Aan het eind van het eerste jaar van de bank waren er vijf spaar ders die samen een tegoed hadden van 1.256.44. Er waren toen 28 leden. Op het ogenblik heeft de bank 630 leden en bedraagt het spaarderstegoed ruim zeven miljoen gulden. De eerste kassier van de bank was wij len de heer W. K. C. Schrier, een onder wijzer in Kapelle die de bank hield als bijverdienste. Tot 1945 heeft deze als kassier van de boerenleenbank Kapelle zijn werk gedaan. In dat jaar nam zijn zoon A over. Van 1945 tot 1961 is toen de heer A. L. Schrier kassier geweest. Met het gereed komen van het nieuwe bankgebouw heeft de heer Schrier zijn taak als kas sier neergelegd en hij werd opgevolgd door de heer M. Schipper uit Zierikzee. Hiermee was het einde gekomen aan een periode van bijna 50 jaar gedurende welke de naam Schrier als kassier ver bonden was aan de boerenleenbank Ka pelle. De heer H. Blok was voorzitter van 1912 tot 1937. Zijn taak werd overgeno men door de heer P. Mol. Deze overleed in 1940 en werd opgevolgd door de heer C. A. Blok. In 1948 vertrok deze van Kapelle en toen werd de heer F. van Hoorn voorzitter van deze bank en hij is dat op het ogenblik nog. Het huidige bestuur bestaat verder uit de heren Jac de Jonge, secretaris, en A. de Schipper, lid. De raad van toezicht wordt gevormd door de heren P. Scheele, I. Slabbekoorn en W. D. Rouw. Ten aanzien van het nieuwe bankge bouw kan nog worden opgemerkt dat dit evenals het oude is gebouwd door de heer Jac. de Jonge te Biezelinge on der architectuur van de heer C. J. Klap te Waarde. VEERTIG BALLONKAARTEN TERUGGEKOMEN Van de ballonwedstrijd zijn ruim veer tig kaarten teruggekomen. Eén ervan kwam uit het Saargebied (Duitsland), verschillende uit Frankrijk en de meeste uit België. Over enkele dagen zal de wachttermijn worden afgesloten. Sa» van Gent BUSHALTE IN POELSTRAAT Met ingang van zondag wordt ten ge- rieve van de bewoners van de witte wijk een bushalte van de ZVTM ingericht in de Poelstraat bij hotel Cappaert. Deze verbetering, welke jaren op zich heeft laten wachten, betekent voor een vierde gedeelte van het inwoneraantal van onze gemeente de vervulling van een harte- wens. Zoals uit de nieuwe zomerdienst regeling blijkt, stoppen vrijwel alle bus sen hier vijf minuten. Door deze maat regel wordt voor buspassagiers die ten westen van de spoorlijn wonen de af stand van hun woning tot de bushalte met de helft bekort. Stoppeldijk DANSAVOND In de bovenzaal van café Compiet werd een dansavond belegd ten bate van de plaatselijke schutterssociëteit. De goed bezochte avond verliep in de beste stem ming. Ter hole GUNSTIG JAAR BOERENLEENBANK Op de jaarvergadering van de Boeren leenbank is gebleken, dat het jaar 1961 voor de bank zeer gunstig is geweest. Uit het overzicht van de kassier bleek, dat in elk opzicht een flinke stijging was waar te nemen. Het ingelegde spaar geld overtrof het opgenomene met ruim f 115.000. De totale omzet der bank be droeg voor 1961 ruim f 7.050.000, dit is meer dan een half miljoen in vergelij king met 1960. De aftredende bestuursleden en leden van de raad van toezicht werden met overgrote meerderheid der stemmen herkozen. (Advertentie) Administratieen .4 ssuran tiekantoor TABAKSTRAAT 20 HULST Tel. 01140-2824 Overleden: Levina de Kraker 74 j. geh. gew. m. J. van der Hooft; Elisa beth Geilleit 84 j., geh. gew. m. C. Gijsel. Als bestuurder van een personenauto reed plaatsgenoot F. J. de B. over de Herengracht richting de Blokken. Een aan de waterkant van de Herengracht geparkeerd staande Belgische automobi list reed achteruit de rijweg op, op het ogenblik, dat eerstgenoemde auto na derde. Er volgde een botsing, waarbij beide auto's schade opliepen. Even later deed zich een soortgelijk verkeersongeval op de Markt voor. Daar reed de heer J. C. uit Middelburg achter uit met openstaand portier, dat langs de zijkant schuurde van de auto van de heer J. L. K. uit Terneuzen. Ook deze auto liep daardoor schade op. V ogehvaarde VERGADERING MIDDENSTAND Op woensdag 23 mei belegt de plaat selijke r.-k. middenstandsvereniging in de bovenzaal' van café Compiet een ver gadering. waarop het woord zal worden gevoerd door drs. J. Marx van de Mid denstandsbond Breda. De heer Marx zal op deze avond spreken over het belang van de organisatie en over de komende gemeenteraadsverkiezingen. Zierikzee SCHOOL/TENTOONSTELLING Van 7 tot en met 26 juni zal in het 's-Gravensteen een tentoonstelling wor den georganiseerd over de linoleumin- dustrie. Deze tentoonstelling gaat uit van de Stichting Onderwijstentoonstel ling en is toegankelijk voor alle leer lingen van middelbare en ulo-scholen, alsmede voor leerlingen van het nijver heidsonderwijs en voor die van de-hoog ste klassen der lagere scholen. STAND ZOMERAVONDCOMPETITIE Na een aantal wedstrijden luidt de stand in de zomeravondcompetitie 1. Rijkswaterstaat 2. P.Z.E.M. 3. Neptunus 4. Zierikzee veteranen 5. P.T.T. 6. Kon. Zeelandia 7. C.W.S. Drukkerij L. en O.; 9. Herverkaveling. Dinsdagmorgen om half elf is op de rijksweg te Schoondijke de 7-jarige D. J. de Lijzer uit Schoondijke verongelukt. De jongen stak per fiets de weg over, na een touringcar te hebben laten pas seren. Hij heeft waarschijnlijk niet be merkt dat er nog drie volgden en werd door de tweede bus gegrepen. Hij liep een schedelbasisfractuur en een drie voudige beenbreuk op. Op weg naar het ziekenhuis te Oostburg is hij overleden. Door een aanrijding op het zebrapad over de Axelsestraat nabij de Dokweg, werd de heer H. Z. met vrij ernstige verwondingen in het Julianaziekenhuis opgenomen. Toen de heer Z. het zebra pad overstak meende hij, dat de rijweg vrij was, ofschoon het uitzicht hem wel enigszins werd ontnomen door een ge- geparkeerd staande auto. Ook de motor rijder, J. J. G. de F. uit IJendijke, die uit de richting van de stad kwam, had door de geparkeerde auto geen voldoende uitzicht. Daardoor ontstond de aanrijding, waarbij de voetgangers over een afstand van 15 meter werd meegesleurd. Dokter Nijsten constateerde verscheidene vrij ernstige verwondingen. De motor werd licht beschadigd. Geboren: Johannes zv. P. Faas-Veer- man, Willem zv. W. Verstraten-de Feij- ter, Anthonie zv. M. Drabbe-v. Doorn, Vera dv. A. D'Hont-Haeghens, Paul zv. D. van Gorsel-Meijer, Jacob zv. J. Pij- pelink-Sol, Ellen dv. H. Janse-Baart, Déserée dv. R. Claeyssens-Ivens, Joseph zv. J. Vonk-Scheele. Maria dv. E. de Groene-Kesbeke, Willy dv- P. Dam-van de Breevaart, Geert zv. G. Ottens-Meer- man, Jacobus zv. J, Seghers-Schieman, Maria dv. A. Cornelis-Schouters. Huwelijksaangiften: A. Wieles 30 i en S Tollenaar 26 j., A. Bruggeman 28 j. en D. de Bakker 24 j., J. van Doezelaar 21 j. en W. de Fouw 21 j. Huwelijken: J. de Bruijne 26 j. en J. de Putter 22 j. (Van onze parlementaire redactie) De Eerste Kamer is gisteren zonder hoofdelijke stemming akkoord gegaan met de onteigening van percelen en erfdienstbaarheden ten behoeve van de berging van baggerspecie, afkomstig van werken tot verbetering van het kanaal van Terneuzen, in de gemeente Axel. (Van onze correspondent) Het bestuur van de V.V.V. te Sas van Gent heeft alle leden van de vereniging een rouwbrief toegezon den. Daarin wordt kennis gegeven van het overlijden van de vereniging, die haar laatste adem uitblies op een vergadering waarop drie leden aan wezig waren. De vergadering was nota bene belegd om de V.V.V. nieuw leven in te blazen. In de rouwbrief staat, dat bloemen kransen en bezoek niet gewenst zyn. Erfgenamen behoeven zich niet te melden, aldus het trieste schrijven, omdat de kosten van het begrafenis- feest nauwelijks gedekt zijn kunnen worden. Met de mededeling dat met dit verscheiden een zielepoot uit zyn lijden verlost is wordt deze niet alledaagse rouwbrief besloten. De groeiende stroom van badgasten laat de telefooncel te Zoutelande niet onberoerd. Hoewel enkele jaren terug nog volstaan kon worden met de moge lijkheden die de in het postkantoor op gestelde telefooncel bood, moest de PTT in 1961 de accommodatie uitbreiden met een tweede op het trottoir vóór het kantoor geplaatste cel. Deze uitbreiding gaf uiteraard een verbetering van de telefoneermogelijk- heden, echter nog niet in die mate, dat het publiek snel genoeg naar de zin van PTT bediend kon worden. Daarom zal de telefoondienst de laatst genoemde cel binnenkort gaan voorzien van een ander en zeer modern toestel, waarmede het publiek in tegenstelling tot hetgeen voorheen mogelijk was interlocale gesprekken zelf automatisch kan kiezen. Hierdoor worden de wacht tijden voorkomen, die voorheen ontston den, doordat de interlocale verbindingen tot stand gebracht moesten worden door Schrier definitief het wer^i tussenkomst van de telefoniste. (Advertentie) Kom dan eerst eens kijken......... want t.m. zaterdag 26 mei, zijn er doorlopend DEMONSTRATIES met de bekende TIX VERF waarmede het schilderen haast niet kan mislukken..... en morsen uitgesloten is. Breda. (Van onze verslaggever) Gistermorgen is een gedeelte van de damwand van het Goesc kanaal inge zakt achter een van de opslagplaatsen van Duvekots' graanhandel n.v. aan de J. van de Goeskade. Aan de andere zyde van het kanaal bevindt zich de ingang van de jachtha ven De Werf. De plaats hier werd ge bruikt als zwaaikom. De oeverbeschoeiing is over een leng te van 15 meter ingestort. Van de zijde van Duvekot's graanhandel n.v. is ons meegedeeld, dat de gemeente al her haaldelijk gewaarschuwd is voor het ge vaar dat het keren der schepen op deze plaats oplevert. Volgens de directeur van de graan handel heeft het draaien van de sche pen vlak bij de beschoeiing de dam wand ondergraven. Nu het water een meter gezakt is, heeft de damwand het volgens hem niet langer kunnen houden. De heer Duvekot zei, dat de opslag plaats vlak voor de damwand al lang niet meer volledig werd belast omdat het gevaar van instorting was onder kend. Nu heeft men het dichtst bij de damwand gelegen gedeelte van de op slagplaats geheel ontruimd. De ach termuur van de opslagplaats vertoont scheuren. De heer Duvekot schrijft deze scheuren toe aan de verzakking. Voorts wijst hij er op dat op deze plaats van het kanaal nog maar enkele maanden geleden een bord is geplaatst, waarop onder meer te lezen valt: Verboden te zwaaien, tenzij onder toezicht van de binnenhavenmeester". Volgens de di recteur van de graanhandel heeft er al jaren lang een dergelijk bord aan de overkant van het kanaal gestaan zonder dat de schippers zich er ooit iets van aan hebben getrokken. Gistermorgen en gisteravond hebben vertegenwoordigers van het gemeente bestuur, van gemeentewerken en van het ingenieursbureau Bos en Witteveen een onderzoek ingesteld- Het belang rijkste punt van bespreking was: hoe kunnen wij de instorting zo vlug en zo efficiënt mogelijk herstellen. Een geheel nieuwe en een dubbele damconstructie werd wel erg kostbaar geacht. Gisteravond laat helde men dan ook over tot de conclusie, dat het aanbren gen van een puinstorting onder de be schoeiing in de gegeven omstandighe den de beste oplossing zal zijn. Wanneer men inderdaad tot deze op lossing zal komen, zal het meteen niet meer mogelijk worden voor de binnen schepen om hier te keren. De deskundi gen hebben gisteravond als een van de mogelijkheden overwogen de zwaaigele- genheid te verplaatsen naar het noor den ter hoogte van houthandel van Rie- sen. De raad zal vanavond al over het de finitieve standpunt van de* deskundigen worden ingelicht en dan meteen kunnen beslissen over wat er gebeuren moet. De deskundigen hebben het overigens in twijfel getrokken of de scheuren in de achtermuur van de opslagplaats van Duvekots graanhandel n.v. een gevolg zijn van de verschuiving. (Advertentie) kunt U profiteren van dit zeldzaam koopje! U kiest uit 'n enorme sortering in alle maten (zelfs maat 56). Deze bijzonder mooie japonnen met prima pas vorm bieden wij U nu aan tegen speciale prijzen BREDA - BERGEN OP ZOOM - OOSTERHOUT Tijdens de vergadering van de West- dorpse raad is medegedeeld, dat de PZEM zijn werkzaamheden aan de aardleidin- gen voor de woningen in de bebouwde kom heeft voltooid, maar dat door de woningbouwvereniging nog andere aan sluitingen moeten worden aangebracht. Tevens werd bekend gemaakt, dat aan het bejaardenhuis een transformatorhuisje zal worden gebouwd. De PZEM zal zorg dragen voor de aanleg van straatverlich ting in het uitbreidingsplan in de kom. waarmee een bedrag van 728 gemoeid zal zijn. De gemeente zal de tijdige be taling van rente en aflossing van een door de muziekvereniging aan te gane geldlening voor aanschaf van nieuwe in strumenten garanderen. Gunstig werd be schikt op een schrijven van Gedeputeerde Staten betreffende salarismaatregelen voor burgemeester, secretaris, ontvan ger en ambtenaar van de burgerlijke stand. De raad besloot over te gaan tot verkabeling van het elektrisch net op de Graafjansdijk. Een verordening tot herziening van de salarismaatregelen van het gemeentepersoneel per 1 januari 1962 werd goedgekeurd. De raad ging akkoord met en gaf opdracht tot de aanleg van een plantsoen in het uitbreidingsplan in de kom. tegenover het bejaardenhuis tot aan de Canisvlietkreek. Aan dokter J.H. B. Puylaert werd met ingang van 11 juli eervol ontslag verleend als gemeente arts, wegens zijn pensioengerechtigde leeftijd. Voorts werd bekend gemaakt, dat in de Lindenlaan drie woningwetwoningen zullen worden gebouwd. De raad be schikte gunstig op een voorstel van de vereniging van konijnen- en pluimvee houders tot het garanderen van een tij dige betaling van rente en aflossing van een geldlening van 1000 voor de bouw van tentoonstellingshokken. In de rondvraag vroeg de heer Van Passel of bij het uitbreidingsplan Stroo- dorpe voldoende is voorzien in de water afvoer, omdat de tuintjes lager komen te liggen dan het bouwterrein. De voorzit ter stelde hem gerust. De heer Wille pleitte voor de aanstelling van meer ge meentewerklieden. Hij betreurde het, dat er voor de kleinere jeugd onvoldoende speelruimte is. Ged. Staten van Zeeland hebben Pro vinciale Staten een flink aantal voor stellen gedaan tot onttrekking van we gen aan het openbaar verkeer in ver schillende gemeenten. G. S. staan niét achter het verzoek tot onttrekking van het „Pad op de dijk tussen de Mossel polder en de Dijckmeesterpolder" te Philippine aan het openbaar verkeer. G. S. delen de mening van b. en w. van Philippine dat onttrekking van genoemd pad aan het verkeer een vermindering zou betekenen van de mogelijkheden tot ontspanning en recreatie in de gemeen te. Het pad loopt namelijk op de kruin van de dijk en wordt volgens b. en w. nog door vele wandelaars gebruikt. Het „Scheldekwartier" in Vlissingen had gisteren een aantal bijzondere gas ten binnen zijn muren, n.l. de winnaars van een prijsvraag die jaarlijks wordt gehouden door het vakblad „Baas boven baas". Nadat in vorige jaren de tien andere provincies als gastheer waren opgetreden viel ditmaal de eer te beurt aan Zeeland. Ook was aan een Zeeuwse jury opgedragen uit te maken wie dit jaar de gelukkigen zouden zijn. Opdracht voor de deelnemers was een opstel te schrijven op het onderwerp „De baas in het jaar 2000". Na een welkomstwoord door de gast heer, de heer G. N. van Ginkel, een dei- directeuren van de Kon. Maatschappij ,,De Schelde" werd het openingswoord gesproken door mr. R. Nolen, voorzitter van de redactiecommissie. Voorzitter van de prijsvragencommissie was dit jaar drs. J. H. Abbas, psycholoog. 's Middags hield de heer van Ginkel een inleiding over de werkzaamheden in het Sloegebied, waarna het gehele ge zelschap zich voor een excursie naar de terreinen in de Zuid-Sloe begaf. De eerste twee prijswinnars zijn: 1. S. Riemersma, magazijnmeester uit Franeker, 2. H. Verwoerd, een produk- tiehoofdmeester uit Emmer Compas- cuum. (Advertentieu) Lango N.V. - Van Maurikstraat 41 (plan IJpclaar) te Breda, opende 18 mei j.I. z(jn slaapkamer-showroom voor de detailhandel. Het eerste gebouw met een frontbreedte van 70 mtr. dat in plan IJpelaar is gereed gekomen, blijkt aua bouw en uitvoering een aanwinst te zijn voor de stad BREDA. Eind 1960 werd besloten tot de bouw van deze showroom en door de zeer grote medewerking van Openbare Werken, kon in juni 1961 reeds de eerste spade in de grond worden gestoken. De dikwijls zeer speciale wensen, betreffende uitvoering en maten der ka mers, aangepast aan de tegenwoordige woningbouw, kunnen nu verwezen lijkt worden. Lango brengt een zeer exclusieve kollektie slaapkamers di werkelijk uniek voor Nederland is te noemen. In de 1000 m2 showruimte zijn 60 slaapkamers zo opgesteld en ingericht, dat een volledige indruk van elke slaapkamer afzonderlijk wordt verkregen. De door Lango gebrachte modellen kunnen in elke gewenste maat en kleuruitvoering worden geleverd. Opvallend zijn de eigen creaties in de Franse stijl en mogelijkheden, die kunnen worden toegepast met het aanbouwsysteem. Wij kunnen iedereen aanbevelen deze showroom te bezoeken. De showroom is dagelijks geopend van 9 tot 6 uur 's avonds. Ook zaterdags, 's Avonds na telefonische afspraak - Tel. 0160042645. (Advertentie) je denkt er pas aan als het te laat is... Terschelling - met tentje en primus - machtige vakantie! Maar je ver geet dat andere levensrythme, dat andere eten. En je denkt er pas aan als het te laat is. Vergeet Nourilax niet. Zacht, snelwerkend laxeermiddel. NOURILAX de kleine tabletjes die zo zacht en zeker laxeren. In doosjes van 20 en 50 tabletjes (Advertentie) BRUNSWICK - BOWLING Air-conditioned Nassausingel 28, tel. 38452. Breda. Geopend van 9 tot 24 uur. Za. en zo. tot 1 uur 's nachts. Vrij entree Kinderkamer, huistelevisie, par keergelegenheid, restaurant, bar, snackbar. Ga bowlen en speel het spannendste spel voor het hele gezin. Morgen, donderdag 24 mei, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert 6.02 en 18.23 uur; Terneuzen 5.27 en 17.49 uur; Vlis singen 4.56 en 17.17 uur; Wemeldinge 6.47 en 19.11 uur. BRESKENS De Uitkomst 19 uur Bejaardenavona OOSTBURG Lede! 20 uur Bij de blonde Katrijn, a.t terneuzen Luxor 20 uur Wegens verleiding van minderjarigen, 18 j. MIDDELBURG Electro 19.30 uur Billy the kid, 18 City 20 uur Kermis in de regen, 14 GOES Grand 20 uur Kermis in de regen, 14 VLISSINGEN Alhambra 20 uur Kermis in de regen, Luxor 20 uur Paspoort voor de hel, 181- MIDDELBURG Electro 19.30 uur Billy the kid, 18 J- City 20 uur Kermis in de regen, 14 GOES Grand 20 uur Kermis in de regen, 14 VLISSINGEN Alhambra 20 uur Kermis In de regen, Luxor 20 uur Paspoort voor de hel, 18 J- BRESKENS WÜkgebouw WGK Kleutercursuj

de Stem | 1962 | | pagina 2