Piet v. Est en Zilverberg opnieuw in voorste rij BATAVUS N.A.C. „speelde" vaak militaire met elf SWIEL best Ronde van Italië (vierde etappe) Nog zes SPORTTOTO'S in de aanstaande weken FEIJENOORD IN KORT GEDING TEGEN P.S.V. Jo de Roo Laatste oefening voor Athene winnaar le etappe Lekkere pittige zware shag TRAITAL 0 TRAITAL O WIELERSPATTEN Aantrekkelijke sportweek te Souburg Zij die wonnen sinds 1930 Zege stond vast VALT HET OP? Vandaag „ontknoping Boks verbod in N. York? Onderzoek naar dood Kid Paret is begonnen Ronde van Aude Schaaktoernooi te Willemstad Schrijvers scoort Wapenfecsl (52e) van de K.O.O.S. Voetbalwereld titel Voetbaljeugd N. en Z.-Bcveland Slappe 2e helft Team voor Athene MARKTEN 100.000 toeschouwers bij Polen-België Damtoernooi in Bakoe WATERSTANDEN 11 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 23 MEI 1962 11 De Italiaan Antonio Bailetti zege vierde dinsdag in de vierde etappe van de Ronde van Italië, een nt over 248 km van Montecatini naar Perouse in 6 uur 54 min. 55 sec. Piet van Est werd tiende en Huub Zilverberg twaalfde. Voor de eerste maal sinds de start in Milaan heeft de leidersplaats ondanks de etappezegc van de jeugdige Bailetti, geen wijziging ondergaan. De Spanjaard Antonio Suarez verdedigde op voortref felijke wijze zyn roze trui in deze vierde etappe. Het leek er op, alsof deze rit door de voortdurende jachten in de afgelopen dagen een wandeling zou worden, maar Bailetti dacht daar, na 137 km in een gezapig tempo, anders over. Want hij was het, die uit een kopgroep van acht man, bij wie onze landgenoot Piet van Est, ontsnapte. De achtervolging, ingezet door Con- terno en later door de Italiaanse kam pioen Defilippis hadden geen schijn van kans, omdat de ploeg van leider Antonio Suarez er niets voor voelde, deze sterke renners te laten gaan. Bailetti kon geen kwaad doen al thans dat dacht men maar na 10 km had hij reeds een voorsprong van 3 min. 35 sec. genomen. Bailetti ging door en na 163 km was het 4 min. 30 sec., na 165 km 6.55, na 171 km 10.30 en na 191 km 11.25. Het was een prachtig staaltje van de Italiaan, die op de Olympische Spelen in Rome deel uitmaakte van de Italiaanse ploeg die de 100 km wegwedstrijd won. PIET VAN EST Houden zo Vijfendertig kilometer voor de eind streep (op dat moment had Bailetti een voorsprong van 11 min. 10 sec.) maakte zijn landgenoot Zancanaro gebruik van (Advertentie) Vast en zeker. Anderen hebben het zó in de gaten als uw haar „dunnig" of .vettig" is. En die verdachte schilfertjes, wat is dat? Dit deskundig advies treft het hoofddoel tegen roos tegen vet haar en haaruitval Na een paar behandelingen met Traital shampoo ziet u al dui delijk verschil. Wèg bezorgd gezicht. Er is reden voor een bevrijd lachenhet valt op Neem direkt de proef Een produkt van L'ORE.AL de apathie in het peloton om er tussen uit te trekken en even later waren het Guernieri, Meco, Favero en Brugnami die zijn voorbeeld volgden. De afstand tussen Bailetti en zijn volgers werd steeds kleiner, maar zijn overwinning stond vast. Met vier en een halve mi nuut voorsprong ging hij zegevierend door de finish. Piet van Est en Huub Zilver berg, die in het grote peloton ble ven, behielden hun klasseringen in het algemeen klassement. De uitslag 1 Bailetti 6.54.55, 2 Zancanaro 6.59.29, 3 Balmamion zt, 4 Guarnieri 7.01.03, 5 Meco zt, 6 Favero zt, 7 Brugnami zt, 8 Benedetti 7.01.10, 9 Pifferi zt, (allen Italië), 10 Piet van Est zt, 12 Huub Zil verberg zt. Algemeen klassement 1 Suarez (Spanje) 22.33.04, 2 Battistini (It.) op 33 sec., 3 Pambianco (It.) op 37 sec., 4 Moser (It.) zt, 5 Meco (It.) op 1 min. 26 sec., 6 Baldini (It.) op 1.33, 7 A. Desmet (B.) zt, 8 Brugnami (It.) op 2.01, 9 ex aequo Perez (Spanje), Ces- tari (It:), Massignan (It.) en Piet van Est allen op 2 min. 10 sec., 17 Huub Zilver berg op 3 min. 19 sec., 18 ex aequo o.a. Rik van Looy op 3 min. 48 sec. Er is nog geen enkele renner uitge vallen. Het laatste halve dozijn van de sporttoto, welke wij dit seizoen hebben gehad begint op 26 mei en heeft een internationaal tintje. Op die dag begint de Intertoto waar Feijenoord, PSV, Blauw-Wit en Ajax aan zullen deelnemen. Te vens zullen de wedstrijden om het amateurkampioenschap van Neder land en enige wedstrijden om hec wereldkampioenschap voetbal te Chili (o.a. in toto no. 83) worden verwerkt. Het is dus een compote van internatio nale gerechten die voor de totoliefheb' bers ongetwijfeld een interessante smaak zullen hebben. Hier volgt een beknopt overzicht van het karakter van de toto tot 16-17 juni. De laatste twee 'no.'s 86 en 87) moeten nog worden samengesteld. Toto 82 vermeldt zes wedstrijden van de eerste divisie, waarin zopder twijfel enige zullen zijn die de beslissing in 'de competitie moeten brengen. Vier wed strijden van de Intertoto (met Feijen oord, PSV, Blauw Wit en Ajax) en drie wedstrijden uit de Intertoto met buiten landse clubs. Het is dan tevens de laat ste keer dat u vijf gelijke spelen kunt invullen. Het aantal wedstrijden op de volgende formulieren bedraagt 13 (en 2 reservewedstrijden). Dit in verband met de beperktheid van het programma, Toto 83 (2-3 juni). Drie wedstrijden van de amateur-kampioenscompetitie. Vier wedstrijden uit de Intertoto met Nederlandse clubs, drie wedstrijden uit de Intertoto met buitenlandse clubs en drie wedstrijden uit de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal. Een unieke toto! De raadsman van Feijenoord, de Rotterdamse advocaat mr. Slager, heeft naar aanleiding van het be sluit van het KNVB-bestuur om Feijenoord niet in te schrijven voor het toernooi om de Europese voet balbeker zowel de KNVB als PSV dinsdag schriftelijk (aangetekende expressebrieven) medegedeeld dat de reglementen de KNVB niet de bevoegdheid geven om Feijenoord van deelneming aan het toernooi Toto 84 (9, 10-11 juni - Pinksteren) Zes wedstrijden uit de amateurkampioen- scbaps-competitie, onder andere Veloci- tas-Standaard en Standaard-Velocitas, Wedstrijden waarin de reisvermoeienis- sen van de spelers een belangrijke in vloed zullen hebben. Verder vier wed strijden uit de Intertoto met Nederland se clubs en drie met buitenlandse. Toto 85 (16 en 17 juni) heeft hetzelfde beeld als toto 84, zij' het met dit verschil dat de zes amateurwedstrijden op zater dag en zondag worden verspeeld, ter wijl dit met Pinksteren zaterdag en maandag is. En ook nu weer is de Inter toto vertegenwoordigd met zeven wed strijden, waarvan vier met Nederlandse deelneming. DE LIMBURGER FONS STEU- TEN, nog deelnemer aan de Ron de van Spanje, heeft dezer da gen al zijn racemateriaal ver kocht. Na Lotz, Knoops, Lahaye en Huntjes dus de vijfde Lim burger, die dit seizoen als be- roepsrenirêr verloren gaat. JURRIE DOKTER uit Halfweg heeft de rijen der amateurs ver laten. In de grote ,,Amstel-prijs" op 6 juni in Vlijmen zal deze ster ke knaap zijn debuut in de hoog ste categorie maken. DE BAARLESE NIEUWELING Juul van de Flaes kwam in Oostmalle door onvoorzichtigheid van een toeschouwer zwaar ten val. Hij moest met ernstige hoofd wonden in een ziekenhuis wor den opgenomen. DE ORGANISATOREN van het avoncriterium in Vlijmen zijn er in geslaagd de winnaar van de Ronde van Terneuzen, Jac. van den Klundert, te contracte- ren. DE ZEEUW DIES KOSTEN ein digde in de wedstrijd voor nieu welingen te Maldegem als tweede achter de Belg, André de Marte- laere. (Advertentie) jarenlang zorgeloos en veilig brommen De parlementscommissie van de staat New York is een openbaar onderzoek begonnen naar de omstandigheden, waaronder de Cubaanse bokser Benny Kid Paret het letsel opliep, dat na een langdurige toestand van bewusteloos heid tot zijn dood voerde. Aan de hand van de verhoren over hetgeen op de 24e maart tijdens het ge vecht Paret-Emile Griffith plaatsvond, zal de commissie zich een oordeel vor men over de vraag of de bokssport in de staat New York al dan niet verboden moet worden. Achtereenvolgens verschenen als ge tuigen scheidsrechter Ruby Goldstein, de verzorgers, de trainer en manager van Paret en de manager van Griffith, die allen bleven bij hun verklaringen, die zij direct na het fatale gebeuren aflegden. Goldstein zei, dat hij niet anders had kunnen handelen dan hij deed: ,,Zijn beide voeten stonden stevig op de grond, maar zodra ik bemerkte, dat hij half hing op het middelste van de ringtou- wen heb ik ingegrepen en het gevecht gestaakt." Manuel Affaro, de manager van Pa ret vertelde, dat hij tegen de scheids rechter geschreeuwd had om het ge vecht te stoppen. De scheidsrechter had hem echter door het kabaal van de me- ni°"'" niet gehoord. degenen, die gehoord werden, wa ren unaniem van mening, dat de boks sport moet blijven bestaan, omdat zij ,,een broodwinning betekent voor jonge lui van eenvoudige komaf" of omdat het ,,een middel is om de rechte weg terug te vinden-" Zo luidt óók de zienswijze van me vrouw Paret. die maandag in Miami, waar zij woont, tegen een New-Yorkse journalist zei: „Zeg tegen de leden van de commis sie, dat ik niets tegen het boksen heb, maar zeg hen óók, dat als zy willen dat de bokssport levend blyft, zij een on derzoek moeten instellen naar de wer kelijke moordenaars.... Naar hen, die worden betaald om een bokser te be schermen en die vluchten voor hun ver antwoordelykheid." (Van onze sportredacteur! De generale repetitie, welke het Nederlands Militair elftal dins dagavond te Breda met NAC als „sparringpartner" heeft gehouden, is allerminst een beste geweest, althans met de wedstrijden, die aanstaande woensdag in Athene in het verschiet zijn. NAC, dat invallers had voor Peter van de Merwe, Daan Schrijvers en Jac. Vis- schers, het drietal dat tezamen met Rob Mul in de gelederen der militairen stond opgesteld, maakte er in ieder geval een heel wat betere oefenpartij van en won verdiend met 3-1. Nu werd al onmiddellijk na de aan vang van de ontmoeting, die door circa 1500 toeschouwers werd bijgewoond, dui delijk, dat NAC er erg veel prijs op stelde de militaire gasten kansen om te winnen te ontnemen. De Bredanaars speelden uitstekend, combineerden vaak bijzonder fraai en rondden hun aanval len met dikwijls uitstekende schoten af. Leo Canjels opende de score in de 8e minuut met een magnifiek doelpunt, waarbij de bal zo enorm hard werd in- Advertentie) uit te sluiten en in haar plaats hiervoor PSV aan te wijzen. Mr. Slager sommeerde de KNVB hem vóór heden woensdagmiddag (23 mei, 12.00 uur) uitdrukkelijk en onvoorwaar delijk te bevestigen, dat van de zijde van de bond alle medewerking zal wor den verleend aan deelneming door Fefjenoord aan het toernooi en dat zal worden afgezien van de voorgenomen inschrijving van PSV. De Eindhovense vereniging werd ge zegd geen medewerking te verlenen aan haar inschrijving. Zo de KNVB cn/of PSV weigeren aan de sommatie te voldoen, zullen alle ten dienste staande maatregelen worden genomen, aldus mr. Slager. In Willemstad (Curagao) is de af gebroken partij uit de elfde ronde van het kandidatenschaaktoernooi tussen de Amerikaan Fischer en de Rus Tal uit gespeeld. Fisher won na 63 zetten. De stand is nu: 1 Gelier (Rusland) 7 1/2 pnt. 2 t.m. 4 Kortsnoj, Petros jan en Keres (allen Rusland) allen 7 pnt. 5 Fisher (V.S.) 6 1/2 pnt. 6 Benkoe (V.S.) 5 1/2 pnt. 7 Filip (Tsj. Slow.) 4 pnt. 8 Talj (Rus land) 3 1/2 pnt. JOHS. VRIJMOED ZONEN N.V. -SCHIEDAM-SEDERT 1776 geschoten, dat zijn clubgenoot Peter d. Merwe hem waarschijnlijk slechts langs zich heeft horen suizen (1-0). Vijf minuten later, en nadat de militaire defensie reeds verschillende malen uit positie was gespeeld, bracht linksbuiten Peters de voorsprong op 2-0, door een sublieme pass van Canjels via de paal in het net der bezoekers te laten ver dwijnen. De militairen gingen nu wat energie ker spelen, óók een moment beter, en toen hun een hoekschop was toegekend, knalde Daan Schrijvers geweldig hard langs Stan de Rijk (2-1). Men mocht toen JO DE ROO .knap gedaan Jo de Roo heeft dinsdag de eerste etappe van de Tour de l'Aude, een rit over 163 kilometer van Carcassone naar Castres gewonnen. De kranige Zeeuw versloeg in de eindsprint een groep van 25 renners, van wie de Duitser Wolfshohl de tweede plaats bezette en de Fransman Gainche derde werd. Novak (Fr.) eindigde als vierde en Ab Geldermans klasseerde zich als vijfde, De rest van de groep met o.a. onze landgenoten Enthoven en de Jongh wen ex aequo als zesde geplaatst allen in dezelfde tijd als Jo de Roo: 4 uur 34 mi nuten en 5 seconden. (Advertentie) Hel actieve sportweckcomitc Souburg is er ook nu weer in geslaagd een aan trekkelijk programma samen te stellen voor de van 18 tot en met 23 juni te houden sportweek Souburg. 's Maandags wordt, zoals gebruikelijk met medewerking van het muziekgezel schap „Vlijt en Volharding", door alle deelnemende verenigingen opgemar cheerd naar de sportvelden, waar de plaatselijke gymnastiekverenigingen „As- trow" en „Zuidwesters" gymnastiekde- monstraties zullen geven. Dinsdagavond volgt dan een voetbalwedstrijd tussen de plaatselijke voetbalvereniging RCS en de tweede klasser Middelburg, terwijl korfbalwedstrijden tussen Animo en Zuidwesters, alsmede Zeelandia en Vedo worden gespeeld. Woensdag organiseert de.Souburgse Zwemvereniging polowed strijden, terwijl de roeivereniging „Hon- te" een en ander met roeidemonstraties zal opluisteren. Atletiek komt donder dag aan bod. De organisatie ervan is in handen van Marathon uit Vlissingen. Korfbal van hoog gehalte zal men vrij dag kunnen zien. Het Zeeuwse Korfbal twaalftal krijgt dan de bekende hoofd klasser „Het Zuiden" uit Rotterdam te gast; dezelfde avond zal nog een ad- spirantenwedstrijd worden gespeeld. Zaterdagmiddag wordt weer de reeds bekend geworden wielerkoers „De Ronde dwars door Souburg" verreden. Een wed strijd voor amateurs en onafhankelijken. Het sportsluitstuk is de voetbalwed strijd tussen twee sterke semi-profclubs. Men is erin geslaagd het Roosendaalse RBC en Veendam naar Souburg te krij gen. Zoals bekend heeft RBC, onder lei ding van de oud-RCS-speler Rinus Gil- lesse, het afgelopen seizoen in het oog lopende prestaties verricht. Het feit, dat de oud-Zeeuw en ex- keeper van het nationale elftal Frans de Munck het doel van Veendam verdedigt, maakt het treffen voor de Zeeuwse voet balliefhebbers nog aantrekkelijker. Na afloop van deze wedstrijd volgt muziek met taptoe als sluitstuk. Het 52ste wapenfeest van de K.O.O.S. is dinsdag te Sehaarsbergcn voortgezet met de korpswedstrijd op floret en de personele wedstrijd op floret. De korps wedstrijd leverde een over winning op voor het korps mariniers; het team van dit onderdeel, bestaande uit de sergeanten H. Snijder, W. Koo- men en O. Crauwen, won twaalf partijen en verloor er zes. De tweede plaats was voor de LUA-school uit Ede, terwijl het depot koninklijke marechaussee uit Apeldoorn beslag legde op de derde prijs. De personele wedstrijd op floret werd verwerkt in twee hoofdafdelingen a. en b., beide met resp. 12 cn 15 deelnemers. In afdeling a zegevierde sgt. W. L. de Wijn en in poule b de heer J. Mos- muller, buitengewoon lid van de K.O. O.S. Later werden de personele wedstrij den op degen afdeling 1 (elektrisch) en afdeling 2 geschermd. In groep 1 (11 deelnemers) zegevierde opperwacht meester H. Huisman van de LUA-school Ede, terwijl in afdeling 2 sergeant G. Buren van het depot geneeskundige troepen uit Amersfoort de beste was. De resultaten van de sinds 1930 gespeelde wedstrijden in de halve finales en finales van de wereld kampioenschappen voetbal zijn: 1.930 Montevideo: halve finales: Uru- guay-Zuid-Slavië 6-1. Argentinië-Ver- enigde Staten 6-1. Finale: Uruguay-Ar- gentinië 4-2. 1934 Rome: halve finales: Tsjecho-Slo- wakije-West-Duitsland 3-1, Italië-Oosten- rjjk 3-0. Finale: Italië-Tsjechoslowakije 2-1. 1938 in Frankrijk: halve finales: Hon- garije-Zwcden 5-1, Italië-Brazilië 2-1. Fi nale: Italië-Hongarije 4-2. 1950 Rio de Janeiro werd er in de halve finales volgens een puntensysteem gespeeld tussen vier landen. De uitslagen waren: Brazilië-Zweden 7-1, Brazilië-Spanje 6-1. Uruguay-Spanje 2-2, Uruguay-Zweden 3-2. Finale: Uru- guay-Brazilië 2-1. 1954 Zürich: halve finales: Iiongarije- Uruguay 4-2, West-Duitsland-Oostenrijk 6-1. Finale: West-Duitsland-Hongarije 3-2. 1958 Stockholm: halve finales: Zweden- West-Duitsland 3-1, Brazilië-Frankrijk 5-2. Finale: Brazilië-Zweden 5-2. Zaterdag 26 mei a.s. zullen op de ter reinen van de voetbalvereniging „Goes" te Goes selectiewedstrijden worden ge speeld tussen jeugdelftallen van de ver enigingen op Noord- en Zuid-Bevcland. Er zyn vier elftallen samengesteld die door de T.C. van de afdeling Zeeland als volgt zyn geformeerd: v.l.n.r. Elftal Groen (zaterdagelftal): doel: P. J. v. Winfm (Beren); achter: A. L. Strijd (Wolfaartsdijk)en P. de Smidt (Hein- kenszand); midden: G. v. d. Griek (Ril- landia), P. C. Westerweele (Borssele) en P. A. Duine (Nieuwdorp); voor: M. C. Overbeeke (Kats), F. J. Kousemaker (Kapelle), M. Deurlo (Nieuwdorp), A. de Jeger (Nieuwdorp) en C. de Mol (Heinkenszand). Reserves: M. Beenhak ker (Kapelle), J. Bekenes (Kapelle), C. A. C. Reyerse (Wolfaartsdijk) en J. J. v. Oostrum (Kapelle). Elftal Wit (zondagelftal) doel: J. M. G. Hoogesteger (Robus); achter: U. de Marco (Goes) en J. Polfliet (Goes) midden: A. de Moor (Patrijzen), L. Ver- wey (Cortgene) en C. Vermeulen (Lewed Boys); voor: J. Scherp (Cortgene), D. Olivier (Robus), C. A. de Groot (Goes), A. Vermeulen (Luctor) en P. Martens (Kwadendamme). Reserves: H. Bauer (Kruiningen), P. Verbeek (Kwadendam me) A. v. d. Berg (Goes), Sj. Lous (Luc tor). Elftal Geel (zondagelftal): doel: Q. de Jonge (Patrijzen)achter A. Bos (Luc tor). P. Wisse (Hansw. Boys); midden: C. Geys (Kwadendamme), J. d, Roo verwachten, dat een meer gelijk opgaan de strijd zou volgen, maar daarvan is het niet gekomen. Terwijl NAC steeds beter voetbal op de grasmat legde, werd het spel der militairen steeds minder van kwaliteit. Nadat in de 27e minuut een nogal stormachtige aanval door de Bredase de fensie was afgeslagen, volgde meteen een NAC-doorbraak, die met een flitsend, wederom zeer hard schot van Canjels werd besloten. Peter van de Merwe was opnieuw door een teamgenoot verslagen (3-1). Na de thee waren linksbuiten Kleinjan (Feijenoord) en Vesters (Ajax) door Maasscn (PSV) en de Graaf (Sparta) vervangen. Deze wijzigingen sorteerden geen resultaat. Wel werkte de voorhoede nu harder, maar zij vond de middenlinie en achterhoede van NAC in buitenge woon goede vorm, zodat er geen door komen aan was. NAC kwam op zijn beurt niet meer tot scoren, waardoor de wedstrijd min of meer als een nacht kaars uitging. Elek Schwartz vond het spel van NAC uitstekend, maar van de militairen teleurstellend. Maar leidt een slechte „generale" vaak niet tot een prima uitvoering? Na afloop werd het militaire team, dat a.s. maandag naar Griekenland vertrekt (des morgens om negen uur van het vliegveld Ypenburg, met bestemming Athene, waar de tweede ronde van hel internationaal militaire voetbaltoernooi wordt gespeeld, aanvangende woensdae 30 mei) samengesteld. Het ziet er als volgt uit: Doel: van der Merwe (NAC); achter: Zwarthoed (Volendam) en Smit (Ajax) midden: Mul (NAC), Kemper (PSVi Schrijvers (NAC) voor: Uytermerk (Willem II), Vesters (Ajax), Visschers (NAC), Keizer (Ajax* en Kleinjan (Feijenoord). Als reserves gaan mee: Maassen (PSV> de Graaf (Sparta), van Leeuwen (Spar ta), Weber 'DOS) en van de Oevc (ADO). (Advertentie) fMSfe' want Akkertjes zijn instant cachets met a-voudig werkend micropoeder. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes 6 stuks 50 ct. GOES, 22 mei, Eierenprijzen. Be richt van handelaren. Kippeëieren 8 1/2 Eendeëieren 7, Ganzeëieren 20. MIDDELBURG, 21 mei Aardappe len: nieuwe aardappelen 1,37; nieuwe aardappelen 3-ling 1,34; nieuwe aardap pelen kriel 1,48. Fruit: aardbeien I 100 132; II 78105. groenten: asperges 105—249; spinazie I 2430; spinazie II 16—29; sla export 19—28; sla C 1115; sla I 17—25; sla II 15—26; andijvie 57— 70; postelein 62—81; rabarber 11—15; ^L.prei 65—75; radijs 5,5—13; komkommer (Luctor), B. Vermeulen (Luctor); voor:'60-75 44, 50-60 42, 40-50 34-37. 35-40 J. de Poorter (Hansw. Boys), C. de Baar30-35 31; bospeen 67102; boskroten 71; (Lewed. B.), A. Debbout (Luctor), A. spitskool 76; bloemkool 4 p. kist 59 Westdorp (Hansw. Boys) en j. van Koe-}JJ2> 6 P- kist 46—8o, 8 p. kist 3773, veringe (Kruiningen). 10 p- klst 12 44, 12 P- klst 1228« Elftal Rood: (zaterdagelftal) doel: A. j Kriekaart (Krabbendijke)achter: J. CJ ROTTERDAM, 22 mei. Totale aan- Kouwer (Bevelanders, en J. VersteUe Wolfaartsdij kmidden: L. W. J. Slab- bekoorn (Kapelle), A. de Best (Wemel- dinge) en J. Gijssel (Wemeldinge) voor: J. K. Oreel (Kloetinge), H. Dubbeldam (SVD), L. Eikenhout (Kats), A. Hoofd man (Kloetinge) en M. W. Nijsse (SVD). Reserves: J. G. Welleman (Kats), J. Bliek (Kloetinge), C. Feytel (Wemel dinge) en E. S. Mullié (Bevelanders). De wedstrijden beginnen om 15.00 uur. Het Belgische nationale elftal heeft dinsdagavond in het stadion te Warschau getraind. Voor de wedstrijd die vandaag tegen Polen zal worden gespeeld, bestaat enorme belangstelling. Ondanks twee dagen van regens en het vooruitzicht op nieuwe regens heden, zijn de 100,000 plaatsen in het stadion al uitverkocht. Het internationale damtoernooi van Bakoe is dinsdag voortgezet met de partijen van de zevende ronde. De uit slagen luiden: Andreiko-Simonyan 1-1; Sjarapov-Tsjegolev 1-1; Kuate-Verpoest 1-1; Korkov-Adjiedj 2-0; Jegorov-van Leeuwen 1-1; Tuller-Agafonov 1-1 en Descallar-Jepifanov 1-1. Na zeven ronden heeft ex-wereldkam pioen Tsjegolev de leiding met vijf pun ten uit zes wedstrijden. Andrieko en Korkov bezetten de tweede plaats, bei den met vijf punten uit zeven wedstrij den. en ossen 325, gebruiksvee 821, vette kal veren 589. graskalveren 162, nuchtere kal veren 1486, paarden 61, veulens 4, schapen of lammeren 90, weidelammeren 611, bok ken of geiten 28. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit): vette koeien 3.05-3.45, 2.80-3.05, 2.50-2.80; vette kalveren 2.70-2.90, 2.40-2.70, 2.10-2.40; graskalveren 475, 375* 250; nuchtere kalveren 1.50. 1.25, 1.15; slachtpaarden 2.80, 2.50, 2.30: schapen 125, 100, 90; lammeren 70. 50, 40; kalf- en melkkoeien 1275, 1150, 975: vare koeien 890. 750, 675; vaarzen 950, 750, 650; pinken 625, 525, 450. Vette koeien: aanvoer: als vorige week; handel: goed; prijzen: prijsh. Vette kalveren: iets minder; willig; ho ger, prima's boven notering. Graskal veren: als vorige week; kalm; prijsh. Nuchtere kalveren: korter; levendig; goed prijsh. Slachtpaarden; als vorige week; lui; staande prijzen. Schapen en lammeren: kleiner: goed: ongewijzigd. Kalf- en melkkoeien: tamelijk; stroef; staande prijzen. Vare koeien: korter; lui; vooral niet hoger. Vaarzen en pin ken: matig; flauw; onveranderd. Weide- lammeren: aanmerkelijk groter; leven dig; ï'uim pi-ijsh. Konstanz 319 1, Rheinfelden 322 15, Ottenheim 423 5, Straatsburg 384 +1, Maxau 578; Plochingen 144 4, Mann heim 447 9, Steinbach 151 +3, Mainz 396 3. Bingen 294 —2, Kaub 342 +1, Trier 296 —31, Koblenz 367 -fll, Keu len 364 +28, Ruhrort 558 +28, Lobith 1160 +24, Nijmegen 932 +19, Arnhem 940 +16, Eefde IJssel 451 +9, Deventer 344 +9, Monsin 5565 -L5. Vise 4998 +8, Borgharen 3970 +9. Belfeld 1150 +7, Grave beneden de sluis 515 +17.

de Stem | 1962 | | pagina 23