rhoud Adrie den Hartog wint Omloop van de Baronie Eindzege in Midi: Michel Stolker GRATIS Havencriterium lerneuzen: Jacques van de Klundert :n «T'J FOLDER Graziano Battistini aan in Ronde van Italië kop Hans Vultink wipte v. Oosterhout op valreep Tilburgse dames en heren wonnen fraai half waÊÊÊimm Prachtige wedstrijd van Bergenaar Wim de Rooij Wim van Est grote animator van zeer mooie wedstrijd dubbel rookgenot WIELERSPATTEN 8 10 roor de Ier een vaste llllllllllllllllllllllllllllllillll 3T BOEIEND EN LEVENDIG On weerstaan baar Nog een etappe voor De Haan Emiel Yerstraete 6e in Hoogezand Atletiek-tweekamp te Ylissingen Ereklasse-titel bandstoten Geweld Volley toernooi Kapclle Nederlandse hockeytitel Geen revanche Breda-dames op B.D.H.C. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 21 MEI 1962 lere inlichtingen d.m.v. I :>rwegen. Dienst van loreelsepark 1, Utrecht. Leeftijd: ■trekking van wegwerker. W/21/515 fabriek voor industriëlt pegendiensten van 5 dagen naandags t/m vrijdags van uur in de nachtdiensten, ngsloon in de dagdiensten nen deze bedragen oplopen in bij aanvang f. 108.58 en bedragen incl. reisuren en '.oom via Roosendaal en van e Rotterdam-Zuid. gen op: *11 te Bergen op Zoom, I 3 te Oosterhout. HO 15 - Rotterdam-Zuid-22 eerst temperament zouden u llicht tot onberaden daden •rengen." Hij wendde zich tot ijn mannen. Breng hern aar de onderste steiger." Zij ehoorzaamden hem, waarna ij op een andere bevel haas- g met het meisje verdwenen, eewart de Handelaar wendde ich minzaam tot Aram. ,,Ik laat u thans alleen," prak hij honingzoet. Verdiep in goede gedachten. En rees niet dat de Schuimer u oit zal vinden. Ge kunt vol- omen gerust zijn. De vloed omt op, en binnen een half ur zal twee vadem water de laats waarop gij ligt aan ie* er nieuwsgierig oog onttrek- en! (Van onze sportredactie) In de straten van Baarle-Nassau, op 30 kilometer van de aan komst, viel de beslissing. Adrie den Hartog, de 21-jarige renner uit Zuidland, schoot weg van een groepje renners, tien man sterk. In een hoog tempo wrong de Zuidhollander zich door de bochten. Alleen reed hij door Gilze. Alleen snelde hij door Bavel. Alleen bereikte hij het Bredase Wilhelminapark, waar enkele duizenden dames en heren klaar stonden om de overwinnaar van de „Derde Omloop van da Baronie" te huldigen. Rinus Eestermans smaakte het genoegen bloe men te mogen geven aan de man, die daarop het meeste recht had. Een bijzondere, boeiende, levendige wedstrijd werd de „Derde Omloop van de Baronie", een organisatie van de wielerclub .Sportief". Neen, de eerste kilometers waren stellig niet interessant. In gesloten formatie reden de renners door Leur. In Hoeven pikte Marinus van Ginneken (Schijf) een premie mee. In Oudenbosch z.at alles weer bij el kaar. De manen van Toon Simons, die zaterdag in de Ronde van Overijssel za ten, wensten voorlopig geen strijd. Zij reden aan de kop van het veld en zij spanden zich liefst zo weinig mogelijk in. Eens moest er echter iets gaan ge beuren. Op de wegen van Noordhoek, Noordschans en Willemstad viel de grote rennersgroep In stukken en brok ken uiteen. Een definitieve inzet voor de feestelijkheden was het nog niet, maar dat duurde toch niet lang meer. In de straten van Oud-Gastel, na 62 kilometer, sloeg Wim de Rooij uit Bergen op Zoom toe. Deze Kikkerop-man bouwde een fraaie voorsprong op, die in Kruisland reeds rond de halve minuut bedroeg. In Roosendaal, na 86 kilometer, zat de Bergenaar, die opmerkelijk goed reed, nog steeds alleen aan de leiding. Lang kon dat echter niet meer duren, want achter hem was de strijd in volle hevigheid ontbrand, Henk de Jong, Piet Cooremans, Mari nus van Ginneken en Henk van Sc hie hadden op hun beurt het peloton veria- Zo ging Den Hartog als groot winnaar over de eindstreep te Breda ten. Zij snelden naar de leider toe, die in de omgeving van Rucphen, na 95 kilo meter, werd achterhaald. Intussen was Henk de Jong afgeval len Samen met de houthandelman Adrie van Tilburg, die ook een poging had gedaan om te ontsnappen, viel Henk terug in de groep. Vier' man draaiden de ,,Hel van Oekel" in, Piet Cooremans, Wim de Rooij, Marinus van Ginneken en - Henk van Schie. De Kik- kerop-mannen, van Ginneken en de Rooij, probeerden Piet Cooremans er af te rijden. Dat lukte, temeer, omdat de pupil van Harrie Berende niet veel ge loof hechtte in de uitlooppoging. De drie man, die aan de leiding bleven rijden, geloofden nog wel in hun kansen. Bij het uitrijden van de ,,Hel van Oekel" hadden zij nog altijd een minuut voor sprong. In de achterliggende groep was nu de reactie echter volop losgekomen. Dit werd de leiders noodlottig- In de buurt van Chaam (er waren toen 133 kilometer afgelegd) werd het leidende trio, dat dapper had gevochten, ingelo pen. Even lag de wedstrijd weer stil. Het tiental renners, dat op kop reed, zette er echter opnieuw vaart in. Het uur van Adrie den Hartog kwam. Onweerstaanbaar liet Adrie in de stra ten van Baarle-Nassau zijn gereputeer de makkers achter. Hy reed weg van Michel Stolker heeft zondag met over macht de Grote Prijs van de Midi Libre gewonnen. Na zijn zege in de eerste etappe kwam de eerste plaats van de Nederlander vrijwel niet meer in ge vaar. Zaterdag hielden Stolker en zyn ploeggenoten het peloton zo in bedwang, dat de rit door een massasprint beslist moest worden, waarin Jo de Haan de snelste bleek. Zondag kwam Stolker tijdens de 230 km lange rit van Carcassonne naar Be- ziers één ogenblik in moeilijkheden. Het gebeurde bij de bestijging van de Col de Jau (na 50 km), toen de Nederlander duidelijk met een inzinking te kampen had. Zijn gevaarlijke concurrenten Mas- trotto en Poulidor maakten daarvan ge bruik om een achtervolging in te zetten op Lefèbvre, die op dat moment een voorsprong had van 12 minuten op het peloton en een van 4 min. 50 sec. op De Roo en Mendiburu. De beide Fransen stonden in het algemeen klassement 3 min. 1 sec. ten achter bij Stolker en hadden op de top reeds 45 sec. van die achterstand ingelopen. Vijftig kilometer verder was de Nederlander zijn inzin king echter weer te boven en met een tiental andere coureurs begon hij de jacht op de vluchters. Er vond een volledige hergroepering plaats Alleen Lefèbvre wist zijn voorsprong te handhaven en ging tenslotte als eerste over de eindstreep. Uitslag 4e etappe (zaterdag): 1 Jo de Haan, 218 km in 6.20.8; 2 Joseph Groussard (Fr.); 3 Frans Melckenbeeck (Belg.); 4 Piet Rentmeester, allen in de zelfde tijd; 5 Jo de Roo, 6.20.10; 6 Fran cois Mahe (Fr.); 7 André Bar (Belg.); 8 Mare Huiart (Fr.); 9 Seamus Elliott (Ierl.); 10 Brandt (Belg.); 11 Dick Ent hoven, 15 Michel Stolker, 27 Ab Gelder mans. Uitslag 5e en laatste etappe; 1 Jean Claude Lefèbvre (Fr.) 6.33.34 (gem. snelheid 36,478 km-uur); 2 de Haan (Ned.) 6.36.25; 3 de Roo (Ned.) z.t.; 4 Melckenbeeck (Belg.) z.t.; 5 J. Grous sard (Fr.) z.t.; 6 Lebaube (Fr.) z.t.; 7 Huiart (Fr.) z.t.; 8 Rosa Gomez (Sp.) z.t.; 20 Stolker 6.36.30; 23 Geldermans. Het eindklassement: 1 Stolker (Ned.) 23.03.46; 2 Delberghe (Fr.) 24.04.38; 3 J. Groussard (Fr.) 24.06.40; 4 Rosa Gomez (Sp.) 24.06.42; 5 Huiart (Fr.) z.t.; 8 Poulidor (Fr.) z.t.', 10 Elliott (Ierl.) 24. 06.47; 13 Gcldermans z.t.; 18 Enthoven 24.09.26; 20 Rentmeester 24.19.33; 22 de Roo, 37 de Haan. Bergprijs: 1 Mahé (Fr.); 2 Stolker. Jo Mesters en Cees Lute, van Leo van Dongen en Mar de Jong, van Werner Swaneveld en André van Aert. In Gilze had den Hartog een halve minuut winst. De slag was volledig ge vallen en dit temeer, omdat in de groep jes achter de leider klappen werden uit gedeeld. Bert Solaro reed tweemaal achter elkaar plat. Jos. Linders diende een nieuw wiel te steken. Er waren nog veel meer pechvogels. Geen pech had Adrie den Hartog. Hij behield zijn halve minuut en finishte onder groot enthou siasme. Uitslag: 1. Adrie den Hartog, Zuid- land, de 172 kilometer in 4.15.27; 2, Jo Mesters, Den Haag op een halve mi nuut; 3. Cees Lute, Castricum; 4. Leo van Dongen; 5. Mar. de Jong, Breda; 6. Werner Swaneveld. IJsselmonde; 7- André van Aert, Achtmaal; 8. Bert So laro, Den Bosch: 9. Wim de Rooij, Ber gen op Zoom; 10. Henk de JcJng, Sint- Willebrord; 11. Jo. Pieterse, Oude Ton- ge; 12. Rinus van Ginneken,Het Schijf; 13. Rudi Liebrechts, Vlaardingen; 14. Piet Cooremans, Breda; 15. Wim Dorst, Vlaardingen; 16. Adrie van Tilburg. Breda; 17. Henk van Schie, Krimpen aan de IJssel; 18. Jos. Linders, Roo sendaal; 19. Cees van Tol, Alphen aan de Rijn: 20. Cees Snepvangers, Zundert. De ploegenprijs was voor ,,Avanti". (Advertentieu) Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 Firma M. J. JEREMIASSE Oost wal 21, Goes Tel. 01100-6063 VESPA-SCOOTERS VOOR DE BEVEEAVDEN OOK VOOR ONDERDELEN Garape KERCKHAERT Vismarkt 5, Hulst Dealer: AUTO- en MOTORENBEDRIJF KEES HUYBREGTS Blauwedijk 47, Middelburg Telefoon 2155 PAUL PENDER, in Europa en in de Ame rikaanse staten New York en Massa chusetts erkend als wereldkampioen middengewicht, moest zaterdag in een ziekenhuis worden opgenomen na een auto-ongeluk in de omgeving van Bos ton. Hij is niet levensgevaarlijk ge wond. De Limburger Jan Hugens heeft zater- dag in het Oosterpark in Hoogezand de ^ET CHILEENSE nationale voetbalelftal eerste Nederlandse wielerronde voor on-1 zegevierde te Santiago in een oef^n- afhankelijker) gewonnen. wedstrijd voor de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap De uitslag luidt: 1 Jan Hugens (Am- met 2-0 van de Duitse club Karlsru- stenrade) 3.20.10. Op een ronde (J. km) 1 ^er SC, 2 Gysel (Eeklo) 3 Van Kreuningen (Utrecht) Op twee ronden: 4 Janssen de 21-JARIGE Haagse schermer Elly (Nootdorp) 5 Steenvoorden (Heemstede) i Botbijl is zondag in Den Haag floret 6 Verstraete (Eede Zeel.) 7 Van de Ven kampioene van Nederland geworden. (Vlijmen) 8 Walravens (Den Bosch) 9 In de finale verloor zij slechts één Knops (Bochholtz) 10 Roegens (België). van haar veertien partijen. ISESTRI LEVANTE\ t®f^AULLA ™IZZANO J*1 CAMPORGIANO IGHETTÖ-^^SBÏr^CASTElNUOVO -A 5PEZIA_^pQ5Q|NQy^4^6AGNI Dl LUCCA PANICAGLtORA] De eerste etappe van de Ronde van Italië was er een zonder al te veel ge schiedenis. In de sprint won Dino Lie- viero. In de tweede etappe heeft Graziano Battistini de leiding overgenomen van zijn landgenoot. Aangezien op de eerste dag alle vlucht pogingen hardhandig de kop waren in gedrukt en het peloton vrijwel compact over de eindstreep kwam. konden de genen, die zich in de heuvelachtige twee de etappe van Salsomaggiore naar Ses- tri Levante (158 km) onderscheidden, de hoogste plaatsen in de algemene rang schikking innemen. De als een goede klimmer bekendstaande Battistini open de het offensief toen zijn landgenoot Pellegrini na een solo-vlucht een voor sprong veroverd had van 3 min. 15 sec. De Italiaan haalde eerst Anglade en Ruegg in, die reeds eerder de achter volging hadden ingezet en vervolgens (It); 16 Gastone Nencini (It); 20 Ercole t-\i_ -i» ir ..j li... r> „iin "d 1 t+ v „11 ,1i.£ j 1 j Desmet, Martinatto, Schroeders, Pam- bianco, die eveneens op avontuur waren gegaan. Bij het begin van de klim naar de Col des Cento (94 km) lag Pellegrini nog 2 min 20 sec, voor, maar in de stijging werd hij ingelopen en vervolgens achtergelaten. Battistini was het eerste boven op 25 sec. gevolgd door Pambian- co, Desmet, Moser, Hoevenaars en An glade, Bij Varese Ligure op 34 km van de aankomst had Battistini zijn voor sprong met 20 sec kunnen vergroten. Hoewel Battistini tegen het eind afzakte, kon hij nog juist voor zijn achtervolgers als eerste over de eindstreep gaan. Uitslagen: Saterdag-etappe: IDino Rieviero (It.) 185 km in 4.26.18; 2 Emile Daems (B>; 3 Edgar Sorgeloos <B>; 4 Rino Benedetti(It)5. Piet van Est (Ned); 6 Carlo Brugnami (It); 11 Graziano Battistini (It); 12 Arnaldo Pambianco (It); 13 Imerio Massignan Onder vrij geringe belangstelling is zondagmiddag te Vlissingen de atletiek tweekamp Zeeland-West-Brabant gehou den op de terreinen aan de Basken- hurgseweg. Vooral de loopnummers ga ven spannende momenten te zien, waar bij West-Brabant een duidelijk overwicht toonde. De voornaamste uitslagen: 800 meter heren: 1 Snepvangers, Bra bant 1,57,5, 2 F. van de Boom, Brabant 1,59,6, 200 meter dames: 1 mevr. Smits, Brabant, 27.1, 2 D. Houter, Zeeland 29.5, 100 meter heren: 1 B. van Zundert, Bra bant 11, 2 W. van Beest, Zeeland 11.4, 400 meter heren: 1 H. Sinke, Zeeland 54.9, 2 M. de Witte, Brabant 54.1, 1500 meter heren: 1 H. Snepvangers, Brabant 4.12.2, 2 J. van Eekelen, Brabant 4.12.6. Speerwerpen dames: 1 V. Koster, Zee land 34.49. Kogelstoten heren: 1 P. Ver- sluys, Zeeland 12.28. Verspringen heren; 1 Vlamings, Brabant 6.30 meter. 200 me ter heren: 1 Van Zundert, Brabant 22.1. Kogelstoten dames: 1 M. Riemens. Zee land 12.84. Speerwerpen heren: 1 J. van Merode, Brabant 51.94. Hoogspringen da mes: 1 N. Picavet, Zeeland 1.40 meter. 100 meter dames: 1 T. Meskers, Brabant 12.8 seconden. 3000 meter heren; 1 C. Mies, Brabant 8.53.6, 2 H. Bostelaar 8,57. Vier maal 100 meter heren: 1 West-Brabant 46.1, 2 Zeeland 46.6. Viermaal 400 meter heren: 1 West-Brabant 32.33.1. 2 Zeeland 3.41.2. Discuswerpen heren: 1 M. Groot- jans, Zeeland 47.7.8. Hoogspringen he ren: 1 H. Hagc, Zeeland. 1.61. Verspringen dames: 1 N. Schipper, Brabant 5.07. Dis cuswerpen dames: 1 E. Schot, Zeeland, 38.28. De einduitslag was Zeeland 103 punten en West-Brabant 116 punten. Baldini (It) allen in dezelfde tijd als de winnaar. 46 Henri Anglade (Fr)57 ex aequo Gaul (Lux) van Looy (B) en Zilverberg. Zondag-etappe: 1 Graziano Battistini (It) 158 km in 4.21.11; 2 Marcel Ongenae (B) op 4 sec; 3 Jos Hoevenaars (B) zt; 4 Arnaldo Pambianco (It) zt; 5 A Suarez (Sp) zt; 6 Armand Desmet (B) zt; 7 Henry An glade (Fr) zt; 8 Guiseppe Fallarini (It) zt; 9 S. van Vaerenberg (B) zt; 10 Aldo Moser (It) zt; 15 Piet van Est 4.22.48; (Van onze sportredactie) Wim van Est was zaterdag de Centrale figuur in het Criterium van Terneuzen, dat echter door Jacques van der Klundert werd gewonnen. Wim, volkomen inge reden voor Bordeaux-Parijs, speel de met het gehele rennersveld, maar moest voor één jonge renner toch zijn hoofd buigen. Dat was voor Jacques van der Klun dert» die aanvankelijk de kat uit de boom keek, maar die na veertig kilo meter op leven en dood begon te fietsen. Met IJzeren Willem nam de tengere Jacques één ronde voorsprong. Verschil lende renners probeerden dat na te doen, maar zij kwamen niet ver. In de eindsprint had de snelle Jacques weinig moeite met Wim. Het Criterium van Terneuzen. een Ne- derland-België-duel, begon schitterend. Nauwelijks waren de renners gestart of Wim van Est demarreerde. Na één ronde had de Sint-Willebrorder reeds een bescheiden voorsprong. Er waren nog negenennegentig ronden af te leg gen en daarom geloofde niemand in het vroege geweld van IJzeren Willem. Deze draafde echter, aangemoedigd door de talrijke toeschouwers, door. In een machtig tempo sneed de Sint-Wil lebrorder door de bochten. Met kop en schouders stak hij boven zijn concur renten uit. Hij bouwde verder aan zijn voorsprong, die na een tiental kilometer reeds een kleine halve minuut bedroeg. Dat kreeg Ad Biemans in de gaten. Hij sprong alleen naar de leider toe en hij kwam er bij. De Ulvenhoutenaar ver toefde gedurende enkele ronden aan de zijde van de als een duivel tekeer gaan de van Est. Daarna haakte Ad echter af onder het motto: ,,dat het allemaal nog veel te vroeg was en dat later de De 24-jarige Hans Vultink uit de Gelderse Achterhoek is de nieuwe Nederlandse biljartkampioen band stoten. De hotelierszoon uit Aalten nam de titel over van Teegelaar, die haar drie jaar achtereen op zijn naam had en griste haar weg voor de ogen van Cees van Oos terhout, die er begerige blikken op had geworpen. Driemaal tevoren reeds veroverde de Bredanaar het nationale kampioenschap in deze spelsoort en hy had zijn zinnen «ezet op een vierde triomf, vooral nu hij geheel uit het kaderspel is gestapt en zich concentreert op driebanden en bandstoten. Het lijdt geen twijfel dat hij en met hem noemen wij ook oud-kampioen Tee gelaar, ondanks zijn bescheiden klasse ring ditmaal tot de sterkste bandspe lers behoort en zijn aanspraken op de titel waren alleszins gewettigd. Het heeft er lang naar uitgezien, dat zijn wens in vervulling zou gaan en aan de vooravond van de finale werden hem nog de beste kansen toegeschreven, mede gezien zijn leidende positie. Vultink heeft zijn illusiè's echter wreed verstoord. Van Oosterhout, wiens defensievespel hem in enkele partijen al bijna noodlottig was geworden, kon geen moment het ivoor zijn wil opleggen. De eindstand: 1 en kampioen van' Nederland Vultink 12 1019 222 33 4.59 2 v. Oosterhout 10 1009 215 48 4.69 3 Scholte 8 967 194 40 4.98 4 de Kleine 8 922 186 42 4.95 5 Teegelaar 6 919 179 36 5.13 6 van de Pol 6 932 200 38- 4.66 7 Ligthart 4 760 175 26 4.34 8 Jacobs 2 828 219 30 3.78 Toernooi-gemiddelde: 4.62 beslissende slag wel zou vallen." Wie meende, dat van Est, opnieuw alleen, zijn poging om de wedstrijd te winnen, zou staken vergiste zich. De voorsprong van de Sint-Willebrorder slonk weliswaar tot vijftien seconden, maar Willem bleef aan de leiding rij den- Jacques van der Klundert (er wa ren op dat moment dertig ronden gere den) meende, dat zijn tijd nu was ge komen. In een prachtige stijl „sprong" hij naar van Est. Eenmaal samen gin gen zij bouwen aan één ronde voor sprong. Het peloton kreeg dat natuur lijk te horen. Het reageerde. De beste krachten van de renners waren echter al aangesproken. Door goed samen te werken slaagden Willem en Jacques in hun opzet. Na vijftig kilometer hadden zij de ronde voorsprong genomen en konden zij zeker zijn van de eerste en tweede plaats. De wedstrijd was beslist, maar de jongens van het peloton gaven de strijd toch nog niet op. Zij ontketenden nieuw geweld. Wim van Est en Jacques van der Klundert waren echter attent- Wan neer er een renner demarreerde waren zij er als de kippen bij om de uitloop poging ongedaan te maken. Pogingen van Werner Swaneveld, Theo Sijthoff, Joop van der Putten en Etienne Vercau- teren werden in de kiem gesmoord. Te gen het einde van de strijd werden Wim en Jacques iets minder nauwkeu rig. Zij lieten Theo Sijthoff en Frans Balvert gaan. Zij prepareerden zichzelf op de eindsprint. Jacques van der Klun dert had niet veel moeite werker Wim van Est te kloppen, maar Wim was over het een en ander ver bolgen: zo verbolgen, dat hy voor het oog van enkele duizenden toeschouwers Jacques van der Klundert een stomp gaf in het gezicht. Huilend haalde de coureur uit Hoogerheide bij burgemees ter mr. H. Rijpstra zijn bloemen af. Gelukkig, later op de avond sloten de renners in hotel „Du Commerce" vrede. ,,Ik vind het jammer Jacques", zei Wil lem. „Maar je weet, zo onmiddellijk na de wedstrijd is iedereen nerveus." Jacques van der Klundert nam er ge noegen mee- Tenslotte had hij de eerste prijs in zijn zak: een prijs, die hij op grond van zijn prestatie zonder enige twijfel verdiende. Tenslotte, wat de organisatie betreft? Terneuzen had zijn zaakjes uitstekend voor elkaar. Uitslag: 1. Jacques van der Klun- der, Hoogerheide, de 120 km in 3.22.10; 2. Wim van Est, Sint-Willebrord, zt; 3. Theo Sijthoff, Rotterdam op 1.35; 4. Frans Balvert, Amsterdam, zt; 5. Etien ne Vercauteren, België, op 1.50; 6. Wer ner Swaneveld, IJsselmonde; 7- Joop v. d. Putten, Den Haag; 8. Pol Mertens, (B.); 9. Jaap Kersten, Siebengewald; 10. Matthieu Jacobs, België; 11. Piet van As, Roosendaal: 12. Kees van Amster dam, Breda; 13. Clem Leemans, België; Gelukwensen en bloemen voor de overwinnaar 14. Dik Goeneweg, Numansdorp; 15. Ger Pos, Badhoevedorp; 16. Marcel Buijs, België; 17. Ad. Biemans, Ulvenhout; 18. Piet van Hees, Hoogerheide; 19- Jan Goovaarts, België; 20. Jo van der Weele, Goes. (Advertentie) In een van de veilinghallen te Kapelle- Biezclinge is zaterdagmiddag een volley baltoernooi gehouden van district Zuid II van de Nevobo. Daarbij is gebleken dat er in Tilburg zeer goede volley ballers (sters) wonen, want zowel bij de dames als beren ging de titel naar Til burg en wel met zeer overtuigende cyfers. Er namen 7 dames- en 7 herenteams deel aan deze wedstrijden. Dat waren voor Zeeland een vertegenwoordigend team in beide groepen van Zuid-Beve land en een van Walcheren; voor Bra bant waren dit vertegenwoordigende teams van Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Tilburg en 's-Hertogenbosch. De leiding van dit toernooi berustte evenals het vorig jaar weer bij de af deling Zuid-Beveland, en de man waar op de gehele organisatie voor een groot deel neerkwam, was de heer J. v. d. Kop, de actieve voorzitter-secretaris van de afdeling Zuid-Beveland. Reeds bij de aanvang stond bij de ken ners vast, dat de mensen uit Tilburg, zo wel bij de dames als bij de heren, een greep naar het kampioenschap zouden doen. Dat ze met de overtuigende cijfers van 11 en 10 punten uit 6 wedstrijden zouden winnen, was niet verwacht. De teams van Zuid-Beveland deden het niet best in dit toernooi, want de dames behaalden in de zes wedstrijden maar 1 punt en de heren 2 punten. De uitslag van het toernooi was: da mes: 1 Tilburg 11 p., 2 Breda 7 p., 3 Wal cheren 7 p., 4 Bergen op Zoom 6 p., 5 Den Bosch 6 p., 6 Roosendaal 4 p., 7 Zuid-Beveland 1 p. Heren: 1 Tilburg 10 p., 2 Den Bosch 8 p., 3 Walcheren 8 p., 4 Breda 6 p., 5 Bergen op Zoom 5 p., 6 Roosendaal 4 p., 7 Zuid-Beveland 2 p. FRITS BOONMAN was zondag de enige Nederlander, die deel nam aan de wedstrijd te Eeklo in België. Hij werd ook overwin naar. Na lange tijd alleen te heb- bij gereden klopte de Zeeuw ten slotte vier Belgen in de sprint. KAREL LEIJTEN uit Breda deed het dit weekend weer uitstekend. Na zaterdag reeds een 3e plaats te hebben bereikt, finishte Karei zondag als 2e in Hoogstraten. Piet Braspenning werd 5e. - PETER POST werd door de or ganisatoren van de „Leren Zool" te Rijen gecontracteerd voor de wedstrijd op zondag 3 juni. On derhandelingen worden gevoerd om ook sterke Belgen aan de start te krijgen. PIET VAN DER TOUW werd In München winnaar van de inter nationale sprintersprijs. Aad de Graaf won zondag de sprinters- prijs van Neurenberg. _l_ NICO PA AS, Jan Tummers, Theo Moors en Ben Franssen zullen van 5 tot en met 9 juni deelne men aan dé Ronde van Kroatië. JAN DERKSEN en Peter Post hebben zondag in Kopenhagen een omnium gewonnen op de O rupbaan. (Van onze hockeymedewerker) Geen grootse, doch wel sterke indruk heeft landskampioene BDHC op het veld van gastyrouwe Breda achtergelaten. In dien Vrouwe Fortuna enigszins op de hand der Bloemendaalse dames geweest was, zou ongetwijfeld een kleine zege in hun bezit gekomen zyn. Een zege, die, gezien de betere spelkwaliteiten, zowel in technisch als tactisch opzicht, toch wel verdiend zou zyn. Met twee invalsters voor resp. doel- vrouwe J. Jurissen en H. Molenbergh, toonde zich BDHC toch duidelijk de meerdere over Breda, dat ook na de rust altijd zijn sterkste periode niet tot de befaamd geworden hoogtepunten kwam. Ook thans bleek weer, dat de Bre dase defensie het sterkste deel van het elftal vormde, want al werd zij vóór de rust vrijwel voortdurend door de zeer snelle en gevaarlijke voorhoede der gas ten, waarin M. Houtkoper en E. Hooge- veen tot de uitblinksters behoorden, be laagd, zij slaagde er toch in haar doel van doorboring te vrijwaren. Onopge merkt bleven daarbij niet twee doellijn reddingen van Ch. de Wilde. Bij een licht slotoffensief tegen de rust, waarbij de middenlinie zich eindelijk aan haar stuwende taak kon wijden en de voor hoede inderdaad met vijf speelsters kon opereren, liet Breda zich de kans ont gaan de leiding te nemen. Ook direct na de rust kwam de defensie der gasten enigszins onder druk te staan, werd een hard schot van T. Grasso door doel- wachtster M. v. d. Stadt meesterlijk af geweerd en daarmede waren alle Bre dase wapenfeiten neergeschreven. Enige goede individuele pogingen van M. Lan- zing en M. Houtkoper bleven van Bloe mendaalse zijde zonder resultaat en ten slotte namen twee moegestreden ploegen met de draw genoegen. De eindrangschikking luidt: BDHC 6 5 10 Breda 6 3.2 1 Deventer 6 2 1 3 Groningen 6 0 0 6 w Waaruit blijkt dat BDHC zich onbe twist de sterkste heeft getoond. 11 17— 3 10-t 5 5 12—13 0 2—20 DE BRAZILIAANSE voetballer Germano die herhaaldelyk werd opgesteld als linksbuiten in het nationale elftal, is vrjjdag door zyn vereniging „Flamen- go" uit Rio de Janeiro overgedaan aan de Italiaanse club A.C. Milaan. Het bedrag dat met deze transactie gemoeid was wordt geschat op pl.m. 700.000. ZUID-SLAVIE versloeg te Rome een FC Millan-Sampdoria-combinatie met 1-0 door een in de eerste helft gescoord doelpunt. Tsjecho-Slowakije kwam te Vicenza op een zeer zwaar bespeelbaar terrein niet verder dan een doelpunt loos gelijk spel tegen Lanérossi Vi cenza.

de Stem | 1962 | | pagina 9