ajgbtaO Opnieuw parachutisten op N.-Guinea geland Onrust rond Laos duurt voort Spoedig KAB en Diocesaan bedrijfsapostolaat dankte mgr. De Vet gesprek medialen tyERS... Vluchtelingen worden uit Hong Kong geweerd.... Den Haag meldt succes en dementeert Djakarta Voor vijfde keerthans in zuidwesten van de Vogelkop Indonesische verliezen Ria Kuykën door beer aangevallen ttentie ctie 12 SALVERDA DAGBLAD VOOR ZEELAND In Oud-Gastel: Proces-verbaal wegens rumoer onder H. Mis Debré ontlast Salan niet Onbestendig Tragische fout van hulpbisschop ..Zaak-Paardekooper" voor Europese Hof Zes doodvonnissen in Zuid-Korea Dit is slechts gedeeltelijk afscheid Rooi vink maant tot voorzichtigheid Tien kinderen door luizenpoeder gedood MILITAIRE DIENSTPLICHT HERHALINGS- J OEFENINGEN, enz. |)rden behandeld door B. SALVERDA [Ook na afwijzende beschikking, londelinge verdediging bij hoogste instanties, vele dankbetuigingen, les Accountantskantoor peijdenstraat la, Breda, Telefoon 0 1600-37573 Betrouwbaar adres. aangevoerd van Java, de beste kapoksoorten J wereld levert, daarna |:t zorg zó gekaard, dat i het grote uitzettings j [■mogen van dit uitsta nde vulmateriaal niets ig noren gegaan. |ndaag per van 'ne* fa |ive kilo A» ter op alle wegen oersterke, onver ier 100 kilometer, e zuinigheid gaat ten - het is alle- in alle opzichten enst zijn - zal u >r 52,4 pk. 110 km/u. 102e JAARGANG No. 23983 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: El H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Keizerstraat IS Tel 22341 (4 liinen) - Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG _21 MEI 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 1 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. jgyjgau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (BijbureausTerneuzenIJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Voor (1e vijfde maal in iels meer dan dre weken hebben Indonesische parachutisten een landing uitgevoerd op het grondgebied van Nederlands Nieuw-Guinea. Zaterdag j.l. kwam te Teminabuan, een plaatsje aan de zuidwest kust van het schiereiland Vogelkop, een melding van de zijde van de be volking binnen, waarin een landing uit de lucht gesignaleerd werd op een plek twee kilometer ten zuiden van dat plaatsje, nabij het dorp Wersar. (Van onze correspondent) De rijkspolitie te Oud-Gastel heeft proces-verbaal opgemaakt tegen dertien jongelui, die zich op ergerlijke wijze hebben gedragen tijdens de H. Mis in de parochiekerk van de H. Laurentius al daar. Al geruime tijd ging het er tijdens de H. Missen in de Oud-Gastelse parochie kerk rumoerig aan toe. Vooral geduren de de laatste weken hielden jongelui zich bozig met lachen en stoeien, met het spelen met kaarsen, met het verbran den van papier en plastic in kaarsvlam men e.d. Waarschuwingen hielpen niet en de parochiegeestelijkheid kon weinig anders meer doen dan de politie inschakelen, die nu op grond van artikel 43 van de Alg. Politieverordening tegen de rumoerige jongelieden is opgetreden. Zaterdag, de vijfde dag van het proces tegen de O.A.S.-leider Salan, is oudpre- mier Michel Debré als getuige a dechar ge gehoord. Hij ontkende op enigerlei wijze betrokken te zijn geweest bij de aanslag, die in 1957 in Algiers op Salan is gepleegd door middel van een bazoo ka. Deze kwestie is door extremisten van links en rechts sterk opgeblazen, aldus Debré. Het lukte de verdediging niet, getuige Debré dingen te laten zeggen, die Salan wezenlijk ontlastten. Debré gaf ruiterlijk toe, dat hij vroe ger zelf voor een Frans Algertë is ge weest, dat de O.A.S. nu door middel van terreur tracht af te dwingen. Het eigenlijke keerpunt, aldus getuige, was in 1959, toen De Gaulle het recht tot zelfbeschikking van het Algerijnse volk erkende. Dit was een besluit in het be lang van Frankrijk. Met terreur, aldus Debré, kan geen nieuw Algerië worden opgebouwd. DE RUIMTEVLUCHT van de Amerikaan Scott Carpenter, die was vastgesteld voor morgen, is opnieuw uitgesteld. Hij zal niet voor donderdag gelanceerd worden ALS OPVOLGER van J. H. Maenen, die ruim elf jaar het voorzitterschap heeft bekleed van de Vereniging van Katho lieke Ziekenhuizen, is als zodanig be noemd mr. J. T. M. de Vreeze, lid van de Tweede Kamer en secretaris-generaal van de Nationale Federatie Het Wit-Gele Kruis. Mr. H. J. J. Leenen uit Utrecht volgt hem in deze laatste functie op. DE PORTUGESE politie heeft zaterdag 149 studenten, die zich hadden verschanst in het gebouw van hun studentenvereni ging in Coimbra, naar het politiebureau gebracht. Van hen worden er nog 38 vastgehouden. IN MEXICO heeft een aardbeving paniek gezaaid. Er scheurden muren van gebou wen in de hoofdstad en er braken rui ten. Er zijn drie doden te betreuren. IN BILBAO en omgeving zijn zaterdag veel stakers aan het werk gegaan. Het 'stakenden is daar gedaald van 43.000 tot 22.000. pE AMERIKAANSE commissie voor atoomenergie heeft zaterdag twee nieu we proeven met kernwapens bekendge maakt, een in de dampkring en de ander ondergronds. Weersverwachting van het K.N.M I tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: Overwegend zwaar bewolkt met til- delqk regen. Krachtige, in de kust- t Pfov'ncies harde wind tussen zuid- west en zuid. Ongeveer dezelfde tem- peraturen als gisteren. yano„a?.?: zon onder 2035 uur. Maan .op 22.27 uur. J Morgen; zon op 4.37 uur. Maan on- t der 7.00 uur. Met Papoea's uit het moerasge bied als gidsen heeft toen een in Teminabuan aanwezige eenheid van de landmacht een snelle aan- valsactie ingezet die eindigde in een kort vuurgevecht. Het resultaat van deze bliksem actie was dat aan Indonesische zijde twee parachutisten sneuvel den, bij wie de commandant van de groep, terwijl drie para's wer den gewond. Aan eigen zijde wer den geen verliezen geleden. Aan genomen mag worden, dat de ge wonden in onze handen zullen vallen. Veel medewerking Inmiddels heeft de commandant van de strijdkrachten in Nieuw-Guinea verster kingen naar Teminabuan gezonden om de uiteengeslagen parachutisten verder uit te schakelen. Van de zijde van de bevolking wordt veel medewerking on dervonden. Gouverneur Platteel, die zaterdag van een kort bezoek aan Fakfak te Hollan- dia terugkeerde, verklaarde daar een hoog moreel onder de rustige burger bevolking te hebben aangetroffen. Ook wees hij er op, dat de bevolking onze militairen grote medewerking verleent. Nederlandse eenheden hebben zaterdag voorts een aanval gedaan op een bivak, dat toebehoorde aan een dertigtal Indo nesische parachutisten, die 15 mei op zes tot tien mijl ten oosten van Fakfak wa ren afgesprongen. Na een kort vuurgevecht trokken de Indonesiërs zich terug, waarna de Neder landse militairen het bivak binnendron gen dat toen reeds verlaten was. Een hoeveelheid uitrustingsstukken is in Ne derlandse handen gevallen. Of de Indo nesiërs verliezen zijn toegebracht, is niet bekend. Wel is gebleken dat deze groep uiteen is gevallen. Misleidende berichten Intussen meldt „het commando voor West-Irian" te Makassar grote suc cessen over de strijd tegen de Neder landers in Westelijk Nieuw-Guinea. Het commando verzekert, dat in Fak fak Indonesische „vrijwilligers" drie com pagnieën Nederlandse mariniers hebben teruggedreven, waarbij 18 mariniers wer den gedood en een aantal anderen van de rest werd afgesneden. Voorts zouden Indonesische troepen vorderen in de richting van Kaimana, terwijl zij aan de noordkust Demta bezet zouden hebben, 80 km ten westen van Hollandia gelegen. Van de zijde van het departement van defensie in Den Haag werd meegedeeld, dat van geen dezer drie gevallen van beweerde Indonesische successen enig bericht is ontvangen. Versterkingen Te Willemstad op Curasao bevinden zich enige kwartiermeesters van de Ko ninklijke Landmacht. Zij treffen daar voorbereidingen om een detachement mi litairen tijdelijk op Curagao onder te brengen. Het detachement zal gedeeltelijk met gehuurde vliegtuigen en gedeeltelijk met de lijnvliegtuigen van de KLM uit Nederland worden overgebracht naar Curagao. Dit zal omstreeks 23 juni zijn voltooid. De militairen zullen worden ondergebracht op de marine-basis „Pa- rera", in de marinierskazerne op „Suffi- sant" en in een tentenkamp. Zij zullen daarna gezamenlijk met de „Zuiderkruis" naar Nieuw-Guinea wor den vervoerd. De Zuiderkruis komt daar toe van Nieuw-Guinea naar Curagao. Econoom-Soekctrno Terwijl Nederland tracht zijn beloften inzake Nieuw-Guinea gestand te doen voert Soekarno nog een tweede voor Indonesië zelf belangrijke strijd, n.1. een economische. Soekarno heeft zaterdag gelast de pro- duktie en de uitvoer van Indonesië op te voeren om het hoofd te bieden aan de slechter wordende economische toestand, In zijn hoedanigheid van voorzitter van de economische operationele staf, heeft Soekarno een bedrag van 22,115 miljard roepiah bestemd als maximumbijdrage van de staat voor belangrijke ontwikke lingsprojecten voor de rest van het jaar. Verkiezingen In de loop van dit jaar stonden o.m. algemene verkiezingen op het program. „Die zullen echter niet worden gehou den, voordat westelijk Nieuw-Guinea bij de republiek is toegevoegd". Dit zei de eer ste minister dr. Djoeanda tijdens een plechtigheid op de „nationale dag van het herontwaken". De laatste algemene verkiezingen zijn in Indonesië in 1955 gehouden. De versterking van Amerikaanse militaire kracht in Thailand vindt onverminderd voortgang. Men wil de Amerikaanse strijdkrachten aan de grens tussen Thailand en Laos tot 5.000 man opvoeren. De Laotiaanse prins Soevanna Phoema heeft intussen verklaard, dat hij „binnen enige weken hoopt de wereld goed nieuws te kunnen geven". Waarnemers menen, dat hij doelde op de vorming van een nieuwe coalitie-rege ring. Washington is in dit opzicht ook iets optimistischer gestemd. Waarnemers in Vientiane achten het overigens niet uitgesloten, dat de Chi nese volksrepubliek de aanwezigheid in Laos van „bandieten" zal aangrijpen om in Laos tussenbeide te komen. De „bandieten" zijn dan gewezen bent genoten van nationalistisch-Chinese guer rillatroepen die een jaar geleden uit Bir ma zijn uitgewezen. De communistische Chinezen zeggen nu, dat het hier gaat om „een deel van de Laotiaanse rebel len (soldaten van de koninklijke strijd krachten), die zich handhaven op een klein gebied in het noordwesten van Laos. Reizigers uit Pakse, Zuid-Laos, hebben in Vientiane gezegd, dat ongeveer 300 Amerikaanse mariniers gisteren per vlieg tuig in Pakse zijn geland. Functionarissen van de Amerikaanse ambassade en -van het departement van defensie in Washington ontkenden het bericht. Deze drie heelden geven een beeld van de toestand in en rond Laos: Links: Een soldaat van het koninklijke Laotiaanse leger die er in geslaagd is te vluchten naar Thailand, wacht te Xieng Khong in triest stilzwijgen op verdere evacuatie. Rechtsboven: Een groep Amerikaanse mariniers in actie tijdens een oefening van de ZOAVO op Mindoro in de Filippijnen. Deze mariniers worden naar Thailand overgebracht teneinde posten aan de grens met Laos te be trekken. Rechtsonder: Uitgeputte vluchtelingen van het koninklijke Laotiaanse leger wachten in Xieng Khong in Thailand op transport uit het frontgebied. De politie van de kroonkolonie Hong Kong heeft alleen zaterdag reeds 2.000 vluchtelingen terugge zonden naar communistisch China, die er in waren geslaagd naar Hong Kong te vluchten. In totaal werden voorts nog ongeveer 3.000 nieuwe vluchtelingen aangehou den. De heuvels langs de grens zijn door de politie tot verboden gebied verklaard, aangezien de vluchtelingen zich hier na grensoverschrijding plegen te verbergen. Mgr. Denning, hulpbisschop van Brook lyn, zou zaterdag het Vormsel toedienen aan' een groep kinderen die behoorden tot de parochie van de Heilige Rita in New York. Monseigneur kwam per auto, die hij zelf bestuurde. Direct nadat hij uit de wagen was gestapt, begon deze te rijden. Mgr. Denning sprong onmid dellijk weer in zijn auto om hem tot stil stand te brengen. Hij maakte toen echter een tragische fout. In plaats van zijn voet op de rem te zetten trapte hij op het gaspedaal. De auto sprong naar voren en reed op een groep kinderen in, die een haag voor de kerk vormden. Zeventien kinderen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. Twee van hen zijn er erg aan toe. Mgr. Denning, die zijn wa-, een aantal organisaties over de gen pas na een vijftig meter onder con- trole kreeg, werd later op het politiebu-1 nieuwe structuur der sociale be- reau verhoord. Er zijn geen beschuldi gingen tegen hem ingebracht. De heer C. de Wit, voorzitter van St.-Bernulphus, de bond van hogere, middelbare en lagere tech nici en chemici, heeft zaterdag in de algemene vergadering van de bond te Utrecht meegedeeld, dat het KAB-verbondsbestuur enkele weken geleden het initiatief ga- nomen heeft voor een gesprek met weging. De heer A. van Velzen overhandigt mgr. De Vet enkele boeken. Achter de bisschop het geborduurde wapen, dat eveneens namens het bedrijfsapostolaat werd aangeboden. Bedrijfsaalmoezenier Van Aken uit Roosendaal kijkt lachend toe. Belgische juristen onderzoeken, vol gens het blad „De Standaard", de moge lijkheid de uitwijzing van dr. Paarde- kooper aan het Europese gerechtshof voor te leggen. Uitgangspunt daarbij is, dat de maatregelen tegen de Nederland se leraar oen schending zouden zijn van de Europese conventie voor de rechten van de mens, waarin de vrijheid van me ningsuiting wordt gewaarborgd „onge acht de staatsgrenzen". Er zijn echter uit zonderingen mogelijk, onder meer ter handhaving van de orde. Nagegaan wordt thans of deze bepaling in dit ge val kan worden ingeroepen en of er een reële grond aanwezig is om een proce dure voor het Europese hof te beginnen Het initiatief gaat uit van de Vlaamse volksbeweging, die deze week een be slissing zal nemen. In Leuvense studentenkringen doet in middels het verhaal de ronde, dat Waal se studenten een plan hadden gemaakt om dr. Paardekooper „te ontvoeren". Studenten in auto's zouden al hebben postgevat langs de weg, die de Neder landse Ieraar had moeten volgen. De bedoeling van de „ontvoering" zou zijn geweest dr. Paardekooper naar het ge denkteken van Waterloo te brengen om hem daar te fotograferen. Zes Officieren van het eerste Zuid- koreaansc leger zijn door een krijgsraad, die te Seoel zitting heeft gehouden, we gens verduistering en diefstal ter dood veroordeeld. (Van onze verslaggever) Monseigneur G.H. de Vet heeft er gisteren in kasteel Bouvigne te Breda geen twijfel over laten bestaan, dat het diodesane be drijfsapostolaat zijn warme be langstelling behoudt. Er werd zowel door de bisschop als door de anderen zorgvuldig gesproken van „gedééltelijk afscheid". Voor de laatste keer sprak mgr. De Vet als hoofdaalmoezenier van het be drijfsapostolaat, dat terecht zijn gees teskind is genoemd door de andere sprekers. Honderden werkers uit de industrieën in West-Brabant en Zeeland waren getuige van dit „ge deeltelijke" afscheid. „Het bedrijfsapostolaat is een werk, dat rust op groot geloof en een groot vertrouwen. Er is moed voor nodig. Want grote resultaten, die voor ieder een zichtbaar zijn, leggen we niet op tafel en zij zijn misschien moeilijk aan te wijzen. Maar zij zijn er en ik ge loof dat we pas heel in het begin staan", aldus mgr. De Vet. „Ik bewon der u om uw moed en volharding. Geef het nooit op om de uitzichtloos heid. U komt met dit werk nooit klaar, maar het is goed om bezig te zijn met een ideaal, ook al wordt het door ons zelf niet verwezenlijkt". Sprekend over de gespreksgroepen zei mgr.: „De gespreksgroep is geen school, ook geen club voor morele zelfverbetering, maar een groep waar priesters en leken samen zoeken naar het christenzijn in het eigen, werke lijke leven en waar zij samen zoeken hoe zij christelijke waarden kunnen brengen in die wereld van de industrie, die van christelijk oogpunt uit bezien een achtergebleven gebied is". „Vriend" Aan het slot van zijn toespraak zei mgr. De Vet: „Ik vraag n geen bij zondere dingen: ik vraag alleen dat ge mij, die toch voor velen van u tien jaar een vriend was, als zodanig blijft zien en dat ge mijn verantwoordelijk heid helpt dragen door christen te zijn op de plaats waar ge staat, in uw werk, gezin en buurt. Vooral vandaag: in uw industrie. Door uw wijze van christenzin in arbeid en gezin helpt ge mij het meest. Laat ons vrienden blijven en blijf mij helpen zoals ge het tot nu toe deed". Leegte Bedrijfsaalmoezenier Baeten uit Breda opende de afscheidsbijeenkomst in de grote zaal van Bouvigne. Tevo ren was er in de kapel een H. Mis op gedragen. Aalmoezenier Baeten noem de de bisschop de pionier en de archi tect van het bedrijfsapostolaat en „al is het niet onze verdienste", aldus de aalmoezenier, „wij voelen ons zeer ver eerd met uw bisschopsbenoeming. We konden ons geen betere reclame wen- sep en bovendien heeft ons apostolaat een geheel nieuwe kleur gekregen". De heer J. Antonissen, sprekend na mens de grootste industriële gemeen schap in het diocees, de Hollandse Kunstzijde Industrie te Breda, zei: „U was behalve een leider ook een vriend van de hele arbeidersgemeenschap, maar evenzeer van onze gézinnen. U hebt bij ons een leegte achtergelaten". Geschenken Bedrijfsaalmoezenier C. van Aken uit Roosendaal dankte mgr. De Vet voor de mildheid, de vriendschap en goedheid waarmee hij het bedrijfsapos tolaat heeft geleid. Namens het gehele bedrijfsapostolaat sprak de heer A. van Velzen, die o.m. opmerkte, dat alle deuren, die mgr. De Vet als hoofdaalmoezenier nooit schroomde binnen te gaan, open zul len blijven voor hem. Uit de huidige stand van zaken bij het bedrijfsapos tolaat meende spreker te mogen op maken dat het werk veel begrip on dervindt. „Het bedrijfsapostolaat wordt gelukkig ook begrepen en ge waardeerd door hen die leidende func ties uitoefenen". De heer Van Velzen reikte tenslotte de geschenken over, waarvoor de gel den door het bedrijfsapostolaat bijeen zijn gebracht. De bisschop ontving ach tereenvolgens zijn wapen, geborduurd op doek en bestemd voor de troon in de kathedraal, een koorkap, een schrijfmachine en een aantal kunst historische doeken. Nadat mgr. De Vet zijn dankrede had uitgesproken, namen alle aanwezi gen nog eens persoonlijk afscheid van hun oud-hoofdaalmoezenier. Dit is een uitvloeisel van overleg tus sen leden van het verbondsbestuur van de K.A.B. en een deputatie van de Werk- nemende Middenstand op 12 januari j.l. Wanneer het gesprek begint, is nog niet bekend. Voordat hij deze mededeling deed, had de heer C. de Wit zijn klacht er over uitgesproken, dat de K.A.B. tot dusver eenzijdig aan het structuurvraagstuk had gewerkt door een reorganisatie van de eigen beweging voor te bereiden. De heer de Wit is van mening, dat de K.A.B. de nieuwe wijn van de gewij zigde sociale beweging wil gieten ir oude zakken van 50 jaar K.A.B.-geschie- denis. Maar, zo verzekerde de heer de Wit, ondanks diepgaande verschillen van inzicht inzake de nieuwe sociale slruc tuur, zijn de persoonlijke verhoudingen tussen St.-Bernulphusbestuur en K.A.B.- verbondsbestuur steeds goed gebleven. De heer J.A. Middelhuis, voorzitter van de K.A.B., die de vergadering van St.-Bernulphus bijwoonde, verklaarde, dat het structuurvraagstuk niet gemak kelijk is, vooral omdat de K.A.B. zich in de loop der jaren een plaats veroverd heeft, waarin zij nationaal en internatio naal meespreekt. Hij achtte voorzichtig beleid in het vormen van de nieuwe sociale struc tuur der katholieke organisaties nood zakelijk, want een nieuwe vorm van klassestrijd behoort niet tot het rijk der onmogelijkheden. Maar, aldus de heer Middelhuis, wan neer in St.-Bernulphus hogere en lagere beambten elkaar kunnen vinden, zie ik niet in, waarom zij elkaar niet zouden kunnen vinden in één katholieke vak centrale, die de waarde van iedere groep erkent. Sint'Christoffel Ook op het jaarlijks congres van de Ned. Kath. Bond van Handelsreizigers en verzekeringsinspecteurs „St.-Christof- fel", welk congres te Venlo gehouden werd, is de nieuwe structuur der sociale beweging besproken. Inzake het „Katholiek Verbond van de Arbeid" deelde de algemeen voor zitter van St.-Christoffel, de heer M. de Graaf, mede, dat zijn bond het plan van de K.A.B. onder het nodige voorbehoud wil aanvaarden. Met de K.H.B. (handels-, kantoor- en winkelbedienden), de werkmeesters, de technici en „St.-Christoffel" zal men dan eventueel een beambten-groepering kun nen vormen. Helikopters zijn ingezet om de vluchte lingen op te sporen. Op Formosa heeft de voorzitter van het hulpcomité voor vrij China, Koe Cheng-Kang, een beroep gedaan op de V.S. bijstand te verlenen om het pro bleem der Chinese vluchtelingen in Hong Kong op te lossen. Intussen komen er steeds meer bewij zen dat het bestuur en de volksmilitie van de aan Hong Kong grenzende pro vincie Kwantoeng de massale uitwijk- pogingen van Chinezen uit dit gebied daadwerkelijk aanmoedigen. Vluchtelingen hebben medegedeeld dat zij zonder moeite vertrekvergun- ningen hadden gekregen. Zij kregen voorts van officiële zijde aanwijzin gen over de weg, die zij het best konden volgen, om Hong Kong te bereiken. De autoriteiten te Canton zouden een speciale trein laten lopen om de vluch telingen zo dicht bij de grens van de kroonkolonie Hong Kong te brengen.dat zij deze zonder moeite te voet kunnen bereiken. Staatssecretaris B. Roolvink is van mening, dat Nederland sociaal-econo misch op het scherp van de snede leeft. „Als we geen ernst maken met de ge wenste matiging en in onze eisen en verlangens te ver gaan, zal de bereikte weivaartsvermeerdering zich tegen de arbeiders gaan keren", zo waarschuwde hij zaterdag in een toespraak op een feestelijke bijeenkomst van de Neder landse christelijke grafische bedrijfsbond. Idie in Amsterdam zijn 60-jarig bestaan In een dorpje in de Turkse provincie Konya, zijn tien kinderen overleden, ter wijl veertig anderen in levensgevaar ver keren als gevolg van behandeling van hun hoofd tegen luizen met een insek- ten-verdelgingsmiddel, bestemd voor vruchtbomen. De 27-jarige zangeres Ria Kuyken uit Nijmegen, die o.a. als gastvrouw op treedt in het K.R.O.-programma „Tiere lantijnen", is zaterdagavond tijdens een repetitie van circus Toni Boltini in Haarlem voor de „grand gala" met ar tiesten, die 18 juli in Amsterdam plaaM heeft, door een beer gebeten. Ze werd aan een schouder en een arm gewond. In het r.-k. ziekenhuis Mariastichting te Haarlem is zij behandeld, later op de avond kon zij naar de ouderlijke woning worden overgebracht. Bij deze „grand gala" moeten radio medewerkers op het gebied van de lich te en de klassieke muziek met de die ren van het circus optreden. Ria Kuyken zou met de beren oefenen. Tegelijk met haar waren ook de heer Boltini, temmer Althoff en de Haarlemse persfotograaf Cees de Boer in de kooi. De heren Bol tini en Althoff wisten Ria Kuyken met veel moeite te bevrijden. Ze was toen al vier keer gebeten. De beer is later op verzoek van de heer Boltini door de politie afgemaakt. (Advertentie) Deze week Lichtgewicht REGENKLEDING Voor dames en heren, o.a. Polyester 69.Ji Big-Ben nylon 29.71 Niagara plastics 5."

de Stem | 1962 | | pagina 1