Zuid-Beveland Belangrijke uitbreiding van r.-k. ziekenhuis te Zierikzee Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Internationaal congres bietenteelt in Scheveningen Middelburgse politierechter deelde flinke geldboeten uit HYPOTHEKEN Burgerlijke stand Willem 't Hooft met Samson Dagblad De Stem Kwaliteit van brouwgerst 1961 heel goed Drie excursies van I.R.S. te Bergen op Zoom A. P.A.v.d.Waile&Zn. Doklersdiensten Dierenartsen EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen Maandag 2 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 19 MEI 1962 VLISSINGEN Geboren: Mladenka, dv. B. Roganovic- Mulder: Esther, dv. B. Vos - Schutte; Jacqueline, dv. J. van der Jagt-Sonke; Erik, zv. P. de Leeuw - Baart; Laura, dv. A. v. Elsacker - Hillebrandt; Egt- berdina. dv. A. Meerman - Regeer; Cornelia, dv. J. Florusse - Huisson; Irene en Astrid, dv. I. Visser-Melissant; Ingrid, dv. J. Koole - Mannaart; Leo- nardus, zv. J. de Nooijer - v. Halen. Ondertrouwd: C. Geljon, 25 j.. Middel burg, en C. v. Schaik, 20 j.J. v. Heu len, 22 j., Gilze-Rijen, en P. Post. 20 j.; H Nakken. 22 j„ en H. van der Eijk, 24 j. Koudekerke; J. Lansu, 27.j., en E. Hontelé, 21 j. Gehuwd: J. Somers, 23 j., en M. Maas, 23 j.; A. Maquelin, 44 j., en J. Kruizinga, 38 j.; H. Meijer, 22 j., en J. Blaas, 18 j.; M. de Ridder, 23 3., en H. Borg, 27 j.; N. Zandee, 33 j., Nw.-Gin- neken, en P. Fritz, 24 j. Overleden: Henricus Wagenaar, 68 e v H Gillissen; Everdinus de la Hous- saiie, 58 j.; Sina Brandes, 79 j., w v. A. Hillebrand; Pieter Buijs, 71 3., w.v. E. Moens. HULST Eervolle benoeming Op de algemene vergadering van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de r.-k. bond van harmonie- en fanfare gezelschappen in het bisdom Breda is de heer Th. Vlassenrood uit Hulst be noemd tot ere-voorzitter van deze af deling. In het begeleidend schrijven gaf het bestuur uiting aan de vele verdiensten, die de heer Vlassenrood voor de afde ling heeft gehad en voor het muziekleven in het algemeen. Iets van U bij? Gedurende de maand mei 1962. werden op het groepsbureau van de rijkspolitie te Hulst, de volgende gevonden voor werpen opgegeven: rode damesportemonnee, kinderschoen tje, sigaretteaansteker, groene kinder- want, rode portemonnee met inhoud, bruine suède herenhandschoen, rode portemonnee zonder inhoud, bruine por temonnee met inhoud, groene brilleko ker met bril, bruine portemonnee met inhoud, beige portemonnee met inhoud, GOES !>5 Woensdag 23 mei a.s. zal de Christe lijke Oratoriumvereniging „Willem 't Hooit" in de Grote Kerk haar grote jaarlijkse uitvoering geven. De concerten die deze vereniging de laatste jaren heelt gegeven hebben steeds een groeiend aantal bezoekers getrokken zodat het te verwachten is dat het publiek uit Goes en omstreken ook voor de komende muzikale gebeurtenis veel belangstelling aan de dag zal leggen. Onder leiding van dirigent Adriaan Kousemaker zal het oratorium „Samson van G. F. Handel ten gehore worden gebracht. Voor de solopartijen heeft de vereniging zich van de medewerking van enkele vooraanstaande solisten ver zekerd. De tenor Arjan Blanken zal de sterk dramatische Samson-partij vertol ken. Gezien de reputatie die hij in de internationale muziekwereld geniet mag men hier zeker iets bijzonders van ver wachten. De alt Wilhelmine Matthès en de bas Peter de Vos hebben al meerdere malen op het Goese concertpodium gestaan. Voor velen zal het een attractie zijn deze stemmen opnieuw te kunnen be luisteren. De jonge sopraan Nelly van der Spek maakt met deze uitvoering haar debuut in Zeeland. Haar stem en voordracht hebben elders reeds zeer de aandacht getrokken. De muzikale begeleiding zal worden verzorgd door de Stichting Zeeuws Kamerorkest. Reeds vorig jaar leidde samenwerking tussen de Oratorium Ver eniging en dit orkest tot een geslaagd concert en het is bijzonder verheugend dat men ook dit keer tot een gemeen schappelijk musiceren kan komen. Ook de jeugd zal van deze samen werking kunnen genieten. Dinsdagmid dag zal een deel van het oratorium „Samson" als jeugdconcert worden uit gevoerd .Van de zijde van verschillende scholen bestaat voor deze al traditioneel geworden jeugdconcerten veel belang stelling. Interessante expositie Bij gelegenheid van de viering van het 70-jarig bestaan van de CJV te Goes heeft deze vereniging in het CJMV-ge- bouw een tentoonstelling georganiseerd van oude wapens en complete uniformen Het belangrijkste gedeelte van de ge- exposeerde goederen is afkomstig uit de verzameling van een der leden, Cor Brouwer, terwijl een ander gedeelte be schikbaar is gesteld door waarschijnlijk Nederlands meest gedecoreerde soldaat, die niet minder dan 22 onderscheidingen heeft gekregen waaronder de Militaire Willemsorde. Naast de wapens, die da teren uit de tijd van 18301930 kunnen de liefhebbers van een dergelijke ten toonstelling complete uniformen zien van o.a. de Gele Rijders van 1900, derde re giment Huzaren, mobilisatie 19141918 en 1939-1940. Vandaag is deze belangrij ke en overzichtelijke expositie nog de gehele dag geopend. BOTSING MET MATERIëLE SCHADE Op het kruispunt ParallelwegTromp straat is gistermorgen een aanrijding ge beurd tussen twee personenauto's. De bestuurder N. van S uit Goes verleende geen voorrang aan de voor hem van rechts komende personenauto, bestuurd door J. W. uit Goes. Er was alleen ma teriële schade. JAARVERGADERING C.B.T.B. EN JUBILEUM C.P.B. De Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuindersbond zal op woensdag 23 mei in zaal Krijger zijn jaarvergadering houden. Nadat hier het huishoudelijk ge deelte zal zijn afgewerkt zal in de Prins van Oranje een gezamenlijke bijeen komst plaatsvinden van de C.B.T.B. en de Christelijke Plattelandsvrouwenbond. Drs. C. Zwet uit Den Haag zal spreken over ,,Onze drempelpositie in het le ven." De C.P.B. zal vóór deze gemeenschap pelijke vergadering eveneens zijn jaar vergadering houden en o.m. afscheid DagOIad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steenstraat 14, teletuon 2377, Huist Voor Walcheren en Zuid-Beveland i Klokstraat 1. telefoon 6252 Goes Alp. redacteur voor Zeeland F. DE LIGT, tel. 6252, Goes Exploitatie- inspectie Zeeland. L. K. M DE JONG tel 2377 Hulst Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS, telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren. CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Prijs voor losse advertenties, oestema voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. I mm ingezonden mededelingen mm gewone advertenties. Bil contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,— elke regel meer t 0,20, Bij plaatsing ook ln Brabantse oplage resp. 1,60 en f 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. nemen van mevrouw de Ruyter en mej. Dominicus. De C.P.B. zal 23 mei tevens het 10-jarig bestaan vieren. Hansweert Gidsenleidster nam afscheid Guido Paula v.d. Borgt heeft, omdat zij binnenkort in het huwelijk zal tre den, afscheid genomen van haar gidsen- groep Jeanne dArc. Hiertoe waren de gidsen, de districts aalmoezenier pater Pontenagel, de plaat selijk aalmoezenier en de assistent dis- trictscommissaresse allen naar de gidsen- hut getogen. Ook haar a.s. man was bij het afscheid aanwezig. Bijzonder aardig was in het program ma, dat ter gelegenheid van deze avond door de gidsen werd afgewerkt, het danklied aan de guido waarbij verschil lende facetten van haar 6-jarig leidster leven werden belicht. Het was een bijzonder leuke avond, waarbij zelfs de traktatie niet ontbrak. Dit was ook niet het geval met de woor den van dank die gesproken werden. Hierop heeft guido Paula v. d. Borgt allen van harte bedankt. Van de assistent districtscommissaresse mocht zij een tegel met daarop het gid- senembleem in ontvangst nemen. Ook haar gidsen bleven niet achter en heb ben hun scheidende leidster als blijk van waardering een ets geschonken. Als groepleidster zal na het vertrek van de guido haar zuster mej. Jopie v.d. Borgt optreden, zodat gelukkig een opvolgster voor deze leuke gidsengroep is gevon den kunnen worden. K.V.P. VERGADERING Zondagavond zal er na het lof in de zaal Thalia een vergadering gehouden worden van de plaatselijke afdeling der KVP. Op deze avond zal in behandeling genomen worden het werkstuk hande lende over het verkeer. Verder zullen de activiteiten t.a.v. de komende ge meenteraadsverkiezingen nader be schouwd worden. BIJEENKOMST VROUWENGILDE In het dorpshuis Kaj Munk heeft het vrouwengilde een bijeenkomst gehouden, waarvoor de belangstelling goed was. Dit was de eerste bijeenkomst na de feestvergadering en deze avond bestond hoofdzakelijk uit een gezellig onder ons zijn. Kwadendamme BEKERWEDSTRIJD Het le elftal van de voetbalver. Kwa- dendamme krijgt morgen een zware op dracht te vervullen. Op eigen terrein zal Kwadendamme nl. de strijd aanbinden tegen Zierikzee 2, een wedstrijd in de voorronden van de bekercompetitie van de KNVB afd. Zeeland. Zierikzee 2, een prominent elftal uit de le kl. B - omvattende het eiland Schouwen-Duiveland - zal zonder meer een moeilijke tegenstander zijn voor Kwadendamme omdat zij qua kwaliteit beter is. Wanneer we echter de opstelling zien van het Kwadendamse elftal en de prestaties van de afgelopen competitie zal winst ook goed mogelijk zijn. s~H eer en hoek SCHOONMAAK: BEGIN VAN BRAND Tijdens de schoonmaakwerkzaamheden stootte mevr. van E. met haar huishoud- trap tegen een brandend petroleumstel. Het gevolg hiervan was dat het stel van de tafel viel en de petroleum vlam vatte. De brandweer werd gealarmeerd doch voordat deze ter plaatse was, slaag de mevr. van E. er in zelf de brand te blussen. De materiële schade is gering. Rilland-Bath RAADSAGENDA Op de raadsvergadering van maandag 28 mei krijgt de raad o.a. voorstellen te behandelen tot het beschikbaar stellen van kredieten voor de aanschaf van gym- nastiekmateriaal, voor de aanschaf van schilders- en metselaarsbenodigdheden, tot het beschikbaarstellen van een kre diet voor herstel van het dak van de gemeentelijke garage en voor het in richten van een opslagplaats voor de metselaar. Voorts is er een voorstel tot ontslag en benoeming van e^n school- schoonmaakster. W ol ph aartsdijk ZWARTEWAAL BRACHT TEGENBEZOEK Met het brengen van een tegenbezoek aan Wolphaartsdijk, zijn de gemeente raden van Zwartewaal en van de gast- gemeente Wolphaartsdijk donderdag weer quitte komen te staan. Twee jaar geleden toog de Wolphaartsdijkse vroed schap met de echtgenoten naar dit, in vele opzichten gelijkwaardige dorp aan de Brielse Maas. Daar werd toen de recreatieve ontwikkeling bezichtigd, die als model kon dienen voor hetgeen het gemeentebestuur van Wolphaartsdijk voor ogen stond. Met de herinnering aan deze geslaagde excursie, viel het de Wolphaartsdijkse castheren donderdag niet moeilijk de Zwartewaalse vrienden op het raadhuis te ontvangen. Burgemeester B. ter Haar Romeny ver telde een en ander over de totstandko ming van de jachthavens en over de verdere plannen. Na de bezichtiging van de jachthaven werd een aneritief gebruikt in het club huis van de heer Colijn, waarna men zich schaarde aan een koffiemaaltijd in het Veerhuis. Tijdens die lunch vertolkte burgemeester A. Beckeringh van Rijn de gevoelens van alle aanzittenden, door te wijzen op de grote waarde van dit soort uitwisselingen tussen plattelands gemeenten, die een geheel nieuwe ont wikkeling tegemoet gaan. Per autobus werd vervolgens een ex cursie naar de dammen in het Veerse Meer gemaakt, onderbroken door een korte theepauze in restaurant Kamper duin in de Bonjaard. kettinkje met medaillon, plastic bood schappentas met aardappelen, hoofddoek huissleutel, wollen sjaal, beige glacé handschoen en bruine glacé handschoen. Gedurende dezelfde maand werden als verloren voorwerpen opgegeven: grijs-beige damesportemonnee, bruin le deren portemonnee met inhoud. een bankbiljet, beige kunstlederen dames portemonnee met inhoud, zwarte porte monnee met inhoud, kalfslederen porte monnee met inhoud, bruine portemonnee met inhoud, wit kinderschoentje, blanke brillekoker met leesbril, bruin lederen portefeuille met rijbewijs en paspoort, groene trui, rood gekleurde dameshand schoenen, zwarte damestas met trouw boekje, rose paraplu met rood handvat, aktetas met boeken, geel vest, halssnoer, alpinomuts en een rood lederen porte monnee. Tevens zijn op voornoemd groepsbu reau inlichtingen te bekomen over vier herenrijwielen. Biervliet KANKERBESTRIJDING In het afgelopen winterseizoen is hier een propaganda-avond georganiseerd door de Ned. Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. Een aantal aanwezi gen gaf zich destijds op als huisbe zoekster voor een plaatselijk te houden inzamelings- en ledenwerfactie. Deze actie is een succes geworden. De totale opbrengst bedroeg f 715,-, welk bedrag dezer dagen aan het Koningin Wilhel minafonds werd overgemaakt. Verder gaven een behoorlijk aantal inwoners zich op als jaarlijkse contribuanten. Breskens ZEEHENGELWEDSTRIJDEN DOOR „DE ZEEKRAB" De uitgestelde wedstrijd van de zee hengelsportvereniging „De Zeekrab" zal zondag 20 mei doorgaan in de Veer haven. Deze wedstrijd telt mee voor het clubkampioenschap 1962. BIJEENKOMST BEJAARDEN Dinsdag 22 mei zal voor de bejaarden in de Uitkomst een bijeenkomst worden belegd, waarop de heer L. van Oorschot oud-wethouder van sociale zaken in Vlis singen, problemen van de bejaarden zal bespreken. Koewacht FOKVEEDAG Dinsdag 22 mei wordt in 't Zand weer de jaarlijkse fokveedag gehouden. Deze wordt georganiseerd door de plaatse lijke vereniging ter bevordering van het rundveeras. Alle soorten rundvee zullen weer worden aangevoerd. De vereniging heeft aantrekkelijke prijzen beschik baar gesteld. OOSTBURG RAADSVERGADERING Woensdag 23 mei houdt de gemeente raad een openbare vergadering. De be scheiden agenda vermeldt o.a. de voor stellen tot grondverkoop, vaststelling van een nieuwe bezoldigingsverordening vak leerkrachten lager onderwijs en aanvul ling yan het raadsbesluit betreffende instelling van een wachtverbod in de Kloosterstraat op woensdag. B. en w. adviseren afwijzend te beschikken op een subsidieverzoek van de Militaire Ma tigheids Commissie en zouden graag het verzoek om een jaarlijkse bijdrage aan het bejaardencentrum Schoondijke ter nader onderzoek in hun handen gesteld willen zien. BADPAKKENSHOW In de grote zaal van hotel Victoria organiseerde de firma Raes-Fierens een badpakkenshow, waarvoor veel belang stelling bestond. Op voortreffelijke wijze werden de bad- en sportartikelen door de mannequins Ria, Anita, Ingrid en Re- sie getoond. Getoond werden badpakken in allerlei kleuren en verschillende soorten. Voor de teenagers waren er aparte coliecties. Bovendien werden badjassen, sportkle- ding en bijbehorende tassen geshowd. Het geheel werd prachtig aangevuld met strandstoelen, parasols, zonnestoe- len en pick-nicktafeltjes. Als contrast kwamen de mannequins op met badpak modellen uit het begin van deze eeuw. Het geheel werd op charmante wijze ge leid door mevrouw M. C. Raes-van Til burg. Het Nationaal Instituut voor Brouw gerst, Mout en Bier heeft gisteren in de Korenbeurs te Goes voor de afdeling brouwgerst de 24e Nederlandse brouw- gersttentoonstelling gehouden. Dr. H. van Veldhuizen, de directeur, zei, dat de kwaliteit van de oogstgerst 1961 heel goed is geweest. Het gemiddel de over de jaren 1937 tot en met 1961 bedraagt 50,5 pCt. In 1961 werd een waardering van 52,1 pCt. bereikt, op een na de hoogste in de afgelopen 25 jaar. De gerst had een uitzonderlijk laag eiwitgehalte. Er werd weinig veront reiniging geconstateerd. Ook zijn er wei nig beschadigde korrels geweest. Ir. W. Wilten deed tijdens de huis houdelijke bijeenkomst van gistermiddag enkele mededelingen over de in het af gelopen jaar verrichte werkzaamheden en over de verwachtingen voor de oogst 1962—1963. Wat de rassenkeuze betreft Balder blijft nog steeds het hoofdras. Van de nieuwe rassen hebben Bock en Cam- brinus aan de verwachtingen voldaan. Het ras Delta heeft niet voldaan en zal niet meer door de fabrikanten als brouwgerst worden verkocht. Ir. Wilten zei vervolgens het een ta ander over het kwekers-stammenveld te Bruinisse. Hier zijn vele nieuwe lijnen van de kwekers onder dezelfde omstan digheden uitgezaaid. Zij zullen ook alle in de proefmouterij te Rotterdam worden verwerkt. Vandaar uit zullen de kwekers over de gedragingen van hun lijnen worden ingelicht. Ten slotte vertelde ir. Wilten iets over de ontwikkeling van de nieuwe brouw- gerstgebieden in de Betuwe en zuid- Limburg. De prijzen voor de beste kwaliteit brouwgerst op de tentoonstelling gingen naar C.L.V., St.-Philipsland met Balder (le prijs), fa. W. van Dis, Fijnaart met Balder (2e prijs), de n.v. Bathpolders te Rilland met Bock (3e prijs) en de fa. D. de Fonkert te Numansdorp met Balder (4e prijs). Eervolle vermeldingen kregen N. Schouten n.v. te Giessen en de fa. D. van Tuyl te Bruinisse, beiden met Balder. De prijzen voor de handelaren, die in het afgelopen seizoen het geregeldst grote hoeveelheden brouwgerst van goede kwaliteit hebben geleverd, kregen de volgende bestemming fa. gebr. Landegent, Haamstede (wisselbeker), C. A.V. te Terneuzen (le prijs), fa. E. Buys en zn. te Klundert (2e prijs) en C.Z.A.V. te Wemeldinge (3e prijs). Uit het vervoersoverziclit dat de Pro vinciale Stoombootdiensten in Zeeland per ultimo april hebben gegeven biykt dat in april aanzienlijk méér auto's en vrachtauto's op de diverse aanlegplaat sen zijn moeten achterblijven dan in mrt, Zagen in maart in totaal 4570 vracht- auto- of personenautochauffeurs VEERBOOT VOL voor hun neus ver trekken, in april werden 7796 chauffeurs op gelijke wijze teleurgesteld. Deze toe name is vooral geconstateerd te Vlis singen, Breskens, Terneuzen en Perk- polder. XXX Het veer Vlissingen-Breskens heeft in april twee keer niet gevaren, op 5 april wegens een DEFECTE DEUR en op 26 april wegens mist. Op het veer Kruiningen-Perkpolder zijn op 24 en 26 april in totaal negen reizen niet gemaakt; telkens wegens MIST XXX Het Zeeuws Landbouwblad zegt wei nig verwarmends te kunnen aantreffen in het PRIJSBELEID van de minster op het stuk van de aardappel-, suikerbiet- en graanprijzen. Het is zelfs van mening dat het akkerbouwprijsbeleid de moge lijkheden voor een redelijk bestaan wel tot een minimum beperkt. Met de uit komsten van de laatste jaren is volgens het blad geen vooruitstrevende en modern aangepaste bedrijfsvoering te financieren. (Van onze verslaggever) Het Instituut voor Rationele Suikerproduktie te Bergen op Zoortii heeft van de Nederlandse Suikerindustrie opdracht gekregen het inter-i nationale bietencongres van 18 tot 22 juni in Scheveningen te orga niseren. Aan dit congres nemen in totaal 150 afgevaardigden van de twaalf bij het „Institut International de Recherche des Betteraves" aangesloten landen deel. Het betreft hier een zomercongres, dat ieder jaar in tegenstel ling met het wintercongres in Brussel in een van de twaalf landen i wordt gehouden. In 1950 zijn de congressisten voor het laatst in ons land geweest. (Advertentie) .Makelaars hebben soms andere me ningen dan officieren van justitie," al dus de politierechter, mr. B. S. Sieper- da, tegen de schipper J. M. B. uit Raamsdonksveer, die ervan verdacht werd een in België gekocht motorschip voor een lagere waarde dan de eigenlij ke koopprijs te hebben doen inklaren. Een makelaar had tegen hem gezegd: ,Daar krijg je geen last mee." B. kreeg er wel last mee. Het schip kostte ruim twee miljoen Belgische francs; B. had slechts 1.475.000 B. frs. opgegeven. De officier van justitie, mr. T. Le- bret, wilde volstaan met een waarschu wingsboete van f 250. De raadsman, mr. Smit, merkte op, dat het de ge woonte is voor dergelijke delicten een boete van hoogstens honderd gulden op te leggen. Mr. Sieperda ging hiermee akkoord. De Goese opkoper J. de J. stond te recht onder verdenking huisraad te heb ben gestolen van mevrouw de wed. G.- S. uit Goes. Deze dame wilde haar in boedel opruimen, omdat zij in een be jaardentehuis ging. Volgens haar zeggen zij trad als getuige op maakte zij een uitzondering voor de stofzuiger het bed en overgordijnen. Deze goederen wilde zij behouden en dit had zij ook tot De J. gezegd. Verdachte echter meende, dat mevrouw niet bepaald be weerd had verschillende spullen niet te verkopen. Het vonnis luidde vijftig gul den met teruggave van de goederen. Een voorman uit Goes, W. S. was voor de tijd van een jaar de bevoegdheid mo torrijtuigen te besturen ontzegd. Hij moest gisteren terechtstaan, verdacht van het negeren van dit vonnis. Ver dachte verklaarde, dat hij met een auto slechts een blokje om had gereden om de wagen te proberen. Er was iets mis met de koppeling. De officier eiste op nieuw een jaar ontzegging, maar dan voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en honderd gulden boete. S.'s raadsman mr. F. K. Adriaanse vond de geëiste straf wel hoog. De politierechter veroordeelde de Goesenaar ter» slotte tot vijftig gulden boete en zes maanden ont zegging voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. De Goese koopman S. B. was slinge rend op de fiets in Goes aangetroffen. Hij zou onder invloed verkeerd hebben. Mr. Lebret vorderde een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van een week, maar de politierechter bepaalde het von nis op 100 gulden boete. Het ziekenhuis „Corneliastichting" te Zierikzee ondergaat een belang rijke uitbouw. Zes panden naast het bestaande ziekenhuis op het Havenplein zijn sedert augustus 1961 onder handen genomen om de noodzakelijk geworden uitbrei ding van het ziekenhuis, waaraan tevens een bejaardenpension ver bonden is, mogelijk te maken. Waarschijnlijk in juli zal het nieuwbouw-gedeelte geheel klaar zijn. Ziekenhuis en bejaardenpen sion zullen dan naar dit gedeelte verhuizen om de bouwers gele genheid te geven het tot nu toe gebruikte pand, dat onvoldoende als ziekenhuis is in te richten, vol ledig aan zijn ziekenhuisfunctie aan te passen. Men kan zich op de eerste plaats af vragen hoe het te verklaren is, dat in een overwegend protestantse streek een katholiek ziekenhuis mogelijk is ge worden. Het pand aan het Havenplein is in 1939 en 1940 gebouwd en ingericht als bejaardenpension. Tijdens de oorlog kreeg de congregatie, door het uitvallen van het bestaande ziekenhuis, ook zieken te verzorgen. Na de oorlog zijn de zus ters doorgegaan met dit werk, terwijl ook de zorg voor de bejaarden gehand haafd bleef. Er werken 15 zusters in het zieken huis. Het gros van het personeel en van de patiënten behoort tot andere geloofsrichtingen. Bij de uitbreiding is de architect ge bonden geweest aan de stedebouwkun- dige stijl rondom het Havenplein te Zie rikzee. Dit heeft o.m. tot gevolg gehad, dat de uitbreiding niet gerealiseerd kon worden zoals het uit praktische over wegingen wel gewenst was. Twee van de zes huizen, die t.b.v. de uitbreiding waren gekocht, ressorteerden bijvoor beeld onder Monumentenzorg. De gevels van die huizen mochten niet worden aangetast hetgeen doortrekking van de tweede verdieping over de gehele breedte van het nieuwe front verhinderd heeft. Wanneer de verbouwing medio 1963 voltooid zal zijn zal het begane-grond- gedeelte worden ingericht tot bejaarden pension. Het ziekenhuis zal op de eerste verdieping worden ingericht. Door de verbouwing zullen er o.m. een dokters kamer en een kinderafdeling bijkomen. Het internationale instituut voor bie- tenonderzoek belegt deze bijeenkomsten in de zomer vooral om de betrokkenen bij het bietenonderzoek in de ruimste zin| van het woord te laten kennismaken' met de verschillende problemen in ie der land. Men gaat er hierbij van uit, dat het beter is een en ander te laten zien, dan er uren over te praten. Om tot een gemakkelijke en prakti sche afwikkeling van het programma voor een dergelijke bijeenkomst te komen verzoekt het internationale instituut de landelijke organisatie de voorbereidin gen op zich te nemen. In dit geval heeft de Nederlandse Suikerindustrie deze taak gedelegeerd aan het Bergen op Zoomse I.R.S., dat ook als algemeen se cretariaat optreedt. Zoals gezegd dus wil men tijdens het zomercongres in Nederland in de eerste plaats zoveel mogelijk laten zien. Daar om heeft men drie excursies opgezet, die niet alleen de deelnemers iets tonen van onze bietenteelt, maar tevens langs enkele zeer interessante andere projec ten in Nederland voeren. Ontvangst en program Op de eerste dag worden öe congres sisten in Scheveningen ontvangen. Ook worden in deze badplaats de verschil lende officiële bijeenkomsten gehouden en voorts wordt hier ook het hele gezel schap ondergebracht. Het eerste excursieprogramma omvat een reis naar Oost-Flevoland, waar men een overzicht kan krijgen van de gehele Zuiderzeewerken en men tevens de ont wikkeling van de bietenteelt in dit deel van het land kan volgen van ongeculti veerde modder tot de eerste boerderijen waar bieten op contract worden ver bouwd. Ook neemt men een kijkje in de Noord-Oostpolder,waar men deze bieten teelt reeds heeft gestabiliseerd. De tweede excursie voert het gezel schap naar de Haarlemmermeer om te laten zien hoe het staat met de verbou wing op oudere grond. 's Avonds wordt dan een bezoek aan Amsterdam gebracht. De derde en laatste excursie wordt gehouden in de Hoeksewaard. Hier zal (Advertentie) Administratie- en Assurantiekantoor TABAKSTRAAT 20 HULST Tel. 01140-2824 men de deelnemers iets tonen vaq de, mechanisatie bij de verbouwing vani bieten. Men maakt gelijk van de gele genheid gebruik de Deltawerken in het! Haringvliet te bezoeken. Behalve deze bezoeken aan de ver schillende streken van ons land worden nog enkele commissievergaderingen van deskundigen gehouden.En juist hierin ligt de hele kracht van het internatio nale instituut, maar men werkt zeer nauw met elkaar samen bij de experi menten op het terrein van de bietenteelt en men probeert samen tot resultaten van algemeen belang te komen. Dit weekend neemt waar te Axel dok ter Schiltman ;voor IJzendijke, Biervliet en Hoofdplaat dokter Lockefeer te IJzen dijke. Voor Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande dokter Berk te Zuid- zande. Voor Terneuzen dokter Bos. Voor Kloosterzande dokter Ter Burg. Voor Oostburg en Aardenburg dokter H. J. Rijk te Aardenburg, tel. 01177-466. Middelburg: Stevens (2011), Vlissingen L. Boone (2950), Goes: J. v. d. Feen (5003), Wolphaartsdijk, 's Heer Arends- kerke, Heinkenszand: H. van Maanen (01106234). Kruiningen, Krabbendijke, Rilland Bath, Hansweert: J. Kamps, (01135343). Nieuwdorp en Borssele: J. Gelderblom (01196327 of b.g.g. 01105— 203), Driewegen, 's Heerenhoek: J. Gel dof 01195275. Hoedekenskerke, Kwa dendamme: Wöstmann (001195450) Dit week-end neemt waar voor Oost burg, Sluis en Groede de heer W. van Veen te Oostburg, tel. 011702693. Voor Sas van Gent, Axel en Zaamslag de heer J. Janssen te Axel, tel. 01155488. Voor Hulst en Nieuw-Namen de heer de Nijs te Hulst. Dierenartsen: G. Boneschanser 01130- 233 en M. Gakeer 01195—283. V.E.V.-ASPIRANT Te Bergen op Zoom slaagde voor het examen V.EV. aspirant, de heer Henk Segers te Philippine. Morgen, zondag 20 mei, zijn de hoog waterstanden voor de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 3.29 en 15.58, Ter neuzen 2.49 en 15.13; Vlissingen 2.22 en 14.46; Wemeldinge 4.21 en 16.47. Maandag 21 mei, zijn de hoogwater standen voor de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 4.07 en 16.34; Terneu zen 3.22 en 15.50; Vlissingen 2.56 en 15.20; Wemeldinge 4.56 en 17.22. IJZENDIJKE Hofzicht 19.30 uur De kanonnen van Navarone, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur El Hakim HULST Bioscoopgebouw 20 uur Fanny G. Lybaart 15 uur Schieting. ZUIDDORPE A. de Block 15 uur Koningschieting SLUISKIL Hotel Meert Bal DE KLINGE Cinema v. Dtfck 19.30 uur Schandaal aan het hof AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Schlager raketten, a.l. TERNEUZEN Luxor 20 uur Maciste de zoon van Her cules, 14 j. Concertgebouw 20 uur Jerry als Asse poester, a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur De liefde van Hercules, 14 jaar GRAAUW B. Plasschaert 15 uur Jubileumschieting BIERVLIET Nieuwlandse Molen 14 uur Kermis OVEZANDE Pelotonschieting 13.30 uur schieting OOSTBURG Gemeentehuis 15 uur Opening expositie Zeeuwsche beeldende kunst ANTWERPEN KVO 20 uur In 't Witte Paard BRESKENS Casino 20 uur Ranch der vervloekten, 14 jaar GOES Grand 20 uur Kermis in de regen, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Kermis in de regen, 14 j. Electro 19.30 uur Gezworen kamera den, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Kermis in de regen, 14 jaar Luxor 20 uur Prince of pirates, 14 j. Wat met de bovenste verdieping zal worden gedaan is nog niet helemaal bekend. Gedacht wordt o.m. aan de verpleging van chronische zieken op deze verdieping. Mogelijk zal hier ook een wat ruimere huisvesting voor de zusters gerealiseerd kunnen worden. Wat dit laatste aangaat voorziet de verbou wing ook in een uitbreiding van de refter. De verbouwing is o.mmogelijk ge- Geheel rechts, met de gezellige ja- louzieën, ziet men het bestaande ziekenhuis. Daarnaast bevindt zich de uitbreiding. De gevels, die in op dracht van Monumentenzorg ge spaard dienden te worden, zitten nog in de steigers. worden door een gift uit Rome voor het Rampenfond*. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Kermis in de regen, 14 j. Electro 15.30, 19 en 21.15 uur Gezworen kameraden VLISSINGEN Alhambra 15, 19 en 21 uur Kermis in de regen, 14 j. Luxor 15, 19 en 21 uur Prince of pira tes, 14 j. BRESKENS Veerhaven 13.30 uur Hengelwedstrijd Casino 16 en 20 uur Eddie in vuur en vlam IJZENDIJKE Hofzicht 16 en 19 30 uur De kanonnen van Navarone, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 14.30 uur De koningin der bandieten; 17 en 20 uur Liefde is mijn' beroep HULST Bioscoopgebouw 15 uur Ridders van het zwaard, 14 j.; 18 en 20.30 uur Fanny Batavieren 15 uur Schieting J. vHeishuid 15 uur Grote schieting KOEWACHT A. de Block 15 uur Schieting DE KLINGE Cinema v. Dyck 15 en 19.30 uur Schan daal aan het hof AXEL Het Centrum 15.45 uur Schlager-raket ten, a.l.; 20 uur Gebrandmerkt, 14 j. TERNEUZEN Luxor 14 uur Jerry als Assepoester, a.l. 16.30 en 20 uur Maciste de zoon van Hercules, 14 j. Concertgebouw 20 uur Jerry als Asse poester, a.l. OOSTBURG Ledel 14 uur Bij de blonde Katrijn, a.l. 16.30 en 20 uur De liefde van Her cules, 14 j. ZANDBERG P. Leeraert 15 uur Schieting HELLESTRAAT L. Janssens 15 uur Schieting staande wip HEIKANT F. Saman 15 uur Schieting STOPPELDIJK P. Compiet 15 uur Dansen J. Vernimmen 15 uur Schieting LAMSWAARDE A. v. Driessche 15 uur Schieting KLOOSTERZANDE v. Leuven 18.30 uur Sluiting 10 x 10- actie: 20 uur Bal BIERVLIET Nieuwlandse Molen 14 uur Kermis KOEWACHT Van Remoortere 15 uur Schieting OVEZANDE Spes Nostra 13.30 uur Schieting GOES Grand 15, 19 en 21 uur Kermis in de regen. 14 j. ANTWERPEN KVO 14.30 uur De Csardas vorstin; 20 uur In 't Witte Paard CI.INGE Terrein C. Casteels 13 uur Veekeuring GOES Grand 20 uur Kermis in de regen, 14 j. MIDDELBURG City Kermis in de regen, 14 j. 20 uur Electro Gezworen kameraden, 14 j. 19.30 uur VLISSINGEN Alhambra Kermis in de regen, 14 j- 20 uur Luxor Prince of pirates, 14 j. 20 uur SAS VAN GENT Olympia 20 uur Liefde is mijn beroep, 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Fanny IJZENDIJKE Hofzicht 19.30 uur De kanonnen van Navarone, 14 j. AXEL Het Centrum 20 uur Gebrandmerkt, 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Maciste, de zoon vtn Hercules. 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur De liefde van Hercules, 14 jaar

de Stem | 1962 | | pagina 2