i Ma9 VVD. Liberalen in Eerste Kamer achter defensie nemen „val-Visser niet voor eigen rekening „Ik ben een Franse generaal van een overwinnend leger'5 Nederlandse luchtmacht in Nato-„Royal Flush' Vijftal Franse ministers bood ontslag aan Geen partij deed mee aan politiek kwalijk spel BISSCHOP VAN BREDA benoemt twee vicarissen Salan verklaart tijdens zijn proces: Verjonging officierskorps in de pen Spanje blijft staken DAGBLAD VOOR ZEELAND TOCH RESERVE Mgr. W. Koenraadt - Mgr. H. Ernst Wind Nog geen verkorting militaire diensttijd Senator De Gou wil inschakeling van de V.N. TV-ZENDTIJD wordt uitgebreid Prijsstop voor aardappelen Oppositie tegen De Gaulle van MRP Brand in consulgat 102e JAARGANGNo- 23980 Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J M A. C. v. Dongen, C. J v. Hootegem mr dr. A J. J. M. Me», mr H M. L. de Rechter. P V. M. Vercauteren. L. J. v 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland aONDERDAG 17 MEI 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartam, t 8,60 per post, t 0.56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs vooi de gehele oplage 0,42 per mm (Ing Med. 1,05) Bij contract aanzienlijke reductie VollPdi- ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. 1 -telefoon 6252 -Bureau voor Zeeawsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuren: Usbaanstraat 24 telefoon 260) - OOSTBUR^. Nieuwstraa» 41 telefoon 2893) (Van onze parlementaire redacteur) De poging van de liberale Eerste-Kamerfractie om haar geestver want, minister Visser bij de begrotingsbehandeling van defensie puur uit elektorale overwegingen over de zaak-Van der Putten ten val te brengen is een grandioze mislukking geworden. De Eerste Kamer heeft gisteren met algemene stemmen, die der C.P.N. uitge zonderd, haar goedkeuring gehecht aan de begroting van defensie, daar mee te kennen gevend, dat minister Visser groot gelijk heeft om in het opzeggen van het vertrouwen door zijn partijgenoten vanwege de zaak-Van der Putten geen enkele maar dan ook geen enkele aanleiding te zien om af te treden. Dat mr. Van Riel c.s. tenslotte toch vóór de begroting stemden en dus de consequenties van hun aanval niet durfden aanvaarden maakt de échec van deze verkiezingsstunt volledig. Dit echec werd verder onderstreept door de aanwezigheid van minister-pre sident prof. De Quay en de liberale vice- minister-president drs. Korthals achter de regeringstafel. Door zich naast mi nister Visser te scharen demonstreerden zij, dat het kabinet als geheel met in begrip dus van de andere liberale be windslieden niet wenst mee te werken aan een verkiezingsstunt, door de A.R.- senator Algra treffend juist als „amoreel opportunisme" gekenschetst. Prof. De Quay stelde zich overigens niet onvoor waardelijk achter ir. Visser. Hij verbond diens ministeriële leven namelijk niet nadrukkelijk aan het voortbestaan van het gehele kabinet. Dat zou pas in ge vaar komen, zei hij, als een meerderheid tegen de begroting van defensie zou stemmen. Deze in de gegeven omstandigheden wat kil aandoende zakelijke stellingna- me werd later echter weer gecompen seerd door de demonstratief hartelijke handdruk, waarmee prof. De Quay en minister Korthals ir. Visser gelukwens ten met de goedkeuring van diens be groting. Het fiat van de senaat op de begro ting betekent intussen niet, dat men het beleid van minister Visser in de zaak- Van der Putten goedkeurt. Met uitzon dering van de liberalen heeft iedereen zich het eindoordeel terzake voorbehou den. „Dat moeten wij wel doen", con stateerde mr. dr. De Gou (K.V.P.), „want deze zaak moet nog door de rechter in hoger beroep en ook nog door de Tweede Kamer behandeld worden". „De minister heeft er recht op zich bij die gelegenheid te verdedigen", zei den ook anderen. Prof. Oud heeft dit recht eveneens op de onlangs gehou den jaarvergadering van de V.V.D. voor ir. Visser opgeëist. Dat was echter nog vóór de verkiezingen, die de V.V.D. zo'n zware nederlaag hebben bezorgd. „Nu wordt mij dit recht door mijn geest verwanten onthouden", zei minister Vis- Mr. H. van Driel (V.V.D.) beraadt zich met zijn partijgenote mevrouw Schouwenaar tijdens het defensie debat. TIJDENS een bezoek aan de Bulgaarse marinewerven in Varna heeft Krocstjev in antwoord op een door een Westerse journalist gestelde vraag gezegd, dat de Sovjet-Unie haar kernproeven zal gaan hervatten. PROF. MR. W. RIPHAGEN heeft woens dag namens de regering verklaard, dat Nederland van mening blijft, dat de uit gayen voor de operaties van de Ver enigde Naties in het Midden-Oosten en Kongo „uitgaven van de organisatie" in de zin van het tweede lid van artikel 17 van het handvest van de Verenigde Na ties zijn. Hij verklaarde dit in het Vre despaleis, waar Zich het hof van inter- hoiKU met vraag bezig en waar men diverse dagen aan dit probleem zal wijden. ^SIDENT NKROEMAH van Ghana neeft de Amerikaanse negerbas Paul Ro- peson de functie van hoogleraar aan het instituut voor Afrikaanse studiën van de universiteit van Accra aangeboden. In- men Robeson de benoeming aanvaardt, docerenriUZlelC 6n ^rama^sc^e kunst gaan de bond van personeel van hotels en eristische bedrijven in Oostenrijk heeft «e dinsdag begonnen staking tot meer rir»jn4Se Tuken uit&ebreid. De bond „.„J me* eeP 'andelyke staking als de <>ic ^evers.n'ef tegemoetkomen aan de ,n'e.en Jaarlflkse gratificatie van een maand loon. mn SCHACHT van de steenkool- rvJ,n ?.rTImberg *n Weddinghof en bij Ka- rila Joorc?r^n~^vestfalenzijn woens- ag drie mijnwerkers door vallend ge steente gedood. Een vierde is ernstig ge wond naar het ziekenhuis gebracht. Minister Visser antwoordt, gesteund o.m. door de aanwezigheid van pre mier De Quay en de vice-premier drs. Korthals, die zijn partijgenoot is. Geheel rechts staatssecretaris P. de Jong, van marine. ser bitter, „naar de reden daarvan kan ik wel gissen". „De minister kan zich hier verdedi gen", vond de liberale fractieleider, mr. Van Riel. Maar ir. Visser kan zich niet verdedigen zonder in te gaan op aspec ten, die nog door de rechter bekeken moeten worden. De algemene stelregel is, dat men dit niet moet doen omdat anders de rechter in zijn oordeel be- invloed kan worden. Mr. Van Riel trok zich van die regel niets aan. Hij werd hierover door de kamer scherp gekapit teld. „Wij zien geen reden om deze mi nister in bescherming te nemen", evr- klaarde prof. Samkalden (P.v.d.A.), „maar dat wil niet zeggen dat wij ons met alle bestrijdingsmethoden kunnen verenigen". De oppositie, die ernstige bezwaren heeft deze leven ook elders tegen het meer algemene beleid van ir. Vis ser, had door mee te werken aan het spelletje van mr. Van Riel c.s., wellicht politieke winst kunnen behalen. De weg, die mr. Van Riel wees, was echter de oppositie te bar. Men bleek er over meer politiek fatsoen te beschikken dan de liberale Eerste-Kamerfractie. Prof. Sam kalden (P.v.d.A.) beperkte zich tot wat lastige vragen over staatkundige gevol gen en de constatering, dat het optreden van mr. Van Riel het gezag van de mi nister en van het kabinet verder aan tast. Dit is echter niet het enige kwalijke gevolg van deze liberale verkiezings stunt. Er is ook opnieuw ernstige twijfel door ontstaan over de bekwaamheid van de V.V.D. als regeringspartner. Die twij fel is er altijd wel geweest. Zij was een gevolg van de houding der liberalen in de tijd dat zij in de oppositie waren. De herinnering aan hun opportunistische politiek van toen is echter wat vervaagd door de loyale wijze, waarop zij tot dus verre aan het kabinet-De Quay hebben meegewerkt. Een liberaal verliest wel zijn haren maar niet zijn streken, zegt men nu op het Binnenhof. Een bijkomstig effect is de diskwali ficatie van mr. Van Riel voor de opvol ging van prof. Oud als leider der libe ralen. Hij is ontmaskerd als een mislukt intrigantje. Dat de V.V.D. van zijn op treden bij de komende gemeenteraads verkiezingen enig profijt zal hebben lykt twijfelachtig. De liberale verwachtingen op dit punt getuigen van een kwetsende miskenning van het Nederlandse volks karakter, dat van onfris politiek gekon kei niet gediend is. (Van onze parlementaire redacteur) Op het ministerie van Defensie wordt gewerkt aan een verjonging van de offi cierskorpsen. De plannen daartoe ver keren in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Staatssecretaris Calmeijer (defensie), die dit gisteren in de Eerste Kamer meedeelde, zei dat het de be doeling is officieren in de toekomst met 55 jaar en niet meer met 60 jaar op pen sioen te stellen. Deze vervroegde ont slagverlening zal financieel gecompen seerd worden. De staatssecretaris deelde voorts mee, dat het aantal aanmeldingen bij de KMA te Breda sinds de daar doorgevoerde on derwijsvernieuwing gestegen is. Per 1 mei 1961 waren er 186 aanmeldingen, op 15 mei van dit jaar 245. Mgr. G. H. de Vet, bisschop van Breda, heeft twee vicarissen-gene raal voor het bisdom benoemd, t.w. mgr. dr. W. M. J. Koenraadt en de z.e.h. H. C. A. Ernst, welke laatste ingaande zijn benoeming de titel monseigneur krijgt. Het adres van mgr. Koenraadt is: Mgr. Hopmansstraat 2, Breda en dat van mgr. Ernst: Boschstraat 33, Breda. De taakverdeling tussen de twee vicarissen zal later worden be kendgemaakt. ZOALS BEKEND was mgr. Koenraadt reeds vicaris-generaal van het bis dom tijdens het bestuur van mgr. Hop mans. Hij werd in die functie in 1946 benoemd, toen mgr. Baeten reeds coad jutor was. Hij bleef he-t onder het be stuur van mgr. Baeten. Niet alleen door zijn functie, maar ook door zijn per soon is mgr. Koen raadt een opvallen de figuur in het bis dom geweest. Op vallend was hij tijdens zijn priester studie, maar hij was het eveneens na zijn wijding in 1920. toen hij opdracht kreeg Mgr. Koenraadt om in Leuven socia le en politieke we tenschappen te gaan studeren. Hoewel hij reeds een jaar later belast werd met het seminarie-professoraat in de moraal theologie, de ethica en de sociale weten schappen, zag hij kans om na een paar jaar te promoveren op een proefschrift over het rechtvaardig arbeidsloon. Meerdere publikaties zijn van mgr. Koenraadt bekend, evenals zijn bewer king van de Verklaring van de Ned. Ca techismus van Potters. Voor zijn benoeming tot vicaris-gene raal was mgr. Koenraadt nog enige ja ren pastoor te Dongen. Verwachting, meegedeeld door het J K.N.M.I., geldig tot donderdagavond, J opgemaakt woensdagavond 23.15 uur Aanvankelijk opklaringen met hier en daar een bui. Later toenemende l bewolking met tijdelijk enige regen |^ra.chtige tot matige westelijke wind. Weinig verandering van temperatuur. J Zon onder 20.29. maan op 17.58; zon l op 4.43 - maan onder 4.20 uur. - (Van onze parlementaire redacteur) De verlenging van de militaire dienst tijd als gevolg van de crisis rond Berlijn kan nog niet ongedaan worden gemaakt Deze mededeling baseerde minister Visser gisteren bij de begrotingsbehande- deling van defensie in de Eerste Kamer op afspraken in N.A.V.O.-verband en uitspraken van president Kennedy. Mr. Van der Stoel (PvdA) had op een ver korting van de diensttijd aangedrongen. Zijn mening, dat de verminderde span ning rond Berlijn daartoe aanleiding zou geven kon de bewindsman niet delen om- DE NIEUWE VICARIS, mgr. H. Ernst, is Bredanaar van geboorte en 45 jaar oud. In 1941 is hij tot priester gewijd. Na zijn priesterwij ding was hij twee jaar kapelaan te Leur en daarna tot 1947 conrector van het meisjespensio naat te Etten. In dat jaar werd hij be noemd tot professor in de moraaltheo logie aan het groot seminarie te Hoe- Ten. Naast dat pro fessoraat ontving hij ip 18 juli 1957 zijn benoeming tot di recteur van de ca- echisten van de E, K. te Breda. Een jaar later hield zijn professoraat op. Mgr. H. Ernst „Dit zijn geen infriltaties meer. Is het ogenblik nu niet gekomen om de Ver enigde Naties in te schakelen?" Deze vraag stelde KVP-senator De Gou gis teren bij de begrotingsbehandeling van defensie in de Eerste Kamer naar aan leiding van de nieuwe landing van In donesische parachutisten by Fak Fak. Van regeringszijde werd op die vraag niet geantwoord. Staatssecretaris De Jong (marine) weigerde ook uit vei ligheidsoverwegingen inlichtingen te geven over de krachtsverhoudingen in de lucht rond Nieuw-Guinea. Minister Visser gaf echter de verzekering, dat de verdediging sterk genoeg is om Nieuw- Guinea afdoende te beschermen. Minister Visser prees de Nederlandse strijdkrachten voor de toewijding en zelfbeheersing, waarmee zij hun zware taak vervullen. Deze mannen hebben recht op sympathie, betoogde de minis ter. Hij beloofde de Kamer, dat de hui dige moeilijkheden rond de posttarieven spoedig opgelost zullen worden. Staats secretaris De Jong verklaarde zich bereid de Kamer nader vertrouwelijk in te lich- Bij beschikking van de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, mr. Y. Scholten, is de zendtyd voor televisie-uitzendingen met ingang van oktober a.s. vastgesteld op 30 uur per week. Tot dusver zendt de televisie 26 uur uit. 40 pet. komt aan de programma's der N.T.S. en 60 pet. aan die der omroep verenigingen. De kerken krijgen tezamen ten hoog ste anderhalf uur. Deze zendtijd wordt in mindering gebracht op die van N.TS en omroepverenigingen. Het aantal en de duur der kerkelijke uitzendingen zul len door het bestuur der N.T.S. worden vastgesteld in overleg met het IKOR het convent van kerken en de K.R.O. De zendtijd voor de politieke partijen blijft dezelfde. De ministers van economische zaken en van landbouw en visserij hebben, na vertegenwoordigers van het produktschap voor aardappelen te hebben gehoord, besloten in de staatscourant van 17 mei een prysstop voor de groot- en kleinhan del in aardappelen af te kondigen. Volgens deze maatregel zullen de prij zen niet hoger mogen zijn dan die welke golden op 16 mei 1962. Over een even tuele nadere prijsmaatregel zullen de bewindslieden zich op zeer korte ter mijn beraden, mede na overleg met het consumenten-contactorgaan. De minis ters zullen nauwlettend nagaan of een regelmatige aardappelvoorziening niet in gevaar wordt gebracht. Mede met het oog hierop zal, zo lang de abnormale si tuatie op de aardappelmarkt voortduurt de in april doorgevoerde exportbeperking worden gehandhaafd. Wanneer daartoe aanleiding bestaat, zal deze exportmaat regel ook van toepassing worden ver klaard op de aardappelen van de oogst 1962. Vijf ministers in het Franse ka binet, die lid zijn van de M.R.P., de (katholieke) republikeinse volksbeweging, hebben gistermor gen hun ontslag aangeboden. Zij zfjn het niet eens met De Gaulle's denkbeelden over de politieke een wording van Europa, zoals de Fran se president die dinsdag op zijn persconferentie uiteenzette. Van het vijftal, dat thans heengaat, maken twee belangrijke leiders van de MRP deel uit, de vroegere premier Pierre Pflimlin en Maurice Schumann. Na een kabinetszitting van twee en een half uur, die niet werd bijgewoond door de afgetreden vijf, werd hekend, dat De Gaulle twee generaals van hun func tie ontheven heeft in het kader van zijn strijd tegen de organisatie van het geheime leger. Het zijn generaal Henri Sauvagnac, commandant van het tweede militaire district in Rijssel, en generaal Pierre Moneglia, een hoge officier van Franse troepen in Duitsland. 1 juli: Algerije De minister van defensie werd ge machtigd mee te delen dat alle Europe se jongemannen tussen de 19 en 21 jaar in Algerië in aanmerking komen voor dienstplicht in het Franse leger, om te voorkomen, dat ze dienst verrichten voor de O.A.S. Het Franse kabinet besloot voorts, dat de volksraadpleging in Algerië over de toekomst van het land, op 1 juli wordt gehouden. Laat in de avond werd bekend dat De Gaulle zijn kabinet alweer had aange vuld. Eén nieuweling is in het kabinet opge nomen, namelijk de 47-jarige advocaat Marcellin, die tot de onafhankelijken behoort. Pompidou vervult voortaan de taak van de afgetreden Schumann. Verder zijn erin opgenomen Dusseaulx, Granval en Grose, die tot nu toe de functie van staatssecretaris vervulden. dat van verbetering van de internationa-,iwiijiuunt m ie situatie nog niet gesproken kan wor-'ten over het mil"itaïrë"mach*tsevenwicht den* rond Nieuw-Guinea. De tweede dag van het proces Salan te Parys werd gekenmerkt door een ge vecht tussen openbare aanklager en ver dedigers over het al dan niet verschijnei van getuigen. Men meent hierin een ver tragingstactiek van Salans advocaten te zien. De verdediging had niet minde? dan 132 getuigen opgeroepen, maa- slechts zeventig bleken aanwezig te zijn Zij eisten, dat alle namen van de 132 door haar gewenste getuigen zoude? worden voorgelezen, „zodat wy onze eigen conclusie kunnen trekken". Rechter Bornet verklaarde, dat velen van de getuigen a décharge onbereikbaar waren omdat zij óf in Algerië waren óf veroordeeld waren of aangehouden. „En het grootste deel van de veertig gene raals, die de verdediging wil dagvaar den, bevindt zich in Algerië om de door de O.A.S. in het leven geroepen moei lijkheden op te lossenaldus Bor net. De verdediging noemde dit een zeer zwaar wegende verklaring. De Franse admiraal Ploix heeft ver klaard, dat het ministerie van landsver dediging hem te kennen had gegeven, dat hij niet als getuige voor de verdedi ging moest optreden. Rechter Bornet gaf daarop te kennen, niet te weten dat er enige overeenkomst zou zijn, die erin zou voorzien dat hoge officieren niet als getuigen gedagvaard zouden worden. Een andere getuige, generaal De Pouil- ly bleek zonder oproep te zijn versche nen, hij had uit de kranten vernomen dat zijn verschijning als getuige gewenst was. Le Corroler, een van Salans ver dedigers, gaf daarop te kennen, dat de minister van landsverdediging bepaalde dagvaardingen terzijde had doen leggen. Salan heeft deze dag ruiterlijk er kend, tfe leider van het geheime leger SALANS VERDEDIGERS: Mr. Tixier-Vignancour en mr. Le Corroler te zijn. „Mijn verantwoordelijkheid is daarom volledig en ik aanvaard haar, omdat ik niet van plan ben verande ring te brengen in een gedragslijn, die ik gedurende 42 jaar van actieve mili taire dienst heb gevolgd. Ik ben géén bendeleider, doch een Frans generaal van een overwinnend en niet van een verslagen leger. Salan las deze woorden van een pa pier af. Hij sprak zeer rustig en er was niets meer te bespeuren van de zenuw achtigheid uit het beginstadium van dit proces. Sprekende over de barricadenopstand van 1960 en de brieven die hij aan De Gaulle had geschreven om hem te be wegen van politiek te veranderen, zeide hjj: „Ik werd niet gehoord, maar ik weet dat er in de regering ministers zaten, die mijn gevoelens deelden". Salan gaf te kennen op voorhand te zijn uitgenodigd deel te nemen aan de generaalsputsch en door het op zich ne men van de militaire leiding nam hij geen politieke beslissing, meende hij. ,.Ik werd eenvoudig teruggeroepen in het le ger, niet langs officiële weg maar door de eed, die ik had afgelegd". Hij zei dat hij tot geen enkele prijs medeplichtig had willen zijn van De Gaulle, toen de ze besloot Algerië uit te leveren aan de vijand. Als ik het volk van Algerië en het leger heb bedrogen door „leve De Gaulle" te roepen dan was dat omdat ik zelf bedrogen was." Hij verzekerde dat het begrip „zelf beschikking" vanaf het allereerste begin een dekmantel is geweest voor het prijs geven van Algerië. „De mohammedaanse moordenaars van 400 leden van politie en marechaussee zijn ter gelegenheid van de amnestie op vrije voeten gesteld. Maar ik ben de gene, die mij moet voorbereiden op het vuurpeloton Salan ontzegde het tribunaal het recht hem te beoordelen. „Door dit te doen zult gij de ontelbare misdaden van de FLN, het Algerijnse bevrijdingsfront, voor het nageslacht legaliseren", zei hij. De zege van de FLN was volgens hem verzekerd door generaal De Gaulle. Salan noemde de politiek van zelfbe schikking voor Algerië „niets onders dan een leugen om de terugtocht uit Algerië, meer monsterachtig dan vulgair" te ca moufleren. De ex-generaal beschuldigde de Fran se regering van schending van de grond wet, onderdrukking van het leger, inter nering van duizenden Fransen en ver spreiding van haat. De zitting is verdaagd tot hedenmiddag één uur. (Van onze luchtvaartredactie) Woensdagmorgen om negen uur stegen vanaf de Amerikaanse vliegbasis Ram- stein bij Saarbrücken in Duitsland de eerste foto-verkenningsvliegtuigen op om hun opdrachten uit te voeren. Hier mee begon de jaarlijkse N.A.T.O.-lucht- fotoverkenningscompetitie „Royal Flush" Aan Royal Flush wordt ook deelgeno men door een team van de Kon. Neder landse Luchtmacht. De eerste Nederland se vlieger, die met zijn met zes foto camera's uitgeruste Thunderflash het luchtruim koos was de le lt. vlieger G. Verheul. De Nederlanders zijn met de Belgen, Noren en Engelsen ingedeeld bij de twee de tactische luchtmacht. Voorts nemen deel de Amerikanen met hun befaam de supersonische Voodoo's, de Fransen Duitsers en Denen samen de vertegen woordiging van de eerste tactische lucht macht vormend. Het winnende team ontvangt de Gruen- ther-trophée. Vorig jaar werd deze uit gereikt aan de R.A.F. door prins Albert van Luik. De prestaties zijn niet alleen afhankelijk van de vliegers, maar even zeer van een uitgebreide staf van grond- specialisten waaronder een aantal keien op fotografisch terrein. Op de foto: De Nederlandse vliegers in de competitie Royal Flush: v.l.n.r. ser geant-vlieger W. G. Evers, lt.-vlieger G. C. H. Verheul en lt.-vlieger F. T. P. Im mens. In Asturië zijn nog meer dan 20.000 stakende mijnwerkers en in Bilbao be draagt het aantal stakers nog 45.000. In Andalusië heeft een voorlopige loons verhoging een eind gemaakt aan een staking van mynwerkers in Tharsis. De mijnwerkers in Rio Tinto gaan vandaag weer aan het werk. In de pro vincie Leon zouden de stakers eveneens een loonsverhoging hebben afgedwongen. Tenslotte is melding gemaakt van een grote staking in de autofabriek „Enasa" in Barcelona. Een groep Zweedse jongelui heetf gis terenavond hot Spaanse consulaat-gene raal in Goteborg in brand proberen te steken. De consulaire staf nam het blus- singswerk snel ter hand. Het lukte de brand vóór de aankomst van politie en brandweer te blussen. Enkele uren tevoren hadden 300 stu denten uit protest tegen de maatrege len, die door de Spaanse regering tegen de stakende mijnwerkers en fabrieksar- betders waren genomen, een betoging gehouden. De Spaanse regering heeft gisteren zestig mensen beboet, die dinsdag waren ge arresteerd tijdens een sympathiebetoging voor de stakers. (Advertentie)

de Stem | 1962 | | pagina 1