TELEURSTELLEND ORANJE VERLIEST IN OSLO (2-1) Goal van Tonny v. d. Linden SPORT KORT Selecties voor CHILI „Het was n odig allemaal niet meent Elek Turnfeest in Tilburg Rik van Looij en zijn mannen niet in Giro Veteranenkoers om van te smullen WIELERSPATTEN lacq. Anquetil 2 weken rust 17 Henk Groot mist fraaie kansen Gemiste kansen Kansen keren Opnieuw Petrov in Vredeskoers Val schakelt ook Henk Nijdam uit C. van Oosterhout sterke start Ofeen zekere G ar r ine ha N.K. G.B. -meeting O weer te Etten BcncJux-waiulcItocht rond Roosendaal Jan Braspenning (74) oudste deelnemer SPORTTOTO Twintig landen in kleine Tour VORSTELIJKE BELONING SIM, MARKTEN WATERSTANDEN 17 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 17 MEI 1962 (Vaat onze speciale verslaggever). Grrn 7-1 zoals 1959 in het Rotterdamse stadion. Zelfs peen 0-0 zoals vier jaar geleden in hetzelfde knusse maar nu halflege Ullevall-st adion. Met 2-1 heeft het Oranjeteam ditmaal in Oslo de zege moeten laten aan de Noorse amateurs, die, na een aarzelend begin, met shortpassing de Nederlandse defensie voor oil overkomenlijke problemen stelde. Een ver diende nederlaag voor de spelers met de vaak betere techniek tegen een ploeg, die van geen ophouden wist. En toch begon het zo prachtig. Direct na het Wilhelmus-in-ouver- ture-vorm was het immers al raak. De allereerste aanval van het elftal, uit nood geboren, leverde reeds een treffer op. Op rechts speelde Henk Groot, nauwelijks dertig seconden na het beginsig- naal, zich uitstekend vrij, zag dat Tonny van der Linden bij de penaltystip ongedekt stond en een gave pass bood de DOS-aanvals- leider een niet te missen kans- Hard, maar .beheerst, kogelde Van der Linden de bal in. Keeper Sverre Andersen had zelfs niet de tijd om maar ook te reageren (0-1). Het zag er somber uit voor de elf dap pere Noren. Een herhaling van 1959 kwam de welgeteld 17.723 toeschouwers voor de geest. De Noren dachten er ech ter niet aan om als het klassieke schaap naar de bekende slachtbank te worden geleid. Linksback Renders merkte dat bij her haling wel heel duidelijk. De snelle Björn Borgen bracht hem dadelijk al in grote moeilijkheden. Arne Pedersen en aanvalsleider Per Kristoffersen kregen hun kansen. Slecht schieten en onjuist opstellen waren er echter de oorzaak van dat Nederland zijn zo snel verkregen voorsprong nog kon behouden. PETER VAN DER MERWE onhoudbaar Juist ia die periode waarin Noorwegen sterker werd kreeg het oranjeteam zijn tweede droomkans. Met een opvallend gemak sprintte Sjakie Swart, linksback Ragnar Larsen voorby. Behendig tikte hij de bal voor de voeten van de toe stormende Henk Groot, die het doel van nog geen drie meter grandioós miste. De kansen bleven komen. Stopper Trobjorn Svenssen met zijn 104 caps slechts één wedstrijd achter op Billy Wright, de Europese record-international, zou ondanks die fel begeerde zege lang geen prettige avond krijgen. Het ging de veteraan allemaal te snel. Eerst kon hij na 29 mmuten, slechts dank zij een grove overtreding Ko Prins de weg naar het doel letterlijk versperren en even later toonde Tonny van der Linden dat de 38-jarige geroutineerde en tech nisch bekwame Noor aanzienlijk aan tempo tekort kwam. Met een meter voorsprong op Svessen rende de DOS speler op keeper Andersen af. Ver buiten bereik van de Noorse goalie scheen de bal het net te zullen vinden. De binnen kant van de linkerpaal bracht echter juist nog redding. Bepaald geluk had de Noorse stopper in de 43e minuut toen Van der Linden hem met een simpele voetbeweging vol komen uit balans bracht en uitschakelde. Opnieuw kreeg Henk Groot 'n bijna niet te missen kans. Op de rand van het straf schopgebied stond hij oog in oog met Sverre Andersen. De Nederlander had alle kans met een gericht schot de uit lopende Noorse doelman te passeren. De ex-Zaankanter richtte echter te onzuiver en de bal stuitte af op het lichaam van de doelman. De opstellingen waren: Noorwegen: Sverre Anderssen, Arne Bakker en Ragnar Larsen; Roar Johansen, Torbjorn Svenssen en Trygve Anderssen; Björn Borgen, Arne Pedersen, Per Kristoffer sen, Rolf Birger Pedersen en Roald Jensen. Nederland: Van der Merwe, Wiersma en Renders; Van Wissen, Pronk en Muller; Swart, Henk Groot, Van der Linden, Prins en Kerkhoffs. TONNY VAN DER LINDEN gave goal dat Peter van der Merwe niet eens gezien kan hebben volgde (1-1). Het Noorse publiek dat zich opvallend rustig had gehouden, ging zich roeren. Het raakte zelfs buiten zichzelf toen Fons van Wissen rechtsbinnen Arne Pe dersen op het moment waarop deze het tweede Noorse doelpunt scheen te gaan scoren, in het doelschopgebied ten val bracht. De „vox populi" schreeuwde en de eerlijkheid gebiedt ons te zeggen: niet geheel ten onrechte om de penal ty. Scheidsrechter Loow liet echter rus tig doorspelen. De reacties van de toe schouwers logen er niet om en de fleg matieke Zweed, die net alse het oranje team beslist zijn dag niet had, mocht werkelijk blij zijn dat de bezoekers het bij luidruchtige argumenten lieten. Hoe er op dat moment in het Ulleval-stadion over de persoon van de heer Loow werd gedacht, was bepaald verre van prettig.... Maar al kwam die strafschop dan niet, de vreugde keerde toch gauw te rug bij het Noorse legioen. Daarvoor was rechtsbuiten Björn Borgen voorname lijk verantwoordelijk. Op de rechter vleugel pikte hij in de 18e minuut na de rust de bal op. Terwijl Borgen nog in duel was met Fons van Wissen loste de Noorse vleugelspeler zijn schot dat via de paal in het doel sprong (2-1). Het klonk harder dan ooit tevoren: „Heya-Heya- Heya-norge Het tik-tak-spelletje van de Noren bleef gevaarlijker dan de vaak verre trappen waarmee de Nederlandse kant- halfs en vleugelspelers de defensie van hun tegenstanders in één slag trachtten te nemen. Desondanks kregen ook de Nederlanders in de laatste fase van de strijd nog hun kansen. Maar het duurde juist iets te lang, steeds klopte er op het beslissende moment iets niet in de Ne derlandse aanval. Henk Groot had, twee minuten van de finish, Nederland nog $e gelijkmaker kunnen geven. De Ajacied had echter juist te weinig tijd om goed te kunnen richten. Met een ware panter- sprong bezwoer Sverre Andersen het gevaar. De toeschouwers konden tevre den zijn. Enthousiast hebben die nauwelijks 17.000 supporters hun ploeg gehuldigd, toen arbiter Loow het eindsignaal gaf. Nauwelijks had Tony Pronk de strijd om de wedstrijdbal van een Noorse ver dediger gewonnen, of de honderden jon geren namen bezit van het veld. Terwijl de oranjemannen met moeite hun weg naar de kleedkamers zochten, voerde de menigte op het middenveld hun „hel den" in een ware triomf naar de douches. Ook de Tsjechische voetbalbond heeft de namen van de spelers vrijgegeven, die in Chili de kleuren van hun land zullen verdedigen. Het Tsjechische team bestaat uit: Doelverdedigers: Schroif (Slovan Bra tislava) en Kouba (Dukla Praag). Verdedigers: Lala (Dynamo Praag), Popluhar (Slovan Bratislava), Novak (Dukla Praag) en Tichy (Rode Ster Bratislava) Halfspelers: Pluskal (Dukla Praag), Masopust (Dukla Praag), Bubernik (Rode Ster Bratislava) en Kos (CKD Praag). Voorspelers: Stibranyi (Spartak Trnava), Scherer (Rode Ster Bratis lava), Kadraba (Sonp Kladno), Molnar (Slovan Bratislava), Jelinek (Dukla Praag), Masek (Spartak Sokolovo), Pospichal (Banik Ostrava) en Adamec (Dukla Praag). Voor Rusland zullen de volgende spe lers de trip naar Chili meemaken: Doelverdedigers: Jashine (Dynamo Moskou), Maslatsche (Lokomotiva Mos kou) en Kotrikadse (Dynamo Tiflis). Verdedigers: Dubinski (Rode Leger), Maslenko (Spartak Moskou), Schestern- De Noren waren een vijtal minuten na rust gelukkiger. Een briljante aan val van de Noorse voorhoede bracht het Nederlandse verdedigingsblok tot wan hoop. Met korte passes werd de defensie gepasseerd, linksbuiten Roald Jensen kreeg in volle sprint de bal voor de schietgrage voeten. Een diagonaal schot, TORBJORN SVENSSEN na de rust 1 55 (Van onze speciale verslaggever). »,Wy kunnen niet omschakelen. Wy moeten een Feyenoordstadion hebben en een grasmat als een biljartlaken. An ders gaat het mis". Bondscoach Elek Schwartz zei het in korte afgebeten zin netjes over de hoofden van de journalis ten tegen de Nederlandse spelers in de kleedkamer. ,,Ht was allemaal niet nodig. We wa ren bang, en dan moet je wel verliezen. Slecht, heel slecht....". Daarna werd het weer stil, bijna angstwekkend stil. Schwartz' boetepreek had zijn doel niet gemist. Over de wedstrijd spraken ze nauwe lijks nog, de elf teleurgestelde spelers. Roel Wiersma was de eerste die de stilte verbrak. „Wat een vreemde arbiter. Drie, vier keer raakte die linksbuiten m'n benen in plaats van de bal. Dat moet wel een vrije trap worden, dacht ik. maar ho maar. Gewoon ingooien....". Henk Groot had al evenmin prettige herinneringen aan deze interland tegen de Noren overgehouden. „Het begon zo goed", zei hij aarzelend, ,,maar in die tweede helft wilde niets mee; lukken. En wat zijn we toch dicht bij doelpunten geweest", stelde hij filosofisch vast. ,,Neen, gemakkelijk was het 'deer niet", zei linksback Renders. „Wat wa ren ze snel, die jongens, en wat wissel den ze gemakkelijk van positie". Er kwam tenminste eindelijk wat leven in de spelers, maar bepaald opwekkend werden de gesprekken toch niet. Zwij gend werden de kleren aangetrokken. Zwijgend de haren gekamd cn de bus weer bezet om op weg te gaan naar het banket dat ter gelegenheid van deze jubileumwedstrijd de Noorse voetbal bond bestaat deze maand 60 jaar in de Noorse binnenstad werd gegeven. Het zag er nu niet naar uit dat de ploeg er zo heel erg veel zin in had.... Na zijn zege van dinsdag heeft de Rus Petrov opnieuw een overwinning be haald in de amateur-wegwedstrijd Praag- Berlyn-Warschau. Woensdag finishte .hij in de 13e en voorlaatste etappe als eerste, nadat hij de 140 km van Poznan naar Bydgoszcz in 3 uur 21 min. 23 sec. had afgelegd en met een voorsprong van 18 seconden op het peloton over de eindstreep ging. De Rus Sajdhudzin en de Pool Fornalczyk herhaalden hun prestatie van woensdag eveneens. Opnieuw werden zij tweede en derde. De uitslag van deze etappe luidt: 1 Petrov (Rusl.) 140 km in 3 uur 21 min. 23 sec. 2 Sajdhudzin (Rusl.) 3.21.41; 5 Fornalczyk (Polen) z.t. 4 Moskwin (Rusl.) z.t. 5 Gazda (Polen) z.t. 6 Pri- mout (Fr.) z.t. 7 De Breucker (B.) z.t. 8 Hellemans (B.) z.t. 9 Kapitanov (Rusl.) z.t. 10 Ampler (O.-Did.) z.t. Onze landgenoot Henk Nijdam, die na de 12e etappe de vijfde plaats in het al gemeen klassement bezette, kwam op 40 km van de start ten val en staakte toen, met verwondingen aan het hoofd de strijd. Jaap de Waard finishte in 3 uur 21 min. 59 sec. als 46e, zijn ploeggenoot Van Espen werd 62e met een tijd van 3.24.00. In het dagploegenklassement voor de teamklasseringen is Nederland nu door het uitvallen van Nijdam uitge schakeld bezette Rusland de eerste plaats, gevolgd door Polen, Hongarije en België. Zesduizend jeugdturners uit Ne derland zullen op maandag 11 juni naar Tilburg trekken, waar op de sportterreinen van Volt een bonds- feest wordt gehouden ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan van de Tilburgse gymnastiekver eniging Volt. Ook op eerste pinksterdag zal de Midden-Brabantse industriestad in het middelpunt staan van deze tak van sport. Het bestuur van de jubilerende vereni ging heeft er nl. een tweedaags turnfeest van gemaakt. In verband met de viering van het achtste lustrum kreeg Volt van het KNGV het jaarlijkse jeugdbondsfeest te organiseren, terwijl voorts een jeugd- interland tussen Nederland en Rijnland Westfalen op het programma staat. Op zondag 10 juni zal de bondsvlag officieel aan het gemeentebestuur van Tilburg worden overgedragen. De vlag zal vanaf het station in een feeststoet naar het Paleis-raadhuis worden over gebracht, waar het dundoek weer zal worden uitgereikt aan het bestuur van de organiserende vereniging. De inter landwedstrijd tussen de keurkorpsen uit Nederland en Rijnland zal op eerste pinksterdag 's avonds in de stadsschouw burg worden gehouden. De verschillende wedstrijden hebben plaats op tweede pinksterdag 's mor gens en in het vroegst van de middag zullen de uitslagen bekend worden ge maakt van dit klassikaal turnen voor jongens en meisjes. De middaguren wor den besteed aan demonstraties en een massale uitvoering op het sportcomplex van Volt. Tevoren zullen de duizenden deelnemers nog een mars door het cen trum van de wolstad maken. Het twee daagse turnfeest zal worden besloten met een vaandeldefilé. jow (Rode Leger), Tschoheli (Dynamo Tiflis) en Ostrowski (Torpedo Moskou) Halfspelers: Voronin (Torpedo Mos kou), Sabo (Dynamo Kiev), Netto (Spartak Moskou) en Mamoschin (Tor pedo Moskou). Voorspelers: Metraveli (Torpedo Mos kou), Tschislenko (Dynamo Moskou), Valentin Ivanov (Torpedo Moskou), Se- rebrjannikow (Dynamo Kiev), Ponedel- nik (Zska Rostow), Kanewski (Dynamo Moskou), Mamykine (Rode Leger), Gus- sarow (Torpedo Moskou), Meschi (Dy namo Tiflis) en Hussainow (Spartak Moskou) Ereklasse bandstoten Acht van de tien deelnemers aan het toernooi om het Nederlands kampioen schap ereklasse bandstoten te Dieren hebben wonsdagmiddag in de eerste ronde hun visitekaartje afgegeven. Onge twijfeld is dat van Cees van Oosterhout, houder van alle nationale records in deze spelsoort, het mooiste uitgevoerd. Het had als opdruk in de hoeken vier getallen: 48, 22, 25 en 8.33. De eerste drie zijn de series, die van Oosterhouts voor treffelijke openingspartij schraagden, het laatste het algemeen gemiddelde, waar mee hij de partij tegen Ligthart (15-60) afsloot en dat heel dicht bij zijn Neder lands record particulier gemiddelde (8.82) ligt. Alle overige winnaars om van de verliezers op deze eerste dag maar te zwijgen bleven hiervan ver verwij derd. Scholte, Van de Pol en De Kleine, hadden respectievelijk 30, 31 en 32 beur ten nodig voor de 150 caramboles die hun de zege bracht. De resultaten van de eerste ronden waren: Groep A: Van Oosterhout (Breda) 150 13 48 8.33 Ligthart (Alkmaar) 60 18 14 3.33 Popeyus (Rotterdam) 85 32 10 2.65 De Kleine (Kampen) 150 32 19 4.' Tegelaar (Rotterdam) was vrij. Groep B: Scholte (Eindhoven) 150 30 24 5.00 Jacobs (Amsterdam) 125 30 30 4.16 Van de Pol (R'dam) 150 31 21 4.83 Vultink (Aalten) 119 31 21 3.83 Metz (Den Haag) was vrij. De uitslagen uit de tweede ronde lui den: Vultink 150 26 30 Metz 98 26 15 TOONTJE MARTENS, een van de mannen uit de wieler ploeg van Toon Simons, heeft van zijn dokter opdracht ge kregen voorlopig niet te rijden. De sympatieke Bredase jonge man heeft een ontstoken knie. AB GELDERMANS, Michel Stolker. Dick Enthoven. Jo de Roo, Jo de Haan, Piet Rent meester en Bas Maliepaard moeten van hun rijwielhuizen deelnemen aan de wielerwed strijd Midi Libre, die vandaag in Frankrijk begint. Er verschijnen in totaal 96 renners aan de start, waaronder vele grote namen. JO DE HAAN is eindwinnaar geworden van het puntenklasse ment in de Vierdaagse van Duinkerken. Aanvankelijk was deze prijs toegekend aan Jo Groussard.Ploegleider Raymond Louviot protesteerde enhet protest werd nu toegewezen, zo dat Jo nu de prijs in de wacht sleept. JACQUES ANQUETIL heeft naar aanleiding van zijn opgave in Spanje nu niet direct de sym patic van zijn ploeggenoten ver kregen. Door niet te rijden ver speelde Jacques namelijk de tweede prijs, die 12.000,groot was. Dat scheelt elke renner maar liefst tweeduizend piek. LILY BERGAUD, de kleine, vinnige Fransman, die zo goed kan klimmen, verschijnt weer in het nieuws. Hij heeft in het zuiden van Frankrijk enkele uitstekende wedstrijden gereden. Lily zal dit jaar vast en zeker in de Ronde van Frankrijk mee rijden. JAN BAPTIST CLAES, de renner, die zo uitstekend heeft gereden in de Vierdaagse van Duinkerken, heeft zich op het allerlaatste ogenblik nog kandi daat gesteld voor deelneming aan Bordeaux Parijs. LEO VAN DONGEN, die dit jaar niet in Olympia's Toer zal opereren, heeft van zijn militaire commandanten toestemming ge kregen deel te nemen aan de Pijl van het Zuiden, een wieler wedstrijd, die op 31 mei in Luxemburg begint. 5.76 3.76 Van de Pol 150 28 21 Jacobs 91 28 14 Scholte was vrij. 5.35 3.25 De Braziliaanse rechtsbuiten Julinho, die vele malen in het nationale elftal uit kwam, heeft zich wegens een biessnrc vrijwillig teruggetrokken uit de selecti ploeg voor het eindtoernooi van de strijd om het wereldkampioenschap. Julinho, die tijdens de training veel hinder ondervond van zijn kwetsuur heeft de trainer van het nationale elftal verzocht in zijn plaats een andere speler uit te nodigen, omdat hij zelf van mening was niet tijdig zijn vorm te kunnen her winnen. Overigens zal het niet beschikbaar zijn van Julinho vermoedelijk geen verzwak king betekenen van de ploeg. Voor de rechtsbuitenplaats is namelijk altijd nog een zekere Garrincha beschikbaar Het schijnt het bestuur van de Neder landse katholieke gymnastiekhond in het Bisdom Breda vorig jaar goed bevallen te zijn, om de jaarlijkse bondswedstrij den in Etten te organiseren. Zondag 20 mei zal het in en om de Veemarkt (sport)- hal aldaar opnieuw gonzen van activiteit. Er wordt, zowel bij de dames als bij de heren, in vier klassen gewerkt: A, B, C en D. Bij de dames hebben niet minder dan 23 ploegen ingeschreven, komend uit 21 verenigingen.' bij de heren zijn dit er 13 uit 11 verenigingen. De wedstrijden vangen reeds in de voormiddag aan en om ongeveer half zeven 's avonds hoopt men bekend te kunnen maken, welke vereniging zich afdelingskampioen en-of bondskampioen kan noemen Dit laatste is geen eenvoudige opgave en de mede-organiserende vereniging DIO Etten moet hiervoor een uitgebreide staf al dan niet uitgerust met tel- en reken machines, aan het werk zetten. JACQUES ANQUETIL onderzoek De „lyfarts" van Jacques Anquetil dokter Herinier, heeft de drievoudige winnaar van de Tour de France na zyn opgave op de laatste dag van de Ronde van Spanje een absolute rust van vyf- tien dagen voorgeschreven. Dit in af wachting van een aantal bacteriologische onderzoeken, die momenteel in een labo ratorium te Rouaan worden verricht. Door de wandelsportvereniging ,,De Optimisten" te Roosendaal worden za terdag en zondag Benelux-wandeltochten georganiseerd over afstanden van 1U. 10, 25 en 40 km. Het parcours van 25 en 40 km loopt zowel over Belgisch als over Nederlands grondgebied. Niet minder dan veer tig wielerveteranen, die nog steeds het koersen niet kunnen laten, gaan aanstaande zondag in de omgeving van Zundert en Achtmaal eens extra elkanders krachten meten. De wegwedstrijd, waar aan ook bekende oude rotten uit België deel nemen, gaat over een af stand van 66 km, met start en finish bij het café van Thijs Roks, wiens bekende suppor tersclub dit aantrekke lijke wielerevenement organiseert. Tot de deelnemers be hoort o.m. Jan Braspen ning, die op 22 juni vyftig jaar getrouwd zal zijn, maar ondanks zijn 74-jarige leeftijd nog al tijd fietst en voor vele .jongeren" een coureur blijft, met wie geducht rekening moet worden gehouden. Vorige week liet hy in een veteranenkoers in België tal van renners achter zich. In Zundert zal het dit maal vooral gaan tussen Fons Stuyts, Oosterbosch en Kees Verstraeten, coureurs die in hun jonge jaren herhaaldelijk van zich deden spreken. Tal van aantrekkelijke prijzen werden beschik baar gesteld, waaronder een indrukwekkende NEM-premie, bijeenge bracht door personeel Kees Verstraeten ook een man die in zyn jonge jaren van zich liet spreken van een fabriek te Rotterdam, waar Kees Verstraeten werkzaam is. Verwacht wordt en terecht dat deze vete ranen wedstrijd grote be langstelling zal trekken, want welke wielerlief- hebber zal al die be faamde oudjes nog weer eens niet aan de slag willen zien In de sporttoto van afgelopen zondag was een totaal prijzenbedrag van 225.346 te verdelen. Hiervan was 123.940,30 be schikbaar voor de eerste prys, die wordt gedeeld door vier deelnemers, die der tien uitslagen juist hadden voorspeld. Zij ontvangen elk een netto bedrag van 26.337,25. De tweede prijs 67.603,80) wordt ge deeld door 32 deelnemers met twaalf punten. Zy ontvangen 1.795,20. Voor de extra prys van de gelijke spe len, 33.801,90 groot, meldden zich 1519 „poolers", van wie twaalf met twee cy- fergroepen. Zy krijgen ongeveer 22 gul den per groep uitgekeerd. Veldhandbal Belangrijke match tussen BSV-Esca In de Overgangsklasse behaalden zo wel E.B.H.V. als Tonido by de heren af gelopen zondag een overwinning. E.B. H.V. ontvangt nu in Breda het Rijswijk- se Animo en zal er goed aan doen een overwinning te behalen om uit de ge vaarlijke zone te komen en die kans is aanwezig. Tonido, dat zich blijkbaar hersteld heeft kan ook uit winnen van Dynamo. De koplopers r.-k. B.S.V. en E.S.C.A. zullen elkaar ook treffen en dit kon wel eens de kampioen opleveren. Gelet op het ge toonde spel, lijkt E.S.C.A. de betere ploeg. Bij de dames zullen de Zeeuwen wel geen winst weten te behalen. Wal cheren moet op bezoek bij D.W.S. en Zeeland Sport krijgt bezoek van Animo. District Zuid B. De dames van S.I.O.S. zullen het wisselvallig spelende E.B.H.V. ontmoeten en mocht S.I.O.S. dit winnen, hetgeen in de verwachting ligt, dan zul len zij een stap dichter bij het kampioen schap zijn. Hellas is hier de ploeg die wacht op een misstap van S.I.O.S. want verwacht wordt dat S.O.A. in Goes wel niet van Hellas zal winnen. Tachos ont moet het niet te onderschatten Hontenis- se en een gelijk spel kon hier wel eens het resultaat zijn. Bij de heren kan Hel las winnen van S.O.A. en Tachos van Volharding. De Zeeuwse ontmoeting Ma- rathon-E.M.M. zal weinig krachtsver schil laten zien. In de 2e klasse A van de dames kan Longa winnen van Don gen en in B zal Zld. Sport 2 zegevieren over Olympus 2. Marathon 2 lijkt te sterk voor S.I.O.S. 2. In de heren 2e klasse, zal een felle strijd geleverd wor den tussen Walcheren en Were Di. Beide ploegen hebben kans op het kampioen schap en zij zullen elkaar dan ook wei nig toegeven. Were Di lijkt een iets be tere ploeg. Velocitas gaat een moeilijke uitwedstrijd spelen tegen Marathon 2 en S.I.O.S. kan in Goes winnen van Toni do 2. Aan de „Ronde van de Toekomst" voor amateurs zullen 20 landen deelnemen, verdeeld in 17 ploegen, zo is woensdag in Parijs bekendgemaakt. De deelnemende landen zijn: België, Bulgarije, Canada, Denemarken, Finland, Frankrijk, Engeland, Italië, Luxemburg, Nederland, Noorwegen, Marokko, Oos tenrijk, Polen, Portugal, Spanje, Zwe den, Zwitserland, Zuid-Slavië en West- Duitsland. De ploegen zullen ieder uit acht man bestaan. De ronde begint op 2 juli in Bordeaux en zal vandaar de Ronde van Frankrijk volgen die dan een week aan de gang zal zijn. De .Ronde van de Toekomst" zal over 2066 km en 14 etappen gaan. Er zijn ze ven moeilijke bergpieken in de Pyre neeën en de Alpen en er is geen enkele rustdag. Mocht het nationale voetbalteam van Argentinië er in slagen, volgende maand in Chili de wereldtitel te be halen, dan wacht de spelers een aar dig presentje. De nationale voetbal bond van dat land heeft namelijk be sloten een bedrag van tien miljoen pesos (ruim 350.000 gulden) onder de spelers te verdelen indien zy het we reldkampioenschap weten te verove- DE AMATEUR-voetbal-interland Neder- land-Engeland, die woensdagavond in Zwolle werd gespeeld, eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. HET ZUIDSLA VISCHE voetbalelftal heeft woensdagavond in Belgrado voor 40.000 toeschouwers met 31 van Oost- Duitsland gewonnen. Alle vier doel punten werden in de tweede helft van de wedstrijd gescoord. DE TWEEDAAGSE interlandwedstrijd zwemmen, schoonspringen en water die voor zaterdag 7 en zondag 8 juli op het programma staat, zal niet in Enschede doch in Rhenen worden ge houden. HET HONGAARSE voetbalelftal heeft de laatste oefenwedstrijd voor het ver trek naar Chili, tegen Juventus Turijn, met 2-0 gewonnen. De Hongaren, die in Chili, Argentinië, Bulgarije en En geland als tegenstanders in hun poule zullen krijgen, scoorden tegen Juven tus zowel vóór als na de rust eenmaal. (Van onze sportredactie) Volgens een mededeling van de Belgische tv-nieuwsdienst, woensdagavond, zal Rik van Looij met zijn ploeg niet starten in de Ronde van Italië. Het zou be tekenen, dat ook Tiet van Est en Huub Zilverberg thuis moeten blijven. De ploegleider van Van Looij's team, Lomme Driessens, onderhandelde in de afgelopen dagen met Vicenze Torriani over het startgeld dat de Faema's voor de Giro zouden krijgen. Driessens eiste een bedrag van één miljoen lire, ongeveer 60.000.—. Het zag er aanvankelijk naar uit en berichten in Belgische bladen ,wXeZ.?n 0Pu~,c?at Torriani dit bedrag op tafel zou brengen. Woensdagmiddag zou dat worden beslist. Het resultaat van de besprekingen is dus negatief geweest. BERGEN OP ZOOM. 16 mei Aard beien 160-710. gold, delicious 79-83, sla 16-36, spin. 15,5-32, rabarber 4-13, tom. 150-200, snijbonen 290-390, komk. 28-37, prei 28-55. radijs 5,5-12, raapstelen 6-13, postelein 59-69, witlof 89-124, sav. 10-23, bospeen 74-94, bl.kool 10-91, asperges AA ex 320 AAI 300 A ex 320 Al 300 B ex 300 BI 300 C ex 250 Cl 190 Dl 150 El 140 E2 150 F1 260 stek 70, aan voer 3000 kg. GOES, 16 mei. Groenten: Bloem kool AI 58-93, All 32—71, BI 47—68, Bil 30-45, Cl 27—36. CII 16—26. DII 8—15, afw. 1140, kropsla I 27—32, II 2629 Cl 9—13, C afw. 5: radijs I 6—8, II 5.5— 7, sjalotten 8, spinazie I 16—21, II 1213 prei All 42, andijvie II 24—28, rabarber I 47, lamsoren 4556, aardappelen 25—28. s-HERTOGENBOSCH, 16 mei 1962 Aanvoer 5629 st. 1966 runderen 436 graskalveren 1177 vette kalveren 796 nuchtere kalveren 211 schapen 331 lammeren 28 geiten 684 slacht- runderen. Prijzen Melk- en kalfkoeien 760 1265 p. st. Guste koeien 650 1050 p. st. Graskalveren 300 450 p. st, Kalfvaarzen 790 1180 p. st. Klamvaarzen 735 925 p. st. Guste vaarzen 700 875 p. st. Pinken 500 730 p. st. Nuchter kalveren voor fok of mesterij 85 205 p. st.Weideschapen 90 P- st. Ooien met lammeren 125 215 p. st. Slachtrunderen, extra kwal. 3,45 3,60 p. kg gesl. gew. le kwal. 3.30 3.40 p. kg gesl. gew. 2e kwal. 300 320 p. kg gesl. gew. 3e kwal. 2,75 2,90 p. kg gesl. gew. Vette stieren 3.20 3,45 p. kg gesl. gew. Worstkoeien 2,45 2,65 p. kg gesl. gew.; Vette kalveren, le kwal. 2.40 2,60 p. kg lev. gew. 2e kwal. 2,15 2,35 p. kg lev. gew. 3e kwal. 1.85 2.05 p. i*rtlev" gew-; Nuchtere slachtvarkens 1,20—1.45 p. kg lev. gew.; Vette schapen 75 110 p. st. Vette lammeren 60 95 p. st. Overzicht Melk- en kalfkoeien aanvoer redelijk, handel stroef, prijzen prijsh. Guste koeien aanvoer ruim, handel zwak, prijzen gedruk.; Jongvee aanvoer normaal; handel stug prijzen constant Nuchtere slachtkalveren aan voer gewoon, handel vaster, prijzen vaster Schapen en lammeren, aanvoer ruim, handel gunstig, prijzen prijsh. Slachtvee aanvoer minder, handel vlug, prijzen vast Vette kalveren aanvoer korter, handel trager, prijzen niet ge handhaafd. KAPELLE. 16 mei 1962. Kasaardbeien van 2 ons Extra 170—176. I 149—164, II 109126. Jonathan grof 62— 0?' flJn 44—50, kroet 25- rotvlek 21. ooiden Delicious II 75-80 87, II 70-75 91 II 65-70 83. II 60-65 73, grof 66, fijn 50.' kroet 12—32, rotvlek 9. Aardappelen i «9 m 2"7?4«GlïJeni.en Bloemkool A I 62—91. A II 45—71, B I 41—64. B II 24— «•Cl 28-32- CII 16-27, DI 13-15, Bil 5—13, afw. 6—35. Kropsla 8,516. Rabarber 11. Radijs 5.5. Ramenas 11. Spinazie 19—24. Andijvie 23. MIDDELBURG, 15 mei. Bloemkool 4 per kist 72-94. idem 6 per kist 49-86. id 8 per kist 33-66, idem 10 per kist 14-39 Idem 12 per kist 12-33. TERNEUZEN, 16 mei. Sla I 21—25 II 17—20, bloemkool A 65—100. All 52— 98, B 40—66. Bil 27—66. C 1937; CII 0—37, afw. 658. CII 2027, selderie 16—20. peen II 83—94, radijs 5.5—12. bintjes I 26—28, andijvie II 25—29 prei 34—70, rabarber 3—14. spinazie 8,5—26, tomaten All 180—194, CII 168—175, CCII 84, witlof afw. 50, asperges B 330—372 Bil 245, afw. 66—166. Konstanz 375 (+5), Rheinfelden 326 (—8), Ottenheim 424 (—9), Straatsburg 388 28), Maxau 565 (+56), Plochingen 151 11), Mannheim 376 19), Stein- bach 153 2>, Mainz 342 (—3). Bingen 242 (—1), Kaub 272 1), Trier 194 6), Koblenz 277 (—8), Keulen 275 (—2), Ruhrort 480 (—5), Lobith 1102 (—2), Nijmegen 883 (onveranderd), Arnhem 898 (—2), Eelde IJssel 431 (+3), Deventer 327 (+4). Monsin 5570 10), Visé 5022 (+25), Borgharen 4018 (+28), Belfeld 1178 (+31), Grave beneden de sluis 520 (+4).

de Stem | 1962 | | pagina 11