Minter en H inter en de zwiergeit Tierlantijn Herbert Joeks Carmen Prietto zingt in de vierde van Makter Vier dode Hanny Meyler schrijft voor t.v. yin Amerika Quartetto Italiano KRO-televisie gaat filmen in Thorn Internationals vast Kees Brusse als baby-sitter Henk Meyer zegt radio vaarwel Radioprogramma 's Stern-feuilleton gggOggggggSgggöl Cassatieberoep in Rotterdamse moordzaak ARCHIEFWET GOEDGEKEURD DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 16 MEI 1962 (Advertentie) Zoals bekend wordt zater dag voor de 175e keer het radio - amusements programma „Tierelantij nen" voor de microfoon gebracht. Het zal deze keer een feestelijk feest zijn, waar we vele oude bekenden zullen ontmoe- 'en. De vaste medewer kers, die het reeds 174 [keer volhielden gaan er "ets extra's van maken. Zoals Herbert Joeks die opelend van verlangen de komende zaterdag ziet naderen. Zijn onafschei delijke metgezel André Meurs zal hem, zoals al tijd, trouw terzijde staan. Kees Bruyn maakte een speciaal voor deze uit zending geschreven com positie. Het wachten is nu op zaterdagavond 20.50 uur. het tijdstip waarop Ton- ny Schifferstein voor dc 175e keer het sein geeft van start te gaan met Tierelantijnen. HERBERT JOEKS keer in het VARA-programma „Zestig minuten voor boven de zestig". De eerste maal verscheen Henk Meyer op 6 november 1926 voor de radiomicro foon, toen hij liedjes van Koos Speen hof en Dirk Witte zong. Later leverde hij teksten voor het programma „Van Wakker en Tropenduit". De heer Meyer was ook een van de grote stimulators van de jaarlijkse sinterklaasactie. Dc heer Ary van Nierop, hoofd van de afdeling gesproken woord, heeft deze volbloed Amsterdamse vakbewegings man, die thans in Amersfoort gaat wonen, namens de VARA het insigne van verdienste uitgereikt. "TJE Eindhovense mevrouw Ritmeester, onder de naam Hanny Meyler een bekende schrijfster van kinderboeken, alsmede liedjes en teksten voor caba rets, heeft van de Amerikaanse tele visie een uitnodiging gekregen om teksten te schrijven voor de NBC en CBC. Haar eerste verhaal „De zwarte paraplu" werd in 1959 door de VARA voor de microfoon gebracht. Vervol gens ging ze zich toeleggen op het schrijven van kinderboeken, terwijl ze in samenwerking met de componist Paul van Wely vorig jaar haar eerste televisie-uitzending getiteld „Bas en Grietje" verzorgde. Daarna schreef ze voor de Nederlandse Televisie Stich ting de teksten voor het programma op Sinterklaasavond. [ET zomerse radioprogramma „Vlieg er eens uit" komt vrijdagavond voor het eerst weer terug. In dit program ma brengen de reportagedienst en de afdeling lichte muziek van de VARA een vluchtig en luchtig bezoek aan de vakantiecentra in Nederland en de ons omringende landen. Koos Postema en Bert Robbe zochten voor het eerste programma van dit seizoen het zomers amusement in Antwerpen, Brussel en Mechelen. I, 11 ctp r n? ,ar 1 LI JI3IC 1 MC lal I Op Hilversum I (402 m - fm 92.6 MHz kan. 19) brengt de VARA om 18.00 uur een rechtstreekse reportage van de inter land Noorwegen-Nederland uit Oslo door ir. A. van Emmenes en Bob Spaak. Om 20.50 uur speelt het Promenade-orkest o.l.v. Benedict Silberman. Vervolgens musiceert om 21.50 uur het radiokamer orkest o.l.v. Maurits v. d. Berg, terwijl om 22.40 uur het Quartetto Italiano voor de microfoon komt. Tenslotte is er om 23.15 uur de Jazz-magazine. Op Hilversum II (298 m - fm 96.3 MHz kan. 33) brengt de NCRV om 20.00 uur QP 11 juni zal de VARA het eerste radioprogramma „Baby-sit" uitzen den en daarin zal dan Kees Brusse als babysitter grammofoonmuziek draaien die hij vindt in de woningen van zijn I tijdelijke werkgevers. Daar tussendoor I houdt Brusse niet alleen een wakend I oog op de baby, maar vindt tevens I gelegenheid om wat te praten over de I gevonden platen. Naar wij vernemen I ligt het in de bedoeling om dit pro- I gramma ook in het winterseizoen een I vast plaatsje in het uitzendschema te I geven. (Advertentie) Sterke Delam tino m fleurige dessins; met elas tisch boordje; van U/i tot 6 jaar. Delana broeken van wol met nylon, dus ijzersterk. I Prima pasvorm; van 2 tot 1 10 jaar. IET OP HET DELANA ETIKET! |j]EN van de meest actieve radiopioniers de 72-jarige Henk Meyer, heeft vo- rige week afscheid genomen van de radio. Hij verscheen voor de laatste (Advertentie) Tn het radioprogramma van de AVRO concerteert morgen avond van 20.05 uur tot 21.10 uur het Radio Filharmonisch Or kest onder leiding van Bernhard Haitink en met medewerking van de sopraan Carmen Prietto. Uit gevoerd worden achtereenvolgens de Italiaanse ouverture in G gr. t. van W.A. Mozart en de vierde sym fonie van Mahler. Carmen Prietto, die reeds vele malen voor het eerst in 1955 voor de AVRO-microfoon is opgetreden, werd als dochter van een Peruaanse vader en een Mexicaanse moeder in San Diego in de Amerikaanse staat Californië ge- boren. Reeds op zeer jeugdige leeftijd ontving zij een muzikale opleiding van haar vader, die concertzanger was. Met haar moeder reisde zij vervolgens mee met een toneelgroep. Na deze tournee voltooide zij haar studie in muziek en talen aan het Los Angeles city college, het Los Angeles conservatory of music en het American opera laboratory. De carrière van Carmen begon in 1946 in de Verenigde Staten, waar zij optrad met verscheidene symfonie-orkesten en vervolgens opnamen voor grammofoon platen maakte. Haar debuut als opera zangeres maakte zij met The Pacific Opera Company in San Francisco, waar zij in 1947 de rol van Gilda in Rigo- letto zong. Sedertdien heeft zij belang rijke rollen vervuld in tal van bekende opera's. Carmen Prietto, die in 1949 een tournee door Mexico maakte, vestigde zich in 1953 te Basel en is sedertdien met groot succes opgetreden in concert zalen en radio- en televisiestudio's in Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Nederland en Zwitserland. het openingsconcert van de nationale herdenking van de 400e geboortedag van J. P. Sweelinck. Om 21.40 uur kunt u luisteren naar pianowerk van Debussy en om 22.55 uur volgt de rubriek „Pla- tennieuws". Na het journaal presenteert de VARA de rubriek „Achter het nieuws" en om 20.35 uur het programma „Onbekend ta lent". Vervolgens wordt om 21.05 uur de documentaire „Zij die wij vergeten" over de minder-validcn uitgezonden. In de politieserie over inspecteur Leelerq wordt om 21.55 uur de aflevering geti teld „De tweeling" vertoond. Rierl Bal Jan Leyendekker geven om 22.20 uur in hun sportrubriek een inzicht over de derby-voorbereidingen te Duindigt. België-Vlaams biedt om 20.20 uur een liedjesprogramma onder de titel „Twee maal drie is zes" en om 21.40 uur een wetenschappelijke reportage onder de titel „Verover de aarde". In een extra-uitzending van de KRO rubriek „Woord en beeld" werd een kort vraaggesprek uitgezonden met de Eindhovense leraar dr. P. C. Paardekoo- per, tegen wie door de Belgische minis ter van justitie een uitwijzingsbcvel is uitgevaardigd. Enkele maanden geleden hield hij voor de KRO-microfoon een zes tal causerieën onder de titel „Er zijn geen Belgen", waarin hij de Waalse agres sieve maatregelen tegen de Vlaamse cul tuur bekritiseerde. In bedachtzame woor den lichtte dr. Paardekooper voor de tv de problematiek in België toe en wees er nadrukkelijk op, dat hij zich ook bij zijn lezingen over de grens nimmer over politieke aangelegenheden had uitgela ten. De grootste waarde ontleende dit ge sprek aan zijn actualiteit en de rustige betoogtrant. Minder gelukkig vonden wij de me thode van Dick de Vree om in de ru briek „Verkeer Verkeerd" de schuldige aan een verkeersongeluk niet alleen met vole naam te noemen maar zelfs de afwezigheid van „verdachte" aan de kaak te stellen. Het is een goed ge bruik in de dagbladpers, om in haar berichtgeving de schuldige uitsluitend met initialen aan te duiden. De filmimpressie „Omkleedt u met onsterfelijkheid" over de noodkist van Sint-Servaas, paarde uitstekend camera werk aan een adequate tekst. Onze lof voor de samensteller van dit werkstuk Willem van der Poel, filmer Arie On derdenwijngaard en commentator Frans Wijsen. Tot besluit volgde de vertoning van een soort na-oorlogse „Jongensstad"-film. ge titeld „Kinderen van de zon" waarin pater Borrelli zegevierde. Hilversum l 402 m. WOENSDAG 16 MEI VARA: 12,10 Orgelspel 12,30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 V. h. platteland 12,38 Lichte muz. 13,00 Nws. 13.15 Tango-rumba ork. 13,45 Gespr. portret 14,00 Koorzang 15,00 Hoe worden we geregeerd?, lez. 15,10 V. d. jeugd 17,00 Tentoonst. agenda 17,05 Ballet- muz. (gr.) 17,50 Regeringsuitz.: De functie van het Nederlands in Suriname, door dr. J. Einaar 18,00 Nws. en comm. 18.20 Act. VPRO: 18,30 V. d. jeugd. VARA: 19,00 Rep. interland voetbal wedstrijd Noorwegen-Neder- land te Oslo (om 19.45 Lichte gram. en om 19,55-20.00 Nws.) 20,50 Promenade ork. 21,20 Een woord voor goede verstaanders, lez. 21,30 Kamerork., klass, en mod. muz. 22.15 Zestig jaar levenservaring, lez. 22,30 Nws. (Advertentie) Zorg voor 56) En er zat zijn inspecteur iets dwars. De dag was anders toch zo veelbelo vend begonnen. De inspecteur was echt monter geweest, toen hij binnenkwam. ,Hij heeft de zaak zo goed als rond.' had de brigadier gedacht. Toen zo de een na de ander binnen kwam stappen, was dat gevoel bij hem steeds sterker geworden. Eerst was die kleine dikke van de fo tografische afdeling er geweest met een foto, waarover hij met de inspecteur vreselijk veel pret had. De foto van een oude juffrouw met een wilde krullenbos en een belachelijk pothoedje Veels te jong voor zo'n mens,' was Van Tols oor deel geweest, toen de inspecteur hem de foto liet zijn. Dat malle oude mirakel was hem wel bekend voorgekomen, maar haar thuisbrengen kon hij toch niet, had hij op een vraag van inspec teur Perquin moeten antwoorden. Dat stak hem, want de brigadier was trots op de snelheid waarmee hij door elke vermomming wist heen te zien. Daarna was die loopjongen van die aquariumzaak gekomen. Dat fijne exemplaar, dat met zieke visjes had ge knoeid. Toen hij die foto voor zijn neus gelegd kreeg, had hij een serie rare snuiten getrokken en wel tien keer ge roepen: ,,Dat is ze! Daar hejje d'r!" De inspecteur had hem vervolgens een getekende hand laten zien. Die hand had brigadier Van Tol direct herkend. En toen de loopjongen de verzekering gaf dat die hand behoorde bij het portret, zoals hij het uitdrukte, begon Van Tol te begrijpen waar zijn inspecteur heen wou Maar helemaal zeker dat deze het gestelde doel zou bereiken was hij daarom toch nog niet geweest. De loopjongen was verdwenen in de kamer naastaan. Op hem was Marie van mevrouw Hul- stein gevolgd. Doodverlegen en schich tig, alsof ze iets ongeoorloofds deed. Ze stotterde en hakkelde en zei dat ze nooit zou zijn gekomen, als mevrouw haar niet op zo'n onhebbelijke manier had ontslagen. Of liever juffrouw Klaaske. Juffrouw Klaaske was sinds mijnheers dood baas in huis. De wat gezette, slo me Marie, die een goed hart had, her haalde telkens dat ze toch zo hoopte dat ze er geen kwaad mee kon, want anders was ze toch maar liever wegge bleven. Zij gunde niemand iets kwaads, ook mevrouw niet. Al moest ze zeggen dat mevrouw haar schunnig behandeld had, zo niet. En aarzelend had zij een paar verknikte bladzijden uit een tijd schrift te voorschijn gehaald uit haar tas. Zij had ze helemaal niet expres achtergehouden, legde zij ernstig uit. Juffrouw Klaaske had die tijdschriften zo ruwweg van de keukentafel gegrist, Daarbij waren een paar bladzijden, die los zaten, over de vloer gedwarreld. Ze had ze weg willen gooien, maar Jet je had haar gezegd: Bewaren, meid. Als dat ouwe varken je iets maken wil, hejje bewijs dat het niks dan een paar verknipte tijdschriffies waren." Nu, dat had ze gedaan en, zo herhaalde zij voor de zoveelstè keer, ze hoopte nu maar dat ze er geen kwaad mee kon. Ook Marie was in de kamer ernaast verdwe nen, waar ze nu zeker al twee uur wacht te in gezelschap van de loopjongen en de anderen, die na haar waren gekomen. Want er kwamen er nog meer. Er kwam een dame met een aamborstig, keffend pinchertje, die verklaarde wat zij de avond voor Gerrit Hulsteins dood had gezien, toen zij haar Bijoutje uitliet Zij was daar altijd vrij Iaat mee, om dat Bijoutje, nu enfin, Bijoutje, die lie ve schat, was niet zo jong meer en zo- doende...Maar die avond was zij bijzon der laat geweest, omdat ze had zitten luisteren naar een hoorspel, dat tot iets voor twaalf had geduurd. Hoe laat het ongeveer was geweest, toen zij het bewuste huis passeerde? Ja. dat moest zij eens even kijken. Toen dat hoorspel was afgelopen, had ze eerst nog het een en ander geredderd. Haar thee boeltje afgewassen, de gaskachel in haar slaapkamer aangestoken. - Want, ziet u, het weer was toen nog wel mooi, maar de avonden waren toch al echt kil. En zodoende... - Enfin, het was goed kwart over twaalf geweest, toen zij de deur uitging. En tot de Apollo- laan deed ze er ongeveer tien minuten over. Nu, eer ze dan bij dat huis was.. Het moest zo ongeveer half een zijn geweest. Neen, zij was er bijna elke avond voorbij gekomen met Bijoutje, maar ze had deze speciale kamer nog nooit verlicht gezien. Wel de kamers op de eerste verdieping. Het. scheen dat die gebruikt werden als er gasten wa ren. Tenminste die indruk had zij gekre gen. Het was een prachtig gezicht, die kamer met al die aquaria langs de wanden en op schragen. Daarom was zij dan ook even blijven staan. Maar het grote licht was haast vlak nadat het was opgedraaid weer uitgegaan. Ja, het was een dame geweest. Neen, zij kende haar niet. Een lange vrouw, erg chique. Haar gezicht had ze maar een ogenblik gezien, maar ze was er zeker van dat zij haar dadelijk zonder moeite zou herkennen aan haar figuur en hou ding. -,,Stil nu toch, Bijoutje." - Toen het grote licht niet meer brandde, werd de kamer alleen nog maar verlicht door een aquarium, dat met een rechte hoek op het laatste raam links stond. Die dame was daar met iets bezig geweest, zij had haar handen zién bewegen en had de indruk gekregen, da' zij een of ander werktuig, een kleine schroeve- draaier of een tangetje, gebruikte. Daar door had ze het idee gekregen, dat zij bezig was iets te repareren. Als de in specteur hier haar niet had opgezocht om haar te vragen of zij die avond bij het uitlaten van Bijoutje ook iets bij zonders had gezien, zou zij aan het ge ziene niet het minste gewicht hebben gehecht. Maar in de gegeven omstan digheden... Natuurlijk was zij bereid een verklaring te tekenen. Wachten? Neen, wachten kon zij beslist niet. Een door haar getekende verklaring was toch werkelijk wel voldoende? Nu ja, enfin, als de inspecteur er dan zo op stond, maar Bijoutje zou het vreselijk vinden. Als het niet om zo'n ernstige zaak als een moord ging, dan deed ze het be slist niet. Maar nu voelde zij het als een plicht. Het zou toch niet te lang Saxiovite Hoge voedingswaarde, regelt de spijsvertering, bestrijdt „overwicht". Smakelijk! Eet dagelijks enkele Sanovietjes voor Uw gezondheid! 2 22,40 Kamermuz. 23,15 Jazzmagazine 23,55- 24,00 Nws. DONDERDAG 17 MEI AVRO: 7.00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7.20 Ochtendvaria (gr.). VPRO: 7,50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8,15 Progr. overz., aanslui tend Rechtdoor naar school en kantoor (gr.) 9.00 Gym. v. d. vrouw 9,10 De groenteman 9.15 Balletmuz. (gr.) 9.35 Waterst. 9,40 Mor genwijding 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.) 10,50 V. d. kleuters 11,00 Huish. zaken. lez. 11.15 Amus. muz. (gr.) 11,45 In het voetspoor der wetenschap Hilversum II - 298 tn. WOENSDAG 16 MEI NCRV: 12,05 Lichte ork, muz. (gr.) 12,30 Deeded, t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Dans- muz. (gr.) 12,53 Gram. evt. act. 13.00 Nws. IS,15 Licht ens. 13.45 Kamermuz. 14.00 Bonds dag Ned. chr. vrouwenbond 14.45 Piano recital (gr.) 15.15 Amus. muz. (gr.) 15.15 Tnterscholair muziektoernooi Haarlem 1962 15,45 Vrije tijd... wel besteed 16.00 V. d. jeugd 17.20 Koorzang (gr.) 17.40 Beursber. 17.45 Licht ens. en zangsol. 19.10 Geest, liederen in de Friese taal 18,30 Het Spectrum 18,45 Lichte ork. muz. (gr.) 19,00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje 19,15 Leger des Heilskwartier (gr.) 19.30 Radio- krqnt 19,50 Gram. 20.00 Koorzang 21.30 Kant tekeningen bij de voorpagina 21,40 Piano recital met comm. 22,30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverdenking 22.55 Platennws. 23.55-24.00 Nws DONDERDAG 17 MEI KRO: 7.00 Nws. 7,15 Pianorecital (gr.) 7,30 V. d. jeugd 7.45 Morgengebed en overweging 8.00 Nws. 8,15 Pluk de dag (gr.) 8.50 V. d. vrouw 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.03 Kamermuz. (gr.) 10.15 Morgendienst 10.45 Zangrecital (gr.). KRO: 11,00 V. d. zie ken 11.45 Gewijde liederen. Brussel Vlaams WOENSDAG 16 MEI BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. (verv.) 12,50 Beurskron. 13.00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 Schoolradio 15,00 Liederen 15,30 Heden daagse kamermuz. 16,00 Beursber. 16,06 En gelse les 16,21 Gevar. gram. 17,00 Nws. 17.15 Kamermuz.. 17.50 Boekbespr. 18,10 Filhar- monia ork. 18 20 V. d. sold. 18,50 Sportprogr. 19.00 Nws. 19.40 Muz. v. d. jeugd 19,55 Symf. ork. 20.00 Klankbeeld over de missie 20,15 Gevar. muz. 20.55 De zeven kunsten 21,10 Lichte ork. muz. en sol. 22.00 Nws. 22.15 Chansons 22,55 Nws. 23,00-23.15 V. d. zee lieden. RriisseJ Fran« WOENSDAG 16 MEI BRUSSEL 484 m 11.55 Gram. 12.03 Gev. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14,03 Omr. ork. en sol. 15.03 Muz. v. d. Jeugd 15,30 Gram. 16,08 Gev. gram. 17.00 Nws. 18.30 fazzmuz. 19,30 Nws. 20.00 Chansons 20.30 Denkbeeldig conc. 21.45 Gram. 22,00 Wereld- rws. 22.55 Nws. duren, hoopte zij? Mocht ze vragen of het een kwestie was van confrontatie? Haar tong gleed belust langs haar zwaar gelipstickte mond. ,,Je zou haar zelfs met geen stok wegkrijgen," merkte Perquin op, toen zij veilig was opgeborgen bij de anderen. ,,Gek, zij kent mevrouw Hulstein he lemaal niet en toch popelt ze bij de ge dachte haar van moord te zien beschul digen." Sensatiezucht," meende inspecteur Dorrepaal somber. ,,Maar of u nu wat aan haar verklaring heeft?" ,.Ik hoop op een bevestiging van een andere kant," zei Perquin. .,Maar ik had, eerlijk gezegd, gedacht dat de bewuste persoon hier al zou zijn." „Heeft de persoon in kwestie een op roep gekregen?" „Neen, ik hecht er sterk aan dat die uit eigen beweging komt. Wacht, daar heb je weer iemand." Maar het was alleen maar Jetje ge weest, die met haar gewone air kwam binnenstappen. Jetje was met alle ple zier bereid de verklaringen, die zij op dat gedenkwaardige autotochtje door de regen aan hoofdinspecteur Perquin al converserend had gedaan, nog eens en dan in meer officiële vorm gegoten te herhalen. Hierna verdweer ook Jetje in de kamer, waar de loopjongen, de goed hartige Marie en de dame met het pin chertje haar waren voorgegaan. (Wordt vervolgd) SERVICE Indien een inwoner van Olden burg of een vreemdeling, die in deze Duitse stad op bezoek is, te diep in het glaasje heeft gekeken, zodat hij niet meer bekwaam is om zijn auto te besturen, dan hoeft hij maar het telefoonnummer 01 te bellen en even later verschijnt een agent van politie, die hem keu rig naar huis rijdt! KRAP Als de bevolkingsaanwas blijft aanhouden zoals hij nu is, dan is er in de V.S. in het jaar 2611 nog één vierkante voet grond per persoon beschikbaar. OH! „Weet je wat voor een dag het is?" vroeg de jonge vrouw toen haar echt genoot zijn ontbijt had verorberd en opstond om naar de tram te hollen. Menend, dat het een ot andere ver- jaardag was en omdat hij niet wilde laten blijken, dat hij die vergeten was, legde hij zijn tas neer, nam haar in zijn armen en gaf haar een lange kus. „Goeie hemel", zei zij, „wordt het voortaan elke dag zo wanneer de vuilnisemmer naar beneden moet? GEHEIM Toen John Barrymore eens een vin nige woordenwisseling had met de hoofdrolvertolkster, richtte zy zich eensklaps in haar volle lengte op en zei: „Mag ik u er aan herinneren dat ik een dame ben?" „Ik zal uw geheim aan niemand verraden", fluisterde Barrymore- „Moeder, ik heb uw fiets even gerepareerd". elevisieprosramma WOENSDAG 16 MEI KRO: 17,00 V. d. kind. NTS: 17,35 Jeugd- journ. RKK, CVK, IKOR: 17.45-18,05 Progr. over de Bijbel v. d. jeugd. NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. VARA: 20,20 Achter het nws. NTS: 20,35 Onbekend talent. VARA: 21.05 Zij die wij vergeten, doc. over de positie van de minder-validen in de welvaartsstaat 21,55 De tweeling, tv-film 22,20 Sport VLAAME BELG. 17,00-18,30 V. d. jeugd 19,00 Mijn vriend Flicka, tv-feuill. 19,30 Tus sen water en wind, doc. film 20,00 Nws. 20.25 Het manneke 20.30 Liedjesprogr. 20,50 Tv- western 21.40 Verover de aarde, wetensch. rep. 22,25 Nws. FRANS BELG. 18.30 V. d. jeugd 19.00 Act. uit de jaren 1943-1944 19,30 V. d. landb. 20,00 Nws. 20,30 Rep. van het filmfestival in Cannes 21,00 Les enfants nous regardent, film 22,30 Nws. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) De komende dagen zal een filmploeg van de K.R.O.-televisie onder leiding van regisseur Ben Mettrop en productie leider Willem van der Poel in het be kende Limburgse „Witte stadje" Thorn, opnamen maken voor een t.v.-documen taire. De script is van de hand van de bekende Limburgse journalist Pierre Huyskens, die daarin o.a. bijzondere aandacht zal besteden aan de historie van de beide befaamde muziekkorpsen van Thorn. In deze documentaire zullen de kijkers kennis kunnen nemen van de befaamde historische „vete" tussen de beide harmonieën, de „bokken" en de „geiten". Onder leiding van de huidige burge meester van Thorn, de heer Smeets. wordt thans naar een „entente cordiale" gestreefd, waardoor het mogelijk zou worden, dat beide gezelschappen te samen een concours uitschrijven. In vroeger dagen was het praktisch on mogelijk, dat de dochter van een „geit' in Thorn trouwde met de zoon van een „bok". Deze „gemengde huwelijken" waren een doorn in het oog van de ge meenschap. De Hoge Raad heeft gisteren een cas satieberoep behandeld van G. J. L., kap per te Rotterdam, die in eerste instantie door de rechtbank te Rotterdam en in hoger beroep door het Hof in Den Haag is veroordeeld tot vijftien jaar gevan genisstraf wegens moord op het 8-jarig jongetje M. Nivard te Rotterdam, ge pleegd op 8 februari 1961. Er werden twee middelen van cassa tie voorgesteld, onder meer behelzende dat de bewezen verklaring niet kan wor den afgeleid uit de gebezigde bewijsmid delen, met name, dat de requirant met de opzet, laat staan met het oogmerk, om hem van het leven te beroven, de jongen in het water van een sloot heeft gelegd. De advocaat-generaal mr. 's Jacob, zal 20 dezer conclusie nemen. (Advertentie) morsvrij De Tweede Kamer heeft met algemene stemmen haar fiat gegeven aan de nieu we archiefwet. Dit wetsontwerp is op twee artikelen na gelijk aan het ont werp, dat in 1960 door de Eerste Kamer is verworpen. Die twee artikelen zijn er uit verdwenen. Een poging van socialis tische zijde, om althans iets van die arti kelen in de wet terug te brengen misluk te met 79 tegen 40 stemmen. Daarmee maakte de Tweede Kamer wel een bij zonder diepe buiging voor de senaat. Zoals viel te verwachten heeft de beurs zich gisteren voor het grootste ge deelte geconcentreerd op de handel in de Philipsaandelen. Gisteren werden in deze hoek voor het eerst de vijf procent stockdividenden verhandeld. De elect.ro- aandelen openden op 801, ex-stockdivi dend, waarvoor f 400 werd betaald. De slotkoers van eergisteren was 818% voor de aandelen, cum stockdividend. Een zeer vaste stemming dus voor Philips. Dit zat er maandagavond, toen deze aan delen veertien punten opliepen, reeds in. New York nam eergisteren de flauwe stemming voor de Philipswaarden op het Damrak niet over. Dit was voor Amsterdam toen het teken om tot dek kingsaankopen over te gaan, waardoor de koers snel steeg. Ook de overige internationals ver toonden gisteren een vaste tendentie. In de scheepvaarthoek was het rustig. De stemming was iets beter. De leidende cultures schommelden rond het vorige slotniveau. De staatsfondsen werden on der druk gezet door de aanstaande 4% procent lening groot f50 min. ton laste van de Bank voor Nederlandse Gemeen ten, waarvoor op 24 mei a pari de in schrijving openstaat. Vooral de staffel- lening lag in deze sector flauw in de markt. Ook de leningen Bank voor Ne derlandse Gemeenten werden onder druk gezet. Genoemde lening werd door de beurs wel verwacht doch men had haar liever op een later tijdstip gezien. 14-5 15-5 Ned. '59 Ned. '47 AKU Hoogovens Philips Unilever Kon. Olie Scheepv. Unie A'dam Bk Kon. Zout 41/4 A cA GBA cA A A A cA 991J 8834 354 655% 818'è 153.75 133.80 13234 370 876 99U 88 Je 36134 671 Va 8O834 157.90 135.35 134*2 370 890 NABEUESKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 363—365; Kon. Olie 136.50139 70' Philips 805 gb—814 gl; Unilever 158.10 158.90; Hoogovens 668674. 18. De aankomst van de bus op het dorpsplein te Pebbel baarde enig op zien. Allereerst verscheen veldwachter Zeeg, die bij het uitstappen hevig aan zijn oor werd getrokken door Minter Onmiddellijk daarop werd dit ventje zelf met een flauwe boog de bus uit gestoten door een vreemde geit, die hals over kop van de treeplank sprong en tenslotte kwam mevrouw Silver- schraep tevoorschijn in een japon die geheel met blus-schuim was overdekt. De dorpelingen bij de halte keken el kaar aan. ..Het is ook altijd wat met die bus,' merkte iemand op. „maar dit keer is er denk ik binnenin iets mis gegaan, inplaats van in de motor." Mevrouw Silverschraep riep luid. dat zij haar beklag zou doen bij de burge meester. „Dan zou ik toch eerst maar een schone japon aantrekken, dame." riep Hendrikus Naaldhout schamper van ach ter het stuur, maar gelukkig werd deze opmerking overschreeuwd door veld wachter Zeeg. „Hou die geit!" riep hij op bevelende toon. Het dier draafde over het plein, maar Hinter had nog niet zoveel oefening als zwiergeit, en hij kon niet erg goed Izien. Daardoor kwam het. dat hij blin delings het schoolplein opliep, waar juist vrij kwartier gehouden werd... morSvrij

de Stem | 1962 | | pagina 9