irrentie vereld Hoe Prinses Precies genas Dr. Paardekooper mag niet naar België Die knappe Hans toch ^iljo ede rela Tweemaal het ABC Uit onze brievenbus tNHUIZEN IKOOP EG-verdrag: omotie van ardenburg Prins Philip als fotograaf Koninginnedag Raadsels De omgekeerde ppjdM Stoppeldijk C.A. e prijzen KtS „ER ZIJN GEEN BELGEN... Méér knoeiende apothekers Eindhoven? in Walvis met poten Twee doden bij verkeersongeluk JE ZIET ZE WEER STEEDS MEERtt Radium en as De prijzen van melk, pap en yoghurt Tijl Uilenspiegel Het muisje CORRESPONDEREN Lente Vakantie de mogelijkheden die veror- van het E.E.G.-verdrag biedt, buitenlandse circussen in één zou, aldus heeft de vereniging belangen van Nederlandse cir- medegedeeld catastrofaal voor ^rlandse circussen zijn. Deze heeft zich inmiddels ook in tot de gemeentebesturen ge- et meer de centrale overheid gemeentelijke overheden zul len aan welk buitenlands circus erlandse tournee zal worden ge- het, volgens de heer Kersten, ïlijk, dat de Nederlandse ge'. elk jaar tijdig overleg plegen, r kan worden voorkomen, dat door alle mogelijke buiten ondernemingen wordt over- dat de in Nederland gevestigde dernemingen ten dode zijn op- ren en dat verschillende buiten- mdernemingen die een stand- ij de Nederlandse steden hebben aagd ieder voor zich geen aan- nde tournee verkrijgen. Als voert de heer Kersten aan, gezamenlijk overleg van de ge- omtrent het geven van speel- ngen aan buitenlandse onder- n zou kunnen geschieden in de e bijeenkomst van de markt- (directeuren van markt- en rnsten) die in de regel in hun iet meest met de circussen te lebben. rdenburg was het feest als ge- de promotie van de club van 1 naar de vierde klas KNVB. De rijd tegen Renesse werd keurig gewonnen. reserve eerste klas kwam Ter- 2 weliswaar tegen hekkesluiter 2 maar juist met de hakken sloot (2-3) maar het was genoeg ampioensvlag te kunnen hijsen. Sport 3 stuurde Luctor 2 met le- naar Heinkenszand terug tweede klas A werd Kruiningen sr zelf te spelen kampioen, ent Noormannen werd door Domburg beentje gelicht (3-1) tdplaats-bewoners eisten meteen ie plaats op. In de derde klas Matrijzen 3, getuige de 7-0 uit- n moeite met Volharding 2. In de as B bleef Aardenburg 3 tegen at 2 baas in eigen huis (5—1) t Noormannen 2 in zijn laatste 1 met 06 het onderspit delven zendijke. derde klas C versloeg Koewacht irde van Corn. Coys met 1-8 en kende drt de Koewacht-reser- ampioenstitel in de wacht sleep- door Sluiskil 2 gewonnen pro- daaraan niets meer verhelpen, 3e stand aan de kop: Koewacht Sluiskil 2 1827., le bekercompetitiè van de afde den de volgende resultaten ge- Ar Domburg—Noormannen 3-/, irg 4Walcheren 33. B: Breskens 2-Groede 1-2, Groep lplaat-HVV '24 3 13-0. Groep D: Boys 2Volharding 2-2, Patrij- eelandia2 1-0. Ondertrouwd: Nelly Freyser en J. P. M. Sarneel kand. not. St.-Jansteen, Jos Everaartstraat 15 Breda, Duivelsbruglaan 86 Huwelijksinzegening op za terdag 19 mei a.s. om 10,30 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te St.-Jansteen. Receptie van 1516.30 uur ten huize van de bruid. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen). Geboren: Marianne, dochter van de heer en mevr. Van Elsacker, Voordouw, Tho- len. Jacob-Pieter, zoon van de heer en mevr. De Reiger- Beeke, 's Heer Hendriks kinderen. Overleden: Mevr. A. v. Rossum, 51 jaar, Den Den Bosch. De heer P. Elen- baas. 77 jaar. Nieuw en St.-Joostland. De heer J. de Wijs. 94 jaar, Zeist. De heer J. Brabers, 72 jaaf« Tilburg. Ter overname „CAFé VELDHOF" (Verlof A.) in een der grote steden in Zeeland. Overname som f 5500.— Omzet f 30.000.— Lage huur. MAKELAARSK ANTOOR L. A. v. OPSTAL ZN. Jacoba van Beierenstraat 1 Goes, Tel. 5405 b.g.g. 5375 van afgevaardigden op 52 om half tien voorin- ^ug. Cattoir in de Koning van De Voorzitter, W. P- Staal arden. Gelegen Parallel- enulaan, Terneiizen. jnsdijk, Weegbrug, Axel 11 iparaten piiz. enz. Tel. 2976 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 16 MEI 1962 Het Belgische ministerie van justitie leeft een uitwijzingsbevel uitgevaardigd tegen de Nederlandse leraar dr. P.C. Paardekooper. Deze zou dinsdagavond in de universiteitsstad Leuven een voor dracht houden over het thema „Er be- daan geen Belgen". Het besluit van de ninister van justitie, P. Vermeylen, is Miomen op grond van overweging, dat het niet gebruikelijk is in België aan reemdelingen machtiging te verlenen ch in binnenlandse aangelegenheden te nengen of standpunten in te nemen in oinnenlandse politieke kwesties". Het uitwijzingsbevel betekent, dat dr. Paardekooper niet alleen een vefbod is >pgelegd om in Leuven te spreken, maar n het gehele land. Tot nader order is iet hem verboden aldus werd van de '.ijde van het ministerie van justitie me- I degedeeld naar België te komen. „Ik zal mij naar dit verbod voegen. Ig ga geen dwaze dingen doen, ik ga in het geheel niet naar België", zei dr. Paarde- koper tegenover U.P.J. Dr. Paardekooper zei te geloven dat het uitwijzingsbevel het rechtstreeks ge volg is van een felle lastercampagne, welke sedert geruime tijd in de Frans talige pers van België tegen hem gevoerd wordt. Daarom ook meende dr. Paarde- (Advertentie) kooper dat het uitwijzingsbevel een zui ver Belgische aangelegenheid was; hij zag niet waarom er sprake zou kunnen zijn van medewerking door de Nederlandse regering aan deze uitwijzing, of van „sa menspanning" tussen Brussel en Den Haag. Aanvankelijk zou dr. Paardekooper dinsdagavond gesproken hebben in de Leuvense universiteit. Maar ineens wa ren in deze universiteitsstad geen ver gaderzalen beschikbaar. De organisatoren van de lezing, de Vlaamse Volksbewe ging, maakten door de nood gedwongen, andere afspraken: dr. Paardekooper zou per auto in Eindhoven worden afgehaald en zijn lezing houden in Herent, op korte afstand van Leuven. De Belgische rege ring had het dr. Paardekooper verboden in Leuven te spreken maar had aan vankelijk geen bezwaar tegen een spreek beurt elders. Dit besluit is dinsdagoch tend achterhaald door het uitwijzings bevel. Overigens staat dr. Paardekooper vol ledig achter het streven van de Vlaamse Volksbeweging maar hij ontkent in Bel gië aan politiek te hebben gedaan. Hij zegt: „Ik ben blij dat ik alleen over cul turele onderwerpen gesproken heb". (Van onze parlementaire redactie) Het resultaat van het onderzoek naar onregelmatigheden, die zich in Eindho ven met betrekking tot de aflevering en declaratie van geneesmiddelen voor zie- kenfondsrekening hebben voorgedaan, is nog niet bekend. Het onderzoek zou echter kunnen uitwijzen dat het hier niet om één incidenteel geval van een enkele apotheker gaat. Dit heeft mi nister Veldkamp (sociale zaken en volks gezondheid) geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid, de heer De Wolf (K.V.P.) De minister zegt voorts nog dat de ziekenfondsraad reeds geruime tijd in overleg is met de betrokken groeperin gen om een meer geperfectioneerde wijze van berekening en controle uit te wer ken. Over de kwaliteit van de afgeleverde geneesmiddelen behoeft geen enkele on gerustheid te bestaan, aldus de minister (Advertentie) Het voorbeeld van zijn zwager lord nowdon, schijnt voor de hertog van i^ambmgh een prikkel te zijn geweest or eens een stap te wagen op het ge- Diea van de fotografie, zodat de Britse Koninklijke familie op het ogenblik twee fotografen telt, die hun werk met suc ces zagen bekroond. Dezer dagen is te Londen een boek verschenen van de hand van prins Philip over vogels, terwijl hij zelf ook de foto's verzorgde. Het boek „Birds from the Britannia" (vogels van de Briannia), dat de prins niaakte na enige wereldreizen met het Koninklijke jacht Briania, waarbij hij «et vogelleven bestudeerde in verschil lende landen, is met geestdrift door de öritse pers ontvangen. De Britse bladen voorspelden niet alleen, dat het boek een bestseller zou worden, maar ook dat prins Philip uitgeroepen zou worden tot «•de beste fotograaf van 1962". Radio-Moskou heeft gemeld, dat Rus sische vissers een walvis gedood hebben die twee poten had. Volgens het Russi sche bericht „geeft de ontdekking voed sel aan het vermoeden dat de walvis een landdier is geweest". De walvis werd gevang endoor vissers uit Wladiwostok nabij de Koerillengroep. De walvis had twee extremiteiten of benen niet ver van de staart. Een onderzoek niet x-stralen had uitgewezen, dat in deze extremiteiten onontwikkelde dij benen voorkwamen. Twee personen zijn om het leven ge^ komen bij een botsing gistermorgen vroeg op de Eperweg te Ernst tussen een per sonenauto en een autobus. De auto, bestuurd door de heer D. Sloot haak, gemeenteraadslid te Drachten, ge raakte door het natte wegdek aan het slippen, kwam daardoor in botsing met de bus, die van Apeldoorn in de rich ting Epe reed. In de bus was alleen de bestulrder H. De auto van de heer Sloot haak kwam tussen de bus en een boom. Zowel de heer Sloothaak, die 53 jaar was als zijn medepassagier, de 39-jarige heer R. Lens uit Dokkum, werden op slag gedood. De twee andere inzittenden van de auto, de heer W. Visser en de heer W. Plantinga uit Dokkum, werden vrij ernstig gewond naar het Julianazieken- huis te Apeldoorn overgebracht. De bus bestuurder bleef ongedeerd. (Advertentie) Volgens twee geleerden in Sydney, Australië, bevat sigaretteas vier maal zoveel radium als vlees. Radium, zo verklaren zij, kan verscheidene typen kanker veroorzaken en „straling is ge vaarlijker in de longen dan in de maag". Pijptabak bevat slechts de helft van de hoeveelheid radium die in sigaretten wordt gevonden. Het verhogen van de verrekenprijs, gepaard gaande met een afschaffing van de omzetbelasting op room, koffie melk, vla en chocolademelk en met ge lijkblijvende consumentenprijzen voor deze produkten, zal tot gevolg hebben dat de consumentenprijzen voor die pro dukten, die thans de verrekenprijs op brengen en reeds zijn vrijgesteld van omzetbelasting (consumptiemelk, pap en yoghurt) zouden moeten worden ver hoogd. Onder de huidige omstandighe' den is een prijsstijging van deze pro dukten niet gewenst. Dat heeft de staatssecretaris van Financiën, dr. W. H. van den Berge, medegedeeld in een nota naar aanleiding van het verslag van de Tweede Kamer inzake de wijzi ging van de omzetbelasting. Het invoe ren van een differentiatie in de verre kenprijs voor enerzijds die produkten welke reeds zijn vrijgesteld van om zetbelasting en anderzijds de produkten waarvoor dit thans niet het geval is, is blijkens van de minister van Land bouw en Visserij verkregen inlichtingen in de praktijk niet uitvoerbaar, zo deelt de staatssecretaris verder mf""e. Hans zijn verjaardag kwam dich terbij. Hij ging zijn lijstje maken. Hij had al lang in zijn gedachten: Als ik verjaar vraag ik een knutseldoos. Hu schreef een lijstje; dit stond erop. Een knutseldoos, een kleine trein en een spellenmagazijn. Met zijn ver jaardag kreeg hij een knutseldoos. Dezelfde dag nog ging hij er mee spelen. Hij had de andere kinderen bijna allemaal met een zweefvliegtuig gezien. Dus ging hij er ook een ma ken. Die avond toen hij thuis kwam uit school maakte hij vlug zijn huis werk. Toen ging hy met zijn vliegtuig beginnen. Al gauw had hij wat klaar. Telkens als hij uit school kwam maakte hij vlug zijn huiswerk en ging dan verder met zijn vliegtuig. Toen hij klaar was met zijn vliegtuig moch ten zijn zusjes komen kijken. Ze zeiden: „Wat kan Hans dat toch goed". Liesje zei: „Wat is dat daar voor aan de neus van het vliegtuig?" Nelly van Oort Schansstraat 28, Raamsdonk. A is een aapje dat zit in een kooi, B is een beertje dat ligt op wat hooi. C is Corrie die eet een koek, D is Dinnie die heeft een boek. E is Embert die gooit tegen 'n ruit, F is Frans die heeft een fluit. G is Gert die, is zo zoet, H is Hans met een zwarte snoet. I is Inneke die knipt met een schaar, J i s Jan die heeft krullen in zijn haar. K is Kees die valt pardoes, L is Lies die heeft een poes. M is Minnet die is niet zo kwaad, N is Nico die heeft een plaat. O is Oma daar logeer ik graag, P is Piet die daar met die kraag. Q is een letter daar weet ik niets voor R is René die zingt op het koor. S is Simon de tovenaar, T is Tante die heeft schoenen twee paar. U is de stad Utrecht daar woon ik ja, V is de veerman die kijkt in zijn la. W is Wim die eet rijstebrij, X is een letter die hoort nergens bij. IJ is een ijsbeer die ziet een klont klei, Z is de zee daar kom ik in de maand mei. Steven Kolsteren Wilhelminalaan 32, Raamsdonksveer. A is Annie die heeft een nieuwe das, B is Betsie die krijgt een winterjas. C is Coby die zit te lijmen, D is Dini die zit te rijmen. E is Evie een aardig kind, F is Finie die ik erg kattig vind. G is Gina die leest graag een boek, H is Hennie die eet een lekkere koek. I is Ineke die is mijn schoolvriendin, J is Jenneke die zingt; Houd er de moed maar in. K is Kitty die zit in mijn klas, L is Lea die stapt in een plas. M is Marion, zij is mijn zusje, N is Nanda, zij krijgt een kusje. O is Olga die staat in de hoek, P is Petra die heeft een kloek. Q is de letter daar weet ik niets voor, R is Ria, die krijgt een klap om haar oor. S is Sonja die staat altijd klaar, T is Tini die doet altijd raar. U is Ursula die kan goed tekenen, V is Vera, zij kan slecht rekenen. W is Wil die is dol op t.v., X een letter die tel ik niet mee. Y is Yvonne die heeft veel pret, Z is de 26e letter van het alfabet. Marion en Dini Claas Oude Bogerd 11, Breda. Maria zei: Dat is een propellor". De volgende dag keek hij of er nog iets mankeerde. Nee hoor, er man keerde niets aan. Daags daarna nam hij het mee naar school en liet het de meester zien. De meester zei: „Jij krijgt van mij een dikke tien voor het maken van het vliegtuig", 's middags toen Hans thuis kwam, vertelde hij wat de meester allemaal gezegd had. 's A- vonds begon hij weer vlug met zijn huiswerk, pakte een stok en een ste vige draad en bond die aan het vlieg tuig. Hij had nu een zweefvliegtuig en nog wel een dat hij zelf gemaakt had. Hij had er veel pret mee. Nu heeft hij het vliegtuig mooi zil- ver geverfd met rode lichten en blauwe letters: K.L.M. „Ja onze Hans toch", zegt moeder en vader voegt er aan toe: „Onze jongen zal het ver brengen". Marie v. Ostaijen Hulsdonkstraat 15, Zundert. 's Morgens van het Oranjefeest was het een hele drukte en voor ons een heel gesjouw. We vertrok- ken 's morgens om negen uur met de bus naar de Grote Markt met onze hele club. Fier trokken wij door de stad en wij hadden veel plezier. Moe van het lopen trokken wij weer naar de bus en die bracht ons naar het parochiehuis. Daar werden we getrakteerd op rollen snoep. Daar fristen wij van op en toen gingen we naar het sportpark om onze kunsten te tonen. Daar mijn spek zo vast zat moest ik lang happen, dus geen prijs. Maar het was voor ons toch een onver getelijke dag. En wij hopen op het volgend jaar. Lia van Oosterhout Zuilenstraat 65, Breda. Het was dan alweer moederdag, Ik maakte een versje als dat mag. Wat zou ik moeder geven? Iets waar ze blü mee kon wezen. De mooiste gave was gewis, Dat haar kind braaf en gehoorzaam is. Dat blijven we proberen, Dan kan moeder nog lang leven. Maria Kennis, Oekelse straat 13, Rijsbergen. Kennen jullie Tijl Uilenspiegel niet? O, dat is me zo'n deugniet. Hij zit vol grappen en streken, Maar toch heeft hij niets kwaads op zijn geweten. Hij houdt zich aan zijn woord, Maar vooral op het slappe koord. Voor jong en oud, voor rijk en arm, Loopt hij nogal warm. Zo zie je wel dat Tijl een echte grappenmaker is, Maar vooral in de geschiedenis. Tonny de Bont Oostelndseweg 2, Sprundel. Joke de Coninck Gildenweg 7a, Gorichem. In een heel klein huisje, Woont een aardig muisje. Hij heeft een klein lief bekje, En voor zijn huisje staat een spier wit hekje. Eens zat een poesje op de loer, Voor het gaatje in de vloer. „Piep", zei het muisje, En kroop weg in zijn huisje. Ria van Leijsen Schoolstraat 12, Molenschot. José Vermeulen Noordhoek 6, Klundert. 1. Waarom kraait de haan al tijd met zijn ogen dicht? 2. En waarom loopt hij altijd dwars over het karspoor? 3. Waarom staat er een haantje op de kerktoren? 4. Een jager schiet een haas een poot af. Hoeveel poten heeft de haas over.? 5. In welk boek kan men niet lezen? 1. Omdat hij zijn liedje van bui ten kent. 2. Omdat hij niet ach terom wil lopen. 3. Als er een kip op staat is het te ver om eieren te rapen. 4. Geen; hij komt er een tekort. 5. in het orgelboek. Mathi van Ginneken Emmaweg 6, Made. Wie wil corresponderen met Tieny van Bijnen, 13 jaar. Haarsteeg, De Hoeve B63. XXX Ik zou graag een correspondentie vriendinnetje willen hebben. Ik heet Jopie Kniesels Haagweg 367, Breda. En ik ben 12 jaar en zit in de eerste klas van de Ulo. XXX Wie van ongeveer 15 jaar wil cor responderen met meisje van 14% jaar Ik spaar filmsterren. Myn adres luidt: Truus Jadsjefski Rijnstraat 50, Bre da. Adje Vermeulen Noordhoek 6, Kludert. De lente is gekomen, Hij is wel laat van het jaar. Ik zie al hyacinten, Maar het zijn er nog maar een paar. In februari zag ik al zes leuke sneeuwklokjes staan. Het leken danseresjes, met witte rokjes aan! En ook de mooie lissen staan aan de waterkant. Alles is weer mooi en nieuw, de lente is in het land! Ruth Terwiel Zandberglaan 53, Breda. De schoen zit in de voet. De neus zit op de bril. De kachel staat op de pan. Het kast ligt in de vlees. De pols zit om het verband. De kachel hangt aan de pook. De muur hangt aan de handdoek. De krant heeft de handen vast. De kom zit in het water. Het bed ligt op de deken. Corrie de Jongh Pastoor Oomenlaan 71 Prinsenbeek. De stoel zit op vader. De muur hangt aan de spiegel. De vloer staat op het bureau. De muur hangt aan de handdoek. De schoorsteenmantel staat op de klok. Het bureau staat op de radio. De vloer staat op de kachel. De kachel hangt aan de pook. De koe leidt de man. De eg staat voor de tractor. De koe hangt aan de melkmachine. Kees Hermus Kortelandekensweg 2 Zevenbergsche Hoek (NB). 9 jaar Het is weer vakantie geweest, De dagen waren echt een feest. Ik ben ook op vakantie gegaan, Al was het niet zo ver als de afstand tussen zon en maan. Maar nu moeten we weer aan de slag, Voor dag en dauw, elke dag. Rekenen en vooral geschiedenis, Dat toch een echt fijn vak is. Yvonne van Dyck Laan van Mertersem 42, Breda. Pasen is al weer lang achter de rug. En toch moeten wij nog iets over Pasen zeggen. Zoals jullie wel weten hebben we erg veel tekeningen over Pasen gekregen en die konden natuurlijk niet allemaal in de krant komen. Maar bij een van die teke ningen was een aardig wensje en dat had eigenlijk wél geplaatst moeten worden. We willen het jullie toch nog laten lezen, ook al is het zo veel te laat: Al ben ik nog pas 9 jaar Heb ik voor Pasen mijn tekening klaar. Zalig Pasen wens ik aan haar of hem. Die vandaag leest De Kleine Stem. afz. Franny Smans St. Jozefstraat 29, Dongen. En nu het stapeltje tekeningen dat vandaag al weer tevergeefs om een plaatsje heeft gevraagd. Ze zijn van: Leny en Jozeke Dorlo te Prinsenbeek, Elisabeth van Gestel en Bep Spronk te Breda, Brigitje en Eric Kint te Clinge, Dimphie van Rooy, Breda, Johanneke en Bert je de Coninck, Go» rinchem; Julien en Rudi Michielsen, Stoppeldijk; Jacqueline Govaert, Clin ge; Marie-Thérèse (waar woon je?); Nellie Meeren, Dongen; Diana Mekes, Made; Chrisje Broeders, Oosterhout; Ruth en Marvel Terwiel, Breda; Ka- rinka Kostrzewa, Oosterhout; Hanne- ke Klaverdyk, Breda. Dank voor al het moois dat jullie ons hebt gestuurd! Tot een volgende keer en, groetjes van Oom Jan en Tante Thea. £r leefde eens in een klein stadje op een groot kasteel een prinses, prinses Myra. En die prinses was erg precies, daarom noemden de inwoners van het stadje en de mensen op het kasteel haar „Prinses Pre cies". Ze was altijd even netjes op haar spullen, maar als er iets scheef stond of lag dan werd de prinses woedend. De koning en de koningin vonden het maar raar. Op een dag was het ook weer zo. Op het paleis was iedereen druk in de weer, want morgen was de koning jarig. Ze waren allemaal een beetje haastig en zodoende vergat men de prinses. Omdat de prinses altijd de aandacht voor zich opeiste, was ze nu kwaad naar haar kamer gelopen. Daar zag ze dat haar sprei niet goed lag en ze werd woedend. Ze liep naar de grote zaal, waar de koning en de koningin zaten, de prinses zag rood van woede. De koning en de koningin keken elkaar aan: het was weer zo. Toen de prin ses uit de zaal ging, zei de koning tegen de koningin: „Daar'moeten we toch wat aan doen, vrouw". „Ja", zei de koningin, het enige dat we kunnen doen is de dokter erbij halen". Zo gezegd zo gedaan. De ge leerdste dokter werd erbij gehaaldhij gaf een doosje pillen, „driemaal daags" stond er op. De prinses nam ze gewillig in, maar het hielp niets. In het kleine stadje woonde ook een jongen hij heette Amar en hij wist alles van de prinses af. En nu wilde hij gaan proberen of hij de prinses kon genezen. Hij nam een kruikje mee. Toen hij aan de poort van het kasteel kwam, hielden d,e wachten hem tegen en vroegen waar hij naar toe wilde. Amar zei dat hij de prinses wilde genezen De wachters vroegen: Waarmee? Amar liet het kruikje zien en zei: „Hiermee". De schildwachten begonnen te lachen, maar ze lieten hem toch door. Amar werd naar de zaal gebrachtdaar zaten de koning en de koningin. Amar maakte een mooie buiging en richtte zich tot de koning. „Sire. ik kwam om de prinses te genezen met dit kruikje" en hij liet het kruikje zien. „Als je denkt dat je het kunt dan mag je het proberen", zei de koning. „Het is helemaal niet moeilijk, de prinses moet, als ze de woede voelt opkomen, het kruikje pakken en ermee naar de fontein lopen, het kruikje vullen met water en dan moet ze naar haar kamer teruglopen zonder één druppel te morsen, en dan moet ze het wa ter opdrinken. Dat is alles", zei Amar. „Nu, als het helpt", zei de koning, „dan laat ik je halen en dan mag je vragen wat je ivilt". P. van Loon Calfen 76, Ossendrecht. „O, dank u wel" zei Amar, maakte een buiging en was weg. TVa een korte tijd werd er 's morgens op een zonnige morgen aan de deur van Amars huis geklopt. Er waren twee dienaren van de koning. Amar moest meekomen. Toen hij in de zaal voor de koning en de koningin stond, die dolblij waren dat Amar hun dochter had genezen, zei de koning dat Amar mocht zeggen wat hij graag wil de. Amar aarzelde even, maar zei toen met een flinke stem dat hij graag de hand van de prinses wilde hebben. De koning schrok evenmaar toen hij zag hoe flink daar Amar stond zei hij vastbesloten; ,Jtu als je dat graag wilt, maar dan moet je me beloven een goede man voor haar te zullen zijn". En zo gebeurde het. De prinses trouwde met Amar. (~ÏV een dag zaten de prinses en Amar op een bank buiten in het park van het paleis. Toen vroeg de prinses hoe het kwam dat zij door dat doodgewone kruikje genezen was. „Dat is iets heel eenvoudigs", zei Amar. „Als je je woede voelde opkomen, pakte je het kruikje en holde naar de fontein om het te vullen en doordat het koude water over je handen stroomde, werd je woede minder en eer je het water op had was alle woede over". „O", zei de prinses, „zit het zo in elkaar, dan ben ik blij dat ik het nu weet, want ik snapte het maar niet". „Maar nu weet je het dus wel", zei Amar. En toen gin gen ze naar het paleis en ze leefden nog lang en gelukkig. Naverteld door: Ingrid Smtts Grote Spie 14, Breda. i

de Stem | 1962 | | pagina 5