Bordeaux-Parijs: zestien deelnemers 27 VLISSINGEN begint strijd titel tegen Standaard om Organisatie Zandvoort huldigt „safety-first" i wee keer huilen, maar de derde maal lachen Zaterdag start de Ronde van Italië Derby van op ondag de weg mei Eerste ontmoeting tussen Rood Wit en Va ORANJE IN OSLO WIELERSPATTEN Peter Post 4e in Vilvoorde België contra Portugal van Est maal Jo de Roo 2e maal Piet Rentmeester le maal Nieuwe arbiter SPORTHUWELIJK IN VLISSINGEN FFJJENOORD-SUPPOR TERS Z° relt hi> .het althans. Was hij immers niet een der allereerste supporters, die de Rot terdamse rood-witten bijna veertig jaar ge leden, op het Afrikanlr- plein, al stond aan te moedigen Was het niet dezelfde Theo, toen ge groeid tot bloemen- fcy die ettelijke J?ren later, vanaf '17 I tronL Sprong dezelfde I een .suPPorter niet I in w de lucht toen I on.3 ip -adendat is Competitie Trialmcct turnen in Kapelle 2 Nederlanders sullen van de partij zijn Reserve-klassers Brabant-Zeeland Rod Laver wint nu ook in Rome Italianen strijd in voor Chili MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 16 MEI 1962 fcsèSÉBI (Van onze sportredactie) Zestien renners zullen door L' Equipe dit jaar worden toeglaten in „BordeauxParijs" de klassieke wegwedstrijd, die op zondag 27 mei zal worden verreden. De deel neming van vijftien renners staat reeds vast. De zestiende coureur voor de marathon van de weg zal vandaag worden gekozen. Het Franse extra-sportieve merk Raphael-Helyett presenteert twee ren ners, namelijk Jo de Roo en de Belg Mar cel Janssens, winnar in 1960. Antonin Magne van Mercier-BP brengt de Belg Frans Aerenhouts en de Fransman Robert Cazala in de wedstrijd. De ploegleider is van plan nog een derde renner af te vaar digen, die nog gekozen moet worden. Pierre Beuffeuil en Valentin Huot (beiden Frankrijk) komen voor de rit in aan merking. Peugeot-BP heeft ook twee renners definitief ingeschreven, namelijk de Fran sen Roger Colette en Claude Le Menn, De Belg Frans Schoubben is eveneens opgegeven, maar zal vermoedelijk niet aan de start in Bordeaux komen. Raymond Louviot, de directeur-sportif van Leroux-Gitane had aanvankelijk la ten weten, dat hij Marcel Nedellec in de derby zou lanceren. Deze renner blijkt niet in vorm te zijn en werd vervangen door Marcel Delort. Raymond Louviot wil Delort in dienst laten rijden va Jo de Haan en Piet Rentmeester. Bernard Gauthier van Liberia-Gram- merk uit Duinkerken, heeft de oude rot Frangois Mahé ingeschreven. Raoul Remy en Margnat-Poloma verschijnt met de Spanjaard Luis Otano aan de start. Het Belgische merk Poeders Mann treedt aan met de winnaar van het vorige jaar Wim van Est, die gesteund wordt door de Belg Jos Vloeberghs. Guillaume Driessens van Faema-Flandria heeft tot op dit ogenblik alleen Noel Foré op zijn lijstje staan. Er worden nog pogingen in het werk gesteld om ook Peter Post achter de dernies te laten optreden. Het is ech ter niet waarschijnlijk, dat Peter zal ko men opdagen. Tenslotte is er nog Libertas, dat op het allerlaatste ogenblik drie kandidaten heeft opgegeven. Het Belgische team wil Jan Zagers, Piet Damen en Jaap Kersten la ten starten. Wie er eventueel voor Li bertas zal mogen rijden beslist „L'Equipe" vandaag. Zeker is dus, dat vier Nederlanders de mont heeft slechts één renner voor de marathon zullen rijden: Jo de Roo, Jo marathon en wel de Belg Fonne van de Haan, Wim van Est en Piet Rent- Varenbergh. Pelforth-Sauvage, het jonge meester. Tijde?is een zondag te Lima ge speelde wedstrijd tussen een Peru viaans selectie-elftal en de Spaanse club Saragossa, zijn een aantal van de 12.000 toeschouwers slaags ge raakt met de politie. Het tumult begonnadat de arbi ter in de eerste helft een strafschop toekende aan de Spanjaarden. Een deel van het publiek kon zich hier mee niet verenigen en demonstreer de dit door de omheiningen te door breken en het speelveld op te ko men. Toen na veel moeite de orde hersteld was, werd de strijd her vatmet een nieuwe scheids rechter. Het hielp allemaal weinig, want Saragossa won met 4-1. In de Grote Prys van Europa, die zon dag 20 mei op het circuit van Zandvoort wordt gehouden, zullen voor Ferrari rij den de Amerikaan Phil Hill, de Italiaan Giancarlo Baghetti en de Mexicaan Ri- cardo Rodriguez. Van de vijf kandidaten, die Ferrari had gesteld, zijn afgevallen de Belg Willy Mariesse en de Italiaan Lorenzo Bandini. Uitvoerig zijn op de dinsdagmiddag door de KNAC gehouden persconferentie over de Grand Prix de genomen veilig heidsmaatregelen voor het publiek en de renners de reeds opgestelde vangnet ten zijn verstevigd of uitgebreid als mede de medische hulp in geval van on gelukken belicht. Voor het ziekenvervoer zal op de dag van de Grand Prix, alsmede bij andere grote evenementen op het circuit, gebruik mogen worden gemaakt van particuliere wegen door het duinterrein rond het cir cuit. Deze wegen geven, geheel buiten het openbare verkeer om, een snelle ver binding met het Marinehospitaal te Over- veen. Mocht het nodig zijn om veel zie kenauto's te requireren, dan kunnen de aan- en afrijdende wagens zich vlot be wegen, doordat parallelwegen een onge limiteerde pendeldienst mogelijk maken Als aanvulling op het werk van het Rode Kruis op het circuit is een grote autobus ingericht als behandel- en opera tiekamer. Deze wordt geplaatst bij de toegangsweg naar de pits. Zonodig kan de bus worden verreden naar de andere zijde van het circuit, waar een gebouw van een sportvereniging de mogelijkheid biedt om patiënten onder te brengen, die op behandeling zouden moeten wachten. GUIDO CARLESI, de Italiaan, die tijdens een wedstrijd in het zuiden van Frankrijk ernstig ge blesseerd raakte en die niet zou kunnen meedoen in de Giro, moet vijf dagen absolute rust nemen. ,,Als je dat doet kun je toch in de Giro rijden", heeft zijn dokter gezegd. HUUB ZILVERBERG en Piet van Est zijn door Guillaume Driessens nu definitief ingeschre ven voor de Ronde van Italië. Zij zullen als knechten aan de zijde van Rik van Looij strijden. Huub en Piet krijgen nu weer eens 'n kansje internationaal iets te presteren. - MICHEL STOLKER, Jo de Roo, Piet Rentmeester er andere Nederlanders hebben van de bazen van hun rijwielhuizen de opdracht gekregen deel te nemen aan de wielerwedstrijd Midi Libre, die donderdag begint en die zondag eindigt. Voor Jo en Piet is dit de laatste grote trai ning voor Bordeaux Parijs. De beide renners blijven tot eind mei in Frankrijk. WIM VAN EST, Jaap Kersten, Piet Damen, Jacques van der Klundert en talrijke andere ren ners zullen op zaterdag 19 mei deelnemen aan het jaarlijkse criterium van Terneuzen. Het be looft in de Zeeuwse stad een prachtige wedstrijd te worden. LEON VAN DAELE, de Faema-renner, die de vorige week in Meerhout Peter Post en Cees van Amsterdam achter zich liet, zal op woensdag 6 juni ook tot de deelnemers behoren van het criterium te Vlijmen. Hij is de eerste Belg, die inschreef voor deze wedstrijd. - - GERRIT VAN LITH uit Gellicum zegevierde in de Grote prijs van Rheydt. Jo van de Wetering legde beslag op de tweede plaats. Er waren voor deze wedstrijd niet minder dan 206 deelnemers, hetgeen wel een record is. MAARTEN DEN OUTER van de Harrie Berendeploeg, Gerrit van Lith en Rein Hendriks werden ingeschreven als deel nemers aan de Vierdaagse van Berlijn, die van 31 mei tot en met 3 juni zal worden georganiseerd. JULES VAN DER FLAES uit Baarle-Nassau mag ook weer eens in de „Wielerspatten" ge noemd worden. Hij eindigde als tweede in een wedstrijd in het Belgische Merksplas. De Belg Frans van Nijlen was hem iets te vlug af. De amateurcompetitie is prak tisch gesproken voorbij. Alleen in de vierde klasse E moet zich de kampioen nog aanmelden. Zondag 20 mei valt vermoedelijk echter ook in deze klasse de beslissing, want Gloria uit Baarle-Nassau zou zijn supporters zeer teleurstellen, indien thans de titel niet werd be haald. De strijd om de landtitel en om een plaats in een hogere klasse neemt nu echter een aan vang. Het belooft een verwoede strijd te worden, die de voetbal liefhebbers in diverse steden tot juli zal bezighouden. Vlissingen, dat kampioen werd in de eerste klasse E heeft een zwaar week eind voor de boeg. Het speelt zaterdag uit tegen Standaard en het speelt zondag in Vlissingen tegen dezelfde club. Wat moet er van een dergelijke wedstrijd worden gezegd Er valt in feite niet veel over te vertellen. Het is voor de Zeeuwen te hopen, dat zij de kampioens competitie een beetje goed zullen inzet ten. Dat moet tegen Standaard, dat zeker niet de sterkste club is, mogelijk zijn. De Zeeuwen beschikken over een behoorlijke ploeg. Indien Rob Moens zijn schot niet thuislaat zitten er winst kansen in. Velocitas en Quick Nijmegen, alsmede Xerxes ea Jos spelen ook tweemaal tegen elkaar. Quick en Xerxes zijn de favorieten voor deze wedstrijden. In Sint Willebrord zal het zondag een drukte van belang zijn, want Rood-Wit en Valkenswaard, de kampioenen van de tweede klasse, moeten het tegen elkaar opnemen. Zij moeten samen gaan uit maken wie in de eerste klasse mag gaan spelen. De Sint Willebrorders hebben de competitie niet zo sterk besloten. Val kenswaard heeft tot einde toe overwin ningen behaald. Rood-Wit moet proberen thuis te winnen om toch minstens een derde wedstrijd af te dwingen. De kampioenen van de derde klasse beginnen ook aan hun promotiewedstrij den. R.W.B. krijgt visite van Zeeland Sport en Sparta ontvangt S.M.G. uit Sint Michielsgestel. Ook in deze zijn voorspellingen uiterst moeilijk te maken, elkaar in het veld. De beide wedstrijden eindigen vermoedelijk in overwinningen voor de thuisclub. In de tweede klassen ziin de feestelijkheden geëindigd. In de derde klasse C ontmoet Voab R.K.T. V.V., hetgeen een zege voor Voab kan worden en speelt Boeimeer tegen W.V.O. Hier hebben de wapendragers de beste papieren. In de vierde B resteert T G-p- Haarsteeg, dat een zege voor de be zoekers dient te worden en Heusden D.S.C., waarin de thuisclub de punten machtig kan worden. In de vierde klasse E moeten nu de beslissingen gaan vallen. Indien Gloria uil Baarle-Nassau <31 punten uit 21 wed strijden) in Berkdijk één puntje weet te veroveren is het kampioenschap een feit. Winnen de jongens uit Baarle- Nassau niet en zegevieren hun belagers van G.S.W.B. wel (29 punten uit 21 wedstrijden) dan moet er een beslissings wedstrijd worden gespeeld. In de vierde klasse F neemt Noord- hoek afscheid van deze klasse in een match te Oudemolen. Zundert heeft het genoegen kampioen T.A.C. te mogen be groeten, terwijl Raamsdonk en Madese Boys duelleren om de tweede plaats. 'Tranen met tuiten Dat was zo op tweede paasdag, toen Feijenoord gelijk speelde tegen PSV. Tranen met tuiten, dat was zo een week later, op zondag 6 mei toen Feijenoord in Venlo tegen VVV verloor met het kleinst mogelijke verschil. Beide nachten vooraf gaande aan de hete duels was er één sup porter, die niet geslapen had, de heer Theo Rauxloh. Aan de voor avond van de wedstrij den was hij, om acht uur, zijn wagen gaan versieren. ZIJN club Feijenoord ter ere I nreS£nt was °P dé KromSeStl^atweg ofwel I Zandweg van pi- het stadion I werd n001C* geopend I Twe^eP00rd won» van I veniSCh?- Feijenoord I striG<0r volgende wed- I 'l—n cVan Arsenal, met Lni Tehenoord won I Arl j^ar daarop van I 1 ,oer kampioen I va" Engeland na galmt het clublied I -Geen woorden, I as Feijenoord één.. Qpnieuw heeft dit lied weerklonken, thans De versierde bloemen wagen van Theo stond dinsdag in het middel punt van de belangstel ling. in de Bredase dreven. Op de Markt.. Bloemrijk, gelijk zijn eigen business, is Theo van Benjelux op de Markt. Een rauwe klant, zeg gen de mensen. Leve Feijenoord. zeg gen de dames en heren, die hem een warm hart toedragen, ornaat hij met dezelfde trouw hartigheid, waarmee hij Feijenoord bijna veertig jaar met zijn aanwezig- leid vereert, ook de Bredase Markt bezoekt. „35 gangen hebben ie spelers met hun 'campioensdiner ge had", vertelt zijn vrouw Jean. „Je vergeet de 36ste zegt Theo, goed van de tongriem gesneden ..„de stoelgang.." Dit typeert ergens de vaardige handelsman, die, soms rauw van tong, ruw van bolster, een hart van goud ver bergt. ,,M'n longen heb ik uit m'n lijf geschreeuwd, drie weken lang", zegt Theo. ,,En hij kan een keel opzetten", zegt Jean eerlijk, die vele, vele jaren lief en leed met dit schilderachtige lid van het gilde der ..Straat-, rivier- en vishandel" deelt. Aldus kon het gebeu ren, dat gisteren, juist op de kop van de Bredase Markt, een uur lang een straatorgel zijn jubelende klanken deed opklateren tegen de tinnen der gevels. ,,Theo van Benjelux", zoals dan zijn populaire naam luidt, had dit orgel ge huurd zijn club, Feijenoord, ter ere Èn Neleman, de man van dit orgel, draaide graag. Want hij vond een aan verwante ziel Ook iemand die van muziek houdt, muziek in het leven..., Theo van Feijenoord, de club, waarvoor hij leeft en sterft. Vandaar twee traan-doorwaakte nach ten, omdat Feijenoord verloor. Vandaar enkele dagen feest. Omdat de club, die er het meeste recht op heeft, kampioen gewor den is Feijenoord Eerst toen kon Theo lachen. En feest vieren.... Dinsdag werd op het stadhuis te Vlis singen het huwelyk tussen de Neder landse turnster mej. Nel Fritz en de heer N. Zandee voltrokken. Hiermee is de turnperiode van mej. Fritz afgesloten. Zij hoopt echter als mevrouw Zandee tot even goede prestaties te komen. Mevrouw Zandee-Fritz, die in 1960 aan de Olympische Spelen in Rome deel nam was in 1958 reeds Europees kam pioene geworden bij wedstrijden te Kra- kau in Polen. In datzelfde jaar werd zij Nederlands kampioene te Haarlem. Ook in Frankfurt en Oostenrijk heeft mevr. Zandee de eer van Nederland verdedigd. Haar laatste wedstrijd als Nel Fritz speelde zij te Kapelle. Zij kreeg hier de eerste prijs in het individuele klassement, In haar nieuwe woonplaats, Ulven- hout, heeft nog geen geschikte ver eniging gevonden, ,waar zij haar trai ning voort kan zetten. Dat zij dit laatste vast van plan is bevestigde zij vol vuur. Momenteel is zij al wel lid van de turn vereniging Prins Hendrik te Breda. Dat dit huwelijk in het teken van de turnsport te Vlissingen stond is natuurlijk niet te verwonderen. De kleine meisjes van V.T.V. de vereniging waar mevrouw Zandee-Fritz lid van was, zorgden bij het stadhuis voor een feestelijke ere haag gevormd door knotsen en hoepels, In de eerste klasse E (alle beslissingen zijn gevallen) treden Boxtel De Spechten en Alliance Tongelre tegen De door de gymnastiekver. „Olympla" te Kapelle, onder auspiciën van de Zeeuws Brabantse Turnkring, georgani seerde Trialmeet tussen de Dordtse Turnkring, de Brabants Gelderse Turn kring en de Zeeuws Brabantse Turnkring is in een ruime overwinning voor de Zebra's geëindigd. Zowel by de dames als de heren kwam de Zebra-ploeg op de lste plaats. Ook in het individuele klas sement waren de eerste plaatsen voor de Zebra, mej. P. Fritz werd le by de da mes en J. v. d. Sande by heren. Dit overzicht van de Zebra wil echter geenszins zeggen dat de beide andere kringen slecht zouden hebben geturnd. Het wedstrijdpeil kan goed genoemd worden, waarbij regelmatig van zeer goed turnen genoten kon worden. Het was bijzonder prettig te zien dat in al de kringploegen, zowel bij dames als bij heren, een of meer voor de toe komst veelbelovende krachten waren opgenomen. Aangezien zij over het alge meen zeer goed hebben voldaan kan hiervan bij een intensieve training, het beste voor de toekomst worden verwacht. Een speciale vermelding verdient bij de dames de zeer jeugdige Carla van Vee nendaal uit Eindhoven, die met haar met veel zwier en elan gebrachte lang niet gemakkelijke oefeningen een gemiddelde van 8.44 p. per wedstrijdonderdeel be haalde met als hoogste 9 punten voor haar vrije oefeningen. Bij de heren vermelden we B. Ver- mandel uit Sas van Gent en C. Meesters uit Bergen op Zoom, die beiden een gemiddelde van 8.75 p. behaalden en zich daarmede direct achter de bekende keurturners plaatsten. Op zaterdag 19 mei wordt in Milaan het start schot gegeven voor de Ronde van Italië, de tweede grote, internationale etappewedstryd van het seizoen. Vincenzo Torriani heeft een ronde ont worpen, die opnieuw tot de verbeelding van de wielerfans zal spreken. Niet minder dan 4154 kilometer moeten door de renners worden afgelegd in deze Giro. Natuurlijk, de Italianen zijn de grote favorieten voor hun eigen wedstrijd. Zij zullen trachten in de Giro revanche te nemen voor de serie neder lagen, die zij in de afgelopen maanden in de klassiekers hebben geleden. Imerio Massignan, Arnaldo Pambianco, Guido Carlesi, Rino Bene- detti, Guido de Rosso, het zijn allemaal namen, die voor de eindzege in aanmerking komen. Zeer benieuwd is de wielerwereld wat Rik van Looij in deze wedstrijd gaat verrichten. De wereld kampioen heeft na Parijs Brussel vakantie ge nomen. Hij heeft hier en daar nog gereden maar geen krachten meer aangesproken. Rik van Looij zal dus fris in de Giro verschijnen en hij niet alleen, want Guillaume Driessens (ook wel eens Lomme de Slaper genoemd) heeft de wereld kampioen omringd met verse krachten als Piet van Est, Huub Zilverberg, John van Tongerloo en nog enkele Belgen. Deze mannen zullen de wereldkampioen naar de eindzege moeten voeren. Of dat zal lukken De volgende weken zullen het bewijzen. Na een voorspoedige vliegreis met een KLM-Hjntoestel, dat onder meer ook burgemeester H.A.M.T. Kolfschoten van Den Haag voor een zakenreis naar Oslo vervoerde, is het Nederlandse voetbal elftal dinsdagavond in de Noorse hoofd stad gearriveerd. Vrijwel direct na aankomst in het hotel verzamelde Elek Schwartz zijn mannen voor een tochtje naar het Ulle- vel-stadion, woensdagavond het toneel van de strijd tegen de Noren, waar een lichte training op het programma stond. Bij die training kreeg de Nederlandse bondscoach zijn eerste moeilijkheden. Hoewel linksbuiten Piet van der Kuil de oefeningen kon meemaken, had de kleine PSV'er nog steeds last van zijn lies. Het staat daarom nog niet vast dat de Eind- hovenaar woensdagavond tegen het Noor se team in het veld kan komen. „Het is voor negentig procent zeker dat Van der Kuil kan spelen", zei een wat sombere Elek Schwartz na afloop, „maar absolute zekerheid heb ik daarover nog niet". Mocht Van der Kuil onverhoopt toch niet kunnen worden opgesteld dan zal de bondscoach een beroep op de reserve speler Kerkhoffs moeten doen. Willy Schoeders werd dinsdag eerste in een wielerwedstrijd die in Vilvoorde bij Brussel werd verreden. Peter Post eindigde als vierde, Ad Biemans uit Ul- venhout als zesde en Wim van Est als veertiende. Acht spelers van Benfica zijn door de Portugese bondscoach, Armando Ferrei- ra, aangewezen als mogelijke kandidaten voor opstelling in het elftal dat donder dagavond in het Alvalade-stadion in Lis sabon tegen België in het kryt zal tre den. Het zijn doelman Costa Pereira, achter hoede-speler Mario Joao, spil Germano, voorhoede-spelers Coluna, Aguas, Jose Augusto, Simoes en Eusebio. De 1-0 zege van Internos 2 op Middel burg 2 gevoegd by de 4-2 nederlaag van Vlissingen 2 tegen NO AD 3 heeft tot ge volg gehad dat de mannen uit Etten in de le klas de leiding van de rood-witte Zeeuwen hebben overgenomen. Willem II 3 had aan een doelpunt tegen PSV 3 voldoende voor de volle winst (1-0) en hetzelfde geldt voor BW 3, dat in Oosjterhout de TSC-reserves te slim af was (0-1). NAC 3 behield zijn theoretisch kansje door met 5-0 van De Valk 2 te winnen. De stand is: Internos 2 22-33, Vlissingen 2 20-31, NAC 3 20-26, Willem II 3 23-24. Middelburg 2 21-21, De Valk 2 21-21, NOAD 3 21-20. TSC 2 20-19, Taxandria 2 20-18, PSV 3 22-17, BW 3 19-14, Brabantia 2 21-14, Helmon- dia 3 20-12. In de reserve tweede klas duurt de strijd om de fatale plaats te ontgaan nog voort. Roosendaal 2 stuurde Middelburg 3 met een 3-0 nederlaag huiswaarts »;n Corn. Boys 2 moest op eigen veld de vlag strijken voor Axel 2 (0-1). Hier is de stand: Veerse Boys 2 19-33, HVV 24 2 19-24, Roosendaal 2 19-22, Middelburg 3 19-20, Zeeland Sport 2 20-18, Vlissingen 3 20-17, Corn Boys 19-16, Hontenisse 2 20- 16, DOSKO 2 19-15, Goes 2 19-15, Axel 2 De favoriet Rod Laver, Australië, heeft dinsdag zijn landgenoot Roy Emer son op de open tenniskampioenschappen te Rome verslagen en daarmee de titel heren enkelspel op zyn naam gebracht. De uitslag van de wedstrijd was 6-2 1-6 3-6 6-3 en 6-1. In de finale gemengd dubbel versloegen Leslie Turner en Fred Stolle Madonna Schacht en Own David son met 6-4, 6-1. Het was een geheel Australische aangelegenheid. ROB MOENS (Vlissingen) als liy kans krygt De 22 Italiaanse voetballers, die 18 mei de reis naar Chili zullen ondernemen, waar het Italiaanse team in de eindron den van het toernooi om het wereld kampioenschap uitkomt, zijn: Albertosi (Fiorentina), Altafini (AC Milaan), Buf- fon (Internazionale), Bulgarelli (Bolog na), David (AC Milaan), Ferrini (Tori no,) Janich (Bologna), Losi (Roma), Maid in i (AC Milaan). Maschio (Atalan ta), Mattrel (Palermo), Menichelli (Ro ma), Mora (Juventus), Pascutti (Bolog na), Radice (AC Milaan). Rivera (AC Milaan), Robotti (Fiorentina), Salvadore (AC Milaan), Sivori (Juventus), Sor- mani (Mantova). Trapattoni (Mantova) en Tumburus (Bologna). GOES, 15 mei Jonathan kl 75-80 75—93, 70-75 76—96, 65-70 76—91, 60-65 71—83, 2d 53—59, k2 75-80 76—83, 70-75 72—86, 65-70 73—77, 60-65 66—73, grof 59—67, fijn 47—52, kroet 22—25, stek 1516: gold, delicious k ex 80-85 105, 75-80 109, 70-75 111—113, 65-70 93—96, 60- 65 80—85, kl 85-90 97—99. 80-85 96—103, 75-80 102—105, 70-75 100—105, 65-70 82— 90, 60-65 71—77, k2 85-90 84—95, 80-85 91—99, 75-80 89—102. 70-75 89—102, 65-70 7686, 60-65 63—69, 2d 51—65, grof 70—82, fijn 45—65, kroet 18—28, stek 9—29: st. remy grof 70. Groenten: bl.kool Al 62-82, A2 48-64 BI 54-68 B2 34-54 Cl 50 C2 14- 29 afw. 15-41, spinazie 13-16. GOES, 15 mei Eiernoteringen: kip 8, eend 7, gans 20. GOES, 15 mei Aardappelen: bintje 35 mm opw. binnenlandse sortering 30-33 per 100 kg; alpha 35 mm opw., binnen landse sortering 25-30 per 100 kg; meer- lander 35 mm opw., binnenlandse sorte ring 25-30 per 100 kg: furore 35 mm opw. binnenlandse sortering 30-35 per 100 kg. Eer bestond geen vraag naar aardappe len voor export. Levering aan de sor- teerinrichting, sorteerkosten voor reke ning van koper. Voederaardappelen no teerden 4,50-5,00 per 100 kg. Eieren 1,50 per kg. MIDDELBURG, 14 mei. Fruit: Aard beien 1 122-132, 2 114-116. Groenten: sla 2 17-28, sla C 10-16, sla natuur 14-19, spi nazie 10-26. rabarber 4-8, prei 33-52, an dijvie 33-56. nostelein 40-60, radijs 5,50-9, asperges 306-345, bloemkool 4 stuks per kist 65-89, idem 6 per kist 40-84 idem 8 per kist 26-63, idem 10 per kist 20-35, idem 12 per kist 8-28, komkommers 60-75 42-43, 50-60 35-39, 40-50 29-30, 35-40 20- 23, idem kg 40-52. ROTTERDAM, 15 mei Totale aan voer 4293, weekaanvoer 5628. vette koeien, en ossen 320, gebruiksvee 1008, vette kal veren 640, graskalveren 153, nucht. kal veren 1625, paarden 75, veulens 3, scha pen of lammeren 134, weide-zuiglamme- ren 288, bokken of geiten 47. Prijs in centen per kg: vette koeien le kw. 305- 340, 2e kw. 280-300. 3e kw. 250-275; vette kalveren 260-270. 230-260. 200-230; nucht. kalveren 145. 125, 115; slacht- paarden 280, 250, 230. Prijs in guldens per stuk: graskalveren 475, 375, 250; schapen 125, 100. 90; lammeren 65, 50, 40: kalf- en melkkoeien 1275, 1150, 975; vare koeien 890, 750, 675; vaarzen 950, 750, 650; pinken 625, 525, 450. over zicht: vette koeien aanvoer iets kleiner, handel matig, prijzen ongewijzigd; vette kalveren als vorige week, goed, prijsh., prima's boven notering; graskalveren kleiner, kalm, onveranderd: nucht. kal veren korter, levendig, ruim prijsh.; slachtpaarden iets meer. stug, gedrukt; schapen en lammeren als vorige week, tamelijk, goed prijsh.: kalf- en melk koeien gewoon, lui. iets gedrukt; vare koeien korter, slepend, niet hoger; vaar zen en pinken matig, stroef, iets gedrukt; weide lammeren even ruimer, vlot, ruim prijshoudend. DE LIMBURGSE eredivisieclub Fortuna heeft dinsdagavond in Geleen de wed strijd tegen het Bulgaarse elftal, dat op doorreis Is naar Chili, verloren met 3-1. Bij de rust was de stand 0-3. Konstanz 368 7), Rheinfelden 334 39), Ottenheim 433 64), Straatsburg 360 39), Maxau 609 4). Ploehingen 140 11), Mannheim 357 (-3). Steinbach 155 3), Mainz 345 (-3), Bingen 243 (-3). Kaub 271 (-4). Trier 200 (-23) Ko blenz 285 (-4), Keulen 277 (-11). Ruhrort too <+7). Nijmegen 883 10), Arnhem 900 (+9), Eefde IJssei 428 (+9), Deventer 323 (+8), Mon- sin 5560 (-5), Visé 4997 (-3), Borgharen 3990 (+16), Belfeld 1147 (-12), Grave beneden de sluis 516 (+9).

de Stem | 1962 | | pagina 11