Ben Pon en Rob Gorris tenslotte gestrand COUREURSVELD voor Grote Prijs Europa FIORENTINA EN ATLETICO OOK NA VERLENGING GELIJK (1-1) Peter van de MERWE koopt fiets van premie Europese judotitels te Essen (D.) Russen hebben zich in het geheim voorbereid PIKEUR Duel van der Linden-Bianchflower Nijdam nu op 4e plaats Toon Simons maakte zijn team bekend Weer etappe overwinning Jean Gracsvc Belgisch team tegen 77ILPENRALL YE Mist in de ALPEN Kans taboe Ook Pat Moss Vrouw in TT B.P.W.-koers WIELERSPATTEN Onverwachte sensatie in Glasgow Militaire titels Schaaktoernooi Willemstad Defensiefoul Aanpakken Na interland in Rotterdam Olympia's Tour Belg Vierdaagse Duinkerken Claes Ie in begin-etappe Franse etappe-zege in Ronde van Romandië Sambo: hard, rauw Ned. militaire XI oefenen (22/5) tegen NAC Ronde van Spanje ORANJE TEGEN NOORWEGEN Inhaalprogram le divisie A Peter Post tweede te Meerhout (B.) MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 11 MEI 1962 De rallycsport is onverbiddelijk. Grote vreugde cn diep leed staan er vlak naast elkaar. Dat hebben Ben Pon en Rob Gor ris, de voor de eindoverwinning in de 14e Tulpenrallye sterk favoriete Porsche Carera-rijdcrs, woensdagnacht gemerkt. Een uitgelopen lager heeft, kort nadat de terugweg naar Noord wijk werd aan vaard, de Nederlanders in grote moei lijkheden gebracht. De Amsterdams-Rotterdamse coalitie hield de wagen gelukkig nog rijdende, doch het tempo van de driftige Porsche moest aanzienlijk zakken. Op de Col de l'Orme werd het al duidelijk. Niet cou reur Pon was hier de snelste, doch de Britse Ann Hall met haar TVR-2/A sportwagen. Ook in alle proeven die in de nachtelijke uren volgden, moesten de Nederlanders de eer aan hun tegenstan ders laten. Een geluk hebben ze echter nog. De verschillen waren, in weerwil van de slecht lopende Porsche, maar gering, zo dat Pon cn Gorris beslist nog niet vol komen zijn uitgeschakeld voor de ere prijzen. Als ze Noordwijk aan Zee. waar ze donderdagmorgen in Gerardmer nog zo'n 750 km van verwijderd waren, we ten te halen zijn ze stellig niet bij voor baat kansloos. Maar met grote overmacht de 14e in ternationale tulpensterrit winnen, dat behoort niet meer tot de mogelijkheden. Mist in de Alpen. „Alsof het allemaal nog niet genoeg is", zuchtten de uitge putte rijders. „Eerst die verschrikkelijk bochtige wegen in zuid-Frankrijk, waar je voor het halen van een gemiddelde van 50 km per uur het Legioen van Eer moest krijgen en nu waarachtig ook nog de mist....". Neen, echt Piet Nortier mag niet klagen. Juist in de trajecten, waar de wegen maakten, dat de rallye- wedstrijdleider zijn deelnemers wat meer vrijheid toe moest staan, sloeg de mist toe. Hinderlijke mistflarden hebben ge maakt dat er ook donderdag vroeg in de morgen weer vele strafpunten zijn ge vallen. In die vroege morgenuren meld den zich ook weer twee uitvallers. Het waren Scott-Parker met een Mercedes- 220/SE, en de Fiat-1500/S van ingenieur Paulen cn F. G. van der Hoeven, zodat er nu 34 equipes uit de strijd zijn en 104 het gevecht tegen de moeilijkheden voortzetten. Adje Paulen, vice-voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité en de Nederlandse Sport Federatie, als mede praeses van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie, was er beduusd van. „We hadden toch waarlijk al pech genoeg gehad", sputterde de mijn-inge nieur uit Treebeek, toen het noodlot voor de zoveelste keer toesloeg. Het kon ook niet. De volgers hadden het al bij herhaling vastgesteld: de kan sen, dat de Porsche Carera van Ben Pon en Rob Gorris, gehandicapt door een vrijwel volkomen geruïneerde versnel lingsbak, Noordwijk aan Zee op eigen kracht zou halen, waren te verwaarlozen. In Bourscheid, op nog geen tien uur van de finish, kwam het einde. Zelfs coureur Ben Pon en rallye-routinier Rob Gorris waren niet meer in staat de wagen ook maar een kilometer verder te brengen. Verdwenen dus de kansen voor de fa voriet-der-favorieten, die na het uitval len van Valerie Domleo de eindzege nau welijks scheen te kunnen ontgaan. Het is al eerder vastgesteld: in het bijzonder voor de rallyesport geldt: „von himmel- hoch jauchzend zum Tode betrübt En terwijl de rallyekaravaan via Fran- corchamps en de Kamerigerberg, waar voor het eerst sinds jaren een zuiver Nederlandse klassementsproef was, de laatste honderden kilometers naar de fi nish aflegde, berekenden de volgers op nieuw de kansen van de uitgeputte ral lyerijders. Twee equipes, snelste in elke klassementsproef in hun klasse, zijn de voornaamste gegadigden voor de eind zege. Het zün de Westduitse fabrieks Mer- cedesequipe Eugen Boehringer - Peter Lang cn de Zweed Gunnar Andcrsson, oud-Europees rallyekampiocn, die zün landgenoot Walter Karlsson als co-equi- picr heeft. Ook Pat Moss, die eenmaal in een proef de eerste plaats deelde met de Austin- Cooper van haar landgenoot Fisher, be hoort nog tot de favorieten. Vrijwel ze ker is al, dat zij evenals in 1960 en in 1961 de „Coupe des Dames" van de Tul penrallye gaat veroveren. Maar ondanks die bijna eenstemmige conclusie zou toch niemand van de ster- ritexperts er zich meer over verbazen als zaterdagavond bij de prijsuitreiking de zilveren Tulpenrallye-wisseltrofee tóch nog naar een andere combinatie zou gaan. Immers, in deze rallye-van-geheim- zinnigheid, waarin rijders en volgers het moesten doen met summiere gegevens, schuilt in elke berekening gevaar. Een „vreemde" zou dan ook geen sensatie zijn, hoogstens een verrassing. Het gevecht is ongekend zwaar ge weest. Donderdagavond maakte het ral- lye-hoofdkwartier in Noordwijk bekend, dat zeker 40 van de 138 gestarte equipes zijn uitgevallen. Aangenomen kan wor den, dat dit aantal nog aanmerkelijk zal stijgen. Voor het eerst in de geschiedenis zal een vrouw deelnemen aan de TT van het eiland Man. Het is mevrouw Beryla Swain een 26- jarige Londense stenograje, die uitkomt in de nieuwe 50 cc klasse. Wil ze echter worden toegelaten tot de wedstrijd, dan zal mevrouw Swain eerst nog iaat moeten aan komen, aangezien het minimum gewicht van de deelnemers is vast gesteld op 57,606 kg. De TT van Man wordt gehouden op 4, 6 en 8 juni. Het rennersveld voor de Grote Prijs van Europa, zondag 20 mei op het Circuit van Zandvoort, is thans compleet. Er zullen twintig wagens starten, waarvan er twee door Nederlanders zullen worden gereden, namelijk door Carel Go din de Beaufort en Ben Pon. Beiden krijgen de beschikking over een formule 1 Porsche. De wagens zijn ingeschreven door de „Ecurie Maarsber- gen", die nog een derde wagen in de baan brengt: een Lotus met de nieuwe V8-motor van BRM, welke wordt gere den door de Duitser Wolfgang Seidel. Deze neemt de plaats in van onze land genoot Rob Slotemaker, voor wie het niet gelukt is ccn formule 1-wagen te bemachtigen. Verder zijn nog contracten afgesloten met de UDT Laystall (Innes Ireland en Masten Gregory, beiden met Lotus)Lola Cars (John Surtees en Roy Salvadori). die voor het eerst uitkomen in de strijd om het wereldkampioenschap der cou reurs, met Jack Brabham, die zijn eigen renstal heeft en zal rijden met een Lo tus, en het Walker Racing Team, dat in Gainan Saidchuzin heeft donderdag zijn positie als leider in het algemeen klassement van de wegwedstrijd Berlijn- Praag-Warschau verstevigd, door een overwinning in de achtste etappe. De Rus legde de 137 km lange rit van Brno naar Gottwaldov af in 3 uur 18 minuten en 25 sec. (met bonificatie 3.17.25). De uitslag was verder: 2 Yuri Meli- chov 3.18.25 (met bon. 3.17.55), 3 Viktor Kapitanov 3.18.25, 4 Gazda, 5 Scheibner, 6 Kudra, 7 Wiedemann, 8 Juszko, allen m 3.18.25, 9 Radulescu 3.25.03, 10 Petrov 3.25.07, 25 Henk Nijdam 3.25.38, 50 Jaap de Waard 3.28.43. Cees van Espen eindigde in de achtste etappe als 69e in 3.36.01. De Vries en Schroeder staakten de strijd. Algemeen klassement: 1 Saidchuzin Üt'S'n?' Melichov 35.47.30, 3 Gazda i ™ydam 35-56-20. 5 Zielinski 35.56.56, 6 Moiceanu 35.57.41, 7 de Breu- ker 35.57.43, 8 Juszko 35.58.04, 9 Wiede mann 35.58.54, 10 Kapitanov 35.59.03. 15 dc Waard 36.01.01, 50 van Espen 36.34.17. Algemeen ploegenklassement: 1 Rus land 107.28.07, 2 Polen 107.41.29, 3 Ocst- Duitsland 107.45.36, 4 België 108.00.05 5 Hongarije 108.04.35, 7 Nederland 108.1244. JE F JANSSEN heeft zijn vo°r Olympia's Tour samenge steld. De amateurs Eugène Bec- Kers (Geleen), Jos Brunenberg Weert), Ad van Kemenade en o. Rutten (beiden Eindhoven) ,AT0naAhankelijken Jan Jans- 'Nootdorp) en Raf (Eeklo) zullen de kleuren verdedigen. pJoeg Gijse] Locomotief- Locomotief ploeg. gE GEHELE Rutte, Hugens, van Kreuningen, Cees Lute Gysel, Janssen en ook Bart van der Ven. Nico Walravens en Gernt van Lith, zullen op 19 mei deelnemen aan de eerste wed- 2'00; onafhankelijker die in Hoogezand georganiseerd wordt. ManfvL Dieter Gieseler. !!?.-„Donike' Karl Borghardt en Schuller zijn de Duitsers, die n het avondcriterium om de "ft Amstel-prijs" in Vlijmen zuilen deelnemen. o WEDSTRIJD voor professio nals die op 9 juni in Goirle zou woiden verreden, is naar een la ter tijdstip verschoven, aangezien o.P die datum de plaatselijke favo riet Huub Zilverberg in de Giro u itaiia zal rijden. Onze beroeps- lenners kunnen die dag echter in Aortenhoef aan de slag. o BELGISCHE nieuweling Mar cel Geeraerts is de man, die aan *op gaat van de renners met de meeste overwinningen. Marcel !]am dit seizoen aan 23 koersen deel en won er21. plaats van Stirling Moss de Fransman Maurice Trintignant afvaardigt naar Zandvoort. Ook Trintignant zal uitkomen met een Lotus, evenals de andere uit gerust met een Coventry Climax V8- motor. Eerder reeds werden contractueel ver plicht Ferrari, waarvoor het drietal deel nemers zal worden gekozen uit Phil Hill, Willy Mairesse, Ricardo Rodriguez, Giancarlo Baghetti en Lorenzo Bandini; Porsche (Jaokiem Bonnier en Dan Gur- ney), Lotus (Jim Clark en Trevor Tay lor), Cooper (Bruce McLaren en Tony Maggs) en de Owen Racing Organisa tion (BRM), waarvoor rijden Graham Hill en Richie Ginther. Het Belgische voetbalelftal dat zondag in Brussel tegen Italië uitkomt is als volgt samengesteld: doel: Nicolay (Stan daard) achter: Bare (FC Luik) en Ras kin (Beerschot); midden: Hanon (An- derlecht), Lcjeune (FC Luik) en Lippens (Anderlecht)voor Jurion, van Himst (beiden Anderlecht), Claessen 'Stan daard), van den Berg (Union St.-Gilles) en Paeschen (Standaard). (Advertentie) Nu ook in dozen van 10 stuks 1.25 Ritmeester licht en geurig in't heldergele doosje! (Speciale berichtgeving). GLASGOW, donderdagavond. Na honderd en twintig minuten intensief voetbal is de finale om de Europese beker voor nationale bekerhouders tussen het Italiaanse Fiorentina en het Spaanse Atle- tico Madrid in een 1-1 gelijk spel geëindigd. De beide goals werden in de eerste helft gescoord. Het eerste door Peiro (Atletico) in de tiende minuut, de ge lijkmaker in de 27e minuut door Harmin van Fiorentina. Toen na de officiële spceltyd (90 minuten) in de stand nog geen wijziging was gekomen, werd dc wedstryd tweemaal een kwartier ver lengd. Geen der partijen slaagde er des ondanks in een beslissing te forceren met als gevolg, dat deze finale zal moeten worden overgespeeld. Wanner en waar dit gaat gebeuren zal nader worden be zien. Het is vooral vóór de thee een goede zeer aantrekkelijke wedstrijd geweest. Dat wil heel wat zeggen, want het ter rein was zeer zwaar en glad en het heeft van begin tot eind geregend. Dit impliceerde, dat enorm veel van condi tie, techniek, balbehandeling en li- chaamsbeheersing werd gevergd. Aanvan kelijk werden slechts een 25000 toeschou wers geteld, zodat het enorme stadion, dat wel zesmaal meer mensen kan be vatten, een saaie aanblik vormde. Naar- Onder auspiciën van dc dienst Wel zijnszorg te Den Haag worden op 12, 13 en 14 mei in de legerplaats te Schaars- bergen de finales dammen, schaken, bil jarten, tafeltennis en bridgen verspeeld van de Koninklijke Landmacht. Het zui den is hierbij sterk vertegenwoordigd. In de damfinale treedt aan dc Breda- naar O. G. van Veen, die nu al voor de vijfde maal deze finale bereikte. Bij het biljarten krijgt de Bossche adjudant P. Pasman het zwaar te verduren. Bij de tafeltennissers zullen de Ossendrechtena ren van Eefde-van de Vrande hun uiter ste best doen. Tenslotte moeten de kapi teins van der Ven en Ouwerling uit Vught, en majoor Mahler cn kapitein Lubke uit Den Bosch de zuidelijke eer bij het bridgen hoog tracht ente houden. Resultaten der partijen in het inter zonale schaaktoernooi van Willemstad op Curagao: Kores-Gcller eindigde in re mise op de 29e zet. Talj won zijn partij tegen Filip in 34 zetten. Fisher-Kortch- noi eindigde met een overwinning van laatstgenoemde. Fisher gaf op 33e zet op. Benk-Petrosjan werd afgebroken. Benk weigerde remise ondanks tijdnood. Stand: Gelier, Keres en Kortchnoi 3 punten elk; Benk en Petrosjan 2,5 punt en 1 afgebroken partij; Filip 2, Fisher en Talj 1,5 punt elk. Een beeld van de interland Nèderland- Noord-Ierland, door het Nederlandse Elftal in het Rotterdamse Feijenoord- stadion met 4-0 gewonnen. Men ziet Tonny van der Linden die tweemaal scoorde, in duel met Blanchflower. mate de wedstrijd vorderde (deze was om zeven uur begonnen) kwamen er ech ter nog een twintig duizend voetbalfans bij, hetgeen intussen nóg onvoldoende was om dit duel de grootse entourage te bezorgen, welke bijvoorbeeld de Euro pacup tussen Benfica en Real Madrid te Amsterdam zo buitengewoon kenmerkte. De Spanjaarden waren hun tegenstan ders vooral vóór rust verre de baas, maar de Italiaanse doelman was fantastisch op dreef en stopte de onmogelijkste ballen. De ene keer, dat hij moest zwichten, voor het overigens voortreffelijke schot van Peiro, was dit de schuld van onver geeflijke fouten in zijn defensie. Hoewel Fiorentina vooral in Harmin (rechtsbuiten) een magnifieke speler had, konden zijn medevoorwaartsen diens schitterende voorzetten niet benutten, benutten. Tenslotte nam hij dan zelf een goal voor zijn rekening, in de 27e mi nuut, door een pass van zijn midvoor in een doelpunt om te zetten. Bij deze twee goals is het gebleven. Wèl oefenden de Spanjaarden in de eerste tien minuten van de tweede helft een geweldige druk uit op het Italiaanse net en konden de toeschouwers schitterende staaltjes voetbal zien, maar de verdedi ging van Fiorentina en daarna ook die van Atletico, verstond de kunst van het afslaan der aanvallen dusdanig perfect (de beide keepers vooral niet te verge ten), dat het scoringsbord nog steed 1-1 aanwees, toen de reglementaire speeltijd was verstreken. Tijd om te rusten werd de spelers niet vergund en nadat de stadionlichten wa ren ontstoken, ging de strijd verder: tweemaal drie kwartier. Het uithou dingsvermogen was nu bepalend gewor den. Welnu, beide teams hadden prak tisch even veel adem overgehouden en de schutters bleven ook nu kansloos. At letico bleef de betere ploeg, maar Fioren tina hield stand, zodat het bestuur van de Europese Voetbal Unie voor het feit is geplaatst opnieuw een wedstrijd vast te stellen. Wij zijn benieuwd waar en wanneer die 2e finale zal worden over gespeeld. (Van onze sportredacteur) Donderdagavond heeft Toon Si mons zijn „Drie Hoefijzersploeg" voor de nu snel naderende Olym pia's Tour door Nederland ge kozen. Zij wordt gevormd door Andre van Aert, Achtmaal, Kees Haast, Rjjsbergcn, Jac. v. d. Klundert, Zundert, Cees Snep vangers, eveneens Zundert, Jos Linders, Roosendaal en Martien de Jong, Breda. De samenstelling heeft Toon ditmaal buitengewoon veel hoofdbrekens be zorgd. Hij heeft de beschikking over ne gen kranige jongens, maar er konden voor de jaarlijkse Tour slechts zes cou reurs worden aangewezen. Voorgaande jaren duurde de Ronde zes dagen, dit jaar zeven, waardoor de opgave niet weinig werd verzwaard. Toon Simons moet dus drie van zijn amateurs thuis laten en dit bezorgt hem veel leed, want het liefst had hij ze alle negen meegenomen. Daarom was de se lectie ook zo ontzettend moeilijk. „Ten slotte", vertrouwde Toon ons toe, ,,heb ik de knoop op deze manier doorgehakt. Ik blijf nu alleen maar hopen, dat het zestal uitverkorenen onze vaan in alle opzichten hoog zal houden. In dat geval zullen de drie thuisblijvers volop in het sucecs kunnen delen. Overigens hebben deze voldoende begrip voor de situatie. Eneen volgende keer komen zij dan weer aan de beurt". ..Ik heb zelden zo'n prettige wedstrijd ge speeld," zei Pe ter van der Merwe ,die in de ontmoeting Nederland Noord-Ierland (4-0) onder de lat stond, donderdag tegen zijn vele Bredase vrienden. „In het begin was ik een beetje zenuwachtig Ik trapte de bal een paar maal niet al te best uit, maar nadat ik eenmaal een hard schot van een van de Ieren had gestopt, ging het en..." Neen, de Bredase timmermans zoon had de matchbal niet be machtigd. Enkele jongens van het oranjeteam hadden het hem noch tans gezegd. Als ik de bal heb en de scheidsrechter dreigt af te fluiten, speel ik de bal vlug naar jou terug, Peter," beloofde Fons van Wissen. Maar Fons had de bal niet. Zij was... door Peter van der Merwe juist het veld ingetrapt en een Ier ontfermde zich over het leder. „Beter een zege dan de bal," zei de NAC-keeper, verrukt over de kameraadschappelijke sfeer en blij, dat trainer Elek Schwartz zich zo tevreden toonde. Peter zat, zoals vaak zoveel NAC ers, in café Het Hoekske van Toon Simons. „Als de premie van de match goed is ga ik met jou een nieuwe fiets kopen," had de doelman tegen de wielrennersploegleider gezegd. De premie was goed en... dus toog van der Merwe donderdagmorgen op pad om met Toon een nieuwe fiets te gaan halen. ..Die heb ik in ieder geval ver diend" merkte de keeper na zijn terugkeer op. Hij had, zich een fonkelnieuwe supersport aange schaft. ..Enne... ik heb nog wat over. Van de KNVB kregen we als aandenken aan deze match een prachtige vulpen en van de Ieren een fraaie asbak." Op dat moment wist Peter nog niet, dat hij ook voor de wedstrijd tegen Noorwegen was gekozen. Hij mocht dat alleen nog maar denken... De Belg Jean Baptiste Claes heeft donderdag de eerste etappe van de Vierdaagse van Duinkerken gewonnen. Hij legde de 200 km van Bruay naar Bethune af in 4 uur 59 minuten en 8 se conden. De uitslag was verder: 2. Joseph Groussard zt; 3. Hans Jun- kermann zt; 4. Jos. Verachtert 5.03.31; 5. Willy Vannitsen 5.03.31. Vervolgens het grote peloton in dezelfde tijd ais Verachtert. DE BRITSE en Europese kampioen bok sen lichtgewicht Dave Charnley heeft zich aan een been bezeerd en moet daarom zijn gevecht om de Europese titel met zijn uitdager, de Italiaanse kampioen Guido Campari op 18 mei in Milaan uitstellen. De Fransman Joseph Novales heeft na de beide eerste halve etappen de lei ding in het algemeen klassement van de gisteren begonnen Ronde van Roman dië met een totaaltijd van 4 uur 52 min. en 37 sec. gevolgd door zijn landgenoot Edouard Delberghe, de Spanjaard Fe- derico Bahamontes en de Italianen Imerio Massignana en Giuseppe Falla- rini, allen in 4.53.38. Delberghe had het eerste gedeelte van de eerste rit gewonnen met een tijd van 3 uur 7 min. 30 sec. over de 129 km van Genève naar Martigny. Hij versloeg in de sprint Bahamontes. Massignan, Fallarini en de Zwitser Erwin Lutz. In het tweede gedeelte, een rit over 60 km van Martigny naar Montana, deed Novales echter een geslaagde greep naar de macht. Hij finishte na 1 uur 44 min. 57 sec. onbedreigd als eerste. Delberghe werd tweede in 1.46.28 cn Henri Anglade (Fr.) derde in dezelfde tijd. DE RUSSISCHE WIELERBOND heeft bekendgemaakt, dat er geen Russische ploeg zal starten in de Ronde van de Toekomst, die dit jaar voor de tweede maal wordt gehouden. ESSEN. (Van een speciale ver slaggever). Drie jaar lang hebben Russische sportfunctionarisen met filmcame ra's en notitieboeken de Europese judokampioenschappen bijgewoond alsmede het wereldkampioenschap te Parijs, in welke periode zij gron dig de verschillende technieken be studeerd hebben. Zij leerden er van en wel zóveel, dat z(j nu voor de eerste maal met 13 judoka's hebben ingeschreven voor dc Europese judokampioenschappen. die he den (vrijdag) en zaterdag in Essen wor den gehouden. ..Wij hopen bjj de komen de titclwedstrüdcn dc andere landen te verrassen", zo verklaarde dc Russische official Vassily Maslov donderdagmiddag in het Gladbecker Stadthotel, waar de Russen hun intrek hebben genomen. De Russen zijn door de experts getipt als de gt ote favorieten voor de komende Europese kampioenschappen De 13 ju doka's, variërend in leeftijd van 22 tot 32 jaar, zien er in hun blauw-witte trai ningspakken bijzonder sterk uit Zij ver trouwen minder op hun techniek dan on hun kracht, want deze Russen hebben in de enkele minuten, dat wij ze aan het werk zagen, laten zien niet alleen een enorme conditie te hebben maar ook zeer gespierd te zijn. Deze lichaamskracht wordt door de an dere deelnemers gevreesd, want alle Eu ropese judoka's weten nu. hoe het de sterke Franse ploeg is vergaan. Drie maal. in Moskou, Kiev en Tiflis. trad zij tegen Rusland aan en even zovele malen was de nederlaag bijzonder groot. Er heerst op het ogenblik in de Gruga-, hallen te Essen een soort alarmtoestand. De Russische trainer merkte laconiek op „Wij willen alleen maar zien cn leren" In Rusland bestaat een sport, sambo genaamd, waarin 27 verschillende wor- stelstijlen zijn samengevoegd. Tiendui zenden beoefenen sambo, dat nu zodanig is gereglementeerd, dat er deelgenomen kan worden aan judo, te meer daar in 1964 op de Olympische Spelen te Tokio deze sport in het programma is opgeno men. Dagelijks wordt er intensief ge traind en voor deze Europese kampioen- schappen is men bijeen geweest in een trainingskamp. De kracht van de Rus sische deelnemers is bijzonder, want sambo is een harde, rauwe sport. Bij het afscheid nemen zei Vassily Maslov: ..Wij wilen eh zullen overwin- n®£ Zijn gezicht had toen een harde- uitdrukking. (Eigen bericht) De tweede ronde van het inter nationaal militair voetbalkampi oenschap wordt van 30 mei t.m. 6 juni e.k. in Athene gespeeld. Deelnemende landen zijn: België, Turkije, Nederland en Grieken land, waarheen op maandag 28 mei de reis per vliegtuig wordt ondernomen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen in het Nederlandse militaire elftal dat eerder reeds zulke fraaie successen boek te en deswege de tweede ronde bereik te opnieuw vier NAC-spelers worden opgesteld. Het zijn: Peter v. d. Merwe, Daan Schrijvers, Jac. Visschers en Rob Mul. Voor deze tweede ronde moeten drie wedstrijden alle in Athene, de Griek se hoofdstad worden gespeeld. Op woensdag 30 mei spelen onze landgeno ten tegen België, op 3 juni is Turkije de tegenstander en op 6 juni treden zij aan tegen Griekenland. Met de bijzonder prettig eherinnerin- gen aan de successen in Egypte, mag men hopen, dat deze in Athene zullen worden voortgezet. Als laatste oefening voor de belang rijke trip naar Griekenland komt het Ned. militaire elftal op dinsdag 22 mei in Breda tegen de eredivisieclub NAC spelen. Dit wordt ongetwijfeld een interessan te partij, waarvoor het aanvangsuur is bepaald op half zeven. Opnieuw ging, nu donderdag, in de Ronde van Spanje Jean Graczyk zege vierend over de eindstreep. De Fransman, die woensdag de 13e etappe op zijn naam had gebracht, won nu de 14e rit met een tijd van 4 uur 5 min. en 2 sec. over de 148 km van Pamplona naar Bayonne. Jean Claude Annaert (Fr.) ging ook ditmaal als tweede door de finish. De Spanjaarden Veiez en Guardiola werden respectievelijk derde en vierde, beiden in dezelfde tijd als de winnaar. De sprint van het peloton, dat. een tijd van 4.06.28 kreeg toegewezen, werd ge wonnen door Rudi Altig. Seamus Elli ott behield de leiding in het algemeen klassement vóór Altig, Stablinski, Stol- Ker en Anquetil. De positie der Nederlanders: 9. Coehorst, 13. Jan Westdorp, 16. ex aequo o.a. Ab Geldermans en Michel Stolker, 40. Knops, allen in dezelfde tijd als Altig. Algemeen klassement: 1. Elliott 64.47.39; 2. Altig 64.48.01: 3 Stablinski 64.49.40; 4. Stolker 64.49.41; 5. Anquetil 64.52.22; 6. Perez Frances 64.53.11; 7. Gabica 64.53.19; 8. Pacheco zt; 9. Manzaneque 65.00.40; 10. Pauwels 65.01.22; 11. Geldermans 65.03.19; 36 Westdorp 65.25.02: 52. Knops 65.40.41; 53. Coehorst 65.44.35. Het Nederlandse voetbalelftal, dat woensdagavond in Rotterdam met 4-0 van Noord-Ierland won, zal woensdag 16 mei in dezelfde opstelling in Oslo tegen Noorwegen uitkomen. Het team ziet er dus als volgt uit: doel: van der Merwe (NAC); achter: Wiersma (PSV) en Renders (PSV); mid den: van Wissen (PSV), Pronk 'Ajax) en Muller (Ajax); voor: Swart (Ajax), Henk Groot (Ajax), van der Linden (DOS), Prins (Ajax) en van der Kuil (PSV). Rerserves: van Zoghei (DOS), Petter- son (Blauw Wit), Althoff (Blauw Wit) en Keizer (Ajax). Voor de eerste divisie A van het be taalde voetbal werden donderdagavond drie inhaalwedstrijden gespeeld. De re sultaten waren: BW-Sittardia 3-1, For tuna Vlaardin- gen-Eindhoven 2-0, Vitesse-Helmond 4-1. KNVB-BEKER De resultaten van de wedstrijden, don derdagavond gespeeld voor de tussen- ronde van de KNVB-bekercompetitie, luiden: PSV-Willem II 1-0 (na verlenging). ZFC-Volendam 1-2 (na verlenging), SC Enschede-Wageningen 0-5. Peter Post is als tweede geëindigd in een wegwedstrijd over 160 km voor pro fessionals te Meerhout (B.) Hij werd in de eindsprint met een lengte verslagen door de Belg Leon van Daele, voor wie een tijd van 4 uur 15 min. over de 160 km werd afgedrukt. Van de twaalf renners, die aan de eindsprint deelnamen, plaatsten onze landgenoten Cees van Amsterdam, Piet Damen en Coen Niesten zich respectie velijk als derde, vijfde en elfde. Uit een tweede groep van zes renners, die een achterstand op de winnaar had van an derhalve minuut, reden Huub Zilverberg en Jacques van der Klundert naar resp. de 14e en 17e plaats. Er gingen 96 ren ners van start. MIDDELBURG. 9 mei. Golden deli cious 80-85 85, 75-80 78, 70-75 78-80, 65-70 73-74. 60-65 63-67, aardbeien p. doos 140- 151, sla 21-36, sla C 12-21. komk. 60-75 46-49, 50-60 35-44, 40-50 28-37, 35-40 27-29, prei 37-52, bloemkool 4 p. kist 82-96, 6 47-94. 8 32-81, 10 20-47, 12 10-30. spinazie 8.50-15, anlijvie 37-62, komk. p. kg 57- 66. rabarber 9-13, postelein 32-48, radijs 6-14, witlof 91-103. Konstanz 350 (+6), Rheinfeldcn 292 "18). Ottenheim 359 (onv.), Straatsburg 310 12), Maxau 487 (+8), Plochingen 132 6), Mannheim 338 (+8), Steinbach 158 (-2), Mainz 333 13), Bingen 233 (+7), Kaub 256 6), Trier 201 (+21), Koblenz 260 O 2), Keulen 238 (onv.), Ruhrort 430 (-6). Lobith 1053 (-5), Nij megen 838 (-2), Arnhem 860 (-2). Eefde IJssel 392 (onv.. Deventer 288 1), Mon- sin 5560 (onv.), Visé 5004 (-1). Boegharen 3974 (-18). Bclfeld 1170 (+25). Grave beneden de sluis 513 (+8).

de Stem | 1962 | | pagina 19