lilders VERSER Zwart o p Wit Minter en H inter en de zwiergeit Zevende televisiespel J. Naaykens Geen radioreportages voetballen in Chili Vier dode 2de verbinding tussen randstad en Antwerpen vLSjes IAERT Terugblik Luister naar Kijk naar wat is punt - uit! IvöRoLook Rokers blanke wille tanden desondanks. rdag SCHENK rhkeMz* len Badmode 962 Lagd werk HOUTEPEN rel. 01158-376 op het werk Tierelantijnen KarelI HUIS VOL MUZIEK" VOOR JONGE MUSICI ^-oc^ezecjcl T.V.-PLOEG VAN KRO NAAR TURKIJE Radioprogramma 's Televisieprogramma Slem-feuilleton Minister Korthals over Zoomweg ZOMERDIENST N.S.: ZEELAND DICHTER BIJ AMSTERDAM Europees parlement is het wachten beu BEURS VAN AMSTERDAM Hoogovens flauw louden bijzonder goed in de aer er door een sterfgeval sie- imen. Ze zijn er dan meestal 11 bij om ze op te kopen. En t vaak de Duitse vrouwtjes, een bloedkoralen ketting we- :etten. Als de sieraden naar aamse handelaar gaan probe- ierikaanse Eva's niet zelden ls hun Duitse collega's, ites terug is het sieraad dan st one" van haar collectie. Nederlanders zelf dus nog iets ■uwse sieraden in hun bezit zullen zij vlug moeten zijn. isten-invasie losbreekt liggen misschien nog vol met de acht, in september zullen de er Zeeuwse knoppen, spelden Ten echter weer sterk zijn DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 10 MEI 1962 n onze correspondent) structor van de NCB in Son, Üks honderden varkens die en klauwzeer lijden worden lorren veertig kerngezonde een proefboerderü, die niets kte merken. De dieren zijn ngeënt. o.a.: KLEEDJES IEUBELEN OEKENREKJES lELIG. |t beter kiezen dan iST: de nieuwste I badmode in inter- lijl! Bewondernu de fge collectie bij Uw i vraag tegelijk de folder-ln-kleuren. IRMEE IN WEELDE Telefoon 01140-393* Na de veertiende aflevering van „Kijk op kunst" verschijnt in het K.R.O.- programma van donderdag 17 mei om 21.00 uur een luchtig televisiespel van zeer zuidelijke allure, maar niette min van zeer oorspronkelijk Nederlands op het beeldscherm. Voor de produk- tieve Brabantse auteur Jan Naaykens betekent dit het zevende televisiespel, dat de K.R.O.-t.v. van hem gaat uit zenden. Vier avondvullende spelen en twee eenakters gingen vooraf aan Fanfarella", dat vorig jaar als open luchtspel werd opgevoerd in de tuinen van kasteel Groenendaal te Hilvaren- beek. in welke gemeente de heer Naaykens woonachtig is. De schrijver vindt het min of meer overdaad om de inhoud vooraf te geven, het stuk moef voor zichzelf spreken. De regie va* deze vrolijke lichtvoetige geschiedenis is in handen van Luc van Gent, die het spel op beeldband heeft laten registre ren. Zaterdagavond 19 mei is er feest in de i-* Hilversumse K.R.O.-studio. Het radio-amusementsprogramma „Tiere lantijnen" beleeft dan de 175e uit zending. Voor een amusementsprogram ma zeker een getal, dat het feesten waard is. Voor deze avond heeft Tonny Schifferstein een programma samen gesteld, waarin, naast de bekende wekelijks terugkerende zaterdagavond artiesten een aantal gasten voor de microfoon komt, van wie het optreden in het verleden vaak heeft bijgedragen tot het succes van dit programma. Saxofonist Kees Bruyn schreef ter ver hoging van de feestvreugde een com positie, die zal worden uitgevoerd door een aantal instrumentalisten tezamen met het dansorkest van Klaas van Beek. (Advertentie) TUSSEN NEUS EN LIPPEN CHARMANT ZO X KWALITEIT VOOR F TAe K.R.O. heeft in het jeugdprogramma -L' „Studio II" een rubriek „Een huis vol muziek", waarin van tijd tot tijd musicerende jongelui de gelegenheid krijgen voor de microfoon te musiceren. Dit programma-onderdeel werd door Wim Quint in de radio-jeugduitzendin gen opgenomen om het zelf musiceren van jonge mensen zoveel mogelijk te stimuleren. De reacties op deze uit zendingen zijn zeer gunstig en de jonge luisteraars blijken veel belang stelling te hebben voor deze mogelijk heid om hun prestaties voor de K.R.O.- microfoon te laten horen. Om de musicerende jongelui van dienst te zijn. worden de composities afgedrukt in de Kath. radio- en t.v.-gids. De eerst volgende uitzending in deze serie is zaterdag 12 mei a.s. om half drie. De familie Huiskamp uit Dieren zal dan o.a. een menuet van Mozart uitvoeren. Illlllllllllllllllllllll Mevrouw Glenn, de moeder van de Amerikaanse ruimtevaarder, is dus wereldmoeder 1962geworden. Neen, niet zo maar omdat ze een zoon heeft die John heet en die in een ruimte capsule driemaal rond de aarde qe- vlogen heeft, maar „om de liefderijke zorgen die zij aan haar zoon geschon ken heeft Het bericht zégt het niet in zoveel woorden, maar ik neem aan dat de Amerikaanse huisvrouwen, knusjes bij een om de „wereldmoeder" te kiezen, daarmee zo ongeveer bedoelen: kijk, rte technische jongens zijn nu wel ra zend knap en John is natuurlijk een vfnt, maar als zijn moeder hem j !f leren voordat hij tenslotte in ntJau ,staipte' niet zo zorgvol opge- Z,ou er van c'e iongen geen ZJ? ïere.°ht Bekomen zijn. En wat n,i t Ulst' dan had Amerika zonder ruimtevaarder gezeten. Het is dus aan vrouw Glenn, de moeder van de astronaut, te danken dat de Verenig- Zitten een he"se ruimtevaarder be lt',f 1. ^aarorri. ze nu wereldmoeder. jkt. nnen, jaloerse vrouwen natuur- ïnJ °jmerken dat zij óók hun leven B meest liefderijke zorgen heb n geschonken aan hun kinderen en b„Ue evenveel recht op de titel ben .Dat hun zoons toevallig geen umtevaarder, doch schilder, kioitan- e oper, hakker of landmeter gewor- drtiikhcid^ ^u^en ^xun verantwoor- Ofschoon ik mevrouw Glenn niet ^cn, zal het hest een aardig mens zijn n ze mag die titel hest hebben. Je joopt trouwens in Amerika toch al zo m gat.en zolder wereldtitel. ftfctterazn voor, onmid- tin Ben n*euwe titel voor een voor- instaande moeder te verzinnen en ml *in0?n uit te schrijven. En de üjfwi T v?'ier zoon géén ruimtevaarder r®t> die haar kinderen steeds hepft cfgehouden: heb het hart. niet dat loaf1 '~°'n gevaarlijk ruimteding stapt, j- le nooit ofte nimmer afschieten, der w*nnen- Want een moe- ,Trt,.c hoar zoons van gevaarlijke P ■letjes afhoudt mag dan historisch h ^tekenis hebben, in liefderijk cia schiet ze geen haar minder te kort jan naaykens zevende maal Petra Dumas, Thera Verheugen, Annie de Lange, Will Spoor, Jan Vreeken en Deef Goubitz. België-Vlaams biedt om 20.30 uur .Ieder zijn waarheid" en om 21.00 uur de film „Danse de mort". Om 22.30 uur musiceert in „Pap toe" het Luxemburgs kwartet. Aan het einde van deze week zal een tv-filmploeg van de KRO, bestaande uit regisseur drs. Leo Akkermans, pa ter drs. Driessen o.p, en de cineast Martelhof uit Amsterdam, naar Tur kije vertrekken met de opdracht de plaatsen Istanboel, Nicea, Galchedon en Ephese te bezoeken, waar in het verleden de grote concilies zijn gehou den. Uit het verzamelde materiaal zul len twee tv-uitzendingen van een half uur worden gemonteerd, waarin vooral d enadruk wordt gelegd op de band met de oosterse kerk en de mystiek zoals deze voortleeft in de oosterse ritus. Manus van der Kamp maakt een tv-documentaire over het begrip „Wat betekent dit komende concilie", terwijl daarnaast nog drie tv-uitzen dingen zullen worden besteed aan de besprekingen van belangrijke concilie thema's. Deze serie van vijf tv-uitzen dingen zal in september en oktober op het beeldscherm worden gebracht. Op Hilversum I (402 m kan. 19) speelt om 20.05 uur het Radio Kamer orkest o.l.v. Roelof Krol. Nol Gregoor houdt om 21.15 uur een gesprek met Simon Vestdijk. Om 21.40 uur kunt u luisteren naar Middeleeuwse speelmans liederen en -dansen. Om 22.00 uur musiceren „De Zaaiers". Tot besluit is er om 23.10 uur de rubriek „Discotaria". Op Hilversum II (298 m kan. 33) begint om 20.00 uur het programma „Donderdagavondmozaïek" met o.a. om 20.25 uur „Televisie-futsie-foetsie", om 20.55 uur de „Ensemble-parade" en om 21.25 uur de laatste ronde van „Da's vovr de kas". Tot besluit van dit btok- programma is er om 22.00 uur „Muziek voor miljoenen". Om 23.00 uur geeft Maria Kalamkarian een pianorecital. Maar wü vernemen hebben de gezamen- lijke omroepen besloten geen repor ters te sturen naar de wereldkampioen schappen voetbal in Chili. Dit ge schiedt niet omdat men deze wedstrij den niet belangrijk zou vinden, maar omdat de technische faciliteiten in Chili zo slecht zijn, dat de reporters van de acht deelnemende landen zelf nauwelijks aan bod zullen komen bij de reservering van speciale telefoon kabels naar Europa. Bovendien worden de wedstrijden in zeer ver van elkaar gelegen Chileense steden gespeeld- Reeds vier jaren ge leden hadden de Duitsers gewaar schuwd voor de technische moeilijk heden, welke zouden ontstaan in het vooral op radiotechnisch gebied nog onderontwikkelde land. Aangezien Nederland zelf niet tot de deelne mende landen behoort, komt men straks bij de verdeling van faciliteiten pas op de veertiende plaats en mag men bovendien zelf geen keuze maken uit de wedstrijden, welke men even tueel zou willen uitzenden. Het ligt daarom in de bedoeling, dat de vel schillende omroepverenigingen in hun daarvoor geëigende sport- of actuali teitenprogramma's een kort verslag zullen geven van de „specials", welke door de grote Amerikaanse pers bureaus via de telex zullen worden doorgeseind. De televisiesecties zitten nog te wach ten op nadere berichten uit Parijs, waar straks de films zullen aankomen, waar voor destijds de Eurovisie een regeling met de organiserende voetbalbond heeft aangegaan. Deze films worden per straalvliegtuig naar Europa over gevlogen en zullen daarna op het Eurovisienet worden gezet. Na het journaal brengt de V.A.R.A. om 20.20 uur „Achter het nieuws". Ver volgens is er om 20.35 uur de documen taire „Steeds meer mensen" over het probleem van het bevolkingsvraagstuk. Tot besluit volgt om 21.00 uur het t.v.- spel „Onweer" van de Zweedse roman- en toneelschrijver August Strindberg, dat wordt opgevoerd onde regie van Kees jan Iersel. Medespelenden zijn Johan Schmitz, Guus Verstraete, Jan Blok, In „Binnenkort in dit theater" hoorden we de mening van willekeurige bioscoop bezoekers over de oorlogsfilm van Rus sische makelij „Zij sneuvelden niet te vergeefs" en de Franse produktie „La belle Américaine", een humoristische rolprent die reeds vijf maanden in een Amsterdams theater draait. Dr. H. S. Visscher verzorgde het commentaar. De tv-reportage „De hartslag van Frankrijk" gaf een duidelijk beeld van de huidige ontwikkeling in dit land, en de persoon lijkheid van de Fransman die zich wei nig aantrekt van politiek en verenigings leven, mgar op en top individualist is. Dat wil echter niet zeggen zo kwam ook hier tot uiting dat hij geen eer bied heeft voor zijn staatslieden. De Gaulle betekent voor hem nog altijd de belichaming van het moderne Frankrijk. Simone Rooskens, Sonja Oosterman en Donald Jones o.a. zorgden evenals een vorige keer voor een lichtvoetig program: „In Holland staat een riddergoed" met als ondertitel „Slaat op den trommele". Aan de orde waren nu de soldaten liederen. Hilversum I 402 111. DONDERDAG 10 MEI AVRO: 12,00 Dansorkest en zangsol. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Uit het be drijfsleven 12,43 Hammondorgel en zang 13,00 Nws. 13.15 Tulpenrally 13,20 Meded. en event, act. 13,25 Beursber. 13,30 Promenade orkest: Nederl. progr. 14.00 Pianorecital, moderne muz. 14,30 V.d. vrouw 15,05 Rijk dom dieper dan de voor, een progr. over de energiebronnen van Nederland 15.40 Instr. kwint, met zangsol., lichte muz. 16,00 Van vier tot vijf, gevar progr. 17,00 Metropole- ork. met zangsol. 17.30 V.d .jeugd 18.00 Nws. 18,15 Tulpenrally 18.20 Koorzang (gr.) 18,30 De gespr. brief 18,35 Lichte muz. 18,55 Ronde van Nederland 19,00 V.d. kind. 19,05 Ssssstttt platen en praten 19,30 V.d. jeugd 20,00 Nws. 20,05 Kamerork. en sol. 21.15 In gesprek met Simon Vestdijk (11) 21,40 Middeleeuwse speelmansliederen en dansen 22,00 Licht ork. 22,30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Tul penrally 23,10 Discotaria: nieuwe gram. 23,55-24,00 Nws. VRIJDAG 11 MEI VARA: 7,00 Nws. 7.10 Ochtendgym.7,20 Socialistisch strijdlied 7,23 Uitgeslapen: mu ziek, act. en comm. (Om ca. 7.40 Verkeers- wenken) 8,00 Nws. en socialistisch strijdlied 8,18 Muz. ochtendpost (gr.) (Om 8.35 Van de voorpagina, praatje) 9.00 Gym. v.d. vrouw 9,10 Baïletmuz. (gr.) 9,35 Waterst. 9.40 School radio VPRO: 10,00 Inzicht en uitzicht, lez. 10,05 Morgenwijd. VARA: 10,20 V.d. vrouw 11,00 V.d. kleuters 11,15 Alt en piano, mo derne liederen 11,35 Orgelspel. Hilversum II 298 m. DONDERDAG 10 MEI KRO: 12,00 Middagklok-noodklok 12,04 Licht ens. en sol. 12,25 V.d. boeren 12,35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Lichte gram. 12,50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Muz. melange (gr.) NCRV: 14,00 Theaterork. en sol., Zuid amerikaans progr. 14.30 Moderne orkestmuz. (gr.) 15.40 Ich bin ein guter Hirt, cantate 16,00 Bijbellez. 16.20 Altviool en piano 16,50 Gram. 17.00 V.d .jeugd 17.30 Spirituals (gr.) 17,40 Beursber. 17,45 Licht ens. 18.15 Sport- rubr. 18.30 Vocaal ens. 18,50 Sociaal perspec tief 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Op de man af. praatje 19.15 Geest, liederen (gr.) 19.30 Radiokrant 19,50 Politieke lez. 20,00 Samenzang 22.30 Nws. en SOS-ber. 22,40 Avondoverd. 22,55 Boekbespr. 23,00 Klass, pianomuz. (gr.) 23.20 Amsterdam in poëzie, incantatie van een stad 23,55-24,00 Nws. (Advertentie; (Advertentie) VRIJDAG 11 MEI KRO: 7,00 Nws. 7,15 Klass. muz. (gr.) 7.30 V.d. jeugd 7,45 Morgengeb. en overw. 8,00 Nws. 8.15 Tulpenrally 8,20 Pluk de dag (gr.) 8,50 V.d. huisvr. 9,40 Schoolradio 10,05 Opera- muz. (gr.) 11.00 V.d. zieken 11.40 Lichte gram. 11,50 Als de ziele luistert, lez. Brussel Vlaams DONDERDAG 10 MEI 324 m: 12,00 Nws. 12.03 Koorzang 12.30 Weerber. 12.35 Amus.orkest en sol. 12,50 Beurskron. 13,00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 Schoolradio 16,00 Beursber. 16,06 Franse les 16,21 Gevar. gram. 17,00 Nws. 17,15 V.d. kinderen 18,15 Orkestmuz. 18,20 V.d. sold. 18,50 Sportprogr. 19,00 Nws. 19,40 Progr. over de ruimtevaart 19.50 Vrije politieke tribune 20,00 Licht casinoconcert 21,20 Piano spel 21.30 Liederen 22,00 Nws. 22,15 Amus.- muz. 22,30 Lichte gram. 22,55-23,00 Nws. Brussel Frans DONDERDAG 10 MEI 484 m: 11,55 Gram. 12,03 Lichte muz. 13,00 Nws. 13,15 Gevar. gram. 14,13 Groot symfo- nie-ork. en sol. 15,03 Lichte gram. 16,08 Or- kestconc. en sol. 17,00 Nws. 17,30 Koorzang 18,30 Discografie 19.30 Nws. 20,00 Disco parade 21,30 Lichte gram. 22,00 Wereldnws. 22.55 Nws. DONDERDAG 10 MEI NTS: 20.00 Journaal VARA: 20.20 Ach ter het nieuws 20,35 Raakt de wereld over bevolkt?, filmdocumentaire over het pro bleem van de overbevolking 21,00 Onweer, toneelstuk. VLAAMS BELGIë: 19.00 V.d. jeugd 19,30 Teletaalles 20,00 Nws. 20.30 Politiek debat 21.00 Filmkron. 22,30 Strijkkwart. 22,50 Nws. FRANS BELGIë: 18,30 V.d. kind. 19.00 V.d. vrouw 19,30 De socialistische gedachte 20,00 Nws. 20,30 Wedstr.progr. De mens uit de 20e eeuw 21,30 Speelfilm 22,10 Nws. ATTENTIE! U mag de lente niet missen in de 51) dat gun ik Verwoerdt niet. Als hij met dat beetje bewijs, dat we hebben, de zaak tegen Hugo Hulstein rond kan krijgen, dan kan ik het ook. Dat zult u toch moeten toegeven." „Maar ik heb je toch gezegd dat Ver woerdt zal gaan knoeien om die zaak rond te krijgen?" Commissaris Van Wa- veren zag zo rood als een kreeft van verontwaardiging. „Zeker heeft u dat," antwoordde Per- quin gelijkmoedig. „Maar je gaat mij toch niet vertellen dat jij wilt gaan knoeien? Verdomme, neem dan liever je ontslag. Daar eet jij geen boterham minder om. Tjasses. Per- quin, ik had nooit gedacht dat jij nog eens tot.. En waarom, vraag ik je? "Waarom? Enkel en alleen om Verwoerdt een hak te zetten? Of mijnheer de offi cier? Ik had nooit gedacht dat.." „Ik doe het, omdat ik iets doen moet. En omdat ik deze zaak tot elke prijs uit handen van Verwoerdt wil houden. En er werkelijk geen andere weg op weet. Denkt u dat ik dit voor mijn ple- dan Glenn. Wereldmoeder 1962mevrouw PRAET-MAECKER „Pienter boesoek," mompelde Perquin. „Tja, hoor eens, dat versta ik niet. Maar je zult er wel mee bedoelen wat ik ook denk." Commissaris Van Wave- ren zuchtte diep en betastte voorzichtig zijn neus, alsof hij zich wou overtuigen dat die nog op de normale plaats zat. Perquin kende dat manuaal, de com missaris nam daar altijd zijn toevlucht toe, als iets hem ontzettend hinderde en hij geen uitweg zag. „U moet het zich maar niet aantrek ken, commissaris," zei hij vriendelijk. „Ik denk dat ik morgen die jonge Hul stein maar eens arresteer. Daar zal mijn dierbare Jodocus met het grootste ple zier zijn fiat op geven." ,Heb je dan meer bewijs tegen hem? Of ben je erachter gekomen welk mo tief hij had?" vroeg hij gretig. „Ik kan je niet zeggen hoe blij ik ben, dat je de zaak zo prachtig tot een goed eind heb gebracht. En nog net op tijd! Ik kan je wel vertellen, beste kerel, het is met de hakken over de sloot." „Neen, commissaris," zei Perquin, ,,zo ligt de zaak nu ook weer niet. Ik moet u tot mijn spijt zeggen dat ik geen snippertje meer bewijs heb tegen dat jongmens dan ik tevoren had. En dat ik. wat zijn motief betreft, ook nog even zeer in het donker tast. Of tot mijn spijt? Nu ja. het spijt me voor de jon gen, maar ik kan er nu eenmaal niet omheen, om die arrestatie. Onmogelijk. En ik ben ervan overtuigd dat die ar- estatie ons een heel stuk verder zal helpen." „Wat bedoel je daar nu eigenlijk mee?" vroeg Van Waveren argwanend. „Toen ik je laatst zag, wou je die jon gen niet arresteren, omdat je het bewijs niet voldoende vond. En ook omdat je met dc beste wil ter wereld geen motief kon vinden. En nu wil je het opeens wel doen, hoewel er in de hele situatie volgens jou niets is veranderd. En je vertelt mij dat die arrestatie ons een eind verder zal brengen. Neem me nu niet kwalijk. Perquin, maar óf de jon gen is schuldig en dan is door zijn ar restatie de zaak ook rond. Of hij is het niet .tenminste het valt niet te bewijzen. In dat geval krijgen we alle ellende, die je de vorige maal zo aardig hebt weten op te nemen. Snap je me?" „Natuurlijk, commissaris, het kan moeilijk duidelijker. Maar als ik morgen de jongen niet arresteer, doet Verwoerdt ___o 'het een dag later. En, eerlijk gezegd, dit doel gebruikt heb gezien!Ik"heb"je al dalijk gezegd dat het geen kranten- letters waren, maar letters uit een tijd schrift. En uit een duur tijdschrift. Of dure tijdschriften, want het lettertype was niet in elk woord hetzelfde. De kwa liteit van het papier was prima. Maar ik heb een poosje moeten zoeken, voor ik de goede in handen kreeg. Die let ters zijn geknipt uit noteer je even? Plaisirs de France, Harpers Bazar en dat blad voor aquariumhouders: Aquarium. Gekke combinatie, wat? Heb je er iets aan?" „Zeker heb ik dat. Hartelijk dank voor je hulp en tot ziens, hoor. Dat was ver draaid knap werk van je." „Och, aleddsengz.enjii en en end „Och, als je die dingen zo vaak bij de hand hebt, kun je ze op het laatst wel dromen. Ze komen nu eenmaal altijd bij mij met die akkevietjes. Meestal is de oplossing zo allerberoerdst voor de hand liggend. Letters uit een paar populaire kranten. Stom eentonig. Dit was werke lijk weieens een aardige afwisseling. Valt het jou ook wel eens op hoe vreselijk stom de mensen worden als zij hun best doen nu eens bijzonder slïm te zijn? Hier nu ook weer. Letters uit dure, bui tenlandse tijdschriften en een spelling nou! Je zou toch denken dat zelfs iemand van gemiddelde intelligentie zo'n fout niet zou maken. Maar je komt hem tel kens weer tegen." Perquin knikte. „Ja, en ik schat de in telligentie van de betrokken persoon zier doe? Zoals u daareven zelf zei, als ik de jonge Hulstein morgen niet arres teer, doet Verwoerdt het een dag later. Het spijt mij, commissaris, maar ik zie geen andere weg." „Je moet het zelf maar weten. Maar ik had nooit gedacht dat jij tot zoiets in staat zou zijn. Je valt mij lelijk te gen, Perquin." Hij schoof zijn zwaar li chaam verder door de nauwe gang. Perquin keek hem even na, dan ging hij de trap op en de deur van kamer zeven binnen. Een man, die aan een groot, eivol bureau zat, hief geërgerd het hoofd van zijn werk op en keek hem door de dikke lenzen van zijn bril onvriendelijk aan. „Al succes gehad, Bressers?" vroeg Perquin, zonder zich aan deze duidelijk afwijzende houding te storen. „Succes? Je bedoelt of ik erachter ben, waar die plakker zijn letters vandaan heeft gehaald? Natuurlijk. Het heeft al leen maar wat langer geduurd, omdat die knaap zulke buitenissige bladen heeft gebruikt. Of buitenissig Ik bedoel maar dat ik ze nog nooit eerder voor toch werkelijk boven het gemiddelde. Je zou haast denken dat er bij mensen, die misdaden gaan plegen, een soort be wustzijnsvernauwing intreedt. Kom, ik ga maar eens." „Laat je het er voor vandaag bij?" „Neen, zo gelukkig ben ik niet. Ik moet nog even hier en daar gaan rond neuzen. Tabé." „Mijnheer Perquin?" zei de oude heer Vloemans geërgerd. „Ik heb u toch zo gevraagd het kind verder met rust te laten. Zij kan u werkelijk niet helpen mijnheer Hulsteins moordenaar te vin den. Ik begrijp werkelijk niet hoe u zich zoiets in het hoofd heeft gehaald." „Daar kom ik niet voor. Wat ik van u wou weten, is, wie voor het verpak kingsmateriaal voor al die dingen uit de aquariumkamer heeft gezorgd." „Wie voor het verpakkingsmateriaal heeft gezorgd?" herhaalde Vloemans verbluft. „Maar de expediteur natuur lijk." „O," zei Perquin teleurgesteld, „al leen de expediteur?" (Wordt vervolgd) NIEUW Nieuwste uitvinding in Japan: een vulpen, die muziek voort brengt. U kunt kiezen tussen jazz, topsongs en klassieke muziek. SCHRIK Het gebeurde in de wachtkamer van een openbare dierenkliniek in Stockholm. Twee dames, de ene bejaard en de andere jong, sloten zich bij de rij wachtenden aan. De oudere dame droeg een armoedige hoïid in haar armen. Zij probeerde een jong meis je, dat een zieke poes droeg, te troosten en toen zij voor het loket verscheen, keek de ambtenaar op en vroeg: „Uw naam, a.u.b.". „Louise", antwoordde de koningin van Zweden. De gehele wachtkamer lachte en de ambtenaar schrok ge weldig. Enkele ogenblikken later werden de koningin en haar hof dame door een dierenarts de kliniek binnengeleid. BALANS II Geleerden hebben uitgerekend, dat elke halve minuut ergens in de wereld een baby wordt ge boren en een vergadering wordt geopend. BALANS I In Engeland hebben in vijf jaar tijd 37 mensen het leven verloren tijdens het beoefenen van sport. Een dode door boksen, 19 door rugby, 13 door voetbal en 14 door cricket. „Als u niet binnen vijf minuten weg bent dan.. (Van onze parlementaire redactie) Het is de bedoeling, dat de Zoomweg (rijksweg 19) uiteindelijk naast rijksweg 16 (Rotterdam-Breda-Antwerpen) als tweede verbinding tussen de Randstad Holland en Antwerpen dienst zal doen. In eerste instantie zal echter de ver binding via weg 16 worden vervolmaakt. Zolang echter weg 16 het noord-zuid ver keer in het westen nog kan verwerken zou het, gezien de urgentie van vele andere werken, niet juist zijn de Zoom weg aan te leggen. Dit is het standpunt, dat blijkens het verslag van het mondeling overleg over de begroting van verkeer en waterstaat met de Tweede Kamer door minister Korthals wordt ingenomen. Hij zegt daar in, dat de doortrekking als autosnelweg van Breda tot de grens bijzondere aan dacht heeft. Ring rond Rotterdam Volgens de minister zal bij een tweetal belangrijke kunstwerken in de toekom stige Zoomweg-Beneluxtunnel en brug over het Haringvliet bij Numansdorp De zomerdienstregeling 1962 van de N.S. geeft enkele wijzigingen te zien, die in de meeste gevallen ook verbeteringen zijn. Zo zullen de diensten tussen het westen en het noorden met stroomlijn- materieel worden gereden. Daardoor kan men 16 minuten vlugger van Den Haag naar Groningen komen dan vroeger. De reisduur Amsterdam-Zeeland kan met 20 minuten worden bekort. De treinen Nijmegen-Roosendaal zul len in Roosendaal aansluiting geven op de Beneluxtrein (Amsterdam-Antwer- pen-Brussel) en de Zeelandtrein. Amsterdam en Rotterdam krijgen een snellere verbinding met het Roergebied door het instellen van snelle diensten. De verbinding Amsterdam-Parijs wordt met ongeveer een half uur versneld. (Advertentie) Het Europese parlement heeft in zijn mei-zitting niet stilzwijgend voorbij wil len gaan aan het feit, dat het overleg over een politieke unie van de zes E.E.G.- landen is vastgelopen. Er is met alge mene stemmen een resolutie aangeno men, waarin met klem wordt aange drongen op spoedige hervatting van het ministeriële overleg. Tevens tekent het parlement protest aan tegen het feit, dat nu, bijna tien maanden na de topconfe rentie van Bonn, nog steeds geen bevre digend gevolg is gegeven aan de ver klaring over de politieke samenwerking, die toen is opgesteld en die volgens het parlement grote verwachtingen had ge wekt. Het parlement verklaarde tenslotte dat het in de juni-zitting het intiatief tot een eigen ontwerp voor een poli tieke unie zal nemen, als de impasse dan nog niet doorbroken zal zijn. worden rekening gehouden met de eis, dat zij in de plannen voor de Zoomweg dienen te passen. Overigens maken Euro poort, Beneluxtunnel en Brienenoordbrug dat zeer grote urgentie moet worden toe gekend aan het totstandkomen van een primaire ring rond Rotterdam. Desge vraagd zegt de minister, dat de ontwik keling van West-Brabant al sterk be vorderd wordt door weg 17, die in ver sneld tempo wordt aangelegd en in 1964 gereed moet zijn. Het Damrak heeft gisteren bij de opening weer een flauwe stemming te zien gegeven voor de Hoogovenwaarden. Op 648 bedroeg het koersverlies, verge leken met het vorige slot, circa achttien punten. De omvang van de handel in deze hoek blijft klein. Later op de mid dag trad een herstel in tot 654. A.K.U.'s stelden teleur bij een notering op 359 1 min zes punten. Unilevers en Kon. Olies brokkelden verder af ingevolge Wall Street, waar beide fondsen dinsdag aan geboden in de markt lagen. Unilever liep weliswaar op van 154,10 tot 155,50, waarna weer een daling intrad tot 154,60, doch dit kon niet verhinderen dat het prijsverschil ten opzichte van de vorige slotkoers toch altijd nog circa 1,40 bedroeg. Kon. Olies ruim drie gulden lager op 134,10. Vrijwel alle Europese beurzen staan de laatste tijd onder invloed van de aan houdend lagere koersen die Wall Street te zien geeft. Ook gisteren was de tendentie op de New Yorkse beurs zwak. Er moesten flinke koersverliezen worden geïncasseerd waardoor het Dow Jones- gemiddelde voor de industrie-aandelen met ruim zeven punten daalde tot 663,90. De Westduitse beurzen waren gisteren over de gehele linie lager. Tussen de donkere wolken die zich op het Damrak voor de hoofdfondsen samen pakten viel toch nog een klein stukje heldere hemel te bespeuren. Dit in de vorm van de stemming voor de Philips- aandelen. De elektrowaarden stegen, als gevolg van lokale- en buitenlandse vraag, van 871 tot 876. De stukken verlieten de beurs op circa 872. De koerswinst, ten opzichte van de vorige slotkoers, bedroeg circa vier punten. 8-5 9-5 Ned. '59 4 »/4 99% 99% Ned. '47 31/2 89 88% AKU A 365 li 358% Hoogovens cA 667 647 Philips GBA 868 870% Unilever cA 156 155.15 Kon. Olie A 137.40 133,75 Scheepv. Unie A 132 132% A'dam Bk A 365% 367 Kon .Zout cA 872 870 NABEURSKOERSEN Telefonisch avond verkeer AKU 355356 gl; Kon. Olie 134.00 134.50 gl; Philips 866—870: Unilever 155 gb155.80; Hoogovens 647653. 13. Een beetje bedremmeld stonden Minter en de zwiergeit voor de veld wachter, want op hem hadden ze nu niet direct gerekend met het vertonen van hun kunstjes. ..Zo Minter of Hinter, jou heb ik al vast te pakken!" baste Zeeg, „en wat moet dat met die geit?" Ze moesten hun spelletjes er nu maar mee spelen, dacht Minter. ..Het is een zwiergeit. die allerlei kunstjes kent en erg gehoorzaam is," zei hij. „Wil je mij nog voor de gek houden ook?" riep de veldwachter woedend en hij greep Minter bij zijn kraag en schudde hem heen en weer. „Waar is je broertje, vlegel? Vertel op. want ik schud je net zo lang door elkaar tot hij op komt dagen!" dagen, maar niet helemaal in de vorm die veldwachter Zeeg had voorzien. Want het was de zwiergeit. die met een luid gemekker plotseling op hem afstoof en hem zo een harde stoot met zijn horens gaf. dat de man met urn- Mn i - i 6<h, ucil ue man me kwam het broertje inderdaad op- form en al in het gras tuimelde.

de Stem | 1962 | | pagina 5