Walcheren OOSTERSCHELDEBRUG: Zeeuwsch-Vlaanderen Handel in fruit op stam drukte bedrijfsresultaat Moederdag dag! PLISSE COCKTAIL SCHORTJE Veer Kruiningen-Perkpolder Klassieke methode en caisson- methode waren te duur Y.V.Y. bestaat 70 jaar Eduardo del Pueyo bleek fameus solist SMAKELIJKE WEEKEND TIPS MOEDERDAG TAART PENNY WAFELS ZUID-BEVELAND Naar oprichting wandelclub Dagblad De Stem Dichting van Grevclingen over radio Yijftig jaar in gemeentedienst Appelbomen bloei weer in Zaterdag bloesem rit Provinciale keuring rundvee in Middelburg Oefeningen mijnenvegen vanuit Vlissingen Geen verbetering op korte termijn Vruchtenveihng Z. - Vlaanderen In 1959 kreeg ir. J. G. Snip dé gedachte 5» Oostarsenelae 6. grondlaag D. F. P. Hoegen Duits consul te Middelburg Vrienden van Veere houden congres VOOR MOEDER OOSTBURGSE SCHOLIEREN IN YERZET DRINK SI NAS EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 10 MEI 1962 MIDDELBURG Jaarlijkse uitvoering zangkoor De Volksstem Het Middelburgs zangkoor De Volks stem geeft zaterdag 12 mei haar jaar lijkse uitvoering in het Schuttershof. Het programma vermeldt het optreden van het cabaretgezelschap De Scherp schutters o.l.v. B. de Jonge. Na afloop is er een gezellig samenzijn met het trio Th. Sohier. Bondswandeltochten Onder auspiciën van het KNGV orga niseert de MAV Chilles zaterdag 12 mei bondswandeltochten over parkoersen van 10, 15 en 25 km. De start is om half drie vanaf het Nederlands Koffiehuis op de Markt. Als herinnering aan deze tochten zijn ter beschikking, de officiële bondswandel- en bondswandelgroep- medailles, c.q. gespjes. VLISSINGEN De Vlissingse afdeling van de Vereni ging Voor Vreemdelingenverkeer bestaat zondag zeventig jaar. Aan dit jubileum zullen geen feestelijkheden zijn verbon den. De oprichtingsvergadering van de ver eniging vond plaats in café But, op de plaats waar nu het hotel Noordzeeboule- vard staat. De afdeling heeft een gestage groei ondergaan, vaarbij de belangrijkste re sultaten wel waren, dat zij een eigen kantoor met vast personeel kon vesti gen. Voorzitter is momenteel de heer N. Priester en secretaris de heer Ad. Mets, welke laatste reeds ruim dertig jaar in het bestuur zitting heeft. Voornaamste zorgenkind van de vere niging is al jaren de boulevard, welke zij als primaire factor voor de Vlissing se toeristische industrie beschouwt. Het al jaren nagestreefde doel de boulevard in de richting Oranjemolen te doen ver lengen heeft echter nog maar weinig gehoor van officiële zijde kunnen krij gen. Verheugend voor de Vlissingse afde ling is wel, dat het gemeentebestuur haar tegemoet, is gekomen voor wat betreft de behuizing. In het nieuwe raadhuis dat aan de nieuwe Markt wordt gebouwd is voorlopig een ruimte beschikbaar gesteld die als kantoor kan worden ingericht. Het huidige kantoor aan de Coosje Buskenstraat is voor de gestelde doelen niet meer dienstbaar. Ter afsluiting van het koninklijk be zoek aan Zeeland gaf het Residentie orkest onder leiding van Willem van Ot- terloo een concert in de St.-Jacobskerk met medewerking van Eduardo del Pueyo. De kennismaking met deze Spaan se meesterpianist heeft veel indruk ge maakt door zijn vertolking van het twee de pianoconcert in bes groot van L. van Beethoven met meesterlijk spel en een harmonieus samengaan van nobele ly riek, vurige muzikanteske drift en een fameuze beheersing van zijn instrument. Dirigent en orkest stonden hem een drachtig terzijde en het resultaat bezorg de de luisteraars een bijzonder muziek evenement. Het Residentie-orkest gaf vervolgens in een voorbeeldige uitvoe ring van de derde symfonie in „d" klein van Bruckner blijk van een musiceer- trant, die het predikaat meesterlijk ten- volle verdiende en waarbij de toehoor ders werden geconfronteerd met uitzon derlijk fraai orkestspel. De belangstel ling was groot. Solist en dirigent kregen een bloemstuk aangeboden. S.s. Oranje bezoekt haven Het s.s. Oranje, de laatste weken in het teken der belangstelling in verband met de viering van het zilveren huwe lijksfeest van ons koninklijk paar, zal tijdens 'n tweetal cruises Vlissingen aan doen. De eerste tocht begint 27 juli te Amsterdam, terwijl deze eindigt op 12 augustus te Vlissingen om vandaar nieu we gasten aan boord te nemen voor de tweede tocht. (Advertentie) met slagroom vruchten O 50 of crème GOES Op initiatief van de Goese V.V.V. we-rd gisterenavond in De Landbouw een vergadering belegd met als doel weer een wandelsportvereniging op te richten, Deze vergadering stond onder leiding van de voorzitter van de V.V.V. te Goes, de heer M. Haasdonk. Deze merkte op dat de belangstelling voor de wandel sport te Goes reeds diverse malen tot uitdrukking is gekomen op wandeltoch ten die hier door diverse instellingen in het verleden zijn georganiseerd. De heer Haasdonk was daarom van mening dat het mogelijk moet zijn een wandelsportvereniging op te richten. De belangstelling op deze oprichtings vergadering was evenwel nog niet zoda nig dat zonder meer tot oprichting kon worden overgegaan. De aanwezigen be sloten om in eigen kring te trachten de belangsteling te vergroten, waarna men eind juni nogmaals bijeen zal komen om spijkers met koppen te slaan. Degenen die alsnog tot de oprichters van deze vereniging willen behoren, kunnen zich aanmelden op het bureau V.V.V. in het A.M.Z.-kantoor aan de Westsingel te Goes. OP STRAAT OVERLEDEN De heer M. Adriaanse is dinsdag, ter wijl hij in de Appelstraat fietste, plot seling onwel geworden. Hij bleek door een hartverlamming getroffen te zijn. Een snel ontboden arts moest de dood constateren. De heer Adriaanse was 71 jaar oud. a-H perenhoek BIOSCOOP DE JEUGDHOEVE A.s. zondag zal in Bioscoop De Jeugd hoeve vertoond worden de film De schat der Watusi. Vele bioscoopbezoekers zul len zich ongetwijfeld de groots opgezette film „De mijnen van Koning Salomo" herinneren. De schat der Watusi is een niet minder spectaculaire film als ver volg op deze geschiedenis, die de toe schouwers ongetwijfeld zal boeien. Kort na de eerste wereldoorlog ver trekt Harry Quartermain, zoon van Alan Quartermain, de man, die de mijnen van koning Salomo in het gebied van de Wa- tusi-stam ontdekte. Hij ontmoet een oude vriend van zijn vader Rick Cobb en zij trekken de wildernis in. Zij slagen er in Erica, een dochter van een zendeling die gedood is, uit handen van de zwarten te bevrijden, waarop beiden verliefd worden. Als zij in de mijn zijn aange komen en de juwelen hebben ontdekt, ervaren zij tevens dat hun terugweg door een vulkanische uitbarsting is afgesne den. Hun enige uitweg is over een diepe kloof. Bij het overbruggen daarvan ver liest Rick bijna het leven om Harry te redden en het is dan dat vast komt te staan, dat Erica ook van Harry houdt. De twee mensen, die thans in veiligheid zijn en met rijkdommen in hun hand hun liefde beseffen, ontdekken, dat het grootste geluk met geen schatten te koop is. dat zij vonden in het land der Watusi's. George Montgomery, Taina Elg en Da vid Farrar vertolken de hoofdrollen in deze spannende film, welke in kleuren is opgenomen. (14 jaar.) Kruiningen AGENDA RAADSVERGADERING Vandaag zal de gemeenteraad bijeen komen. Punten van behandeling zijn: concept nieuwe concessie aan de water leiding mij. Zuid-Beveland. Overneming van beheer en onderhoud van de Lange Geer te Hansweert van het rijk, zulks met het oog op de uitvoering van het nieuwe bestratings- en rioleringsplan Herziening uitbreidingsplan van de kom Hansweert. Verkoop grond aan de Ach terstraat te Kruiningen voor de oprich ting van bedrijfsgebouwen voor f 22 p. m2 Zieriksee FILMLIGA Op vrijdag 25 mei zal de eerste avond worden gehouden van de onlangs hier opgerichte Filmliga. Vertoond zal wor den de film Gaslight. Voor het vertonen van deze film zal ook nog op het doek worden gebracht het nieuwe journaal, dat op zaterdag normaal in het bioscoop programma komt. Deze nieuwe vereni ging gaat hiermede nog juist voor het aanbreken van het zomerseizoen van start. Momenteel telt de vereniging ruim 200 leden. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steenstraat 14, telefoon 2371. Hulst Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1. telefoon 6252 Goes Als zaterdag het zuidelijke stroomgat in de Grevelingendam wordt afgesloten, zal de AVRO-reportagedienst ter plaat se zijn om het nodige op de geluids banden vast te leggen. De Grevelinge- dam waaraan op 3 mei werd begonnen, zal Schouwen-Duiveland met Goeree- Overflakkee verbinden. (Advertentie) Alg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT, tel. 6252, Goes Exploitatie- inspectie Zeeland: L. K. M. DE JONG teL 2377, Hulst Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen: P. G. KUYPERS, telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Prijs voor lo9se advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm Ingezonden mededelingen 214 mm gewone advertenties. Bil contract aanzlenWke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,— elke regel meer 0,20. Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp. 1.60 en 1 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. ZONDAG 13 MEI/MOEDERDAG i Advertentie) HULST g het een halve eeuw geleden, dat de heer Louis Freyser in ge meentedienst trad, oorspronkelijk als werknemer aan de gasfabriek met later een bevordering tot controleur in alge mene dienst, tevens marktmeester, welke buitendienst-functie evenwel om gezond heidsredenen niet to op de huidige dag kon worden geconso lideerd. De jubilaris wacht een huldiging ten stadhuize maandagmiddag om vijf uur in tegenwoorigheid van zijn familielden, de gemeenteraad en het ambtenaren corps. Kloosterzande SLOTACTIE 10 x 10 In tegenstelling met het reeds gepubli ceerde over de slotactie 10 x 10 wordt nader bericht, dat de bonte avond in de zaal Van Leuven alhier niet zal worden gehouden op zaterdag 12 mei maar op zondag 20 mei a.s. Het aanvangsuur is gesteld op half zeven. Alle medewekers en verenigingen worden verwacht. De muziek op het bal 2al worden verzorgd door de band The Swifters uit Clinge. Sluis Blikseminslag De eerste appelbomen in het Zeeuwse fruitland staan in bloei. Dat wil zeggen, dat het hoogtepunt van de fruitbloei 1962 thans bijna bereikt is, want hoewel het fruitland reeds mooi wordt wanneer pe ren en pruimen in bloei staan, wordt het toch het mooist wanneer de appel bomen hun zacht rose bloesemweelde ten toon spreiden. Overigens is er dit jaar reeds veel blad aan de bomen door de late ontwik keling en de bloesems zijn hierdoor wat verscholen tussen het groen. Het komende weekeinde zal er dus overal in de Zeeuwse fruitgebieden veel te genieten zijn van de bloesempracht. Op zaterdag 12 mei a.s. zal door de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zee land een bloesemrit worden georgani seerd, die loopt langs de mooiste plekjes van het Zuidbevelandse fruitgebied. De start van deze bloesemrit voor auto's en motoren is in Wolphaartsdijk en de finish is in de omgeving van Kapelle. De prijsuitreiking vindt plaats in hotel De Zwaan te Kapelle. Tijdens een kort, hevig onweer sloeg in de wijk Kruisdijk de bliksem op het huis van de familie G. Cocquit. Het ge zin zat juist aan tafel en kwam ondanks de grote ravage met de schrik vrij. Alle ruiten sneuvelden, een stuk van de schoorsteen brak af, ramen en deuren werden totaal uit de sponningen gerukt. Het meubilair liep grote schade op en de elektrische leiding verbrandde. Zuiddorpe DE ZWALUWEN ZIJN ER De twee zwaluwenpaartjes die al tien tallen lentes achtereen in de overigens •eeds jaren gesloten smidse van de heer P. W., hun zelfde nesten opzoeken, zijn weer aangekomen. En niet onopgemerkt Met druk gekwetter streken ze neer op de draden van het lichtnet om vandaar, alsof ze er niet genoeg van konden krij gen, telkens, het weken tevoren door de heer W. geopende zijraam, in en uit te zeilen. Vroeger kon het onder de lin den van Zuiddorpe wemelen van de zwa luwen, nu worden ze steeds zeldzamer. Maar de vier van de smidse blijven trouw. (Advertentie) Moeder vindt 't héérlijk om Fant te krijgen I Want Fant haarcrème maakt 't haar soepeler en gemakkelijker uit te kammen en geeft het 9en mooie, natuurlijke glans. Moeders haar glanst mooi De provinciale commissie ter bevor dering van rijkswge van de veefokkerij houdt op vrijdag 25 mei te Middelburg een keuring van stieren en vrouwelijk fokvee. 'n produkt van INDOLAI Gedeeltelijk vanuit Vlissingen is mo menteel een grote mijnenveegoefening gaande op de Noordzee. Aan de oefe ning wordt door een aantal NAVO- marines deelgenomen. Onder meer Duitsland, België, Frankrijk en Enge land. Aan Nederlandse zijde neemt on der meer de meegaande mijnenveger Onverdroten" aan de oefening deel. (Van onze parlementaire redactie) Minister Korthals (Verkeer en Water staat) is nog steeds van plan de veer verbinding Kruiningen-Perkpolder te ver beteren. Hij erkent zelfs, dat spoed ge boden is, maar staat tevens op het stand punt, dat de hiervoor nodige uitgaven moeten worden afgewogen tegen uit gaven voor andere urgente zaken. Dit blijkt uit het verslag van het mondeling overleg, dat de minister met de Tweede Kamer heeft gehad over zijn begroting h^^d^^^Ss^gr0tin*en zullen ™rden veerverbinding Kruiningen-Perkpolder teL een laten bedienen door boten van het 100 ««toH 2? VGl" hfno anderingen worden aangebracht, waar- overeenkomstige capaciteit als de beideh°*m „prinsesseboten", die tussen Vlissingen en Breskens dienst doen. In de havens moeten dan echter nieuwe aanleginrich- tingen komen. In Kruiningen werd hier voor reeds ruimte gereserveerd. De ha ven Perkpolder zal echter moeten wor den uitgebreid en tevens moet er dan een nieuw veerplein met toegangswegen komen. De door het rijk ten behoeve van dit veer te verrichten investeringen zouden totaal bijna f22 miljoen vergen. In onderzoek is thans op welke wijze de vereiste bedragen in de komende be- i Nog in januari 1960 schreef het E.T.I. voor Zeeland in de bro chure „De economische ontwikkeling van Schouwen en Duiveland'' het volgende: „Op een spoedig tot stand komen van goede verbin dingen in noordelijke en zuidelijke richting moet met klem worden aangedrongen. In het noorden betekent dit een snelle realisering van de brug over het Haringvliet, eventueel met tolheffing; in het zuiden de inrichting van een goede, snelle en frequente veerverbinding met Noord-Beveland met aansluitende wegen". Nu, ruim twee jaar later, worden materialen besteld om een brug over de Oosterschelde te bouwen. De veerhaven van Kats wordt als werkhaven voor dit grootse 5 kilometer lange miljoenenproject inge richt. Heeft men vóór 1960 dan helemaal niet aan een brug gedacht? En zo ja, hóe heeft deze plotselinge ommekeer zich dan zo wonderlijk snel kunnen voltrekken? (Van onze dorrespondent) De coöperatieve vruchtenveiling Zeeuwsch-Vlaanderen G. A. houdt vrij dag a.s. in café Du Commerce te Ter- neuzen haar algemene ledenvergade ring. Gedurende deze vergadering zal het bestuur een korte uiteenzetting ge ven omtrent de te overwinnen moeilük- heden met de verdere ontwikkeling van de veiling te Terneuzen ten behoeve van de snel groeiende tuinbouw in Zeeuwsch- Vlaanderen. De leden zullen ruim schoots in de gelegenheid worden ge steld hierover van gedachten te wisse len. Het jaarverslag wijdt aandacht aan het verkopen van fruit op stam. Met betrekking tot het verkopen en verpachten van fruit op stam werden de verschuldigde provisiepercentages door het bestuur vastgesteld op respec tievelijk 3 en 1,5 Door middel van een uitvoerig rondschrijven van 7 juni 1.1. werden de fruittelers door de fruit veiling uitvoerig ingelicht omtrent de afzetverwachtingen en gewaarschuwd tegen verkopen op hout. Heel wat te lers verkochten toch een aanzienlijke hoeveelheid op stam en daardoor kon hun omzet over 1961 van twee miljoen gulden net niet worden gehaald. Dit had literaard zijn terugslag op de bedrijfs- -sultaten. Bij de provinciale overheid is direct na het bekend worden van het Deltaplan wel degelijk de bouw van een brug over de Oosterschelde overwogen. Zeeland heeft gestreefd en zal ook altijd blijven streven naar een centrale weg door mid den-Zeeland. Zo'n weg vereist niet al leen een vaste oeververbinding van Schouwen-Duiveland met Noord-Beve land maar logischerwijs volgt er ook een vaste oeververbinding van Zuid-Beve land met Zeeuwsch-Vlaanderen uit. De Oosterscheldebrug zal dus eind 1965 gerealiseerd kunnen zijn. De vaste oever verbinding naar het zuiden, die de cen trale weg door midden-Zeeland tot 'n feit kan maken, is in studie, al zijn de jong ste uitlatingen van minister Korthals (zie hiervoor elders in dit blad) niet bepaald bemoedigend. Bij het streven naar een Oosterschelde brug was het rijk niet geïnteresseerd. Dat was het wèl in de brug over het Haringvliet. Deze brug is ook vanaf het begin in het Deltaplan opgenomen ge weest. Oorspronkelijk was het de be doeling dat de Haringvlietbrug in 1968 gereed zou komen. Op aandringen even wel van de gemeenten op Goeree-Over- flakkee en van de drie belanghebbende provincies Zeeland, Zuid-Holland en Noordbrabant ging het rijk er mee ak koord de Haringvlietbrug in 1964 te rea liseren. Er zal tot 1968 tol worden ge heven om de vóór-financiering van deze brug te kunnen betalen. Met het even eens in 1964 tot stand te komen Greve- lingenproject zullen zowel Goeree-Over- flakkee als Schouwen-Duiveland een vaste verbinding met de randstad krij gen. Volgens het Deltaplan zal de damver- binding Schouwen-Duiveland - Noord- Beveland in 1978 een feit zijn; net lang genoeg voor Zeeland om de boot te mis sen voor wat de ontwikkeling van deze provincie betreft. Vandaar ook dat er vooral na het bekend worden van de vervroegde bouw van de Haringvlietbrug zwaar gepiekerd is over de Oosterschel debrug. Het probleem was: hoe bouwen we hem binnen de financiële mogelijk heden van de provincie. Het rijk stond immers afzijdig. Er werden twee methoden onderzocht: de klassieke damwand-kuip-methode en de caisson-methode. Volgens de klassieke methode zou er een damwandkuip moeten worden aange bracht, waaruit de grond weggegraven, waarin palen geheid en een dikke laag beton gestort moesten worden en die daarna droog gepompt zou kunnen wor den. In deze kuip zou men dan aan het bouwen kunnen gaan. Wanneer de Oos-I terschelde overal ongeveer 15 meter diep zou zijn zou deze methode wellicht uit te voeren zijn geweest. Maar de zeearm is op verschillende plaatsen veel dieper, hier en daar zelfs 35 meter diep. Deze omstandigheid zou de klassieke methode gewoonweg onbetaalbaar hebben ge maakt. Werk caissons De tweede methode, die onderzocht werd, was die van de werk-caissons, een methode, die veel in het buitenland wordt toegepast. De werk-caissons zijn te beschouwen als grote duikerklokken, die men tot op de bodem laat zakken. In de holle ruimten van de caissons zouden de arbeiders hun werk moeten doen. Dit werken onder overdruk kan voor de lichamelijke gesteldheid betrekkelijk ge vaarlijke gevolgen hebben. De methode 1, Holle putten 2. betonnen element brugelesentexi' 4. wegdek zou bovendien zeer langdurig en zeer duur zijn geworden. Men zag voorlopig geen andere me thoden en men moest de idee van een brug noodgedwongen laten varen. Het alternatief was: uitbreiding van de veer dienst Zierikzee-Kats. De nieuwe veèr- havens bij Zierikzee en Kats waren al berekend op de uitbreiding, die zou be staan uit een overschakeling van zij- vervoer op kop-vervoer met schepen zo als die op de Westerschelde varen en uit een verhoging van de frequentie van de veerdiensten. Dit zou trouwens een op lossing van het vraagstuk hebben be tekend. die eveneens tientallen miljoenen guldens zou hebben gekost. Bij K.B. is D. F. P. Hoegen erkend en toegelaten op voet van Nederlander, als honorair consul van de Bondsrepubliek Duitsland te Middelburg, met jurisdictie voor de provincie Zeeland. De vereniging „Vrienden van Veere" zal op 16 juni haar jaarcongres houden. Na de algemene vergadering volgt een koffietafel en een lezing door de burge meester van Veere, jhr. L.F. den Beer Poortugal. In deze lezing zal de Veerse burgervader het hebben over de beroem de Schotse Huizen en over de toekomst van Veere. Jhr. L. den Beer Poortugael vertoont films en dia's die uiteraard ook het schone stadje aan het Veerse Meer ten onderwerp hebben. De beiaar dier van Veere zal de vriendenclub nog op een concert vergasten. De daarbij betrokken telers leden door deze handelwijze tezamen een groot verlies, dat veilig op twee ton kan worden gesteld. Daardoor is men bij de Zeeuwsch-Vlaamse veiling er niet over verwonderd, dat de bond van Zeeuwsche fruitpachters in zijn jaarvergadering kon vaststellen, dat 1961 voor de leden een gunstig jaar was. Deze wijze van verkopen is een sterke rem op de ver dere ontwikkeling van de veiling ten behoeve van de tuinbouw in ons ge west. Een ander gevolg van de vele verko pen op hout was, dat het koelhuis in de herfst van 1961 niet volledig bezet was. Verder constateert het jaarverslag dat de Terneuzense veiling in 1961 voor het eerst in de belangstelling van Bel gische kopers stond. Op een buitenge wone algemene ledenvergadering eind november 1.1. werden de plannen voor de uitbreiding 1962 van de aanvoerhal met algemene stemmen goedgekeurd, maar het hoofddoel van deze vergade ring was toch om een positief besluit te kunnen nemen ten aanzien van deel name in het waarborginstituut voor de tuinbouw in Zeeland. Ook dit voorstel werd toen met al gemene stemmen goedgekeurd. (Advertentie) een leuk in een bijzonder groot assortiment, dessins en kleuren. Met grappig zakje opzij. Speciale m q#* Moederdag #1 v' prijs VROOM DREESMANN BREDA BERCEN OP ZOOM OOSTERHOUT Holle putten IR. J. G. SNIP Ir. J. G. Snip, hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat, is zoals hij ons gistermorgen tijdens een vraag gesprek mededeelde, in begin 1959 se rieus over de nu gevonden oplossing voor de bouw van de brug gaan na denken. Gaandeweg is hij toen tot de conclusie gekomen dat door het werken met gewone holle putten een haalbare oplossing voor het probleem gevonden kon worden (71 miljoen gulden). Op afstanden van gemiddeld 100 meter worden naast elkaar drie soms vijftig meter lange holle palen met een dia meter van 4,25 meter de grond ingewerkt. |Een zogenaamd cutter-apparaat krabt de j grond in de holten los, waarna dit nat- I mulle zand wordt opgezogen. De werk- i putten zelf wegen 50 ton. Ze worden door eenzelfde kracht van een reusach tige bok de grond ingedrukt. De drie putten komen boven water op gelijke hoogte naast elkaar te liggen. Gedrieën zullen zij een groot element van voor- bespannen beton dragen, dat op zijn beurt weer de brugelementen, eveneens uit voorbespannen beton, zal torsen. De aannemers, de N.V. van Hattum en Blankevoort uit Beverwijk en de N.V. Amsterdamse Ballast te Amsterdam, zul len de veerhaven van Kats als werk haven gebruiken. Die is er uitstekend voor geschikt. In die haven zal nu eerst een grote betoninstallatie gebouwd moe ten worden. Ir. Snip zei gisteren te hopen dat vol gend jaar op deze tijd de eerste putten geplaatst kunnen worden. 4 De leerlingen van het Koningin- t Wilhelminalyceum te Oostburg heb- t ben dinsdagmorgen het recht in eigen hand genomen en daarmee de i 4 school en zichzelf bepaald geen t dienst bewezen. i Een delegatie had namens hen 't maandag rector Waalwijk benaderd om een vrije dag in verband met het 4 koninklijk bezoek aan Middelburg. i De rector moest na overleg met t diverse collega's in andere Z.-Vlaam- se gemeenten omwille der unifor- 4 miteit dit verzoek evenwel afwijzen. t Derhalve verschenen de jongelui i dinsdagmorgen op de normale tijd aan het schoolgebouw, doch met In 4 hun midden een aantal „verzetslei- f ders", die de „werkwilligen" poog- t den te pressen tot demonstratief schoolverzuim. Waarna rector H. P. i 4 Waalwijk terecht een vermanend J t woord sprak, dat resulteerde in de f f spontane capitulatie van een dertig- t tal jongere leerlingen, doch niet het 4 beoogde effect sorteerde bij de ove- 4 f rigen, die per fiets naar Middelburg f peddelden. Waarvan zü de consequenties zul- J len moeten aanvaarden. Want in een 4 f schrijven aan de ouders, die het hier- t mee roerend eens zijn, heeft de rector t 4 alvast doen weten, dat de verloren 4 uren zullen moeten worden ingehaald 4 i op vrije woensdagmiddagen en dat de reeds geplande schoolfeestjes zijn 4 afgelast. jog gezond vntcfZCHel lekker R.-K. UNIVERSITEIT NIJMEGEN Aan de r.-k. universiteit te Nijmegen slaagde voor het semi-artsexamen mej. A. M. Th. Boerbooms uit Oostburg. Morgen, vrijdag 11 mei, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert 8.08 en 20.24 uur Terneuzen: 7.40 en 20.02 uur: Vlissingen 7.12. en 19.33 uur: Wemeldin- ge 8.34 en 20.55 uur. MIDDELBURG City 20 uur Het gezicht, 18 j. Electro 19.30 uur Parachutistencom mando, 14 j. GOES Grand 20 uur Simson en Delila VLISSINGEN i Luxor 20 uur De blonde Venus, H J- Alhambra 20 uur Jerry als baby-sitt alle leeft. ANTWERPEN KVO 20 uur In 't witte paard SAS VAN GENT Olympia 20 uur Botsende jeugd TERNEUZEN Luxor 20 uur Vrouwen achter pri**cl draad, 18 j.

de Stem | 1962 | | pagina 2