AVRO biedt deze zomer vee nieuwe radioprogramma's HOLLAND-FESTIVAL WIEK VIN DE FOTOGRAFIE A Minter en Hinter en de zwiergeit ^Eloc^ezec^J. V/er dode Luister naar Kiik naar Veel aandacht voor vakantie B or dew ijk Ria Valk kocht bungalow Stern-feuilleton Radioprogramma's Televisieprogramma Nam Tha (Laos) capituleerde BEURS VAN AMSTERDAM Internationals licht verdeeld DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 9 MEI 1962 (Van onze radio- en t.v.-redacteur) Onder de radioprogramma's, die de AVRO zich voorstelt gedurende het op zondag 13 mei beginnende zomerseizoen uit te zenden, treft men weinig herhalingen aan. Weliswaar valt voor het her halen van bepaalde programma's misschien veel te zeggen, doen hiertegenover staat, dat er tal van nieuwe mogelijkheden zijn. Men denke bijvoorbeeld aan uitzendingen van het Holland-festival en enkele programma's als „Muziek voor allen" en de korte hoor spelen op de zondagavond, die ongetwijfeld in aanmerking komen voor voortzetting ook in de zomermaanden. HP de zondag zal eenmaal in de twee U weken het platenprogramma „Op de plaat rust" worden afgewisseld met Vakantieklanken". Hierin zal steeds muziek met betrekking tot een bepaald land ten gehore worden gebracht. Te vens zullen tips voor een vakantie in het desbetreffende land worden gege ven. Kees Middelhof zal onder de titel ..Wandelingen met clio in België" be zoekjes brengen aan Brugge, Brussel, Diest, Leuven, Nieuwpoort en Oude naarde. Gedurende de zomer zullen op de maan dagmiddag van 15-16 uur herhalingen van de series „Kleurrijke klanken". „Klankomrankte levens", „Muziek is troef" en „Het is maar een weet" wor den uitgezonden. De Radioscoop zal worden stopgezet en vervangen door een speurdersverhaal van Bert Chapin onder de titel „Speuren als hobby". Op de dinsdagavond wordt het „bel canto"-programma eenmaal in de 14 dagen afgewisseld met „Zwerftochten door operaland". Verder is er een serie van acht gevarieerde programma's on der de titel „Opklaring opklaringen" Te beginnen op 5 juni zal dinsdag om 20.50 uur een lezing in de reeks „Het abc van het heelal" worden overge nomen van de BBC, waarvoor deze zeven populair-wetenschappelijke le zingen geschreven werden door voor aanstaande geleerden Tom Nieuwen- huyzen en Flip van der Schalie zul len de samenstellers zijn van „Carous- sel" een programma, dat alle kanten op gaat. „Radioprogramma in een notedop", „Van vier tot vijf" zal met ingang van donderdag 24 mei gedurende de zomer maanden worden onderbroken door een. eveneens door Ype Hoeweler en Emile Kellenaars samengestelde, reeks radio programma's over muziek en schilder kunst onder de titel „Voor oog en oor". De muzikale belangstelling bepaalt zich tot het tijdvak van 1400 tot het einde van de negentiende eeuw. Voor dit programma heeft de AVRO de hand weten te leggen op een lezingenreeks van de vermaarde Engelse kunstcri ticus Martin Armstrong, die zal wor den uitgezonden onder de titel „Van de primitieven tot Picasso". In deze lezingen zullen achtereenvolgens wor den behandeld de vraag: „Wat zijn schilderijen?", „De Florentijnse school" „andere Italianen", „figuren uit de Ba- roktijd", „de Nederlanders", „het land schap" en „de Fransen". De lezingen zijn eenvoudig van opzet en inhoud en kunnen ook door scholieren wor den gevolgd. (Advertentie) LJet succes van de serie „In gesprek met Simon Vestdijk", waarvan de laatste aflevering zal worden uitgezonden op donderdag 24 mei, heeft de AVRO doen besluiten Nol Gregoor te verzoe ken een soortgelijke reeks gesprekken met de schrijver mr. F. Bordewyk voor te bereiden. Deze reeks zal, op donderdagavond, in de komende maan den worden uitgezonden. i« Toch moesten ze altijd niet zo mop peren op de bureaucratie, vind ik. Want al die instanties hebben beslist wel hun nut. Neem nu je rijbewijs. Iedere vijf jaar loopt dat af, als een soort van langademige wekker. Alleen hoor je het niet en je zou het ge woon vergeten. Daar is dus een in stantie voor. Er is een bureau dat roerend attent, tijdig een kaartje stuurt met de mededeling dat je rijbewijs op die en 'die dag afloopt. Dat is heel sterk, want je hebt dat rose papier jaren en jaren in je portefeuille en dan blijkt er ruim honderd kilometer verder een meneer op een bureau pre cies te weten welke datum daarop staat. Een soort van bureaucratische magie, waarvoor ik diep respect heb Die meneer is ook zo vriendelijk alle zorgen die aan de verlenging van het rijbewijs kleven op zich te laden, te gen een passende vergoeding uiteraard. Je hoeft alleen maar je handtekening te zetten en geld te sturen. Dat doe je dan natuurlijk, want het staat op een bedrukt papier en daar buig je voor. Dan gebeurt er eerst een tijd niets en je vergeet het al weer. Maar dan blijkt welk een machinerie je met die een voudige handtekening in werking ge steld hebt. Er komt een envelop. Vol papieren, die je moet invullen en te kenenOm een rijbewijs te krijgen moet je ook gezond en zo zijn. maar gelukkig vermijdt onze ambtelijke we reld de rompslomp ieder naar een dok ter te sturen. Neen. je krijgt een for mulier waarop je enige tientallen ke zen „neen" moet invullen, als bewijs van je blakende welstand. Wat ze met dat papier precies doen zal nimm.er een niet-ambtelijke sterveling weten maar weer na een poosje komt er een verklaring van een officiële genees heer. die meedeelt ervan overtuigd te zijn dat je prima gezond bent. Die ver klaring moet je clan weer ergens an ders heensturen. Waarom die man dat met meteen zelf doet' is een raadsel cn hoe hij weet dat je niets mankeert evenzeer. Je hebt op alle vragen in de geest van hebt u aan lever-, nier- °f ingewandziekten geleden" en mist v het normaal gebruik van een been een oog of wat anders" wel steeds -neengeantwoord, maar je kunt. wel zoveel invullen. Toch word je schrif telijk gezond verklaard. Ondanks de bemoeiingen van het bemiddelingsbureau moet je toch tel kens weer wat tekenen of op- of door sturen. En dan hoor je weer lange tijd niets. Op den duur was mijn rijbewijs echt verlopen en toen belde ik zo'n bureau ov. Een vreemde gewaarwor ding: er bleek echt een levende mens te zitten, die beleefd antwoord gaf. Zo'n instantie is dus niet alleen maar papier, er zitten mensen. Meneer zei de man. „dat kan nog wel vier weken duren". Bedroefd legde ik de hoorn neer. Een uurtje later kwam de post. ook een ambtenaarHij had het rijbewijs bij zich. Een wonderlijke wereld. Op Hilversum I (402 m) musiceert om 20.05 uur voor de VARA de Koninklijke Luchtmachtkapel. Daarna kunt u om 20.15 uur luisteren naar een reportage door ir. A. van Emmenes en Bob Spaak van de interland NederlandNoord-Ier- land in Rotterdam. Om 22.05 uur worden polka's van Strauss uitgevoerd. Big Boy's Band komt om 23.15 uur voor de microfoon en om 23.40 uur speelt de gitarist Joshua Heygen. Op Hilversum II (298 m) musiceert om 20.10 uur het Concertgebouworkest o.l.v. Eugen Jochum m.m.v. Hans Henkemans. piano. Om 21 uur volgt het klankbeeld „Schip ahoy". Het Promenade-orkest speelt om 21.20 uur. Vervolgens kunt u om 22 uur luisteren naar „Jom Ha" ats- ma-oeth", opgedragen aan Israël. De ru briek „Platennieuws" volgt om 22.55 uur Tot besluit is er om 23.45 uur een re portage van de Tulpenrally. Mr. F. BORDEWIJK reeks gesprekken F)e nog jeugdige idool van vele tieners, de populaire vocale grappenmaakster Ria Valk zal op 3 juli a.s. in het hu welijk treden met de heer Herman de Keulenaar. Haar verloofde is chef in een groot warenhuis. Beiden hebben de laatste jaren flink gespaard en kochten enkele weken geleden een fraaie bungalow in het landelijke Vin- keveen, waar ze een prachtig uitzicht hebben over de Vinkeveense plassen. Of Ria Valk na haar huwelijk het cowboypak nog regelmatig zal dragen voor haar optreden in het land, kon haar zusje op onze telefonische vraag niet bevestigen. Na het journaal biedt de VPRO om 20.20 uur de filmrubriek „Binnenkort in dit theater". Om 20.45 uur volgt een tv-reportage van Peter Morley getiteld „De hartslag van Frankrijk". Om 21.35 uur kunt u genieten van de tv-fantasie van Willy van Hemert onder de titel „In Holland staat een riddergoed". Dok ter A. van Swol verzorgt om 22.15 uur de rubriek „Ziek zijn beter worden". Tenslotte is er om 22,40 uur een repor tage van het koninklijk bezoek aan Noord en Zuid-Holland. België Vlaams biedt om 20.30 uur „Schipper naast Mathilde" en om 21.10 uur ..Ten huize bij prof. dr. A. Burssens". Tenslotte is er om 22 uur de rubriek „Aangename kennismaking met Lem- berge". Na het agrarisch nieuws en het NTS journaal richtte het Verbond voor Veilig Verkeer een waarschuwend vermaan tot de bromfietsberijders. In een kort film pje lieten Jan Peerce en Nadine Conner enige bekende aria's horen uit „II para- diso", ,,Don Pasquale" en „Lucia di Lam- mermoor"; de uitvoering was subliem en een waarachtige streling voor het oor Hierna volgde de hoofdfilm „The life of Emile Zola" van William Dieterle Paul Muni, die de titelrol had, speelde „Zola" met een dergelijke overgave en vaardigheid, dat alleen zijn vertolking de film al de moeite waard maakte. Na een korte inleiding, waarin we Zola samen met zijn vriend de schilder Cézanne in zijn jeugd zagen, voerde de film ons al spoe dig naar het hoofdthema van de rolprent, de Dreyfus-affaire. Hierin kwam Zola ten volle tot uiting. Heel zijn streven de waarheid te doen zegevieren culmi neerde in de wijze waarop hij dit grove onrecht en de daarmee samenhan gende corruptie in de Franse legerlei ding bestreed. BERNARD HAITINK /an de manifestaties in het ka der van het Holland-festival zullen onder leiding van Bernard Haitink en Rafaël Kubelik, het Collegium Musicum Amsteloda- mense onder leiding van {Toon Vranken en het Amadeus-Kwar- tet musiceren. Ook de festivals in Beyreuth en Edinburgh zullen worden gerelayeerd, evenals an dere belangrijke muzikale eve nementen in het buitenland. Tenslotte zullen er enige uitzen dingen worden gewijd aan het internationaal carillon-concours te Hilversum. 50) PRAET-MAECKER ,,Ja, inspecteur, maar aan de andere kant zou Emilie toch niets achterhou den dat kon bijdragen tot het vinden van Gerrits moordenaar," zei Anne Hulstein weifelend. „Tenminste..." „Gaat u verder, mevrouw. Tenmin ste. Anne Hulsteins lange, smalle handen maken een hulpeloos gebaar. „Het is maar Emilie heeft een bij na ziekelijke angst en afkeer van alles wat naar schandaal zweemt. Als dat wat Fiet weet een lid van mijn schoon zusters familie zou treffen.." „Zou een veroordeling van haar mans neef dan geen schandaal veroorzaken?" „Natuurlijk zou het dat," geeft Anne Hulstein toe „Ik voor mij geloof dan ook dat het Emilie veel liever zou zijn geweest, als de uitslag van het politie onderzoek niet moord was geweest, maar dood door een ongelukkige sa menloop van omstandigheden." ,Ook als zij in haar hart de over tuiging had. dat haar man was ver moord? Het was toch een heel geluk kig huwelyk?" „Zeker. Maar Emilie is nu eenmaal niet de vrouw, die zich over maat schappelijke conventies kan heenzetten. Gerrit is dood en een schandaal maakt hem niet meer levend, terwijl het voor haar het vreselijkste is, wat iemand overkomen kan." „Goed. laat dat allemaal zo zijn. Maar zij ziet toch niet op tegen het schandaal van een veroordeling van uw zoon. zoals ik daareven al zei." wierp Perquin ietwat geïrriteerd tegen. „Ik veronderstel dat dat. komt om dat Emilie bij al haar zich houden aan de conventies en haar afgrijzen van schandaal, toch een bij uitstek praktische vrouw is. Als er nu een maal een moordenaar moet zijn. dan is dit het juiste moment om haar re kening met Huug te vereffenen." „Welke rekening?" „Emilie heeft geen kinderen. Zij was zich ervan bewust, dat er een tijd moest komen, dat Gerrit zich zou te rugtrekken of sterven en Huug zijn plaats innemen. Dat Huug daar wel eens niets voor zou kunnen voelen is nooit bij haar opgekomen. Zij meende integendeel dat hij zijn tijd haast niet kon afwachten. Hij was in haar ogen de ongeduldige troonopvolger, die po pelde om haar van haar plaats te ver drijven. Emilie hechtte overdreven aan haar positie als de vrouw van een van Zij heeft die positie aan alle kanten uitgebuit. Mijn schoonzuster komt uit een heel goede, maar doodarme fami lie. Voor haar huwelijk is ze daardoor dikwijls in een scheve positie geweest. U begrijpt wel wat ik bedoel, moeten meedoen zonder daar de toereikende middelen voor te hebben, je altijd maar weer inspannen om van niets iets te maken. En telkens weer uit de reac ties van anderen voelen dat het toch niet lukt. Dingen moeten slikken, ge passeerd worden.. Enfin, Emilie is een heel eerzuchtige en intelligente vrouw. Zij heeft de haar geboden kansen be nut op een manier, die haar tot een van de meest vooraanstaande figuren op velerlei gebied heeft gemaakt, hier in Amsterdam. En ze heeft een grote angst dat alles weer te verliezen." An ne Hulstein zuchtte even. „Ik hoop dat RAFAëL KUBELIK gen, die een groot verschil maken voor Emilie, mijnheer Perquin." Hoofdinspecteur Pieter Auguste Per quin zag haar stomverbaasd aan. „Haar nooit iets in de weg gelegd? En we gaan uit van de veronderstelling, dat het jongemens de moordenaar van uw zwager zou zijn! Neemt u mij niet kwalijk, maar dat is toch.." Anne Hulstein maakte weer dat hul peloze gebaar. „Ik kan er werkelijk niets aan doen, mijnheer Perquin. Ik kan het u heus niet beter uitleggen. Emilie is nu eenmaal zo." „Ja," voegde haar zoon eraan toe, „en daarom zijn moeder en ik altijd bang van haar geweest, allebei. Je zou het misschien een geval van dub bele moraal kunnen noemen. Ik bedoel, tante Emilie heeft een heel normale kennis des goeds en des kwaads, zoals het theologisch heet. Maar die kennis werkt alleen waar het om de daden van anderen gaat." „Juist," zei Perquin en hij bedacht hoe deze instelling een kenmerkende karaktertrek was van heel veel men sen met wie hij beroepshalve in de loop der jaren in aanraking was geko men. HOOFDSTUK XX Perquin verzamelt kruimeltjes „En? Komt er al wat schot in?" Com missaris Van Waverens vierkante figuur ik niet al te onduidelijk ben, mijnheer Perquin. Ik veronderstel dat zij die angst heeft overgehouden uit haar jeugd." „Neen, u is duidelijk genoeg. Ik be grijp nu waarom zij tegenover uw zoon staat zoals zij doet. Zijn weigering in de firma te treden zal haar afkeer nog wel hebben vergroot. Want die heeft tot gevolg gehad dat haar man het bijltje er ook bij neerlegde cn van de firma een N.V. maakte. Maar er is één ding dat ik toch nog niet begrijp. Gesteld dat dat meisje Vloemans iets weet dat een overtuigend bewijs levert voor de schuld van iemand anders, waarom beschermt zij die andere per soon dan? Hij is dan toch de werke lijke moordenaar van haar man." „Natuurlijk, maar.." „Neem mij niet kwalijk, dat ik u in de rede val. Maar als juffrouw Vloe mans nu eens het bewijs kon leveren dat niet uw zoon, maar laten we eens zeggen de jonge Van Eldcn de schul dige was? Het schandaal van zijn ver oordeling zou toch niet groter zijn dan van een veroordeling van uw zoon?" „Voor Emilie wel, inspecteur," zei Anne Hulstein levendig. „Rudi van El- den is haar neef, de zoon van haar zuster. Huug is maar aangetrouwd. Bo vendien heeft Rudi haar nooit iets in de weg gelegd, hij is nooit een bedreiging irnr-. V lioor froumApI r\nt 11j de firmanten van Hulstein Zonen, voor haar geweest. Dat zijn alles din- De keuze van de NTS van deze film, die niet alleen boeiend was, maar ook cultureel op bijzonder hoog peil stond, verdient dan ook alle lof. De uitzending werd besloten met een extra NTS-journaal over het feestelijk bezoek van de koninklijke familie aan de provincies Brabant, Zeeland en Lim burg. Hilversum 1 402 m. WOENSDAG 9 MEI VARA: 12,10 Instr. kwint., lichte muz. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V.h. platteland 12,38 Orgelspel, lichte muz. 13.00 Nws. 13,15 Operettefragmenten 13,45 Gespr. portret 14,00 Kamerkoor: jeugdconc. 14.45 Volksliedjes en -dansen 15.00 Op reis door de wereld, lez. 15,10 V.d. jeugd 17.00 Hammondorgelspel 17,20 Salonorkest en zangsolist (herh. van zondag jU 17,50 Regeringsuitz.Het sociaal- pedagogisch onderwijs, door mr. M.D. van Wolferen. chef afd. sociaal-pedagogisch on derwijs v.h. ministerie van O. K. en W. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18,30 Dans- ork en zangsol. 18.55 VARA-varia en lichte gram. 19.00 V.d. kleuters 19.10 Het wonder van Israël, gesprek VPRO: 19,30 V.d. jeugd VARA: 20.00 Nws. 20.05 Kon. Lucht machtkapel 20,15 Rep. van de interland voet- balwedstr. Nederland—Noord-Ierland te Rot terdam. I.d. pauze (ca. 21.00) lichte gram. 22,05 Amusementsmuz (gr.) 22.15 Zestig jaar levenservaring, lez. (30) 22,30 Nws. 22.40 Hart op de tong, act. probr. 22.55 Cellorec. (gr.), klass. muz. 23.15 Licht orkest en zang sol. 23.40 Gitaarspel (gr.) 23.55-24,00 Nws. DONDERDAG 10 MEI AVRO: 7.00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Ochtendvaria (gr.) VPRO: 7.50 Dagope ning AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Tulpenrally 8.25 Progr.-overzicht en Rechtdoor naar school en kantoor (gr.) 9.00 Gym. v.d. vrouw 9,10 De groenteman 9.15 Klass. gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgenwijd. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.) 10.50 V.d. kleuters 11,00 Kookkunst 11,15 Omroepork., klass. muz. Hilversum ïl 2^8 tn. WOENSDAG 9 MEI NCRV: 12.10 Walsmuz. (gr.) 12.20 Lichte gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Licht orkest 12,50 Oranje in het zilver: rep. van het kon. bezoek aan Haarlem 13,00 Nws. 13.15 Tulpenrally 13.25 Licht ens. 14,00 25 jaar bond van geref. vrouwenverenigingen in Nederland, rep. 14,45 Gram. 15.00 Wie luistert mee, muz. lez. 15,30 Bas en piano 16,00 V.d. jeugd 17,20 Jazzmuz. 17,40 Beurs- ber. 17.45 Marinierskapel 17,50 Rep. 18,00 Gram. 18,10 Mannenkoor 18,30 Het Spectrum, lez. 18.45 Lichte gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje 19,15 Leger des Heilskwartier 19.30 Radiokrant 19.50 Oranje in het zilver: rep. van het kon. bezoek aan 's-Gravenhage 20,10 Concertgeb.ork. en sol. moderne en klass. muz. 21,00 Schip Ahoy!, kïankb. over het leven aan boord van de J Henri Dunant 21,20 Promenade-ork. en sol. 21,50 Kanttekeningen bij de voorpagina, praatje 22,00 Muziek uit Israël 22,30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverd. 22.55 Platen nieuws 23.45 Tulpenrally 23.55-24,00 Nws. DONDERDAG 10 MEI KRO: 7.00 Nws. 7,15 Gram. 7.30 V.d. jeugd 7,45 Morgengeb. en overw. 8.00 Nws. 8,15 Pluk de dag (gr.) 8.50 Voor de huisvrouw 9.40 Schoolradio NCRV: 10,00 Gram. 10,03 Klass. muz. (gr.) 10,15 Morgend. 10.45 Kerk- orgelconc. (gr.) KRO: 11,00 V.d. zieken 11,45 Geest, liederen. Brussel Vlaams WOENSDAG 9 MEI 324 m: 12.00 Nws. 12,03 Licht concert 12.30 Weerber. 12.35 Licht concert (verv.) 12,50 Beurskron. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio 15,00 Operafragm. 16,00 Beurs berichten 16,06 Eng. les 16,21 Pianorec. en liederen 17,00 Nws. 17,15 Lichte muz. 17.50 Boekbespr. 18,00 Operafragm. 19.50 Herinne ringen aan toen18,10 Lekenmoraal en fi losofie 18,30 V.d. sold. 18,50 Sportprogr. 19,00 Nws. 19,40 Lichte muz. 20,00 Chansons 20,30 De zeven kunsten 20,45 Casinoconcert 22,00 Nws. 22,15 Opvoedkundig praatje 22,25 Moderne kamermuz. 22,55 Nws.23,00-23,15 V.d. zeelieden. Brussel - Frans WOENSDAG 9 MEI 484 m: 11,55 Gram. 12,03 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13,15 Orkestconc. 14,03 Groot omroep orkest en sol. 15,03 Muz. v.d. jeugd 15,30 Gram. 16,08 Lichte gram. 17.00 Nws. 18,30 Jazzmuz. 19,30 Nws. 20,00 Chansons 20,30 Denkbeeldig conc. 21,45 Gram. 22,55 Nws. WOENSDAG 9 MEI VARA: 17,00 V.d. kind. NTS: 17,35-17,45 lijkt de schemerige gang geheel te ver sperren. Bij het licht van het kleine elektrische peertje hoog aan de zoldering heeft zijn goedig buldoggengezicht met de zware traanzakken onder de ogen iets oneindigs troests en vermoeids. „Het zit je niet mee, hè?" gaat hij verder. „Het spijt me voor je, het spijt me verduveld, Perquin. Maar je zult eerlijk moeten toe geven dat ik je gewaarschuwd heb je handen van dat zaakje af te houden. Het behoort nu eenmaal tot de soort, die je niet rond krijgt. Met de beste wil ter wereld niet. Zoals je zelf zei, die de moord het gemakkelijkst konden plegen hebben geen motief. En degenen, die wel een motief hebben gehad, hadden weer geen, of tenminste zo goed als geen, kans. Mijnheer de officier heeft al telkens gezegd dat het nu welletjes was en een ander zijn krachten er nu maar eens op proberen moest. Tot nu toe heb ik dat tegengehouden. Ik vond het niet helemaal nu ja. En ik ben zeker dat een ander er niets méér van terecht brengt. Als Verwoerdt de zaak in han den krijgt, zoals mijnheer de officier wil, wordt die jonge Hulstein natuurlijk het haasje. Als ze een beetje handig zijn met die verklaring van zijn tante kun nen ze werkelijk nog wel een behoorlijk zaakje tegen he m opbouwen. Daar is Verwoerdt juist het mannetje voor." (Wordt vervolgd) MEP De Londense politie houdt er mee op, verdwaalde kinderen op snoep te trakteren. Het bleek, dat velen deden alsof ze de weg kwijt waren om de middag prettig door te brengen. HOOP Voor het eerst na 400 jaar heeft een katholieke geestelijke in het Engelse Hogerhuis het woord ge voerd. Het was Lord Vaux of Har- rowden. Hij begon zijn rede over de moderne jeugd: „Mijne Lords, de laatste monnik van de benedic tijner-orde, die in het jaar 1559 hier in dit huis het woord heeft ge voerd, werd korte tijd later opge sloten in een soort concentratiekamp voor weerbarstige geestelijken. Ik hoop dat de leden van het Hoger-, huis zich jegens mij ietwat ver draagzamer zullen gedragen". DOCTOR De Amerikaanse komiek Red Skel- ton kreeg bericht dat de universiteit van Emerson in Boston hem een doc torsgraad in de literatuur had toege dacht. Enkele uren na het bekend worden van dit bericht ontving hij een diploma van zijn oude middelbare school in Vincennes, want zo ver klaarde Red: „Ik had er na de vierde klas schoon genoeg van". OOK HIJ De vereniging tot bestrijding van managersziekte in Amerika heeft een gevoelige klap gekre gen. De voorzitter had het n.l. zo druk, dat hijde mana gersziekte kreeg. „Mijn vader kan lekker toch harder lopen dan die van jou" 4%^ Intern, jeugdjournaal 20,00 Journ. en weer- overz. VPRO: 20,20 Binnenkort in dit theater, filmnws. 20,45 De hartslag van Frankrijk, rep. over het karakter en wezen van Frankrijk als natie 21,35 Medische rubr. 22,00 In Holland staat een riddergoed, TV- fantasie (deel III) NTS: 22.40-22,50 Rep. van het kon. bezoek aan Noord-Holland. VLAAMS BELGIë: 15,55-16,40 Eurovisie: Interland voetbalwedstr. EngelandZwitser land (2e helft) 17,00-18,00 V.d .jeugd 19,00 Feuill. v.d. jeugd 19,30 Kroniek voor auto mobilisten 20,00 Nws. 20,25 Het manneke 20,30 Televisiefeuill. 21,10 Interv. 22,00 Do cumentair progr. over Lemberge (bij Gent) 22,30 Nieuws. FRANS BELGIë: 18,30 V.d. jeugd 19,00 Act. uit het jaar 1943-1944 19,30 Kath. uitz. 20,00 Nws. 20,30 Toneelstuk 22,00 Lichte muz. 22,25 Nieuws. (Advertentie) De rechtse regering van Laos heeft de val van de noordelijke stad Nam Tha bevestigd. De beslissende aanval was uitgevoerd door 13 uitsluitend Chinese en Noordvietnamese bataljons. Bijzonderheden over de verliezen, die „ernstig" zijn waren nog niet beschik baar. De Britse regering heeft haar am bassadeur in Moskou, Frank Roberts op dracht gegeven de kwestie van de ver overing van Nam Tha met de Sovjet- Unie op te nemen. Engeland en de Sovjet-Unie zijn voor zitters van de Geneefse conferentie van 1954 over Laos. Ket Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft de ver overing van Nam Tha een „ernstige schending" van de wapenstilstand in Laos genoemd. (Advertentie) Van 12 tfm 19 mei waarin uw fotohandelaar voor tal van verrassingen zorgt. U hoort er meer van! Pasta 1 K 2 r 1 Spray haalt de meeste vlekken uit de meeste stoffen! De stemming voor de internationale waarden is gistermiddag bij de opening licht verdeeld egweest. Philips en AKU waren hoger ten opzichte van [t voorgaan de slotniveau, daarentegen Unilever, Kon. Olie en Hoogovens lager. Evenals eergis teren moesten ook vandaag de Hoogoven papieren een flinke veer laten. Nadat op 676 in dit fonds was geopend, daalde de koers in snel tempo tot 667. Later op de middag steeg de koers tot 674. De slotkoers van gisteren was 680(2. Het aanbod in deze hoek, hoe gering ook, wordt slechts op een lager niveau opge nomen. AKU's hielden zich goed op 366(2 (365%). Voor de Philipsaandelen be stond goede belangstelling, ook van Ame rikaanse ziide. Na 864 steeg de koers hier tot 871, tegen eergisteren 862(4 als slot. Deze hoek trok gisteren de meeste belangstelling. Er gaan geruchten ter beurze dat de emissiekoers voor de aanstaande aan delenemissie 415 zal worden. Unilevers, die in Wall Street maandag gevoelig la ger, min l3/a dollar, noteerden bleven hierdoor vanzelfsprekend beneden de koers van gisteren. Gedaan werd 157,60 bij de opening. Later op de middag daal de de koers tot 156,40. Op deze prijs bedroeg het koersverlies ruim vier gul den op circa twintig punten vergeleken bij het vorige slot. Kon. Olies 1,30 la ger op 138. In Wall Street was het. gisteren stil met iets lagere koersen. De Westduitse beurzen gaven vandaag door elkaar koersverbeteringen te zien. Dat er de laatste tiid een dalende ten dentie ter beurze heeft plaats gehad, be wijzen de ANP-CBS-beursindiccs van gisteren. Hierbij bereikten alle groepen van aandelen de laagste stand in 1962. 7-5 8-5 Ned. '59 Ned. '47 AKU Hoogovens Philips Unilever Kon. Olie Scheepv. Unie A'dam Bk Kon. Zout 4(4 3% A cA GBA cA A A A cA 99'2 88% 365% 680% 862 161 139,40 142 379 870 99% 89 365(4 667 868 156 137.40 132 365(4 872 TELEFONISCH A VOND VERKEER AKU Kon. Olie 135.50—137.40: Phi lips 869 gbS76; Unilever 155.50—156 50; Hoogovens 665. 12 Veldwachter Zeeg was een gedul-lviot waren overgestoken en hii zou van dig man. Hij had de krant met Lange die plaats niet wijken tot ze terug zou- Hannes voor een ogenblik vergeten en den keren. was vast besloten eerst de tweeling „Aha!" mompelde hij, toen er plot- Minter en Hinter te pakken te krijgen. Al geruime tijd hield hij zich in het struikgewas bij het fort verborgen, op de plaats waar de jongetjes met hun seling een geklots op het water hoor baar werd. Hij gluurde tussen de tak ken door. „Wel heb ik van mijn levenl" Daar kwam het vlot aangedreven met een van de ventjes er op in ge zelschap van een geit, die zich hele maal niet als geit gedroeg. Tenminste, dat leek een ogenblik zo, want juist op dat moment siste Minter tegen de zwiergeit, dat hij op moest houden met dansen en gewoon moest doen als geit, omdat er wel eens mensen aan zouden kunnen komen. Dat dit maar al te waar was, bleek even later, toen ze aan wal sprongen. Met een luid geritsel van bladeren rees daar plotseling met gezag veldwachter Zeeg voor hen op.

de Stem | 1962 | | pagina 7