Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Voor er CHOCOLATERIE SgAfgj. Te weinig sport leidt tot houdingsafwijkingen Alles ZIEN en HOREN over gezellig kolen stoken VELPON 69 85 79 49 zuid-beveland a raFla m e Ta s "a anstekersi Accordeonkamp ioenschappen Noordbrabant en Zeeland WIELERSPAT' MIDDELBURG Hoofdstad zette feest voort Aan onze adverteerders VLISSINGEN Schoolartsendienst Z - Vlaanderen Jongeman gedood bij botsing boom tegen Mr. J. Drijber lid Radioraad Dagblad De Stem HULST Auto kraakt lantaarn VERZEKERINGEN A.P.A. v.d. Walle&Zn. Fruitexport in eenmalig fust TERNEUZEN Axel-Polen trouw aan liet vaandel Op 24 juni in Bergen op Zoom Breskens start met vakantielectuurdepo t U BENT WELKOM! Tentoonstelling Slreekverbetering te Koewacht Staffunctionaris benoemd bij Stichting Zeeland Bedevaart naar Beauraing Verolme bouwt tweede Ierse bulkcarrier Faillissement EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen Aantallen dal| Slotfase Interlandvoetl Noorse XI t( Nederlan< KNVB-compe seizoen 1962/ 2 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 9 MEI 1962 Na het vertrek van de koninklijke fa milie zette Middelburg, extra blvolkt door inwoners van omliggende gemeen ten, het feest voort. In het Schuttershof genoten ruim 450 kinderen van de kin deroperette ..Mariëtte" onder leiding van mevrouw van Verre, en gepresenteerd door de buurtvereniging „Zand". Op de muziekkiosk op de markt musiceerden afwisselend diverse orkesten ten gehore van een talrijk publiek, dat de binnen stad door het vrij gunstige weer vulde. Voor de jeugd kwam „het" moment van de dag met de lampionnenoptocht. Zelden heeft Middelburg een dergelijke lange optocht van de jeugd, al dan niet vergezeld van ouders, aanschouwd. Het was een stoet van ruim anderhalve kilo meter, voorafgegaan door het bestuur van „Uit het volk, voor het volk". Voor de muzikale begeleiding werd gezorgd door de drumbands van Juliana, Achil les en de padvinders en de christelijke muziekvereniging Onda. Ook de oudere jeugd kwam aan haar trekken door het openluchtbal op de markt. Een waardig besluit van deze voor Zeelands hoofdstad zo feestelijke dag was het indrukwekkende vuurwerk, dat door een zee van mensen werd aan schouwd. ENGELS BEZOEK Zaterdagmiddag speelt Middelburg I op de Nadorst te Middelburg een vriend schappelijke voetbalwedstrijd tegen de sterke Engelse club Hendon F.C. Het (Advertentie) VANILLE BATONS een ware tractatie 250 gram LUXE BONBONS pracht sortering 150 gram Speciaal voor moederdag groot tablet BELGISCHE CHOCOLADE gewicht 200 gram -|00 melk - puur - melknoot I Roomboter OVAALTjES een heerlijk koekje 250 gram CAROUSSEL verpakte zuurtjes in diverse frisse smaken 200 gram Zierikzee OONCEKT Op 23 mei aanstaande zal in de Concert zaal een concert worden uitgevoerd door de Vereniging voor Instrumentale Muziek uit Middelburg, onder leiding van de dirigent Jan Out. Deze vereniging trad ook vorig jaar met veel succes te Zierik- zee op. Het uit te voeren programma is als volgt1. Symfonie in D groot. no. 35 van W. A. Mozart2. Concert voor 2 violen in D klein van J. S. Bach (solisten Bouw Lemkes en Jane Lemkes-Vos); 3. Simfonia giocosa van Lex van Delden 4. Petit Suite d'Orchestre (jeux d'enfants) van George Bizet. VROOM DREESMANN BREDA BERCEN OP ZOO V OO S T'E «HQ'tlT In verband met de sterk gewijzig de omstandigheden, waarbij o.m. de geleidelijke Invoering van de vrije zaterdag In ons bedrijf een rol speelt, verzoeken wij onze adverteerders hun advertentie opdrachten voor onze zaterdagnummers UITERLIJK DONDERDAGMIDDAGS OM 17.30 UUR en voor onze maandagnummers UITERLIJK VRIJJDAG MIDDAGS OM 12 UUR in ons bezit te doen zijn. Later binnenkomende advertenties voor de zaterdag- en maandag nummers zuilen als regel NIET op de gewenste datum kunner worden opgenomen. Uitzonderingen zullen alleen kunnen worden gemaakt voc familie-advertenties van dringende aard. DAGBLAD DE STEM Afdeling Verkoop lag aanvankelijk in de bedoeling dat de Engelsen tegen Vlissingen zouden spelen, maar begrijpelijk willen de rood-witten, in verband met de promotiestrijd, niets riskeren. kunstrolschaatsclub opgericht De Scheldestad is een kunstrolschaats club rijk geworden. Op de laatste ko ninginnedag heeft de Rolling Club uit Bergen op Zoom, die een demonstratie in kunstrijden gaf, zoveel enthousiasme gewekt, dat nu onder leiding van de heer J. C. Dert een eigen vereniging is gesticht. Reeds een dertigtal meisjes van tien tot zestien jaar werden inge schreven. Binnenkort gaat de heer Dert naar Bergen op Zoom om te trachten een maal per veertien dagen een trainer van de zustervereniging te „lenen" voor een gedegen opleiding van de Vlissingse adspirant-schaatsertjes. Wan neer mogelijk zal reeds volgende maand met de instructie worden begonnen. Een klein sterretje is de Vlissingse club al rijk. Jolanda Willemse, prijs- winnares van de wedstrijden op konin ginnedag, blijkt op de rolletjes heel wat in haar mars te hebben en zal, als het goede voorbeeld, de vereniging zeer ten nutte zijn. s-Graven polder ANTI-HONGERAKTIE 10 x 10 De jeugdaktie 10 x 10 is beëindigd en het eindresultaat bekend. De startavond- rebus en etalagewedstrijd bracht 245,— op, de kaartenaktie 506,en de olie bollenverkoop 225,—. Aan extra giften kwam 200,binnen, terwijl de verkoop van lepeltjes en balpennen resp. 86,25 en 50,in de kas bracht. Ook het onderdeel „Heitje voor een karweitje' gaf een bedrag van 73.50. De totale opbrengst bedroeg 1415,75, hetgeen op ruim 1,per inwoner komt, s-Heerenhoek de vrije schutters Aan de schieting bij P. Rijk door „De Vrije Schutters werd deelgenomen door 37 schutters. De hoofdvogel werd afge schoten door A. de Jonge, Kwadendamme; eerste zij vogel P. Rentmeester tweede zyvogel W. de Jonge, Kwadendamme eerste hoofdkal P. Rentmeester; tweede hoofdkal A. v, d. Bulck, 's-Heerenhoek; eerste onderkal idem tweede onder- kal P. Rentmeester eerste klep J. van de Dries, 's-Heerenhoek tweede klep J. de Jonge derde klep P. Rijk, 's-Heerenhoek meeste vogels L. de Jonge van Concordia te 's-Heerenhoek. Kapelle herdenking franse militairen Op zaterdag 19 mei a.s. zullen .op de centrale Franse militaire begraafplaats de in de meidagen van 1940 in ons land gesneuvelde Franse militairen worden herdacht. Deze herdenkingsplechtigheid begint om kwart voor elf. Er zullen vele Franse en Nederlandse autoriteiten bij tegenwoordig zijn. Na afloop van de herdenking vindt voor het gemeentehuis een défilé plaats door de manschappen van het Korps Vrijwillige Politie en de Erewacht, in totaal 110 man. Konden in 1961 drie nieuwe scholen in gebruik worden genomen te resp. Axel, Graauw en Zaamslag: er blijven op het gebied der scholenbouw nog vele wensen onvervuld en de toekomst ziet er bepaald niet hoopvol uit. Aldus con cludeert de heer Rozemeyer in afwij king van zijn collega west-Zeeuwsch- Vlaanderen en Terneuzen), die daaren tegen stelt dat het met nieuw te bou wen scholen nog steeds crescendo gaat Met betrekking tot de a.s. benoeming van een derde schoolarts merkt laatst genoemde op, dat naast het intensievere periodiek-systematisch onderzoek ook andere werkzaamheden beter tot hun recht zullen kunnen komen, zoals b.v. regelmatig onderzoek op alle scholen, hercontrole van leerlingen, nauwere sa menwerking met MOB en Maatschappe lijk Werk, het coördinerend samenwer ken met het beroepskeuzewerk, het hou den van spreekuren op de scholen enz. (Van onze verslaggever) We draaien in een vicieuze cirkel rond: er zün te weinig gymnastiekloka len, dus wordt er weinig sport bedreven en omdat er weinig sport bedreven wordt bouwt men geen gymnastieklokalen Aldus een veelzeggende passage uit het jaarverslag 1961 van de Schoolartsen- dienst Zeeuwsch-Vlaanderen, dat werd opgesteld door de schoolartsen H. C. Ro zemeyer te Hulst en H. J. S. Timmer te Cadzand, die er zich beiden over ver heugen, dat de benoeming van een derde collega op stapel staat, waardoor dit om vangrijke medische werk aanmerkelijk zal kunnen worden geïntensiveerd. Voor de ouders betekent dit, aldus de heer Timmer, dat de normale, regelmati ge periodieke controle en voorlichting weer zal plaatshebben en voor de school arts wil het zeggen: een goed functio nerende schoolartsendienst, waarbij het aantal arbeidskrachten is aangepast aan het werkterrein, dat plm. 19.500 leerlin gen omvat. Het te grote aantal kinderen (9134), waarmee een en dezelfde arts zich bij de controle geconfronteerd zag, heeft noodgedwongen geleid tot het niet ge heel volgen van het normale rouleer systeem. Er moest een keuze worden ge maakt tussen wat wel en wat niet te doen. Ergo: wèl of niet onderzpeken, want een keuze tussen oppervlakkig on derzoek of grondig-periodiek-systema- tisch onderzoek werd eenvoudig niet ge maakt, aangezien een oppervlakkig on derzoek ten enen male elke praktische waarde mist. aldus stelt dokter Roze meyer. Het aantal in zijn rayon periodiek- systematisch onderzochte kinderen be droeg 2891, waarvan er 2471 afwijkingen vertoonden. Hiervan werden er 594 naar de huisarts verwezen voor nader onder zoek, behandeling of verwijzing naar een specialist. Hoe belangrijk het geneeskundig schoolonderzoek wel is, moge blijken uit de 1024 zogenaamd „nieuwe" afwijkin gen, die dus aan de kinderen, de ouders en derden nog niet bekend waren. De algemene lichamelijke toestand der kinderen bleek als regel voldoende. Be smettelijke huidaandoeningen kwamen weinig voor, zulks in tegenstelling met oogafwijkingen, slechte of matige gebit- Met ingang van 13 april 1962 is tot en ten en vooral ook houdingsafwijkingen, met 31 december 1965 mr. J. Drijber. die volgens de heer Rozemeyer frequent [burgemeester van Middelburg, benoemd zullen blijven vóórkomen, zolang gym- tot lid van de Radioraad nastiek en sport bij het onderwijs zo| stiefmoederlijk bedeeld blijven In de nacht van maandag op dinsdag is op de Postweg tussen het kanaal door Zuid-Beveland en Yerseke de negentien jarige A. Dronkers uit Yerseke met zijn auto tegen een boom gereden. D. had een feest te Wemeldinge bij gewoond en is vermoedelijk tussen een en vier uur van de weg af geraakt. Om vier uur ontdekte de chauffeur van de melkfabriek de verongelukte wagen. Politie en dokter Polderman waren spoe dig ter plaatse. D. gaf toen nog tekenen van leven. De ziekenwagen moest echter onverrichterzake terugkeren, daar het slachtoffer inmiddels overleden was. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steenstraat 14. telefoon 2371 Hulst Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1. telefoon 6252 Goes Alg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT, tel. 6252, Goes Exploitatie- inspectie Zeeland: L. K. M DE JONG tel. 2377. Hulst Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS, telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Prijs voor losse advertenties, oestemo voor de editie voor Zeeland t 0.17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen a 2% mm gewone advertenties. Bii contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer t 0,20. Bij plaatsing ook ln Brabantse oplage resp. f 1.60 en 1 0.45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Advertentie) (Advertentie) Princess mr. WILUAM SIKKERS N.V. - BEURS - DAMRAK. AMSTERDAM Aardenburg tenniscompetitie Voor de herencompetitie tennis, dis trict Zeeland won Animo, Terneuzen met 2-4 van S.J.E.F. Aardenburg. De uislagen waren: enkelspel: A, Braet-G. Hüter 62 36 46, S. Spinnewijn-A. Thomaes 06 06, W. Braet-P. de Leege 4—6 810, J. Paridaen-F. Visser 62 6—0. Dubbelspel: J. Trapman en S. Spinnewijn-G. Hüter en P. de Leege 60 6—3, A. en W. Braet-A. Thomaes en F. Visser 6—4 46 2—6. Groede tennis Voor de competitie 5e klasse Zuid KNLTB werd te Groede de wedstrijd Con Forza-S.J.E.F. (Aardenburg) ge speeld. S.J.E.F. won met 71. De uit slagen waren: heren-enkelspel: J. Leen- houts-J. Paridaen 06 36, J. Provoost- A. Braet 16 06, dames-enkelspel: mej. M. Dossche-mej. V. Paridaen 46 1—6, mej. A. Dossche-mej. C. Cuele- naere 36 64 61gemengd-dubbel spel: mej. M. Dossche en J. Provoost- mej. V. en J. Paridaen 16 1—6, mej. A. Jansens en J. Leenhouts-mej. C. Cue- lenaere en R. Wylleman 2—6 26; he ren-dubbelspel: J. Leenhouts en J. Pro- voost-J. Paridaen en R. Wylleman 16 1—6, dames-dubbelspel: mej. M. en mej. A. Dossche-mej. V. Paridaen en mej. C. Cuelenaere 36 6—3 1—6. Een personenauto, bestuurd door de 72-jarige W. Thielemans uit Nieuw- Namen, reed door de bocht aan de Stationsstraat in de richting van de Van Maelstedeweg. Vermoedelijk heeft de bestuurder nabij de gemeentelijke weeg brug de trottoirrand geraakt met het gevolg, dat de wagen net bij garage De Block en Speth in volle vaart tegen de aldaar staande lantaarnpaal reed. De beide garagehouders waren onmiddellijk ter plaatse om hulp te bieden. Dokter J. Casparie verleende eerste hulp. Het slachtoffer is naar het r.-k. zieken huis overgebracht met een shock en verwondingen. De schade aan de wagen was aanzien lijk. De lantaarnpaal was afgeknapt als een luciferhoutje. (Advertentie) Administratie- en Assurantiekantoor TABAKSTRAAT 20 - Tel. 01140-2824 HULST Het Produktschap voor Groenten en Fruit heeft besloten om met ingang van het komende seizoen de uitvoer van ap pelen en peren naar andere landen dan België en Luxemburg alleen toe te staan in eenmalig fust. De laatste jaren is veel geschreven en gesproken over de pre sentatie van het goede Nederlandse fruit op de buitenlandse markten. In verband met de gemaakte afspraken in EEG-verband zal met ingang van 1 juli a.s. de uitvoer van appelen en pe ren van de kwaliteitsklasse „Extra" niet meer belemmerd kunnen worden door de EEG-landen onderling en mede in verband hiermede heeft het Produkt schap voor Groenten en Fruit deze bin dende beslissing genomen. Kloosterzande „SLOTACTIE 10 X 10" Zaterdagavond wordt in de zaal van Leuven door de afdeling Hontenisse van de actie 10 x 10 en ten bate hiervan een bonte avond georganiseerd. Deze is be doeld als sluiting van genoemde actie in deze gemeente. Onder meer hoopt het comité een overzicht te geven van de totale opbrengst en het verloop van de actie. De avond, waarop een ieder wel kom is, zal gezellig worden doorgebracht met zang, muziek en dans. BURGERLIJKE STAND Geboren Neeltje, d.v. J. Kik-Grinwis; Cornelis, z.v. M. de Jonge-de Koeijer Erwin, z.v. F. Adam-v. Hulle; Johannes z.v. C. Stoffijn-GeelhoedtFreddy, z.v. H. Stouthamer-Henrion Anne, d.v. J. Cockaerts-Baart Hans, z.v. W. Liplyn- SchefferKarin, d.v. E. de Roek- Gelderland Nico, z.v. J. den Boer-van Baarle Janneke, d.v. G. Meertens-van de Wege. Huwelijks-aangiften J. de Bruijne, 26 jr. en J. de Putter, 22 jr. F. v. Rossum, 27 jr. en E. van den Bosch, 20 jr. P. Pijpclink, 21 jr. en E. Dooms, 21 jr. A. Hamelink, 22 jr. en E. Molegraaf, 21 jr. Gehuwd: R. de Wit, 28 jr. en S. Bellotto 29 jr. D. den Hamer, 42 jr. en S. van van Doezelaar, 42 jr. Overleden Pieter Jansen, 53 jr., echt- gen. v. E. Meertens Francis Doolaege, 14 dg. Franciscus van Hoecke, 62 jr., cchtgen. v. B. de Cleck Urgenie van de Velde, 82 jr., echtgen. v. A. Casier Valentine Kesbeke, 77 jr., echtgen. v. P. Roegies. Zuiddorpe benoeming Als eerste ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd de heer Th. Noort- hamer, thans adjunct-commies op de secretarie te Hulst. KANDIDATENLIJSTEN GENUMMERD De kandidatenlijsten voor de a.s. ver kiezing van de gemeenteraad zijn als volgt genummerd 1. lijst A. G. J. v Waes 2. lijst J. A. Belaert 3. lijst R A. d'Heck 4. lijst A. R. Kindt 5. .lijst O. C. P. van de Walle 6. lijst R, Eggermont; 7. lijst J. M. Moerdijk. Te Amsterdam werd de elfde algemene vergadering gehouden van Poolse oud strijders in Nederland. Bij deze gelegen heid werd een nieuw vaandel gewijd van de S.P.K. Poolse Oudstrijders) waarbij naar oud-Pools gebruik, gedenk plaatjes op de vlaggestok werden ge spijkerd, ten teken van trouw aan het vaandel. Door de vereniging Axel Polen werd ook zo'n plaatje ter beschikking gesteld en het werd door de voorzitter, de heer D. J. Oggel uit Axel zelf aan de stok bevestigd. Deze geste werd zeer gewaardeerd terwijl de Axelse gasten geheel werden opgenomen in de Poolse sfeer van de (Van onze verslaggever) Zondag 24 juni zal in Bergen op Zoom in de Hollandse Tuin een solistcncon- cours gehouden worden onder auspiciën van de Nederlandse Accordeon Associa tie, waaraan het kampioenschap van Noordbrabant en Zeeland is verbonden. Men kan inschrijven voor acht ver schillende afdelingen, t.w. de elemen taire afdeling, de eerste tot en met vierde afdeling, de superieure, de semi- prof- en prof-afdeling. De prestaties van de deelneemsters en •nemers worden beoordeeld door drie leden van de Associatie, die in ons land de C.I.A. (Confédération Internationale des Accordeonistes) vertegenwoordigt. De solisten zullen zes weken van te voren een verplichte compositie toege stuurd krijgen. Naast deze compositie zullen zij op het concours ook een eigen nummer ten gehore mogen brengen. Het is de eerste maal, dat dit con cours in Bergen op Zoom gehouden wordt. Men heeft dit gedaan om ook Zeeuwse en Westbrabantse belangstel lenden gelegenheid te geven voor het concours in te schrijven. Door de keuze van Bergen op Zoom is namelijk voor komen, dat deelnemers uit Zeeland en De katholieke centrale vereniging voor lectuurvoorziening in Zeeland zal met ingang van 1 juni a.s. te Breskens star ten met een vakantielectuurdepot. De bedoeling van dit depot is om de bad gasten te gerieven met lectuur, speciaal voor de regenachtige dagen, waarbij veel aandacht geschonken is aan kinderboe ken en Duitse lectuur. Het depot zal worden beheerd door enkele vrijwilli gers. Het is de bedoeling luchtige lec tuur in dit depot onder te brengen. Deze lectuurvoorziening geldt als een proef en men overweegt om, als de proef slaagt, ze uiteraard uit te breiden. Breng een bezoek aan de Voorlichtingscaravan van de Stichting Vaste Brandstoffen. Met film, folders, haardmodellen en alle gewenste informaties wordt U volledig voorgelicht omtrent gezellig kolen stoken. de westhoek van Brabant grote reiskos ten moeten maken. Voor dit 12e solistenconcours hebben reeds zestig deelnemers ingeschreven, onder wie de titelhouders van het vo rige jaar in de afdeling semi-prof., Co- bie Vermeulen uit Breda, en in de af deling superieur Freek Dirne, eveneens uit Breda. Uit Bergen op Zoom zelf zullen der tien musici inschrijven en uit Zeeland zijn de inschrijvingen reeds binnen van Willy Bierens uit Nieuwdorp en Carla Robbers uit Kloetinge. De eerste en tweede in iedere afde ling zullen mogen uitkomen in het con cours om het landskampioenschap, dat in oktober in Zeist gehouden wordt. De besten van het nationale concours zijn uitgenodigd voor het internationale concours in Duitsland, waaraan het we reldkampioenschap is verbonden. De organisatie te Bergen op Zoom heeft de N.A.A. in handen gelegd van P. Demmers uit Bergen op Zoom en Gaby Dirne uit Breda. avond. De in het kader der streekverbeterfng te houden tentoonstelling te Koewacht op 29 en 30 juni is, zo deelt men ons van organiserende zyde mede, reeds een be grip geworden. De streekverbeterings- commissie heeft de bedoeling er twee belangrijke dagen van te maken voor zowel werkgevers als werknemers, voor kleine en grote zelfstandigen, voor agra riërs en niet-agrariërs. De expositie wordt gehouden niet slechts vóór de streek, doch ook dóór de streek, waartoe verschillende muziek verenigingen en jeugdorganisaties hun medewerking verlenen. In de gebouwen der vlassersschool en lagere landbouwschool zal het gonzen van voorlichtingsactiviteiten op het ge bied van land- en tuinbouw, melkvee houderij en zuivelprodukten, pluimvee houderij, gewassenkeuring, gezondheid van dc veestapel, cultuurtechniek en ruilverkaveling, beroepskeuze en scho ling, vlasserijprodukten. folkloristische aangelegenheden etc. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan een dia-serie onder de titel: „Het gebied in woord en beeld". Vrijdag 29 juni vinden daarnaast de keuringen plaats van het beste vee, dat bij deze gelegenheid uit het hele gebied bijeengebracht wordt. Daags nadien zal gedemonstreerd wor den met voor kleinere bedrijven geschik te machines en werktuigen, terwijl te vens wedstrijden zullen worden gehou den in o.a. veebeoordeling, melken en trekkerbehendigheid. Des avonds wordt een gevarieerd cultureel programma ge realiseerd met o.a. muziek en gymnastiek door de jeugd. i Voor sociale planning en opbouw: Het dagelijks bestuur van de Stichting Zeeland heeft benoemd tot staffunctio naris voor sociale planning en opbouw de heer ir. J. H. H. Hasenack te Wageningen. De heer Hasenack is geboren in 1925 In 1944 legde hij zijn eindexamen voor H.B.S.-B af. Na de bevrijding das hij ge durende enige tijd als tolk werkzaam bij de Engelse troepen ten behoeve van de Railway Operating Groups". Hierna ving hij in Wageningen aan de Landbouwhogeschool zijn studie aan in de economische richting, waarvoor hij in 1951 het kandidaatsexamen aflegde. Na een onderbreking van een aantal jaren, waarin hij o.m. werkzaam was bij het Centraal Bureau voor de Landbouw en voorts de voor zijn studie vereiste prak tijkervaring opdeed, keerde hij naar Wageningen terug om zijn studie aldaar voort te zetten. De heer Hasenack was als assistent verbonden aan de afdeling Sociologie en aan de afdeling Agrarisch Recht van de 'Landbouwhogeschool, in welke functies hij o.m. meewerkte aan diverse onderzoeken. In april 1962 be haalde hij cum laude het ingenieurs diploma. De Stichting Zeeland prijst zich geluk kig, dat zij door de medewerking en de aanbevelingen van de afdeling Sociologie van de Landbouwhogeschool te Wagenin gen tot deze benoeming heeft kunnen overgaan. De heer Hasenack, die onge huwd is, treedt per 1 juni a.s in dienst van het Opbouworgaan. Hij zal daar be last worden met planning-taken op diverse terreinen, terwijl het voorts de bedoeling is dat hij speciaal zijn aan dacht zal gaan richten op de plattelands problemen in Zeeland vanuit een oog punt van sociaal-culturele ontwikkeling. Zondag 24 juni zal opnieuw de bede vaart naar het Maria-oord Beauraing trekken. Meer dan 700 pelgrims uit Ber gen op Zoom, Halsteren, Tholen, Zuid- Beveland en Walcheren zullen deelne men. Een dag tevoren zijn de zieken dan vertrokken. Dit jaar zijn er ruim zeven tig zieke mensen onder de bedevaart gangers. Op 23 juni is dan ook de eigenlijke ziekenbedevaart, die drie vol le dagen duurt. Zondagmorgen wordt eerst een plech tige hoogmis gecelebreerd. Om twee uur wordt er dan verzameld bij de parochie kerk en wordt in groepen de H. Kruis weg gedaan in het Maria-domein boven op de berg. Hierna worden de pelgrims afgehaald door een rij van bruidjes en in processie gaat het naar de Esplanade voor de Mariahulde en het ziekenlof. Hierna is voor persoonlijke devotie ge legenheid tot 5 uur. De terugreis gaat over Namen en Brussel. Op Verolme's werf in Heusden is enkele dagen geleden de kiel gelegd voor een tweede bulkcarrier van 15.000 ton du' voor de Irish Shipping Ltd in Dublin, die een zusterschip wordt van de „Iïisk Cedar", welke op 12 april bij dezelfde werf te water werd gelaten. Het schip moet omstreeks maart-april 1963 in de vaart komen. Zijn belang rijkste afmetingen worden lengte 153 meter, grootste breedte 20,5 meter, holte tot bovendek 12.09 meter en geladen diepgang 8.72 meter. De machinekamer en de accommodatie komen in het ach terschip. Opgeheven is het faillissement van J. Rentmeester, veehandelaar, Nassauweg28 te 's-Heerenhoek. (Advertentie) Lijm cn plak alles met van Ceta-Bever GETUIGSCHRIFT BOOGLASSEN De heer P. Nagtegaal te Vlissingen be haalde aan de Gemeentelijke Technische School te Vlissingen het getuigschrift gevorderden booglassen. (Advertentie) BRUNSWICK - BOWLING Air-conditioned Nassausingei 28, tel. 38452. Breda Geopend van 9 tot 24 uur. Za. en zo. tot 1 uur 's nachts Vrij entree Kinderkamer, huistelevisie, par keergelegenheid, restaurant bar, snackbar. Ga bowlen en speel het spannendste spel voor het hele gezin. Morgen, donderdag 10 mei, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog' waterstanden Hansweert 7.16 en 1930 uur Terneuzen 6.45 en 19.04 uur Vlissingen 6.15 en 18.33 uur; Wemeldinf* 7.44 en 20.01 uur. TERNEUZEN Luxor 20 uur 1000 sterren schitteren, OOSTBURG Ledel 20 uur Het meisje met de roae bikini, a.l. BRESKENS WGK-gebouw 19.30 uur Kleutercursus MIDDELBURG City 20 uur Het gezicht. 18 j. Electro 19.30 uur Parachutistencom mando, 14 j. GOES Grand 20 uur Simson en Delila VLISSINGEN Luxor 20 uur De blonde Venus, 18 j- Alhambra 20 uur Jerry als baby-sitter, alle leeft. MIDDELBURG City 20 uur Het gezicht, 18 j. Electro 19.30 uur Parachutistencom mando, 14 j. GOES Grand 20 uur Simson en Delila VLISSINGEN Luxor 20 uur De blonde Venus, 18 j- Alhambra 20 uur Jerry als baby-sitter, alle leeft. ANTWERPEN KVO 20 uur In 't witte paard De amateur-competitid ook met sneltreinvaart J einde. Weliswaar kan dat de allergrootste sl voorbij zijn, maar er bil temin enige belangwekl slissingen in het verschif om te beginnen de eers Roosendaal, die met vrees de laatste ontmo tegen Brabantia, tegemod Beide clubs hebben - sluitend - elk negen punten, hoeven wü 'n feite niet te winnaar van dit buitengewoo Ue duel is voor de eerste kli den, de verliezer degradeert tweede klasse. Roosendaal volle winst, welke het verle tegen Alliance boekte, onget nodige kracht en zelfverzekel ten te putten om de beslissi strijd bij Brabantia, dat de I bij Schijndcl verloor, in een ol om zetten. Een gelijk spel in namelijll doende, omdat in dit geval singswedstrijd op neutraal teil zakelijk wordt Het team, datl wen het meest in bedwang I ongetwijfeld zegevieren. Voel sendalers is te hopen dat zu P zijn. De twee andere wedstr l telTongelre en TOP-AlliancI geen essentieel belang meer 1 liance nog een gunstiger posl ranglijst in kan nemen dan doet. Bij de tweedeklassers word het programma althans slecht, strijd gespeeld: Steenbergen Vooral de thuisclub zal er zijn deze ontmoeting in volld te zetten, daar zij in dat gevalj de plaats eindigt. Dat gaat dd genoeg enerverende momentel bergen geven. Tien wedstrijden staan in klassen genoteerd, waarvan Daar de beslissingen hier zoj aan als wat de degradatie bef zijn gevallen, kan worden vc een opsomming, die als volgtl dok—WSC, Vlijmense Boys-C" Geel-R.-K.S.V.A., R.-K. DVC, St.-Michiels-GestelG^ genoemde clubs spelen hun petitiewedstrijdl In de derde klasse C, waarii kampioen kon worden begrol „onderaan" nog altijd niet P Twee clubs -komen hier in a voor degradatie: Boeimeer en L De Tilburgse club heeft vier pij vergaard dan de Bredanaars, L één wedstrijd minder hebben I In het programma voor aanstil dag staan de genoemde teams I meld, maar de mogelijkheid I alsnog een wedstrijd wordt vl Gespeeld worden RKTW-Hill SCO—RWB (3) en WVO—Kil (2). I BSCMeto en RCSAxel rl 3 d worden afgewerkt. Voor RCS belangrijk, omdat het hiel de bezetting van de tweede I ingenomen door de Souburg! vermoeden, dat de twee gegadif winnen, waardoor RCS als nurl eindigt. De slotfase in de regionen klassers wordt voor enige uitermate belangrijk. Zo word De Noorse Voetbalbond heel tionale elftal, dat woensdag Oslo tegen Nederland speelt,! samengesteld: doel: Sverre Andersen. Achter: Arne Bakker en sen. Midden: Roar Johansen, - Svenssen en Trygve Anderssei Voor: Björn Borgen, Arnelr Per Kri^offersen, Rolf BirgeJ en Roald Jensen. De KNVB-competities zullen, wat het betaalde betreft, op zondag 26 aanvangen. Die van de re visies op zondagen 2 of 9 De competities in de sectie voetbal beginnen op zondag 9 s veertien dagen later dus dan profs. BART VAN DER VEN e Walravens zullen deelnemd de internationale wedstriji schede-Munster op 12 mei O AAN HET PROF-CRITERI Vlijmen op 16 juni zullen vele Nederlandse vedettei enkele bekende Belgen a start verschijnen. Het wor avondcriterium over 100 kr] O NA DE RONDE van de H; mermeer ziet het klassemc het zilveren stuur er als uit: 1 en 2 Henk Cornelis Coen Visser, elk 52 pnt, 3 Kemenade 41 pnt., 4 Chris I 40 pnt., 5 Cees van Espen i 6 Bert Boom 34 pnt., 7 Ja de Kloot 31 pnt., 8 Wim Die 30 pnt., 9 tot en met 12 J grand, Rinus Paul. Jac. B en Maarten Breure, elk 29 O GENE VAN ROOSBROEC tegenstander uit de glor: van Wout Wagtmans, maa come-back in de wielerspi de wedstrijd Brussel-Brusse de 33-jarige Géne het ree km vol. i

de Stem | 1962 | | pagina 2