Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland Ont Goe Ook geen teeltregeling meer voor groentesector Terneuzense raad gaat uitbreidingsplan herzien Drie dod bij botsi te Moerd Belgen mi Zandkr Moeder elektrische koffiemolen Winterprogram van r.-k. Instuif te St.-Jansteen afgesloten at en Dol Teveel derde afhanke MIDDELBURG Derde plaats in hockeytoernooi VLISSINGEN Nieuwe directeur waterleidingmij. Zuid-Beveland Engelse coaster te Hansweert gestrand Diocesane KAJ naar Roosendaal Sportinsignes voor belastingambtenaren Zwanengebroed in Rembrandtlaan Dagblad De Stem GOES Zilveren jubileum hoofdambtenaar B. J. van Oost AXEL Y.E.Y. brengt bezoek aan Z.-Ylaanderen Rijksweg 56 nu onder 17 door zal zich op 13 mei beslist graag laten verrassen met deze EXAMENS Overleg inzake kanaalwerken Verloofd paar wordt gezocht HOOGWATER Vandaag Morgen Benauwend i 9 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 8 MEI 1962 De hockeyclub S.C.H.C. uit Bilthoven is winnaar geworden van het mixed- hockeytoernooi dat in onze plaats werd gehouden. S.C.H.C. had tevoren in poule A. ge wonnen met H.G.C. uit Den Haag op de tweede plaats en de Brusselse Royal Uccle Sport als derde. M.O.P, uit Den Bosch won in de B. poule, gevolgd door Middelburg C. en Amsterdam B. Voor de derde en vierde plaats kamp ten de nummers twee van beide poules. De wedstrijd bleef onbeslist, doch bij de hierna toegepaste strafpushes won Mid delburg die hiermee een eervolle derde plaats kon bezetten. De pouleprijs ging naar Amsterdam. Verbouwing aanbesteding ambtswoning Op 15 mei a.s. zal aanbesteding worden gehouden van de verbouwing van de ambtswoning van de commissaris van de koningin en van de uitbreiding van de Statenzaal. Deze werken zullen de finishing touch betekenen aan de restauratie van de ring rondom het oude abdijplein te Mid delburg. OrENING ZWEMINRICHTING Op dinsdag 15 dezer zal de zweminrich ting aan de Poelendaele weer worden geopend. Souburg NATURALISATIE Ingediend is een ontwerp van wet tot naturalisatie van Jan Lipowski, geboren in Polen, machinist, wonende alhier. FEESTAVOND K.A.B. De afdeling Vlissingen van dc KAB zal haar jaarlijkse feestavond houden op 11 mei a.s. in het concertgebouw. De bekende Middelburgse cabaretier Wim de Graaf brengt een programma onder de titel „Nachtvlinders". De avond wordt besloten met een bal met muziek van het gezelschap Baby den Toonder. Ir. T. Verheul uit Nijmegen is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot directeur van de waterleidingmaat schappij Zuid-Beveland te Goes. Hij zal ir. M. J. Stoel Feuerstein opvolgen, die met ingang van die datum met pensioen zal gaan. De heer Verheul is Rotterdammer van geboorte. Hij is 32 jaar. Na de voltooiing van zijn studie heeft de heer Verheul twee jaar voor de BPM te Venezuela gewerkt. Momenteel is hij werkzaam op het ingenieurs- en archi tectenbureau v.h. v. Hasselt-de Koning te Nijmegen. De 800 ton ledige Engelse coaster „Automatic" is ter hoogte van Hans- weert op een zandbank gelopen. Onmid dellijk zijn enkele schepen ter assisten tie uitgelopen waaronder het bergings vaartuig „Inktvis" en een sleepboot van Mulder uit Terneuzen. Het was voor deze schepen een ver geefse tocht daar de Engelse kapitein pertinent assistentie weigerde en achter af gezien deze ook niet nodig bleek te hebben daar een uur voor hoog water de Engelse coaster op eigen kracht vlot wist te komen. De KAJ in het bisdom Breda zal dit jaar haar diocesane raadsvergadering op zaterdag 19 mei te Roosendaal houden. (Advertentie) Aan een aantal leden van het Belastin gen- en Accijnzenkantoor die in de voor bije maanden de vereiste vaardigheids- proeven met goed gevolg hebben afge legd, zal op donderdag 10 mei a.s. in het concertgebouw het FinVa diploma en insigne worden uitgereikt. De eisen voor het FinVa diploma om vatten een atletiek- (o.m. honderd meter hardlopen, discuswerpen enz.), wandel en zwemgedeelte. De insignes zullen aan de ongeveer twaalf geslaagden worden uitgereikt door de heer J. J. P. Hut, provinciaal consulent van de belastingdienst en de diplomas door de heer J. L. van Veeren, hoofdinspecteur titulair van de dienst in Vlissingen. Een zwanenechtpaar bezorgt sinds enige tijd de bewoners van de President Rooseveltlaan - hoek Rembrandtlaan een niet alledaags schouwspel. Zij bouwden aan de leidingkant een kolossaal nest, zo vernuftig dat bij stijgend water de ..woning" droog blijft. Nu mevrouw Zwaan een aantal eieren heeft gelegd wordt zij door de gehele buurt op een buitensporige wijze verwend. Gespannen wacht de jeugd zowel als de ouderen op het moment dat het gekraak der eierschalen de komst van de nieuwe zwaantjes zal aankondigen. Aardenburg raadsbesluiten De raad besloot een subsidie van f 70,- te verlenen aan de commissie veekeu ring St.-Kruis voor een aldaar te houden keuring van rundvee. Aan de gebroeders De Witte te West- kapelle werden twee houten noodwonin gen uit Eede verkocht. De stichting Al gemene Aardenburgse Jeugdraad te Aardenburg kreeg voor 1962 een sub sidie van f 0,25 per inwoner, de heem kundige kring voor west-Zeeuwsch- Vlaanderen vier cent per inwoner, ter wijl de muziekverenigingen Koninklijke Aardenburgse Fanfare en Elk naar zijn Krachten uit St.-Kruis de jaarlijkse sub sidie van f 600 werd verleend. Bij de behandeling van de subsidie aanvrage van het Bachcomité te Aar denburg merkte de voorzitter op, dat de jaarlijkse uitvoering van de Mattheus Passion in de St.-Baafskerk een evene ment van dermate allure is, dat het redelijk zou zijn, als ook andere ge meenten hierin steun verleenden. Ondanks het verzoek om hogere sub sidie werd besloten voorlopig de nor male subsidie van f 500,- te verlenen, zulks in afwachting van nadere finan ciële gegevens van het comité. Voor verbetering van de centrale ver warming in het gemeentehuis werd een bedrag van f 2300,- op de begroting ge plaatst. terwijl f 2000,- werd begroot voor aankoop van een vacuümpomp ten behoeve van de kolkenzuiger. Op verzoek van de heer Lansu zal de mogelijkheid bezien worden om rich tingbordjes te plaatsen in de gemeente en de omgeving ten behoeve van de toe risten, zulks in overleg met de V.V.V. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steenstraat 14, teletoon 2377. Huist Voor Walcheren en Zuld-Beveland Klokstraat 1. telefoon 6252 Goes Boerenleenbanken vergaderden In de Prins van Oranje is gisteren een vergadering gehouden van de ring van boerenleenbanken, die zijn aange sloten bij de centrale Raiffaissenbank te Utrecht. Er waren tien van de twaalf banken uit Noord en Zuid-Beveland vertegenwoordigd. De heer C. Padmos uit Yerseke werd in het bestuur gekozen in de plaats van de heer J. Poley uit Kruiningen. Ir. J. Keyser, directeur van de centrale bank te Utrecht, gaf een uiteenzetting over de rekening 1961 van de centrale bank. Op alle gebied is goede groei merkbaar Spaargelden bijvoorbeeld ste gen met een bedrag van f 268 miljoen en passeerden het totaal van drie miljard. Medegedeeld werd onder meer dat tij dens de algemene vergadering van de centrale bank te Utrecht op 22 mei a.s. een voorstel gedaan zal worden om de zekerheidsstelling voor het beheer voor taan in eigen hand te houden en wel door middel van het Raiffaisenwaarborg- fonds. concert t.b.v. reuma Het Middelburgs Mannenkoor zal vrij dagavond in het Schuttershof een lief- dadigheidscopcert geven ten bate van de reumabestrijding. naturalisatie Ingediend is een ontwerp van wet tot naturalisatie van Ludwik Jan Niesyto, geboren in Polen, timmerman, wonende alhier. Hansweert sluitingsfeest instuif voor junioren Het seizoen 1961-1962 voor de r.-k. In stuif voor junioren is op een wel bijzon der geslaagde wijze gesloten. Een groot aantal instuivers waren naar „Kaj Munk" getogen om een gezellige middag mee te maken. Hierna is men gezamenlijk naar het lof gegaan, waarna zij opnieuw in het dorpshuis hun intrek genomen heb ben om bij wijze van uitzondering daar de avond door te brengen, wat in een feestelijke stemming is geschied. teenager-showavond een succes In zaal „Zeelandia" heeft een grootse teenager dans- en showavond plaatsge vonden. De eerder geplande dilettanten- teenager-muziekshow kon geen doorgang vinden, gezien het feit dat de gemeente halsstarrig vasthield aan haar vermake lijkheidsbelasting, zodat deze middag ge doemd was tot afgelasting. Een en ander valt bijzonder te betreuren. In dergelijke omstandigheden zou een ietwat soepeler houding zeer zeker geapprecieerd wor: den. Hier is ook sprake van cultuur, zij het dan in de ruimste zin van het woord en te dien aanzien mag .toch wel vol ledige medewerking verwacht worden. Een gelukkig verschijnsel is geweest dat het teenagerfeest 's avonds, door de goede muzikale medewerking van „The Goodwill Boys" uit Bergen op Zoom en „The Flying Electra's" uit Goes, een waar succes geworden is, hetgeen de door de organisatoren te slikkken bittere pil misschien enigszins verguld heeft. S'Heerenhoek gouden bruiloft Vandaag viert het echtpaar J. de Jonge-Priem aan de Timansweg 21 zijn gouden bruiloft. Het feest zal worden gevierd met een H. Mis in de parochie kerk en later op de dag zal er een echt familiefeest van worden gemaakt. Het echtpaar heeft zijn hele leven in 's-Heerenhoek gewoond en heeft twaalf kinderen, waarvan er nog tien in leven ZUDe heer De Jonge is thans 81 jaar oud en zijn echtgenote 71 jaar. Beiden zijn nog goed gezond. Aleer Arendskerke Alg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT, tel. 6252, Goes Exploitatie inspectie Zeeland: L. K. M. DE JONG tel. 2377. Hulst Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS, telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Prijs voor losse advertenties. Destemd voor de editie voor Zeeland 1 0,17 per L mm ingezonden mededelingen 214 mm gewone advertenties Bii contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder f 1 elke regel meer t 0,20 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp. 1.60 en f 0,45 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Maandagmorgen werd te Wilhelmma- dorp ten huize van de technisch hoofd ambtenaar van het waterschap De bre de watering van Zuid-Beveland, de heer B. J. van Oost, diens 25-jarig jubileum als waterschapsambtenaar herdacht. De dijkgraaf, de heer P. J. J. Dek ker, huldigde in tegenwoordigheid van de gezworenen ir. J. Minderhoud en A. Koert en de hoofden van dienst de ju bilaris voor zijn vele verdiensten er releveerde zijn werkzaamheden als wa terschapsambtenaar. De heer Van Oost trad op 1 maart 1937 in dienst van het voormalige wa terschap St.-Maartensdijk in welke func tie hij werkzaam was tot 1 februari 1946. Vanaf die datum bekleedde hij de betrekking van waterbouwkundig amb tenaar van de waterschappen Wilhel- mina en Oost-Beveland tot de polder concentratie. Op 1 januari 1959 werd hij benoemd tot technisch hoofdambte naar van het waterschap De brede wa tering van Zuid-Beveland en belast met de dagelijkse leiding en het technisch toezicht in de districten II en VII. Hem werd dank gebracht voor zijn grote ijver en plichtsbetrachting, zijn doortas tend en energiek optreden bij calami teiten en de goede samenwerking met het dagelijks bestuur, de hoofden van dienst, zijn collega's en het personeel. De gezworene Minderhoud sprak hem toe als oud-dijkgraaf van het water schap de Wilhelminapolder en als di recteur van de Koninklijke Maatschap ,,De Wilhelminapolder" en gaf tevens blijk van zijn waardering voor de acti viteiten van de jubilaris in het belang van de dorpsgemeenschap. De gezworene Koert onderstreepte de prettige samenwerking en de goede ver standhouding met de hoofdingelanden van zijn district. De heer van Oost werd de gebruike lijke jubileumgratificatie onder couvert overhandigd, terwijl zijn echtgenote in de huldiging werd betrokken door de aanbieding van een bloemstuk. De heer van Oost dankte tenslotte, mede namens zijn vrouw en kinderen, voor de onverwachte huldiging en de be toonde belangstelling. drukke raadsagenda De gemeenteraad vergadert op vrijdag 11 mei. Burgemeester en wethouders stellen de raad o.a, voor aan de heer C. van Iwaarden een stuk grond te ver kopen, dat hij momenteel in pacht heeft. Het bestuur van de chr. kleuterschool te Lewedorp heeft een verzoek ingediend in aanmerking te komen voor een sub sidie ter bestrijding van vervoerskosten van de kleuters. Daar er in Lewedorp geen chr. kleuterschool aanwezig is, wor den vijftien kleuters iedere dag naar Nieuwdorp vervoerd. Het vervoer nu van deze kinderen geschiedt per auto en komt op f 7,— per dag. Per leerling wordt door de ouders een bedrag van f 2,50 per week in deze vervoerskosten bijgedragen. Wanneer uit één gezin meerdere kinderen de kleuterschool be zoeken brengt dit voor de ouders dus maandelijks hoge kosten mee. Mede hierom is door het bestuur dit verzoek om subsidie ingediend. De heer de Kooning heeft het college schriftelijk geattendeerd op een goed keuring welke G.S. aan een subsidiere geling voor het aanbrengen van een dou che in een particuliere woning, hebben gehecht. Daar in alle dorpen dezer ge meente, behalve te Lewedorp, een bad huis ten laste van de gemeente wordt geëxploiteerd, zal de raad worden voor gesteld een subsidieregeling vast te stel len alleen geldende voor Lewedorp en directe omgeving. Verder zal de raad gevraagd worden in principe te beslui ten tot de bou'w van een „complex" te Lewedorp, bestaande uit een gymnas tieklokaal, tevens verenigingsgebouw an nex bergplaats voor gemeentewerken en bergplaats voor de brandweer. Mede ge let op het voorstel tot vaststelling van subsidieregeling inzake aanbrenging van douches lijkt het b. en w. juist de bouw van een gemeentelijk badhuis aldaar niet meer als urgent te beschouwen. Kapelle gouden jubilaris recipieerde Zeer druk was het in hotel „De Zwaan" te Kapelle waar de heer P. de Puit recipieerde in verband met het feit dat hij vijftig jaar in dienst is van de N V. H. Blok en Zn. te Kapelle, als woningstoffeerder. Vele klanten, vrienden en bekenden kwamen hun gelukwensen aanbieden aan de sympathieke jubilaris, die vooral ook als voorzitter van het muziekgezelschap .Ons Genoegen" veel doet voor de Ka- pelse samenleving. Hij werd namens de directie toege sproken door de heer H. J. Plok en na mens het personeel voerde H. J. Ie Clercq het woord. Vele geschenken wer den aangeboden. Wolphaartsdijk koninklijk zilver voor leider udi Zaterdagavond vond in het Dorpshuis de huldiging plaats van de heer G. J. v d Kuijl uit Goes, die 40 jaar leider is van de '53 jaar oude gymnastiekvereni ging UDI. De voorzitter van UDI, de heer J. D. Westplate heette in zijn wel komstwoord o.a. het college van b. en w. welkom. Hierna zette hij de grote verdiensten van de heer v. d. Kuijl ge durende zovele jaren voor UDI verricht, uiteen en bood mevr. v. d. Kuijl bloe men aan. Namens de oud-leden sprak de heer D. J. Lindenbergh, die vele herinneringen ophaalde en namens leden en oud-leden aan de heer v. d. Kuijl een draagbare radio aanbood. Hierna sprak burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny, die de dank van het gemeentebestuur overbracht voor het vele werk dat de heer v. d. Kuijl in het belang van de jeugd heeft gedaan en die tot slot be kend maakte, mede namens de burge meester van Goes, dat hij onderscheiden was met de eremedaille in zilver in de orde van Oranje-Nassau. Vervolgens voerden nog het woord de heren J. Osse- waarde te Yerseke, als voorzitter van de Zebra .die een boekenbon aanbood. K. Kooy uit Goes namens het KNGV en de gym. ver. Volharding uit Goes, en J. Ganseman uit Kapelle, namens de gym. ver. Olympia. Tijdens de pauze bracht de muziekvereniging Advendo met drum band de heer v. d. Kuijl een serenade. Na de pauze voerden leden en oud-leden op verdienstelijke wijze een aantal gym nastische oefeningen uit. KANDIDATENLIJSTEN Na loting vóór de lijsten 2 tot en met 6 zal de nummering der kandidatenlijs ten voor de komende gemeenteraadsver kiezing als volgt zijn: 1. K.V.P.; 2. P. v.d .A.; 3. Gemeen tebelangen; 4. C.H.U.; 5. A.R.- S.G.P. 6. G.P.V. INFORMATIECENTRUM Met het oog op de in zicht komende vakanties, is men op het informatiecen trum, ondergebracht in het stadhuis, reeds druk doende één en ander voor het gestelde doel klaar te maken. Men heeft er de beschikking over een groot aantal folders over verschillende va kantie-centra in binnen- en buitenland. Aan geïnteresseerden worden ale moge lijke inlichtingen en folders verstrekt. Cadzand RAAD BEHANDELDE FINANCIËLE ZAKEN De gemeenteraad besloot begunstiger te worden van de U.T.S. in Terneuzen voor een bedrag van een halve cent per inwoner. De christelijke muziekvereni ging Excelsior kreeg een subsidie van f 450. Deze vereniging had f 775 ge vraagd, maar de raad was van oordeel, dat de organisatie door evenementen, winnen van donateurs, etc. moet probe ren de rest zelf op te brengen. Het Groene Kruis kreeg een bedrag van 50 pet. van de contributie toegewe zen. Medewerking zal worden verleend aan de opehffing van de grondwegcommissie Sluis-Retranchement-Cadzand. Dit kost gedurende twintig jaar aan schuldaflos sing en afkoop van onderhoudsplicht f 1813,21 per jaar. Zoals de situatie nu is komt het rond f 1700.f 1500.per jaar, maar dan zonder enige tijdlimiet, zodat het financieel beter uitkomt over te gaan tot opheffing. De algemene politieverordening werd gewijzigd, waardoor het mogelijk wordt hinderlijke muziek te voorkomen. Het ligt niet in de bedoeling het maken van muziek te verhinderen, maar men wil toch voorkomen, dat aan derden overlast aangedaan wordt. In het duingebied werd grond aange kocht voor de aanleg van enige tennis banen. Een verzoek van P. de Lijzer om een gemeentelijk zeebad voor 1962 te mogen huren werd afgewezen. Clinge Elektrisch net wordt ondergronds In de Teerlingstraat wordt het elek trisch ne tondergronds gemaakt. Er is reeds een kabel gelegd. Thans is men druk bezig met het aansluiten van de woningen op deze kabel. Daarna zullen drie lichtmasten worden geplaatst, waar mede dan het gehele net ondergronds is. Koewacht ALGEMENE VERGADERING VLASSERSBOND De afd. Koewacht van de r.-k. Zeeuwsch-Vlaamse vlassersbond hield in café de Schepper haar algemene jaar vergadering, welke buitengewoon druk bezocht werd. Het voornaamste punt van de agenda was een bespreking be treffende het in oprichting zijnde be drijfschap voor de vlasindustrie, waarin voor oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is ver tegenwoordigd de heer Alb. de Waele. De aftredende bestuursleden H. de Wae le, R. Martinet en V. de Letter wer den met algemene stemmen herkozen. Door de heer R. Martinet werd een uiteenzetting gegeven over de vlassteun- aanvrage vooroogst 1962. Hierna had er een gezamenlijke maaltijd plaats. JAARVERGADERING R.-K. BOND VAN BEJAARDEN Morgen zal onze plaatselijke bond van bejaarden weer zijn algemene jaar vergadering houden, welke zal begin nen met een H. Mis, waarna samen zijn in het patronaat. Als het huishou delijke gedeelte is afgehandeld zal er gelijk iedere week natuurlijk weer wor den gekaart. BESTUUR HENGELVERENIGING Daar er op de algemene vergadering van „De Koewachtse Hengelvereniging" enkele bestuursmutaties hadden plaats gevonden werden in de laatste bestuurs-j vergadering de bestuursfuncties als volgt verdeeld: voorzitter, R. Lammens, le secretaris. Jos e Schepper, 2e se cretaris, J. de Groot, penningmeester, J. Vercauteren, onder-voorzitter, L. v. Remoortere. bestuursleden, H. Nele mans, R. Vercauteren. drumband De Jantjes. Dit korps is nogal kwetsbaar door gebrek aan reserve. Via de scholen zal een beroep op de jeugd gedaan worden. Op deze wijze hoopt het bestuur moeilijkheden in de toekomst te vermijden. GESLAAGDE UITVOERING HERV. TONEELVERENIGING In het jeugdgebouw van de Ned. herv. kerk gaf de hervormde toneelvereniging een uitvoering. Opgevoerd werd het blij spel in drie bedrijven Butler bij mijn vrouw, door Koos Beswino. De belang stelling was bijzonder groot Ds. C. Balk bracht aan het eind van de geslaagde avond dank voor het gebodene. St.-Jansteen UITSLAG SCHIETING De schutterssociëteit Steen Vooruit hield bij Joh. Boussen een schieting op de liggende wip, waaraan door 50 schut ters werd deelgenomen. De hoge vogel was voor Em. Herrewegh te Heikant en de zijvogels voor Fr. Vonck te Kapelle- brug en Eug. de Witte te Heikant. Ca- miel de Witte van de Tragel schoot vijf kleine vogels en A. Vonck uit Heikant schoot de laatste kleine vogel af. NAAR MIJNFESTIVAL Het r.-k. gemengd zangkoor St. Cae- cilia heeft de vererende uitnodiging ont vangen om woensdag a.s. te Heerlen een zanguitvoering te geven bij gelegen heid van de opening van het mijnfestival. Deze uitnodiging werd dankbaar aan vaard. Stoppeldijk PASTOOR ERNSTIG ZIEK Getroffen door een hartaanval moest pastoor Ch. Backx uit Stoppeldijk wor den opgenomen in het ziekenhuis te Hulst, waar hij voorzien van de H.H. sacramenten der stervenden gister avond laat nog in zorgwekkende toe stand verkeerde. De 52-jarige zielzorger is sedert vier maanden parochieherder in Stoppeldijk. TERIVEUZEN Van heistelling gevallen De 34-jarige gehuwde L. Spruit uit Wetteren (België) is op de cokesfabriek te Sluiskil van een heistelling gevallen, waardoor hij met een wervelkolomfrac tuur naar het St. Elisabethziekenhuis moest worden vervoerd. Het slachtoffer was in dienst van de Belgische firma Niemans Beton en werk zaam aan de nieuwe cokesbatterij. Doordat op de heistelling een slang losschoot, die de man tegen het lichaam kreeg, verloor hij zijn evenwicht. EXPOSITIE IN WATERTOREN Van 2 juni tot en met 15 september a.s. exposeert de in Zaamslag wonende kunstschilder P. de Bot in de waterto ren alhier. Deze tentoonstelling wordt gehouden op initiatief van de afdeling Terneuzense V.V.V. Burgemeester mr. H. Rijpstra opent de expositie. Op 25 en 26 mei zal het Vlaams Econo misch Verbond te Gent zijn jaarcongres houden. Het thema zal zijn: het bevor deren van het industrieël klimaat in Vlaanderen. Op vrijdagmiddag 25 mei zal het ge zelschap een bezoek brengen aan de haven van Gent, de industriezone Gent- Terneuzen en aan de bouwputten van de nieuwe sluis te Terneuzen. In de avonduren zal een informele ontmoeting plaats hebben in het Casino te Sluiskil met de bestuursleden van Ne derlandse Werkgeversverenigingen. Tij dens deze bijeenkomst zal drs. M. Ver burg, directeur van het E.T.I. voor Zee land, het een en ander vertellen over de plannen voor de verbetering van de in frastructuur in ait grensgebied. VE.ERE heeft zaterdag bezoek gehad van een-aantal Westduitse muziekprofesso- ren, componisten en dirigenten. Burge meester jhr. W. L. de Beer Poortugael heeft hen daar ontvangen en o.m. het stadhuis laten zien. Het bezoek had plaats, omdat een van de musici lid is van de vereniging „Vrienden van Vee- re" en omdat het gezelschap toevallig tóch in de buurt was (in Vlissingen namelijk). De dertig bejaarden van het verzorgings huis aan de Beestenmarkt te GOES hebben hun bootreis van een week weer achter de rug. Zaterdag heeft de ontscheping van de „Ermelo" plaats gehad. De bejaarden, die o.m. de Delta werken en Amsterdam hebben bezocht, waren opgetogen over de reis. Met ingang van vandaag zal het ver keer op rijksweg 56 rijdende van de richting Roosendaal in de richting Ber gen op Zoom en komende uit de rich ting Bergen op Zoom naar de richting Roosendaal over de nieuwe aanslui ting worden geleid. Deze aansluiting loopt ter hoogte van de oude Wouwse- weg onder rijksweg 17 in aanleg door. Meteen wordt dan een begin gemaakt met de afwerking van de aansluiting rijksweg 56 rijksweg 17, welke ter hoogte van het Esso-servicestation tot stand moet komen. Als het gehele werk hier gereed is krijgt men dus de situatie dat het ver keer, komende uit de richting Bergen op Zoom ter plaatse naar rechts afbuigt in de richting Roosendaal-Breda en na de opening van rijksweg 17 rechtdoor rijdt in de richting Rotterdam. Het verkeer in de richting Bergen op Zoom zal dan over de rijbaan worden geleid, welke vanaf vandaag voorlopig in beide richtingen gaat bereden wor den. (Advertentie) In 10 tellen gemalen, verse koffie. Praktisch model. In frisse kleuren. Met drukschakelaar. Een jaar garantie. Nü 3 dagen lang voor een bijzonder lage prijs Het winterprogramma van de r.-k. instuif te St.-Jansteen zit er op! En het is, zoals we van bestuurszijde vernamen, uitstekend ge slaagd, alhoewel jammer genoeg de belangstelling voor culturele avonden heel wat geringer bleek dan voor de bals. Wat overigens géén typisch Steens verschijnsel is Het waren in juli van het vorig jaar de inmiddels naar elders over geplaatste kapelaan J. v. d. Heyden en de huidige voorzitter C.L. van Hecke, die het plan koesterden voor de jonge ren van achttien en ouder uit St. Jan steen en omgeving een organisatie in het leven te roepen ter realisatie van zowel culturele als ontspanningsavon den. Spoedig bleken twee dames en drie heren bereid zitting te nemen in het bestuur, dat evenwel, zonder kas middelen zat. Niettemin werd een Z. Vlaamse dansleraar genegen gevonden de eerste balavond (september) te lei den, waarmee de eerste stap gezet was. Werd deze avond op zondag georgani seerd: later gebeurde zulks op zater dag, doch toen daardoor de belangstel ling danig bleek af te nemen, werd de zondagavond in ere hersteld. Een bui tengewoon succes bleek het gekostu meerde carnavalsbal. Alhoewel oorspronkelijk besloten was in de zomermaanden geen avonden te organiseren, is het bestuur gezwicht voor de "vele verzoeken om van dit be sluit terug te komen; deze zomer zal nog een drietal bals worden georgani seerd. Sluis VERGADERING APOLLO De muziekvereniging Apollo hield in het jeugdgebouw De Sluize haar jaar vergadering o.l.v. R. Plasschaert. Finan cieel gaat het goed. Dit bleek o.m. uit het jaarverslag van F. Baas; hem werd décharge verleend voor het gevoerde beheer. Ook bestaat er waardering voor Apollo buiten de eigen woongemeente. Zulks blijkt uit de verschillende uit nodigingen van elders om muzikale festi viteiten op te luisteren. Men vreest ech ter in de toekomst niet over voldoende bekwame krachten te beschikken. Er is nogal wat verloop geweest in de jeugd- In het volgende winterseizoen zal méér nog het accent worden gelegd op het culturele aspect, waardoor echter de dansavonden niet in het gedrang be hoeven te komen. Dat de zaak zo lekker „marcheert" vindt vooral zijn oorzaak in de toege-1 wijde bestuursactiviteiten, waarnaast uiteraard ook de prima medewerking van het gemeentebestuur en diverse middenstandszaken een belangrijke fac- tor is. Helaas moet men het voorlopig nog stellen met een sterk-verouderd vereni- I gingsgebouw, doch de netten, die men ter versiering aan het plafond pleegt te hangen, dienen beslist niet zoals boze tongen wel eens beweren ter bescherming der danslustigen voor het geval dat het plafond naar beneden mocht komen BOUWKUNDIG TEKENAAR J. J. van Dorsselaer te Lamswaarde slaagde te Arnhem met lof voor bouw kundig tekenaar. BEVOLKINGSBOEKHOUDING Voor het te Rotterdam gehouden exa men voor Bevolkingsboekhouding, bur gerlijke stand en nationaliteitsrecht is geslaagd mej. Riet de Theije, ambtena res ter secretarie te Hulst. Met algemene stemmen heeft het be stuur van het produktschap voor groen ten en fruit besloten om de bestaande teeltregeling in de groentesector te be ëindigen. Een uitzondering is hierbij ge maakt voor sluitkool. Hiermede is dan een eind gekomen aan een regeling die 27 jaar geleden tot stand kwam onder invloed van de zeer moeilijke omstandigheden waar onder de tuinbouw verkeerde tengevolge van de crisis. Ruim een maand geleden werd de teeltregeling in de fruitteelt reeds op geheven. Zeker door de Zeeuwse tuinbouw zal deze maatregel met instemming worden Donderdag zal de raad van Terneuzen weer vergaderen. B. en w. zullen o.a, een voorstel doen tot het nemen van een besuit inzake de voorbereiding van een herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak. Daarbtf wordt aangetekend dat het ge meentebestuur sedert enige t(jd in over leg is met de stedebouwkundige van Terneuzen, ir. F. J. Gouwetor en ir. N. Snijders, directeur van de Havens- en Handelsinrichtlngcn te Amsterdam om te komen tot een herziening van dat plan met betrekking tot het haven- en indu strieterrein op de oostelijke kanaaloever, in verband met de in uitvoering zijnde kanaalwerken. B. en w. stellen zich voor binnen en kele maanden de resultaten daarvan mede te delen. Een tweede voorstel be- handet de goedkeuring te hechten aan een pan tot onteigening van gronden, gelegen in het uitbreidingsplan in hoofd zaak „Oostelijke kanaaloever". Op een groot gedeelte van de oostelijke kanaal oever en omgeving is reeds een indu striële bestemming gelegd. Voor een groot gedeelte is deze be stemming al gerealiseerd en zijn de daarvoor in aanmerking komende' gron den in exploitatie genomen. De thans lo pende industrialisatieplannen zullen bin nen afzienbare tijd zijn uitgegeven en het is thans reeds zo. dat voor industrie ën met een omvang van meer dan 2 ha geen grond meer beschikbaar is. Er blijkt een intensieve belangstelling voor industrievestiging alhier te bestaan en mede gelet op de verdere ontwikke ling van het industrie- en havengebied is het noodzakelijk, dat verder wordt ge gaan met het in exploitatie brengen van industrieterreinen, die in dit uitbrei dingsplan zijn gelegen. B. en w. zullen ook een voorstel doen tot het nemen van een besluit voor de aanleg van de verbindingsweg Terneu zen (kom).Sluiskil. Het Ministerie van Economische Za ken verklaarde zich in beginsel bereid aan de aanleg van deze weg (tot de ge projecteerde kanaalbrug) medewerking te verlenen. Uit dien hoofde werden door het gemeentebestuur reeds voorbereiden de maatregelen getroffen voor de aan besteding. Tenslotte zal gedurende deze raadszit ting een onderzoek worden ingesteld naai de geloofsbrieven van het nieuw-benoem- de raadslid, de heer J. M. Hamelink, die wegens het vertrek van de heer Hen ry zitting zal nemen voor de P. v.d. A. Bij de ingekomen stukken is een brief van de heer Henry waarin hij mede deelt ontslag te nemen als lid van de raad. ontvangen want het betekent dat de tuinbouw in het algemeen er nieuwe mo gelijkheden door krijgt. De bestaande teeltregeling in de groentesector was reeds belangrijk on dergraven door eèn besluit om de teelt van groenten op contract voor de in dustrie vrij te geven. De industrie kon dus de groenten vrij laten telen, voor de meeste produkten ook door niet er kende groentekwekers. Terecht werd er in tuinderskringen dan ook bezwaar ge maakt tegen het feit dat de ene groep geen enkele teeltbeperking zou kennen, terwijl een andere vakbekwame groep van ondernemers wel beperkingen ten aanzien van de teelt zou kennen. Thans behoort dat tot het verleden. Wanneer men erkend is als groente kweker mag men onbeperkte hoeveel heden van de verschillende gewassen te len, zoals gezegd met uitzondering van sluitkool. Wel is er voor de groentesector nog een verschil ten opzichte van de fruit sector want de groenteteelt is aan er- kenningseisen gebonden, terwijl, volgens een besluit van de minister van land bouw, de fruitteelt, anders dan onder glas, geheel vrij is. Hiervoor is dus geen erkenning meer nodig en ook geldt hier geen teeltregeling voor. Voor de groentetelers geldt voorlopig als erkenningsbewijs het bewijs van er kenning als groenteteler van het pro duktschap voor groenten en fruit. Ook zij die aardbeien, bessen, drui ven, peren, perziken en pruimen onder glas willen telen moeten een erkenning als groenteteler hebben maar het areaal is dan geheel vrij. De teelt voor de industrie van groente gewassen blijft voor de meeste produk ten geheel vrij. Hiervoor is ook geen er kenning als groenteteler nodig. Interpol is ingeschakeld bij de opspo ring van de 17-jarige mej. I. Kamman uit Tilburg, die tezamen met haar verloofde is verdwenen, naar wordt vermoed naar het buitenland. De ouders van het meis je hebben haar opsporing en terugbren ging verzocht. Haar verloofde, de 23- jarige kantoorbediende Herman K., wordt verdacht van diefstal en verduistering. Hij heeft vorige week zijn pension in Tilburg verlaten met achterlating van een schuld van ongeveer 1.000 en met medeneming van enkele koffers van zijn hospita. Bovendien heeft hij een sport auto, die hij 3 mei bij een plaatselijk garagebedrijf voor een dag had gehuurd, niet teruggebracht. Morgen woensdag 9 mei zijn de hoogwaterstanden voor de provincie Zee land als volgt: Hansweert 6.32 en 18.47 uur; Terneuzen 5.59 en 18.17 uur; Vlis singen 5.29 en 17.46; Wemeldinge 7.08 en 19.24. 'vZ'a KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Schieting P. v. Hove en A. de Schepper 15 uur Staande wip schieting Hotel Zeelandia Dansen, orkest Nelly en Bodaert SAS VAN GENT Olympia 20 uur Rilling TERNEUZEN Luxor 20 uur 1000 sterren schitteren, a.l- HULST Bioscoopgebouw 20 uur Gitarren kliu- gen leise durch die Nacht, a.l. MIDDELBURG City 20 uur Het gezicht, 18 j. Electro 19.30 uur Parachutistencom- mando, 14 j. GOES Grand 20 uur Simson en Delila VLISSINGEN Luxor 20 uur De blonde Venus, 18 Alhambra 20 uur Jerry als baby-sitter, alle leeft. TERNEUZEN Luxor 20 uur 1000 sterren schitteren, a.l- OOSTBURG Ledcl 20 uur Het meisje met de rode bikini, a.l. BRFSKENS WGK-gebouw 19.30 uur Kleutercursus MIDDELBURG City 20 uur liet gezicht, 18 j. Electro 19.30 uur Parachutistencom* mando, 14 j. GOES Grand 20 uur Simson en Delila VLISSINGEN Luxor 20 uur De blonde Venus. 18 J- Alhambra 20 uur Jerry als baby-aitUh alle leeft. (Van onze versla Het ministerie van ec zaken heeft, zoals wij t\ geleden in het kort ree melden, goedkeuring ge de uitvoering van de e der baggerwerken in 1 kanaal van Goes. Het b i het uitdiepen tot op 1 de oorspronkelijke diepl kanaal. Door verwaarl het onderhoud was he dichtgeslibd tot op ca. Het bestuur van de „De Wilhelminapolder" meente Goes nu aanspral den voor alle schaden, d onderhouds - baggerwe den kunnen voortvloeie De gemeente van haar geantwoord, dat zij, bh beslissing van 1819, ger het havenkanaal op ee van 1.65 meter te houd Er is nog geen antwo ze reactie ontvangen, wijst dit verschil van toch op, dat de ontwik de Goese haven, die afh van de diepte van het ha van Goes, zeer kwetsba komt temeer tot uiting i* bedenkt, dat het gemeen van Goes het havenkan toekomst op 2.20 meter gen. En volgens genoem sing van 1819 kan de m „De Wilhelminapolder" 1 wél met kans op succes maken. Wanneer de maatschap nu zwaar maakt tegen de uitdiepi meter dan kan men op zijn v tellen dat de Wilhelminapol geen genoegen zal willen neme uitdieping tot 2.20 meter. Dez digheid kan oorzaak worden ernstige stagnatie in de ont van het Goese havengebied. Het Goese gemeentebestuur rigens niet alléén met de maa Wilhelminapolder te maken bi. dere uitbouw van zijn indust modatie. Een groot deel van het Zondagavond laat heeft zich delijke afrit van de Moerdij verschrikkelijk verkeersongeh daan, dat aan drie personen heeft gekost: een vierde bij betrokken slachtoffer is in zor toestand opgenomen in het S ziekenhuis te Breda. Een van de richting Dordrec de personenauto, bestuurd do jarige A. M. J. S. uit Eindhov door nog onbekende oorzaak door de middenberm van de uit de richting Breda nader jarige heer J. van den B. uit met zijn personenauto. Een botsing volgde. De heer J v diens passagiere, de 19-jarige ir wenaars, eveneens uit Dordrec tweede inzittende van de ande: de heer C. de N. uit Eindhover werden door de enorme klap gedood. De beide auto's werd< vernield. Dokter A. de Jong uit Lage- en een passerende arts verleend bulp. Het vrij drukke verkeer oi door de botsing maar weinig v< door de spontane hulp van pz automobilisten. De Belgen K. M. Ferwerda en J.' reaans waren met een speedbo Antwerpen onderweg naar hei Meer. Tot het Sas van Goes ve reis zonder moeilijkheden, m het invaren van de Zandkreek veilige haven zeer nabij, bego lende. Vermoedelijk door onbekendh plaatse is men te dicht onder gekomen en op de daar az strekdam gevaren. Hierbij ra schroef van de buitenboordmotc en het ranke bootje werd o verd aan wind en stroom. Dit streeks half zes in de avond. Vanaf de wal sloeg men een e gade en men zag de onfortuiri renslui steeds verder afdrijver richting Zierikzee. Op het bootje werd een anke worpen, maar dit raakte gee vanwege de grote diepte van n water. Voor het invallen van ternis had men het voortuigje de koers naar Zierikzee waarg De rijkspolitie te water te Wen werd gealarmeerd en deze v< de R.P. 44 voor hulpverlening

de Stem | 1962 | | pagina 2