Internos niet opgewassen jac(Jues tegen sterk Hontenisse Spurs winnen Cup door 3-1 zege der Kloot van wint een klassieker Verdelen van punten bij T er neuzen-V eerse Boys I Pinguin Jos Planckaert wint in Luik-Bastenaken-Luik half zwaar Breda gelijk bij Deventer Ronde van Haarlemmermeer Voetbal over de grenzen (onder protest) dubbel rookgenot Energiek spel na de rust DERDE KLAS D Goed slot voor Goes VIERDE KLASSE H VIERDE KLASSE G kompetitie voorbij Verrassende slart Jong talent bij Sarlo Zij deelden de punten Op het nippertje Tweede tennisweekend Roosendaalse en Middelburg se zege in Breda slaat U een goede Goede wedstrijd Zege van Nereus in de Varsity Weinig kansen voor Burnley Ploegenprijs voor Antoon Simons Handbalteams ontmoetten elkaar in Bergen op Zoom Dames-hockey titel L. Boeken titel houder le klas VOETBAL HOCKEY KORFBAL DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 7 MEI 1962 5 Roosendaal heeft zich deze zondag door een overwinning op Alliance weer wat veiliger gesteld. Er blijft nog gevaar voor degradatie, maar dit gevaar is even groot voor Brabantia. Wanneer de Roosendalers volgende week opnieuw zo enthousiast spelen als zij dat gisteren de den, hoeven wij niet voor hen te vrezen. Wij hebben goede hoop, dat zij niet teleurstellen. Hontenisse boekte flink succes bij Internos. Het werd maar liefst 3-0 voor de Zeeuwen. Een goed einde van het voetbalseizoen voor hen. Voor de meeste clubs in de tweede klasse B is het trouwens af- :elopen, drie clubs krijge.-. nog een wedstrijd te spelen. Het zijn: eerse Boys, Steenbergen en Internos. B Roosendaal heeft haar laatste kans om van de onderste plaats in afd. E te ko men met beide handen aangegrepen, vant met 2-1 bleven zij de baas over klliance dat echter vooral voor rust het |este van het spel had. Trouwens zowel echnisch als tactisch werd aan Alliance- Bjde beter gespeeld, maar de afwerking lileef echter onder de maat. Roosendaal Speelde zuiver en af en toe ook, zo leek het althans, wat ongeïnteresseerd, het geen natuurlijk wel niet zo zal zijn. ge- 2ien het grote belang dat het had bij Er zijn deze zondag maar twee wed strijden gespeeld. Het is aan alles te mer ken dat de competitie gaat eindigen. Voor UC'S staan er nog twee wedstrijden op het program, zes andere clubs moeten nog één wedstryd spelen. GOES-GRENSWAC1ITERS 5-2 Goes heeft de laatste competitie-wed strijd met overtuigende cijfers van de pouaniers gewonnen. Reeds na een kwar- jjtier was de stand 3-0 door twee doelpun ten van de Groot en een fraai doelpunt Van Nic Krijger. De Grenswachters pro fiteerden van een misverstand in de aoese verdediging om de stand op 3-1 te brengen, waarmee de rust inging In de tweede helft scoorde de Groot (4-1) Nogmaals trachtte Grenswachters de achterstand in te halen (4-2) maar kort voor het einde maakte de Groot uit een fraaie voorzet van Sinke de eindstand op 5-2. n ZEELANDIA-BSC 1-1 f Een beter spelend BSC moest met een lunteuverdeling genoegen nemen. Voor p rust vielen geen doelpunten, dankzij prima werk van BSC-doelman de Jong. 22 Minuten 11a de rust schoot van Etten ~jn ploeg naar 0-1 en uitgerekend in de atste minuut maakte Net op gelukkige ijze gelijk (1-1) waarmee Zeelandia uist iets te veel en BSC te weinig kreeg. KOEWACHT-BRESKENS 3-4 ui Gelijkopgaande partij. Een van de spe lers G. Baert werd gehuldigd omdat hij de 300e competitiewedstrijd speelde, j® core verloop: 0-1 linksbuiten, 1-1 Rietjen 1-2 midvoor, rust, 2-2 Rietjen, 3-2 Poppe, ^-3 linksbinnen, 3-4 linksbinnen. De competitie zit er op. De balans op- ^^Snaken is niet moeilyk. Nw. Borgvliet itaat met vier punten meer dan Cluzona op de eerste plaats. Lantaarndrager en degradant werd Brouwershaven met 13 punten uit 22 wedstrijden. I HALSTEREN-BURGH 2-1 Voor de rust was het een redelijke wed- ™ryd. waar het eerste doelpunt in de vintigste minuut door van Schilt werd "maakt. Minuten na de rust scoorde Schille ans het tweede doelpunt, tien minuten daarna was het J. van Buigt die het red ende punt voor Burgh scoorde. NSV-Z1ERIKZEE 1-2 •Voor de rust een gelijk opgaande strijd Na de thee was de thuisclub sterk in het offensief, doch de keeper bleek onver slaanbaar. Scoreverloop: De Vlier 0-1 en ^■2; C. Mens 1-2. Rust- en eindstand 1-2. Beeper de Rooy van NSV wist een straf- •chop te stoppen. BROVWEKSHAVEN-SCHUTTERS 0-8 Een eenzijdige wedstrijd. Na 14 m maakte Luyten 0-1 om na 23 minuten ue stand op 0-2 te brengen. P. Ernest worgde na 31 min. voor 0-3 waarna Van ■tam na 34 minuten de ruststand op 0-4 ■paalde. 13 Min. na rust schoot Jonker m eigen doel (0-5), waarna Luyten in de en 23e minuut de stand tot 0-7 op- Toerde. In de 41e minuut maakte Brou wers er toen 0-8 van en toen vonden de TChutters het welletjes. VOSMEER KRUISLAND 2-1 De laatste wedstrijd van de competitie ^osmeer in een overwinning ge ëindigd. De hele wedstrijd is sportief en op en neer gaand geweest. In de 20e min. maakte Houtenpen van Kruisland 1-0. j rrUst Vosmeer pas een ant- "woord. Van Dalen scoorde de gelijkmaker. Hen minuten voor het einde maakte Hommel het tweede en tevens winnende Boelpunt. (Advertentie) deze wedstrijd- Nadat Alliance na 23 mi nuten door Pot uit een voorzet van Bel ting de leiding genomen had kreeg Roo sendaal verscheidene kansen. Roovers gaf een schot, waar Veenhof veel moeite mee had, en even later kreeg Loos in vrije positie een kans die hij echter jam merlijk naast schoot. Alliance, ofschoon in het veld beter, kreeg maar weinig reële kansen, want ook daar was het voor doel niet veel. Uit een pass van Sep knalde Pot hard op doel maar doel man v. d. Vreede stond op zijn plaats. Rust 0-1. Na rust pakte Roosendaal de zaken wat energieker aan en dit leidde in de elfde minuut tot de gelijkmaker. Back Poldermans die zich aanvankelijk goed had vrijgespeeld gaf de bal zo onzuiver af dat deze in het bezit van Jongenelen kwam die op zijn beurt Voets in schiet positie zag staan. Een harde knal en de stand was gelijk, 1-1. Nauwelijks vijf minuten later werd het 2-1 toen Roovers met een kopbal Veenhof voor de tweede maal het nakijken gaf- Er volgde nu een lange periode van spel op het midden veld, waarbij beurtelings de doelen in gevaar kwamen. Veenhof moest nog een maal al zijn talenten aanspreken bij een schot van Roovers, maar verder kwa men de gastheren niet. Ook de gasten zagen geen kans meer de bal achter v. d Vreede te krijgen en zo werd dit tref fen, dat met spanning tegemoet werd gezien, niet wat men er van verwacht had. MOC, dat met 3-2 won, had tegen TOP een verrassend goede start. Al na 12 minuten had v. Gaans succes 0-1. Drie minuten later toen de gevaarlijke mid voor Free listige passes had uitgedeeld, schoof hij de bal voor de voeten van Janssen die de Osse doelman kansloos passeerde, 0-2. De MOC'ers waren nu niet meer te houden en na 23 minuten keek de thuisclub dan ook al tegen een 0-3 achterstand aan doordat Free een voorzet van rechts had ingeschoten. Toch verkleinde Wijnen nog voor rust de ach terstand. doordat doelman Proost een hard schot van Roelofs onvoldoende stopte 1-3- Na rust kwam TOP fel opzetten en de MOC-defensie kwam even onder zwa re druk. Bij een te zacht terugspelen van de bal door Machielsen maakte Ouwens er zich meester van voordat doelman Proost kon ingrijpen en dat betekende 2-3. Sarto is de strijd aangevangen met een „super" jong team. De twee oudste spelers waren 25 en 23 jaar, de anderen varieerden in leeftijd van 16-19 jaar. Na tien minuten werd een Sarto-doelpunt afgekeurd. Na een half uur spelen echter werd het 0-1 door Van Gerven na een doelworsteling. Uno was iets meer in de aanval geweest voor rust doch zonder doelpunten. Na rust scoorde Van Nooijen in de zevende minuut van ver af 1-1. Die doel punt kwam via de Sarto-doelman en back tot stand. Na een kwartier werd het uit een voorzet van linksbuiten v. d- Velden door v. d. «Broek 2-1. Tien minuten voor tijd kon uit een doelwor steling Van Helvert de stand op 2-2 brengen. De laatste wedstrijd heeft Terneuzen, dat overigens evenals Veerse E'oys (1-1) slecht spel lanceerde toch nog een puntje opgeleverd- Nadat de eerste helft zich zonder enig resultaat op het middenveld had afgespeeld, was het nu en dan toch wel aardig voetbal. In de tweede helft was het peil over het algemeen wat minder. Beide doel- p.unten vielen namelijk in de tweede en derde minuut. Bij het eerste doelpunt werd de bezoekersverdediging op een schitterende manier omspeeld door Meeu- sen, die daarna keihard inschoot 1-0. Een minuut later deed de bezoekers- midvoor precies hetzelfde, 1-1. Na nog enkele behoorlijke kansen, die evenwel zonder resultaat bleven, kwam aan deze wedstrijd een einde- In haar laatste thuiswedstrijd heeft Rood Wit tegen HVV (2-1) op het nip pertje de beide puntjes kunnen behalen. De start was goed, waardoor reeds in de 8e minuut Tini Heeren met een Door het slechte weer kwam er van een regelmatige afwerking van de tweede wedstrijddag niet veel terecht. Dat belette twee Roosen daalse tennisteams, Rapid 3 er Advantage 3 niet om vanuit Breda met een flinke overwinning huis waarts te keren. Het Rapid-team won met 6-2 van Bred. LTV 7, Bred. LTV 4 ging eveneens met 6-2 ten onder tegen Advantage 3. Ook Middelb. LTC 2 boekte in Breda een verdiende 3-3 zege, Bred. LTV 3 was het slachtoffer. De Bredanaars wonnen de heren enkelspelen en het herendubbel, waaruit blijkt dat de dames niet bijzonder op dreef waren. In de overgangsklasse A maakte BTCI 1 een vergeefse reis naar Keer- weide 1 in Geleen. Het was daar zo'n slecht weer, dat van spelen geen sprake was. TC Breda verloor de in de over gangsklasse B gespeelde ontmoeting te gen Woburnpark i met 3-6. De twee herenenkelspelen leverden een 1-1 stand op, want H. Herben won bijzonder snel van H. Daemen: 6-0, 6-2, met een felle topspinslag als sterkste wapen. Mej. M. Piederiet verloor met 2-6, 4-6 van de jeugdige mej. M. Warringa, die haar tegenstandster flink liet lopen. We moe ten hier onmiddellijk aan toévoegen, dat mej. Piederiet bijzonder veel last had van de wind. Mevr. Stoltz-Josephy won van mej. Van de Leur en dat betekende 2-2. Het andere punt kwam op naam van mevr. Stoltz-Josephy en C. Bras, die met 6-3, 7-5 wonnen van de heer en mevr. Ver hulst. De andere partijen gingen verlo ren. Uitslagen tweede competitiedag: Twee de klasse: Bred. LTV 1-Animo 1 4-4, Markendaal 1-THES 2 6-2, derde klasse: BTCI 2-Bast Baselaar 2 6-2. ELTV 4- BTCI 3 7-1, BTCI 4-HES 1 5-3; vierde klasse: Olympia TC-Breda 3 2-6, Bred. LTV 3-Middelb. LTC 2 3-5, TC Breda 4- CV 2 2-6, SBOZ 2-Markendaal 2 5-3; vijfde klasse: Bred. LTV 7-Rapid 3 2-6, BTCI 6-Bred. TV 5 3-5, Advantage 3- Bred. LTV 4 6-2, Markendaal 3-HES 4 (niet uitgespeeld). prachtige kopbal zijn club de leiling gaf. Kennelijk vond men het toen welletjes en de thuisclub verviel in ongeinteres- seerd spel. De gasten maakten daarvan dankbaar gebruik. De Block kon door een listig genomen vrije trap de stand gelijk maken. Na de thee kreeg men eenzelfde beeld te zien als voor de rust. Toen ieder zich al met een gelijk spel verzoend had kwam toch nog de verrassing. Bij een hoge voorzet werd door W. Suyketbuyk in de laatste minuut keurig ingekopt 1-2. Een zeer goed gespeelde wedstrijd heeft Internos in Hontenisse een duidelijke 3-0 nederlaag toegebracht- Reeds onmiddel lijk na het beginsignaal nam Hontenisse dat met de wind in de rug startte het heft in handen. De Internos-verdediging kon echter overeind blijven tot aan de 25e minuut. Toen kwam Hontenisse aan de leiding door rechtsbinnen Steijns, die uit een zeer moeilijke positie de Internos doelman verraste, 1-0. Enkele minuten later werd het 2-0 door midvoor Van Kruijssen. Na rust kon Internos niet profiteren van het windvoordeel om de stand te wijzigen. Als uitblinker moet zker worden ge noemd stopper Neve, die deze middag een uitzonderlijk goede partij voetbal speelde. Twintig minuten na de rust werd de zege van Hontenisse veilig gesteld door linksbinnen Neeteson. In de reste rende tijd ontsnapte het doel van Inter nos nog enkele malen op miraculeuze wijze aan een doorboring. In de laatste minuten kwam Internos nog tot een schot op de paal uit een vrije trap, terwijl even later de Hontenisse-back Bies- broek met het hoofd op de doellijn red ding bracht van een gevaarlijk schot- Een briljante Nereus-ploeg bestaan de uit Blaisse (boeg), Castelein, Warte- na, Veenemans (slag) en van Dam (stuurman) heeft zondag Iaat in de [middag in het Amsterdam-Rijnkanaal by Jutphaas na een felle stryd met het Utrechtse Triton het hoofdnummer van de 79e Varsity, de oude vier met stuur man, gewonnen. Zaterdag heeft Tottenham Hotspur voor de tweede achtereenvolgende maal de Cup Final gewonnen. Deze met 3-1 door Tottenham van Burnley gewonnen finale had plaats in het Wembley stadion. Er waren 100.000 toeschouwers, onder wie koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh. Tien jaar geleden was het Newcastle United, dat voor de tweede achtereen volgende maal de Engelse voetbalbeker won. Het publiek, dat een recette van 53.837 pond sterling 540.000 ongeveer) op- Dracht zag een van de aardigste wedstrij den uit de lange serie om de begeerde zilveren trofee, welke, samen met me dailles voor beide ploegen, werd uitge reikt door de koningin. De start van Tottenham was sensatio neel. Er waren pas enkele minuten ver streken toen Jimmy Greaves zonder veel overtuiging op doel schoot en het leer achter doelman Blacklaw terecht kwam. Bij dit ene doelpunt bleef het voor de rust. Zes minuten na de rust bracht Jim my Robson de stand op 1-1 en nauwe lijks was het gejuich om dit doelpunt verstomd, of de Spurs verkregen opnieuw de leiding door middenvoor Bobby Smith. Het pleit leek nog geenszins beslecht. Burnley gooide alles op de aanval, maar het koele, berekende spel van de Spurs, gesteund door een voortreffelijke mid denlinie brak het offensief. Acht minu ten voor het einde besliste de aanvoer der van de Spurs, Danny Blanchflower de strijd door een strafschop, toegekend omdat de spil van Burnley, Cummings, hands had gemaakt, te benutten. Na afloop verklaarde manager Billy Nicholson van de Spurs, dat de wed strijd en speciaal zijn eigen ploeg, wat teleur had gesteld. Men speelde te in dividueel in de voorhoele. De verdedi ging speelde heel goed, maar alles bij elkaar had het beter gekund. Blanchflower zei: „Het was een lang zaam methodisch spel. Het enige dat je kunt verwachten als je op het Wembley- terrein speelt. Het was wel aardig, maar niet bijzonder opwindend." De aanvoerder van Burnley. Jimmy Adamson zei: „Doelpunten beslissen een wedstrijd en wij kregen die niet". De Brabander Jacques van der Kloot heeft zaterdagmiddag de Ronde van de Haarlemmermeer gewonnen door in de laatste kilometers van deze, 180 km lan ge wedstrijd in zijn eentje te demarre ren en met een paar meter voorsprong De uitslagen van de zondag voor de Belgische competitie gespeelde wedstrij den luiden: BeerschotFC Diest 30; St. Truiden Anderlecht 33; OC CharleroiLierse SK 41, Daring CBWaterschei Thor 21; Standard LuikAntwerp FC 0-0; Eendracht AalstCS Brugge 01. FC BruggeFC Luik 11; Union St.-Gilles La Gantoise 14. Het eindklassement luidt als volgt: 1. Anderlecht 29 p., 2-3. Antwerp FC en Standard Luik beiden 40 p., 4. FC Luik 36 p., 5. FC Brugge 35 p., 6. Daring CB 30 p., 7. La Gantoise 29 p. 8.-9. Beer schot en St.-Truiden beiden 27 p., 10-11 Union St. Gillis en Lierse SK beiden 26 p., 12-13 OC Charleroi en FC Diest bei den 25 p.. 14. CS Brugge 24 p., 15. Wa terschei Thor 22 p., 16. Eendracht Aalst 17 p. Waterschei en Eendracht Aalst degraderen naar de tweede divisie. De Afdelingselftallen van Zeeland en West Brabant speelden in Bergen op Zoom tegen elkaar. De resultaten waren: Dames West Brabant-Zeeland 4-5. Heren West Brabant-Zeeland 14-14. De dames van Zeeland namen al vrij spoedig een 0-2 voorsprong, die even snel werd omgezet in een gelijkspel 2-2. Kort voor de rust slaagden zij er echter in een 3-2 voorsprong te nemen. Daarna echter werd West Brabant veel beter: niettemin slaagden zij er niet in een voor sprong te nemen. Toen kort voor het einde Zeeland een strafworp kreeg te nemen, konden zij nog juist een 4-5 over winning behalen. Groots was het ver toonde spel niet. Betsie Free van SIOS was een van de weinige speelsters die enige variatie in het spel bracht, daarbij goed gesteund door Nellie Geense van Volharding en Nel de Waal van Mara thon. BIJ DE HEREN Voor rust was het spel der Zeeuwse heren beter dail dat van de Westbraban ders. Vooral aanvallend lieten de Zeeuwen vaak staaltjes van goed handbal zien. V.d. Kasteele (Fortuna) deed in het doel voortreffelijk werk. Voor de rust nam Zeeland een voorsprong van 5-7 maar in de 2e helft vielen er zeer veel gaten in de Zeeuwse verdediging en zo kon West Brabant inlopen. Tot een overwinning kwamen zij evenwel niet, dankzij enige goede doelpunten van Wijgman '14-14). Een puntenverdeling dus. VOOR DISTRICTST1TELS De dames en heren die uitgenodigd zullen worden voor de training te Bergen op Zoom voor de districtskampioenschap pen zijn de volgende: DAMES: H. Pruyssers, C. Bergs (Wal cheren), P..J. Geense (Volharding), D. Poortvliet M. de Kok en W. Taekema (Hellas), N. de Waal, G. Nijhuis (Mara thon), B. Free (SIOS), B.M. de Pree, E.S. Vader (Olympus), E. Voesenek, L. Heeren V. Taks, A. Wolsdorff (EBHV), W. Ver haren, M. Kluyt (Were Di). HEREN: J.W. Boutens, H.J. Poortvliet, G.J. Luider, C.A. Schotel, J.M. v. Weele 'Hellas), C. v.d. Kasteele (Fortuna), M.C. Gabrielse (Walcheren), P. Verrijzer (To- nido), J. Consemulder (EMM), C. Breen (Volharding), G. Borghouts (SOA), K. Raaymakers, P. v. Steenhoven (Dongen), P. Herrings (EBHV), H. v. Gulik (DESK) J. v.d. Meys, A. v.d. Linder 'Were Di), K. v. Hooydonk, C. v. Dijk (Rapid). (Advertentie) op een groot peloton als eerste door de finish te gaan. In tegenstelling tot vorige jaren werd het een afvalrace vooral om dat er weinig wind stond, anders de meest gevreesde tegenstander op deze polderwegen. Daardoor kon een grote groep selecte renners zich aan de kop nestelen, die in een hoog tempo rond de polder reden. Toch waren er nog en kele ontsnappingspogingen. Eerst van de Rijsbergenaar Kees Haast, die gerui me tijd weg was, toen door Henk Corne- lisse werd ingelopen, waarna het twee tal echter voor de overmacht van de achtervolgers moest zwichten. Ook de Hagenaar Marinus Paul probeerde ette lijke keren weg te komen, maar zijn po gingen faalden eveneens. Uiteindelijk moest er worden gesprint. Dat dacht tenminste iedereen. Jacques van der Kloot toonde zich echter zo sterk, dat hij zich een tiental meters van alle overige renners kon losmaken en aldus schitterend zegevierde. De zege betekende tevens, dat de ploeg van Breda Bier" met de ploegenprijs aan de haal ging en dit tot groot genoegen van Toon Simons, die het hele seizoen reeds achter een klassieke zege aanliep en deze nu eindelijk kreeg. De uitslag van deze wedstrijd was: 1 Jacques v. d. Kloot (Zundert) 4.22.13, op enkele meters: 2 Coen Visser (Sant poort), 3 Bert Boom (Den Enter). 4 Kees Duijkers (Beverwijk), 5 Jos Linders (Roosendaal), 6 Piet Steenvoorden (Heemstede), 7 Werner Swaneveld (Dor drecht), 8 Wim de Jager (Den Haag), 9 Henk Cornelissen (A'dam), 10 Maarten Breure (R'dam). Voor de eerste maal in zijn ryke wielercarrière slaagde Jos. Planckaert er zondag in een grote internationale klas sieker op zyn naam te brengen. Een eind sprint, waarin hy alles gaf, deed vóór de Duitser Rolf Wolfshohl zegevie ren in Luik-Bastenaken-Luik. Gen zege dus voor wereldkampioen Rik van Looy ditmaal. De „Keizer van Herenthals" heeft echter wel in grote mate de strijd beïnvloed. Hij was het, die een eerste afscheiding in het pelo ton bewerkstelligde en die er later zo hard aan trok, dat ook deze groep in verscheidene delen uiteenviel. De beslissing in deze 254 km lange wedstrijd viel echter door toedoen van Rolf Wolfshohl, een van de domineren de figuren in de karavaan. Met nog on geveer 60 km te rijden ging hij in het offensief, waarbij hij de steun kreeg van de Fransman Claude Colette en onze landgenoot Piet Rentmeester. Op dat moment kreeg Jos. Planckaert, van zijn kopman van Looy opdracht zich bij de vluchters te voegen, hetgeen hij op voor beeldige wijze deed. Met Planckaert, die als een rappe sprinter bekend staat, voorin, -zag van Looy geen reden voor een tegenoffensief en zo kon het viertal betrekkelijk rustig aan een voorsprong bouwen. Aangezien Rentmeester in de spurt eveneens zijn mannetje staat, wa ren de kansen op een N,derlands succes vrij groot, doch de Zeeuw bleek in de laatste kilometers niet in staat zijn met gezellen te blijven volgen. Kort voor de finish viel ook Colette terug, waardoor De Breda-dames hebben bet althans blijkens de officiële uit slag in Deventer niet verder dan tot een puntenverdeling (1-1) kun nen brengen. Er is echter een pro test ingediend, zodat kans op wij ziging mogelijk blijft. Oók wat betreft de positie van B.D.H.C., dat het landskampioenschap zal hebben behaald, indien het protest van Breda wordt afgewezen. Wordt dit echter toegekend, dan stijgt meteen de belangrijkheid van de wed strijd, die de Breda-dames nog moeten spelen - thuis - tegen B.D.H.C. De stand luidt: BDHC Breda Deventer Groningen alleen Wolfshohl en Planckaert elkaar de eerste plaats betwistten. De laatste was daarbij oppermachtig. De uitslag was: 1. Jos. Planckaert (B.) 254 km in 6.55.56 (gem. snelheid 36.581 kro/u. 2. Rolf Wolfshohl (D.) z.t. Op 300 meter: 3. Claude Colette (F.), 4. Jos. Wouters (B.), 5. André Darrigade (Fr.), 6. Noel Foré (B.), 7. Rik van Looy (B.), 8. Frans Schoubben (B.). Vervolgens een peloton van een twin tigtal renners met 14e Piet Rentmeester, 17e Hub. Ziverberg, 29e Wim van Est. Gewest Brabant-Zeeland KNBB Een uitermate spannende en zenuw slopende party heeft de slotfase ge vormd van het toernooi voor het kam pioenschap eerste klas gewest Brabant Zeeland KNBB, zaterdag en zondag te Zevenbergen gehouden. Tot grootse prestaties is men over het algemeen niet gekomen. De partijen ken den nu eens hoogtepunten dan weer diep tepunten en een uitgesproken kampioen was er zeker de eerste dag nog niet aan te wijzen. De heer H. van Opstal uit Ze venbergen heeft min of meer teleurge steld. Hij bleef beneden zijn kunnen. Uit eindelijk ontpopten de heren L. Boeken, Helmond, en K. van Kesteren, Oss, zich als de grote kanshebbers en deze waren het ook die de finalepartij in de overbe zette zaal van café van Kaam te spelen kregen. Van Kesteren had nog geen enkele partij verloren en een goed gemiddelde. Boeken liet zondagmorgen een steek val len tegen Giezen uit Vortum. Boeken moest dus de laatste partij niet alleen winnen, maar ook nog met een verschil van 54 caramboles. Aanvankelijk gingen de beide spelers goed tegen elkaar op, maar van liever lede liep van Kesteren, die zijn partij veel geruster kon spelen, uit. In de 15e beurt echter schotelde Boeken hem een serie van 65 voor en daardoor raakte hij zijn zekerheid kwijt. Toen Boeken daarop nog een serie van 22 maakte, had hij zijn achterstand weggewerkt en omgezet in een voorsprong. Van dat ogenblik af werd het een zeer zenuwachtig gedoe en de spelers konden het niet verder meer brengen dan series van 3 en 4. Uiteindelijk slaagde Boeken erin zijn 200 vol te maken; van Kesteren bleef op 145 staan. Dit was juist vol doende om met een iets beter gemiddel de beslag te leggen op de titel. De eindstand: L. Boeken, Helmond 10 6.65 65 K. van Kesteren Oss 10 6.54 51 A. Giezen Vortum 8 6.17 35 H. ter Wolde Eindhoven 6 6.28 54 H. van Opstal Zevenbergen 4 5.56 46 Chr. Andriessen Breda 4 5.54 63 J Bus Bergen op Zoom 2 4.05 52 De kampioensmedaille werd uitgereikt door de voorzitter van het Gewest Bra bant-Zeeland, de heer Ad Uytendaal uit Breda, die tevens dank bracht voor de prima organisatie van dit toernooi. DOBBELMANN, LEKKER MAN! EERSTE KLASSE B Uitslag: Gouda-Xerxes 0-1 EERSTE KLASSE C Uitslag: Oosterparkers-WVV 0-3 EERSTE KLASSE D Uitslag: Rheden-Quick '20 2-0, ESCA-Rig- tersbleek 4-0, Jonge Kracht-Hengelo 2-4, ZAC-Quick N. 1-0, WVC-DOS '19 5-1 EERSTE KLASSE E Uitslag: Roosendaal-Alliance 2-1, TOP- MOC '17 2-3, Tongelre-De Spechten 3-2, Schijndel-Brabantia 3-1. Stand: Vlissingen TSC De Spechten Tongelre Boxtel MOC '17 Schijndel TOP Alliance Brabantia Roosendaal EERSTE KLASSE F Uitslag: Waubachse Boys-Spel. Irene 0-3 TWEEDE KLASSE A Uitslag: Taxandria-Best Vooruit 1-5, Val- kenswaard-Oss '20 1-1, Bladella-Gemert 2-1, UDI '19-DESK 3-2 20 15 1 4 31 57-22 20 13 4 3 30 48-20 19 10 3 6 23 63-45 18 8 4 6 20 32-38 18 7 5 6 19 32-40 20 8 3 9 19 38-43 20 8 2 10 18 44-48 19 8 1 10 17 35-40 18 6 3 9 15 34-38 19 4 1 14 9 37-57 19 3 3 13 9 24-53 19 13 5 1 31 49-17 19 12 1 6 25 40-25 20 10 5 5 25 42-38 20 9 3 8 21 46-33 20 8 5 7 21 41-33 20 7 4 9 19 35-40 20 6 5 9 17 37-41 20 5 7 8 17 33-46 20 4 8 8 16 31-41 19 5 4 10 15 29-50 19 3 3 13 9 19-39 Stand: Valkenswaard Gemert Taxandria DESK Best Vooruit Bladella UDI Bud el OSS Reusel Sport ODC TWEEDE KLASSE E Uitslag: Uno Animo-Sarto 2-2, Honte- nisse-Internos 3-0, Rood Wit-HVV '24 2-1, Terneuzen-Veerse Boys 1-1 Stand: 22 17 3 21 12 6 22 10 4 22 10 5 21 10 3 22 8 22 9 22 7 21 6 22 6 22 7 22 3 DERDE KLASSE A Uitslag: Sparta '25-Woensclse Boys 5-1 ZSC-DVS 0-4. Tivoli-Rood Wit 2-3, UNA: Boxmeer 3-1 (Boxmeer degradeert) Woensel-Geldrop 2-2 Rood Wit Veerse Boys Terneuzen Uno Animo Steenbergen Middelburg Sarto Hontenisse Internos HVV RAC Dosko 37 66-22 30 45-30 25 58-37 25 44-37 24 56-48 7 7 23 40-42 4 9 22 38-39 5 10 19 28-31 4 11 16 39-45 4 12 16 33-50 2 13 16 32-51 3 17 8 23-71 DERDE KLASSE B Uitslag: Gudok-Concordia SVD 1-4, Blauw Geel '38-RKDVC 2-0, SMG-GVV 5-2, OJC-RKJVV 1-1, Baardwijk-WSC 2-2 Stand: SMG 22-34, Concordia 22-31 Blauw Geel 21-26, RKDVC 21-25, Vlij- mense Boys 21-24, GW 21-19, WSC 21-19, RKSVA 21-17. RKJVV 20-17, OJC 21-16, Baardwijk 22-16, Gudok- 20-10. DERDE KLASSE C Uitslag: Kaaise Boys-Boeimeer 7-1, RK VVU-VOAB 0-2, WVO-Gilze 1-1, Dongen- SCO 2-3, RKTW-RKC 1-2. Stand: RWB 21-33, Kaaise Boys 20-28, SCO 21-23. RKC 22-23, Dongen 22-22, Hil- varia 21-20, RKVVU 22-19, WVO 18-18, RKTVV 19-18, Gilze 21-18, VOAB 21-15, Boeimeer 20-11. DERDE KLASSE D Uitslag: Goes-Grcnsrechters 5-2, Zeelan- dia-BSC 1-1. Stand: Zeeland Sport 22-36, RCS 20-25 Meto 21-25, Axel 21-23, ODIO 21-21, BSC 21-21, Zeelandia 22-21, Goes 22-21, VES 21-19, RKFC 22-17, Grenswachters 22-15, Corn. Boys 21-12. VIERDE KLASSE B Uitslag: DSC-Linge Boys 2-1, Rhode-TGG 3-1, Zaltbommel-DESO 3-3. Stand: Zwaluw 21-36, OVH 21-25, Rho de 21-25, Buren 21-24, Haarsteeg 20-23 RKOSC 21-21, Heusden 20-20, Zaltbom: mei 21-19, DSC 20-16, TGG 19-15, Linge Boys 21-12, DESO 21-12. VIERDE KLASSE E Uitslag: RKSSS-Berkdijk 6-1. SVG-Ons Vios 2-0, Hieronymus-Nieuwkuijk 5-2, Gloria-Zigo 2-0, GSBW-SET 3-4, Velocitas '31-Nevelo 3-3. Stand: Gloria 20-29, GSBW 20-28, RK SSS 20-27, Hieronymus 20-24, Ons Vios 20-22, Zigo 20-21, SET 20-21, Berkdijk 19-16, SVG 20-15, Nevelo 19-14, Velocitas 19-10, Nieuwkuijk 19-9 VIERDE KLASSE F Uitslag: Right 'Oh-Madese Boys 0-2, DHV- Breda 3-2, TAC-Groen Wit 6-1, Zundert- Virtus 2-1, Bavel-Oudemolen 2-2, Noord- hoek-Raamsdonk 6-4. Stand: TAC 20-35, Groen Wit 21-26 Madese Boys 20-25, Raamsdonk 20-24, Right Oh 21-24, Oudemolen 19-20, Bavel 20-20, Zundert 20-17, DHV 21-26. Breda 21-15, Virtus 21-13, Noordhoek 20-9. VIERDE KLASSE G Uitslag: Halsteren-Burgh 2-1, Vosmeer- Kruisland 2-1, Brouwershaven-De Schut ters 0-8, Spel. Gastel-NVS 3-2, NSV-Zie- rikzee 1-2. Stand: Nw-Borgvliet 22-32, Cluzona 22- 28, Kruisland 22-25, NSV 22-25, Schutters 22-25, NVS 22-24, Halsteren 22-24, Vos meer 22-22, Burgh 22-20, Zierikzee 22-19, Spel. Gastel 22-17, Brouwershaven 22-13. VIERDE KLASSE H Uitslag: Koewacht-Breskens 3-4 Stand: Luctor 18-30. Breskens 17-24, Yerseke 18-21. Koewacht 17-19, Lewed. Boys 18-18, Biervliet 18-16, Clinge 18-16, Steen 18-14, Oostburg 18-11, Patrijzen 18-9. RES. EERSTE KLASSE BW 3-PSV 3 3-1. NAC 3-NOAD 3 2-1, Internos 2-Willem II 3 4-3, De Valk 2- TSC 2 1-0. Brabantia 2-Taxandria 2 3-2, RES. TWEEDE KLASSE Roosendaal 2-Goes 2 3-7, Vlissingen 3- Middelburg 3 3-5, Hontenisse 2-Dosko 2 HEREN. Kamp. van Nederland: Arn- hem-EMHC 2-3, Amsterdam-Leeuwarden 5-0, Amsterdam-Arnhem 2-0 DAMES. Kamp. van Nederland: Gro- ningen-BDHC 0-2, Deventer-Breda 1-1 (o.p.v. Breda)) Prom. eerste klasse westen: TOGO- HBS 0-2 (HBS promoveert) Noorden: Martinus-Emmen 0-1 (Emmen promoveert) Hoofdklasse A: Allen Weerbaar-Wordt Kwiek 2-1, Roda-DOS 3-3, Rohda-Blauw Wit 5-1, SVK-Westerkwartier 4-8 Hoofdklasse B: ZKC-Deetos 6-7, Deto- Spangen 7-5, Het Zuiden-Die Haghe 5-3, HKV-Vicus Orientis 11-4, Rigtersbleek- Regenboog 2-0 Eerste klasse Noord-Holland: Koog Zaandijk-ZKC 7-1, Samos-Olympia 8-3 Zuid-Holland: Zwervers-Rozenburg 4-4, Quick-Fluks 9-2, Ons Eibernest 2-Alge- mene 2-3, ODO-HKV 2 2-3 Zuid: OEC-Deto 2 4-1 Zuid tweede klasse A: ODI-Sportlust 2 5-3. Stormvogels-PSV 2 5-10, Ready '60- PSV 3 2-8. Tweede klasse B: Volt-Olympia '47 4-4 TENNIS Hoofdklasse B. Afdeling 1: Thor RW 2- Quick 9-2, Hilverheide-Dash 2-5 (ge staakt) Afdeling 2: DDV 2-Ensch. LTC 4-7, ELTV-Racketeers 9-2 Eerste klasse. Afdeling 1: Toeg Hil- legersberg-GLTB 8-3 Afdeling 2: Oranje TC 2-Victoria 3-5 (gestaakt), GSTC-Haarlemse LTC 0-1 (gestaakt) Afdeling 3: ALTB-Leimonias 2 1-7 (ge staakt) Afdeling 4: NMC-De Metselaar* 1-7 (gestaakt)

de Stem | 1962 | | pagina 9