R.B.C. speelt gelijk tegen ZFC Zaandam I NAC verliest met 4-1 in Eindhoven BARONIE stelt hevig teleur tegen NEC (3-4) Desillusie: Feijenoord PSV-NAC erg slap Royale zege Willem II RBC-protest in Zaandam Baronie nu kansloos Roosendalers protesteren tegen „ongeldige" goal Royale 0-3 overwinning van Willem II bij ADO BV V-Haarlem 2-1 en slecht VVV-Feijenoord 1-0 SC Enschede-DWS A 6-1 Blauw Wit-Fortuna 7-0 Rapid JC-Volendam 1-3 Longa 1-1 tegen Roda Sport Geen blaam voor Peter v. d Merwe Sparta-MVV 1-0 Volewijckers-Ajax 3-1 DOS-CVAV 2-1 SHS verplettert Noad met 5-1 Titel en promotie zijn nu taboe! Van invloed? HEBT U V ZO? EREDIVISIE EERSTE DIVISIE A EERSTE DIVISIE B TWEEDE DIVISIE i RESERVE le DIVISIE i DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 7 MEI 1962 Scheidsrechter Nieuwenhof hield voet bij stuk: het doelpunt, dat RBC in de 18e minuut na rust scoorde, werd in duidelijke buitenspel positie gemaakt. „Ik stond er veel te dicht bij om me te kunnen ver gissen", zei hij nog eens na afloop, toen de Roosendalers protesteerden tegen het niet toekennen van het enige in de wedstrijd tegen ZFC gescoorde doelpunt. Dit protest zal dus voor RBC wel weggegooid geld betekenen. Nu was het wedstrijdverloop zo, dat géén van beide ploegen aanspraak mocht maken op de zege. RBC had een betere spelopvatting, maar faalde voor het doel schromelijk. Gedurende een half uur durend bombardement kwam er geen goed schot uit de voeten van de Roosendaalse voorwaartsen. Doelman Plekker behoefde dan ook maar zelden handelend op te treden. In het laatste kwartier voor rust verzette ZFC de ba kens. Een schot van Cor Kat, dat doel kansen had, werd netjes door doelman van Osta gestopt. ZFC putte er wel enthousiasme uit en ging na rust tegen de wind in duidelijk in het of fensief. Echter gingen ook de Zaan- damse voorwaartsen lijden aan impro- duktiviteit. RBC's uitvallen waren soms gevaarlijker en zo ontstond in de 18e minuut uit een kopbal van Bruininckx een doelpunt, dat echter prompt werd afgekeurd. Dit ontmoedigde RBC zo, dat het het verder liet afweten en ZFC uiteindelijk duidelijk sterker werd. Maar doelpunten kregen de 2500 bezoe kers niet (meer) te zien. Feijenoord moet' de kampioensviering minstens een week uitstellen, want de Rotterdammers verloren met 1-0. Onge veer tien minuten voor het einde zongen de 2.000 aanwezige Rotterdamse suppor ters het kampioenslied, want de stand was nog altijd 0-0 en één punt bezorgde Feijenoord al de titel. Zes minuten voor het einde deponeerde de Meulemeester de bal echter achter Pieters Graafland en was de VVV-zege een feit. Ofschoon de Rotterdammers technisch beter waren dan de thuisclub was deze geenszins de mindere van de gasten, die klaarblijkelijk met een gelijkspel tevre den waren. Hun aanvallen mistten stoot kracht. In het prille begin was het Cor van der Gijp die een prachtige kans niet benutte. Hij werd na 25 minuten spelen vervangen door Hordijk. Ook Schouten miste een scherpe voorzet van Bouw meester. Aan de andere zijde schoot van 1 den Heuvel verrassend in, doch Pieters Graafland stond op de goede plaats. In de tweede helft was de thuisclub gerui me tijd sterker. Pieters Graafland bracht enige malen redding, terwijl doel man Swinkels een kogel van „kanon" Kreyermaat uit de uiterste bovenhoek stompte. Na het fraaie doelpunt van de Meulemeester verstreken de laatste mi nuten onder grote spanning. Tot een kwartier voor het einde is het onzeker geweest hoe de beschikbare punten over Enschede en DWS-A ver- deeid zouden worden. In de eerste helft fe had DWS-A door den Oude een voor- I sprong genomen, die een minuut voor de thee door Janssen ongedaan werd ge- I maakt. Een minuut na de rust tekende I Plageman 2-1 aan en die stand bleef I lang gehandhaafd. In de 75e minuut werd het door Plageman 3-1. Toen was I de tegenstand van de Amsterdammers J gebroken. Het regende plotseling goals f. en wel 76e minuut van der Wel 4-1, 86e I minuut Janssen 5-1 en 89e minuut Rahn I 6-1. Dat was de eindstand. (6.000). I Blauw Wit en Fortuna hebben een I handjevol toeschouwers zeer matig voet- I bal voorgeschoteld. De zebra's schoten I zevenmaal raak, maar toch kon gezegd I worden, dat de Amsterdammers evenals de Fortunezen kennelijk aan voetbal- moeheid leden. Fortuna moest het zon- I der keeper Belski en stopper Cor van I der Hart doen. Dat was een zeer ge- I duchte verzwakking, die in de cijfers tot I uitdrukking werd gebracht. Het score- 5 verloop was 7e minuut de Vries, 16e Alt- hoff, 50e Althoff, 52e Mul, 75e Mleijen- I berg, 78e Althoff en 85e De Vries. Teza I men zeven goals. (3500). Een kleur- en fantasieloze wedstrijd, die het handjevol publiek geen ogenblik vermocht te boeien. In de eerste helft was Rapid JC het meest in de aanval, maar de afwerking van dit offensief liet alles te wensen over. Rutten kreeg drie m vrije trappen op de rand van het straf- schopgebied te nemen, maar resultaat I k.wam. er niet uit. In de 33e minuut plaatste Ederveen uit een voorzet van Veerman het leder in eigen doel. Na de verhoogde Pelk uit een voorzet van Tol de score. Even later werd het door H Maurer 0-3. Rutten scoorde daarna te gen 1-3 (500). IN APELDOORN is zaterdag de viering van het 80-jarig bestaan van Robur et Velocitas begonnen met een wedstrijd tussen deze vereniging en de oud-in ternationals. Robur, verloor met 42, na een 3-2 achterstand bij de rust. De doelpunten voor de oud-internationals werden in deze door ongeveer 1000 toe schouwers bijgewoonde ontmoeting ge scoord door Engelsman, Groeneveld (2 x) en Roozen. PIET VAN OSTA netjes gestopt Voor 1200 toeschouwers werd Longa- Roda Sport gespeeld. Longa heeft pro test aangetekend tegen het niet toeken nen van een doelpunt in de tweede helft (37e min.) gescoord. Spanings ving de bal met de borst op en schoot langs de drie meter van hem vandaan staande keeper Kokx in. Scheidsrechter Muis vond dat de Roda Sport-doelman onge oorloofd was aangevallen. Hij keurde het doelpunt af. Hiermee bleef de stand 1-1 die was bereikt na doelpunten in de 41e minuut door Logen 0-1 en door L. de Zwart 1-1. Longa had na rust een overwicht. Men streed voor een laatste kans om zich in de 2e divisie te handhaven. BW speelde tegen Haarlem een van zijn slechtste wedstrijden in dit seizoen. De gasten konden de BW'ers blijkbaar niet erg inspireren. Toch nam de thuis club na 4 minuten door v. Beurden de' leiding toen hij, in buitenspelpositie, de' bal door v. Helvoirt kreeg toegespeeld. 1-0. Haarlem probeerde met trage te genaanvallen evenwicht te brengen maar de Bossche defensie, waarin stop per Netten uitblonk, had wéinig moeite om de niet talrijke aanvallen te onder drukken. Doelman v. d. Heijden behoef de dan ook maar sporadisch in actie te komen. Na rust werd hij al na 7 minu ten verrast door een onverwachte kogel van Vreeken. 1-1. De strijd werd toen feller en BW verkreeg een groot over wicht. Dat leverde een aantal hoek schoppen op en uit een daarvan kopte Heijmans na 14 minuten raak. 2-1. Het, Haarlemse doel moest daarna nog een belegering doorstaan en paal en lat kwa men doelman van 't Kruis te hulp om de nederlaag tot 2-1 te beperken. (Advertentie) Imp. Voor betere sportprestaties 30183 Dextrose tabl. ELMA Breda. Tel. Arme doelman Peter van de Merwe! Als pas gekozen keeper van het Ne derlandse elftal toog hij met zün ploeg genoten zondag naar Eindhoven, vast van plan daar in het Philips' sportpark bondscoach Elek Schwartz enkele staal tjes van zijn kunnen te vertonen in de strijd tegen PSV. Van de Merve heeft niet kunnen verhinderen, dat de bal vier keer langs hem in de touwen verdween en daar alleen Daan Schrijvers voor de withemden van repliek kon dienen, werd de nederlaag van NAC duidelijk om schreven. Van de Merwe verdient echter geen enkele blaam, want de vier Eindhoven- se treffers waren niet te voorkomen, zeker niet de „beauty" van Gordon Nutt in de vierde minuut na de hervat ting. Dit prachtige doelpunt was een van de zeer weinige hoogtepunten in de sfeer loze wedstrijd, die PSV en NAC de on geveer 10.000 toeschouwers voorschotel den. Vooral de lusteloosheid van NAC viel op; de ploeg scheen zich niet in het minst voor de uitslag te interesse ren. Het verwonderde dan ook niemand dat PSV na 15 minuten een voorsprong nam door een laag schot van Pierre Kerkhoffs, die een voorzet van Wolbers vakkundig benutte, 1-0. NAC bleef ook hierna ongevaarlijk met de snelle linksbuiten Van Gastel als een der weinige gunstige uitzonderingen. De Eindhovense back Heerschop had veel met hem te stellen, maar in het centrum kreeg midvoor Leo Canjels vrij- Neen, aan doelman Peter van der Merwe lag het heus niet. De NAC-doel- man probeert het gevaar te bezweren, dat door de Engelse PSV'er Nutt ver oorzaakt dreigt te worden. Attent is Pelkmans ter plaatse. wel geen enkele kans bij stopper Wiers- ma. In de 44e minuut stuitte een onge vaarlijk schot van Wolbers op de voet van Schrijvers en daardoor kreeg Kerk hoffs uitstekende perspectieven, 2-0. Een minuut na de hervatting bekroon de Wolbers een voorbereidende actie van Nutt en Maassen (de vervanger van de geblesseerde Brusselers) en keek NAC tegen een 3-0 achterstand aan. Het werd 4-0 in de vierde minuut, toen Gordon Nutt na een voorzet van de zeer goed spelende Van der Kuil de bal ineens „op zijn slof" nam. In gierende vaart baande de niet te stuiten bal zich een weg naar het net. Nutt viel een stormachtig applaus ten deel. NAC werd eindelijk „wakker". Voor al onder de impuls van zijn bekwame kanthalfs Schrijvers en Luijten tracht ten de Bredanaars de bakens te verzet ten. Ze putten moed uit het doelpunt, 1 lat Schrijvers in de zevende minuut iank zij een voorzet van Visschers kon scoren, 4-1. Hierna is de strijd echter toch on interessant gebleven zonder dat nog werd gescoord. In de laatste minuut mopst Piet van der Kuil wegens een trap tegen de enkel uitvallen. Het is niet zeker, dat hij woensdag a.s. mee kan spelen in het Nederlands elftal. Willem II is er in Den Haag in ge slaagd een verdiende overwinning van 3-0 te behalen op ADO. Tot de rust, die met een 2-0 voor sprong voor de Tilburgers inging, was het een aantrekkelijke wedstrijd, nadien werd het wat rommelig en moest de niet altijd gelukkig leidende scheids rechter van Ravens rechtachter Haak van ADO naar de kleedkamer verwij zen. Willem II had toen niet de minste moeite de voorsprong te handhaven. Na een kopbal kwam de stand zelfs nog op 3-0. De eerste aanvallen waren voor ADO. De Haagse aanvallers maakten de fout de bal bij hun medespelers te willen brengen en daardoor konden Walhout en zijn vrienden steeds ingrijpen. I Als vanouds hebben Sparta en MW elkaar de punten weer fel betwist. Dat de zege uiteindelijk op Spangen bleef was in t le deel van de ontmoeting ze er niet te zien. Met beter positiespel, Deter plaatsen en daardoor beter com- Dineren domineerde MW volledig. De öparta-aanvallen, die zeldzamer waren, waren wel gevaarlijker. Toen de MW- ers in de 39e minuut weer eens te ver waren opgedrongen profiteerde Albert an een kans om zijn club naar de lei ding te schieten. In de stand kwam geen verandering meer. (10.000). rf ^eeye volkomen ongeïnteres seerd. De internationals van de Amster damse ploeg, die met uitzondering van vT° jns allemaal meededen, lieten niets bijzonders zien. Ajax nam toch de lei ding en wel door Henk Groot, die in de ;«o naeen Pass van Ouderland sch0?t; Pas in de tweede helft kwam I 1Jo^ers goed los- In de 76e minuut I ?chaft de Ploegen gelijk. Dezelfde I rvmi bracht Volewijckers in de 78e mi- I fn i °P, wul?t- Toen van den Boogaard I j minuut het Ajax-doel voor de [speeld aMOOK01 WM 06 -wedstrijd ge" Een meer dan slechte wedstrijd. Ton- nie van der Linden, die woensdagavond de Nederlandse aanval tegen Noord-Ier- land moet leiden, maakte ook maar een sobere indruk. Twee minuten voor de rust nam GVAV de leiding. Na een hele serie mistrappen kwam de bal bij Meu ken, die inschoot. In de 59e minuut liet men van der Linden even vrij en deze scoorde de gelijkmaker, In de 74e mi nuut werd de match beslist. Uit een hoekschop kopte eerst Visser in, de bal werd echter door de doelman terug in het veld geslagen, waarna van Wiggen het vonnis voltrok. 2-1. (3500 toeschou- Een worsteling voor het doel van NEC. Janssen, doelman, redt vallende. De S.H.S.'ers hebben, dank zjj ee wankele Tilburgse achterhoede, een ge flatteerde overwinning kunnen behalen In het veldspel waren de Noad-lui zeker niet de minderen. De SHS-voorhoede speelde doortastend en kon dan ook vry- wel alle redelijke kansen in een doelpunt omzetten. De Noad-stopper v. d. Laak, die Van der Meys verving, had het las tig tegen de snelle beweeglijke aanvals- linie van de bezoekers. SHS kwam in de eerste halve minuut tot succes. Een voorzet van de Klein werd door de actieve Eversdijk in een doelpunt omgezet. 0-1. SHS, gesteund door luidruchtige supporters (300 van de 1000 toeschouwers kreeg nog een kans door linksbuiten Eversdijk, doch de bal ging niet in doch naast het verlaten doel. Zes minuten waren gespeeld toen Ziel- tjens vlugger bij de bal was dan de SHS-doelman Kutterink. Uit een voorzet van Van der Velde kon hij gelijk maken. 1-1. Het spel golfde heen en weer zonder dat één van de ploegen duidelijk sterker was. Tien minuten was de wed strijd oud of uit een pass van Heikamp kon de Klein met een strak schot er 1-2 van maken. De SHS-supporters met spandoeken SHS bij de eerste zes" en „SHS doe je best - wij doen de rest", toeters, bellen en een „zangkoor" zorgden voor een leuke stemming. Noad kwam na rust tot goede aanval len doch de voorhoede was té zwak te gen de goed spelende Haagse defensie. Heikamp loste een schot vanaf de mid denlijn, de uitgelopen Noad-doelman Huysman kon alleen via een corner nog redding brengen. Er waren 13 min. ge speeld toen Eversdijk er 1-3 van maakte. Uit een terugspeelbal van Zieltjens kon de vrij-staande de Klein met een goed gericht schot de stand op 1-4 brengen. Aan de andere zijde waren het Hutten en Netten die hun schoten zagen ge keerd door de SHS-doelman. Zeven mi nuten voor tijd glipte Eversdijk langs back Simons. Zijn als voorzet bedoelde schot viel achter Huysman in het doel 1-5; (Van onze sportredacteur) Baronie's laatste kans op het behalen van de titel èn promotie naar de eerste divisie is nu wel verkeken. Tot gpote verrassing slaagde NEC erin de Bredase groenwitten op eigen grond een 3-4 nederlaag kon verkeeren? De niemand onder de 2500 toeschou wers zal u komen vertellen, dat die niet verdiend is geweest. Hoe het mogelijk was, dat de 3-2 voor sprong waarmede de Baronnen de rust ingingen, nadien in een 3-4 nederlaag kon vzrkeren? De oplossing is deze: Baronie speelde alsof het volkomen ongeïntëres- seerd was in het resultaat. Het verband was herhaaldelijk zoek - het meest in de middenlinie, waar men vrijwel steeds geen raad met de bal wist, tempo tekort kwam en tenslotte zo vermoeid raakte, dat een nog grotere nederlaag niet zou hebben verbaasd. Toen in de achtste minuut na het be- ginsignaal van arbiter Dorpmans (Arn hem) NEC door rechtsbinnen van Reeken (een sublieme speler, die er zelfs in slaagde de hattrick te scoren) een aan vankelijk met de hand meegenomen bal (van midvoor Slijkhuis toegespeeld ge kregen) langs keeper Bastiaansen had gejaagd, kon men nog beweren, dat de Nijmegenaren op fortuinlijke wijze aan die openingstreffer waren gekomen. La ter, vlak voor en na de rust, was daar geen sprake meer van, want NEC heeft over het geheel genomen beduidend be ter gevoetbald dan de elf der thuis club. Het grote tekort zat 'm dus in de mid denlinie. Zij was tenslotte voor de uit stekend opererende voorhoede der gas ten geen linie, waar met ontzag tegenop gekeken behoefde te worden. Daarom is het maar goed geweest, dat de ach terhoede niet aan dezelfde tekortkomin gen leed, daar anders de score nog na deliger voor Baronie zou zijn uitgeval len. Slechts twee spelers in de Bredase voorhoede waren goed op dreef: links buiten de Jong en rechtsbinnen Ad van Ierssel, welke laatste tweemaal achter elkaar gedurende de eerste helft heeft gescoord. Hij was het, die in de 22e minuut al lereerst de partijen op gelijke voet bracht (1-1) met 'n juweel van een, onder moeilijke omstandigheden gemaakt doel punt en daarna in de 30ste minuut zijn club naar de leiding schoot. Even eens met een bekeken schot, tussen de benen van de uitgelopen doelman Jan sen door(2-1). Vijf minuten later kon Ad Kop, na voorbereidend werk van Remie en Bilok, de voorsprong op 3-1 brengen. Een voorsprong, die het beste voor de gastheren deed hopen. Maar twee minuten voor de thee ondernam de meergenoemde van Reeken een solo run, glipte met de bal aan de voet langs alle tegenstanders en schoot laag in. Bastiaansen stompte naar de bal maar... er onderdoor en NEC kon dus met 3-2 na gaan denken, wat er in de tweede helft te doen zou zijn. Tijdens de rust werd vernomen, dat Velox bij De Graafschap een 2-0 voor sprong had weten te behalen. Kwamen. de spelers van deze situatie ook op de hoogte en is dit van invloed geweest? Het is moeilijk te zeggen, maar een feit, is, dat NEC met hetzelfde hoge tempo aan de tweede helft begon en steeds ge vaarlijker kon worden, doordat de rug- gegraat der defensie bij de thuicclub fout op fout stapelde, kennelijk door vermoeidheid. In ieder geval beging linkshalf Sins in de 10e minuut de fout om de doorgebroken Slijkhuis ongeoor loofd ten val te brengen. De daaruit ont stane strafschop zette dezelfde in een onhoudbare goal om, waardoor de par tijen op gelijke hoogte waren gekomen (3—3). NEC bleef het beste spel houden, plus uihoudingsvermogen en enthousias me. Wel trok Baronie herhaaldelijk stormachtig ten aanval, maar zo onzeker als NEC voor rust met zijn verdediging had staan schutteren, zoveel beter toonde deze zich nu. Er was geen doorkomen aan voor de gastheren en overigens ontbrak nu de schutter. In de 19e minuut gebeurde, wat reeds zoveel eerder moest worden gevreesd. Na doodlopen van het zoveelste Bredase offensief, brak van Reeken plotseling in z'n eentje door. De gehele Baronie verdediging was niet in staat hem de bal te ontnemen. Tot besluit schoot hij in. Bastiaansen stopte de bal, maar niet ver genoeg van zich vandaan. Van Ree ken, die ongedekt was gelaten (de dek king liet bij de thuisclub veel te wensen over) ving het leder op, en deed dit onhoudbaar laag in het Baronienet verdwijnen (3 4). Nog konden de bakens aan Bredase zijde worden verzet. Er bleven immers ruim 25 minuten te spelen. Maar de groen witten geraakten er steeds verder uit. Wel werd nog een paar het Nijmeegse doel belaagd, doch de versterkte defen sie hield stand. Ongetwijfeld won de beste ploeg. En dat was de grootste ver rassing, want wie had nu nog aan een LW nederlaag van Baronie, tegen deze zol67 laag geklasseerde Nijmegenaren ge dacht? Voor de zoveelste keer, heeft de voetbal weer eens raar jjerold. Doelman Feyt moest zich voor de voe ten van linksbinnen Aartsen werpen om een doelpunt te voorkomen en aan de andere kant kwam een kopbal hard in maar Oostrom redde fraai. Na een vloeiende combinatie op het middenveld kwam de bal bij Koopal. Met een hoofdknik dirigeerde hij het leer in het Haagse strafschopgebied waar Renders in vrije positie klaar stond om de bal hard en laag langs Oostrom te knallen. 0-1. ADO ging nu wat feller spelen, maar Walhout en Feyt waren onoverkomelijke struikelblokken. De voorhoede van Willem II kreeg door het opdringen van ADO veel ruim te en na 40 minuten werd dat de Hage naars noodlottig. Linksbinnen Senders passeerde handig rechtsachter Haak en lokte Oostrom uit zijn doel. Louer was goed meegekomen en had niet veel moeite de bal in het lege doel te plaat sen. Na de rust probeerde ADO de stand een wat gunstiger aanzien te geven. Schoten van Clavan en Schuurman wer den echter door Feyt deskundig behan deld. Bij een der aanvallen kon Feyt op de rand van het strafschopgebied red ding brengen, waarbij hij werd gebles seerd. Koopman scoorde nog een prachtig doelpunt door met een snoekduik de bal achter Oostrom te koppen, maar deze treffer vond geen genade in de ogen van de scheidsrechter. Ook Lambert probeerde nog een af standsschot maar Oostrom stond op de goede plaats. Twee minuten voor het einde was het voor Koopal een beloning voor zijn harde werk, toen hij de bal hard in de uiterste hoek schoot. 0-3. i 8 a Klauw Wit-fort- 'M PSV-NAC A DO-Willem II VoU'M jjckers-.Vjav Rapid JC-Votemiam Sparta-MVV M1S-GVAV Enxc hede-mvs A SVV-Gt» Ahead FurUuta Vi.-DFC Ue Quiek-Etinfewijh ZFC-URO IÏIW-KCU Wag,-l£nsch. 8. res.) i DIK'. Kitidti, res. sLii De nummers van de gelijke spelen waren: 9, 10, 11, 12, 14, 27. Een aantal van 550.711 deelnemers zorgde voor een totaal inleg van f 683.412 in de sporttoto van dit weekeinde. Voor de eerste prijs ad f 124.040 waren er zondagavond om 9 uur nog geen gegadig den. Wel waren er 31 meldingen voor de tweede prijs (12 goede uitslagen), die f 67.660 bedraagt. Negen deelnemers kwa men in aanmerking voor de extra-prijs voor de vijf gelijke spelen, die f 33.830 omvat. UITSLAGEN Blauw Wit - Fortuna PSV - NAC VW - Feijenoord ADO - Willem II Volewijckers - Ajax Rapid JC - Volendam Sparta - MW DOS - GVAV SC Enschede - DWS/A 7-6 4—i o: 0—3; 3-1 J 1—3: ï-o 2—1 6-1 STAND Feijenoord 32 20 9 3 49 87 31 PSV 32 19 7 6 45 8041 Blauw Wit 32 16 9 7 41 69 50 Ajax 32 16 6 10 38 78—53 NAC 32 13 8 11 34 53-46 MVV 32 11 11 10 33 48—44 Volendam 32 14 4 14 32 66 70 Willem II 32 13 5 14 31 54-46 Fortuna '54 32 11 9 12 31 56 55 Sparta 32 11 9 12 31 42—49 DOS 32 9 11 12 29 54-59 SC Enschede 32 11 7 14 29 5362 GVAV 32 8 13 11 29 47—58 ADO 32 9 10 13 28 55—65 Volewijckers 32 11 6 15 28 6083 VVV 32 9 7 16 25 34—58 DWS/A 32 5 14 13 24 34—62 Rapid JC 32 6 7 19 19 32-70 Rapid JC degradeert. PROGRAMMA 13 MEI Fortuna '54-PSV, NAC-VVV, Feijen- oord-ADO, Willem Il-de Volewij- ckers, Ajax-Rapid JC, Volendam- Sparta, MVV-DOS, GVAV-Spcl. En- Z schede, Blauw Wit-DWS A. UITSLAGEN BW - Haarlem 21 Veendam - KFC 30 SVV - Go Ahead 1—1 Alkmaar - Helmond 40 Stormvogels - 't Gooi 41 AGOVV - Leeuwarden 41 J Fortuna VI. - DFC 90 Z DHC - Eindhoven 20 l Sittardia - Vitesse 20 Sittardia DHC Fortuna VI. Eindhoven Go Ahead SVV DFC Veendam AGOVV KFC Alkmaar Vitesse Leeuwarden 't Gooi BW Stormvogels Haarlem Helmond STAND 30 18 8 31 15 12 30 15 9 30 17 4 31 12 13 31 14 9 31 12 12 31 13 10 4 44 54—26 Z 4 42 46—19 J 6 39 70—45 J 9 38 50—31 6 37 44—28 8 37 44—40 J 7 36 42—27 8 36 55—36 J 31 13 9 9 35 63—41 31 12 9 10 33 40—41 31 12 7 12 31 44—41 30 11 8 11 30 52—58 31 10 10 11 30 42—38 31 10 7 14 27 47—56 Z 4 18 20 37—57 Z 6 21 14 31—73 J 4 22 14 27—73 J 1 25 9 1970 J 30 31 4 31 5 30 4 Haarlem, Stormvogels, Helmond, BV V en 't Gooi degraderen. PROGRAMMA 13 MEI Haarlem-Veendam, KFC-SW, Go Ahead-Alkmaar, Helmond-Stormvo gels, 't Gooi-AGOVV, Leeuwarden- Fortuna VI, DFC-DHC, Eindhoven- Sittardia, BW-Vitesse, Fortuna VI.- Eindhoven, BW-Sittardia, Vitesse- Helmond. UITSLAGEN Wageningen - Ensch. B. 33 Z Be Quick - Elinkwijk 33 Z EBOH - Heracles 16 Z Heerenveen - Limburgia 21 J Hilversum - VSV 23 J NOAD - SHS 1—5 2 Excelsior - HDVS 11 ZFC - RBC 0—0 (o.p.v. RBC) HVC - Wilhelmina 40 Heracles Excelsior Elinkwijk RBC Limburgia SHS Ensched. Boys ZFC Be Quick Wageningen Heerenveen VSV NOAD Hilversum HVC Hermes Wilhelmina EBOH EBOH, HVC, VSV, DVS STAND J 31 20 6 5 46 100-26 i 31 16 9 6 41 66—37 31 17 6 8 40 55—47 J 31 16 6 9 38 58-45 J 31 15 7 9 37 62—42 31 15 6 10 36 52—35 31 15 6 10 36 71—50 j 31 14 8 9 36 39—31 i 31 13 7 11 33 66—62 J 31 11 8 12 30 63—69 31 9 10 12 28 41—48 5 15 27 55—76 7 14 27 47—66 4 16 26 54—54 4 16 26 49—57 7 15 25 40—59 J 5 18 21 48—80 J 3 27 5 26-114 J Hermes DVS, en Hilver- 31 11 31 10 31 11 31 11 31 9 31 8 31 1 Wilhelmina, 3V, Heerenveen sum degraderen. PROGRAMMA 13 MEI Ensched. Boys-Be Quick, Elinkwijk- EBOH. Heracles-Heerenveen, Limbur- gia-Hilversum, VSV-NOAD, Schev. Holl. Sport-Excelsior, Hermes DVS- ZFC, RBC-HVC, Wageningen-Wil- helmina. UITSLAGEN Graafschap - Velox 03 Oldenzaal - Tubantia 13 Longa - Roda Sport 11 UVS - Zwolse B. 12 Helmondia - Zwartemeer 31 J Baronie - NEC 3—4 EDO - RCH 4—1 J STAND 26 16 3 7 26 12 7 7 26 11 8 7 26 11 8 7 26 11 8 7 27 11 27 11 26 10 27 10 26 10 9 Velox Baronie Roda Sport Helmondia '55 EDO RCH Tubantia Graafschap Oldenzaal Zwartemeer NEC Longa PEC Zwolse Boys UVS 27 27 26 26 27 8 8 8 6 10 6 10 5 12 4 12 6 12 6 10 11 8 5 13 7 6 13 7 6 14 35 69—36 31 51—41 30 46—32 30 47—41 i 30 44—40 30 36—31 28 50—49 j 26 32—35 J 25 30—41 J 24 33—41 24 53—58 22 35—45 21 42—58 20 33—40 20 30—43 PROGRAMMA 13 MEI Velox-Oldenzaal, de Graafschap-Tu- I bantia, Roda Sport-PEC. Zwolse B.- 1 Helmondia '55, Zwartemeer-Baronie, i NEC-EDO. J UITSLAGEN PSV 2 - Rapid JC 2 10—0 Blauw Wit 2 - Excelsior 2 5—3 NAC 2 - Sparta 2 02 Feijenoord 2 - ZFC 2 0—1 Ajax 2 - SC Enschede 2 1—3 Vitesse 2 - Veendam 2 3—3 J Volendam SC Enschede Ajax Blauw Wit PSV Sparta ADO NAC Feijenoord Willem II Veendam Excelsior Vitesse ZFC Go Aheod Rapid JC STAND 25 14 25 15 25 14 25 13 25 11 26 13 25 12 26 12 26 12 26 11 25 26 26 25 26 24 5 34 8 32 8 31 7 31 6 30 9 30 9 28 4 10 28 4 10 28 4 11 26 7 10 23 7 11 23 6 14 18 4 15 16 4 16 16 6 15 12 62—38 65—48 55—41 58—48 72—43 50—39 59—51 64—46 68—54 47—53 54—52 45—53 61—80 32—55 34—53 28—79

de Stem | 1962 | | pagina 5