GRATIS FOLDER Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Dit jaar waarschijnlijk bloembollenvakschool Raad Hulst gaf zwembad aan zwemclub in gebruik Korfbal in Zeeland BEVRIJDINGSFEEST TE KOUDEKERKE BOEKHOUDINGEN Middenstand te weinig bij reg. ontwikkeling betrokken rat en Waar VLISSINGEN ZUID-BEVELAND GOES AXEL A. P. A. v. d. Walle Zn. OOSTBGRG Verbetering tuindersonderwijs in Zeeland Optreden van toneelgroep Centrum goed initiatief Meisje te Hoek verongelukt Installatie nieuwe burgemeester Dagblad De Stem Gocse fruitcorso wordt op bredere leest geschoeid Hoofdinspecteur l.o. benoemd In zee verloren sluisdeur weer opgepikt Ir. J. v. d. Burgt verlaat Rij ks water staat Mgr. G. de Yet aanvaardde zijn ambt Vraag de Vespa dealer Internationaal Kasporgo-feest Landdag van vrijz. protestanten te Bergen op Zoom hoogwater Vandaag Nieuwe activiteiten herverkaveling Zak Zuid-Beveland Directeur ETI voor Zeeland meent: Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 7 MEI 1962 ZILVEREN JUBILEUM VAN L.T.C. „DE SCHELDE" In het Concertgebouw werd een recep tie gehouden door het bestuur van de lawntennisclub „De Schelde" bij het 25- jarig bestaan van hun vereniging. Toen deze club opgericht werd oorspronke lijk door ambtenaren van de Kon. Mij „De Schelde", maar toegankelijk voor iedereen telde zij slechts twaalf leden: zbs dames en zes heren. Nu is dit aantal al uitgegroeid tot 185. De voorzitter en de secretaris van 25 jaar geleden, nl. de heren B.C. de Korte en A. Bode zijn nu nog in functie Zij kunnen na al die jaren terugzien op ver schillende successen van hun club. o.a. kwam het eerste team in de derde klasse van de KNTB-competitie. Ook waren er verschillende persoonlijke successen van clubleden. Zo werd mevr. C. Lako bij voorbeeld enkele keren kampioene van Zeeland. Op de sfeervolle receptie waren o.a. afvaardigingen van het districtsbestuur en van diverse verenigingen uit de Vlis- singse sportwereld. ,Ook kwamen er prachtige bloemstukken binnen van aller lei verenigingen, instanties en personen die de L.T.C. ,,De Schelde" een warm hart toedragen. Een bijzonder originele geste van de beheerder van de tennisbanen, de heer Goedbloed, was nog dat hij zijn geluk wensen niet vergezeld liet gaan van bloemen, maar van een schrijfmachine. BEDUI JFSV OETBALTOERN OOI Op de terreinen aan de Baskcnburgse- weg werd zaterdag het „Pam-voetbal- toernooi" gehouden door vertegenwoor digende teams van de verschillende S.H.V.-vestigingeii in Nederland. Het Vlissingse team heeft de Ir. Fock-wissel beker, die zy vorig jaar in haar bezit kreeg, moeten afstaan aan het elftal van de Calpam uit Zutfen. Winnaar van de poule waren Vljssin- gen, Nijmegen, Pernis en Calpam. Uit de finale kwamen Vlissingen en Calpam beide met een 1—0 overwinning te voorschijn. In de bekerslag, die hierna volgde, werd Vlissingen met 71 op de knieën gebracht. De directeur van het S.H.V.-bedrijf te Vlissingen, de heer K. van Everdingen, reikte in het „Scheldekwartier" de prij zen uit. De dag werd besloten met een vaar tocht der deelnemers op de Schelde met de sleepboten „Frederik Hendrik" en „Van Woelderen". HERINNERINGSMEDAILLES Namens H. M. de Koningin werd aan vier ingezetenen van Axel, t.g.v. het zil veren jubileum van het koninklijk paar, een zilveren herinneringsmedaille uitge reikt, n.l. aan mej. A. Maas, mej. J. Wieles, dhr. J. Blok en dhr. D. Pieterse. DODENHERDENKING EN BEVRIJDINGSFEEST Ter gelegenheid van de nationale do denherdenking had ook hier een kort memento plaats het Poolse monu ment aan de Zeestraat, waar zowel door de burgemeester namens het gemeente bestuur als door de burgerij, bloemen werden neergelegd. Zaterdagmorgen werd, nadat alle kerkklokken 15 minu ten hadden geluid, door burgemeester van Dijkc het bevrijdingsvuur aan het monument ontstoken. Graauiv NAAK MIDDELBURG Ook van onze gemeente zullen twee schoolkinderen H.M. de Koningin in Mid- Advertentie) Administratieen Assurantiekantoor TABAKSTRAAT 20 - Tel. 01140-2824 HULST delburg mogen verwelkomen. Het wer den bij loting Rob. Verbist en Tilly Crombeen. beiden leerlingen van de vierde klas. Kloosterzande BRAND IN AUTO Toen de verpleegster L. Letter uit Ter- neuzen. met haar personenauto komende vanaf de Perkpolderhaven, over de Hul- sterweg reed, bemerkte zij dat de motor van de auto in brand stond. Te hulp gesnelde personen wisten met zand de brand tot de motor te beperken. De brandweer van Kloosterzande, kon daarna de brand geheel doven met een blusapparaat. Oorzaak van de brand is vermoedelijk kortsluiting. TAFELTENNIS-EVENEMENT Sporthuls van Noorden te Oostburg is er in geslaagd in samenwerking met de plaatselijke tafeltennisvereniging ONA een Zeeuwsch-Vlaamse ontmoeting op tafeltennisgebied te realiseren, die op. de avond van 10 mei in de „Katholieke Kring" ongetwijfeld nogal wat belang stelling gaat trekken. Dan speelt name lijk het eerste team van ONA tegen de rest van Zeeland (waaronder de drie hoogstgeplaatste spelers van de laatste tienkamp), terwijl het tweede team de bat opneemt tegen de rest van Zeeuwsch- Vlaanderen. Men hoopt hiervan een jaar lijkse traditie te maken. rERNEUZEN BOTSING OP KRUISPUNT J. N. uit De 16-jarige scholier, A. Terneuzen reed vanuit de Emmalaan per bromfiets naar de van Steenber genlaan en verleende geen voorrang aan zijn stadgenoot, de heer E. A. H. de V. die pör auto in de richting van het Ju- lianaziekenhuis reed. Auto en brommer werden beschadigd. De Tuinbouwcommissie van de ZLM is [betrekking tot de vakbekwaamheid werd voor het eerst in haar nieuwe samen-1 door de vergadering uitvoerig van ge stelling bijeen geweest. Voorzitter P. J. dachten gewisseld over het tuinbouw- Dekker heeft in het kort geresumeerdonderwijs in Zeeland. De nieuwe er- waarom het dagelijks bestuur van de ZLM tot grotere activiteit op het gebied van de tuinbouw heeft besloten en tot reorganisatie van de tuinbouwcommissie is overgegaan. Het is bekend, dat de ontwikkeling van de tuinbouw in Zeeland vrij snel gaat. Met name is er grote belangstelling voor de fruitteelt, maar ook voor de teelt van grove tuinbouwprodukten in de volle grond, voor de bloembollenteelt en voor de glascultuur. Dat er voor de standsor ganisatie hier een grote taak ligt, is zonder meer duidelijk. Op advies van de tuinbouwcommissie heeft het dagelijks bestuur het instellen van kringtuinbouw- commissies c.q. uitbreiding van de kring- besturen met een of meer tuinbouwers bevorderd. De tuinbouwcommissie bestaat thans uit 23 ledon en kan worden uitgebreid tot 25 leden. De twee resterende zetels worden gereserveerd voor representan ten van speciale cultures. Tot de taak van de gewestelijke tuin bouwcommissie der ZLM behoort het be vorderen en het behandelen van het tuinbouwonderwijs, het adviseren over sociale en economische vraagstukken en het bevorderen van de voorlichting aan de leden. Het spreekt vanzelf, dat er vraagstukken zijn, welke ook de aandacht vragen van de vaktechnische tuinbouworganisaties. De commissie is het er mee eens, dat met de vaktechnische organisaties een goede samenwerking moet worden be vorderd, mede om dubbel werk te ver mijden. In verband met de hogere eisen met Zierikzee ZOMERAVONDCOMPETITIE GESTART De afgelopen week is de zomeravond competitie 1962 van start gegaan. De hieraan deelnemende ploegen zijn: Nep- tunus, CW Sleutel, PTT, Drukkerij La- kenman en Ochtman, Herverkaveling, Rijkswaterstaat, Zierikzee Veteranen, PZEM en Kon. Zeelandia. De ploeg van de Prov. Waterstaat, die enkele jaren het kampioenschap wist te behalen, doet dus niet meer mee. Het is te hopen dat het spoedig wat warmer mag worden, opdat de enthousiaste oudjes de spieren was losser kunnen krijgen. Dat bet initiatief van de Herv. Jeugd raad, overgenomen en ten uitvoer ge bracht in samenwerking met de Kath. Jeugdgemeenschap en het Geref Jeugd verband, om de Toneelgroep Centrum op zaterdag 5 mei te laten optreden een goed initiatief was, werd zaterdagavond duidelijk in de Prins van Oranje te Goes. Daar ging het toneelstuk „Korczak en zijn kinderen" voor ruim 400 belangstel lenden. Het toneelspel van Erwin Sylvanus gaat over de jodenvervolging in het getto van Warschau en meer speciaal over het kinderhuis van dokter Korczak. waar 66 kinderen op hun deportatie wach ten. Het stuk, dat reeds meer dan hon derd maal gespeeld is en ook voor de televisie is vertoond, werd buitengewoon goed vertolkt onder regie van Egbert van Paridon. Aan het stuk dat volgens de bedoeling van de schrijver als studio-voorstelling werd gespeeld, werkten verder mee: Al- bert Abspoel, Jan Hundling, Karin Haage en Marie-José Nijsten. In zijn openings woord zei ds. Jansen, namens de geza menlijke jeugdraden, dat het hem bij zonder verheugde, dat het publiek, voor het merendeel jongeren, doch ook diverse ouderen, gehoor had gegeven aan de op roep van de jeugdraden. Het stemde hem ook tot grote dankbaarheid, o.m. om de oecumenische en nationale gedachten die aan deze avond ten grondslag lagen. Spreker noemde het fijn, dat dit stuk juist op 5 mei gebracht kon worden, om dat de jeugd dan op bevrijdingsdag ge confronteerd kon worden met de waarde van de vrijheid. Na afloop van de voorstelling verlieten de bezoekers zonder applaus en diep ge schokt door het gebodene de zaal stilte. RAADSVERGADERING UITGESTELD De raadsvergadering van deze gemeen te is één week uitgesteld en zal nu ge houden worden op woensdag 23 mei. De vele feestdagen van de afgelopen weken vormen de reden voor dit uitstel. De raadsstukken zijn nu namelijk niet op tijd klaar. ,s-Gravenpolder KANDIDATENLIJSTEN De kandidatenlijsten voor ed verkie zing van de leden van de gëmeenetraad zijn genummerd als volgt: 1 Anti-Rev. Partij; 2 Staatk. Geref. Partij; 3 Lijst Jac. Rijk (KVP); 4 Christ.-Hist. Unie. Zaterdagmiddag tegen drie uur is op dc verbindingsweg tussen oost en west Zeeuwsch-Vlaanderen nabij de woning van burgemeester A. F. Hanssens te Hoek een verkeersongeluk gebeurd waar bij de I5-jarige Elisabeth de Ritter uit Hoek is omgekomen. De heer A. Rammeloo uit Philippine reed op dat tijdstip met zijn auto van Terneuzen naar huis. Voor zich zag hij bij het kruispunt een auto die stopte om het verkeer dat op de voorrangsweg reed te laten passeren. De heer Rammeloo reed met een snelheid van ongeveer 80 km. Plotseling zag hij vanachter de Stilstaande auto het meisje, komen dat de weg wilde oversteken. Hij trachtte haar op alle mogelijke manieren te ont wijken, maar dit was niet meer moge lijk. Het kind werd over een afstand van ongeveer 40 meter door de auto meegesleurd. Zij was op slag dood. kenningsregeling in de tuinbouw stelt als eis bepaalde diploma's. Zo wordt, in Zeeland sterk de behoefte gevoeld aan een opleiding voor de bollenteelt. Medegedeeld kon worden, dat dit jaar zeer waarschijnlijk in Zeeland een bloembollen-vakschool zal worden ge sticht. Om voor deze vakschool in aan merking te kunnen komen zal men ech ter in het bezit moeten zyn van een di ploma lagere land- of tuinbouwschool of 2-jarige land- of tuinbouwcursus. Ver volgens wordt gepleit voor verruiming van de teeltregeling voor de bollenteelt. Met belangstelling werd kennis geno men van de voorstellen, die zijn inge diend om de wet vervreemding land bouwgronden niet of wel te verlengen met ingang van 1 januari 1963. De ver gadering was van mening, dat door handhaving van de tegenwoordige wet de grond niet zijn natuurlijke bestemming krijgt, en bovendien, dat exorbitant hoge grondprijzen niet behoeven te worden verwacht. De vergadering sprak zich dan ook uit voor niet-verlenging van de wet, maar onder nadrukkelijke voorwaarde, dat het voorkeursrecht voor de pachter wordt gewaarborgd. De per 16 mei a s. nieuw-benoemde bur gemeester van Numansdorp en Klaas waal, de heer S. W. Henry te Terneuzen wordt op vrijdag 18 mei a.s. geïnstal leerd. De plechtigheid heeft 's morgens plaats te Klaaswaal en in de namiddag te Nu mansdorp. Dagblad voui Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch Vlaanderen Steenstraat 14. telefoon 2377 Huist Voor Walcheren en Zuid Beveland Klokstraat 1. telefoon 6252 Goes Er zijn plannen het fruitcorso in Goes tot een gebeurtenis te maken, die provincialer van aard zal zijn dan tot nu het geval is geweest. In het kader van dit streven zal het „Initiatiefcomité De Bevelan- den" op maandag 14 mei in de' Korenbeurs te Goes een besloten bespreking organiseren voor de burgemeesters van de Bevelanden. Dan zal o.m. gepolst worden in hoeverre er bij verschillende ge meenten op de Bevelanden be langstelling bestaat voor een groot sere opzet van het fruitcorso, waarbij die gemeenten dan ook daadwerkelijk betrokken zullen worden. Gedacht wordt aan een omscha keling van het Goese fruitcorso in de geest van b.v. de Duitse wijn feesten. Wanneer dit idee bijval zal vinden zal de organisatie van het corso pas in 1963 op een wat bredere leest geschoeid kunnen worden. (Van onze redacteur) Ter jongste raadsvergadering te Hulst verleenden de vroege vaderen hun fiat aan het voorstel van b. en w. tot inge- bruikgeving van het gemeentelijk zwem bad aan de onlangs opgerichte zwem club. De heer Everaert echter, die overigens geen bezwaar had tegen een gratis ge bruik, meende er toch even aan te moe ten herinneren, dat destijds notabene het schoolzwemmen afstuitte op de hoge kosten, waarop wethouder Brand ont hulde, dat ook de zwemclubleden wel degelijk een abonnement moeten hebben of entree moeten betalen. De ingebruik- geving beoogt slechts een ongestoorde training op bepaalde uren. Die dan ho pelijk niet zullen samenvallen met de „publieksuren", merkte de heer Leeraert op. Een voorstel tot tweede wijziging der begroting 1962 van de gem. instelling voor maatschappelijk werk deed de heer Stolte zijn „bevreemding" er over uiten, dat G.S. hun goedkeuring hechtten aan een verhoogde uitkering ad f 55.000,- on danks de slechte financiële positie van de gemeente. Hetgeen de voorzitter la coniek pareerde met de mededeling, dat G.S. alles goedvinden, zolang de ge meente zelf maar voor de centjes zorgt Die derhalve uit de lengte of de breedte dienen te komen, waartoe eind 1962 op de begroting een of meer posten zullen moeten gevonden worden. Waar naast dan nog enige hoop blijft bestaan op enig overheidssoelaas vanwege de po sitie van Hulst als centrumgemeente. Op verzoek van de heer Martens, die er het voorstel bijhaalde tot tiende wij ziging der gemeentebegroting, gaf bur gemeester Lockefeer op e.e.a. nog een meer gedetailleerde toelichting, die er op neerkwam, dat tezamen met het reeds eerder vastgelegde tekort van f 70.000,- er nu dus op andere posten globaal f 125.000 bezuinigd zal moeten worden, daarbij rekening houdende met even tuele extra inkomsten in b.l.o.-verband, die evenwel lang niet zeker zijn. Wet houder Brand bleek ervan overtuigd, dat het een zware opgave zal blijken tot een sluitende begroting te komen, maar dit mocht meende hij aan het gunstig advies van b. en w. betreffende die 55.000,- geen afbreuk doen in dit ge val. Molie Aardenburg Het verzoek tot adhesiebetuiging aan de bekende motie-Aardenburg inzake verlenging van de wet op de vervreem ding van landbouwgronden, werd op suggestie van wethouder Brand „voor kennisgeving aangenomen" nadat de voorzitter tevoren een radicale afwij zing gesuggereerd had. Omdat hij van oordeel bleek, dat: le de tekst absoluut onjuist is (zoals zaterdag reeds toege licht, red.) en 2e. deze materie z.i. uit gaat boven de competentie van gemeen teraadsleden, doch in het parlementaire vlak ligt. De heer Martens, die persoon lijk nogal diepgaande informaties had in gewonnen, bleek het met sub 1 volko men eens, doch kon zich anderzijds voor- stollen, dat bij bepaalde streekaangele- genheden de gemeenteraden wel dege lijk hun stem moeten kunnen laten ho ren. Overigens was hij tegen de motie fel gekant, temeer nu de geplande nieu we pachtwetregeling haar totaal overbo dig maakt. Winkelsluiting Over het voorstel inzake verlenging der bestaande winkelsluitingsregeling op zondag wenste de heer Stolte hoofdelij ke stemming, wat de heer Martens „vreemd" noemde. De 11 tegen 0 uit slag ten faveure van hot voorstel van b. en w. maakte overigens wel duide lijk dat het de heer Stolte kennelijk om een principiële uitspraak te doen was geweest. Drs. J. M. Renders, thans inspecteur van .het lager onderwijs te Eindhoven, is benoemd tot hoofdinspecteur van het lager onderwijs in de eerste hoofdin spectie. omvattende de provincies Lim burg, Noordbrabant en Zeeland. De sluisdeur, gesleept door de Engelse sleepboot ,,Kampsing" bestemd voor Vlissingse haven, die zoals wij eerder meldden, in het Engelse Kanaal van de sleep was logeraakt en als verloren werd beschouwd, is teruggevonden. Het Engelse schip „Suffolk Ferry' meldde in de nacht van vrijdag op zater dag het onbemande casco op vijf en een halve mijl van het lichtschip Noord Hinder te hebben waargenomen. De ,,Kampsing" verliet op dit bericht on middellijk de Vlissingse haven om de verloren „job" binnen te brengen. Ter plaatse gekomen bleek de ,,Tyne" van L. Smit en Co., uit Maassluis haar Engel se collega juist te zijn voor geweest. De „Tyne" heeft zaterdagmiddag met de sluisdeur koers gezet naar Vlissingen. Bij K. b. is met ingang van 1 augustus 1962 aan ir. J. H. van der Burgt, te Mid delburg, op zyn verzoek eervol ontslag verleend als hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in vaste dienst, zulks onder dankbetuiging voor de be langrijke den lande bewezen diensten. De officiële benoemingsbrieven van mgr. G. de Vet zijn zaterdag j.l. uit Rome te Breda aangekomen. Zondagmorgen heeft mgr. De Vet deze overgelegd aan het Kathe draal Kapittel. Volgens de bepa lingen van het kerkelijk recht heeft hij hierdoor bezit genomen van zijn diocees en de rechtsmacht over het bisdom aanvaard. Ter- zelf dertij d heeft mgr. J. W. M. Baeten opgehouden het bisdom als apostolisch administrator te be sturen. In de eerste klasse van de Zeeuwse korfbalbond is het Souburgse Animo 1 de grootste winnaar geworden bij de wedstrijden tussen de koplopers. Zelf wonnen de zebra's zeer overtuigend van Swift 2 (12—7) en plaatsgenoot Zuid westers 1 bewees hen bovendien een grote dienst door Togo 1 op 44 te hou den. Bij Zeelandia 1 leed Top zijn acht ste achtereenvolgende nederlaag (73). Tjoba 2 leverde op eigen terrein een uitstekende prestatie door Elto 1 met klein verschil te kloppen (43). In 2a kan Togo 2 langzamerhand aan het kampioensfeest gaan denken. Door de 69 zege op Animo 2 hebben de Goe- J se reserves nu nog slechts vijf punten nodig (uit 5 wedstrijden te behaion!) i voor de titel. Stormvogels 1 en AKC waren in een ongemeen spannend duel gewikkeld dat AKC juist in haar voor deel kon beslissen (8—9). In 2b nam Luctor 1 de kop weer over van Blauw "Wit door een monsterzege op Vios 2 (1—24). Volharding wisselt uitstekende wedstrijden af met teleur stellende ontmoetingen. De Poel profi teerde hiervan en won in Yerseke met 0—3. Vitesse kon het thuis tegen Olym- pia niet bolwerken (46). In 3a deden zich geen opzienbarende feiten voor. Vedo 3 kreeg met 15 klop van Vedo 2 cn Swift 5 won gemakkelijk van Dos 55 (92). In 3e stapelt Blauw Wit 2 de ene misstap op de andere. H&t verloor nu van het veel lager geklasseerde Tjoba 3 met 57 en heeft nu uit de laatste drie wedstrijden geen enkel punt meer be haald. Togo 4 werkte zich een plaatsje omhoog door een nuttige 62 zege op Zeelandia 2. GROTE ZEGE VAN TJOBA Tjoba 1 heeft zaterdagmiddag op eigen veld in klasse 3a. district Zuid-Holland K.N.K.B. voor een voortreffelijke pres tatie gezorgd door het in deze klasse reeds als kampioen gedoodverfde Danai- den uit Leiden een alleszins verdiende 7—4 nederlaag toe te brengen. i Advertentie) Van 27 juli tot 4 augustus a.s. organi seert de gymnastiekvereniging „Kaspor- go" te Goes een internationaal muziek-, volksdans- en gymnastiekfeest, waaraan meegewerkt zal worden door een Zweed se volksdansgroep, een volksdansgroep uit Salzburg, een groep uit Zevenburg, een Franse gymnastiekgroep, een Fran se folkloregroep, een Schotse doedelzak band, een Duitse gymnastiekgroep en een Spaanse volksdansgroep. (Advertentie) Zondag 17 juni wordt te Bergen op Zoom de Vrijzinnig Protestantse Land dag voor Zeeland en westelijk Noord brabant gehouden. De deelnemers aan deze landdag bezoeken 's morgens in de Grote Kerk aan de Markt een dienst, die wordt geleid door ds. H. Brouwer uit Bergen op Zoom. Na de dienst wordt in de sociëteit Thalia een koffiemaaltijd gebruikt. 's Middags wordt in Thalia een bij eenkomst gehouden bij mooi weer in de tuin van Thalia waarop ds. W. de Weerd uit Oostvoorne zal spreken. De landdag wordt besloten met een voor dracht van de heer Johan Lauxterman uit Amsterdam. met grammofoonplaatje! IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 Firma M. J. JEREMIASSE, Oostwal 21, Goes, Tel. 01100-6063 VESPA-SCOOTERS VOOR DE BEVELANDEN OOK VOOR ONDERDELEN Garage KERCKHAERT Vismarkt 5, Hulst Dealer: AUTO- en MOTORENBEDRIJF KEES HUYBREGTS, Blauwelijk 47, Middelburg, Telefoon 2155 Alg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT, tel. 6252, Goes Exploitatie- inspectie Zeeland. L. K. M DE JONG tel. 2377. Hulst Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS, telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Prijs voor losse advertenties, Destemo voor de editie voor Zeeland t 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2V4 mm gewone advertenties Bit contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1. elke regel meer t 0,20 Bij plaatsing ook In Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0.45 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. BRUNSWICK - BOWLING Air-conditioned Nassausingel 28, tel. 38452. Breda Geopend van 9 tot 24 uur. Za. en zo. tot 1 uur 's nachts. Vrij entree Kinderkamer, huistelevisie, par keergelegenheid, restaurant bar, snackbar. Ga bowlen en speel het spannendste spel voor het hele gezin. Morgen, dinsdag 8 mei, zijn de hoog- waterstanden voor de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 5.47 en 18.10, Ter- neuzen 5.10 en 17.35, Vlissingen 4.40 en 17.03, Wemeldinge 6.28 en 18.ol. fljf n.y De wereld van Suzie Ringsteken was een van de evenemen ten, die de grote belangstelling opriepen voor de viering van de bevrijdingsdag te Koudekerke. Binnenkort zal de betrekkelijke rust die op het gebied van de uitvoering van herverkavelingswerken heeft geheerst, in de Zak van Zuid-Beveland weer over gaan in vergrote activiteit. In de ko mende maanden, aldus deelt het bureau van uitvoering mee, zal de ontsluiting van de gronden aan de te stellen eisen worden aangepast. Zo zullen dammen en opritten worden bijgelegd, maar ook wel opgegraven. Tevens worden de daarvoor in aanmerking komende ontsluitingen voorzien van een verharding, welke zal bestaan uit hoogovenslakken en grind. Deze verharding wordt aangevuld met grind en ingezaaid met gras, zodat een zg. groene verharding ontstaat. Bij het sportterrein te Ovezande aan de weg naar Oudelande wordt een directiekeet geplaatst, waar men eventuele moeilyk-1 heden kan bespreken. •a' Drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland, heeft in het lerarenorgaan van het instituut voor de middenstandsontwikkeling een artikel geplaatst over „De midden stand en de regionale ontwikkeling". Aan de hand van voorbeelden geeft drs. Verburg aan dat de re gionale ontwikkelingspolitiek meer en meer op gang komt. Naar zyn mening speelt de middenstand bij deze regionale ontwikkeling echter nog een te geringe rol, soms door te weinig organisatiegezindheid, soms door gebrek aan kader. Volgens de directeur van het Zeeuwse E.T.I. Is de middenstand te weinig op dc hoogte van de ontwikkelingsplannen en speelt zy ook een te geringe rol Mi de saneringen van oude binnen steden en bU stadsuitbreidingen. Dit geldt volgens hem zowel op lande lijk, provinciaal als lokaal niveau. Drs. A7erburg wijst er op dat er or ganisaties ten behoeve van het be drijfsleven zijn, die gereed staan om hun regionale kennis aan de mid denstand ter beschikking te stellen en omgekeerd om de kennis van de middenstandsproblemen in te bou wen in hun advieswerk aan gemeen- het byzonder de Economisch-Tcch- ten, provincies en departementen. In nologische Instituten houden zich hiervoor beschikbaar, aldus de heer Verburg, omdat hun taak collectief beschouwd is: het zo goed mogelijk bewoonbaar tnaken van ons gehele land. En wie heeft daar meer direct belang by dan de middenstand, zo besluit het artikel. MIDDELBURG City 20 uur Wong, 18 j. Electro 19.30 uur Eddie slaat zich er door, 14 j. GOES Grand 20 uur De wereld van Suzie Wong, 18 j- VLISSINGEN Alhambra 20 uur De wereld van Suzie Wong, 18 j. Luxor 20 uur De wraak van Robin Hood, 14 j. ST. JANSTEEN R.-k- jongenspatronaat 20 uur Toneel voorstelling SAS VAN GENT Olympia 20 uur Ontvoering uit Boe dapest, 18 j. AXEL Het Centrum 20 uur Paspoort voor a® hel, 18 j. TERNEUZEN Luxor 21 uur Alleen de zon wal f®' tuige, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Vrouwen achter prikkel* draad, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Arena der verschrikking, 18 j. KOEWACHT R. de Boek 15 uur Schieting A. de Nijs 15 uur Schieting P. v. Hove en A. de Schepper 15 uur Schieting staande wip Hotel Zelandia Dansen, orkest Tne Everly Stars DE KLINGE Zaal v. Dyck 18 uur Bal KOEWACHT J- dc Guchteneire 15 uur Schieting r. v. Hove en A. de Schepper 15 uur Staande wip schieting Hotel Zeelandia Dansen, orkest Neuy en Bodaert SAS VAN GENT Olympia 20 uur Rilling TERNEUZEN Luxor 20 uur 1000 sterren schitteren, a HULST Bioscoopgebouw 20 uur Gitarren KU gen leise durch die Nacht, aJ.

de Stem | 1962 | | pagina 2