Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen I pMt- Verkieziï raadsvi HYPOTHEKEN ZUID-BEVELAND Wedgwood n cnp DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 5 MEI 1962 MIDDELBURG jHoe dan ook 8 mei alle vlaggen uit Amsterdamse bejaarden in Zeeland ti)eyens Sedden BAZAAR JULIANA" Gevallenen herdacht VLISSINGEN Autobotsing op Betje Wolfplein Werken van Beethoven en Bruckner op feestconcert Dodenherdenking bij de Kon. Mij. „De Schelde" S-H.V.-sportdag Dagblad De Stem Zilveren jubileum postcommandant rijks poli lie A.P.A.v.d.Walle&Zn. GOES 'Geen lekke band maar brandende motor Jongetje gewond alberb ecj.c^èrrmont HULST DRINK SINAS gezond en/UZf/td lekker Doktersfliensten Dienst dierenartsen TERNEUZEN l"Sc tam EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgi en Ierse Maandag Ook nj zuin In Westka Bijna gem om eti ingezondei 8 mei, de grote dag van het bezoek i van de koninklijke familie aan Zee- I land in Middelburg, ter ere van het: zilveren huwelijksfeest, gaan in onze stad vanzelfsprekend ALLE vlaggen uit. Een zee van rood-wit-blauw langs de straten, die het koninklijk gezin bij de rijtoer zal volgen mag het teken zijn van onze vreugde, dat H.M. de koningin en Z.K.If. de prins der I Nederianden hun zilveren huwelijks feest ook in Middelburg willen vieren. Woont u langs de route en bezit u geen vlag, probeert dan er één te lenen. Bezit u wel een vlag, maar geen stok, schaft er dan nog één aan vóór de grote dag. Daarnaast is het vlaggen buiten de route nauwelijks minder be- langrijk, omdat onze hele stad ook aan de van alle delen van Zeeland toe- stromende bezoekers een feestelijke aanblik moet geven. Op alle stadgenoten doet burgemees- ter mr. Dryber een beroep, dinsdag te vlaggen. I Het bejaardencomité had voor een har telijke ontvangst gezorgd toen een bus met een veertigtal Amsterdamse bejaar den arriveerde aan de sociëteit in de Nieuwstraat. Tijdens een studiebijeen komst enige maanden geleden, was het plan bij de dames van het UW te Am sterdam naar voren gekomen om een bezoek aan Zeeland te brengen. Begunstigd door zomers weer was de tocht reeds vrij vroeg aangevangen en kon mevr- Lussanet als plaatselijk presi dente een enthousiast gezelschap welkom heten en genoten de bejaarden van de hen aangeboden „kopjes koffie" alsmede de traktatie op soep, spontaan door de Middelburgse ouden van dagen geofferd. Diegenen die de reis niet te vermoeid hadden gevonden bezichtigden o.l.v. de heer Van Herwijnen de stad en waren opgetogen over de kloostergangen in de abdij, terwijl zij de mooiste herinnerin gen meenamen van de wekelijkse markt. Na de middag vertrok men via de nieuwe dijk tussen Walcheren en Noord- Beveland terug naar Zuid-Beveland om Zeeland weer te verlaten met dankbare herinneringen aan een prettige dag. (Advertentie) WALSTR. 25 VLISSINGEN Tel. 2*91 Het tamboers- en pijperkorps Juliana heeft grote plannen bij het organiseren van een bazaar van donderdag 10 tot en met zaterdag 12 mei a.s. in de boven zalen van De Vergenoeging. Vrijdagavond had de herdenking plaats van de in de tweede wereldoorlog ge vallenen. De deelnemers aan deze stille tocht verzamelden zich bij de Hoge Brug, nabij het station van de N.S., vanwaar om kwart voor acht naar de algemene begraafplaats werd gewandeld. Tijdens deze tocht luidden de kerkklokken, ter wijl van de openbare gebouwen de vlag halfstok woei. Bij het monument voor de gevallenen op de begraafplaats werd een stille hulde gebracht en werden bloemen neergelegd. Na het in acht nemen van twee minuten stilte werd het zesde cou plet van het Wilhelmus gezongen. Na deze plechtigheid begaf men zich naar De Dam waar door ds. W. F. den Rouwelaar, evangelisch-luthers predikant een korte herdenkingsdienst werd ge houden. Het christelijk muziekkorps ver leende muzikale medewerking. Sociale werkplaats levert platbodem-skiff Uit de sociale werkplaats is gisteren een bijzonder produkt te voorschijn ge komen, n.l. een zogenaamde Platbodem skiff, een roeiboot van speciale con structie. Het vaartuig, dat voor een be langrijk gedeelte is vervaardigd door de heer W .de Jonge uit Veere, werd aan de roeivereniging Honte overgedragen door de voorzitter van de sociale werkplaats op Walcheren, de heer A. J. Berenpas. Namens de roeivereniging dankte mevr. Michielse. Zij deed de verrassende mede deling, dat nu de nodige financiën aan wezig zijn voor een tweede boot. De echtgenote van Middelburgs burgemees ter, mevrouw Drijber, doopte hierna de boot, drie de naam „Arne" op haar boeg kreeg. Nadat door enkele jeugdige leden een roeilied was gezongen, ging de skiff van de kant en maakte zij een geslaagd proef reis je. Op het Betje Wolfplein heeft zich gis termiddag een aanrijding voorgedaan tusseen twee personenauto's. De bestuur der J. G. J. uit Rotterdam verleende geen voorrang aan A. uit Vlissingen, waarop een botsing het gevolg was. Bei de auto's werden beschadigd, doch er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Zoals gemeld zal het Residentie orkest onder auspiciën van de ZVU en ter afsluiting van het koninklijk bezoek aan Zeeland volgende week dinsdag avond in de St.-Jacobskerk te Vlissin gen een feestconcert geven waarop het tweede concert voor piano en orkest in Bes gr. t. op. 19 van Ludwig van Beet hoven en de Derde Symfonie in D kl. t. van Anton Bruckner zullen worden uit gevoerd. In het tweede pianoconcert, dat in feite het eerste was dat de componist heeft geschreven, houdt Beethoven zich nog in vele opzichten aan de stijl en vorm van zijn grote voorganger Mozart. Dit komt ook tot uiting in de instru mentatie van de orkestrale begeleiding (geen klarinetten, trompetten en pau ken). Ondanks de duidelijke invloed kan men in Beethovens virtuoze concert toch reeds tekenen van zijn eigen stijl en persoonlijkheid horen. Anton Bruckner heeft tot 20 jaar na de tostandkoming van zijn eerste sym fonie moeten wachten voor hij als sym- phonicus in ruimere kring waardering zou ondervinden. Deze Derde Symfonie, die de bijnaam „Eroica" heeft gekregen, en die in 1877 te Wenen voor het eerst werd gespeeld, bezorgde Bruckner niet alleen zijn derde debacle als symphonicus naar tevens 'n pijnlijke nederlaag als dirigent. De toe hoorders verveelden zich tijdens het mu siceren dermate, dat zij de zaal ver lieten, zodat na de uitvoering nog slechts enkele leerlingen overgebleven waren. Bij Wagner ondervond de sym fonie echter warme waardering. Het was vooral het hoofdthema van het werk dat Wagners aandacht trok. Dit thema is inderdaad in hoge mate ka rakteristiek voor Bruckner. Het is ge vormd uit intervallen van de natuur tonenreeks (octaaf, kwint, kwart, terts). Zijn ch voorkomen drukt een stern- Zijn heroïsch voorkomen drukt een stempel op het gehele werk. Het Residentie-orkest zal worden ge leid door Willem van Otterloo. Het or kest heeft vanaf 1904 ruim 6800 con certen gegeven, waarvan 60 in het bui tenland. Vrijdagmorgen om 7.20 uur had weer de dodenherdenking plaats op het ter rein van de Kon. Mij. „De Schelde". Geringe tijd tevoren had zich reeds een groot aantal arbeiders van het bedrijf in de nabijheid van de gedenkplaat voor de gevallenen uit de tweede we reldoorlog opgesteld. Toen twee leden van de directie, waar onder de secretaris van de vennootschap zich met een prachtige krans van rode en witte anjers naar het gedenkteken begaven, verzamelde men zich rond hen en werd een minuut stilte in acht ge- Vanmiddag beginnen op de sportterrei nen aan de Baskenburgseweg de wed strijden voor het jaarlijkse toernooi van alle kantoren van de Steenkolen Han delsvereniging (S.H.V.), die ook in Vlis singen een belangrijke vestiging heeft. Om 11 uur in de morgen beginnen de wedstrijden, waaraan twaalf ploegen, verdeeld in vier poules, deel zullen ne men. Verwacht wordt, dat om vier uur 's middags de finale zal kunnen worden gespeeld. Inzet van het toernooi is de ir. Fock-wisselbeker, momenteel in be zit van de Vlissingse afdeling. VC VLISSINGEN RECIPIEERT Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap in de eerste klasse amateursafdeling E, zal de VC Vlissingen op vrijdag 11 mei recipiëren. De receptie vindt plaats in het Strand- hotel en wel vrijdagavond- Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steenstraat 14. telefoon 2377 Hulst Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1 telefoon 6252 Ooes Alg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT, tel. 6252, Goes Exploitatie inspectie Zeeland. L. K. M DE JONG tel. 2377, Hulst Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen. P. G. KUYPERS, telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Pri.is voor losse advertenties, oestema vooi de editie voor Zeeland 0,17 per 1 mm ingezonden mededelingen 214 mm gewone advertenties Bil contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer f 0,20. Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp 1,60 en f 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld. (Advertentie) tyieutc- en Sint Joosland Donderdagmorgen werd de postcom mandant van de rijkspolitie de heer J. A. Tellier op het gemeentehuis gehul digd met zijn 25-jarig ambtsjubileum. De jubilaris, die met zijn echtgenote en kinderen aanwezig was, werd aller eerst toegesproken door burgemeester mr. F. S. K Graaf van Randwijck, die de wachtmeester le klasse prees voor zijn werk in de gemeente, en spreker vertrouwde er op. dat hij nog lang zijn werk in de gemeente zou mogen ver richten. Spreker betrok ook de echtge note van de jubilaris in de huldiging en namens het gemeentebestuur werd de postcommandant een prachtige mand bloemen aangeboden. le luitenant Lanting, sprekende na mens de districtscommandant van de rijkspolitie te Middelburg, overste Van Tiel, die wegens ambtsbezigheden niet aanwezig kon zijn, releveerde de dienst tijd van de heer Tellier van 1937 tot 1940 bij de kon. marine en daarna bij de kon. marechaussee, de latere rijkspolitie. Namens de groep Oost- en West-Sou burg, waartoe de post Nieuw- en Sint Joosland behoort, sprak adjudant Geel hoed. Opperwachtmeester Kraak uit Ter- neuzen sprak als hoofdbestuurslid van de rijkspolitievereniging, verder adju dant De Vries uit Middelburg als voor zitter van het algemeen bestuur van de rijkspolitievereniging. Ook de heer v.d. Werf, adjudant van de districtsrecherche sprak zijn tevredenheid uit over de pret tige samenwerking. Tot slot voerde nog het woord de reserve-wachtmeester van de rijkspolitie te Nieuw- en Sint Joosland de heer J. Kwekkeboom. De jubilaris sprak ten slotte een dank woord aan alle sprekers en dankte ook namens zijn echtgenote en kinderen voor de aangeboden bloemen en cadeaus w.o. een schemerlamp- Naast het volledige college van b. en w. van Nieuw- en Sint Joosland waren aanwezig alle collega's van de groep Oost- en West-Souburg, de wachtmeester le klas L. J. Traas en de reserve-wacht meesters J. Kwekkeboom en L. de Voogd, de gemeentesecretaris van Nieuw- en Sint Joosland P. J. Brakman en de le ambtenaar ter secretarie J. A. Brakman, opperwachtmeester J. v. Kuilenburg, dis trictsadjudant C. J. v. Burg en opper wachtmeester A. N. v. d. Wal, en de adjudant van de districtsrecherche M. M. v. d. Werf. Na afloop van de huldi ging bleef men nog enige tijd bijeen en werden verversingen aan de aanwe zigen aangeboden. (Advertentie) 0 Administratie- en t Assurantiekantoor t TABAKSTRAAT 20 HULST Tel. 01140-2824 PLECHTIGE HERDENKING DER GESNEUVELDEN Gisterenavond zijn in een korte sobere plechtigheid de gevallenen herdacht van de laatste wereldooorlog, tijdens een bijeenkomst op de Grote Markt bij het verzetsmonument. Naast enkele honderden belangstellen den waren aanwezig burgemeester Huber, wethouder Visscher, wethouder mevrouw Griep-Duinker, en de heer De Roo, namens de illegale werkers. Van kwart voor acht tot acht uur had de herdenkingsklok geluid, waarna met hoorngeschal de aanvang van de plech tigheid werd aangekondigd. Hierna nam men twee minuten stilte in acht. Ver volgens werden kransen gelegd door de burgemeester en de heer De Roo. Tot slot van deze korte herdenkingsplechtig heid zongen de koorknapen van de katholieke Zeeuwse koorschool enkele toepasselijke liederen. De plechtigheid werd besloten met het zingen van het Wilhelmus. Hansivpprt JAARVERGADERING VAN RHETORICAGILDE Het Rhetoricagilde De Wijngaardsranke heeft haar jaarvergadering gehouden in z:aal Thalia. Om 9 uur vond een gezongen H. Mis plaats voor de overleden leden van het gilde- Na de H. Mis volgde er een koffietafel en de pastoor van Goes hield een lezing over het gilde. Daarna volgde het periodieke aftreden van vaandel drager en le deken. Vaandeldrager blijft J. Asselman, terwijl de heer Verdurmen tweede deken blijft. Een belangrijk punt ter stemming was om de eerstvolgende jaarvergadering in mei te houden na een avondmis. Dit voorstel werd met één stem tegen aan genomen. Besloten werd dit jaar een reisje te maken naar de vallei Sambre en de Tuinen van Annevoi. Hierna volg de de rondvraag waarna de vergadering door de prins gesloten werd. FEESTVERGADERING R.-K. VROUWENGILDE In het dorpshuis „Kaj Munk" heeft het vrouwengilde een feestvergadering ge houden. Dit hield eveneens verband met het 6-jarig bestaan van deze vereniging. Dit feit vond reeds 6 april plaats maar in verband met de vasten heeft men de viering hiervan naar de nu gehouden feestvergadering verplaatst. Het jaar verslag werd uitgebracht door secreta resse mevrouw Vernimmen. Door enkele dames werden sketches ten tonele ge bracht, waarvan bijzonder genoten werd. Onder het genot van enkele consumpties is deze avond verder in een zeer gezel lige stemming verlopen. Ovezandp TWEEDE AFDELING R.-K. KLEUTERSCHOOL GEOPEND Met enig feestvertoon heeft de inspec- trice van het kleuteronderwijs, mej. M. de Jonge, deze week de tweede afdeling van de r.-k. kleuterschool geopend. De nieuwe klas is gevestigd in de voorma lige oude kleuterschool, die voor dit doel een flinke restauratiebeurt heeft gekregen. Thans is dit afgedankte ge bouwtje aan de Kerkdreef weer in zo danige staat, da^ de kleuters er zich zeer Zeker zullenthuis voelen. Nieuwe meu bels en een uitvoering van het lokaal in fraaie pasteltinten hebben van het kleine schooltje weer een gezellig geheel gemaakt. Overigens is dit slechts een tijdelijke oplossing, èangezïen er plannen bestaan om de nieuwe kleuterschool met een lokaal te vergroten. Om aan de behoefte van een nieuwe Klas tegemoet te komen, is deze thans voor enige tijd onderge bracht in het oude schooltje. En men maakt zich niet al te veel illusies ten opzichte van het snel afkomen van een vergunning voor de bouw van een tweede lokaal aan wat men wel eens noemt het „kleuterpaleisje", zodat de huidige oplossing nog wel voor een flinke periode zal gelden. De oprichting van een tweede kleuter klas was-noodzakelijk geworden, doordat vele in aanmerking komende kinderen moesten worden afgewezen, in verband met de beschikbare ruimte in de nieuwe school, welke maximaal veertig kinderen mag toelaten- Bij gelegenheid van de opening had de zuster van de school er voor gezorgd, dat de kleuters in feeststemming waren gebracht met feestmutsen, sjerpen en meer van dergelijke attributen. Het pas geopende lokaal herbergt thans 26 leer lingen, terwijl in de eigenlijke school het maximum van 40 is ondergebracht. Een rode gloed voor haar auto heeft mejuffrouw L. L. verpleegster uit Ter- neuzen er opmerkzaam op gemaakt, dat er iets met de wagen mis was. Pas toen de vlammen uit de motor sloegen stopte mejuffrouw L. De brandweer uit Kloos- terzande, het dichtstbijzijnde dorp, waar de verpleegster zich op dat ogenblik be vond. kon de brand geheel doven, nadat enkele mensen uit de omgeving met zand de brand reeds hadden beperkt. Mejuffrouw L. had tevoren reeds be merkt dat er iets „haperde". Ze had zelfs aan een lekke band gedachtHet ongeval gebeurde op de Hulsterse weg. De verzekering dekt de, uitsluitend materiële schade. Aardenburg GOUDEN BRUILOFT Aan de Havenstraat vierde het echt paar Th. de Clerck en St. Delnat zijn gouden bruiloft. Na een H. Mis uit dank baarheid in de parochiekerk verenigden zich kinderen, kleinkinderen en zelfs een achterkleinkind in de Roode Leeuw aan de feesttafel, waar diverse gemeen telijke autoriteiten en besturen van ver enigingen verschenen om hun gelukwen sen aan te bieden: pastoor Jos. Dierick, de beide wethouders C. Sturtewaegen en A. I. Catsman, en de gemeente secretaris J. M. Paridaen, en het KAV- bestuur. 's Avonds kwamen de beide muziekgezelschappen, de „Koninklijke Aardenburgse Fanfaren" en „Elk naar zijn Krachten" een serenade brengen. SUBSIDIEVERZOEKEN IN KOMENDE RAAD Op de raadsagenda van maandag ko men onder meer de volgende punten voor: verbetering van de centrale ver warmingsinstallatie in het gemeente huis, aanschaffing en montage van een vacuumpomp voor het onderhoud der riolering, financiële medewerking aan woningverbetering, verkoop van grond en verder diverse subsidieverzoeken, zo als van de beide muziekmaatschappijen, het Bach-comité, de Heemkundige Kring ..West-Zeeuwsch-Vlaanderen" en de „Stichting Algemene Aardenburgse Jeugdraad". Biervliet BESTUURSVERKIEZING BOERENLEENBANK Maandagavond zal in hotel „De Vriendschap" een algemene vergadering van de coöperatieve boerenleenbank worden gehouden. Op de agenda komen onder meer voor: bestuursverkiezing en verkiezing raad van toezicht. GOUDEN PAAR IN GENTSESTRAAT Woensdag zal het vijftig jaar geleden zijn dat Abraham Vonhout en Janna Verbrugge in het huwelijk zijn getre den. De heer Vonhout is op 7 februari 1889 in IJzendijke geboren en woont vanaf zijn huwelijk in deze gemeente Mevrouw Vonhout daarentegen is een echte Biervlietse, en aanschouwde op 16 augustus 1888 het levenslicht. Met hard werken hebben beide krasse echte lieden de kost verdiend. Dat mevrouw Vonhout vroeger goed met de dorsvlegel overweg gekund heeft, bleek wel bij het binnenhalen van de eerste oogst uit de Braakmanpolder. Ze heeft toen ook, on danks haar hoge leeftijd, getoond haar „mannetje" te staan. De gouden brui loft zal met de kinderen en kleinkinde ren worden gevierd, maar ook de buurt vereniging Gentsestraat zal meefeesten. Cadzand RAADSVERGADERING Maandag vergadert de gemeenteraad. Het college wil medewerking verlenen aan de opheffing van de Grindweg commissie Biervliet Sluis Retran- chement. Het uitbreidingsplan Cadzand Bad met bijbehorende bebouwings voorschriften wordt definitief vastgesteld. Breskens DODENHERDENKING Onder grote belangstelling heeft vrijdagavond de dodenherdenking plaats gevonden. Onder het luiden van de klok ken der Ned. Her v.- en r.-k.-kerk begaf zich een lange stoet mensen vanaf het gemeentehuis naar het massagraf op de algemene begraafplaats. Bij het massa graf, was. de. ere wacht betrokken door .een. groejp manschappen van de nationale reserve, afd. Zeeland. Op de tonen van een tweetal hoornblazers uit Ossendrecht werd de vlag op ceremoniële wijze half stok gehesen. Nadat door de christelijk gemengde zangvereniging „God is mijn lied" het vierstemmig „Boven de sterren" was gezongen, werd twee minuten stilte in acht genomen. Hierna werd door de hoornblazers „The last post" geblazen, waarna tot besluit het zangkoor het tweede couplet van het Wilhelmus zong. Door talrijke verenigingen en personen werden bloemstukken en kransen op het massagraf gelegd. Vrijdagavond omstreeks zes uur heeft in de Burgemeester van Zuyenstraat een ernstig ongeval plaatsgehad, waarbij het vierjarig jongetje I. Z. ernstig werd ge wond. Een motorrijder H. R. uit Sasput, kwam van de richting Langeweg de Van Zuyenstraat ingereden. Plotseling kwam het kind vanachter een auto de rijweg op en liep tegen de motor, waarbij het ernstig aan het hoofd werd gewond. De doktoren Van der Maas en Ossewaarde vereleenden de eerste hulp en achtten overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg noodzakelijk. Daar is het kind in zorgwekkende toestand opgenomen. Clinge VOLGORDE LIJSTEN RAADSVERKIEZINGEN Door het hoofdstembureau is thans vastgesteld de volgorde van de lijsten voor de aanstaande verkiezingen. Deze is als volgt: Lijst 1: Lijst K.L.S. Willaert; Lijst 2: Lijst L. de Cock: Lijst 3: Lijst F. Plas- schaert; Lijst 4: Lijst A. Lockefeer; Lijst 5-* Lijst C. Seghers; Lijst 6: Lijst A. de Deckere. AANTAL BAD.EN Van de beide badhuizen wordt veel gebruik gemaakt. In het jaar 1961 wer den in totaal 40.557 baden genomen in de badhuizen te Clinge en te Nieuw Na men. AFGEVAARDIGDEN Bij gelegenheid van het feit, dat ko ningin Juliana op 8 mei een bezoek zal brengen aan Middelburg, zullen door de St.-Bernardusschool twee meisjes wor den afgevaardigd. Het zijn Rosita Wil laert en Rita Wullaert. (Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 HULST - Tel. 2478 afscheid d. van damme amsterdamsche bank Op 30 mei zal de heer D. E. O. van Damme, bijzonder procuratiehouder bij de Amsterdamsche Bank n.v. kantoor Hulst, de A.B. moeten verlaten, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd- Hij was meer dan veertig jaar in het bankvak werkzaam. Allereerst bij de fa. Ls. van Waesberghe Janssen, later overgenomen door de Incasso Bank n.v. Sedert 1948 door fusie Amsterdamsche Bank n.v.Incasso Bank n.v. werkzaam bij de Amsterdamsche Bank n.v. Hulst. St.-Jansteen „BANIER VAN DE KONING" De toneelvereniging Camere van Rhe- torica „St.-Jan ten Steene" zal vandaag en maandag a.s. een toneelvoorstelling geven in het r.-k. jongenspatronaat. Op gevoerd zal worden het toneelspel: „De banier van de koning". Sluis MEJ. M. TAS VIERDE ZILVEREN DIENSTJUBILEUM Mej. M. Tas te Sluis was 25 jaar "in dienst bij de fa. Batselaere-Bevin. Haar aanwezigheid in het bedrijf is een begrip geworden, niet alleen voor de eigen in woners maar ook voor de vele bezoekers aan Sluis. Het was dan ook niet te ver wonderen dat zeer velen dit gewaar deerd hebben in cadeaus en bloemstuk ken- De gehele dag zijn veel kennissen, zakenrelaties en familieleden gekomen om hun gelukwensen aan te bieden. FELLE BRAND IN GARAGEBEDRIJF Vrijdagochtend is brand uitgebroken in het garagebedrijf van de heer J. P. v. d. Plasse. Deze brand liet zich aan vankelijk zeer ernstig aanzien door de aanwezige brandbare en explosieve materialen. Met behulp van een lucht- persapparaat drong een drietal brand weerlieden door de zware rook naar binnen, en de vorige week zaterdag af geleverde nieuwe brandspuit kon direct zijn diensten verlenen. Het snelle en kordate optreden van de Sluise vrijwil lige brandweer heeft een ramp kunnen voorkomen. De schade, die door de ver zekering wordt gedekt, bedraagt enige duizenden guldens. Terhole BRAND IN LANDBOUWSCHUUR Opgeschrikt door kindergehuil zag me<vr. D., dat een enorme rookwolk uit de op hun erf staande landbouwschuur kwam. Met behulp van een brandblus- apparaat trachtte zij de meters hoge vlam, welke aan een stapel stro zicht baar was te blussen, wat haar niet ge lukte. Het gelukte haar om enkele kal veren en 4 stieren, welke op stal ston den, naar buiten te doen. Inmiddels wa ren enkele personen op de boerderij ge komen, die terstond aan het blussings- werk deelnamen, zodat de ergste vuur haard gedoofd werd. Ongeveer een kwartier na het ontdekken van de brand was de brandweer van Kloosterzande, onder leiding van de loco-burgemeester, ter plaatse, die met enkele stralen het vuur spoedig meester was. Hoewel de brand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, is het toch nog meegevallen. Ongeveer 10 ton str« is een prooi der vlammen geworden, terwijl een grote schuurdeur verbrand is. De vermoede- lijke^ oorzaak is het spelen met lucifers door kinderen in de kapitale landbouw schuur. Gebouwen en inboedel zijn ver zekerd. (Advertentie) jog Westdorpe NUMMERING KANDIDATENLIJSTEN De kandidatenlijsten voor de aanstaan de gemeenteraadsverkiezingen, zullen als volgt zijn genummerd: lijst 1: de R.-K. Arbeiderspartij (lijst E. de Maertelaere)lijst 2. Gemeentebe lang (lijst A. De Beleir)lijst 3: lijst J. de Rijke. NIEUWE WIJKVERPLEEGSTER De r.-k. vereniging „Het Wit-Gele Kruis" heeft een nieuwe wijkverpleeg. ster. Nadat eerst veel „vervang"-problemen zijn opgelost, is thans benoemd zuster Goossens uit Sas van Gent. K.A.B. HOUDT FEEST VAN DE ARBEID De K.A.B. zal zondag de jaarlijkse dag van de arbeid houden. 's Avonds wordt voor de leden een cabaret opgevoerd door het gezelschap „De Hoepel" uit Terneuzen. Dezelfde voorstelling wordt in de na middag voor de kinderen gegeven. WEGVERBETERING Deze week is een begin gemaakt aan de verbetering van het 4e gedeelte van de Graafjansdijk, vanaf het verenigings gebouw tot aan de woning van de heer A. Allonsius. Deze verbetering betreft een afstand van ongeveer 400 meter. De oude straatkeien zullen worden vervangen door klinkers. Het werk zal ongeveer drie maanden in beslag nemen. WIJZIGING BUSDIENST AXEL - WESTDORPE In verband met de werkzaamheden aan de weg in de kom der gemeente is de busdienst van de Z.V.T.M. zodanig gewijzigd, dat de bushalten op Zwarten- hoek voorlopig zijn vervallen: de bussen rijden namelijk via Zuiddorpe - Oude Polder - Molenstraat. Dit weekend neemt waar voor Ter- neuzen dokter Van de Griek; voor Cad zand, Retranchement, Sluis en Zuidzan- de dokter De Meijer te Sluis. tel. 366; voor Axel dokter Kats, tel. 555; voor Kloosterzande dokter Ter Burg, tel. 01148-377; voor IJzendijke, Biervliet en Hoofdplaat dokter Kalkman te Biervliet; voor Oostburg en Aardenburg dokter J. C. Hage te Aardenburg, tel. 01177-366. Middelburg: Boerwinkel, tel. 2460; Vlissingen: M. Bil, tel. 3619; Goes: M. Bruinzeel, tel. 5462; Wolphaartsdijk, 's- Heer Arendskerke, Heinkenszand: A. Vos, tel. 01198-231; Kruiningen, Krab- bendijke, Rilland-Bath en Hansweert: G. Noome, tel. 01134-444; Driewegen, 's-Hee- renhoek: J. Luyckx, tel. 01105-280; Nieuwdorp, Borssele: Gelderblom, tel. 01196-327 b.g.g. 01105-203; Hoedekens- kerke, Kwadendamme: Wöstmann, tel. 01195-450. A. Elzerman, Goes, tel. 01100-5259; M. Gakeer, Ovezande, tel. 01195-283; Dit weekend neemt waar voor Hulst en Nieuw-Namen de heer De Nijs te Hulst; voor Sas van Gent, Axel en Zaamslag de heer T. van Roon te Sas van Gent, tel. 01158-588; voor Oostburg, Sluis en Groede dokter Kapsenberg te Sluis tel. 01178-225. MAQUETTE IN OPBOUW Er zijn mensen, zo merkte de heer Huybrecht op bij de rondvraag in de raadsvergadering, die hun auto de ge hele week op straat moeten laten staan. Zij zouden deze graag alleen met het weekeinde op hun erf parkeren, maar moeten daarvoor door de brandgang rijden. Wethouder de Vos vond dit over het algemeen bijzonder gevaarlijk met het oog op de kleine kinderen. Soms wordt het wel eens toegestaan, maar een algemene regel hiervoor geven is erg moeilijk. Dezelfde vragensteller vond het ook wel wenselijk, dat er van gemeentewege een verkeerscommissie^ ingesteld wordt, omdat de raadsleden in veel gevallen niet op de hoogte zijn van genomen maatregelen. De voorzit ter, mr. H. Rijpstra, stelde als leden van een commissie van onderzoek der gemeenterekening 1960 voor: de heren J. Bleyenberg, R. Hol en D. Ollebek. De raad had hiertegen geen bezwaar. De oud-gemeente-ontvanger, de heer J. Olyslager, is druk bezig met het maken van een maquette van Terneu zen. Mr. Rijpstra stelde de raad voor, nadat de voorzittershamer voor de laat ste keer gevallen was, kennis te nemen van hetgeen reeds klaar is. Met bij zonder grote belangstelling hebben de raadsleden gezien, welk een prachtig stuk de heer Olyslager van oud-Terneu- zen heeft gemaakt. Men vindt er ieder openbaar gebouw en iedere woning in zijn juiste vorm en kleur terug. Als de gehele maquette klaar zal zijn, zal die een duidelijk overzicht van de gemeen te geven. Vogelwaarde LIJSTENNUMMERING Tijdens een zitting van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad zijn de in geleverde en geldig verklaarde lijsten van kandidaten als volgt genummerd: 1. Lijst A. Perdaen. 2. Lijst G.F. Peers man. 3. Lijst A.J.B. Serrarens. 4. Lijst F.A. de Bakker 5 Lijst A van Hove. 6 .Lijst W D. Lambert. 7 Lijst J.F. de Poorter. PROPAGANDA-A VONDEN KONINGIN WILHELMINA FONDS Op dinsdag 8 en woensdag 9 mei be legt het Koningin Wilhelmina Fonds een tweetal propaganda-avonden in de ze gemeente, dinsdag te Stoppeldijk in het Verenigingsgebouw en woensdag te Boschkapelle in het Parochiehuis. Op deze avonden wordt onder meer de film vertoond „Er is een tijd van ko men...", de eerste Nederlandse film over het kankervraagstuk. Verder zal nog gesproken worden door dokter Bu- walda uit Kloosterzande. Deze propa ganda-avonden zijn kosteloos toeganke lijk voor personen van 16 jaar en ou der. Zuiddorpe M. DE COCK KAMPIOEN PUNTEN VERSCHIETING Aan een op het schuttersterrein van M. de Cock door St.-Sebastiaan gegeven schieting was uitsluitend voor de leden een puntenschieting verbonden. De uit slag van de hoogvogel-schieting was: hoogvogel: E. Cronenburg, Zuiddorpe; le zij vogel: Fl. v. Geertsaem, Zuiddor pe; 2e zij vogel: J. Bruggeman, Philip pine; le kal: Cam. D'Hont, Sluiskil; 2e kal: G. de Caluwé, Zuiddorpe. Aan tal schutters 34. Op de puntenschieting behaalde M. de Cock het kampioenschap met 6 punten. Tweede werd C. van Overloop met 4 punten. Hier was het aantal deelne mers 15. De heer J. A. Tellier, wachtmeester le klats van de groep Oost- en West-Sou- hurg van de rijkspolitie, was donderdag 25 jaar ln overheidsdienst. HU staat nu al acht jaar als postcommandant in Nieuw- en St.-Joosland. De jubilaris is officieel op het gemeentehuis te Nieuw en St.-Joosland ontvangen, alwaar hem veel prijzende woorden zijn toege zwaaid. XXX Het waterschap Schouwen-Duiveland heeft te Zierikzee de opruiming van een gedeelte van de Duitse verdedigingswer ken aanbesteed. Het bestek spreekt over 55 objecten. Alleen de bunkers e.d. tus sen de düintrappen van Westerschouwen en Renesse zullen nog even mogen blij ven staan. Er waren dertien inschrijvers. De fa. Lievense en Huibrechtse uit Westkapelle was met f 393.50' - het hoogst. De gebr. Hofstede uit Rotterdam willen het doen voor f 205.000,-. De an deren zaten tussen deze bedragen in. De gunning is aangehouden. Vandaag viert het Leger des Heils te Goes zijn zeventigjarig bestaan. Het korps telt 80 soldaten. In de beginjaren werden de openbare bijeenkomsten van het Leger, zoals de secretaris toen schreef, „door de jongens uit den pol der" nogal eens in de war gegooid. Het kwam zelsf zover, dat de overheid moest ingrijpen en ordonneren, dat samen scholingen van meer dan drie personen verboden waren. In het kader van de jubileumviering zal er morgenmiddag op de Grote Markt te Goes een open- luchtbUeenkomst van het Leger zUn. Op zaterdag 26 mei zal de algemene ledenvergadering van de Z.L.M. worden gehouden in de Prins van Oranje te Goes. Als spreker zal optreden de direc teur van de Wieringermeer- en IJssel- meerpolders. Onderwerp: IJsselmeer- polders ten dienste van overig Neder land. XXX Op zaterdag 19 mei a.s. zullen te Kou- dekerke gewestelijke Roode-Kruiswed- strijden worden gehouden. Deelnemers zijn de helpersploegen uit Goes, Kapel- Ie, Kruiningen en Souburg, en de help- stersploegen uit Middelburg, Souburg, Terneuzen en Zierikzee. ELEKTROTECHNISCH INSTALLEREN De heer P.C. de Jonge te St.-Anna- land slaagde voor het eindexamen VEV- leerlingenstelsel elektrotechnisch instal leren. BEVOLKINGSBOEKHOUDING Voor het te Rotterdam gehouden exa men bevolkingsboekhouding, burgerlijke stand en nationaliteitsrecht is geslaagd de heer A. Roctus, ambtenaar ter secre tarie te Graauw. Morgen, zondag 6 mei, zijn de hoog waterstanden voor de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 4.26 en 16.55; Ter- neuzen 3.40 en 16.10; Vlissingen 3.11 en 15.38; Weroeldinge 5.06 en 17.34. Maandag 7 mei zijn de hoogwaterstan den voor de provincie Zeeland als voïgt" Hansweert 5.09 en 17.35; Terneuzen 4 en 16.54; Vlissingen 3.57 en 16.21; Wemel- dinge 5.48 en 18.15. GOES Prins van Oranje 20 uur Korczak en de kinderen, door toneelgroep Het Centrum Grand 19 en 21 uur De wereld van Suzie Wong, 18 j. KAPELLE Willem Teil 13.30 uur Schieting RESKENS Casino 20 uur Fabriek van officieren, 14 jaar MIDDELBURG Schuttershof 20-24 uur Bevrijdingsbal Electro 19 en 21.15 uur Eddie slaat zich er door, 14 j. City 19 en 21 uur De wereld van Suzie Wong, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur De wereld van Suzie Wong, 18 j. Luxor 19 en 21 uur De wraak van Robin Hood, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicbt 20 uur Het geheim van Monte Cristo, 14 j. KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Schieting SAS VAN GENT Olympia 20 uur Rilling ST. JANSTEEN R.-k. jongenspatronaat 20 uur toneel voorstelling J. Bousen 15 uur Schieting 15 uur Schieting staande wip AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Kolder op zolder, a.l. E. Tieleman 15 uur Schieting staande wip TERNEUZEN Luxor 20 uur Alleen de zon was ge tuige, 18 j. Concertgebouw 20 uur De kolos van Rhodos, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Vrouwen achter prikkel draad, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur verschrikking, 18 j. DE KLINGE Cinema van Djjck 19.30 uur Norman Wisdom in de marine ANTWERPEN KVO 20 uur In 't Witte Paard Arena der middelburg City 14.30 uur Jongensranch, al.; 20 uur De wereld van Suzie Wong. 18 j Electro 15.30, 19 en 21.15 uur Eddie slaat zich er door GOES Grand 15 uur Simson en Delila, 14 j. 20 uur De wereld van Suzie Wong, 18 j. VLISSINGEN Luxor 15, 19 en 21 uur De wraak van Robin Hood, 14 j. Alhambra 15 uur Jerry als babysitter, a.l.; 20 uur De wereld van Suzie Wong, 18 jaar BRESKENS Casino 16 en 20 uur lm Weissen Rössl, alle leeft. KAPELLEBRUG C. de Kindt Schieting KOEWACHT R. Vermeire Dansen P. v- Hove en A. de Schepper 15 uur Schieting staande wip R. de Bock 15 uur Schieting A. de Nys 15 uur Schieting I Hotel Zelandia Dansen, orkest The Everly Stars SAS VAN GENT Olympia 14.30 uur Tarzan en de lui paardkoningin; 17 en 20 uur Ontvoe ring uit Boedapest IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Het geheim van Monte Cristo, 14 j. ST. JANSTEEN J. Boussen 15 uur Schieting 15 uur Schieting staande wip TERHOLE F. de Vijlder 15 uur Schieting AXEL Het Centrum 15.45 uur Kolder op zol der, a.l.; 20 uur Paspoort voor de hel, 18 j. TERNEUZEN Luxor 14 uur De kolos van Rhodos, 14 j. 16.30 en 20 uur Alleen de zon was ge tuige, 18 j. Concertgebouw 20 uur De kolos van Rhodos. 14 j. OOSTBURG Ledel 14 uur Het meisje in de rode bikini, al.; 16.30 en 20 uur Vrouwen achter prikkeldraad, 18 j. HULST S. Blommaert 15 uur Grote schieting Bioscoop gebouw 15 en 18 uur Gitarren klingen leise durch die Nacht, a.l.; 20.30 uur Arena der verschrikking, 18 j. DE KLINGE Cinema v. Dijck 14.30 uur Norman Wisdom in de marine; 18 uur Bal KLOOSTERZANDE Zaal Van Leuven Groot bal 's-HEERENHOEK De Jeugdhoeve Strafbataljon 999, 18 j. GENT KNS Jeanne d'Arc ANTWERPEN KVO 14.30 uur De Czardas vorstin; 20 uur In 't Witte Paard middelburg City 20 uur De wereld van Suzie Wong, 18 j. Electro 19.30 uur Eddie slaat zich er door, 14 j. GOES Grand 20 uur De wereld van Suzie Wong, 18 j VLISSINGEN Alhambra 20 uur De wereld van Suzie Wong, 18 j. Luxor 20 uur De wraak van Robin Hood, 14 j. ST. JANSTEEN R.-k- jongenspatronaat 20 uur Toneel voorstelling SAS VAN GENT Olympia 20 uur Ontvoering uit Boe dapest, 18 j. AXEL Het Centrum 20 uur Paspoort voor de hel, 18 j. TERNEUZEN Luxor 21 uur Alleen de zon was ge tuige, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Vrouwen achter prikkel draad, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Arena der verschrikking, 18 j. KOEWACHT R. de Bock 15 uur Schieting A. de Nys 15 uur Schieting P. v. Hove en A. de Schepper 15 uur Schieting staande wip Hotel Zelandia Dansen, orkest The Everly Stars DE KLINGE Zaal v. Dijck 18 uur Bal Zoals wij vorig Joanna-ziekenhuis termijn. Maar wat toch b 1. een nieuw bed 2. een verbouwing zal brengen da de administrati huisd zijn, void 3. een betere huis Omdat de vernieuw wingen uit eigen mid< zullen worden is het wat getemporiseerd I Tegelijkertijd moet er waakt worden, dat eei heer ten koste zou gag blijven van de ruimtel accommodatie van het De bestaande toestï samen te vatten St. het hoofdgebouw en i jaar klaar gekomen ruim honderd bedden laboratorium, de admi genafdeling en de keul zien van een moderi maar zij missen in het doende werkruimte. I zusters en de kapel zi deze tijd. Het verplei huisvesting voor de di< klein. Wat nu het eerst aan de bouw van een nieuw afdeling voor de poliklir kan de rijksgoedkeurin^ plan afkomen. Wanneer Een ingezonden stuk W. Gabriëlse van de g<: kapelle in een in Zeelar dagblad heeft bijna gel zagscrisis in deze Walc" Het ingezonden stuk op een poging tot inbr. gemeester van Westh de burgemeester zelf getreden. De burgemeester, d' Meester, heeft dit inge: een persoonlijke belet Zoals hij donderdagav rondvraag van de ra van Westkapelle opmer\ lid J. de Visser had de tie op tafel gegooid) h zonden stuk zelfs „g nend" gevonden. Volg meester heeft het stuk i ge invloed op de jeu De belediging zat hem De Meester vooral in „heldenmoed van Wes r gemeester", die in hi schrijven was gebezigd, burgemeester het helem' dat de wethouder geprol stilzwijgen van de raadsl kwestie af te bedelen, h i' ronduit ondemocratisch. Wethouder Gabriëlse I schuld op zich te nemenl niet schuldig te voelen. uitdrukking was krant en alleen maar door hem had het ingezonden stu omdat de aangehouden protégé van hem was ge dat de burgemeester in vergadering onparlement va- leer getrokken kwestie. De burgemeester nan wethouder geuite excuse, ook de raad er nog het van had gezegd was de tribune getuige van het in deze zaak: een stevige teken, dat de vriendscha sloten was. (Van onze redactll Ook de gemeenteraadslee J hebben zich zoals mor Wegen aan de orde van i met allemaal kunnen on I een zekere verkiezingsproll enkele keren resulteerde uentiele hamerslag, verge I zeer juiste opmerking, dat I he agendapunten en nota I algemene landelijke spelrl te bepalen. 1 'rot de belangrijkste be I tvoorafgaande aan een bes I Tijdens de openbare vergadei Werden, behoorden o.a. de f™nden in de Dullaertpold. lepolcier; de vaststelling i breidmgsplan noord II; d iii„e grondaankopen in de i.eS j?at; de driejarige ve hüidige winkelsluitingswe n last but not least het i van het gemeentel! 'e?iJfzette tijden) aan de Ovo te regionale zwei een en ander werd v ge^scussieerd. We hopen da g nog iets meer te vertel; Eemi1 .voorstel t°t toepassl bfr^ ihe verordeningen 65 „geannexeerde" ge nadere bestudering nog gehouden, terwijl de door

de Stem | 1962 | | pagina 2