lil LAATSTE BEROEP OP KAMER Min. Cals: mammoet moet 83 DODEN wel op tenen staan PACT TUSSEN EN WARSCHAU NAVO NIET NODIG.ZEGT STIKKER Plan Bunker spreekt niet van de souvereiniteit Vurige strijd tegen nachtvorst JLEX-oto Tot ziens, het feest was mooi bij treinramp in Tokio Minister gaat echter niet heenals wetsontwerp valt Hoogste doden-dagcjfer in Algerië sinds 1954 (110) Roofmoord in Rotterdam opgehelderd uit Japan terug GLENN-TITOV tolkengesprek met handgebaren DAGBLAD VOOR ZEELAND f 399- STOKVIS gS I, 2, 3-pot bleef wéér staan 0y2OB$8tOII°c NATIONALE ZAAK PAPOEALEIDER NICOLAAS JOUWE V.S. en Londen zeer verbaasd Weinig verandering Parlementaire sabotage Huurverhoging voorlopig van Kameragenda Jong paar in arrest Minister De Pous: Samenwerking van Benelux-industrie is onvoldoende Milde straf voor emotionele Italiaan 102e JAARGANS No- 23969 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg My. Neerlandi» Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lynen) - Postgiro 278841. bint) VRIJDAG 4 MEI 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartam, 1 8,80 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt gigeau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus. Terneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) J n, dito avonden. Nederland »enjassenweer"? bij de keuze et Waarborg-devies. isen zijn degelijke stof en erzorgd en te bescherming lie zomer 1962 teeft staan. 2 - BREDA 10-62 - MIDDELBURG - VLISSINGEN DE LUXE der Heem produkt rijblijvend de fraaie documenta- R.S. Stokvi* en Zonen N.V., Bromfietsen, Rotterdam EN ZONEN N.V. ICY3I Bij een treinramp in de buiten- ifjken van Tokio, waarbij twee forensentreinen en een goederen- rein betrokken waren, zijn gis teravond 83 personen om het le ven gekomen. Er zijn 165 gewon den. Een der forensentreinen raakte de ;oederentrein, die op een verkeerd pa- •allelspoor reed, dicht bij het station, aarbij drie rijtuigen van de forensen- ein ontspoorden. De andere forensentrein kwam in bot- ng met de ontspoorde rijtuigen, waarbij een van de spoorwegdijk rolde. Bij de botsing, die bij het station Mi- kawasjima, een voorstad van Tokio, ilaats greep, werden bovendien 189 per- men gewond. Het is de ergste treinramp in de ge schiedenis van Tokio. Het was de twee de ramp van de dag in Japan. Eerder werden 37 personen gewond, toen een I goederentrein op een volgepakte passa- gierstrein in het stadion Koga, ongeveer 56 km ten noorden van Tokio, inreed. (Van onze parlementaire redacteur) Minister Cals (O.K. en W.) heeft gisteren in de Tweede Kamer een dringend beroep gedaan op de onderwijsspecialisten in de Kamer om de mammoetwet als een nationale zaak in nationale zin te behande len. Deze aansporing werd gedaan aan het einde van de algemene beschouwingen over de mammoetwet, waarop nu nader mondeling overleg tussen de minister en Kamerleden volgt, met name over de ruim 100 ingediende wijzigingsvoorstellen. Ik hoop, zei mr. Cals, dat de mammoet- De „pot" van onze plaatjespuzzel is deze week blijven staan. Degenen die de nieuwe opgave onder het mes ne men, hebben daardoor kans op een forse prijs. Blijft de pot toch weer staan, dan is er in elk geval een premie van f 500.te verdienen. (Advertentie) ®e^an^e'in9 ^rtaarl/4mei I Seizoen, onkruidvrij: 2-3;5 ct/rr$ HET ONKRUID IS ER WEG VAN s-Zaterdag's meer vrijfe tijd voor moes- en sikrtuin N.V. ORGACHEMIA - BOXTEL Minister Cals liet duidelijk uitkomen dat hij bij dit overleg, dat wel enkele weken zal duren, niet afwijzend zal staan tegen redelyke verlangens. Aan alle wensen van de onderwijswereld zal echter niet tegemoet gekomen kunnen worden. Velen immers zijn tegengesteld. „Bij het onderwijs kunnen wij nu een maal niet aan alle heiligen hun kaarsje geven" constateerde de minister. „Wy komen er niet uit zonder heel wat on derwijsmensen op de tenen te trappen De minister zei bijzonder teleurgesteld te zijn, dat de CHU-fractie zich bij mon de van dr. Tilanus bij voorbaat tegen de mammoetwet heeft uitgesproken. Mr. Cals herinnerde dr. Tilanus eraan, dat deze bij de kabinetsformatie van 1959 heeft ingestemd met een verklaring, dat „de mammoetwet in beginsel een oplos sing inhoudt, die redelijk uitzicht biedt dat de drie christelijke partijen princi pieel niet uit elkaar zullen vallen". Zijn er sindsdien principiële bezwareji tegen de mammoetwet ontdekt? Dat is door de CHU in ieder geval niet aan getoond, constateerde de bewindsman. Hij riep de CHU-fractie op, alsnog con structief aan de wet mee te werken. Gebeurt dit niet dan zal de minister in het tegenstemmen van de CHU-frac tie geen aanleiding zien om heen te gaan. wet uiteindelijk op een grote meerder heid zal kunnen steunen, „dat is in het belang van het onderwijs". De minister zei ernstig overwogen te hebben, wat hem te doen zou staan als die grote meerderheid niet te ver krijgen zou zijn. Ik geloof niet dat ik dan zal moeten aftreden, verklaarde mr. Cals. Tegen de leerplichtwet is des tijds ook veel verzet geweest, maar nu erkent iedereen, dat deze wet zeer zegenrijk heeft gewerkt. Het komend besloten overleg over de wijzigingsvoorstellen tussen Ka mer en minister zal niet gemakkelijk zijn. Wij staan nog aan het begin van een lange weg, zei de bewindsman. Hij vroeg de Kamer niet moedeloos te wor den. We zullen knopen moeten door hakken en bepaalde mensen bedroefd moeten maken, maar, dat gebeurt ook ieder jaar (bij de lintjesregen) op Ko ninginnedag. Wat hem zelf betreft, ver. klaarde mr. Cals, dat hij de verdediging van de mammoetwet voorlopig alleen wil voeren. Als het later nodig mocht blijken, kan ik me, zei hij, alsnog in de Kamer door ambtenaren of een hoge commissaris doen bijstaan. De minister herhaalde overigens wel, dat het over lijden van drs. Stubenrouch, die hem bij de artikelsgewijze behandeling van de mammoetwet terzijde zou staan, voor hem een bijzonder zwaar verlies bete kent. Het voorstel van mevrouw Van So- meren-Downer (VVD) om de behan deling voor enkele maanden te schorsen in die tijd zou de minister dan in overleg met de onderwijswereld tot een algehele herziening moeten komen werd door mr. Cals beslist afgewezen. U bent een vreemdelinge in het Jeruza lem van het onderwijs, zei hij tot de liberale afgevaardigde als u denkt, dat er een onderwijsregeling gemaakt kan v/orden, die de instemming heeft van alle geledingen van het onderwijs. De secretaris-generaal van de Navo, de Nederlander mr. D.U. Stikker, heeft f gisteren in Athene op een persconferentie j gezegd een non-agressiepact tussen de Navo en het Warschau-pact „onnodig" te achten. De Engelse delegatie op de con ferentie van de Navo in Athene heeft zich verbaasd getoond over deze stel- lingname van mr. Stikker. NEHROE HEEFT gisteren in het parle ment gezegd dat de nieuwste Chinese pogingen om de grenzenruzie nieuw leven hehhenbl5z®n bfslist "iet tot gevolg zal hebben dat India toegeeft. - Ilalië gevangen gehouden Bul- IfLm 'r Pll00t hee£t bez°<* gehad van „™lbe en een functionaris van de Bul- zal ff embassade De piloot, die terecht zaï Staan wegens spionage, wil politiek asiel vragen. na-Tr A", tv,ee jongemannen nm Oost-Duitsland uitgeweken, waar- pest bekend. Ze reden er met een gestoten auto heen. Jvaii een onbokende man, die I -de dag tcvoren moet zijn ver te 'i glsteren "it de Westersingel ie Rotterdam opgedregd. Zij heeft doen weten dat diens ver klaringen slechts een persoonlijke me ning inhouden en niet het standpunt van de Navo zijn. In december zou de secre taris-generaal tegenover een Russische correspondent het tegendeel gezegd heb ben. Toen deze hem gisteren hieraan herinnerde, lachte Stikker en bood de Russische journalist een dronk aan. De Verenigde Staten en Engeland stre ven naar een non-agressie-pact tussen de Navo- en de Warschau-landen. Dit zou een onderdeel vormen van een re geling van de kwestie-Eerlijn. Mr. Stikker zei ook te geloven dat er ten aanzien van een Navo-kernwapen- strijdmacht nog geen beslissing genomen zal worden, maar dat men bij debe sprekingen wel nader tot een oplossing zal komen. ,Het" knopje In de Navo-vergadering in Athene is een drie-fasen-plan opgesteld voor een Erits-Amerikaanse samenwerking met de andere Navo-landen op het gebied van kernwapens. Het plan dat aan de plenaire verga dering van de ministerraad van de Navo zal worden voorgelegd, voorziet in een progressieve samenwerking tussen de V.S. en Engeland enerzijds en de andere Navo-landen anderzijds over het gebruik en het opslaan van kernwapens. Het plan is opgesteld in nauw overleg met de V S. en Engeland. Onder meer zou gezamenlijk binnen de Navo-raad worden vastgesteld bij welke gebeur lijkheden president Kennedy op de „nucleaire knop" zou mogen drukken. De Amerikaans-Britse garanties zijn bedoeld om bij de Navo-landen even tuele vrees weg te nemen dat de V.S. óf te vlug op het „knopje" zouden wil len drukken óf te onwillig dat te doen uit vrees voor een Russische wraak oefening tegen Noord-Amerika. Naar verluidt hebben de V.S. en Enge land in principe ingestemd met dit plan, hoewel er nog énkele meningsver schillen moeten worden weggenomen. rsverwachting, medegedeeld door nmi geldig tot vrijdagavond, Z l Pgernaakt donderdagavond te 23.15: Z S de meeste plaatsen droog weer 2 et opklaringen en weinig wind. er het algemeen hogere mid- Z j ^.temperaturen. J Verwachting van het Belgisch weer-J Kundig instituut: Mooie opklaringen en stijging van de temperatuur. Maximum voor van- daag van 12 tot 17 graden. Vandaag: zon onder 20.08 uur, maan I onder 20.27 uur. Morgen: zon op 5.04 I uur, maan op 6.19 uur. .Botsing" In een nota aan de regering van Ghana hebben de V.S. de neutralen la ten weten wel bereid te zijn tot staking der kernproeven, zodra met de Russen een bevredigende overeenkomst kan wor den bereikt. Op de ontwapeningsconferentie in Ge- nève is gisteren opnieuw een voorstel van India gelanceerd inzake kernstop en ontwapening. Het plan behelst een geleidelijke openstelling van de weder zijdse landen voor inspectiegroepen. De Russische Pravda kwam gisteren met een herhaling van de oude Sovjet- eisen inzake Berlijn: de westelijke troe pen eruit en Oost-Duitsland de super visie over de toegangswegen. En als dat niet bereikt wordt, aldus de Pravda, kan er in en om Berlijn een botsing tussen de grote mogendheden ontstaan- De Papoea-delegatie, die op weg is naar New York heeft de afgelopen da gen overleg gepleegd met de Nederland se regering. De vice-voorzitter van de Nieuw-Guinearaad, de heer N. Jouwe, heeft over deze besprekingen zijn indruk ken weergegeven. „Wat ons allen ver baasde", aldus deze Papoea-leider „is, dat in het plan-Bunker zeer zorgvuldig de kwestie van de souvereiniteit over Nieuw-Guinea wordt vermeden. Maar daar draait voor ons alles om. Indonesië beweert nu al langer dan twaalf jaar, dat de souvereiniteit de jure aan dit land is overgedragen. Maar wij zeggen: dit is noch de jure, noch de facto het geval. Zou Nederland het voorstel Bunker, zoals het op dit moment er uit ziet, aanvaarden, dan komt Neder land geheel machteloos te staan. Het plan zou dan tegemoetkomen aan Indo- nesië's vurige wens: een defacto-positie. Krijgen de Indonesiërs eenmaal vaste voet dan maken zij van Nieuw-Guinea onmiddellijk een binnenlandse aange legenheid, waarbij èn Nederland èn de Papoea's machteloos aan de kant staan. Het plan-Bunker bevat ook geen enkel punt, dat zou kunnen dienen voor het aanknopen van een gesprek tussen Ne derland en Indonesië. Het beste wat Nederland op het ogen blik kan doen is de Papoea's in de ge legenheid stellen internationaal voor hun eigen zaak te vechten. „Nederland moet tonen", aldus de heer Jouwe, verder, „dat het hart èn verstand heeft. Thans lopen deze za ken in uw land uiteen. Er wordt hier veel gedaan ten behoeve van de minder ontwikkelde gebieden, maar er zijn er die Nieuw-Guinea, een land in volle ontwikkeling, willen storten in chaos en dictatuur. Het conflict kan alleen worden beëindigd, als de Papoea's hun eigen zaken zelf in handen nemen en Nederland, op verzoek van de Papoea's blijft doorwerken als steun verlenend land". Tenslotte gaf de heer Jouwe te ken nen, de Nieuw-Guinea-politiek van Ne derland slechts toe te juichen. Hij bleek een groot bewonderaar van minister Luns, die hij vergeleek met een figuur als Thorbecke. Eens met Bunker, mits. Het hoofdbestuur van de Parna, de grootste politieke partij op Nederlands Nieuw-Guinea, heeft in een resolutie ge steld het eens te zijn met het plan-Bun ker, mits boven de door Bunker voor gestelde twee-jarige interim-regering een hoge vertegenwoordiger van de V.N. zal worden aangesteld. Hij zal moeten worden bijgestaan door een hoge advies raad, die zal moeten worden samenge steld uit Papoea's. Voorts wenst de Parna, dat in de over gangsperiode de landsdienaren zullen bestaan uit Indonesiërs, Nederlanders en Papoea's. Na afloop van de interim-pe riode zal een volksstemming moeten worden gehouden onder toezicht van de V-N- XT De Parna wil voorts, dat aan de Ne derlands-Indonesische besprekingen zal worden deelgenomen door een Papoea delegatie, bestaande uit leden van de Nieuw-Guinearaad, vertegenwoordigers van de politieke partijen en van de di verse volksgroepen. In Moskou De Indonesische delegatie onder lei ding van dr. Soebandrio is in Moskou aangekomen en daar met veel staatsie binnengehaald. O.m. was Gromiko op het vliegveld ter verwelkoming aanwe zig. De delegatie zal naar verluidt aandringen op een snellere aflevering van de Russische wapens en grotere hoeveelheden trachten aan te kopen. Men houdt er ook rekening mee, dat Soebandrio wellicht om Russische hulp zal verzoeken om de kwestie Nieuw-Gui nea op te lossen. (Van onze parlementaire redacteur) Minister Van Aartsen (volkshuisves ting) kan langzamerhand de hoop wel opgeven, dat zijn voorstel tot huurver hoging 10 a 12 procent per 1 juli a.s., zoals in zijn bedoeling ligt, kan ingaan. De Tweede Kamer die weinig voelt voor een huurverhoging op dit moment, saboteert de behandeling van het desbetreffende wetsontwerp een beetje. Het is nu zelfs voorlopig van de agenda der Kamer afgevoerd. De Ka mercommissie, die het huurverhogings- voorstel voorbereidt, heeft eerst uitstel van behandeling gevraagd voor een nader mondeling overleg met mr. Van Aartsen. Nu weigert men het voorstel in behan deling te nemen omdat men eerst nog nader overleg wil over de looncompen- satie, die met de huurverhoging gepaard zal gaan. De Stichting van de Arbeid zal over deze compensatie in het begin van de volgende week beslissen. Een commissie uit de Stichting heeft, naar verluidt, een looncompensatie voorgesteld van 1V2 pro cent met een inkomensgrens van 13 000 gulden. Boven die loongrens zou de com pensatie niet verplicht behoeven te zijn. Het mysterie rond de 61-jarige P. Roest die de Rotterdamse politie dood gevon den heeft in de Spanjaardstraat is snel opgelost. Gearresteerd zijn de 19-jarige J. L. en zyn meisje, de 20-jarige P. v. O. beiden uit Rotterdam. R. had de bewuste avond een bar be zocht, waar hij nogal nadrukkelijke avances maakte tegenover het meisje, dat daar bediende. L. was daarop woest geworden; er ontstond een handgemeen en R. werd de straat op gewerkt. Daar bleef hij liggen. De jongen en het meisje meenden dat R. bewusteloos was; zij beroofden hem BIJ EEN botsing op rijksweg 16, dicht van zijn portefeuille en gingen die nacht bij Rotterdam, zijn gisteren vier men- uit. sen zwaar gewond. Een zeer snel rij-1 De jongeman, die gunstig bekend staat dende automobilist remde af voor een is in het huis van zijn ouders gearres- inhaalverbod, waarbij hij de macht over teerd. De politie neemt aan, dat de op- het stuur verloor en tegen een andere zet om te doden niet aanwezig was. De wagen vloog.verhoren zijn nog in volle gang. Als wapen tegen de nachtvorst, wel ke in staat is de fruitproduktie ernstige schade te berokkenen, hebben de fruittelers van het Zwitserse kanton W allis de handen ineengeslagen om een „nachtwake" te vormen. Tijdens de koude nachten kan men nu overal in de boomgaarden vuurtjes zien bran den, die de temperatuur in de boom gaarden boven het vriespunt houden. Het feest was afgelopen, althans voor de stoet van buitenlandse vorstelijke gasten van koningin en prins. Gisteren vertrokken ze naar hun land, vol indrukken van een zilveren huwelijksfeest, dat hèn en het Neder landse volk als onvergetelijk zal voorkomen. Schiphol zag hen, in een schier onafgebroken rij, met auto's komen en even later de lucht ingaan. Eerst koning Olav, die matineus om acht uur vertrok, daarna koningin Elizabeth van Engeland met haar man en de prinsessen Marina en Alexandra. Na prins Michael vertrok toen de sjah van Ferzië met keizerin Farah. Later volgde koning Boudewyn en koningin Fabiola en pas toen kreeg de erewacht van de marechaussee na zeer lange tijd te hebben gestaan, even tijd om in te rukken en wat uit te rusten, 's Middags vertrokken er andere gasten. „Dag, allemaal" schijnt koningin Fabiola te zeggen, ten afscheid wuivend. Links prins Jan van Luxemburg en rechts prinses Josephine Charlotte. Koning Boudewijn is juist onzichtbaar. In Algerië zyn woensdag in totaal 110 mensen om het leven gekomen, onder wie 104 Algerijnen. 147 personen, onder wie 144 Algerijnen werden gewond ten gevolge van gewelddaden. Alleen in de stad Algiers verloren 98 mensen het leven en werden 140 personen gewond. Op enkele uitzonderingen na betrof het ook hier Algerijnen. Nog nooit sedert het begin van de Algerynse oorlog in november 1954 zijn zoveel mensen op één dag omgekomen. Militaire versterkingen zouden de stad zijn binnengetrokken. Het uitgangsver bod in Algiers is verscherpt. Er zouden nog meer veiligheidsmaatregelen volgen. Het gebouw van de dienst voor maat schappelijk hulpbetoon in Algiers is door een dubbele ontploffing vernield. Be wapende OAS-leden hebben twee over vallen uitgevoerd op postkantoren in Algiers en daarbij 1.760000 oude francs buit gemaakt. In Oran werden donderdag de kantoor lokalen van de. nieuwe politieprefect van Oran door drie ontploffingen ver woest. In de laatste weken zijn hier tien kneedbomaanslagen gepleegd. In de havens van Algiers wordt niet (Van onze Haagse redactie) De samenwerking tussen de industrie ën in de Beneluxlanden kan en moet met name op het gebied van de research de produktiviteits- en exportbevorde ring nog belangrijk worden uitgebreid. Dit was de strekking van het betoog dat minister De Pous (econ. zaken) gis teren hield op een lunch die aansloot op de algemene ledenvergadering van de 60 jaar bestaande Nederlandse Kamer van Koophandel voor België en Luxem burg. Hij betreurde het dat het belang van de Benelux-samenwerking in de parti culiere sfeer nog onvoldoende wordt on derkend. Naar zijn mening zou een ver sterking van de onderlinge commerciële contacten en een doelbewuster stre ven naar gunstige structurele verhoudin gen binnen de Benelux „het industri eel potentieel van onze landen kan meer op elkaar worden afgesteld" leiden tot versteviging van de concurrentieposi tie van de Benelux op Europese en an dere markten. De bewindsman schroomde niet om bij deze uitspraken bij wijze van voor beeld te gewagen van fusies van be drijven. Verandering en aanpassing van het structurele patroon van de industrie aan nieuwe omstandigheden door mid del van specialisatie en integratie noem de hij een „positief antwoord op de uit- daging van de Euromarkt". meer gewerkt. Reeds liggen zeven sche pen te wachten om te worden gelost. In het gebied van Parijs zijn de eerste vier maanden van dit jaar 225 personen in staat van beschuldiging gesteld en 350 in verzekerde bewaring. Allen zijn be schuldigd van OAS-activiteiten. Er wer den 1590 huiszoekingen verricht en 903 personen verhoord. Minstens vijftien OAS-komplotten werden onschadelijk gemaakt. Mijn cliënt wil de gehele schade terug betalen. Hij heeft over het gebeurde grote spijt en verzoekt de rechtbank zyn spaarcenten (f 1500) als eerste betaling te aanvaarden. Hij hoopt in Nederland te mogen blijven om de rest te kunnen aanbetalen". Dit zeide de verdediger van de 29- jarige Italiaan A. S., die voor de Rotter damse rechtbank terecht moest staan omdat hij enkele maanden geleden tien liter benzine uitstortte in een hoofdge bouw van de Rotterdamse Electrische Tram en er een lucifer bij hield. Het gevolg was een behoorlijke ontploffing en een ravage, waarbij gelukkig geen slachtoffers vielen. S. wilde met deze daad protesteren tegen een naar zijn mening onrechtvaardig ontslag, dat hem bij de tram gegeven was. Hij had te voren zijn voorman met een stuk hout bedreigd. Toen de man zich realiseerde, wat hij gedaan had, heeft hij tot tweemaal toe een poging tot zelfmoord gedaan, aldus zijn verdediger. Mentaal was hij hele maal in de war. Met de uitspraak: vier maanden met aftrek van het voorarrest, was de ver dediger het volkomen eens. Ook de Ita liaan, die een zeer emotioneel betoog opzette en tenslotte in een hevige huil bui losbarstte. Gisteravond is het Concertgebouw orkest van zijn drie weken lange tournee door Japan teruggekeerd. Met een spe ciaal toestel van de KLM kwam het orkest op Schiphol aan, bijzonder vol daan over een reeks van concerten die zowel het publiek als de pers tot ge weldig enthousiasme hebben gebracht. Op de indrukwekkende successen van de Japanse tournee en de belevenissen van het Concertgebouworkest in dat land komen wij uitvoerig terug. De ruimtevaarders John Glenn en German Titof hebben elkaar gisteren voor het eerst ontmoet in Washington. De Amerikaan en de Rus waren in ge zelschap van hun echtgenote. Er werd gepraat via tolken en gebaren. Bij de ont moeting glimlachte Glenn breeduit en zei „Hello". Titof antwoordde in het Rus sisch: „Aangenaam u te ontmoeten." Op zeker ogenblik merkte Titof lachend op: „Kosmonauten zijn getraind op vliegen in de ruimte, maar niet op het afsteken van redevoeringen". Glenn nodigde de Titofs uit een kopje koffie te drinken. Titof is later door president Kennedy ontvangen.

de Stem | 1962 | | pagina 1