aoW&D Öe ZILVEREN VORSTENPAAR MET GASTEN DAGJE UIT Lot van mammoet éSk nog onzeker en ,ORANJE55 Weduwe krijgt pensioen bij veertig AOW 15 pet omhoog BEKER VOOR BENFICA Tilanus halsstarrig, met P.v.d. A en K VP te praten SALAN 15 MEI VOOR I Velen zaten maal in voor eerste autobus Weer enkele weken schorsing K VP-„oppositiein Senaat geeft Luns toch haar stem MEUWSEN vol stemming - koos geen zee Rijksrechercheurs hielden hun hoed voor de lenzen TIEN MILLE VOOR IDEE nen en jongens le vrouwen Bakkers willen vroeger brood bezorgen DAGBLAD VOOR ZEELAND SPORTIEF Persfotograaf reed op rechercheur in us" :ken 3ALCLUBEMBLEMEN Op 1 juli a.s.: Lawine van amendementen Bezwaren NIET verdwenen i KOUD Foor God, Koningin en Vaderland en tóch gekleed bent u I met een „loafer". Dit veder- lichte zomerjasje is ideaal j voor deze tijd. v.a. 39,75 I Wanneer u dit combineert met een lichtgewicht pan- i talon, bentu "cool en well- dressed" v.a. 29,75 bij kunt u uitstekend terecht! „Wat is het ontzettend leuk, dat jullie toch zijn gekomen". Met de ze woorden verwelkomde konin gin Juliana het Belgische konings paar aan de poort van de Keuken hof. Het was daar recht na aan komst op Schiphol per hofauto heengereden en de chauffeur had nog kans gezien zich bij de stoet te voegen, die onderweg was naar Lisse. De opmerking van H.M. typeert de sfeer van dit „dagje uit". Er was amper sprake van protocol ge durende het bezoek aan de nationale bloementuin. De zilveren bruid maakte uitgelaten pasjes tussen haar gasten in, pakte spontaan de een of de ander on der de arm en babbelde honderduit. Steeds weer werden de vorsten, prinsen en prinsessen staande gehouden omdat ze van hun vrienden „op de kiek" moes ten. De dames van het gezelschap waren in schitterende voorjaarstoiletten gekleed, die helaas onvoldoende tot hun recht kwamen. Onverpoosd snorden hun film toestellen; de heren droegen hbffelijk de boeketten, die aan de entree van de Keu kenhof aan de dames waren aangeboden. Het vorstelijke gezelscnap heeft in diepe bewondering voor de schoonheid van Ne- derlands bloementrots ruim een uur op de Keukenhof vertoefd. Voor velen van de gasten v/as het de eerste maal, dat zij in een autobus za ten. Want de reis vanaf het Amstelhotel werd per bus gemaakt. Drie prachtig-op gewreven touringcars verschenen voor de staatsietrap van het hotel. De chauf feurs van het betreffende busbedrijf had den de dag van hun leven, zij stonden in de royale aandacht van de persmen sen. Een van hen vroeg of er tijdens de rit naar Lisse wellicht ook gezongen was Een ander wilde weten of het interieur misschien was vernieuwd. Dat bleek niet het geval, de enige investering van het bedrijf was de aanschaf van drie nieuwe chauffeurspetten geweest. In de bussen was een bar ingericht en er wa ren lectuurbakken in geplaatst. Er was één dik boek aan boord: De martelgang van kromme Lindert, van A. M. de Jong. Koningin Juliana heeft de chauffeurs aan het slot van de tocht hartelijk bedankt voor de goede zorgen. Bij het terugrijden was er nog even onzekerheid hoe koning Boudewijn en koningin Fabiola terug zouden keren. Hun hofauto stond al voorgereden, maar de koning stapte resoluut op de bus af. Overigens heeft de kleur van het toilet van koningin Fabiola bij de duizenden toe-kijkende dames vee] vragen opgeroe pen. Was het oranje9 Was het rose? Hoe dan ook, het exclusieve toilet werd ge kwalificeerd als „beeldig". 55 Een erewacht van zeecadetten, fontei nen spuitende havensleepboten een zee liedjes spelende marinierskapel, oranje ballonnetjes, die wild wegwaaiden in de -ukkerige wind, trossen kleinere en gro tere gepavoiseerde schepen, dat was de lanblik, die de 170 gasten van ons ko- ïinklijk echtpaar geboden werd, toen zy gisteravond het m.s. Oranje betraden. Zestig hofauto's, ieder met eigen es corte hadden hen vervoerd naar de aan legsteiger. Scheepssirenes loeiden, ple zierboten voeren af en aan rond de gi gantische romp van het zeeschip, waar de koninklijke standaard in top ging zo dra het zilveren bruidspaar de loopplank had overschreden. Voor gezagvoerder J. H. Schulting begon een reis, zoals hij die in zijn leven nog nooit had meege maakt. Pas tijdens de reis door het Noordzee kanaal bleek, dat het weer te onstuimig was om zee te kiezen. Het schip bleef in IJmuiden in de grote noordersluis, die speciaal voor dit doel is gereserveerd. De reis kon slechts door zeven persver tegenwoordigers worden meegemaakt, on der wie twee van de buitenlandse bladen. Zij hebben het schip overigens in IJmui den weer verlaten, want deze festiviteit is een strikte privé-aangelegenheid van het koninklijk echtpaar. Talloze schepen begeleidden de Oranje toen die, stipt op tijd, de trossen lossmeet. Talloze schepen begeleidden de boot met loeiende sirenes. De loungue van de Oranje was prachtig versierd. Tegen het donkere teakhout kwamen de hoofdkleuren blauw, goud en oranje prachtig tot hun recht. Vele gas ten verdrongen zich om de kaartentafel waar de route van het schip kon worden gevolgd. Rode, witte en blauwe lathyrus, gele rozen en amaryllis sierden het ge heel op. De dames waren allen in korte toilet ten gekleed. Prinses Irene droeg een avondjapon van lichtblauw brokaat, prin ses Irene had een zachtgroene zijden ja pon aan. Margriet en Marijke waren ge kleed in een rose en wit toiletje. Koningin Fabiola was gekleed in een violetkleurige zijden japon; prinses Jose phine-Charlotte van Luxemburg droeg een gele avondjurk, die met kant was afgezet. Aan 24 ronde tafels werd later in de dinerzaal van het B-dek het menu geser veerd. Tegen de lage zoldering flakkerde het licht van talloze kaarsen. Ook hier was een gedistingeerde bloemversiering aangebracht. Op een aparte tafel stond het pronkstuk: het paleis Soestdijk in suiker gegoten, geflankeerd door vier verlichte margrieten, die de namen der prinsessen droegen. Protocol kwam er deze avond in het geheel niet meer aan te pas. Ales was ongedwongen, gezellig en intiem. Er heerste een zeer opgewekte stemming. De koningin zat aan tafel met koningin Eli zabeth, groothertogin Charlotte, koningin Fabiola, de sjah, koning Olav en prins Arnim van Lippe. Prins Bernhard zat aan tafel dertien. Koning Boudewijn had naast prinses Beatrix plaats* genomen. Prins Philip had het gezelschap gezocht van prinses Irene. Bij prinses Margriet zag men o.a. de prins van Linange, prin ses Anne van Frankrijk en erfhertogin Josephine Charlotte. Prinses Marijke had dapper plaats genomen tussen prins Mi- chaël van Pruisen en prinses Feodora Reuss. Om kwart voor acht kwam de lange stoet Chinese bedienden binnen om de eerste gang te serveren. Keizerin Farah ruikt aan het boeket bloemen, dat zij bij haar aankomst aan de Keukenhof aangeboden kreeg. De heer J. Konings, ploegbaas van de indigoververij van de Vlis- co te Helmondheeft uit handen van de bedrijfsdirecteur, ir. J.M. Mat- thijsen, een spaarbankboekje met een bedrag van 10.000 ontvangen. Dit was de beloning voor een briljant idee, dat de heer Konings ongeveer anderhalf jaar geleden had ingediend voor het mechani seren van een bepaald onderdeel van zijn afdeling. De uitvoering van zijn idee bete kende een enorme besparing van zware en tijdrovende arbeid. Op eenvoudige wijze heeft hij dit pro bleem tot een oplossing gebracht. Koningin Elizabeth en prins Philip hebben giste ren een bezoek gebracht aan het rijksmuseum, dat ruim een uur duurde. Het werd een genoegelijk be zoek. De vorstin was voor al geïnteresseerd in de werken van Rembrandt, Frans Hals en Vermeer. Ook het conserveren en restaureren had haar aan dacht. Amateurfotografen, die snel een plaatje wilden schieten aan de entree van het museum kregen geen kans: de begeleidende rijksrechercheurs hielden hun hoed voor de lenzen. Permanent zijn op het ogenblik in Amsterdam zestig tot zeventig hof- auto's beschikbaar. Zij zijn o.m. gebruikt om de tal rijke deelnemers aan het hofbal naar hun hotels te vervoeren. De wagens zijn gestald in het oude R.A.I.- gebouw, dat tijdens de fes tiviteiten als koninklijke garage dienst doet. „Het is druk maar leuk", aldus een van de chauf feurs, die de nacht tevoren maar drie uur in bed had gelegen. Hij evenals al zijn colle ga's ontvingen van de ko ningin de herinneringsme- daille. Bengelend in een cabine, die door een hijskraan twee meter buiten de „Oranje" aan stuurboord werd gehesen, konden de persfotografen hun lenzen richten op de kleurrijke stoet van binnenkomende gasten. In de koude, win derige avond hadden ze het allesbehalve gemakke lijk in hun kooi, doch de meeste gasten beloonden hun ijver met even op de loopplank stil te staan. Prinses Irene, die aan de arm van prinses Beatrix binnen kwam, had kenne lijk met de in hun hang- kooi opgesloten fotografen te doen. Ze riep hen vrien delijk toe: „Worden de he ren niet zeeziek?" „Waar zijn de jongens nu?", vroeg koningin Julia na op de „Oranje". Met die „jongens" bedoelde zij de persfotografen. Amper had zij deze vraag gesteld of de flitsen schoten weer door de lucht. De koningin lach- te: de „jongens" waren er weer Om ruim negen uur passeerde de Oran je het machtige front van het industriële complex aan de IJ-mond. De gasten ston den van hun tafels op om een blik te werpen op het indrukwekkende tafereel dat de verlichting van de bedrijven bood. Om tien voor half tien werd het gro te sluizencomplex in IJmuiden bereikt en voer de Oranje langzij de stille kade, waar slechts een enkele hofauto was op gesteld. Russische kaviaar en gerookte Schotse zalm prijkten op de eerste schotels, die werden binnen gedragen. Daarna volgde heldere schildpadsoep. Het hoofdgerecht bestond uit gans met kersen. Het ijs werd op verrassende wijze binnengedragen op plateaus met verlichte cijfers 25. Toen het ijs was geserveerd, trad een nieuwe stoet bedienden binnen, die zich rond het suikeren paleis Soestdijk opstelden met plateaus van waaraf als een zilve ren waterval vuur sproeide. In grote gouden cijfers ontbrandde tot besluit van dit kleine vuurwerk het getal 25. Bij het Amstelhotel heeft zich gister morgen nog een incidentje afgespeeld met de Franse persfotograaf Alan Retsin van het persbureau Europress. Hij pro beerde met zjjn sportwagen naast een hofauto te komen, die in een stoet mee reed. Onmiddellijk wilde een recher cheur de journalistenwagen tegenhouden. De fotograaf trok zich van het stopbevel niets aan en reed recht op de man in, die een bloedende schaafwond opliep aan zijn linker-onderbeen en nog net op tijd wist weg te springen. De Fransman werd daarop uit zijn auto getrokken, waarbij hij zich noga' verzette, zodat er klappen vielen. Bij het Amstelhotel probeerde hij zijn foto toestel aan een collega te geven, wat door de recherche verhinderd werd. Even later gooide hij zijn filmrolletje naar buiten met de bedoeling, dat zijn collega's het zouden opvangen. Het werd opgevangen door eenrechercheur. De fotograaf werd later ernstig onder houden over zijn manier van optreden. „Wij maken er geen zaak van", aldus een commissaris van politie, „maar for meel valt zijn optreden onder poging tot doodslag (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft gisteravond uitvoerig gediscussieerd over een voor stel van minister Veldkamp om de al gemene weduwen- en wezenverzekering te verbeteren. De belangrijkste verbete ring is, dat iedere weduwe als zij veertig jaar is recht krijgt op weduwenpensioen. Thans ligt die leeftijdsgrens nog bij vijf tig jaar. Weduwen met ongehuwde kin deren krijgen thans, ongeacht hun leef tijd ook pensioen als hun kinderen jon ger dan 18 jaar zijn. Deze leeftijdsgrens vervalt geheel. De Kamer kon met deze verbeteringen in algemene zin wel akkoord gaan. Men wilde echter nog meer. Zo werd bijvoor beeld gevraagd ook iets te doen voor ge scheiden vrouwen, die na het overlijden van hun voormalige echtgenoot geen ali mentatie meer ontvangen. Ook werd aan dacht gevraagd voor de positie van vrou wen, die na hun ouders te hebben ver zorgd, uiteindelijk alleen en onverzorgd achterblijven. Over deze zaken wordt vandaag verder gepraat. Tijdens het bezoek aan de Keuken hof: v.l.n.r. prins Bernhard, keizerin Farah, koningin Juliana, koning Olaf, koningin Fabiola, de sjah, koningin Elizabeth en prins Philip. elingen vragen wij direct of op in overleg tijdstip. fabriek bieden wij U >ge lonen en prestatie- sociale voorzieningen, r, c.q. reiskostenvergoe- regeling inzake de loon- e gehuwde werkende i pracht gelegenheid in ermaanden één van Uw ïlijkt te zien. bij ons in dienst te tre- vast, komt U dan eens Personeelzaken zal U tingen verschaffen. ]IENBERG-FESTEN'S 'ENFABRIEKEN N. V- J a. d. MAAS. V A.N DEK STEEN Wf/MN mmm- hnui voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Btibureaus Terneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Vorsten en vorstinnen, prin sessen en prinsen bijeen in een autobus, als een heel gewoon en vrolijk gezelschap van mensen, die een dagje uitgaan. In vjjf bussen (vele van de vorstelijke gasten hadden nog nimmer in een bus gezeten!) ging het naar Keukenhof, een van Nederlands beste visitekaartjes. of sous-chef jrkoopsters IFABR1EKEN WAALWIJK BREDA Uitgave: N. V. Uitg M\j Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat H Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaai, 8,60 per post, t 0,56 oei week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs vooi de gehele oplage 0,42 per mm (Ing Med. 1,05). Bij contract aanzieidilke iPductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Advertentie) CALS ....alleen voor zeer zware taak.. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteravond met algemene stemmen haar goedkeuring gehecht aan een verhoging van de A.O.W uitkeringen per 1 juli a.s. met 15 pet. Met deze verhoging gaat een gelijke procentuele optrekking gepaard van de inkomensgrenzen ingevolge de wet op de ziekenfondsverzekering voor bejaarden. De A.O.W.-verhoging brengt het totaal aan ouderdomsuitkeringen op rond 1400 miljoen per jaar. In 1945 werd aan ouder domsrenten nog slechts 25 miljoen uitge keerd. Als gevolg van de verhoging van de A.O.W.-uitkeringen zal de A.O.W.-premie (thans 5.75 procent) per I januari 1963 met ongeveer een procent verhoogd moe ten worden. Een belangrijke zaak bij deze A.O.W.- verhoging is, dat minister Klompé (maatschappelijk werk) de gemeenten dringend heeft verzocht de uitkeringen ingevolge de sociale bijstand niet in mindering te brengen nu de A.O.W. om hoog gaat. Dat is in het verleden bij heel wat gemeenten gebeurd. Behoefti ge bejaarden werden daardoor niets wij zer van een A.O.W.-verhoging. Bijna zeventigduizend toeschouwers hebben in Amsterdam de voetbalwedstrijd van hun leven gezien. Het Portugese Benfica klopte Real Madrid in de finale om de Europabeker met 5-3, nadat de Madrilenen met de rust een 3-2 voor sprong hadden. Verslagen over deze match op de sportpagina) (Van onze parlementaire redacteur) Vandaag wordt de behandeling van de mammoetwet in de Tweede Kamer waarschijnlijk voor enkele weken geschorst. Volgens de be rekeningen van de Kamervoorzitter Kortenhorst zullen dan de alge mene beschouwingen over het wetsontwerp ten einde zijn. Op deze eerste terreinverkenning, die ai een paar weken heeft geduurd, volgt nu nader (besloten) mondeling overleg tussen minister Cals (O.K. en W.) en de bijzondere Kamercommissie ter voorbereiding van de wet. Tijdens dit overleg zal geprobeerd worden wat ordening en systeem te bren gen in de 112 wijzigingsvoorstellen, wel ke tot dusverre zijn ingediend op de in totaal 117 artikelen tellende wet, waar mee mr. Cals het gehele voortgezette on derwijs wil regelen. Deze bandjir van amendementen zal de mammoetwet niet ongewijzigd kunnen overleven, zo de wet de kamerbehandeling al overleeft. Op dit punt heeft mr. Cals gisteren bij de replieken nog steeds geen zekerheid kunnen verkrijgen. Zijn goede verdedi ging bleek weliswaar niet zonder invloed gebleven te zijn maar de hoofdbezwaren staan nog overeind. De minister zou er door wijzigingen aan tegemoet kunnen komen, ware het niet, dat de voorstan ders van het bijzonder onderwijs (K.V.P. A.R. en C.H.U.) dikwijls veranderingen wensen, die de voorstanders van het openbaar onderwijs (P.v.d.A. en V.V.D.) onacceptabel vinden en omgekeerd). Eén punt staat intussen wel vast: op de C.H.U. hoeft mr. Cals ln geen geval te rekenen. Dr. Tilanus, de C.H..U-fractieleiderblyft de mam moetwet afwijzen. Hij bleek erg bezorgd, dat de minister, nu staatssecretaris Stubenrouch hem is ontvallen, de mammoetwet alleen zou moeten verdedigen. Hij adviseerde de be windsman zich achter de regeringstafel (de grondwet opende de mogelijkheid daartoe) ofwel door zwijgende amtbenaren, ofwel door sprekende bijzondere commissarissen te doen bij staan. Dit is ook gebeurd bij de herzie ning van het burgerlijk wetboek. Het is haast onmogelijk voor u om alles alleen te doen, zei de C.H.U.-fractieleider tot minister Cals. De minister zuchtte maar eens. Zijn grootste probleem is niet de last van de verdediging der mammoetwet. Die last op zichzelf is nog wel te dragen. Zij wordt echter sterk, bijna bovenmenselijk verzwaard door de vaagheid waarin de mammoetcritici hun bezwaren veelal in kleden. Dat bleek ook gisteren weer het geval te zijn bij de woordvoerders van de A.R. en de C.H.U. Ook aan K.V.P.-, P.v.d.A.- en V.V.D-zijde bestaan objec ties. Hierover is echter wel te praten het gemakkelijkst wellicht met de K.V. P. en P.v.d.A. De constructieve wijze, waarop met name de oppositie tot dus verre aan de mammoetwet meewerkt, springt vooral in het oog. De socialisten maakten zelfs bezwaar tegen een schorsing van het debat ter voorbehandeling van de amendemen ten omdat zij vrezen, dat van uitstel wel eens afstel zou kunnen komen. Die vrees zou bewaarheid kunnen worden als mevrouw Van Someren - Downer (V.V.D.) haar zin zou krijgen 1 Zij pleitte gisteren voor een schorsing van enkele maanden. In die tijd zou mr. Cals dan in overleg met de onderwijs wereld zijn wetsontwerp moeten her zien. Anders zou de wet wel eens ver worpen kunnen worden, meende de libe ral e woordvoerdster en dat zou zij „ver schrikkelijk" vinden. In het verslag hieronder vindt men er meer over. De op deze foto zichtbare gasten zijn: aan de rechterzijde prinses Marina, keizerin Farah, koningin Elizabeth en koningin Juliana; aan de linkerkant prins Bertil, prinses Josephine Charlotte, prins Jan en staande achterin prins Bernhard. (Van onze parlementaire redacteur) De Limburgse senator mr. Regout (K. V.P.) heeft zijn dreigement niet waar gemaakt om vanwege het Nieuw-Gui- neabeleid van mr. Luns tegen de be groting van buitenlandse zaken te stem men. Deze begroting is gisteren met 40 tegen 17 stemmen door de Eerste Ka mer goedgekeurd. Alleen de P.v.d.A. en C.P.N. stemden tegen. Het voorstemmen van mr. Regout en enkele medestanders in de K.V.P.-frac tie, als Venlo's burgemeester dr. De Gou en de Nijmeegse hoogleraar prof. Gielen zou minister Luns overigens weinig ple zier hebben gedaan. Uit een stemverkla ring van K. V.P.-fractieleider mr. Krop man bleek namelijk, dat „ernstige be zwaren" tegen het Nieuw-Guineabeleid bij „vele" K.V.P.-senatoren niet verdwe nen zijn. Mr. Kropman herinnerde in zijn stem verklaring aan de verdeeldheid binnen de K.V..P-fractie in de Eerste Kamer in zake het Nieuw-Guineabeleid, zoals die de vorige week bij de begrotingsbehan deling van buitenlandse zaken aan het daglicht is getreden. Waren er toen drie standpunten, nu bleken er nog twee te zijn. Vele leden keuren het beleid van minister Luns goed, verklaarde mr Kropman. Zij zullen gaarne hun stem aan diens begroting geven. Vele andere leden zullen, zo vervolgde de katholie ke fractieleider, hun stem aan de begro ting niet onthouden ondanks ernstige be zwaren tegen het Nieuw-Guineabeleid van mr. Luns. Zij doen dit, aldus m Kropman, omdat zij vertrouwen dat de regering met hun ernstige en gewetens volle kritiek rekening zal houden. Ir. Vos, de socialistische fractieleide zei tegen de begroting te stemmen o niet de valse schijn te wekken dat d' grote meerderheid der kamer het Nieuw- Guineabeleid zou steunen. Ex-generaal Raoul Salan, de gevan- sengenomen leider van de OAS in Alge- rlë ral op 15 mei voor het hoog gerechts hof verschijnen om te worden berecht. 'n een communiqué zei het Franse mi nisterie van justitie, dat het proces vier dagen zou duren. Verwachting meegedeeld door het KNMI, geldig tot donderdagavond, op- Z l gemaakt woensdagavond 23.15 uur: Z Veel bewolking met later hier en daar Z wat lichte regen, ongeveer dezelfde Z temperaturen als gisteren. Zwakke tot Z matige noordwestelijke wind. J Verwachting van het Belgisch weer- Z kundig instituut: Zwaar bewolkt met opklaringen. En- kele neerslagvlagen. Maximum tem- peraturen van 5 tot 10 graden. Vandaag: zon onder 20.06 uur, maan onder 19.07 uur. Morgen: zon op 5.06 j uur; maan op 5.47 uur. In een adres aan de leden van de Tweede Kamer hebben „De Nederlandsche ver eniging van werkgevers in het bak kersbedrijf", „De vereniging van chris telijke werkgevers in het bakkersbe drijf" en „De Nederlandse vereniging van coöperatieve werkgevers" er hun teleurstelling over uitgesproken, dat in het wetsontwerp tot wijziging van de arbeidswet 1919 géén wijziging wordt voorgesteld van artikel 35 lid 6 betreffende het vervoeren en ver kopen van vers brood. Het handhaven van het verbod om vers brood vóór negen uur 's morgens te vervoeren en vóór tien uur te verko pen stelt de bakkerij voor ernstige moeilijkheden van economische zowel als van sociale aard, aldus adressanten. „Uit verscheidene onderzoekingen is gebleken dat de consument in het al gemeen verlangt dat hij zo vroeg mo gelijk, althans vóór de lunch, vers brood heeft ontvangen. Bij de verkoop van brood neemt de broodbezorging een belangrijke plaats in. Het verlangen naar vroegtijdig vers brood door het publiek, stelt de broodbezorging voor moeilijkheden, waaraan slechts door het maken van hoge kosten geheel of ten dele kan worden tegemoet geko men". De bakkers wijzen bakloze of bezorgloze zaterdagen af. NEHROE heeft gisteren nogmaals een beroep gedaan op de V.S. en Rusland om hun kernproeven niet te hervatten. Hij noemde het testen van kernwapens „een misdaad tegen de mensheid en tegen het menselijk ras". BREDA: EINDSTRAAT 19

de Stem | 1962 | | pagina 1