Wit Gele Kruis-gebouw te Vlissingen weldra in gebruik EGKS akkoord met staalbedrijf Gen. G. Lefèvre de Montigny verlaat koninklijke landmacht illende rk. Drukke receptie bij Zusters te Goes Brand op tankschip geblust dagblad pejltcus Miami \Dlï/ I K2r Bij afscheid op Bredase academie onderscheiden NESTOR map Tin el margarine imargarine Voorrang voor dit Voordeel Europese belangstelling Dienstverlening over grens heen 0 w bezoeken DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 27 APRIL 1962 Jarenlang zwerven door de stad Geleidelijk aan in 25 jaar: St.-Joanna Goes naar heel nieuw ziekenhuis Te Goes: D. W. Lindenbergh neemt afscheid van boerenleenbank )E ZIET ZE WEER STEEDS HEER!! Werk voor 5000 arbeiders Stedensportweek V/issingen-M burg Commandovlag GROOT MOMENT GESCHENKEN ONDERDELEN Grand Luxe semi- automatisch 10 in dit BANKSTEL. sesterde wens voor ezellig wonen. Ideaal e kussens op verend edingskeuze uit go- e-klasse wollen mo- op de fraaie bewer- inhouten tafel. Vraag °arker" f. 895.- Eigen crediet service Reiskosten vergoeding voor 2 personen slaafs 2 Den Haag: van de St. Jacob. mEKTZfflMPf HONDJES. Nog luttele weken scheiden de Vlissingse Wit-Gele Kruis-afde- ling van het ogenblik, waarop zij hun imposante wijkgebouw, waar aan momenteel op de hoek Rozen gracht-Lelielaan de laatste hand wordt gelegd, kunnen betrekken. Dat dit met feestelijkheden v ge paard zal gaan behoeft geen ver wondering. Daarvoor is dit ge bouw, zowel voor het Wit Gele Kruis als voor de parochie een te grote aanwinst. Het zal ook het ogenblik zijn, waarop voorzitter J. Springveld als econoom verbonden aan het St.-Jozef ziekenhuis, en de heer P. van de Ven, de geestelijke vader van het nieuwe centrum, hun jarenlange „sjouwerij en zwoe- gerij" bekroond zullen zien. Het is jarenlang voor het Vlissingse Wit-Gele Kruis een zwerven door de stad geweest van de ene ruimte naar de andere. De oude, zeer oude, pastorie aan de Wilhelminastraat en de weinig jaren minder tellende school aan de Grote Markt boden laatstelijk een weinig ge schikt onderkomen. Ook het onderbrengen van het om vangrijke materiaal was een voortdu rende zorg. Onder de bezielende leiding van de heer Springveld werd echter enkele ja ren geleden een aanvang gemaakt met het verwezenlijken van de schone droom, het eigen gebouw. Maar vanwaar de bij na anderhalve ton, die nodig is voor het project? De voorzitter heeft niet stil gezeten tot de „pot" vol was. Via de Zwitserse Radio Omroep werd vijftig duizend gulden verkregen, het Neder landse Kinderpostzegelfonds deed er nog eens vijfduizend bij en het bisdom Bre da verstrekte tenslotte een lening van vijftigduizend gulden. Het restant van iet benodigde bedrag werd door de heer Springveld bijeengebracht via leningen op lange termijn. Zo kon vorig jaar april aannemer Goe- demond uit Vlissingen met het grond werk beginnen. Officieus is het gebouw trouwens al in gebruik, want gisteren betrok wijkzuster Hubregtse de op de eerste verdieping ge legen „zusterwoning". De tweede wo ning zal binnenkort door een nog aan te werven wijkverpleegster worden be trokken. Modern Als de bezoekers de ruime ingang ge- Bij het bestuur van het St. Jo- anna-ziekenhuis te Goes bestaan plannen om het bestaande zieken huis te Goes geleidelijk aan te ver vangen door een geheel nieuw ge bouw. De uitvoering zal geschie den in fases en in totaal ongeveer 25 jaar in beslag nemen. De schets- plannen voor de eerste fase, een groot nieuw beddenhuis, wachten momenteel op de rijksgoedkeu ring. (.Advertentie) passeerd is komt hij allereerst in de grote wachthal. Als men doorloopt stuit men op een aparte vleugel die bestemd is voor de dienst volksgezondheid (pro vinciaal), waar tezijnertijd ook sport- keuringeu, inentingen e.d. zullen plaats vinden. In het eigenlijke wijkgebouw bevinden zich een weeg- en meetruimte, een dok ters- en onderzoekkamer, boxen voor de afdeling zuigelingenzorg en kleedboxen voor andere keuringen. Voorts beschikt het gebouw over ka mers voor een psycholoog en een psy chiater, waartussen een kinderspeel- ruimte voor de observatie van de kleu ters met daarbij nog een extra wacht ruimte. De wijkzusters beschikken over een eigen kamer en ontvangruimte. Een ga rage en een magazijn completeren dit grootste gebouw op medisch gebied, dat de Scheldestad bezit. Heuglijke dagen dus voor het Vlissing se Wit-Gele Kruis, die nog vergroot wer den door het onlangs passeren van de eerste duizend leden. Opzichter Piet van de Ven voor „zijn bouwwerk, het gloednieuwe Wit-Gele §|11| Kruis-wijkgebouw aan de Irislaan te Vlissingen. (Advertentie) (Advertentie) De zusters van het ziekenhuis St. Joanna te Goes hebben gister middag in het verpleegstershuis gerecipieerd i.v.m. het 125-jarig bestaan van de congregatie waar toe de zusters behoren, namelijk die van de Liefdezusters van de H. Carolus Borromeus „Onder de Bogen" te Maastricht. I Het moet voor de zieken in en de be- zoekers aan het ziekenhuis gistermiddag I vreemd geweest zijn geen enkele zuster j in het ziekenhuis aan te treffen. Voor deze bijzondere gelegenheid waren na melijk alle diensten overgenomen door lekekrachten De zusters, 36 in getal en met Moeder Dominicus aan het hoofd bevonden zich zonder uitzondering in het verpleegstershuis om daar ruim twee uur lang gefeliciteerd te worden door de vele personen, die de zusters een warm hart toedragen. Onder de belangstellen- i den zagen we o-a. bestuursleden van het St -Joanna-ziekenhuis, een deputatie van I het gasthuis te Goes, een afvaardiging van de congregatie van de zusters te Et- ten met aan het hoofd Moeder Maria, doktoren, specialisten, ziekenhuisperso neel, oud-verpleegsters, de heer J. Bos sr., oud-voorzitter van het bestuur van St.-Joanna, vertegenwoordig' - s van ka tholieke organisaties, enkele paters van de H. H. Harten van de katholieke h.b.s. en yele oud-patiënten van het zieken huis. De receptie kreeg een bijzonder zonnig karakter door het feit, dat de gunstige weersomstandigheden het toelieten dat de ruime tuin van het verpleegsters huis voor de gasten kon worden open gesteld. Gisteravond tegen half acht heeft de Koninklijke harmonie Euphonia de zus ters een serenade gebracht. Morgenavond zullen de zusters kunnen genieten van een uitvoering door leer lingen van de Zeeuwse Katholieke Koor school uit Goes. Zoals reeds in het kort bericht, zal de heer D. W. Lindenbergh uit 's-Heer Arendskerke. voorzitter van de coöpe ratieve boerenleenbank „Goes", mor gen als zodanig aftreden. Hij is regle mentair niet meer herkiesbaar. Hij was een van de oprichters van de coöpera tieve boerenleenbank in 1916. Sedert dien is hij steeds voorzitter geweest. Hij is bovendien al lange tijd voorzitter van de landelijke Raad van Toezicht van de Raiffeisenbank te Utrecht. De heer Lindenbergh, die nu 78 jaar is, heeft zich in 1906 als boer in 's-Heer Arendskerke gevestigd. Twaalf jaar ge leden heeft hij zijn ruim 40 ha groot be drijf aan de zorgen van zijn zoon toe vertrouwd. In 1912 was de heer Lindenbergh een van de oprichters van de keuringsdienst voor de gewassen te velde van de Z.L.M. Hieruit zijn verschillende func ties bij de Z.L.M. voortgevloeid. Na mens de Z.L.M. heeft hij o.m. zitting gehad in de Raad van Bestuur van de Provinciale Zeeuwse Electriciteitsmaat- schappij. In 1930 werd de heer Lindenbergh aangezocht om als vertegenwoordiger op te treden voor de tarwewet in de provincie Zeeland, op de Zuid-Hollandse eilanden en in west-Brabant. Hieruit vloeide o.m. voort zijn benoeming tot provinciale voedselcommissaris voor Zeeland. Ook plaatselijk heeft de heer Linden bergh een grote activiteit in het ver enigingsleven ten toon gespreid. (Advertentie) JAWA* /wtAuaufe*u---. (eft dacó VtMi- ft. m$?) De Hoge Autoriteit van de Euro pese Gemeenschap voor Kolen en Staal heeft thans definitief mach tiging verleend voor de bouw van een groot staalbedrijf in Vlaan deren. De fabriek, een gezamen lijke onderneming van Belgische, Luxemburgse en Franse bedrijven, zal volgens de plannen Worden ge vestigd in Zelzate aan het kanaal Gent-Terneuzen. Zoals wij eerder meldden, hebben de Middelburgse en de Vlissingse commis sies voor de stedensportontmoeting be sloten, het aanvankelijk uitgegeven ontwerp-programma te wijzigen. Het definitieve programma voor de sportweek, die wordt gehouden van 19 tot en met 26 mei ziet er nu als volgt uit: Zaterdag 19 mei: 's middags 2 uur start de estafetteloop vanaf het stad huis Middelburg; 2.30 défilé van de sportverenigingen uit beide gemeenten; 3.30 officiële opening van de sportweek door de burgemeester van Middelburg en Vlissingen. Op de velden aan de Irislaan handbalwedstrijden voor dames en herenteams en een korfbalwedstrijd tussen de Vedo-Swift junioren en seni oren; 6.30 gymnastiekwedstrijden in het gymnastieklokaal van de Jacob Cats- school. Eveneens om 6.30 op het veld Irislaan een juniorenwedstrijd B Vlis- singen-Middelburg; 7.15 veteranenvoet- balwedstrijd en op dezelfde tijd aan de Baskenburgseweg een hockeywedstrijd. Maandag 21 mei: In het Scheldekwar- tier om 7.00 tafeltennis en om 7.30 dam- en schaakwedstrijden. Dinsdag 22 mei: Scheldekwartier 7.00 biljartwedstrijden. Woensdag 23 mei: 7.00 op de sintel- baan atletiekwedstrijden en eveneens om 7.00 op het veld Irislaan voetbalwed strijd zomeravondelftallen. In de ten nisparken ,,De Nolle" en „Zwanenburg" zelfde tijd tenniswedstrijden. Donderdag 24 mei: Op het Bonedijke- plein om 7.00 judowedstrijden en op het terrein Baskenburgseweg volleybalwed strijden. die bij slechtt weer plaats zul len vinden in de Jacob Catsschool. Verder eveneens op het Bonedijkplein een microkorfbalwedstrijd Vedo-Swift. Vrijdag 25 mei: om 7.30 een oriënta- tierit en om 8.00 in het Strandhotel bridgewedstrijden. Zaterdag 26 mei: te 2.00 een zeehen- gelwedstrijd, 6.30 een jeugdvoetbalwed strijd en tenslotte te 8,00 in het Schelde kwartier de sluitingsavond. De nieuwe onderneming het Side- mar-project is bedoeld om in een eerste stadium 1.500.000 ton ruw staal te produceren ep zal een volledige instal latie voor ertsbéreiding, twee hoogovens met grote capaciteit, een staalgieterij met drie konvertors, een warmbreed- bandwalserij en een tandem-koudband- walserij omvatten. De nieuwe maat schappij zal starten met een maatschap pelijk kapitaal van negen miljard Bel gische frank. De bij het Sidemar-project betrokken bedrijven zijn: Arbed. Cockerill- Ougree, S. A.Forges de la Providence en drie grote holdingmaatschappijen de Société Veneraal, Confinindus en de compagnie de Participations. Eind 1961 bracht de Hoge Autoriteit reeds een gunstig advies uit over de technisch-economische aspecten van het project. Thans is de goedkeuring ge hecht aan de investeringen, die het project met zich meebrengt en is' de Hoge Autoriteit van oordeel, dat de nieuwe onderneming geen overheersende positie op de markt van de platte staal- produktie zal innemen. Door dit advies is de definitieve beslissing over het project weer een stap naderbij gekomen. De hoge autoriteit hechtte overigens groot belang aan het project, dat in totaal ongeveer 20 miljard frank aan investeringen met zich zal meebrengen en werkgelegenheid voor 5.000 arbeiders zal betekenen, omdat het de eerste keer is. dat ondernemingen uit de verschil lende landen van de gemeenschap tot de gemeenschappelijke oprichting van een nieuw bedrijf zouden overgaan. In België zelf is het project het onder werp van strijd geweest tussen Wallonië en Vlaanderen. Van Waalse zijde ziet men de stichting van een staalbedrijf in Vlaanderen als een verdere tenachter stelling bij de economische ontwikkeling. v melkhandelaar! jr W. VAN DER STEEN (Van onze verslaggever) /OOR het front van opleidingsdetachementen, territoriale eenheden en parate strijdkrachten, gezamenlijk met vaandels en standaar den de koninklijke landmacht vertegenwoordigend, heeft de bevel hebber der landstrijdkrachten, luitenant-generaal G. J. Lefèvre de Montigny donderdagmorgen op de Parade van de koninklijke mili taire academie te Breda afscheid genomen van de landmacht. Als achttienjarige cadet zette hij drieënveertig jaar geleden de eerste schreden op het academie-terrein, waar hem gisteren hulde en dank is gebracht voor de wijze, waarop hij zijn verantwoordelijke functie de laatste vier en een half jaar heeft waargenomen. Per 1 mei is luitenant-generaal Lefèvre de Montigny, die deze morgen tevens is benoemd tot adjudant in buitengewone dienst van h.m. de koningin, voorzitter van het comité verenigde chefs van staven, een coördi nerende en adviserende functie in de top van de krijgsmacht-pira mide. Als bevelhebber der landstrijdkrachten is de plaatsvervangend chef generale staf, luitenant-generaal A. V. van den Wall Bake, tot zijn opvolger benoemd. Luitenant-generaal C. J. Valk, de Nederlandse Territoriale Bevelhebber, heeft de scheidende generaal j_.jfèvre namens de landmacht een commando- vlag aangeboden, hij deed dat an het slot van een hartelijke toespraak, waar in hij benadrukte hoe groot 't vertrouwen Is geweest, dat de opperste landmacht- chef in krijgsmachtkringen stee:'3 heeft genoten. „Het is niet aan ons te beoor delen hoe u hebt geleid, wèl hebben we Uw leiding dankbaar aanvaard". De toespraak van generaal Valk sloot aan op de verrassende mededeling van luitenant-generaal H. Schaper, chef van het militaire huis van H. M. de Konin gin, dat generaal Lefèvre tot adjudant in buitengewone dienst was benoemd. Nadat hem de nestels, behorend bij deze onderscheiding, overhandigd waren maakte generaal Valk gewag van een „groot moment", waarmee de land macht de scheidende chef gaarne wilde gelukwensen. „Toen u als jongen voor het eerst onder de academiepoort door liep moet u zich hebben afgevraagd wat het woord „Henricus" betekent, dat in de muur gebéiteld is. Nu zult u die be tekenis: Henricus, graaf van Nassau, driehonderdvijftig jaar geleden kapitein- generaal van de strijdkrachten, nooit meer kunnen vergeten.-U kunt hier staan met opgeheven hoofd". De scheidende generaal begon we derwoord met dank voor het cadeau, dat op zijn eigen verzoek besch< 4den was gehouden, en zei dat het hem zou blij ven herinneren aan een gelukkige tijd. Over de afscheidsbijeenkomst zo1* i,af hij te kennen de manier, waarop deze ten slotte gearrangeerd was bijzonder op prijs te stellen „Weinig vermoedde ik na drieënveertig jaar opnieuw dit voorplein te betreden om afscheid te nemen vp- de koninklijke landmacht, die zo'n grote plaats in mijn hart heeft ingenomen. Het feit dat dit op de academie gebeurt maakt deze dag alleen al een mooie voor mij. Iemand die me goed kent moet daartoe het initiatief genomen hébben. Het is me bekend dat er andere plan nen voor dit afscheid bestonden en dat die al in een zeker stadium van voorbe reiding waren. Ik waardeer dat, maar toch lenen de tijdsomstandigheden zich niet tot groot ceremonieel. Hopelijk kunt u mijn mening billijken". Generaal Lefèvre zei verder zeer ge troffen te zijn door de sfeer van het af scheid, dankte voor de hein ten de-1 e- vallen onderscheiding, waarin hij waar dering voor de gehele landmacht zei te zien en zei tenslotte dankbaar te zijn voor het in hem gestelde vertrou -n en het feit dat men hem waardig heeft ge keurd de strijdkrachten aldus te dienen Nadat het Wilhelmus was gespec'I en de gewapende onderdelen het geweer gepresenteerd hadden hield de vertrek kende generaal met zijn broer, de kolo nel der artillerie L. H. Lefèvre de Mon tigny die als paradocommandant op trad, een laatste korte inspectie. Met het uittreden van de vaandel^roèp, groep, waarin de academie, de school reserve-officieren infanterie, de regimen ten Grenadiers, Jagers, Prinses Irene, Stoottroepen, Johan Willem Friso, Lim burgse Jagers, Oranje Gelderland, Menno van Coehoorn, Chassé, van Heutsz, korps Commandotroepen, Genie, Huzaren van Boreel. Prins Alexander, Van Sytzama en de Koninklijke Marechaussee met vaandel of standaard vertegen oordigd waren, werd het officiële gedeelte be sloten. (Advertentie) Een felle brand aan boord van het Li beriaanse tankschip „Olympic Thunder' die gisterenmorgen op 85 mijl noordelijk van IJmuiden uitbrak, na een aanva ring van het Griekse tankschip „Kissa- vos", is pas om zeven uur gisteren avond nagenoeg geblust. De gehele mid scheeps, de brug en de opbouw van de 17.791 ton grote tanker, zijn uitgebrand. De brand is bestreden met de waterka nonnen en brandslangen van zes Neder landse sleepboten. Na de blussing van de brand is de bemanning, die door de Urker vissers boot „Pietertje Marie" was overgeno men, weer aan boord gegaan. Om streeks half negen* hebben vier zeesleep boten de „Olympic Thunder" op sleep touw naar Rotterdam genomen. De Vervoerscommissie van het Eu ropese Parlement heeft de grot - havens van ons Delta-gebied bezoch en kwam, na poolshoogte te hebben genomen in Rotterdam en Amster dam. naar Antwerpen, waar zij een voltallige zitting hield op het raad huis. Was dit een bijzonderheid op zich zelf, aangezien de commissie anders bijeenkomt te Straatsburg of in een van de zetels der Europese Gemeen schappen, het was bovendien merk waardig. omdat uit dit werkbezoek tevens bleek, dat de Europese com missie belangstelling aan de dag leg de voor het vraagstuk van de nieuwe Schelde-Rijn-verbinding. Het Nederlandse commissielid de heer Posthumus onthulde ook, dat er bij deze gelegenheid van gedachten was gewisseld tussen het gemeente bestuur van Antwerpen en Nederland- Eerste- en Tweede-Kamerleden over de nieuwe Schelde-Rijn-verbin ding en de Rijnvaartpremies. Ook de bevaarbaarheid van de Schelde voor schepen van grote ton- nenmaat werd door de commissie on der het oog gezien. De vervoerscommissie heeft nu een rapport opgesteld, dat in het Euro pees parlement zal worden behandeld. Zo komen de nieuwe Schelde-Rijn- verbinding en de bevaarbaarheid van de Westerschelde in de Europese be langstelling te staan. We mogen ho pen, dat -dit haar totstandkoming resp. verbetering in de hand zal wer ken. Er is reeds eerder belangstelling ge toond van de zijde van de Europese Gemeenschappen voor de nieuwe Schelde-Rijn-verbinding. Reeds in '53 is zij op het program gekomen van de Permanente Conferentie van Euro pese Ministers voor Verkeerswezen (die bijna onuitsprekelijke naam) naast 11 andere verkeerswegen die van Europees belang werden ver klaard. Van de zijde van de Vervoerscom missie der Europese Markt is een paar jaar geleden sub rosa te ver staan gegeven, dat desgewenst zou kunnen worden gerekend op een le ning door de Europese Financierings- bank voor de bekostiging der werken. Maar van Nederlandse zijde is geen andere tegemoetkoming betoond dan de bereidheid om met België te on derhandelen en wel op bilaterale ba sis, dus zelfs buiten Benelux-kader. Nu zijn er uit het verleden redenen genoeg om de vraagstukken van de Schelde-Rijn-verbinding rechtstreeks tussen België en Nederland op te lossen. De oude conflictstof, daterend vanaf de scheidingsregeling in 1839. moet niet door inmenging van derde mogendheden uit de weg worden ge ruimd. Dat neemt intussen niet weg dat een goede Schelde-Rijn-verbinding en een even goed mogelijke bevaarbaar heid van de Westerschelde zaken zijn. die niet alleen Nederland en België maar ook andere Europese landen aanbelangen.^En dat nu de Vervoers commissie van het Europese Parle ment naar Antwerpen op verkenning is getrokken is een stap waartegen moeilijk bezwaren vallen in te bren gen. Evenmin zien wij er bezwaren tegen, dat Antwerpen van de gelegen heid heeft geprofiteerd om propagan da te maken voor zijn belangen. Aan een herhaling van toegepaste druk. zoals in het verleden wel eens is voorgekomen, behoeft o.i. hierbij niet te worden gedacht. Het is alleen maar jammer dat de officiële Nederlands- Belgische Onderhandelingscommissies niet in staat zijn geweest o-m beter op te schieten met een ontwerp-ak- koord. Waarom zóu de reislustige Ver voerscommissie van het Europese Parlement ook niet een bezoek aan West-Brabant komen brengen, om zich ervan te vergewissen dat ook hier, i.v.m. het Kreekrakplan belangen van Europese betekenis kunnen wor den behartigd? het eerste legerkorps, luitenant-generaal P. Gips, de kwartiermeester-generaal luitenant-generaal A. L. van den Berge, de commandant ondersteuningsstrijd krachten generaal-majoor J. P. F. Agasi, de inspecteur der opleidingen generaal- majoor C. J. Vermeulen, de inspecteur der infanterie generaal-majoor J. H Hei mei, de inspecteur der cavalerie bri gade-generaal J. R. Schoemaker, de in specteur der artillerie brigade-generaal B. Andringa, de inspecteur der Genie brigade-generaal V. Bernasoo. de inspec teur verbindingsdienst generaal-majoor J. W. E. Mulder, de inspecteur der In tendance, brigade-generaal C. L. de Jong, de inspecteur technische dienst bri gade-generaal ir. L. W. C. Adank, de inspecteur geneeskundige dienst gene raal-majoor dr. H. J van der Giessen, de inspecteur van het vervoerswezen, brigade-generaal M. P. Feith, de waar nemend inspecteur administratie kolonel J. P. de Gilde, de inspecteur militaire juridische dienst brigade-generaal mr. P. J. La Gordt Dillié, de commandant ma rechaussee brigade-generaal O. A. Kaub, de commandant territoriale luchtdoel artillerie brigade-generaal H. van der Vloodt, de inspecteur der militaire mu ziek, kolonel dr. C. L. Walther Boer, de commandant onderafdeling algemene dienst MILVA, luitenant-kolonel M. Ko revaar. de commandant onderafdeling geneeskundige dienst MILVA, luit-nant- kolonel R. C. Kroeze. De naast? familie leden van de vertrekkende generaal, die om elf uur begeleid door gouverneur bri gade-generaal W. C. R. van Reede op de parade verscheen.' woonden het af scheid bij. In het kasteel heeft generaal T fèvre nadien persoonlijk afscheid genomen van zijn ondercommandanten. De generaal Valk haalde er aan de hand van cadet ten-almanakken enkele oude herinnerin gen op. De voormalige chef staf va- de troepenmacht in Suriname, luitenant kolonel der infanterie H. J. Beekers oi namens deze afdeling een origineel Su rinaamse houten schaal aan. Mevr uv/ Lefèvre mocht een halsketting met een klompje Surinaams goud in ontvangst nemen. De gehele afscheidsbijeenkomst ge schiedde in het bijzijn van de recht streeks onder generaal Lefèvre rer~ ^te rende opper- en hoofd-officieren, behal ve de genoemden de commandant van De opleidingssector was vertegenwoor digd door een compagnie cadetten, een compagnie van de koninklijke militaire school en een compagnie school reserve officieren artillerie, gecombineerd met de kaderschool artillerie. De wapens der cavalerie en artillerie waren elk met het trompetterkorps present. Een compagnie van het elfde bataljon infanterie, een batterij van de veertiende afdeling'veld artillerie, een detachement van het 462ste pontonniers-bataljon en de 105de compagnie commandotroepen represen teerden de parate eenheden. Voor de ter ritoriale troepen waren afgevaardigd de 420ste en 421ste compagnie Heutsz. Er was een totale troepensterkte van ngenhonderd man. HET GASFORNUIS DAT AL UW WENSEN VERVULT... Met oventhermostaat, tijdschakel- klok en infrarood-plafondgrill. Ruime oven met glazen venster en verlich ting. 4 Kookbranders en 1 sudder- brander, tevens centrale aansteek- brander. Royale berglade. „MIAMI GRAND LUXE" f 595.-* MIA MI LU X Ef/e(s een voudiger uit voe ring dan „Miami Grand Luxeu) f 495.-* T\e „E.R.V.-Mededelingen" van de ■L' Economische Raad voor Vlaan deren hebben zo pas gewag gemaakt van de plannen voor systematisch overleg in de Nederlands-Belgische grensgebieden met het oog op de har monische ontwikkeling hiervan. In verband hiermee trof ons een bericht uit het noorden van ons land waarin wordt geimeld, dat het Staats- gasbedrijf een contract afsloot met een Duits bedrijf voor de energie voorziening in het Weser-Ems-gebied. Dit contract houdt in, dat het Ne derlandse bedrijf aan het Duitse ge durende 15 jaar jaarlijks 4,5 miljoen kubieke meter gas zal leveren. Enkele Duitse steden bij de Nederlandse grens zullen hiervan profiteren. Dit is een goed voorbeeld van inter regionale samenwerking over de grens heen. Wat aan de Nederlands-Duitse grens kan, moet toch ook kunnen aan de Belgisch-Nederlandse grens. Wij kunnen ons b.v. voorstellen, dat een dergelijke samenwerking en wederzijds dienstbetoon zich ook ontwikkelde langs het kanaal Gent-Terneuzen. Sluiskil kan gas leveren aan Oost- Vlaanderen en de grote elektriciteits centrale van Langerbrugge kan best tevens diensten verrichten voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Men kan der gelijke mogelijkheden zeker wel vin den. Het gaat er om om ze ook te be nutten. Zaak is, dat de Benelux-geest vaardig genoeg is o-m ze na te speu ren en vervolgens de moeilijkheden uit de weg te ruimen, die de onderlinge uitwisseling van diensten over de grens heen nog mochten belemmeren. zijn de andere NESTOR MARTIN modellen! „EUROP" (m. contactgrill en thermost.) 1 374.-* „EUROP" (zonder thermostaat) f 349.-* Alle prijzen inch afdekplaat en braadslede Vraag uitvoerige inlichtingen en folder bij uw vakhandelaar of bij Verkoopkantoor v. Nederland NELL STUTTERHEIM N.V., DEN HAAG POSTBUS 1143, TEL. 986760 (Advertentie) haalt de meeste vlekken uit de meeste stoffen!

de Stem | 1962 | | pagina 5