Moeilijke lini overwinningen van Wijnen en Henk Scholte ORANJEFEESTEN Overal LICHTER Europese anker-kadertitel te Nijmegen PLASTI COLOR Parijs-Brussel laatste voorjaarsklassieker Ajax behaalde niet- verwaehte zege Het parkoers UW HAAR EEN TINT rp* 14 deelnemers met 13 mille ^drogist hééft meer...wéét meer!© Oók Scholte R. van Nederland gaat niet door Ronde van België Peter Post en Wim v. Est onze beste renners Uitslagen 3e ronde Benjica-karavaan naar Nederland L 1 L Tra Gunstiger situatie voor Nederlanders Jcugdschaaklitel DE SPORTTOTO Finale intertoto-competitie Ronde Zuidoosten Jo de Roo nu aan de kop Fortuna (Vl.)-SVV bleef 1-0 Int. voetbal te Clinge Nationale damtitel POLY-CLAIR THUSS ZELF DOEN MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 27 APRIL 1962 (Van een bijzondere verslaggever) „Der August" Tiedtke, de clow neske Duitse toreador in het toer nooi om het Europees kampioen schap anker kader 47-1 te Nijme gen heeft donderdagmiddag wel iswaar zijn doel niet bereikt, maar wèl de show gestolen. Nederlands titelhouder Tini Wijnen fungeerde als doel en hij heeft dit geweten. Als op een pijnbank heeft de Nij- megenaar zijn partij uitgezeten en Tiedtke kende geen medelijden. Elke keer opnieuw als htf het ivoor met zijn zweepslagen geselde of de ballen als een trojka in het gareel over het groene laken reed, ging er een steek door Wijnens hart. Niet alleen omdat de Duitser een steeds grotere dreiging werd en Wijnens voorsprong onrustbarend &lonk, maar ook door zün va-banque-spel, dat voor de kadcrspeler-pur-sang zoveel betekent als landverraad. Toch bleek hij met dit spelletje ver te kunnen komen. Wijnen, die ongeïnspireerd speelde en bovendien nerveus driftig, kan er meer van vertellen, zü het ongaarne. Met series van 24 en 31 in de eerste twee beurten nam Tiedtke al dadelijk afstand (19—55). Ofschoon de oogs4 tel kens wanneer hij aan het biljart kwam bescheiden was, hield hij zijn voorsprong toch vast tot en met de a^.tste beurt (63—96). Wijnen, die daarvoor alleen nog maar in een serie van 29 zich even had doen gelden, vond zijn vorm in de negende beurt. Een goede serie van 60 was het resultaat en daarmee had hij zich voorlopig de beste papieren ver schaft. Weliswaar daalden die door toe doen van Tiedtke èn eigen onmacht wel weer (142—143) na veertien beurten, doch toen hij in drie achtereenvolg»3'9 beurten, met series van respecetieve- lijk 57, 31 en 63 zijn totaal op 294 bracht tegen Tiedtke 166 liep de koers zeer hoog op. De „devaluatie" zou echter inslaan als een bomIn de zeventiende beurt produceerde de Duitser als antwoord op Wijnens 63 een reeks van 52, die hij nadat Wijnen tweemaal achter-~n een schamele punt aan zijn totaal had kunnen toevoegen liet volgen door een serie van 51, daarmee zijn totaal bren gend op 270. En wéér faalde Wijnen, terwijl hij toen nog vier caramboles van de eindstreep verwijderd was! Slechts één wist hij er te pakken: 297. Steeds angstiger werd de Nijmegenaar om het hart, toen Tiedtke weer een kans mocht wagen. Gelukkig voor Wijnen kwamen er dit maal slechts zeven punten uit en dit stemde hem zo hoopvol, dat hij cr ein delijk in kon slagen de partij uit te maken. Tiedtke restte nog de nastoot. Tot het uiterste voerde hij de spanning op, tot deze brak na de achttiende ca rambole. Op 295 vond de Duitser zijn Waterloo en brak tenslotte tóch voor Wijnen nog de zon door. Henk Scholte heeft eveneens vele spanningen moeten doorstaan eer hy de eindstreep had bereikt. Maar toen hij daar neerstreek door de gunst van de arbiter, die zich vertelde, reeds op 299 vond hij er zijn tegenstander, de Oostenrijker Scherz, al. Het begin van de partij vergde reeds veel van Scholtes zenuwen. Toen hij zijn derde beurt afsloot op 15 had Scherz met series van 54 en 40 reeds een totaal van 94. Weliswaar kwam Scholte in de vierde beurt tot een serie van 61, maar De Ronde van Nederland 1962 zal, althans op het vastgestelde tijdstip (10-17 mei) niet doorgaan. Een en ander wegens gebrek aan sponsors. Het evenement uitstellen 5 septem ber zou als eventuele begindatum zijn genoemd zal eventueel zeer moeilijk zijn in verband met renners, die con tractueel elders verplichtingen moeten nakomen. Bovendien is het allerminst zeker, dat de KNWU hiervoor toestem ming zal geven. Reeds geruime tijd was het onzeker, dat de Ronde door zou gaan. De heer Van Oest kreeg te weinig steun. voorlopig was er voor hem maar weinig eer te behalen. Toen Scherz na zijn der tiende beurt werd afgeteld, had hij 188 punten op zijn naam staan, tegen Schol te 110. Een met grote beheersing en be kwaamheid opgebouwde serie van 90 in de dertiende beurt deden de kansen van Scholte ten goede keren, maar hij wist het voordeel niet uit te buiten. De Eindhovenaar raakte al spoedig het juiste spoor op het biljart kwijt en een serie van 53 in de achttiende beurt van Scherz deed donkere wolken boven het hoofd van Scholte samenpakken: 269-215. Tenslotte zou óók voor hem de zon nog doorbreken. Zij het minder stralend dan voor Tini Wijnen. Scherz raakte dc macht over het ivoor kwijt, strompelde moeizaam naar de finish en Scholte profiteerde hiervan, door met series van 28 en 27 tot besluit nog naast hem te komen. De twee overige partijen eindigden in een Belgische overwinning. Schrauwen versloeg, ondanks de handicap dat de partij enkele malen moest worden on derbroken wegens vuil, dat uit een roos ter in bet plafond op het biljart dwar relde, met soms briljant spel zonder moeite de Duitser Rudolph. Boulanger overwon met gaaf spel, waarin een se rie van 147 flonkerde, de Spanjaard Aguilera, die in het spel van zijn tegen stander zoveel inspiratie vond, dat hij zelf tot een reeks van 86 kwam; zijn nederlaag was echter onafwendbaar. Scholte had een nóg langere aanloop tijd nodig, eer hij zijn tegenstander, de Spanjaard Aguilera, kon overvleugelen. Tot en met de 13e beurt ging de Span jaard. die in vier achtereenvolgende se ries totaal 98 punten scoorde, aan de leiding: 139 - 192. Met een serie van 45, waarin hij eindelijk baas over zichzelf en bet ivoor bleef, dichtte Scholte de kloof aanzienlijk om deze in de 15e beurt met een reeks van 55 te overbrug gen. Maar dat niet alleen, hij verwijderde zich daarmee tevens in de goede rich ting van zijn tegenstander, wiens ver weer gebroken was. Series van 23 en 38, beide van goed gehalte, gaven Scholtes opmars naar de eerste over winning luister. (Advertentie) VERVEN MET WAARBORG PIETER SCHOEN VERFCHEMIE Scholte 300 17 55 17.64 Aguilera 206 17 33 12.11 Schrauwen 300 12 97 25.— Rudolph 155 12 66 12,91 Wijnen 300 21 63 14.28 Tiedtke 295 21 52 14.04 Aguilera 168 10 86 16.80 Boulanger 300 10 147 30.— Scherz 300 26 54 11.53 Scholte 300 26 90 11.53 Scherz 158 10 42 15.60 Wijnen 300 10 74 30 De Benfica-karavaan voor de Europese bekerfinale op 2 mei in Amsterdam, zal bestaan uit 15 spe lers, 4 directeuren, 3 clubfunctio narissen en drie andere officials. Men vertrekt zaterdagochtend half negen in een gecharterd KLM- vliegtuig. Het gezelschap zal zijn intrek nemen m een hotel te Wageningen. Als de finale niet behoeft te worden overgespeeld, zal de ploeg daags na de wedstrijd terug keren. Zeven of 8 spelers, gekozen voor de nationale ploeg tegen Brazilië, gaan door naar Rio. De Portugezen brengen zilveren souvenirs mee voor spelers en officials van tegenstander Real Madrid, voor de commissie van de Uefa en voor het bestuur van de KNVB. De voorzitter van Real krijgt een gouden embleem. (Advertentie) een kwaliteits- begrip (Van onze sportredactie) Uit de Franse hoofdstad starten zon dagmorgen 29 april ongeveer tweehon derd renners voor de laatste en grote voorjaarsklassieker Parijs-Brussel. Het behoeft feitelijk geen betoog meer wie de grote favoriet is voor deze wedstrijd. Het is opnieuw Rik van Looy, die de Ronde van België lieeft benut om zich voor te bereiden op de wedstrijd van hoofdstad-tot-hoofdstad. Opnieuw heeft de wereldkampioen zich omringd met een stevige troepenmacht, die bijzonder moeilijk te verslaan zal zijn. In het team van Rik van Looy bevin den zich voor deze wedstrijd Roger Baens, Armand Desmet, Noël Foré, Ray mond Impanis, Jef Plankaert, Roman Clement, Willy Schroeders, Edgard Sor- geloos, Robert van de Cavije, John van Tongerloo enPeter Post. De meeste van deze renners hebben zich in vorm gereden in de Ronde van België. Be vreemdend is en blijft, dat een andere man in vorm, onze bloedeigen Piet van Est, ook voor deze wedstrijd aan de kant wordt gelaten. Het is weliswaar zo, dat ploegleider Guillaume Driessens de Klundertenaar heeft beloofd, dat hij èn in de Giro èn in de Tour zal worden ingezet: het zou de van gezondheid bla kende Piet allerminst schaden wanneer hij deze of gene klassieker zou hebben mogen doen. Guillaume Driessens, die aanvankelijk van Est niet in zijn team wilde hebben (doordat Faema een com binatie heeft aangegaan met het Vlaam- rijwielmerk Flandria is het interes santer als er Vlamingen in de ploeg zit ten), zal vroeg of laat voor zijn gedrag worden betaald. Het neemt overigens niet weg, dat de vermoedelijke winnaar van de klassieker opnieuw een Faema man zal zijn, ofschoon. Doordat talrijke uitstekende Franse renners in de Ronde van Spanje zitten, bestaat de mogelijkheid, dat er ditmaal enkele Nederlanders hun eigen kans mo gen gaan. Bas Maliepaard en Jo de Haan bijvoorbeeld missen enkele van hun be kende Franse meesters. In feite zijn zij nu de mannen in hun team. Hetzelfde geldt voor Jo de Roo, die voor deze wed strijd als de kopman van Helyett mag worden beschouwd, want Jacques An- quetil ontbreekt op de deelnemerslijst. André Cloarec, Pierre Everaert, de on bekende Jean Lejan en Guy Thomans zijn nu met Jo en Dick Groeneweg de representanten van de Franse ploeg. Piet van Hees en Dick Enthoven gaan schuil in de Pelforth-formatie. Vooral de Hoo gerheidense Piet zal na de Ronde van België willen uitblinken. Piet Damen en Jaap Kersten zitten de Libertasgroep, terwijl Wim van Est ook deze klassieker voor de Mann-groep rijdt. Neen, de Nederlanders starten Parijs-Brussel met betere papieren dan in de andere voorjaarsklassiekers, of schoon het opnieuw moeilijk zal zijn tot een goed resultaat te komen. want. de faam gaat Faema weer vooruit. De uitslagen uit dc zesde ronde van het toernooi om het Nederlands jeugd kampioenschap schaken luiden: Kort-Zuidema 0-1, Verreck-Duitser- maat (afgebroken); Geerdink-Schepel (agebroken); Greben-Ree 1-0, de Groot van Baarle 1-0, de Schipper-Simon 1-0, Riemersma-Frederiks 0-1. In Nijmegen wordt hevige strijd ge voerd op het Europees kampioenschap anker-kader 47-1. /fier zien we de Spaanse deelnemer 'Aquilera bezig in zijn partij tegen de Fransman Galmiche (Advertentie) Aan prijzengeld in de toto van maan dag 23 april j.l. was een bedrag van ƒ267.815 (hierbij inbegrepen de ƒ31.286,41 die van de toto van zondag 15 april rest ten) beschikbaar. Aangezien er voor de eerste prijs ten bedrage van ƒ147.298 geen gegadigden waren er was geen enkele melding van 13 punten werd dit be- drag bij dat van de tweede prijs ƒ80.344) gevoegd, die nu dus een totaal van 227.642 omvat. Voor deze prijs meldden zich 14 deel nemers met één fout, waarvan een met twee goed ingevulde kolommen. Per ko lom zal hun een nettobedrag van circa 12.895 worden uitgekeerd. Er kwamen maar liefst 1250 meldingen binnen voor de extraprijs van de vijf ge lijke spelen ad 40.172. Twaalf deelne mers hadden zelfs twee wedstrijdseries juist voorspeld. Het per kolom uit te betalen bedrag bedraagt hier circa ƒ31. (Advertentie) Ajax heeft de intertoto-compe titie 1961-1962 gewonnen. In de fi nale versloegen de Ajacieden don derdagavond in het Olympisch sta dion te Amsterdam voor 50.000 toe schouwers Feyenoord met 4-2. De ruststand van deze door scheids rechter Martens geleide ontmoeting was 2-2. De doelpunten werden gescoord door Cees Groot (12e en 90e minuut), Henk Groot (15c en 64e minuut) voor Ajax, en door Bouwmeester O 3e minuut) en van der Gijp (44e minuut) voor Feijen- oord. Volkomen verdiend nam Ajax door een gerichte kopbal van middenvoor Cees Groot in de 12e minuut de leiding. Het Amsterdamse legioen mocht maar kort juichen, want amper een minuut later was het Frans Bouwmeester, die een goede pass van Coen Moulijn hard cn laag inknalde (1-1). Ajax bleef echter sterker. In de 15e minuut drukte Henk Groot dat opnieuw uit in een doelpunt. Een klassieke throughpass van Swart bracht de Zaankanter alleen voor Eddy Pieters Graafland, die op het schot dat volgde geen enkel verweer had (2-1). Ajax scheen te hoog te hebben gegre pen. Het tempo zakte en langzaam maar heel zeker heroverden Bcnnaars en Kreyermaat liet middenveld: steeds ge vaarlijker werd de Feijenoord-voorhoede. In de 40e minuut bracht de lat nog PETER POST Grote klasse De Ronde van België is geëin digd met een complete triomf voor de equipe van Rik van Looy. De wereldkampioen en zijn ploegge noten legden beslag op de ereplaat sen in het eindklassement (Fore eerste, Peter Post tweede en van Tongerloo derde) en wonnen te vens het ploegenklassement en het puntenklassement (Van Looy). De basis hiervoor werd gelegd in de ploegentijdrit, donderdagmorgen verre den. Noêl Fore ontnam daarin de dap pere Henri de Wolf zijn leiderstricot en toen aan het begin van het tweede ge deelte van de laatste etappe de balans werd opgemaakt, bleven alle sleutelposi ties in handen van Rik van Looy c.s. De rit van Oostende naar Brussel kon daarin geen verandering meer brengen. De mannen van Faema-sportbestuurder Guillaume Driessens controleerden de strijd volkomen en slechts in de laatste kilometers mocht Frans Schoubben er alleen tussenuit trekken. Aan de eind streep in Brussel bedroeg de voorsprong van Schoubben echter nog geen tien se conden, zodat de posities aan de top van het klassement geheel ongewijzigd ble ven. Dat betekende dus een tweede plaats in de eindrangschikking voor Peter Post, die daarmee na zijn zege in de Ronde van Duitsland opnieuw een voortreffe lijke prestatie leverde. Eindklassement: 1 Noël Fore 21.21.12; 2 Peter Post 21.21.31; 3 van Tongerloo 21.22.06; 4 Rik van Looy 21.22.07; 5 Ar mand Desmet 21.22.08; 6 Jos Planckaert 21.22.26; 7 Edgar Sorgeloos 21.22.31; 8 Frans De Mulder 21.22.55; 9 Roger Baens 21.23.00; 10 Jean Baptitse Claes 21.23.05; 19 Wim van Est 21.24.57; 34 Dick Ent- hoven 21.28.02; 39 Jaap Kersten 21.39.42; 46 Piet Damen 21.36.37. De ploeg van Rik van Looy won het ploegenklassement vóór de equipe van Jean Baptiste Claes. Door een zege in de tweede etappe heeft Jo de Roo donderdag de lei ding overgenomen in het algemeen klassement van de Ronde van het Zuidoosten voor professionals. De Roo legde de 200 km van Saint- Tropez naar Aix en Provence af in 5 uur 27 minuten en 52 seconden. De Fransen Raymond Pouildor, Raymond Mastrotto, Georges Groussard en Claude Colette legden in dezelfde tijd als de winnaar beslag op de volgende vier plaatsen. Zes de werd Jean Claude Lebaube (Fr.) in 5.29.10. Algemeen klassement; 1 Jo de Roo 9.09. 07; 2 Raymond Poulidor z.t.; 3 Raymond Mastrotto z.t.; 4 Georges Groussard z.t.; 5 Claude Coletto z.t.; 6 Jean-Claude Le baube 9.11.05. redding, toen Bergholtz onverwacht in- kogelde. Nog geen minuut voordat ar biter Martens de rust wilde aankondigen, kwam de gelijkmaker toch. Een voorzet van rechtsbuiten Bergholtz werd jam merlijk gemist. Bijna op de doellijn kreeg Cor van der Gijp dc bal voor de voeten; de Feijenoord-middenvoor kon eenvoudig niet meer missen (2-2). Het derde Ajax-doelpunt kwam in de 64e minuut. Opnieuw vormde een prach tige dieptepass er de inleiding van. Voor de derde maal kwam Henk Groot vrij voor Pieters Graafland en nu maakte de snelle Ajax-rechtsbinnen geen fout; on barmhartig schoot hij de bal in (3-2). Vergeefs poogde Feijenoord de balans opnieuw in evenwicht te brengen. Ver der dan een verraderlijke kopbal van „Pummy" Bergholtz kwamen de Rotter dammers echter niet. Alle verwoede po gingen van de Feijenoordaanvallers ten spijt. Het werd zelfs nog 4-2. Daarvoor zorgde in de 90e minuut Cees Groot, door hard en laag in te schieten. De competitiewedstrijd Fortuna Vlaar- dingen-SVV voor de eerste divisie A, op 26 februari 9 minuten voor het einde gestaakt, is door Fortuna met 10 ge wonnen. In de laatste negen minuten, die donderdag werden uitgespeeld, werd er namelijk niet meer gescoord. Op 1 mei a.s. zal er op het gemeen telijk sportterrein een internationale voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen de v.v. Clinge en Binst Sport uit de Brusselse agglomeratie. Deze Brusselse club behaalde in het Corporatief voet bal in het seizoen 1961-62 het kampioen schap. Na de wedstrijd zal feest gevierd worden in het clublokaal. De kosten zullen gedragen worden door Binst Sports. De wedstrijd vangt aan om vijf uur. De uitslagen uit de achtste en negende ronde van het toernooi om het Neder lands kampioenschap dammen, die don derdag in Apeldoorn werden gehouden, luiden Achtste ronde: Van Silfhout-Noorman 1-1 Van Prooyen-Bom 2-0 Bakhuizen- De Jong 0-2 J. H. Beeke-Holstvoogd 1-1 Drenth-Van Dijk 1-1. Negende ronde: Van Dijk-Van Silf- hout 2-0 Holstvoogd-W. C. Beeke 2-0 De Jong-J. H. Beeke l-l Bom-Bakhuizen 1-1 Noorman-Van Prooyen 1-1. De stand 1 De Jong 12 uit 8, 2 en 3 J. H. Beeke en Holstvoogd beiden 10 uit 8, 4 Van Dijk 10 uit 9, 5 en 6 Bom en W. C. Beeke 9 uit 8, 7 Van Prooyen 8 uit 8, 8 Drenth 7 uit 8, 9 Van Silfhout 6 uit 9. 10 Bakhuizen 6 uit 7, 11 Noorman 3 uit 8. JO DE ROO Onder schijnwerper PIET VAN HEES meer succes in klassieker? Het parkoers heeft een lengte van 289 kilometer. Tussen Parijs en s-Gra- venbrakel, in België, gaat het in rechte lijn tussen de twee hoofdsteden. De belangrijkste moeilijkheden zullen zich voordoen tussen 's-Gravenbrakel en Brussel, dat wil zeggen in de laatste vijftig kilometer, waar het terrein heuvelachtig is en de wegen dikwijls zeer slecht zijn. De hellingen volgen elkaar snel op. Le Marouset (onmid dellijk na 's-Gravenbrakel)Ronquiè- res, Le Mont St.. Roch bij NijvelEigen- brakel, Mont St. Pont, Alsemberg en Linkebeek, deze laatste op 8 kilometer van de eindstreep in het Ter Kameren- bos te Brussel, waar de renners een rondrit maken van 2 kilometer. De finish wordt daar dus twee keer ge passeerd. r BP//CCPI J BAARLAND 13.00 uur: Verenigingsgebouw: film en traktatie voor schooljeugd. 14.30 uur: Dorpsplein: kinderspelen. 15.30 uur; Volksspelen. 19.00-20.00 uur: Concert muziekvereni ging Prinses Juliana. 20.00 uur: Verenigingsgebouw: film- en variété-avond. BORSSELE 10.00 uur: Poppenkast schooljeugd. 13.00 uur: Muzikale rondgang OKK. 13.45 uur: Kinderspelen. 14.30 uur: Puzzelrit fietsers. 16.00 uur: Puzzelrit gemotoriseerde voer tuigen. 19.00 uur: Concert accordeonvereniging. 20.00 uur: Uitvoering OKK. 20.45 uur: Prijsuitreiking puzzelritten. 21.00 uur: Dansen. 'S-GRAVENPOLDER 9.00 uur: Samenkomst schoolkinderen en toespraak burgemeester Jan sen. Daarna tekenwedstrijd voor de jeugd, 's Middags kin- der- en volksspelen. IiANSWEERT Zaterdag 28 april: 15.00 uur: Zeelandia: Filmprogramma schooljeugd. 20.00 uur: Kaj Munk: Teenager-Oranje feest met bal. Maandag 30 april: 9.00 uur: Rondgang drumband Schelde- galm. 9.15 uur: Vlag hijsen op Dorpsplein. 10.30 uur: Kaj Munk: Bijeenkomst leden Oranjevereniging. 15.00 uur: Dorpsplein: Kinder- cn volks spelen. 17.00 uur: Muziektent; Concert Schelde- galm. 20.30 uur: Mars Scheldegalm cn lampion optocht. 21.30 uur: Feestconcert Polyhymnia met Oranjebal in Zeelandia. S-HEERENHOEK 9,00 uur: H. Mis voor schoolkinderen. Daarna aubade voor gemeente huis. Vervolgens overdracht gift t.b.v. kleuterschool. 14.00 uur: Rondgang fanfare en kinder optocht. 15.00 uur: Gekostumeerde voetbalwed strijd. 15.30 uur: Film voor jeugd. 21.00 uur: Lampionoptocht voor jeugd. S HEER ARENDSKERKE 13.30 uur: Zanghulde schooljeugd voor gemeentehuis. 14.00 uur: Kinderspelen op sportterrein. 15.30 uur: Idem voor jeugd van 13-15 jr. 19.30 uur: Concert Excelsior bij open bare school, waarna feestavond aldaar. HEINKENSZAND 8.00 uur: H. Mis in parochiekerk. 9.00 uur: Opening feestdag op Vijver plein. 9.30 uur: Miarionettentheater voor jeugd en kinderspelen. 13.30 uur: Rondgang harmonie Euterpe, waarna volksspelen. 19.30 uur: Volkszang m.m.v. Euterpe. 20.00 uur: Marionettentheater voor vol wassenen. Braderie. KAPELLE 9.00 uur: Aubade voor gemeentehuis. 13.30 uur: Optocht, waarna volksspelen voor de jeugd. 19.30 uur: Cabaret in veiling. KLOETINGE 9.00 uur: Gemeentelijk verenigingsge bouw: kindervoorstellingen. 14.00 uur: Kerkplein: handboogschieting De Batavieren. KRUININGEN 8.45 uur: Muzikale rondgang EMM. 9.15 uur: Kinderaubade. 9.45 uur: Interkerkelijke bijeenkomst in herv. kerk. 10.00 uur: Films voor schooljeugd. 11.00 uur: Alg. verg. buurtverenigingen. 13.00 uur: Knobbelspel schooljeugd. 14.30 uur: Handbalwedstr. op Markt. 15.00 uur: Volksspelen. 17.30 uur: Gezamenlijke koffiemaaltijd in Dorpshuis. 19.30 uur: Populair concert (Markt). 21.00 uur: Gekostum. lampionoptocht. 21.30 uur: Dansen in Dorpshuis. LEWEDORP 's Ochtends: Attracties voor kinderen. 13.00 uur: Kinderoptocht. 14.00 uur: Wielrennen, waarna volksspe len. MIDDELBURG 8.00 uur: Markt: Vlag hijsen/ In morgenuren: Oranje-Slab- bejansspel met, o.m. handicap wedstrijd voor bromfietsers. Van 12.00 tot 13.00 uur carillonspel, waar na ballonnenwedstrijd padvin ders op Markt, 's Middags: op tocht gymnasten en fietsop- tocht. Op verschillende plaat sen in de stad: wagenspelen. 20.00 uur: Markt concert Middelburgs muziekkorps. Buitenhof: caba ret Jeugdraad. 21.00 uur: Markt: Taptoe, waarna open luchtbal. VLISSINGEN 9.30 uur Kinderaubade Oude Markt. 11.15 uur: Herdenkingsbijeenkomst St.-Jacobskerk. 11.30 uur: Oude Markt: ringsteken. Sin gel: rolschaatswedstrijden. 14.00 uur: Optocht imitatie - trouwstoet Kon. Paar. Daarna ontvangst door b. en w. in Brittannia. 16.14 uur: Hogeweg: Rolschaatsshow. 19.30 uur: Oude Markt: Openluchtbal en amateurparade. 20.30 uur: Lampionoptocht. 23.00 uur: Parklaan: Ontsteking vreug devuur. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND 9.30 uur: Kinderoptocht vanaf openbare school. Aubade aan burge- ge- Rondgang door kinderen in beide meester, meente. 11.00 uur: Traktatie scholen. 's Avonds: Concert in muziektent op kerkplein door ONDA en zang vereniging. RILLAND-BATH 9.30 uur: Aubade schoolkinderen, waar- ,non na rondgang door dorp. 10.30 uur: Interkerkelijke herdenkings- ,ooa dienst in Ned. herv. kerk. 13.30 uur: Voetbalwedstrijd r.-k. school- school met de Bijbel. 14.30 uur: Gekostumeerde voetbalwed strijd. 19.00 uur: Dorpshuis Oranjebal. OOST- en WEST-SOUBURG 8.00 uur: Rondgang door harmonie Vlijt en Volharding. 13.30 uur: Aubade voor gemeentehuis. 14.00 uur: Kinderspelen op sportterrein. GOES 9.20 uur: Toespraak burgemeester. 9.25 uur: Kinderaubade. 9.30-12.00 uur: Poppenkastvoorstellingen voor kleuters. 10.00 uur: Veiling: Films voor de school jeugd. gymnastiekverenigingen 14.00-18.00 uur: Sportdemonstraties. 19.30 uur: Muzikale show Euphonia. 20.30 uur: Operettemuziek op de Markt. Lampionoptochten naar de Markt. 21.30 uur: Onderlinge wedstrijden teen agerbands. 22.30 uur: Polonaise met Bengaals vuur 22.50 uur: Bal-champêtre. YERSEKE 9.00 uur: Mars muziekver. Mozart. i4 n2uur: Kinderspelen op sportterrein. 14.00 uur: Puzzelrit fietsers en brom fietsers. 14.30 uur: Volksspelen op Kerkplein. 19.30 uur: Handbal en microkorfbal wed strijden op parkeerterrein Ou de Torenstraat. 20.30 uur: Concert Mozart en Tovido. ZIERIKZEE 8.30 uur: Vlag hijsen. Afvuren 25 sa luutschoten. 9.00 uur: Oplaten van postduiven. 9-30 uiir: Interkerkelijke bijeenkomst. 11.00 uur: Kinderspelen en volksdansen op Havenplein. 14.00 uur: Rondgang harmonie Kunst en Eer en gymnastiekverenigin gen. 15.00 uur: Kinderspelen op sportpark; opdrachtrit voor auto's. 17.00 uur: Oranjeconcert Grote Kerk van organist Simon C. Jansen cn celliste mevr. Jansen uit Am sterdam. 19.00 uur: Rondgang Kunst en Eer. 19.30 uur: Show van rollerballetclub Luc ky Rolling. 10.45 uur: Vuurwerk aan Nieuwe Haven. 11.30 uur: Sluiting met Wilhelmus. (Advertentie) TUBE 2.65 MIDDELBURG, 25 april Sla Export 17.90-2<?.20 Sla I 14-25 Sla C 14-18 An dijvie 96-1.08 Prei 51-85 Witlof 61-76 Bloemkool a 6 per kist 71-94, a 8 per kist 54-82 a 10 per kist 35-39 a 12 per kist 23-38 Komkommer 60/75 stuks 42- 44 50/60 stuks 37-43 40/50 stuks 31-33 30/35 stuks 24-25 Komkommer krom kg 66-77 Rabarber 10-18 Radijs 17-26 Spi nazie 71-1.02. WAALWIJK, 24 april 1962. De bedrijvigheid in de schoenindus trie is over het algemeen kalm te noe men, om niet van zeer kalm te spre ken. Het slechte weer van de laatste maanden heeft de winkelverkoop zoda nig afgeremd, dat de winkeliers prak tisch geen orders hebben geplaatst en de schoenfabrikanten noodgedwongen reeds vroegtijdig aan de najaarscollec ties hebben moeten beginnen. Het beste werken nog de fabrikanten van herenschoenen. Hopelijk heeft het mooie Paasweer het publiek tot kopen gestimuleerd, zo dat er weer wat meer bedrijvigheid in de schoenindustrie komt. Ook voor de reparateurs is het een kalme tijd geweest maar dat zal wel veranderen als het mooie weer wat meer tot uitgaan zal lokken. Vanzelfsprekend heeft de kalme gang van zaken in de schoenindustrie zijn terugslag op de bedrijvigheid in de le derindustrie en kan men daar het werk nu ook wel aan. De huidenmarkt blijft echter vrijwel stabiel. Voor overzeese huiden blijven de prijzen standhoudend, doch voor Eu ropese huiden is de tendens wat zwak ker en moesten de prijzen een kleine veer laten, waarbij de lichtere soorten het meest moesten toegeven. Daartegen stegen de prijzen van de plantaardige looistoffen en is het niet onmogelijk dat deze nog verder zullen optrekken. Al met al wordt het er voor de schoen- en leerindustrie niet gemakke lijker op. De hoge lonen en kosten, ge voegd bij de revaluatie van de gulden maken de export steeds moeilijker en geven bepaalde landen de mogelijkheid hier een grotere markt te veroveren. Konstanz 328 (+5), Rheinfelden 289 11), Ottenheim 374 18), Straatsburg 318 10), Maxau 507, Plochingen 142 (-3), Mannheim 363 (-1), Steinbach 171 (-10), Mainz 356 (-1), Bingen 256 (-1), Kaub 284 (-1), Trier 236 (-9), Koblenz 306 (-3), Keulen 306 (-5), Ruhrort 510 (-14), Lobith 1145 (-12), Nijmegen 931 (-13), Arnhem 935 (-13), Eefde IJssel 479 (-15), Deventer 384 (-4), Monsin 5550 (onv.), Visé 5047 (-3), Borgharen 4035 (-2), Belfeld 1228 (+25), Grave beneden de sluis 541 18).

de Stem | 1962 | | pagina 13