Dongense band voor radio Minter en Hinter en de zwiergeit V/er dode Circusartiest Joe Andy na jaren voor camera's <2.o^eze^d Luister naar Terugblik Staatsfondsen auw POLYESTER In prijs omlaag Gerard Hengeveld in Rendez-vous Radioprogramma 's BARUNEN Stem-feuilleton Televisieprogramma B^URS VAN AMSTERDAM Prolongatiekoers hoger In de griep-greep bent U lusteloos maar beslist niet machteloos neem direct Rheumin DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 26 APRIL 1962 (Advertentie) Agfa is de enige die alle geluidsbanden uitsluitend van voorgerekt, soepel en toch sterk polyester maakt. Agfa Magnetoon is nu ook dt goedkoopste polyesterband. Joe Andy, soms ook wel Jose Andy ge noemd, heeft jarenlang niet voor de televisiecamera's gestaan. Nu gaat het opeens razendsnel. Vanavond in het pro gramma Piste van de KRO, morgen avond in een van de kleinere rollen In de omlijsting van AVRO's tv-spel „De komiek". Hy is er niet erg van onder steboven want Joe Andy (een geboren en getogen Nederlander) heeft in zijn artistieke loopbaan al heel wat meege maakt). Geboren in Rhenen verbaasde hij al vroeg familie en vriend door op zijn fietsje-met-een-wiel door het dorp te rijden om o.a. de boodschappen voor moeder te doen. Het duurde dan ook niet lang of Joe zocht het in het cir cusleven, al eindigde die droom na één nacht want zijn ouders hadden de poli tie gewaarschuwd toen hun zoontje van twaalf jaar op een avond niet thuis kwam. De politie vond hem de volgen de morgen voor de ingang van het circus rustig in het zonnetje zitten. Binnen enkele dagen was Joe echter te rug in het circus, nu met toestemming van zijn ouders en air jongste lid van de ruitergroep De Caroly's. Toch geen jongleur zult u zeggen? Nee, dat jongle ren leerde Joe er bij tijdens zijn werk bij de Caroly's. Een werkfe dat s morgens vroeg begon met het poetsen van de schoenen, het borstelen van de pakken en het maken van het ontbijt. Een werkje dat eindigde met het opber gen van de kleding, het verzorgen van de paarden en het doven van de lich ten. De staat der Nederlanden was Joe's volgende werkgever, want hij droeg drie jaar lang de wapenrok. Een tijd perk, dat noodzaak met deugd com bineerde: Joe had tijd om zijn jongleer- nummer te coördineren en perfectione- Zoiets vind ik nu heerlijk nieuws tusSen alle zwaarwichtigheid en narig- visdohhers breekt in bij zijn concur- heid in de kranten: een fabrikant van rent en poogt de fabricage geheimen te stelen. Inbraken en diefstallen zijn gewone zaken, je let er al niet eens meer op. Spionage hoort ook helemaal bij onze tijd: de hoofdrolspelers van het we reldtoneel hebben hele legers speciale geheime mannetjes die hun boterham verdienen met he$ ontvreemden van staats- en defensiegeheimen. Dat zijn allemaal dingen die spelen in die vreemde boze werld waartoe wij, ge wone burgermannetjesniet behoren cn waarover we alleen in de krant lezen, teneinde er het hoofd over te binnen schudden. Maar kijk, ook in dat kleine wereld je lopen Rosenbergs en Fuchsen en Burgessen en MacLeans rond. Een Hil- versumse fabrikant van een uitgere kend zo vreedzaam, artikel als visdob- bertjes ziet zijn afzet holderdebolder vaar beneden gaan, hij gaat eens na boe dat komten zie, een Bredase collega maakt zijn dobbertjes met een sneltreinvaart, in alle m,ogelijke soor ten en tegen een prijs die de dobber ondernemer te Hilversum slapeloze nachten bezorgt. Hei' probleem is nu: hoe krijgt die Bredanaar dat voor elkaar? Dat ver telt hij natuurlijk niet verder. Voor een fabrikant van dobbertjes is het produktiegeheim even belangrijk als voor een grote mogendheid het gehele defensiegeheim. Maar defensiegehei men zijn er om door spionnen gestolen te worden. Waarom zou een eigenaar van een dobberfabriek zich dan ook niet van spionage bedienen, zal de man te Hilversum gedacht hebben. En met handlangers, napier en pot- looi reist hij naar Breda, om de machi nes na te tekenen. Maar de politie die de inbraak op te lossen kreeg, wierp haar dobbertje met zoveel succes in de visrijke rivier van de onderwerld dat de geheimendie ven van het klein bedrijf nu gegrepen zijn. De dobberzaakzal nimmer met loeiende kopven op de voorpagina's in de wereldpers komen. Wat. is een dobber in verhouding tot een atoom geheim? Niets immers. Maar het is toch een veel spannender zaak, vind tk. Want dit is tenminste iets wat je begrijpen kunt. PRAET-MAECKER ren. Hij kwam als jongleur in dienst bij circus Mullens en breidde zijn num mer uit. Want Joe, die officieel nu in Den Haag woont, gebruikt de jongleer- kunst als basis voor zijn nummer. Daarnaast zal hjj u vanavond een staaltje van zwaardacrobatiek laten zien dat griezelig is. Staande op een ladder (die door niemand wordt vast gehouden) balanceert hij een levens groot zwaard op een in de mond gevat te dolk. Dit grapje bracht Joe's collega Marco twee jaar in het ziekenhuis want tijdens een ongeluk schoot het zwaard van de dolk af en sneed enkele keelspieren door. Maar Joe waagt het er elke avond weer op. „Een goed variéténummer zal het al tijd blijven doen, daarom neem ik ri sico's. Ze zijn het waard". pianist Gerard Hengeveld is een van de vele gasten, die Mies Bouwman zondagavond 6 mei ontvangt in het AVRO-televisieprogramma „Rendez- vous", dat zoals bekend op zijn laatste tv-beentjes loopt. Mies Bouwman neemt dit seizoen afscheid van de AVRO, een omroep die zij enkele jaren trouw was en voorzag van vele spelletjes en suc cesvolle programma's. De AVRO, die Mies als een eerste kracht en trekpleis ter zag, gaf haar de laatste tijd steeds meer te doen, met steeds minder tijd van voorbereiding en steeds mindej plaats voor eigen initiatief. Dat heeft Mies niet zo prettig gevonden en ze wil het nu anders gaan doen. In de eerste plaats bij een andere omroep en Vrijdag 27 april komen „The Melody Stars uit Dongen voor de radio. Ze treden op in het VARA programma: Amateurs, de microfoon is voor u. minder werk zodat ze meer tijd heeft voor haar gezin, waarvan regisseur Leen Timp het hoofd is. Om even op „Ren dez-vous" terug te komen, als mede werkers zijn al bekend de Engelse zanger Ken Kirkham en Potassy en Partner. Om 20.00 uur start de Nederlandse tv met journaal, waarna de AVRO actuali teiten voor de camera brengt in het pro gramma Televizier. Om 20.00 uur een filmdocumentaire van Fred Hagenaar over „Levende export", een programma dat niets met de affaire Vieten te ma ken heeft, maar handelt over bloemen, planten en vogels die van Nederland uit per vliegtuig dagelijks worden vervoerd naar het buitenland. Bloemen uit Aals meer, 's morgens vroeg geplukt, staan binnen enkele uren in de grote steden van Europa. Daar komt natuurlijk heel wat voor kijken en dat wil deze docu mentaire u dan laten zien. Om 21.00 uur spelen Ko van Dijk, Hans Tiemeyer, en Teddy Schaank de hoofd rollen in het tv-spel „De komiek" van de Nederlandse auteur Dimitri Frenkel Frank. Walter van der Kamp voert de regie. In het Vlaamse programma om 21.00 uur overname van AVRO's „Komiek" als meft het over de rechtenkwestie eens wordt. In het Waalse programma om 20.30 uur „De mens van de 20e eeuw". (Advertentie) Agfa Magnetoon geluidsband is geschikt voor elk soort bandrecorder. Vooral ook voor 4-spoors en portables. Tévens idéaal voor 4-SPOORS- en STEREO De NCRV brengt u over Hilversum I (402 m) om 18.15 uur de sportrubriek ,t Clubhuis en om 18.30 uur zang door het vocaal ensemble. Sociale problemen krij gen om 18.15 de aandacht en na het nieuws van 19.00 uur volgt „Op de man af". Om 19.30 uur de Radiokrant. Na tien minuten politiek Het donderdag avond mozaïek met vlotte plaatjes, nieu we avonturen van Ysbrand Bakker en zijn Mien (om 20.25 uur), de Ensemble parade, de quiz „Da's voor de kas", de Leger des Heils actie en de populaire klassieken. Het nieuws hoort u om 22.30 uur. Om 22.40 uur de avondoverdenking, het boekennieuws om 23,25 uur en om 23.00 uur speelt het Quadro Amsterdam Franse barokmuziek. Jonge dichters krij gen om 23.30 uur de aandacht in het programma vers in het gehoor. Met nieuws om 23.55 uur wordt de uitzending besloten. Over Hilversum 2 (402 m) om 18.00 u. nieuws en actualiteiten. Tussen 18.30 en 19.00 uur opnamen van het Trio Los Pajaros, volbloed Nederlandse artiesten sport, brief uit Londen en Frans Poptie en zijn Swing Specials. Het klokje van zeven uur is voor de jeugd en dan krij gen we plaatjes en praatjes van Flip van der Schalie en een jeugdprogramma „Ei gen weg". Om 20.00 uur nieuws in het kort, waarna vader en zoon Maurits van den Berg optreden met het Radio Kamer Orkest respectievelijk als dirigent en so loviolist o.a. in 't vioolconcert van Pietro- Nardini. Om 20.50 uur een discussie on der leiding van mr. G. B. J. Hilterman over Nieuw-Guinea (in plaats van het gesprek Nol Gregoor-Simon Vestdijk) en om 21.10 zingt het meisjeskoor van Han nover o.l.v. Ludwig Rut. De noodlottige getuigenis is een hoorspel van Ronald Dawson en wordlt om 21.35 uur uitge zonden. Voor een muzikale overgang naar het nieuws om 22.30 uur zorgen Gerard van Krevelen en zijn ensemble. Diverti mento om 22.05 uur. Om 22.40 AVRO's radio journaal en sportactualiteiten en Jan Koopman ontvangt u om 23.10 uur graag in Discotaria waar nieuwe platen draaien tot de nieuwsdienst om 23.55 het laatste woord krijgt. De KRO, die gisteravond het televisie programma voor haar rekening nam, heeft er zich vrij gemakkelijk van af gemaakt met een serietje uitzendingen, die over het geheel genomen maar matig waren. Het „Piste"-programma bood wel het beste van de avond. „Woord en beeld" dat aan „Piste" voorafging, werd besteed aan de hon derden zakkenrollers die met de komen de nationale feestdagen in de hoofdstad worden verwacht. We weten sinds gis teravond eindelijk ook dat in Franeker de katholieken dankbaar gebruik maken van de hervormde kerk totdat hun nieu we Godshuis gereed zal zijn. Jan Cottaar had zijn rubriek „Van onze sportredacteur" geheel gewijd aan de komende Europacup-finale tussen Real Madrid en Benfica en hij gaf een aardig beeld van de grote kracht der Spaanse club. De verkeers-instructiefilm „Verkeer verkeerd" en de documen taire „Istanboel" stelden enigszins teleur; wij hebben in> dit genre beslist betere produkties gezien. Hilversum I 402 m. DONDERDAG 26 APR1I. KRO 12.00 Middagklok - Noodklok 12.04 Licht lunchconcert (gr.) 12.25 Voor de boe ren. 12.35 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.38 Lichte grammofoon- rpuziek. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Melodieën-Cascade. NCRV: 14.00 Promenade-orkest en solisten: Operaklanken. 14.45 Oude muziek (gr.) 15.05 Der Himmel lacht, die Erde jubilieret. can tate (gr.) 15.30 Licht ensemble. 16.00 Ver kenningen in de Bijbel. 16.20 Oude muziek 16.50 Gitaarspel (gr.) 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Jazz-club (gr.) 17.40 Beursberichten. 17.45 Vocaal ensemble (gr.) 17.55 Instru mentaal septet: lichte muziek. 18.15 Sport rubriek. 18.30 Vocaal ensemble. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Op de man af, pdaatje. 19.15 Geestelijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing van de CHU. 20.00 Donderdagavond mozaïek, gevarieerd programma. 22.30 Nieuws 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Nieuwe boe ken: boekbespreking. 23.00 Franse Barok muziek. 23.30 Literair programma. 23.55- 24.00 Nieuws. VRIJDAG 27 APRIL KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Oude muziek (gr.) 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag (gr.) 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Water standen. 9.40 Gewijde muziek (gr) 10.10 Muziek houdt fit (gr.) 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klassieke muziek (gr.) 11.50 Als de ziele luistert, lezing. Hilversum II - 298 m. DONDERDAG 26 APRIL AVRO: 12.00 Lichte muziek en zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing. 12.43 Orgel en zang .13.00 Nieuws, 13.15 Medede lingen en actualiteiten. 13.25 Beursberichten, 13.30 Lichte orkestmuziek en zangsolist. 14.00 Joodse paasliederen. 14.15 Pianorecital (gr.) 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Lichte orkest muziek en zang (gr.) 15.30 Act. 16.00 Van vier tot vijf, gevar. progr. in een notedop. 17.00 Grammofoonmuziek voor de jeugd. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Actuali teiten. 18.20 Lichte muziek. 18.30 Sportpraatje 18,35 Gesproken brief. 18.40 Dansmuziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Ssssssssttttt. platen en praten. 19.30 Voor de jeugd 20.00 BELASTING Na een onderzoek van bijna twee jaar heeft de Amerikaanse belas tingdienst bepaald, dat vijf katten belasting moeten betalen van een erfenis van bijna 14.000 dollar. Vier van de katten, die ouder zijn dan twaalf jaar, moeten 15 dollar en 10 dollarcent betalen en de vijfde, een negenjarige kat, moet 181 dol lar en 83 dollarcent betalen. OOK HIJ Dezer dagen werd op een autoweg in de V.S. sir Robert Watson-Wat beboet door een agent, die in een met radar uitgeruste auto reed. Ro bert Watson, de uitvinder van de radar, keek daarbij wel wat beteuterd. SFEERVOL Sinds kort kunnen toeristen, die een bezoek brengen aan de plek waar Jeanne d'Arc op de brandstapel de dood vond, aldaar een hartig hapje gebruiken in een restaurant dat „English Grill Room" heet. BAAN John Mcllroy heeft vast werk in dienst van een reclamebu reau te New-York. In de sta tions van de ondergrondse en elders veegt hij de snorren weg, die grappenmakers steeds maar weer op de van meisjeshoofden voorziene affiches aanbrengen. John schat dat hij op die manier al 70.000 snorren verwijderde. b yo<) „Wilt u nog eens opnieuw beginnen?" KOOP EEN KOELKAST... EEN GOEDE KOELKAST.:. EEN PERFECTE KOELKAST. KOOP EEN Verkrijgbaar in f35 1, 2101 en 275 f, van f 398,- af. KOELKAST 40) Wat het vrouwelijk personeel betreft, zoü ik zeggen dat intelligentie en motief voor deze speciale moord ontbreken. Dit wat de huisgenoten betreft. De enige, die, buiten de huisgenoten, vrije toegang tot de aquariumkamer had, was Huug Hulstein. Hij had een sleutel van de deuren, die op de tuin uitkwamen. Een tweede voorwaarde de moord te kunnen plegen, was de mogelijkheid in verbinding te treden met Gerrit Hul stein zonder medeweten van iemand onder de huisgenoten. Voor wie dan ook onder de huisgenoten was dit on mogelijk, behalve dan met de stil zwijgende medeplichtigheid van het dienstmeisje Jetje. Mijnheer Hulstein is dadelijk na het ontvangen van de waarschuwing dat er iets met de fa tale bak niet in orde was, naar bene den gerend zonder zich ook maar de tijd te gunnen zich af te drogen. Als degene, die hem zo geraffineerd naar zijn dood lokte, een van de huisgenoten zou zijn, moet die dus niet meer dan een of twee minuten van tevoren naar boven zijn gegaan. Het meisje Jetje was bezig de trap te wrijven, zij zag Hulstein langs die trap naar beneden hóllen. Ergo zij moet dan ook de moordenaar hebben gezien, als hij van die tratf gebruik heeft gemaakt voor ziin truc Het meisje Jetje had een soort losse verkering" met Jan de Loor. Het is heel goed mogelijk dat zij toen er ruchtbaar werd hoe de vork in de steel zat. en zij begreep waarom hij naar boven was gegaan, het zwij gen er aan toe heeft gedaan om de man te beschermen. Ik zeg nog eens, he. is heel goed mogelijk, maar ge loven doe ik het daarom toch niet. Ik heb dat meisje stevig aan de tand ge voeld, zij kent het risico, dat zij loopt als mocht blijken dat zij heeft gelogen en opzettelijk gezwegen. Zij is niet het type vrouw, dat zich uit liefde voor een man opoffert om hem te redden, desnoods ten koste van zichzelf. Voor Jetje komt Jetje altijd eerst en de rest van de wereld. Jan de l oor in cluis, komt eerst een hele tijd daarna. Dat juffertje maakte op mij de indruk evenveel gevoel te hebben als die ta felpoot. Maar ik wil het vraagstuk van Jan de Loors al of niet schuldig zijn met alle liefde open laten voorlopig, mon coeur. De jonge Dorrepaal zit achter hem heen. Maar tot nu toe heeft hij geen enkele breuk in het pa troon van Jan de Loors dagelijks leven kunnen ontdekken. Hij bezoekt de no- zembartjes, waar hij al tijden komt en gedraagt zich net als anders. Zijn uit gaven verschillen ook niets van zijn uitgaven voor de moord..." ,,Maar wat hebben de uitgaven van die man met zijn al of niet schuldig zijn te maken? Dit is toch geen roof moord vroeg Susarme wat ongedul dig. ,,Neen, een roofmoord is dit niet. Maar de enige manier waarop ik, zo als ik je, geloof ik, al eens heb gezegd, Jan de Loor in een moord als deze kan inpassen, is als werktuig van een heel wat intelligenter brein dan het zijne. En zulke werktuigen eisen nu eenmaal een betaling en geen geringe. Dat jongemens behoort niet tot de soort, die geld probeert te krijgen al leen om het geld. Gewoonlijk zijn de De Loors vlotte uitgevers. Als die ke rel een flinke som in handen gekregen had, was hij allang ijverig bezig het geld op te souperen. De enige, die zich met Hulstein in verbinding kon stellen zonder argwaan op te wekken door een breuk in het normale patroon was die jongen, die Huug. Wanneer Jan de Loor of een ander lid van het personeel onder zijn slaapkamerraam of het raam van de douchekamer had staan fluiten, zou Hulstein er of geen acht op geslagen hebben of' zich hebben afgevraagd waarom de fluiter niet normaal de trap op kwam en aan de deur klopte, als hij hem dan zo nodig moest spre ken. Maar tussen Huug Hulstein en zijn tante boterde het nu eenmaal niet en de jongen vermeed zoveel mogelijk met haar in contact te komen. Dat fluiten onder de ramen was iet? dat, om zo te zeggen, honderdmaal voor kwam. Iets gewoons, dat volkomen pas te in de normale, dagelijkse gang van zaken." „Alles goed en wel," hield Susanne koppig vol, „maar wie bewijst dat Huug Hulstein op de dag van de moord heeft staan fluiten onder zijn ooms raam? Dat kan die mevrouw Emilie Hulstein nu wel beweren, maar je hebt zoëven zelf gezegd dat de ver houding tussen haar en haar aange trouwde neef zo gespannen was, dat hij er de voorkeur aan gaf onder zijn ooms ramen te fluiten boven een nor maal bellen aan de voordeur." ,,Zo heb ik het niet precies gezegd." ,,Nu ja, het kwam er toch op neer." „Goed dan, het kwam er zowat op neer," zei Perquin geresigneerd. „Maar dat belet niet dat, dank zij deze om standigheden, Huug Hulstein de enige was, die met zijn oom contact kon krijgen op die fatale morgen zonder de trap te gebruiken. Jij vindt nu een maal Emilie Hulsteni niet sympathiek, ik, eerlijk gezegd, ook niet. Maar dat mag ons er niet toe brengen, mon coeur, wat zij zegt al a priori als on waar te beschouwen, alleen omdat zij het zegt." „Natuurlijk niet," gaf Susanne wat onwillig toe, „maar gegeven de ver houding tussen haar en haar aange trouwde neef kun je haar verklaringen, voor zover zij hem betreffen, toch moeilijk zonder heel veel voorbehoud aannemen. Zo lang er niemand anders is, die hem heeft gezien..." „Maar er is iemand anders, m'amie" zei Perquin zachtjes. „De vroege melkboer heeft hem het hek van Gerrit Hulsteins tuin zien bin- nenfietsen." „O," mompelde zij verslagen. „En hij geeft het zelf trouwens ook toe. Hij zegt dat hij er opzettelijk niets over heeft gezegd. Hij hoopte dat nie- mand het wist. En hij was bang voor wat zijn tante uit zijn aanwezigheid daar, juist op die morgen, zou distil leren." „Dat kan ik me levendig indenken. Als Emilie Hulstein iets tegen mij had, zou ik ook al het mogelijke doen om te vermijden dat ze op de een of an dere manier vat op me kreeg." „Het is vreemd," zei Perquin, "jij hebt een instinctieve afkeer van haar. Mij is zij ook niet sympathiek. Dat zal wel komen door haar houding in dat geval met die vervalste cheque. Maar te oordelen naar wat ik in de loop van dit onderzoek zo hier en daar heb op gevangen, is zij ontzettend populair. Veel meer dan hij ooit geweest is. Over het algemeen heeft men de in druk. dat zij haar man gemaakt heeft tot wat hij was. Dat hij zonder haar stuwkracht eigenlijk maar een heel middelmatige persoonlijkheid zou zijn gebleven, geen man als zijn vader of broer. (Wordt vervolgd) Nieuws 20.05 Radio-Kamerorkest en solist. 20.50 Interview. 21.10 Meisjeskoor. 21.35 De noodlottige Getuigenis, hoorspel. 22.05 Lichte muziek en zang. 22.30 Nieuws en mededelin gen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportactuali teiten. 23.10 Discotaria. 23.55-24.000 Nieuws. VRIJDAG 27 APRIL VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.) 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Amuse mentsmuziek (gr.) VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Omroepdubbelkwartet. 11.30 Orgel en viool. Brussel Vlaams DONDERDAG 26 APRIL 324 m: 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammo foonmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amuse mentsmuziek. 12.50 Reurskroniek. 13.00 Nieuws 13.15 Tafelmuziek. 14.00 Operafragmenten. 15.00 Balletmuziek. 15.15 Lichte grammofoon muziek. 15.45 Vlaamse studentenliederen, 16.00 Beursberichten. 16.06 Franse les. 16.21 Koorwerken. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kin deren. 18.15 Volksliedjes. 18.20 Voor de sol daten. 18.50 Sportprogramma. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Levende poëzie. 20.30 Symfonieconcert. 21.20 Tien dansen uit de 13e eeuw. 21.30 Lichte grammofoonmu ziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte grammofoon muziek. 22.55-23.00 Nieuws. BrtisspJ Frans DONDERDAG 26 APRIL 484 m: 11.55 Grammofoonmuziek. 12.03 Lichte grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Ge varieerde grammofoonmuziek. 14.13 Klassie ke muziek 15.03 Lichte grammofoonmuziek. 16.08 KamerrAuziek. 17.00 Nieuws. 17.30 Lie deren. 17.55 Grammofoonmuziek. 18.30 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Discoparade. 22.00 Wereldnieuws. 22.55 Nieuws. DONDERDAG 26 APRIL NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Tele vizier. 20.30 Levende export, documentaire. 21.00-22.40 De komiek, TV-spel. VLAAMS BELGIE: 19.00 Voor de jeugd. 19.30 Teletaalles. 20.00 Nieuws. 20.15 Reportage van de finale van het Europees Universitair Voetbaltoernooi. 21.00 TV-spel. 22.15 Kunst kroniek. 22.45 Nieuws. FRANS BELGIE: 18.30 Voor de kinderen. 19.00 Voor de vrouw. 19.30 De Christenen in het sociale leven. 20.00 Nieuws. 20.30 De mens van de twintigste eeuw. 21.30 Film kroniek. 22.40 Nieuws. Advertentie) Rheumin - tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 63 ct Een Brocades - product, dus: vertrouw er op! De „Vereeniging voor den Effecten handel" deelt mee dat de prolongatie- koers gisteren ambtshalve met een half procent is verhoogd en derhalve vier procent bedraagt. Het vorenstaande houdt verband met de verhoging van het officiële disconto door de Nederlandsche Bank. De discontoverhoging van 3V2 procent tot 4 procent door de Nederlandsche Bank heeft gistermiddag een flauwe ten dentie voor de staatsobligaties tot gevolg gehad. Genoemde verhoging werd ter beurze druk besproken. Op het koers verloop van de aandelenmarkt had deze verhoging vrijwel geen invloed. De nieuwste 4 procent staatslening opende een half punt lager op 97waarna nog 97isb werd gedaan. De staffellening zette lager in op 91%. Deze lening daalde tot 91%. Ook de overige staatsfondsen moesten met lagere koersen genoegen nemen. Tegen het slot trad een licht herstel op. De handel in de staatsfondsen- hoek viel tegen. De stemming op de aandelenmarkt was zwak. Het Damrak ontmoette ook gisteren geen enkele steun van het bui tenland. Wall Street nam dinsdag een gereserveerde houding aan, terwijl de Westduitse beurzen gisteren lagere koer sen te zien gaven. Philips blijft in de hoek liggen waar de klappen vallen. Dit fonds lag wederom aangeboden in de markt op 882, min acht punten. Kon. Olies, iets lager in Wall Street, konden de vaste stemming van de voorgaande beursdagen niet verder voortzetten. Deze aandelen noteerden op f 141, bijna twee gulden beneden de vorige slotkoers. De handel in deze hoek was minimaal. Uni levers circa f 1,50 lager op f 177.20. Hoog ovens min tien punten op 753. In de AKU-hoek hield één grote verkoper alle kopers in bedwang op de prijs van 370. De rayonaandelen bleven op deze koers prijshoudend zonder meer. Zij hielden zich ten opzichte van de stemming voor de overige hoofdfondsen, zeer goed. In de scheepvaartsector viel weinig te beleven. De stemming was hier iets ge makkelijker. Van de leidende cultures werd HVA ruim twee punten lager ver handeld op 132%. Certificaten Deli wer den één gulden lager op f 155 geadviseerd. 24-4 25-4 Ned. '59 4% 300% 99% Ned. '47 3% 92% 95% AKU A 369% 369% Hoogovens cA 763 751 Philips GBA .890 881% Unilever cA 178.7 176.75 Kon. Olie A 142.9 140.5 Scheepv. Unie A 146.5 145 A'dam Bk A 392 392% Kon. Zout cA 985 985 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Kon. Olie 140.00—140.70; Phi lips 873—879; Unilever 175.00175.70: Hoogovens 2. Buschauffeur Hendrikus Naaldhout onderhield een vaste dienst tussen Peb- bel, Gravenstrueel en Diemp. De ram melbus vaarmee hij zijn passagiers vervoerde, had echter zo dikwijls panne dat niemand meer wist hoe de dienst regeling eigenlijk in elkaar zat. Maar dat op die ochtend de eerste bus er om half acht nog stond, was toch wel vreemd. Hendrikus stond dan ook niet onder de motorkap te sleute len, zoals gewoonlijk. Ditmaal blokkeer de hij de ingang en liet niemand bin nen. „We gaan niet rijden voor dit ventje betaald heeft," verklaarde hij, en hij wees op Minter, die toch gezien zijn afmeting eerder voor de helft van de prijs in aanmerking zou moeten komen. „Laten we zeggen dat deze hier Min ter is," betoogde Hendriküs, „dan kun je er zeker van zijn dat Hinter al on der de bank verstopt zit." „Wat kan jou dat bommen?" riep een dikke arbeider, die zich naar voren drong. „Ja, ik ga een beetje kosteloos pas sagiers vervoeren!" gaf Hendrikus te- rV£-V'2ie tweelinê vernaggelt de boel altijd. Ze geven zich voor elkaar uit en zeggen dan één vpor één dat ze al be taald hebben. En je kunt nooit bewijzen wie het is!" Op dat ogenblik klonk er plotseling een hevig gefluit.

de Stem | 1962 | | pagina 13