VELPON Pril Gesch Walcheren Officiële ingebruikname van rijkskantorengebouw Gezamenlijk structuurplan voor „Delta-gemeenten5 Tekort aan dirigenten voor christelijke koren IJzendijke op drempel van het kampioenschap AARDAPPELEXPORTEURS CONTRA DE MINISTER Hoog transport" voor Duitsland Voldoe] van GRATIS Wat en MIDDELBURG VLISSINGEN Fluoridering drinkwater VERZEKERINGEN A.P.A. v.d. Walle& Zn. Z.-Vlaanderen Aan ome adverteerders Dagblad De Stem Op 1 mei te Terneuzen Westkapelse inbreker bekent Groot diocesaan verkennerskamp op Seters Een gewonde door ontploffing bij ,.De Schelde" Interprovinciaal overleg Muziekweek le Domburg gestart Vlassersdag te Standdaarbuiten Bondsdagen in Den Bosch Afd. Zeeland KNVB Paashandhalloernooi te Goes Afdeling Zeeland KNVB EICHMANN ontvangt predikant Uitvoerverbod in strijd met EEG-verdrag Hellas won in zelf georganiseerd handbaltoernooi Bekervoctbal in Zeeland HOOGWATER Vandaag Morgen Diocesai Militaire afvoer varkei ingescha DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 25 APRIL 1962 CENTRUM BRENGT KORCZAK EN DE KINDEREN Met medewerking van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit presenteert de Culturele Commissie der Nederland- Hervormde Kerk in Zeeland een to neelavond op vrijdag 27 april in de Schouwburg. De toneelgroep „Centrum" brengt onder regie van Egbert van Paridon het toneelspel „Korczak en de kinde ren" voor het voetlicht. BROMFIETS- BEHENDIGHEIDSWEDSTRIJDEN De M.A.C. „Scheldegouwen" organi seert zaterdag 28 april voor de eerste maal in Zeeland grote bromfiets-behen digheidswedstrijden. Deze wedstrijden vinden plaats op het hiervoor bij uitstek geschikte terrein „Modderoord". PAASVAKANTIE-ACTIVITEITEN De leiding van het club- en uurthiys ,,'t Trefpunt" heeft drie jeugddag ge organiseerd. Vandaag om half drie vertrekken meis jes en jongens van 8 tot 12 j^a voor e „speurtocht". De kleuters hebben don derdag hun „speelmiddag", vrijdag wor den twee films vertoond. Na de wenselijkheid onderzocht te heb ben van fluoridering van het drinkwater zijn b. en w. van Vlissingen tot de con clusie gekomen dat fluoride aan het drink water moet worden toegevoegd ter voor koming van tandbederf. Het college verzoekt de raad toestem ming te verlenen de nodige stappen hier voor bij de N.V. Waterleidingmaatschap pij Midden-Zeeland te ondernemen. GROTE SCHAAKZEGE In hotel Britannia alhier vond zon dagmiddag de grote schaakontmoeting plaats tussen Zeeland en Belgisch Vlaan deren.. Het overwicht aan Zeeuwse kant was zo sterk, dat de Vlamingen met 25 12 het onderspit moesten delven. (Advertentie) Administratie- en Assurantiekantoor TABAKSTRAAT 20 HULST Tel. 01140-2824 Sluiskil PLOTSELING OVERLEDEN Gisteren, tegen de middag, is de 52- jarige P. Jansen uit Hoek tijdens zijn werkzaamheden op een Nederlandse stikstofmaatschappij onwel geworden. Hij werd onmiddellijk naar het St.-Elisabeth ziekenhuis overgebracht, waar hij na aan komst aan een hartaanval is overleden. Zaamslag BRAND IN DE KEUKEN Gisternamiddag om half drie brak in de woning van de familie van C. te Zaamslag in de keuken brand uit. door dat de zestienjarige zoon vergeten nad de stroom van het elektrische fornuis uit te schakelen. De jongen was alleen thuis en had te gen het verbod van zijn ouders in, die op reis waren naar Utrecht, frites ge bakken. Zonder de stroom uit te schake len, was hij de deur uitgegaan Het fri tes-vet was daardoor oververhit gewor den en gaan branden. Tengevolge hier van was ook de slang van een gascilinder doorgebrand. Door de hevige rookontwikkeling wer den de buren gealarmeerd. De plaatse lijke brandweer heeft de brand met schuimblussers bestreden. Gisteravond zijn de ouders van hun korte vakantie thuisgekomen. in verband met de sterk gewtjzig- de omstandigheden, waarbij o m. de geleidelijke invoering van de vrije zaterdag in ons bedrijf een rol speelt, verzoeker wii onze adverteerders hun advertentie- opdrachten voor onze zaterdagnummers UITERLIJK DONDERDAGMIDDAG*5 OM 17.30 UUR en voor onze maandagnummers UITERLIJK VRIJDAG- MIDDAGS OM I? UUR in ons bezit te doen zijn. Later binnenkomende advertenties voor de zaterdag- en maandag nummers zullen als regeJ NIET op de gewenste daturr kunnen worden opgenomen. Uitzonderingen zullen alleen kunnen worden gemaakt voor familie-advertenties van dringende aard. DAGBLAD DE STEM Afdeling Verkoop Dagblad voor Zeeland Exploitatle-tnspectie L. K. M. DE JONG - Hulst Telefoon 2377 RAYONKANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steenstraat 14, telefoon 2377. Hulst Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252. Goes Rayonredacteur P. G. KUYPERS Hulst telefoon 3327 Rayonbeheerders L. K M. DE JONG Hulst telefoon 2377 J. FAIT Goes telefoon 6252 Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2% mm gewone advertenties. Bü contract aanzienlijke reductie. Dinsdag 1 mei wordt, zoals in het kort reeds gemeld, het rijkskantorengebouw aan de Axelsestraat-Rozengracht te Ter- neuzen officieel in gebruik genomen. Dit imposante, vlak bij de Oostkolk ge legen gebouw, wordt dan door de dien sten van 's Rijks Belastingen, Rijkswater staat en het Gewestelijk Arbeidsbureau in gebruik genomen. Elk van deze kan toren heeft een eigen ingang. Rijkswater staat aan de zijde van de Axelsestraat, de beide andere aan de Rozengracht. Architect C. Caspers van de Rijksge bouwendienst heeft dit complex ontwor pen en de hoofdaannemer was de N.V. Gebr. Jansen, Aannemersbedrijf te Ven ray. De bouwkosten bedroegen rond 1.800.000.— Voor wat het belastingkantoor betreft komen de ontvangkantoren der Invoer rechten en Accijnzen op de begane grond. Door de centrale hal worden zij geschei den van de kantoren der actieve dienst. Op de eerste verdieping wordt de In spectie der Belastingen gevestigd; op de tweede verdieping de kantoren der In voerrechten en Accijnzen, benevens de kantine. In het sous-terrain bevindt zich het ketelhuis voor de centrale verwar ming en een garage. De rest wordt ar chiefruimte. De bureaus van het Gewestelijk Ar beidsbureau worden voor de bemidde ling, de administratie, de directeur en de dokter op de parterre ondergebracht. Op de eerste verdieping komen de test kamers en een conciergegebouw en in het sousterrain een tekenzaal. In dat deel van het gebouwencomplex, dat voor Rijkswaterstaat is gereserveerd wordt de begane grond ingedeeld voor de directie en de administratie; de eerste verdieping voor de technische dienst ter wijl in het sous-terrain een rijwielstal ling wordt ondergebracht. Door de ingebruikneming van dit nieu we gebouw wordt een nijpend tekort aan ruimte, waarmee deze drie diensten reeds lang te kampen hadden, opgeheven. De panden Burgemeester Geillstraat 16- 18, Westkolkstraat 32 en Markt 20, die eigendom van het Rijk zijn, komen daar mee vrij. Hierin zullen het kantongerecht De jeugdige Westkapelse bankbedien de M., die eind vorige week door de burgemeester, de heer Th. H. de Mees ter, werd ingerekend wegens een poging tot inbraak in de burgervaderiijke wo ning, heeft bekend dat het hem te doen was om geld. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt en hij zal worden ver volgd. Van officiële zijde wordt met het oog op het bekennen van schuld door M. zelf het in Westkapelle lopende ge rucht tegengesproken als zou hij niet met boze maar met amoureuze plannen een poging tot inbraak hebben ondernomen. Want, aldus het in de badplaats cir culerende gerucht, de jeugdige M. zou een nachtelijk bezoek op touw hebben gezet aan de dienstbode van de burge meester. In werkelijkheid kent net uit Yerseke afkomstige meisje de Westkap- pelaar niet, zelfs niet van uit de verte.... (Advertentie) BOUWPLATEN plakt u met Ceta-Bever^ In het weekend van 27-29 april zal er op het buitencentrum Seters van de ka tholieke jeugdbeweging een kamp wor den gehouden voor allp patrouille- en assistent-patrouilleleiders van het diocees Breda. Reeds maanden is er een commis sie van voorbereiding bezig om er een festijn op alle mogelijke gebied van te maken. Seters zal herschapen worden in een stad met straten en pleinen, waarin grootse pionierstukken worden gebouwd. Op een van de avonden wordt er een circusvoorstelling gegeven met stunts door de PL's en APL's zelf naar voren gebracht. Op zaterdagmiddag zal er een kermi sdraaien met originele en specta culaire attracties. Op die middag zijn alle verkenners, welpen en ouders van harte welkom. de bureaus van de Plantenziektekundige Dienst en de Cultuurtechnische Dienst worden ondergebracht. Het doua'negebouw aan de Westsluis wordt afgebroken in verband met de verbreding van het kanaal Gent-Terneu- zen. De huurpanden Nieuwstraat 20, 22, 52-54 en Burgemeester Geillstraat 1 wor den ontruimd. Het gebouw werd opgetrokken uit een skelet van gewapend beton met buiten en binnenmuren van baksteen. Verder is er enig sierbeton gebruikt, o.m. voor de traphalramen en in de ingangspartij van de Rijkswaterstaat. De toepassing van houten patentramen met dubbele beglazing zal een grote brandstof besparing geven; de ruiten wor den van binnenuit schoongemaakt. De gevelstenen en het beeld bij de in gang van de Rijkswaterstaat werden door de beeldhouwer P. ten Klooster uit Veere uit Franse kalksteen vervaardigd. (Advertentie) pastal K2r I Spray haalt de meeste vlekken uit de meeste stoffen! Op het terrein van de Koninklijke Mij. De Schelde in de zogenaamde zware plaatwerkerij, heeft zich gistermorgen, een ontploffing voorgedaan, waarbij de heer K. ernstig werd gewond. Bij het aansteken van een brander ontplofte de mengkraan van de zuur stof- en gasleiding. De heer K. werd door een stuk staal getroffen. In ern stige toestand werd hij in een zieken huis opgenomen. De colleges van burgemeester en wet houders van de gemeenten den Bom mel, Bruinisse, Dinteloord en Prinsen land, Fijnaart en Heyningen, Klundert, Numansdorp, Ooltgensplaat, Oude Ton- ge, Sint Philipsland, Stad aan 't Ha ringvliet, Steenbergen, Willemstad en Zuid-Beyerland hebben verschillende in formatieve besprekingen gehouden met de stedebouwkundige adviseurs profes sor Wieger Bruin en ir. W. F. Schut. Het is te verwachten, dat indien de raden der respectieve gemeenten daarmede kunnen instemmen te zijnertijd aan genoemde stedebouwkun digen opdracht zal gegeven worden tot het opstellen van een structuurplan voor het gezamenlijk gebied dezer ge meenten. De Nederlandse vereniging voor huis muziek, die elk jaar, tijdens en vlak na de paasdagen, in verscheidene plaatsen een muziekweek houdt, heeft ditmaal Domburg uitgekozen. In de Domburgse jeugdherberg Nieuw Walcheren startte gistermorgen dit mu ziekfestijn, waaraan onder meer door twintig jongens en meisjes uit geheel Nederland wordt deelgenomen. De leiding berust bij mejuffrouw W Kret uit Amsterdam en de heer S. Schijve uit Oostburg en een tweetal as sistenten van het opleidingscentrum Middeloo bij Amersfoort. Naast het normale muziekonderricht Krijgen de kinderen ook les in ritmisch bewegen door mejuffrouw F. Jonge- breur uit Den Haag. Het jeugdorkest bestaat uit 29 leden, waarbij vier uit Zeeland. Opmerkelijk is dat niet minder dan vier cellisten deel van het jeugdorkest uicmaken. Hoogtepunt van de week is de uitvoe ring van een cantate op de laatste dag, die door de deelnemers deze week wordt ingestudeerd. De nationale vlassersdag 1962 zal dit jaar te Standdaarbuiten plaats vinden en wel op maandag 4 juni a.s. in De Standaard. In de voor middag zal de nationale vlasop- maakwedstrijd worden gehouden, waaraan ploegen uit Zuid-Holland, West-Zeeuwsch-Vlaanderen, Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en West- Brabant elkaar zullen bekampen. Daarnaast worden ook enkele ex cursies georganiseerd, o.a. na champignonkwekerijen en vlas proefvelden. In de namiddag zal Z. Exc. A. Dequae, minister van financiën te Brussel, een lezing houden over ,De internationale situatie in de vlasindustrie", terwijl de directeur van de. Coöp. Vlasfabriek „Din teloord" te Steenbergen, de heer Ant. de Jong, enkele actuele vlas sersproblemen zal behandelen. De koninklijke bond van christelijke zang- en oratoriumverenigingen heeft in s-Hertogenbosch zijn bondsdagen en te vens de 76ste jaarvergadering gehouden. Vertegenwoordigers van 58 aangesloten koren namen hieraan deel. De eerste congresdag (tweede paasdag) werd in feestelijke stemr ing doorge bracht en besloten met een druk l zocht concert, in de Nederlands-hervc rm- de kerk, dat gegeven werd door de ko ren „De Lof stem" en „Excelsior" uit 's-Hertogenbosch en het evang^r'ch-in- terkerkelijk koor uit Gent. Naut dins dag de congressisten door burgemeester mr. R. Lambooy ten stadhuize waren ontvangen, heeft voorzitter H. Bun de jaarvergadering geopend met een rede, waarin hij met name in het nooren oosten van het land voor de chrir'Hijke koren een nieuwe bloeiperiode consta teerde. Hij achtte daarom 'e tijd geko men voor een intensieve propaganda- actie. Hij memoreerde uit iet afgelopen jaar de oprichting van de groep kerkko ganisatie, van welke laatste dr. A"' .1 van der Horst het voorzitterschap op zich heeft genomen. Het jaarverslag maakt melding van een tekort aan dirigenten en doet aen beroep op jonge musici zich ertoe te zetten om met de koorzang nader kennis te maken en zich voor de leiding ervan te bekwamen. Ook pleit de secretaris in zijn verslag voor meer moderne pro gramma's. De aftredende bestuursleden werden in de jaarvergadering alleen bij accla matie herkozen. Bijzcnd-re hulde bracht de voorzitter aan de penningmeester van de bond, de heer van der Bilt, die ge durende 25 jaar deel van het h "be stuur heeft uitgemaakt. Er 'ver-k.i hem enkele bloemwerken aangeboden, ^e heer H. Feenstra uit Den Haag was 20 jaar lid van het hoofdbestuur, terwijl verschillende leden van ~-T.ege we gens hun tweede lustrum werden ge huldigd. Meegedeeld werd r-»?, 1at in de laatste week van septemTer ender het motto „ga zelf zingen" een zang- ren en van de christelijke dirigentenor- week zal worden georganiseerd. Het gebied omvat rond de 50.000 in woners. De kosten voor het ontwerpen van een plan worden geraamd op f 30.000.- waarbij aan een maximale studieduur van 3 jaar is gedacht. De kosten daarvan willen de gemeen tebesturen bestrijden door een bijdrage van in totaal 60 cent per inwoner van elk der genoemde gemeenten. De eerste gemeente, die het voorstel daartoe in de gemeenteraad gaat behan delen, is Klundert. In de vergadering van hedenavond komt het voorstel ter tafel. Deze vorm van samenwerking gaat geheel in de richting van de suggesties, die omtrent de toekomstige ontwikke ling van west-Brabant en Zeeland rondom het Deltameer en de daarmee gepaard gaande ontsluiting van dit ge bied, reeds enkele jaren geleden zijn gedaan. PROGRAMMA ZONDAG 29 APRIL le klas A: Aardenburg I-Sluiskil I; Groede I-'s Heer Arendskerke I; Ria W I-Schoondijke I; Vogelwaarde I- Hoofdplaat I, IJzendijke I-Hansw. Boys I. le klas B: Zierikzee II-Burgh II; SVOWK I-Renesse I. Reserve le klas: Oostburg II-Ter- neuzen II, Cor.n Boys III-Breskens II; Zeeland Sport III-RCS II; Zeelandia II- Biervliet II. 2e klas A: Hansw. Boys II-Middelb. Boys I; Patrijzen II-Domburg I; Noor mannen I-Domburg I: Noormannen I- Robur I; Volharding 32 I-Cortgene I; Kwadendamme I-Kruiningen I. 2e klas B: Zeeland Sport TV-Philip- pine I. 2e klas C: SVOWK II-Dreischor II; Renesse II-Brouwershaven II. 3e klas A: Volharding 32 II-Kruinin- gen II; Patrijzen III-Domburg II; Mid delburg IV-Lewed. Boys II; Robur II- Kwadendamme II. 3e klas B: Noormannen II-Aarden burg III (28-4)Aardenburg III-Bres- kens II; Hoofdplaat II-Noormannen II; RCS III-Zuidzande. 3e klas C: Clinge III-NW 24 III; Corn. Boys IV-Graauw I; Sluiskil III-Ria W II; Sluiskil II-Koewacht II. Te Goes is maandag een internationaal paas-zaalhandbaltoernooi gehouden. Bij de dames won het organiserende Hellas; het Middelburgse EMM was de sterkste by de heren. De belangrijkste uitslagen waren: he ren om de 3e en 4e plaats: Hellas Goes Dendermonde (B.) 3-2. Finale: E en O EmmenEMM (M'burg) 9-10. Eindstand: 1 EMM, 2. E en O, 3. Hellas, 4. Dendermonde. Dames: om de 3e en 4e plaats: Mara thon (Vlissingen)Atleta (Utrecht) 3-2. Finale: HellasWalcheren (Vliss.) 10. Eindstand: 1. Hellas, 2. Walcheren, 3. Ma. rathon, 4. Atlëta. Adolf Eichmann heeft voor de eerste maal sinds vele jaren gesproken met een geestelijke, het is de Canadese predikant Huil uit Jeruzalem. Eichmann, diens advocaat en de predikant hadden om dit onderhoud verzocht. Waarschijn lijk zullen deze bezoeken worden voort gezet. Tijdens het proces in Jeruzalem heeft Eichmann tegen zijn rechters ge zegd niet tot enig kerkgenootschap te behoren maar wel in God te geloven. Voor de voorzitter van het college van beroep voor het bedrijfsleven in Den Haag hebben gisteren twee korte gedin gen gediend die exporteurs van aard appelen hadden aangespannen tegen de minister van Landbouw en Visserij en het Produktschap voor Aardappelen, naar aanleiding van de exportbeperken- de maatregelen op het gebied van de aardappelen. De voorzitter, die tijdens de behan deling o.m. opmerkte dat de ingewik keldheid van deze zaken hem voors hands minder geschikt leek voor een kort geding, bepaalde de uitspraak op woensdag 2 mei. Hij nam daarbij een ruime termijn om partijen alsnog gele genheid te geven in onderling overleg tot overeenstemming te komen. Door de beperkende bepalingen op het gebied van de uitvoer van consumptie aardappelen was de exporteur A. Nieuw koop uit Heusden, naar hij door zijn pleiter liet stellen, niet in de gelegen heid de door hem voor levering aan Engeland gecontracteerde partij van duizend ton Alpha's af te leveren. De ex por'trice n.v. L. Reemeus te Rotterdam stelde door middel van haar pleiter, dat zij door de maatregelen niet in staat is haar contractuele verplichtingen na te komen om eveneens naar Engeland 980 ton uit te voeren. Beide pleiters achtten de maatregel van de minister o.m. in strijd met het E.E.G.-verdrag. De minister heeft, bij het aankondigen van zijn maatregel op 13 april j.l., „het nationale belang van een redelijke aardappelvoorziening van de Nederlandse consument waarme de de bescherming van de openbare or de in het geding komt voldoende mo tief voor een exportbeheersende maat regel" geacht. De titelstrijd in de eerste klas A van het Zeeuwse afdelingsvoetbal is nu in een beslissend stadium ge komen. Aardenburg won nl. met 4-1 van Hansweertse Boys, wat vooral door IJzendijke met vreug de zal zijn begroet. IJzendijke zelf won van hekkesluiter 's-Heer Arendskerke, zonder al te veel moeite (8-1), en dat betekende degrada tie voor de verliezer. Vogelwaarde won weliswaar met 6-2 van Ria, maar is de finitief uitgeschakeld. Walcheren besloot zijn programma met een 1-6 nederlaag tegen Sluiskil. Uit onder vermelde standenlijst blijkt duidelijk, dat IJzendijke reeds bij een gelijkspel in zijn nog resterende wed strijd tegen Hansweertse Boys het kam pioensfeest kan gaan vieren. Weten de Boys echter te winnen, dan heeft ook Aardenburg nog een kansje. De stand is: IJzendijke 19-31, Aardenburg 19-29, Hansweertse Boys 18-28, Vogelwaarde 19-28, Hoofdplaat 19-23, Sluiskil 19-19, Walcheren 20-19, Ria W 18-11, Groede 19-11, Schoondijke 19-6, 's-Heer Arends kerke 19-3. kerke 2 17-5, Patrijzen 3 14-4 en Vol harding 2 16-2. In de derde klas B werd Zuidzande definitief laatste door de 2-4 nederlaag tegen IJzendijke 2. In de derde klas C kreeg Clinge 3 een 11-0 afstraffing van Philippine 2. Graauw stuurde Ria 2 met een 8-2 nederlaag naar Westdorpe texug en HW 3 liet Sluiskil 3 met lege handen achter (3-4 V De stand luidt thans: Sluiskil 2 17-26, Koewacht 2 16-24, Philippine 2 18-22, Graauw 17-21, Hontenisse 3 17-21, HW 3 16-20, Clinge 3 17-15, Corn. Boys 4 15-7, Ria W 2 16-5, Sluiskil 3 17-3. Buitenlandse teams werden tweede paasdag in het Hellas - toernooi te Goes bijna alle in de poules uitgescha keld. Bij de heren viel het spel van Rheydt (Duitsland)) erg tegen en ook bij de dames was Colombe Sport Parijs geen ploeg van groot formaat; hy werd eveneens in de poule uitgeschakeld. Alleen de Belgische vereniging Dender monde deed het aardig. Hij moest tegen de heren van Hellas om de 3e en 4e plaats In de reserve eerste klas heeft Ter- neuzen 2 de titel nu voor het grijpen. De roodzwarten drukten via een 4-0 zege de Steen-reserves op de laatste I sPe'en en daarin met 2-1 de vlag strijken plaats, maar zagen met vreugde RCS 2 zodat zij de 4e plaats behaalden. Hellas op eigen veld van Breskens 2 verliezen werd hier 3e. In het bewuste artikel van het E.E.G.- verdrag staat echter ook, dat verboden of beperkingen echter geen middel vor men tot o.a. een willekeurige discrimi natie. Het was beide pleiters niet duidelijk waarom de minister, en ook het Pro duktschap dat de minister tot deze maat regel adviseerde, geen rekening kon hou den met reeds afgesloten contracten. Het is voor exporteurs onmogelijk con tracten af te sluiten die een bepaling zouden moeten bevatten dat de levering geen doorgang kan vinden als de over heid beperkende maatregelen zou ne men. Pleiter voor de minister, mr. J. H. Weber, achtte o.m. strijd met het ver-j drag van de E.E.G. niet aanwezig. Bo vendien gaat het in beide gevallen nietj om leveringen naar landen van de E. j E.G. De pleiter voor het Produktschap stel-' de in het licht dat men geen rekening' kan houden met contracten, omdat er| (naar in 1956 is gebleken toen men erj wèl rekening mee wilde houden), geen! enkele zekerheid is dat dergelijke con-i tracten bestaan. Papier is geduldig en exporteurs werken vaak hun zaken, ook, die met het buitenland, per telefoon af. De voorzitter vroeg waarom het be- j stuur van het Produktschap geen aan-i leiding heeft gevonden, overeenkomstig j de betreffende wettelijke voorschriften, één en ander in de vorm van een veror-; dening vast te leggen. Dan was de zaak juridisch rond geweest. (2-4). Corn. Boys 3 verbeterde zijn po sitie aanmerkelijk door Luctor 2 met 5-1 te kloppen. Biervliet 2 zit nog volop in de zorgen nu met 0-6 van Oostburg 2 werd verloren, en Clinge 2 stuurde Zee land Sport 3 met een 3-2 nederlaag naar Vlissingen terug. De stand is hier: Ter- neuzen 2 17-32, RCS 2 17-28, Clinge 2 18-24, Breskens 2 19-23, Zeeland Sport 3 15-20, Luctor 2 18-14, Zeelandia 2 18-11 Oostburg 2 17-10, Corn. Boys 3 14-8, Biervliet 2 13-7, Steen 2 18-7. In de tweede klas A had Noormannen de titel in bezit kunnen nemen als van Kruiningen was gewonnen. Het werd echter een 2-3 nederlaag met als gevolg, dat de strijd nog lang niet is beslist. Yer seke 2 nagelde Middelburgse Boys wat vaster onderaan '8-1) en Robur bleef gemakkelijk baas over Hansw. Boys 2 (5-0). Volharding '32 bracht Patrijzen 2 een 1-3 nederlaag toe en Kwadendamme versloeg Cortgene met 2-6. Hier is de stand: Noormannen 17-29. Kruiningen 17-29, Domburg 17-26, Robur 18-24. Yer seke 2 19-22. Kwadendamme 18-18. Vol harding 16-15, Patrijzen 2 17-10. Cort gene 18-9, Hansw. Boys 2 18-6, Middelb. Boys 17-4. In de tweede klas C won Zonnemaire zijn laatste ontmoeting met 2-5 van Drei- schor 2 en het wachten is nu op wat Renesse 2 in zijn laatste wedstrijd zal doen. De situatie aan de kop is: Zonne maire 16-28, Renesse 2 15-26. In de derde klas A werd Volharding 2 door kampioen Middelburg 4 met 0-10 gekraakt, wat de positie van de verliezer hopeloos maakt, omdat Patrijzen 3 met 1-5 van Kwadendamme 2 won. Onderaan is de situatie als volgt: 's-Heer Arends- Advertentie) HET STAAT DEZE WEEK IN Voor de bekercompetitie van de KNVB afdeling Zeeland (zondagvoetbal) zijn de volgende groepen samengesteld: groep A: Domburg, Noormannen, Middelburg 4 en Walcheren; groep B: Breskens 2. Groede, IJzendijke en Aardenburg: groep C: Hulst 3, Terneuzen 2, Hoofdplaat; groep D: Lewed. Boys 2, Volharding 1, Patrijzen 2 en Zeelandia 2; groep E: Zie rikzee 2, Renesse en Kwadendamme. Dit fraaie zeiljacht, dat gebouwd werd op de jachtwerf „Ten Anker" te Terneu zen, is een dezer dagen naar Friedrichs- hafen am Bodensee vervoerd. Het werd door een Duitser aangekocht en zal wor den „ingezeild" door de zoon van de heer A. P. Vermeulen, de eigenaar van de jachtwerf. Daarna zal de heer Vermeulen met dit jacht deelnemen aan de wedstrijden, die op de Bodensee deze zomer gehouden worden. Het jacht werd op paaszaterdagmorgen nabij het Zevenaardok vierkant uit het water getild, op een „dieplader" van de firma van der Peijl en Verbruggen ge laden en op de jachtwerf stevig voor de reis vastgesjord. Vanzelfsprekend trok dit transport de nodige belangstelling. Deze zomer heeft nog een dergelijk transport plaats naar de Middellandse Zee. Dan moet eenzelf de type jacht naar Cannes worden ge bracht. Waarom de kleinzoon van de veroveraar Djingiz Khan nooit Paus Clemens de Vierde heeft ontmoet, hoewel die werd uitge nodigd hem te bezoeken. 32-jarige wordt in aanmerking gebracht voor A.O.W. Corrie van Hendrik Jan mag van een onbe zorgde, goed-verzorgde oudedag genieten. Prachtige kleurenfoto's van ons Koninklijk Gezin als illustraties in een artikel over leven en welzijn in het Paleis te Soestdijk. Waarom wordt het protocol als rookscherm gebruikt? Auto en karakter: kan men uit iemands keuze van auto afleiden hoe zijn levenshouding is? Merk waardige kleurenfoto's met karak teranalyses. Zijn de foto's van vliegende schotels, die Panorama deze week afdrukt, truc-opnamen of niet? Er zijn getuigen van de opnamen David Niven heeft Leslie Caron (en het was écht geen spelletje!) om de oren geslagen dat het kletste. Close-ups leveren het be wijs. Een dans, die nu al anderhalve eeuw als champagne door de balzalen bruist, zal het winnen van charle ston, calypso, rock and roll en twist. Het geheim van de fascinerende driekwartsmaat. Katherine Melendez kwam op de tennisbaan met niets anders aan dan een paar tennisschoe nen. Wie publiceert hiervan een foto? Natuurlijk Panorama! Vindt U dit alles interessant? Na tuurlijk! U kunt het allemaal en nog véél meer vinden in Panorama van deze week, want zo boeiend is nu PANORAMA Loop Panorama niet mis. Stuur nog vandaag een briefkaart aan "Panorama-Haarlem" en abon neer U. Dan ontvangt U de eerst volgende twee nummers gratis en voortaan elke week dit blad vol verrassingen voor slechts 40 ct. Losse nummers zijn overal ver krijgbaar voor 50 ct. Bij de dames waren het Marathon en Athleta die voor de 3e en 4e plaats speel den. Marathon won hier met 2-3. Om de le en 2e plaats bij de heren kampten E en OEMM tegen elkaar. Op gelukkige wijze werd door EMM gewonnen. Gemak kelijk had EMM het zeker niet. De uit slag werd eerst 8-8 en na een verlenging van 2x5 min. was het 9-9. Nu moest ge speeld worden wie het eerst scoorde en dit was EMM. Bij de dames ging de strijd tussen twee oude rivalen: Hellas en Walcheren. De ploegen gaven elkaar weinig toe. De eer ste helft einigde dubbelblank en in de 2e helft was het Hellas, dat tot een doel punt kwam. (0-1). Hellas behaalde hier dus de le plaats. Het uit Kruiningen afkomstige Sporto werd als sportiefste ploeg uitgeroepen en dit verdienden zij ook volkomen. Al leen al door het feit, dat zij door het uitvallen van de damesploeg van Den dermonde op het allerlaatste moment nog aan het toernooi deelnam. DE RESULTATEN Dames poule ls HellasMarathon 10. AHCColombe Sports. 01, HellasAHC 60, Colombe Sp.Marathon 1-4, HellasColombe Sp. 2-1. AHCMarathon 1-2, le. Hellas, 2e Marathon. Dames poule II: WalcherenSporto 30, Olympus-Ath- leta 00. WalcherenOlympus 10, Ath letaSporto 41, WalcherenAthleta 1-1 R OlympusSporto 5-1 le Walcheren, 2e Athleta. Heren poule I: Hellas A—E en O 1—2, Walcheren— Rheidt 3—7, Hellas A—Olympus 6—3, E en ORheidt 102, WalcherenOlym pus 44, Hellas ARheidt 65, E en O Olympus 6-1, HellasWalcheren 73, RheidtOlympus 65, E en O Walche ren 6-2, le E en O, 2e Hellas. Heren poule II: Hellas BTondo 35, EMMDen dermonde 3-4. Hellas BAHC 2-6, Tonido Dendermonde 3-3, EMMAHC 7-4, Hel las BDendermonde 3-5: TonidoAHC 6-5, Hellas BEMM 3-7; Dendermonde— AHC 7-8. Tonido—EMM 5-9, le EMM, 2e Dendermonde. Finales dames: Om 3e en 4e plaats MarathoAlthleta 3-2, om de le en 2e plaats HellasWal cheren 1-0. Heren: Om de 3e en 4e plaats: Hellas Dendermonde 3-2, om de le en 2e plaats: E en OEMM 9-10. (Advertentie) Brunswick-Bowline Breda NASSAUSINGEL 28 Telefoon 38452 Entree i Kinderkamer Instructie Vergader lokaal Huistelevisie en vrij parkeren. Geopend van 10 uur 's morgens tot één uur 's nachts. BRUNSWICK-BOWLING, de at tractie voor het héle gezin. Morgen, donderdag 26 april zijn hoogwaterstanden voor de provincie Zee land als volgt: Hansweert 6.52 en 19.J Terneuzen 6.21 en 18.46, Vlissingen en 18.14, Wemeldinge 7.35 en 19.57. TTT/ Gsm&VV -:.>A $830$ 'm TERNEUZEN Luxor 20 uur Sag mir Adieu, a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur Der Czardas-König, *T BRESKENS Wit-Gele Kruisgebouw 19.30 uur Kleutercursus GOES Grand 15 uur De avonturen van zigeunerjongen, a.l., 20 uur Genadeloze jeugd, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Nur der Wind, 14 3- Luxor 20 uur Fort Yuma, 14 j. MIDDELBURG Electro 19.30 uur De stalen klauw, 14 GOES u Grand 20 uur De koningin van net nachtleven, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Nur der Wind, 14 3^ 15 uur De avonturen van een zigeuner jongen, a.l. Luxor 20 uur Fort Yuma, 14 j. MIDDELBURG Electro 19.30 uur De stalen klauw, 1*3- GENT KNS Jeanne d'Arc ANTWERPEN KVO 20 uur De goochelaar van O.L. Vrouw Hoewel de wind in d eigenlijk nog te koud het strand te genieten, naar de boorden van f" om er van de zon te Langs de boulevards Belgische badplaatsen he stammen." het er ma^ Tijdens de algemene de katholieke ondervvij bisdom Breda, die giste Schuur in de Baroniest den, heeft voorzitter G. Geertruidenberg de plot staatssecretaris van on en wetenschappen, drs rouch, herdacht. Het werd ook bygewoond Derksen uit Den Haag, het KOV. Nadat de heer Otten, heer A. Musters uit Ber, diocesaan voorzitter is vice-voorzitter A. J. A. Het toegenomen aantal besmettelijke dierziekte m zeer, die zich met name ii het oosten des lands heeft een stagnatie veroorzaakt gebieden. De stagnatie is volg van het feit, dat de r« huizen slechts een deel capaciteit en dan nog o: voorzorgen voor het sla mond- en klauwzeer aanf beschikbaar hebben. Van ders kan geen gebruik w< daar de aangetaste dieren van het gevaar van uitb bescherming van de exi agrarische produkten, in bieden moeten blijven. Ook bij de sedert kort geschakelde destructiebe besmette gebieden treedt op in de verwerking der De directeur van de vee dienst, tevens veterinair van de volksgezondheid, naar het ministerie vai Visserij mededeelt een nisatie in het leven ge achterstand op te ruimer de snelle afvoer van ziek^ bedrijven te verzekeren, den thans vervoerd naar bedrijf te Son (bij Eindho] loos gedood en met effect king van militairen, on< voorzorgen en ontsmetti diep in de grond begrave legen terrein van Staatsbc grensgebied van Noordbr: burg. Een plastiek van de dat is het geschenk d dochters van onze vorst

de Stem | 1962 | | pagina 2