Sovjet-Unie dreigt met nieuwe kernwapens Beclrijfsspionage in visdobber-industrie Bredase SOEKARNO niet naar Engeland ïstuif sluit tienershow Peronistische winst nu ongedaan gemaakt Overleden staatssecretaris op ministerie herdacht Verkiesing presidium Als Westen enigerlei kernproef doet £en tragedie in Brussel Tsjombe weer onder pressie VIER MAN GEGREPEN Watersport in ;n unieke omgeving DAGBLAD VOOR ZEELAND Mr Cals: „Hij was ons een voorbeeld" Mist aan de kust Argentinië blijft rumoerig FEDERAAL GEZAG IN DE PROVINCIE Meisje vermist in Amsterdam Minter en Hinter Huurwet op 2 mei nog niet in behandeling vrijetijdsverf kwaliteitsverf Hilversummer voelde zich bedreigd JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER!! 102e JAARGANG No. 23962 Voor God, Koningin en Vaderland len of waterskiën in t romantische en betoverende jrengebied van Groot-Brittannië, ;t ztjn groene heuvels en lieflijke len. Forellen vangen of heerlijk indelen temidden van een achtig landschap dat door de tuur rijk gezegend is met een erdaad van stille schoonheid, deze uitzonderlijke geneugten Lchten U in dit vakantieland, aak de overtocht per dagboot en bent zeker van een plezierige, rafortabele èn voordelige reis. Welcome to Britain Stoomvaart Mij. Zeeland biedt U eds een 10 daagse reis ar het Merengebied vanaf 353.. lorts reizen naar Londen, Oxford, irquay. Schotland en Harrogate. 'Zeeland' Vakantiereizenbrochur® jt voor U klaar bij Uw reisbureau. aag The British Travel Association ej). R21e) Leidseplein 29, Tel. 31/004, isterdam, folders en inlichtingen over oot-Brittannië vakantieland bij uitstekt ,,De Henrico's uit Rotterdam; de irde Italiaanse zanger Cesare Pa- uit Tilburg; een ander vijfmans st ..Los Cobanos" uit Rotterdam dat Izakelijk Zuidamerikaanse muziek gt; de ..Rianta's" het zingende trio Waalwijk en tenslotte de trots van Westbrabantse KAJ. „The Lime- ers" Bergen op Zoom. Na deze •enparade begint het bal waarvoor 3 orkesten afwisselend de dansmu- zullen verzorgen. Belangstelling heer Mechelinck vertelt met ge- c trots dat de avonden die het In- comité in het seizoen 1961-1962 ver- de stuk voor stuk een succes zijn ïest maar dat deze toch wel echt lap op de vuurpijl moet betekenen, comité durft op een record aantal elui te rekenen. Niet alleen uit de ;esloten gemeenten maar ook uit Land van Hulst en uit west- wsch-Vlaanderen. Zoals gewoonlijk n de leden uit de kanaalzone de ge lheid hebben per speciale bus naar van Gent te reizen. Maar het ligt in het voornemen om naar oost- en -Zeeuwsch-Vlaanderen speciale bus te sturen als de belangstelling vol- ide blijkt te zijn. zo heeft het Instuifcomité het winter weer behoorlijk voor elkaar egen. Waar het geld ieder jaar van- komt, weten de comitéleden zelf niet maar het lukt iedere keer. edere keer ook is er midden in de geschoten want gezien de belang- ng blijkt wel duidelijk, dat de jon- deze programma's hogelijk waar- ii, ook als er eens een keer geen ek en dans aan te pas komt. H! Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. Stem WOENSDAG 25 APRIL 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, t 0.56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Ehandën: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6 252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) In de hal van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen in Den Haag hebben de ambtenaren van dit departement gisterochtend de overleden staats secretaris drs. G. C. Stubenroucn herdacht. Zij werden toegesproken door de minister, mr. J. M. L. Th. Cals, secretaris-generaal dr. J. H. Wesselings en door de inspecteur- generaal van het onderwijs, mr. ir. M. Goote, die de overledene loof den als een bescheiden, maar har de werker, toegewijd en trouw aan zijn werk en aan zijn medewer kers. „Hoe het moet, nu hij er niet meer is, kunnen we ons niet voor stellen", zei minister Cals. „Hij was ons niet alleen in zijn werk een voorbeeld, doch ook als mens in het nu zwaar getroffen gezin, waar van hij het middelpunt en het steunpunt was". Minister Cals releveerde dat de overledene zich maandenlang had voorbereid op de komende verde diging van de Mammoetwet. „Wij NAAR VERLUIDT is binnenkort de be- noeming te verwachten van prof. mr. C. P. M. Romme, oud-voorzitter van de Tweede-Kamerfractie der K.V.P., tot lid van de Raad van State. ZESTIG Cubanen hebben maandag poli tiek asiel gekregen op de ambassade van Uruguay in Havanna. De Cubanen kwamen zich in groepjes van vijf mel den. De Uruguayse ambassade lijkt nu wel een hotel. Er logeren 200 mensen. is van Plan om voortaan zelf duikboten te bouwen en deze niet meer uil Rusland te betrekken. Welk type duikboot het hier betreft is niet bekend. De Chinese pers bracht dit nieuws m grote opmaak. ?PfNm,utL?ISfHE soldaat heeft in Kas- Ïl naar hij beweert per ongeluk, twee meisje van 12 en 13 jaar rienkSind°OrW0n<l1?ez0rgd' De soldaat wilde Kotrelfi!? üi \etten een legerkamp te betreden. Plotseling gmg daarbij zijn ge weer af. Een kogel trof de beide meis- jes, gelukkig niet ernstig. Verwachting geldig tot vanavond: In de ochtend nog plaatselijk mist of laaghangende bewolking welke zich vlak aan zee mogelijk de ge hele dag kan handhaven. Elders la ter zonnig weer. Zwakke wind tus sen noord en west. Aan de kust maximumtemperaturen van 8 tot 12 graden. Landinwaarts oplopend tot omstreeks 24 graden in het oos ten en zuiden van het land. Vandaag: zon onder 19.53 uur. Morgen: zon op 5.22 uur. Maan op 1-27 uur, maan onder 10.02 uur. Een overzicht tijdens de herden kingsrede van minister mr. J. M. L. Th. Cals. „Als de Verenigde Staten inderdaad nieuwe kernproeven zullen gaan nemen, dan zal de Sovjet-Unie nieuwe typen van haar kernwapens gaan beproeven". Dit dreigement uitte gis teren de Russische minister van buitenlandse zaken, Gromiko, op een verenigde zitting van de kamers van de Opperste Sovjet. President Kennedy heeft gisteren tegen middernacht intus sen zijn toestemming gegeven voor het nemen van een serie kernproeven in de atmosfeer, die in de Grote Oceaan zullen plaatsvinden „zodra dit operationeel gunstig uitkomt". De beide kamers van het Sovjet-par lement waren bijeen ter verkiezing van een nieuw presidium. Van de zestien le den van het presidium werden er twaalf vervangen. Maarschalk Vorosjilov (op welke oude bolsjewiek tijdens het 22e partijcongres in oktober van het vorige jaar scherpe kritiek was geleverd als lid van de „anti-partij"-groep), was tot verrassing een der leden, die herko zen werd. Na de verkiezing bood pre mier Kroestjev het ontslag van zijn re gering aan, conform artikel 70 van de i grondwet. Hij werd evenwel met alge- imene stemmen herkozen en belast met jde vorming van een nieuwe regering. iOok president Bresjnev van de Sovjet- iUnie werd als zodanig herkozen, j Kort nadat dit gebeurd was, uitte Gro- j miko het Russische dreigement over Inieuwe typen van eigen kernwapens. Die nieuwe Sovjet-proeven afhankelijk dus ivan de houding van Amerika, naar Gro miko zei zouden alsdan worden geno men om wille van „veiligheid, de veilig heid van de bondgenoten en voor het behoud van de vrede". „Dit zal ons antwoord zijn op wel ke kernproeven ook in het Westen, hetzij in de dampkring of onder gronds, hetzrjn in de ruimte of on der water", aldus de Russische mi nister van buitenlandse zaken. Geen nieuws zullen hem missen", zo zei hij, „om zijn deskundigheid en zijn vriend schap". crisis bracht hij de (eveneens bekende) Russische zienswijze ter sprake, nl. dat met Duitsland een verdrag zou worden gesloten, ongeacht of het Westen het daarmee oneens is. De Sovjet-Unie wil echter niet stijfkoppig aan een bepaalde datum vasthouden. „Geen nieuwe elementen", aldus het commentaar van westelijke waarne mers. Beroep Nehroe Terwijl dit alles zich in Moskou afspeelde, heeft te New Delhi de Indische premier, Nehroe, op de V.S. de Sovjet-Unie een beroep gedaan geen kernproeven te nemen, zolang de Geneefse ontwapeningsconferen tie nog gaande is. Hij kwam wel in het Sovjetrussische straatje, door op te merken: „Wanneer de V.S. de proefnemingen hervatten ter wijl de mogendheden nog in Genève con fereren, zal het zeer ongelukkig zijn, omdat de Sovjet-Unie zeker hetzelfde zal gaan doen". VS zetten door Ondanks dat alles zetten de V.S. hun voorbereidende maatregelen onverdroten voort. Van bepaalde zijde te Washington wordt verwacht, dat de eerste proefne mingen van de reeks, die in vermoede lijk twee tot drie maanden zal worden genomen, ten doel zullen hebben de uit werking van ontploffende kernwapens op verdedigingsstelsels na te gaan. Men verwacht dat kernbommen op to rens en vanaf ballons tot ontploffing zul len worden gebracht. Ook meent men, dat er kernwapenontploffingen zullen plaatsvinden op raketten, die daarvoor op hoogten van dertig tot verscheidene honderden mijlen zullen zijn gebracht. Men verwacht, dat het grootste kern wapen, dat de V.S. laten ontploffen, een bom ter sterkte van ongeveer tien me gaton tien miljoen t.n.t.) zal zijn. De Argentijnse regering is gisteren be zweken voor die eisen van militaire zijde en heeft de 22 provincies onder federaal gezag gesteld. Hierdoor is een streep gehaald door de stembusoverwinning die op 18 maart in 11 provincies bij de gou verneursverkiezingen is geboekt door aanhangers van de vroegere dictator Peron. den geschaard. Men schijnt verder geen nieuwe opperbevelhebber van het leger te kunnen vinden die aanvaardbaar is voor beide tegenover elkaar staande groepen. Verder beweerde Gromiko nog, dat het Westen op de Geneefse ontwape ningsconferentie steeds weer nieuwe ob stakels plaatste op het pad naar eniger lei overeenkomst. Hij beval het Westen een bestudering aan van de plannen van de acht neutrale landen ter confe- Na de toespraken van de heren rentie. Ten aanzien van de Berlijnse Wesselings en Goote sloot minis ter Cals de korte plechtigheid met een gebed. zijn de hoofdpersonen uit het nieu we beeldverhaal, dat vanaf van daag op pagina 5 is telezen. Het verhaal over de avonturen van de tweeling en de „zwiergeit" is span nend genoeg om een paar weken de aandacht te trekken. Het speelt aan de Gelbische grens en natuurlijk komt er smokkelarij aan te pas en maar lees het zelf maar. Sedert tweede paasdag is de 12-jarige Willemina Vrugt uit Amsterdam spoor- Voorts is besloten dat binnen 90 dagen'loos. Om twee uur ging zij van huis om verkiezingen zullen worden gehouden'naar Artis te gaan, waar zij om vier voor het presidentschap en vice-presi- uur haar oudere zuster zou ontmoeten, dents chap. Onmiddellijk begon de militaire lei die haar weer naar huis zou brengen. Het meisje verscheen echter niet op de Premier Adoela van Kongo heeft weer een beroep op president Tsjombe van - Katanga gedaan om naar Leopoldstad provincies zal overnemen „voorbarig" terug te komen en de afgebroken be- ^e tegenstrijdige verklaringen over sprekingen te hervatten. Als Tsjombe het decreet illustreren de verwarring die hieraan niet voldoet, zou Adoela de hulp nog steeds in regeringskringen blijkt te ding met uitvoering van het besluit van afgesproken plaats en kwam ook later de federale regering het gezag -in de[niet opdagen. Alle nasporingen van de provincies over te nemen. j ouders en de politie zijn tot nog toe Het is niet bekend of president José het de ouders be- Guido, de opvolger van de onlangs af- kend is red voor het meisje gezette president Arturo Frondizi ook om van'h*is weg te blijven De oude{.s zal mstemmen met de eis der militairen v n d h t kind isJ geroo£d en de dat de congresverkiezingen van 18 maart mi heeft maandagavond de hoop eveneens zullen worden geannuleerd. De £adere ens te Verkrijgen via de radio het signalement van het meisje federale congres bemachtigd. De rege jaten verspreiden. Willemina Vrugt is Mevrouw Aicha Akkabouche, de tot voor kort dood gewaande moeder van het zevenjarige Berber-meisje Hennou ben Houssine, dat na de aardbevings ramp van Agadir door het dokters gezin Demolin in het Belgische Fla- winne was aangenomen, is in het paas weekeinde op het vliegveld Brussel Nationaal gearriveerd, waar zij na twee jaar haar dochtertje weerzag. Toen het kind haar gesluierde moeder De Tweede Kamer zal Qp 2 mei 8 S zag barstte het in snikken uit en nog nj,et ^et wetsontwerp tot wijziging wierp het zich in de armen van haarl van de huurwet in behandeling nemen. pleegmoeder. Nu de echte moeder van Wij hebben destijds reeds bericht dat Hennou heejt gezien dat haar kindAtt te verwachten was. De vaste com- ring heeft echter bekendgemaakt dat er nog ^.belangrijke besluiten" werden ver wacht. 1.68 meter lang en flink voor haar leef tijd. Zij heeft donkerblond lang golvend haar en draagt een bril. Zij draagt een De minister van Binnenlandse Zaken, kakikleurige regenjas met capuchon, Ernesto Lanusse, noemde de medede- een groene rok, een blauwgeel gestreep- ling dat de regering het bestuur der te bloes en een witte hoofddoek met blauwe stippen. Zij heeft zwarte schoe nen met driekwart hak aan. (Advertenties) van andere Afrikaanse en Aziatische lan den inroepen om „de afscheiding te li quideren' Hij beloofde een nieuwe grondwet, die heersen. Er wordt ook melding gemaakt van een chaotische toestand in het leger Het blad „La Razon" meldde, dat er de provincies een grote mate van auto-disciplinaire maatregelen waren geno- nomie in eigen zaken zou waarbborgen. men tegen lagere officieren van het gar- Adoela zei over bewijzen te beschik- r nizoen in Buenos Aires wegens hun hou- ken dat Katanga uit het buitenland wa-jding tegenover het conflict tussen de pens en huurlingen krijgt. Igeneraads Poggi en Rauch tijdens het Tsjombe heeft gezegd dat hij naar weekeinde. Sommige officieren zouden Leopoldstad zal terugkeren doch „zonder i zijn gestraft voor hun steun aan Poggi, enthousiasme". andere'omdat zij zich achter Rauch had- (Van onze verslaggever) Uit vrees binnen afzienbare tijd „ka pot" geconcurreerd te worden, heeft een Hilversumse „fabrikant" van vis- dobbers met een handlanger zijn heil gezocht in bedrijfsspionage te Breda. Het tweetal, dat zich door enkele Bre dase jongens naar de werkplaats van Theo Kasenberg (46) aan de Ginne- kenweg te Breda liet gidsen, drong met de jongelui de bedrijfsruimte bin nen om er tekeningen te maken van de machinerieën, door middel waarvan de produktie van visdobbers half-auto- matisch geschiedt. Het viertal is in middels aangehouden en voor de Bre dase officier van justitie geleid. De verdachten zijn C. W. van V. (51) en M. van B. (41), beiden uit Hilversum, en de Bredanaars J. de K. en D. J. P.. beiden eenentwintig jaar. Theo Rasenberg, Princenhagenaar van geboorte, zit sinds 1958 in de dob- berfabricage. Hij is van huis uit schil der en maakte enkele jaren geleden naam in de speelgoedindustrie als ver vaardiger van paardjes. De zaak liep na verloop van tijd zó vlot dat Rasen berg het financieel niet meer kon bij benen en naar iets anders uitzag. Door een toeval kreeg hij interesse voor de aanmaak van visdobbers, een bedrijf dat in Nederland allerminst druk be oefend wordt. In een gehuurde werk plaats aan de Heilaarstraat te Breda experimenteerde Rasenberg net zo lang tot hij was waar hij wilde. In goed een jaar maakte hij zich vele wetenswaardigheden over visdob bers eigen en hij liet een speciaal soort machines vervaardigen, met behulp waarvan zijn assortiment volledig zou kunnen worden. De produktie werd, tot grote schrikt van de concurrentie, steeds groter. Ze bedraagt momenteel vijfduizend stuks per dag. maar het zouden er gemakkelijk tienduizend kun nen zijn wanneer Rasenberg niet om werkkrachten verlegen zat. De kern van de zaak is het „geheime" procédé, waarmee uit Portugal ingevoerd kurk snel en doelmatig wordt gemodelleerd. Daarin schuilt volgens Rasenberg de kracht van het Bredase bedrijfje, dat met grossiersbemiddeling over heel Nederland levert, in een grote varië teit. De Hilversumse „fabrikant", die door de Bredase werkwijze met zijn prijzen geen raad meer wist, zon op een oplossing en besloot tenslotte in Breda de zaak eens te gaan verkennen. Maanden geleden stal hij een mal van Rasenberg en niet zo lang daarna on dernam hij met een kennis, die ver stand van machines heeft, een nieu we tocht naar de Baroniestad. Het Hilversumse duo kwam er in contact met de genoemde Bredase jongens, van wie er één tijdelijk bij Rasenberg had gewerkt. In een café werden enkele rondjes gegeven en de jongelui zouden ook geld aangenomen hebben om de inbraak voor te berei den. Dat gebeurde nog op dezelfde dag. De jongens lieten, na zich een toegang geforceerd te hebben, de Hil versummers binnen. Zij maakten te keningen en namen opnieuw enkele matrijzen mee. Rond de paasdagen was het onderzoek van de Bredase recherche zo ver gevorderd dat de daders gegrepen konden worden. missie voor Volkshuisvesting en Bouw nijverheid heeft thans doen weten, dat over dit wetsontwerp vóór 2 mei geen eindverslag kan worden uitgebracht. De commissie verzoekt daarom het wets ontwerp niet voor dinsdag 8 mei aan de orde te stellen. In de vergadering van 2 mei zal nu worden voortgegaan met de algemene beraadslaging tot regeling van het voort gezet onderwijs (de mammoetwet). Ongeveer 1050 geüniformeerde Am- De minister van Sociale Zaken en sterdamse politiemannen en 250 a 300 Volksgezondheid heeft verzocht het wets- kaderleden en rechercheurs in burger ontwerp nadere wijziging van de alge- zullen op 30 april a.s. op de been zijn als mene ouderdomswet en de wet op de koningin Juliana en prins Bernhard hun ziekenfondsverzekering voor bejaarden rijdende en varende receptie langs een zo spoedig mogelijk te behandelen, aan- 12 kilometer lange route in Amsterdamj gezien dit ontwerp op 1 juli a.s. in wer- maken. Iking moet treden. bijzonder goed wordt verzorgd en om dat zij bij de aardbeving in Agadir alles verloren heeft, heeft zij besloten het meisje bij hetgezin Demolin te laten op voorwaarde, dat zij haar zo vaak zij wil mag bezoeken. De foto toont de huilende Hennou op de arm van haar pleegmoeder. Rechts haar echte moeder. EEN PR0DUKT VAN DE SIKKENS GROEP President Soekarno van Indone sië heeft zijn voorgenomen bezoek aan Engeland geannuleerd wegens de toestand rond Westelijk Nieuw- Guinea, aldus het Britse ministerie van buitenlandse zaken. Een woordvoerder van het Brit se ministerie zei, dat zijn regering het besluit van Soekarno betreurt en van harte hoopt, dat de Indo nesische president in staat zal zijn Engeland in de toekomst te be zoeken. Het bezoek van Soekarno zou op 8 mei beginnen. Het zou gedurende drie dagen een staatsiebezoek zijn, gevolgd door een officieel bezoek van vier dagen. Besprekingen. DE BETERE VIRGINIA Wat de kwestie Nieuw-Guinea op diplomatieke niveau aangaat: dr. J.H. van Royen, de Nederlandse ambas sadeur in Washington, heeft op het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken een bespreking gehad met minister Dean Rusk. In diplo matieke kringen werd geopperd, dat gesproken is over eventuele nieuwe onderhandelingen tussen Nederland en Indonesië. De waarnemend secretaris-generaal der Verenigde Naties, Oe Tliant, heeft gis teren op een perslunch verklaard, dat hij de algemene vergadering bijeen zal roe pen als Nederland en Indonesië akkoord gaan met een plan dat voorziet in een VN-toezicht gedurende een interim-perio de op het bestuur over Westelijk Nieuw- Guinea. Hij zei voorts, niet van gevoelen te zijn dat hij alleen de verantwoordelijkheid voor de uitvoering van een dergelijke overeenkomst op zich zou moeten nemen. Oe Thant zei, dat een dergelijk plan de basis vormt van voorstellen die ge daan zijn door Ellsworth Bunker, de voormalige Amerikaanse' diplomaat die bij de geheime besprekingen tussen Ne derland en Indonesië aanwezig is ge weest. Hij verklaarde voorts, dat Bunker het plan zelf had opgesteld en dat hij (Oe Thant) speciaal had verzocht dat zijn eigen aanbeveling er niet aan ver bonden zou worden. Oe Thant had nog geen enkele officiële reactie van Nederland of Indonesië ont vangen op de voorstellen van Bunker. De geheime voorbesprekingen tussen Nederland en Indonesië waren „onder broken" om verscheidene redenen,' onder andere omdat een der partijen het nodig oordeelde een nieuw mandaat te vragen, aldus Oe Thant. De Indonesische minister van voor lichting, dr. Mohammed Yamin, is van mening, dat de kwestie hoe langer hoe moeilijker op te lossen wordt. Zijn me ning grondde hij o.m. op het feit, dat - zoals overigens bekend - Nederland ge meld heeft, dat 20 Indonesische guerrilla strijders gevangen zijn genomen en 119 Indonesische militairen gevangen zijn ge nomen, en dat Nederland troepenverster kingen stuurt. Indonesische berichtgeving Deze dr. Yamin is in deze dagen ove rigens een veelgeplaagd man. Zijn voor lichtingsdiensten weten heel wat te mel den over de strijd op Nieuw-Guinea. En kele staaltjes: Nederlandse troepen heb ben het dorp Koka op Nieuw-Guinea in de as gelegd, omdat de bevolking daar heeft gecollaboreerd met Indonesische verzetsstrijders. De bevolking is aan de strafexpeditie ontkomen door naar de bergen te vluchten en zich bij de guerrilla strijders aan te sluiten. Acht Nederlandse mariniers zouden op 8 april tijdens een treffen met guerilla- strijders om het leven zijn gekomen en vier gewond. Op vooruitgeschoven posten maken de Nederlanders gebruik van po- litie-eenheden van Papoea's, terwijl zij zelf veilig aan boord van schepen blij ven, uit vrees voor de aanvallen der guerrilla s. Voorts maakte de berichtgeving uit Indonesische koker melding „van roof en plundering door de Nederlandse troe pen van eigendommen van de bevolking van de streek van de Radja Ampat- eilanden, waar vaartuigen in beslag wer den genomen uit vrees dat jonge Papoea guerrilla-vechters ze tegen de Nederlan ders zouden gebruiken". Tot zover enkele fragmenten van berichten uit Indone- sche bron. Eén Nederlands communiqué Nederland doet er verstandig —het zwijgen maar toe. Het enige communi qué dat gisteren door het gouvernements voorlichtingsbureau te Hollandia werd uitgegeven handelde over een vliegonge luk, dat goed is afgelopen. Een Hunter- straaljager van de strijdkrachten in Nieuw-Guinea stortte in zee, doch de piloot, de sergeant-vlieger B. Drenth, heeft zich met zijn schietstoel in veilig heid kunnen stellen. Een prauw uit een nabijgelegen kampong nam hem over uit zijn rubberboot. Per helikopter keerde de vlieger later weer naar zijn basis terug.

de Stem | 1962 | | pagina 1