Garage VERVAET Bart kilo Goede resultaten van V.V.V. te Vlissingen Oostburgse „aanhouder hoopt straks te winnen ongeschoolde fabrieksarbeiders Polder Walcheren beraamt uitvoering urgente werken Veel ouders bij laatste les landbouwschool Oudelande BIERVLIET ocjezei Korenbundeling Ovezande krijgt gunstige reacties N.V. HOUTINDUSTRIE Landbouwhuishoudonderwijs van de Z.L.M. Cursusjaar 1962-1963 Gemeente Goes SCHAKEN Gemeente Goes Molenschot N.V. Breda typiste (Ned.) assistent(e) tijdschrijver Renault Nuffield-tractoren Begin mei opening Rijkskan torengebouw te Terneuzen Raadsallerlei uit Vlissingen l'Azote heeft voortaan Nederlandse naam Atletiekmeeting te Ylissingen EFDEBE Dordrecht Bij een 45-urige werkweek bedraagt dan het bruto- weekloon f 112,71 De Stichting K.-K. Bejaardenzorg „ST.-JACOBUSHOF" 1) VERPLEEGSTER, KOOKSTER BEJAARDENVERZORGSTERS BEJAARDENHELPSTERS 5) MEISJES 6) MEISJES 2) 3) 4) TEL. 01152-400 Beste chai! van de r< DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 APPRIL 1962 Nog dit jaar zullen de werken ter ver hoging en verzwaring van de zeedijk van de Zuidwatering worden aanbe steed. Zo vermeldt het dagelijks bestuur van de polder Walcheren in zyn jaar verslag over 1961, waarin het het boven staande werk als urgent aanmerkt. Een ander urgent werk. namelijk de zeer noodzakelijke versteviging van de zeewering tussen Zoutelande en Westka- pelle, wordt besproken en het overleg bevindt zich in een eindfase. Dit is ook het geval met het overleg over verster king van de hoogwaterkering in dit ge- van de bescherming van de vooroever tussen Oostkapelle en Vrouwenpolder. De bunkeropruiming vordert gestadig en wanneer het bunkerbestek is voltooid ligt het in de bedoeling van het water schap de Polder Walcheren omtrent de resterende bunkers een nieuwe huur overeenkomst met het Ministerie van De fensie aan te gaan. Verschillende bun kers worden op het ogenblik nog voor militaire doeleinden gebruikt. Voor de opruiming van bunkers in het waterwingebied van Middelburg zullen nog enige puinwegen worden aangelegd voor materiaalvervoer naar de zeewe- ringswerken. De Oosternieuwlandpolder tussen Vee- re en Vrouwenpolder, die tijdelijk bij rijkswaterstaat in gebruik is geweest als bouwdok voor de bij afsluitingswerken nodige caissons wordt weer in zijn oor spronkelijke staat teruggebracht en niet tot jachthaven bestemd zoals de polder Walcheren vermoedde. Over de werkha- (Van onze redacteur) Begin mei zal het nieuwe Rijkskan- torengebouw in Terneuzen waarin de Rijksbelastigen, Rijkswaterstaat en het Gewestelijk Arbeidsbureau een on derkomen vinden officieel in gebruik worden genomen. Daardoor zal een eind komen aan het nijpend tekort aan ruim te, waarmede deze diensten reeds lang te kampen hebben. Elk van deze kantoren krijgt een ei gen ingang. ven van R.W. bij Veere is nog geen be slissing genomen. De najaarschouw op de gewone waterleidingen in de polder is een punt van vele zorgen geweest. Hoewel jaarlijks het aantal nalatigen bij de najaarschouw een dalende lijn ver toont, blijft het relatief toch te hoog. De polder Walcheren overweegt nu over te gaan tot het maken van een proces-ver baal wanneer de schouwdatum is over schreden. Men is ervan overtuigd dat het toepassen van deze bevoegdheden er toe bij zal dragen om in de toekomst het aantal nalatigen tot een minimum te beperken. Het herstellen van de schade van de storm in december '60 is voltooid en heeft 23.436,32 gekost. De kosten van het herstel van de stormschaden gelden in oktober en be gin december van het vorig jaar zullen rond de 100.000 bedragen. De schade bestaat uit het afbrokkelen van stran den, vernielen van zinkstukken, weg slaan van bestortingen, het verdwijnen van rijsbeslag voor de verdediging van de duinvoet. Kosten, die de Polder door aanvarin gen heeft gehad, zijn nagenoeg alle door betrokkenen vergoed. O Daar op korte termijn met de bouw van het HEMA-pand wordt begonnen is vervroegde ontruiming van het pand Oude Markt 23 noodzakkelijk. O Om te zijner tijd uitvoering te kun nen geven aan het saneringsplan voor de oude stad willen b. en w. opnieuw over gaan tot de aankoop van een groot aan tal „afbraak"-panden aan de Lange Zelke Noordstraat, Kromme Elleboog en Gr oe newoud. O De gasverlichting in het Villapark moet vervangen worden door een elec- trische verlichting. De kosten zijn 24.200 gulden. O De kok in het internaat „De Ruyter- school" kan het niet alleen af. In plaats van een kokshulp aan te trekken willen b. en w. de keukenoutillage verbeteren, hiervoor zal de „De Ruyterschool" 'n geld lening van 15.000 gulden worden ver strekt. O In de vacature Dubbelman aan de gemeentelijke technische school zal als tijdelijk leraar wiskunde benoemd worden de heer P.L. de Vlieger te Vlissingen. O De uit 1932 stammende auto-brand weerladder is totaal verouderd en ver sleten. Het college van b. en w. verzoekt de raad toestemming over te mogen gaan tot aankoop van een volautomatische hydraulische Magirusladerwagen. Kos ten 85.000 gulden. Ondanks het slechte weer van het vo rige seizoen blyken de toeristische re sultaten in Vlissingen bevredigend te zijn geweest. Dit verklaarde VV V-voorzitter, de heer N. de Priester, tijdens de jaarver gadering van de Vlissingse afdeling in Britannia. Verrassend was de medede ling, dat b. en w. van Vlissingen een ingenieursbureau opdracht heeft ver strekt een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid de Oranjedijk te ver breden, hetgeen een lang gekoesterde wens van de Vlissingse VVV is. De aandrang, die de vereniging heeft Het spreekwoord „De aanhouder wint" is de lijfspreuk geowrden van een be woner van de Callenfelsstraat in Oost burg. Hij houdt nl. vol in een huur- kwestie die al van 1957 dateert, en met succes. In 1957 kwamen in de Callenfelsstraat, v. Houtestraat een serie nieuwe wonin gen klaar, aan de huurders waarvan werd verzekerd, dat een toentertijd op handen zijnde huurverhoging in hun huurprijs was verdisconteerd. Toen ech ter die wettelijke verhoging daar was, werd toch door de eigenares, de niet meer bestaande Zd. Ned. Bouw- en Han- delmij. huurverhoging aangezegd. Het conflict was ontstaan, en het touwtrek ken begon: de heer Jacobi aan de ene kant en de eigenares aan de andere. De woning van de heer Jacobi en overige bewoners van deze straat vielen nl. niet onder deze wettelijke verhoging. Toch meende verhuurder er aanspraak op te mogen maken. De heer Jacobi zocht zijn recht, maar noch b. en w. van Oostburg, noch de huuradviescom missie, noch de centrale directie van Volkshuisvesting te Middelburg konden hem terzijde staan. Eerst het ministerie van Volkshuisves- ting kon deze eenzame vechter helpen: „Voor zgn. halve-premiewoningen wordt een huurverhoging vastgesteld door huur-l der en verhuurder, bij geen akkoord I beslist de kantonrechter" algemene vergadering van aandeel- Dit ministerieel akkoord wordt door j houders van de Compagnie Neerlandaise de heer Jacobi als een waardevol docu- j de 1'Azote, te Brussel en Sluiskil, heeft ment bewaard en de huurverhoging in I besloten dat vanaf 20 april ook de Ne. 1957 ketste er op af. Nimmer werd er derlandse vertaling van haar naam n.l het ministerieel wapen. De huurders van de belaagde panden hopen ook nu weer de slag te winnen, welke vorig jaar reeds is ingezet, nu echter door de nieuwe eigenares de n.v. Ned. Huiden- en Wolhandel en Vellenploterij te Meppel, die het complex huizen uit het faillisse ment van de vorige eigenares overnam. Deze maatschappij probeert er ook weer een verhoging door te drukken, waarbij zelfs een advocatenkantoor wordt ingeschakeld. Er wordt gedreigd met huuropzegging indien niet wordt ingestemd. „Niet op reageren," pleitte de heer Jacobi, „wij staan sterk. Komt de zaak voor de rechter dan zal bij onderzoek naar de toestand der woningen wel blijken in wat voor „revolutie"-bouw wij hier zitten. Talloze mankementen bekleven deze onderkomens. Wij zijn be reid, en zijn dat steeds geweest, een ver hoging te betalen indien de ernstige tekortkomingen hersteld worden." De bewoners van de Callenfelsstraat, v. Houtestraat zien, gezien de ervaringen, de toekomst wat betreft hun huur, rustig onder de ogen. meer van gehoord Totdat in 1959 een nieuwe poging om de huurpenningen te verhogen werd ondernomen. Wederom werd deze bezworen met Nederlandse Stikstof Maatschappij, zal kunnen worden gebruikt. Het ligt in de bedoeling in Nederland de naam Nederlandse Stikstof Maat schappij te gebruiken. uitgeoefend om de Oranjedijk een te maken met de Boulevard, de bepaald niet fraaie kazerne op te ruimen, en de omgeving van het landingsmonument een draaglijk uiterlijk te geven, hebben ech ter weinig resultaat gehad. Het aantal bedrijven, dat regelmatig uit Vlissingen verdwijnt, is groter dan het aantal, dat zich in de Scheldestad vestigt. Deze his torische realiteit, aldus het VW-bestuur, eist een volledige uitbuiting van de bad plaatsmogelijkheden. Besprekingen met de zustervereniging uit Middelburg heb ben o.m. geleid tot de toeristische ex cursies naar de koninklijke maatschap pij De Schelde. Een probleem blijft de huisvesting. Voor een nieuw VW-huis zijn geen gelden beschikbaar. Gezocht wordt naar een goed gelegen pand, dat als zodanig zou kunnen worden inge richt. Dat ook het huidige VW-kantoor intensief wordt gebruikt blijkt uit de volgende cijfers: 1690 schriftelijke aan vragen ter informatie werden behandeld, rond 5000 telefonische en 8000 monde linge informaties werden verstrekt, ter wijl voorts ongeveer 21.000 folders wer den verstuurd. Zeer teleurstellend blijft het feit dat er nog steeds geen overeen stemming blijkt te bestaan tussen over heid, polder Walcheren en gemeente over de verhoging tot Deltahoogte van de Boulevard zodat ook dit jaar de half afgebroken dancing aan de bezoeker zal worden getoond. De heren A. Mets en E. T. Oosterhuis en P. Ventevogel wer den bij acclamatie herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid de heer H. G. Daal huizen toetrad. Het werk van de lagere landbouwschool in Oudelande heeft de belangstelling van vele ouders getrokken. Van de hoogste klas slaagden er tien onmiddellijk. Een moest een herexamen doen. Al deze leer lingen hebben hun ouders verbaasd doen staan met hun inleiding die ze op deze avond over een agrarisch onderwerp heb ben gehouden. Diploma's konden door omstandig heden niet worden uitgereikt. Wel wer den de rapporten overhandigd. De heren J. Boone en W. Nijsse, resp. eerste cn tweede van hun klas, mochten uit han den van de heer D. J. Dees, voorzitter van de commissie van toezicht, een boek je in ontvangst nemen dat hen werd ge schonken door de ZLM. De heer Dees wees de leerlingen op het belang van het volgen van cursussen en het lezen van vakliteratuur. Alleen dan is het mo gelijk de ontwikkeling in de landbouw op de voet te volgen. Ir. J. Prins, secre taris van de onderwijscommissie van de ZLM, herinnerde de geslaagden, nadat hij hen had gefeliciteerd, aan het ver volgonderwijs. Hij onderstreepte hiermee de woorden van de heer Dees. Verder werden felicitaties aangeboden en een woord voor de toekomst gespro ken door de directeur van de school, de heer G. Grooters, de directeur van de rijksmiddelbare landbouwschool te Goes, ir. J. Versteeg, en de oud-directeur van de school, de heer W. Fase. Burgemeester J. Liere van Oudelande bood de derde beste van de eindexamenklas C. Hart- hoorn eveneens een boek aan. De namen van de geslaagden zijn: J. Boone, Hoedekenskerke; W. M. Nijsse uit Driewegen, C. Harthoorn uit 's-Graven- polder, P. Verhage uit 's-Gravenpolder, B. Remijnse uit Ellewoutsdijk, G. Hoe- beke uit Nisse, W. Vette uit Nisse, A. V. Damme en C. Schipper uit Hoedekens kerke. en W. de Vrieze uit Borssele. Maandag 23 april zullen te Vlissingen de eerste baanwedstrijden van dit sei zoen op atletickgebied plaatsvinden. Zy worden georganiseerd door de V.S.V. „Marathon". Er blykt voor deze wed strijden een zeer grote belangstelling van de zijde van de atleten te bestaan, zo dat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat er nu reeds records zullen gaan sneuvelen. Van de ingeschreven deelnemers komt ongeveer de helft uit België, n.l. van Beerschot (Antwerpen) en Olympic (Brugge). Bij de senioren komen aan de start de Belgische tienkampkam pioen Leo Marien op de nummers 100 m, kogel en discus. Op de 800 m heren zul len zelfs twee series gelopen moeten worden wegens de grote deelname. Hein Cujé (Dynamo) en Piet Zwarte- poorte (idem) zullen hier met een 5-tal Beerschot-atleten moeten afrekenen. Op de 3000 m heren komt o.a. Lucien Hans- wijk, een der topatleten van België op de lange afstand (tijd over 5000 m vorig jaar 14.19.4) aan de start tegen de Zeeuwen Mulder en Bostelaar. Op de technische nummers zal de Belg Weyn met stoten van circa 13.50 m voor de kogel en worpen van ongeveer 42 m met de discus wel de sterkste blij ken. Bij de dames komt als belangrijkste deelneemster Simone Saenen, Belgisch kampioene kogelstoten en discuswerpen in het veld tegen de Zeeuwse atletes Ester Schot en Mattie Riemens. Aan het verspringen neemt deel de no. 2 van België, Dorette van de Broek, die goed is voor sprongen van 5.40 m. Tijdens deze wedstrijden zullen ook reeds een drietal Zeeuwse kampioen schappen verwerkt worden n.l. 4x200 m heren (waarop buiten mededinging) start de ploeg van MOC, met o.a. Snepvan gers, Bergen op Zoom. De wedstrijden worden gehouden op de sintelbaan aan de Baskenburgseweg. Het initiatief van het Ovezandse „Pius X"-kerkkoor om te komen tot een perio dieke omwisseling van de kerkkoren in het Middelburgse dekenaat, waarover reeds uitvoerig werd gemeld, heeft tot snelle en uitermate gunstige reacties ge leid. Nadat de koren van Heinkenszand en Kwadendamme van stonde af aan het plan op positieve wijze hebben benaderd, is het thans in brede kringen het onder werp van discussie. Weinig gewend zijnde op het terrein van de kerkmuziek heeft het initiatief in menige parochie veel opzien gebaard en, zoals de reacties uitwijzen, ook en vooral in positieve zin. Het koor van Middelburg heeft namelijk te kennen gegeven op korte termijn tot de „club" uuciwiu j8 ,yy^en treden. De dirigent van het'het betekent tevens een eer, als men be- Middelburgse koor, kapelaan Rosenberg, denkt, dat Middelburg een koor bezit, tevens attenderend op de originaliteit, welke de verhoging van het kerkmuzi- kale peil op de eilanden op voor zangers attractieve wijze kan bewerkstelligen. De organiserende „Pius X"-mensen wa ren er zich van bewust, dat het plan een nogal gedurfde strekking had, doch deze snelle reactie zal voor de Zeeuwse koor wereld van onschatbare waarde blij ken te zijn en verwacht wordt, dat nog vele anderen zullen volgen. Kapelaan Rosenberg sprak zich nu mede uit voor het effectief hanteren van deze nieuwe vorm van samenbundeling, die tevens de religieuze koorzang voor de massa aan trekkelijk maakt, en in principe werd besloten, dat binnen een tijdsbestek van enkele weken de koren van Middelburg en Ovezande zullen wisselen. Voor laatstgenoemd koor is deze ont wikkeling uiteraard zeer verheugend en heeft zich direct nadat het plan tot korenwisseling te Ovezande was gelan ceerd, tot de initiatiefnemers gewend en zijn instemming betuigd met hetgeen in dit verband wordt nagestreefd, daarbij dat als uitstekend wordt gekwalificeerd. De enige schaduwzijde in deze belofte volle gang van zaken is de tegenkanting van de zijde van het 's-Heerenhoekse koor. heeft voor het verrichten van uiteenlopende werkzaamheden op het gebied der machinale houtbewerking plaats voor enkele Diegenen, die woonachtig zijn langs de route: a. OUDENBOSCH ZEVENBERGEN DORDRECHT b. ROOSENDAAL ETTEN LEUR DORDRECHT kunnen worden aangesteld in de wisselende ochtend-middagdienst, waarbij het dagelijks vervoer per bus geschiedt voor rekening van het bedrijf. Gelegenheid tot het verkrijgen van inlichtingen op DINSDAG 24 APRIL des avonds van 78,30 uur in OUDENBOSCH: Café-restaurant J. VAN AALST, Markt 56; ROOSENDAAL: Café-restaurant LOCKEVEER, Markt 7; ZEVENBERGEN: Café A. DEN OUDEN, Kerkstraat 2. Bent u op deze avond verhinderd Vul dan onderstaande strook in en zend deze aan N.V. HOUTINDUSTRIE EFDEBE. Kilkade 9 te DORDRECHT en u bent verzekerd van een persoonlijke en vertrouwelijke behandeling. Naam: Geb.datum: Adres: Woonplaats: wenst nadere inlichtingen over tewerkstelling bij N.V. Houtindustrie EFDEBE te DORDRECHT. Voor de vele hartelijke blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden en de begrafenis van onze inniggeliefde vader, grootvader, broer, oom en grootoom de Weledelgeboren Heer JAN, COENRAAD, HUBERT, MARIA WILLEM SASSEN weduwnaar van mevrouw Johanna, Margaretha, Maria van Bavel betuigen wij onze welgemeende dank. In naam van myn broers, zusters aangetrouwde familie en kinderen: Francisca Grafin von Tauffkirclien Engelenburg-Guttenburg, geb. Sassen. München, april 1962. Hohenstaufenstrasse 12. 4. Op Goede Vrijdag overleed tot onze diepe f droefheid, na een gedul dig gedragen lijden, voor- j. zien van de H.H. Sa cramenten der Sterven den, onze innig geliefde en zorgzame echtgenote, moeder, behuwd- en grootmoeder MARIA ANNA DIERICK echtgenote van Raymond de Smet geboren te Koewacht, 21 april 1893 en overleden in het R.-K. Ziekenhuis te Sluiskil op 20 april 1962. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe gebeden aan. Axel R. de Smet M. A. M. de Smet. Terneuzen A. M. G. de Meijer- de Smet A. H. M. de Meijer Marie en Franciene. Dinteloord M. H. M. de Smet P. C. M. de Smet Kint Monique. Axel, 20 april 1962. Evertsenstraat 2 a. De plechtige uitvaart dienst met assistentie, gevolgd door de teraar debestelling, waarbij Ued. beleefd wordt uitgeno digd, zal plaatshebben op dinsdag 24 april 1962, in de kerk van de H. Gre- gorius de Grote te Axel om 10 uur. Rozenkransgebed maan dagavond om 7.30 uur in de parochiekerk. Samenkomst Evertsen straat 20, Axel, om 9.30 uur. DANKBETUIGING Mijn hartelijke dank voor de deelneming tijdens de ziekte en overlijden van mijn vrouw PAULINE VAN HURCK. Bijzondere dank aan de H. H. doktoren en zusters van het ziekenhuis te Sluiskil. P. Dhondt. Philippine, Laureijnstraat. 1 pak dessertkoffie 25 ct. goedkoper van 180 ct. voor 155 ct. en 31 geldzegels alléén btf Uw VéGé-krui- denier. Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden te te Middelburg Gelegenheid tot leerlingenaangifte vóór 1 juni a.s. (tenzij anders vermeld) voor de volgende opleidingen, aanvangende in september a.s.: a. 2-jarige primaire opleiding (aansluitend op de 6e klas lagere school); b. Assistente in de huishouding (vereiste: getuigschrift prim, opleiding); Duur 1 iaar. Ook mogelijk na 2 jaar voortgezet onderwijs. Duur 2 jaar. c. Naaister (vereiste: getuigschrift prim, opleiding). Duur 2 jaar, waarna mogelijkheid tot opleiding voor costumière en coupeuse d. Inrichtingsassistente (vereiste: getuigschrift assistente in de huishouding). Duur 2 jaar. e. Vormingsklas (vereiste: Ulo-diploma of 3 jaar h.b.s., gymnasium of m.m.s) f. Vooropleiding voor Verzorgende Beroepen (vereiste: getuigschrift assistente in de huishouding). Duur 1 jaar. Voor de opleidingen b. t.m. f.: schoolgeld naar inkomen. Voor alle opleidingen kan desgewenst een tegemoetkoming in de reis- en studiekosten worden aangevraagd. Bovendien worden voor volwassenen en niet-leerplichtige leerlingen de volgende cur sussen georganiseerd: NAAICURSUSSEN voor beginners en gevorderden. KOOKCURSUSSEN gewone keuken - fijne keuken. FRAAIE HANDWERKCURSUSSEN. Alle inlichtingen worden u gaarne verstrekt door de directrices van onderstaande scholen: Landbouwhuishoudschool ..Prinses Juliana", tel. 2091 (01110). Opleidingen a-b-c-d e (bij voldoende deelname). Spreekuur van de directrice mej. C. N. v. Liere: elke donderdag van 1112 uur en van 5,307 uur. Aangifte: tijdens spreekuur vanaf 2 mei t.m. 19 mei. Prot. Chr. Landbouwhuishoudschool, tel. 370 (01115). Opleidingen: a-b. Spreekuur van de directrice mej. M. G. J. Nieuhoff: elke donderdag van 34 uur. Aangifte: van 2 mei t.m. 18 mei dagelijks, behalve 's-zaterdags. van 34 uur. Landbouwhuishoudschool „De Oesterschelp", tel. 319 (01660) Opleidingen: a-b- en e (bij voldoende deelname). Spreekuur van de directrice mej. A. C. ter Haar: elke woensdag 34,30 uur Aangifte tijdens het spreekuur vóór 20 mei of tijdens de open bare les op 17 mei van 2,304.00 uur. „Prinses Beatrixschool", tel. 306 (01130). Opleidingen a-b. Spreekuur van de directrice mevr. M. J. Schu- rink-Koopman: elke donderdag van 24 uur. Aangifte tijdens spreekuur en tijdens de openbare les en tentoonstelling op woens dag 16 mei van 2.004.30 uur. Landbouwhuishoudschool, tel. 269 (01108). Opleidingen a-b, (bij voldoende deelname). Spreekuur van de directrice mej. M. W den Engelse: elke dinsdag en woensdag van 1012 uur. Aangifte tijdens het spreekuur, schriftelijk of telefonisch. Landbouwhuishoudschool „De Leeuwtjes", tel. 2570 (01150). Opleidingen: a-b-e-f (bij voldoende deelname). Spreekuur van de directrice mej. M. N. Zandee: elke dinsdag van 24 uur. Aan gifte: tijdens het spreekuur of schriftelijk. Landbouwhuishoudschool ..Molenkwartier", tel. 826 (01155). Opleidingen a-b. Spreekuur van de directrice mej. M. Geluk: elke dinsdag van 3.30—4,30 uur. Aangifte tijdens het spreekuur of tijdens de schooltentoonstelling op 22 mei. Landbouwhuishoudschool „Prinses Marijke", tel. 265 (01173). Opleidingen a-b-e. Spreekuur van de wnd. directrice mej. S. Zandijk: elke dinsdag van 24 uur. Aangifte: schriftelijk, tijdens spreekuur of tijdens de openbare les op 29 mei. Prot. Chr. Landbouwhuishoudschool „Oranjezon", tel. 507 (01188) Opleidingen a-b. Spreekuur van de directrice mej. P. M. de Wilde: elke maandag van 2-4 uur. Aangifte: tijdens spreekuur, schriftelijk of telefonisch. Op grond van het bepaalde in art. 20, 2e lid van de wet op de Kamers van Koop handel en Fabrieken 1950 (Stbl. K 367) is de rekening van inkomsten en uitgaven over het jaar 1961 van 23 tot en met 28 april 1962 ten kantore der Kamer voor eenieder ter inzage gelegd op de uren dat het kantoor voor het publiek is ge opend. De Kamer voornoemd, C. A. Kammeraad, voorzitter. A. S. de Jonge, secretaris. RUNDVEE Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 13 april 1962 onteigende koe, verzekerd bij de Onderlinge Rundvee - Verzekerings maatschappij te Hulst, be tuig ik hiermede mijn wel gemeende dank. J. de Bokx, Hulst officiële publikatie Openbare bekendmaking Woningwet Het hoofd van het gemeen tebestuur van Goes brengt ingevolge het bepaalde in het 3e en 4e lid van artikel 37 der Woningwet ter open bare kennis, dat vanaf 24 april 1962 gedurende veer tien dagen ter gemeentese cretarie (afdeling algemene zaken) voor een ieder ter in zage ligt het door de ge meenteraad bij zijn besluit van 18 april 1962 vastgestel de partieel uitbreidingsplan in hoofdzaak en in onder delen regelende de bestem ming van gronden gelegen ten noorden van de Jacht haven en de Julianastraat, zoals is aangegeven op de in rood gewijzigde bijbeho rende tekening, met de bij dit plan behorende bebou wingsvoorschriften. Binnen zes weken na afloop van bovengenoemde termijn van veertien dagen kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij gedepu teerde staten van Zeeland bezwaren tegen dit plan in dienen. Goes, 21 april 1962. Het Hoofd van het gemeen tebestuur voornoemd, F. G. A. HUBER Voor Uw medeleven en het hartelijk bewijs van deelneming, betoond tijdens de ziekte en met het overlijden van mijn geliefde en zorgzame man, onze lieve vader, behuwd- en grootvader, CORNELIS MARINUS SCHIPPER willen wij U gaarne hartelijk dankzeggen. Namens de familie P. Schipper-Kole Goes, april 1962. Bergweg 96. GROTE SIMULTAANSEANCE op VRIJDAG 27 APRIL A.S. 7 uur IN DE KANTINE VAN DE AMBACHTSSCHOOL aan de Bergweg te GOES. Deelname: leden gratis. Niet-leden f 0.50. Vooraf opgeven bij de heer G. Driessen, Heernisseweg 179. Verschillende prijzen. Toegang gratis. Bestuur Goese Schaakvereniging. Officiële publikatie Openbare bekendmaking Woningwet Het Hoofd van het gemeen tebestuur van Goes brengt ingevolge het bepaalde in het 3ê en 4e lid van artikel 37 der Woningwet ter open bare kennis, dat vanaf 241 april 1962 gedurende veer tien dagen ter gemeentese cretarie (afdeling algemene zaken) voor een ieder ter inzage ligt het door de ge meenteraad bij zijn besluit van 18 april 1962 vastge stelde partieel uitbreidings plan in hoofdzaak en in on derdelen, regelende de be stemming van gronden ge legen ten noorden van de algemene begraafplaats, zo als is aangegeven op de bijbehorende kaart, met de bij dit plan behorende be bouwingsvoorschriften. Binnen zes weken na af loop van bovengenoemde ter mijn van veertien dagen kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij gedeputeerde staten van Zeeland bezwaren tegen dit plan indienen. Goes, 21 april 1962. Het Hoofd van het gemeen tebestuur voornoemd, F. G. A. HUBER Toneelgroep Centrum (voorheen Puck), op 1 mei om 20,00 uur in „Het Centrum" te Axel „KORCZAK EN DE KINDEREN" (toneelstuk van Erwin Sylvanus) Plaatsbewijzen a f 2,50 per persoon zijn verkrijgbaar tot 27 april bij Vic. S. den Blaauwen, Bylocqueplein 14, Axel (tel. 01155553); Mej. A. G. Diddens, Kanaalzicht 42, Sluiskil (tel. 01157229); dhr. G. J. v. d. Peyl, Donze Visserstraat 12, Terneuzen (tel. 011502104); mevr. C. J. Stuulen-van Hassel, St. Streuvelsstraat 15, Terneuzen (tel. 011502447); Ds. E. E. Stern, Oostkade 15, Sas van Gent (tel. 01158—448); dhr. C. Vinke, Polderdijk 2, Os- senisse (tel. 01148290); dhr. G. v. d. Waa, C 97, Zaamslag (tel. 01153287). Na 27 april bij: Vic. S. den Blaauwen, Bylocqueplein 14, Axel (tel. 01155553) en op 1 mei aan de zaal. Na afloop extra-bus tegen gewone prijs naar Zaamslag, Terneuzen, Hoek, Sluiskil, Sas van Gent, West- dorpe. te DRUNEN vraagt per l augustus a.s. (of eventueel vroeger) ten behoeve van het Bejaardentehuis in verband met de overschakeling van religieus personeel op lekenpersoneel tevens waarnemend directrice voor hulp in de keuken voor hulp op kamers en afdelingen (intern of extern). Sollicitaties liefst zo spoedig mogelijk, te richten aan de secretaris van de Stichting, BURG. STEIN- BACHSTRAAT 4, DRUNEN. vraagt: kennis van of studerend voor steno strekt tot aanbeveling iculatic en voorraad-admir voor bedrijfskantoor Sollicitaties schriftelijk of na afspraak mondeling te richten aan Tet.Dijk 53, Breda. afd. calculatie en voorraad-administratie ZIERIKZEE: HAAMSTEDE THOLEN: KRUININGEN KORTGENE: TERNEUZEN: AXEL: SCHOONDIJKE: OOSTKAPELLE: De TRACTOR met dc meeste mogelijkheden o.a. 12 versnellingen. Gesynchroniseerd. Diepteregelende hefinrichting. 6 verschillende bandenmaten. Verstel bare hoogte. Doordraaiende aftakas. VAN 42 EN 60 PK met alle moderne mogelijkheden o.a. DIEPTEREGELENDE HEFINRICHTING 10 VERSNELLINGEN enz. (Van onze radio- en tv -.ran Bart Dorlandt wordt sumse omroepwereld ti dat hU de beste chauffeui Deze waardering dank feit, dat hü in de loop i slordige twee miljoen kil bet stuur van zijn auto's zonder ook maar eenm" maken. De ANWB heeft onderscheiden met het voor vijfentwintig jaar den. Kortgeleden nam hl bereiken van de pensie leeftijd afscheid van d< Radio Unie en hij ont- prachtige bijdrage van a collega's als eerste in spaarpotje, dat hem en de gelegenheid moet s* gend jaar een bezoek te hun geëmigreerde zoon Canadese Toronto. ""Toen de omroepleiding 1 over dit reisplannetje paar Dorlandt hoorde, Bart Dorlandt ondanks opnieuw in dienst te nem zo gemakkelijker te r oogde doel te bereiken, landt is zijn katholieke o zonder dankbaar voor te destijds de eerste ehauffe dienst kwam van de KR reportagewagen te gaa rijbewijs behaalde hij spoedig zat hij tussen een Packard en een 16-c national. In 1928 trad hij in dienst van de Nederl stellen Fabriek (NSF In die jaren verzorgde technische kant van de ma's welke door de vie hun zendtijd waren ge met de technici en omro in een oude vierkante Buick. waarin de losse werd geladen, door het h trips met de radiomensen complete tournees in die ZAp maandag bezocht mei vervolgens Overijssel. Limburg. Brabant en Zee slotte aan het einde van Hilversum te arriveren. Dorlandt, die de zorg ha flinke zoons zat de gehele thuis tot haar man met thuiskwam om zijn avont tellen. Met een zeker heimwee d Dorlandt nog terug aan dii tijd toen hij met wijlen houwer langs alle grote st< propaganda te maken voor lieke omroepvereniging. P ln Limburg wel, wanneer auto de grens van een gem z Tot onuitsprekelijk Dan de ernstige en recht alle Nederlanders, heeft van Coca Cola in Ams scheiding gemaakt tusse frissend produkt en Frani in Amsterdam stonden den waar deze meester i nen verenigd was met voormelde drank. Dat d( deze wijze gratis propagi voor een culturele ten doet niets terzake, com clame is commerciële ree dient streng gescheiden van alle overige gebieden Wij Nederlanders moe blijven streven naar uitb de reclame. Radio en t.l angstwekkend voor geen te noemen, maar helex dicht zijn Hilversum en niet. Want bij t.v.-repc voetbal en schaatsenrijdt het is een schandaal meborden die fabrikantei retten, sterke dranken, en andere voor geld verk tikelen in stadions en l aanbrengen, geivoon mi beeldbuis alsof er niets a joos. En de radio geeft beursberichten zónder de fondsen discreet te omsch "la's als Philips. AKU, Un meer worden maar rond naam genoemd alsof het nstanties waren. Dat is rei dat mag, zo maar allema microfoon en de camera is denkende Nederlander et zaamt raadsel Maar. zal een argeloze de fabrieken moeten toei maken voor hun spullen? moeten ze dat. Doch ons deftig dan dat we recla kunnen verbinden met ant ™9e zaken. Dusgéén ree buurt van de kunst, van di en de camera, van al o gezellige heilige huisjes D wereld, het woord zegt h een heel aparte wereld en we streng gescheiden houd ze officiële wereld waar staniies met niet-winstgei merken een plaats hebben En daarom voorspel ik c noB een wettelijke en dut regeling kunnen verwachte schrijft dat namen van fa ken op reclameborden met moet worden wanneer daar teeveecamera, hetzij een een minister erin voorbijkt reikhalzend naar deze. ii dringend noodzakelijke reg Want dan zal ik weer woon in Nederland. PRAET-M

de Stem | 1962 | | pagina 4