10, Peter Post kandidaatljshockey: dé sport voor Bordeaux-Parijs in Canada Naar internationaal voetbalcriterium r )e Stem Olympische Spelen Tokio gaan 40 miljoen kosten Competitie op 20 mei ere-divisie beëindigd Ronde van België draait toch weer flIDOR" rans sportblad ziet in hem reeds nu de winnaar Ie Waal eling ?el Opstelling TSC Jos Linders 2e in St.-Michiels Aad de Graaf 3e in Heme Engelse league Jeugdtoernooi in Roemenië Gesprek KNV3- Feijenoord WIELERSPATTEN tel. 01148-429 tel. 01150-3568 tel. 01140-2491 Gezelligheid R BANDS t wat aan I n DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 APPRIL 1962 RENNERS VOOR Bordeaux-Parijs Finale Europacup Brits militair bij dood collega betrokken Zeer bescheiden deelnemersveld Aanranding te Vlissingen LAATSTE NIEUWS Agitatie in de Santé MARKTEN WATERSTANDEN 10 >la(ie en ventilator* rriezer heelt een bij* koelmachine minder levensduur, tanneer U kijkt naar bruik. excl. manden m Almelo Venlo ip voor rant KAPELLEBRUG 1140-3269 ner, party, receptie in de puntjes nge wedstrijd op te Markt te Goes! Leliestraat 33 te Goes, aard van de instrumenten nummers, waar de jury Den. to zijn aanwezig, moeten voor eigen ver- ntiereis per autocar N" gebreide reisgids 1962. p/a Boekhandel M. Verduit, V.V.V., Markt. tel. 5660 Brugge, Spuiplein 35, tel. 593 AASSEN ZONEN - PAUL KRUGERSTRAAT 21 75 - VLISSINGEN 11 „Peter Post is een complete ren ner, die rijp is voor de Tour, maai zeker voor BordeauxParijs" zo bloklettert- het Franse sportblad „L'Equipe", dat als organiserend blad duidelijk laat blijken, dat hec Peter Post graag in de „derby van de weg" aan het werk zou zien. Om Peter Post te zeggen hoe groot zijn kansen zijn in een wedstrijd als BoreauxParijs heeft L'Equipe een van zijn verslagge vers naar Gerrit Sehulte, Rik van Looij en Fons Versnick gestuurd. Deze drie wielerfiguren conclude ren zonder uitzondering, dat Peter Post geknipt is voor Bordeaux Parijs. Rik van Looij zegt dat Peter Post pas nu zijn grote talenten aan het ontdekken is. Peter heeft altijd gemeend, dat hij er het beste aan deed alleen op de baan naar triomfen te dingen. Voor de aardig heid reed hij zo nu en dan wel eens een wegkoers en hij zegevierde waarachtig in de Ronde van Nederland 1960. Hij be schouwde deze overwinning als een toe val, maar hij liet in de afgelopen win ter blijken, dat hjj in de komende maan den zou proberen nog eens zo'n zege te behalen. Onmiddellijk na de zesdaagse van Antwerpen startte Peter in de Ron de van Limburg. Het beloofde een kei harde wedstrijd te worden, want het weer was zeer slecht. Post reed voor treffelijk: zo goed, dat hij gedurende honderd kilometer alleen aan de leiding reed enwon. Guillaume Driessens besloot daarna Peter ook naar de Ronde van Duitsland te sturen. Ofschoon in deze ronde niet de allersterkste renners uitkwamen was het rennersveld toch zeer behoorlijk. Pe ter domineerde van de eerste tot de laatste dag. Geen man, die hem zijn Duitse prestatie nadoet. Daarom zeg ik, dat die Peter ook op de weg wat kan. Omdat er op de piste geen betere der- nyrenner is tc vinden dan Peter Post meen ik, dat hy de geknipte man is voor een wedstryd als Bordeaux-Parys. Wie zal hem daar in kunnen kloppen Fons Versnick, een Belgische wieier- manager, die Post heel goed kent, zegt, dat Peter dit jaar Bordeaux-Parijs moet doen. ,,Als ik Post zie fietsen wekt hij bij mij altijd herinneringen op aan Loui- son Bobet. Die was ook machtig." Gerrit Sehulte oordeelt, dat de Amstel- vener nu rijp is voor de derby. ,,Ik heb altijd gezegd, dat Post zijn bedrijvigheid niet tot de baan moet beperken. Hij kan veel meer. In het laatste jaar heeft hij veel meer ambitie voor het vak gekre gen: ook veel meer courage. Die heeft hij nodig om het ook op de weg ver te kunnen brengen. Het antwoord is nu aan Peter Post, die er stellig op kan rekenen een invita tie te krijgen voor de wielermarathon, die op de laatste zondag van mei wordt verreden. GERRIT SCHULTE Peter kan het Het zal de Vlissingers en de Ooster- houtenaren interesseren in welke opstel ling TSC tweede paasdag in Vlissingen aantreedt. Doel: E. Fijneman; achter: J. v. Strien, W. Soeters; midden: R. Hartsui ker, M. v. Gooi, J. Vermeulen; voor: C. Pfaffenhofer, A. Verdaas, A. Broeders, C. Kops en J. Kuppens. De opstelling van Vlissingen stond vrij dagavond nog niet helemaal vast. Jos Linders uit Roosendaal verkeert momenteel toch wel in een prachtige vorm. Na zijn prestaties in de Ronde van Tunesië en in de West-Brabant Koers eindigde Jos nu weer als tweede in een wegwedstrijd te St.-Michiels bij Brugge. Jos finishte achter de Belg van den Berghe. Gerrit Deijkers uit Sint-Wil- lebrord werd 8e. JOS LINDERS in topvorm De organisatie van de Olympische Spelen 1964 in Tokio is op gangen zal op steeds hogere toeren gaan draaien, naarmate de dag van de opening (11 oktober) nadert. Het aantal vraagstukken, dat om een oplossing vraagt, is legio. Er moe ten driehonderd doktoren en ver pleegsters, drieduizend muzikanten en tienduizend bedden voor bui tenlandse bezoekers worden ge vonden. Ofschoon ze alle de volle aandacht heb ben, zal het toch nog geruime tijd duren eer ze als afgewerkt in de archieven kunnen worden bijgezet. De kosten van de hele organisatie zijn begroot op 11.300 miljoen yen (40 miljoen gulden). Nog méér cijfers: er wordt gerekend op achtduizend deelnemers, dertigdui zend buitenlandse toeristen, de officiële vertegenwoordigers van 97 landen, lp00 verslaggevers (pers, radio, televisie, film, foto), een klein legertje juryleden, scheidsrechters e.a., alsmede achtduizend man politie en brandweer. Een van de grootste problemen, waar mee de organisatoren zijn geconfronteerd, is het verkeer. Er is thans een begin gemaakt met een verbetering van het wegennet in en om Tokio om het verkeer in goede banen te kunnen leiden. Een andere zorg is de taalbarrière tussen de oostelijke en de westelijke wereld. Reeds nu is er een groot aantal Japanners in opleiding om in 1964 als tolk te kunnen optreden. Aanpassen Om het te verwachten tekort van tien duizend bedden voor de buitenlandse be zoekers aan de Spelen te kunnen ophef fen, wil het stadsbestuur er toe overgaan om een aantal in Japanse stijl ingerichte hotels zodanig te herbouwen, dat zij vol doen aan de westerse eisen. Hiervoor is bijvoorbeeld nodig, dat er sloten op de deur komen, douches worden aange bracht, de toiletten worden gemoderni seerd en de hotels een gemeenschappe lijke conversatiezaal krijgen. Bij L'Equipe" komen nu de officiële inschrijvingen binnen voor Bordeaux- Parijs. Raymond Louviot heeft voor de derby van de weg definitief ingeschre ven de Nederlanders Piet Rentmeester en Jo de Haan, alsmede de Fransman Michel Nedellec. Mieky Wiegant hoopt Marcel Janssens en Jo de Roo aan de start te brengen, Cois Cools verschijnt met Wim van Est. Antonin Magne pre senteert Robert Cazala en Frans Aeren- houts Andere reeds ingeschreven ren ners zijn Valentin Huot, Pierre Beuf- feuil, Jean Claude Lefebvre. Roger Has- senforder en Fernand Delort. Nog vijf wedstrijden resten in de ere-divisie ter afsluiting van de lopende competitie. NAC speelt a.s. zaterdag ,,uit" tegen Blauw Wit en op tweede paasdag tegen Fortuna '54. Op 6 mei is PSV gastheer van de Bredanaars. op 13 mei komt VVV te gast. terwijl de laatste wedstrijd in Den Haag <ADO) gaat. Willem II heeft nog twee ontmoetingen °P eigen grond voor de boeg: 2e paasdag spelen de tricolores tegen VVV. en op 13 mei is Volewijckers te gast De drie uitwedstrijden zijn: 21 april tegen PSV, op 6 mei tegen ADO, en op 20 mei tegen Rapid JC. Ten gerieve onzer lezers drukken wy hieronder de nog komende wedstryrton af. Er blykt uit, dat de competitie op zondag 20 mei zal zijn afgewerkt Dan volgen nog de wedstrijden om de KNVB- beker, waarvoor op zondag 29 april de derde ronde wordt gespeeld. Resterende programma's 21 april: Blauw Wit-NAC Fortuna '54-Feyenoord PSV-Willem II VW-Ajax ADO-Volendam Vole w ij ckers-M W Rapid JC-GVAV Sparta-DWS/A DOS-S.C. Enschede 23 april: NAC-Fortuna Feyenoord-PSV Willem Ii-VVV Ajax-ADO Voiendam-Volewijckerf MVV-Rapid JC GVAV-Sparta DWS A-DOS S.C. Enschede-Blauw Wit 6 mei: PSV-NAC Blauw Wit-Fortuna '54 VVV-Feyenoord ADO-Willem II V ol e w ij ck ers- A j a x Rapid JC-Volendam Sparta-MVV DOS-GVAV S.C. Enschede-DWS 13 mei: NAC-VVV Fortuna '54-PSV Feyenoord-ADO Willem II-Volewijckers Ajax-Rapid JC Volendam-Sparta MVV-DOS GVAV-S.C. Enschede Blauw Wit-DWS/A 20 mei: ADO-NAC PSV-Blauw Wit VVV-Fortuna '54 Volewi.ickers-Feyenoord Rapid JC-Willem II Sparta-Ajax DOS-Volendam S.C. Enschede-MVV DWS/A-GVAV Behalve in Tokio zelf zal de hotel accommodatie binnen een straal van on geveer 100 km buiten de Japanse hoofd stad worden aangesproken; naar het zui den tot Izu, in het binnenland tot Ha- kone. Om de vreemdeling enig houvast te geven, zullen de belangrijkste straten van Tokio, waar de meeste straten geen naam hebben, worden gedoopt". De Nederlander Aad de Graaf is vrij dag tweede geworden tijdens een sprint- wedstrijd over 1000 meter in het Engelse plaatsje Herne. Eerst werd Ron Baensch, een 22-jarige Australiër. De Britse kam pioen Lloyd Binch bezette de derde plaats. De tijd van Baensch voor de laatste 200 meter was .12.6 seconden. Verder werd een achtervolgingswed strijd gehouden over negen ronden, waarvan de uitslag was: 1 Klaus May (W.Dld.) 5.31.9, 2 Kevin Baensch (Australië) 5.38.9, 3 Jaap Oudkerk (Ned.) 5.39.1. Burnley, dat in de laatste vyf wed strijden niet tot winst was gekomen, heeft vrijdag weer de leiding in de eer ste divisie van de Engelse league geno men door een 2-0 zege op Blackpool. Ipswich Town, dat een voorsprong van één punt had op Burnley, speelde met 2-2 gelijk tegen Arsenal en werd daardoor van de eerste plaats verdron gen. Zowel Ipswich Town als Burnley hebben nu 55 punten. Burnley speelde echter een wedstrijd minder. In de onderste regionen kwamen Chel sea en Cardiff City er weer slechter voor te staan. Chelsea scoorde in de uit wedstrijd tegen Wolverhampton Wan derers wel drie doelpunten in de laa' Te negen minuten, maar verloor toch met 4-5. Cardiff werd met 4-1 versligen door West Ham United. Chelsea heeft nu 25 punten en Cardiff 27. Fulham dat op de 2 na onderste plaats staat, verzamelde 29 punten. De uitslagen waren: BurnleyBlackpool 2-0, Chelsea Wolyerhampton Wanderers 4-5, Everton—Birmingham City 4-1, Ipswich Town—Arsenal 2-2, Manchester CitySheffield Wednesday 3-1. Totten ham Hotspur—Blackburn Rovers 4-1. Westham UnitedCardiff City 4-1. Wie een ogenblik de „sport-atlas" der wereld in gedachten bekijkt, ziet heel spoedig, dat tal van vol ken uitmunten in een of andere tak van sport. Nederland heeft zijn watersportprominenten. De Ver enigde Staten zijn terecht trots op hun baseball-matadoren. In Japan is het aantal judo-beoefenaren met bijzondere verdiensten groter dan in welk ander land ook. India en Pakistan leveren uitmuntende hockeyploegen. Oostenrijk kan bo gen op een talrijke groep eerste rangs-skiërs. Zo zouden er nog vele andere voorbeelden te geven zijn. Wij zien hier echter van af, maar stellen nog wel de vraag: Heeft Canada een „sport-specialiteit?" Het antwoord luidt: Ja, stellig, te weten: ijshockey, dat Canada's nationale sport is bij uitnemend heid. Hoe zal het gaan met deze penalty, vraagt een jonge hockeyspeler zich in spanning af. Een doelpunt voor zijn club of niet? Zodra het in Canada begint te winteren, beginnen de mensen overal ijshockeybanen gereed te maken. Zijn de banen gereed, dan neemt de mannelijke jeugd uit dorp, stad of streek er bezit van. De knapen binden de schaatsen onder en gaan zich oefenen in het edele ijshockeyspel. Met het volste recht schreven wij mannelijke jeugd, want de Canadese knapen beginnen al heel jong met de ijshockeysport. vriendschappelijke oefenwedstrijden spelen. Wie ooit zo'n vriendschappelijk partijtje ijshockey tussen piepjonge knapen heeft gadegeslagen, zal beamen, dat het een alleraardigst gezicht is. De spanning op de baan is groot en echt. De behendigheid der spelertjes is vaak verrassend, even als trouwens hun enthousiasme. Het opwekkende winterweer houdt de stemming er in. Kortom zo'n wedstrijd is in de dubbele zin des woords mooie sport! Vaak ziet men onder de toeschouwers ouderen, die met meer dan gewone aan dacht en belangstelling het spel volgen. Die ouderen zijn „talent scouts", zo u wilt „talent-ontdekkers". Zij zoeken de beste spelertjes uit en proberen hen dan te winnen voor de échte ijshockeysport. Dat zij dikwijls een goede keuze doen, blijkt wel hieruit, dat op een paar uitzonderingen na alle professionals, verenigd in Canada's Nationale IJshockey Liga, voortgekomen zijn, uit de groepjes kna pen, die ergens in een „bevroren achtertuintje" hun eerste hockeystappen al val lend en opstaand op het gladde ijs hebben gezet! Hebben de spelertjes de leeftijd van negen jaar bereikt, dan mogen zij junior- leden worden van „echte" clubs en dus spelen in georganiseerd en gereglementeerd verband. Dan begint ook hun eigenlijke training voor het grote ijshockey" Training is beslist nodig, want ijshockey is een tamelijk hard spel, dat hoge eisen stelt aan de vaardigheid en de intelligentie der beoefenaars. Om de junioren de beste kansen op succes te geven en de werkelijk goede spelers, de uitblinkers dus, tijdig te kunnen ontdekken, ontvangen zij van ervaren coaches en instruc- Iedere Canadese jongen is supporter van een grote club. Hy kleedt zich in een trui met het embleem, de naam of de initialen van die club. teurs lessen in de taktiek van het spel. Vrijwel alle jongens, die ijshockey spelen, krijgen dergelijke lessen. In de regel houden ouderen toezicht op het doen en laten der junioren en op de vorderingen der jonge spelers. Daarbij let men scherp op karaktervorming, sportiviteit en algemeen gedrag, terwijl men tevens waakt over de gezondheid en de fitheid der knapen. Het is de droom van iedere jeugdige Canadese ijshockeyspeler, eens deel te mo gen uitmaken van een team, dat de Stanley Cup, het zo begeerde symbool van de internationale yshockey-suprematie, verovert. De Stanley Cup wordt begeerd in alle landen, waar men het spel beoefent. En dit reeds zo lang als de Cup bestaat, namelijk ongeveer zeventig jaren! Nagenoeg iedere Canadese jongen is een verwoed supporter van zijn „grote" ijs- hockeyclub. Dit blijkt niet alleen uit zijn houding en medeleven tijdens grote wedstrijden, maar ook uit zijn winterse ijskleding. Hij draagt dan een trui (klein formaat) met het embleem, de naam of de initialen van „zijn" club! Dit heeft tot gevolg, dat menige volwassene, die niet vertrouwd is met Canada's geestelijk ijshockeyklimaat, een beetje verbouwereerd kijkt, als hij zo'n groep jongens uit gedost in diverse „club-uniformen" onder de toeschouwers ziet. Maar ja, dan moe ten die vreemdelingen maar eens proberen om door te dringen in de harten der Canadese jeugd, waarin ijshockey zo'n grote plaats inneemt. Ja, ijshockey is Canada's nationale sport bij uitstek. Zo „nationaal", dat de pro minente spe-lers nationale vermaardheid genieten. Eens maakte op een persconfe rentie een journalist een toespeling op de ijdelheid van een der politici, die de pers te woord stonden. „Mijn waarde heer", antwoordde de politicus snedig, „u wilt zeggen, dat ik erg ijdel ben, niet waar?" En toen de journalist bevestigend antwoordde, vervolgde de politicus: „Mijnheer, als u gelijk had, zou ik hier niet zijn, want dan was ik niet in de politiek, maar in het ijshockey gegaan!" In Roemenië zijn vrijdag in het k^der van het Europese jeugdvoetbal toernooi de volgende wedstrijden gespeeld: Groep A. (Boekarest): PortugalW. Duitsland 1-1. Wedstrijd gespeeld in het stadion van de republiek in de hoofd stad in aanwezigheid van 35.000 toeschou wers. De Westduitser Waberski maakte in de zevende minuut het eerste doel punt. De Portugees Rui schoot in de 55e minuut de gelijkmaker in. Groep B (Ploesti): BulgarijNeder land 1-1. In het Petrolulstadion te Ploesti (20.000 toeschouwers), scoorde in de 38ste minuut voor Bulga rij. In de 49ste minuut zorgde Klumpkens voor de gelykmaker. Groep C (Constantza): TurkijeHon garije 1-0. 18.000 toeschouwers in het Imaistadion te Constantza. Onursel kreeg in de zevende minuut een strafschop toe gewezen: 1-0, Groep D (Brasov) (buiten mededinging versloeg Oostenrijk met 3-1 ten aan- schouwe van 14.000 personen in het Tractourlstadion te Brasov. Necula, Cristeas (tweemal) scoorden voor Bra sov, Rinnergschentner voor Oostenrijk. Groep E (Cluj:: Oost-DuitslandGrie kenland 3-2. 25.000 toeschouwers in hot stedelijke stadion van Cluj. Queck, Schroetery en Rentzsch maakten de doelnunten voor Oost-Duitsland, Dedes en Simigdalas voor Griekenland. Vrijdagmiddag heeft een gedeelte van het bestuur van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond, de voorzitter A. L, M. Schroder, de vice-voorzitters J. J. Egberts en Jos Coler en de leden E. A. Wydicks en W. M. J. Notten een dele gatie van het bestuur van Feyenoord o.l.v. voorzitter C. R. J. Kieboom aan gehoord, in verband met de straffen die door de KNVB aan de Rotterdamse eredivisieclub zijn opgelegd. Het bondsbestuur heeft het bestuur Kirilov van FeÜenoord toegezegd, deze kwestie in de eerstvolgende vergadering van het KNVB-bestuur weer aan de orde te zullen stellen. Of dc bespreking nog op de weder zijdse meningen van invloed is geweest, werd niet aan de openbaarheid prijs gegeven. Op het congres van de U.E.F.A. (Europese Voetbal Unie) te Sofia is be sloten dat indien de finale om de Euro pese beker, tussen Real Madrid en de bekerhouder, het Portugese Benfica, die woensdag 2 mei in het Olympisch Sta dion te Amsterdam wordt gespeeld, ook na verlenging in een gelijk spel eindigt, deze zaterdagavond 5 mei wordt over gespeeld. Deze tweede wedstrijd zal eveneens gehouden worden in het Olym pisch stadion te Amsterdam. Racing Clubuit Parijs heeft in de Franse hoofdstad bekendge maakt dat het een vergadering heeft belegd in aanwezigheid van enkele leiders van de belangrijk ste Europese voetbalclubs met het doel een internationaal voetbal criterium" te creëren. In een communiqué werd gezegd dat beoogd werd een „internatio nale betekenis te geven aan de vriendschappelijke interlandwed strijden". Functionarissen die bij de vergadering aanwezig waren verklaarden dat zij hun respectieve voetbalfederaties zouden vragen het plan bij de uitvoerende com missie van de Europese voetbal unie te steunen. In het comminuqué werden geen nadere détails van de nieuwe in ternationale organisatie gegeven. Voor het plan zijn: de president van de Parijse „Racing Club" sectie betaald voetbal André Dahaye, Coll uit Barcelona, Gramlich uit Frankfurt, André Germain uit Reims, Petit van de Luikse club „Standard", Prins van Feyenoord, en Right van Servette uit Genève Andere Europese voetbalvereni gingen die belangstelling hebben getoond voor het plan, maar die echter bij de vergadering niet aan wezig konden zijn waren: Ham burg S.C., Internazionale van Mi laan, Juventus van Turijn en Man chester United. In de Amstel te Amsterdam is het stoffelijk overschot van een 22-jarige Britse militair, die hier zijn verlof door bracht, opgehaald. De man was slechts een kwartier tevoren te water geraakt. Er is naar alle waarschijnlijkheid spra ke van misdrijf. Een andere militair, die in het gezelschap van het slacht offer was en die met zijn collega een hotelkamer had gehuurd, is na het ge beurde plotseling verdwenen. Verschei dene omstandigheden wijzen erop dat hij iets met de zaak te maken zou kunnen hebben. Aan alle grensposten wordt naar hem uitgekeken. Neen, een grote bezetting heeft de Ronde van België niet. Natuurlijk, de meeste Belgische ren ners zijn in hun eigen ronde present. Het aantal buitenlanders is echter bijzonder schaars. Peter Post en Wim van Est zijn wel de belangrijkste .vreemdelingen' Het is overigens merkwaardig, dat de Ronde van België zo'n armoedig bestaan leidt. België is op dit ogenblik zonder enige twijfel de eerste wielernatie. Men heeft wereldkampioen Rik van Looij en talrijke andere coureurs van for maat, maar toch een nationale ronde blijft nau welijks op de been. MAR1NUS PAUL blijft zich in diverse wedstrijden onderscheiden. De Hagenaar maakte nu weer een uitstekende beurt in de Ronde van Genappe in België. Hij werd uit een rennersveld van 124 man derde. In Ougrée kwamen ook enkele Nederlanders tot successen. Klaas Paas werd zevende en Huub Harings achtste. JEAN DE VRIES, dc in Frankrijk woonachtige Neder lander, heeft een overwinning be haald in de Ronde van Boulogne. De Vries deed de 170 kilometer af in 4 uur, 31 minuten en 55 secon den. Hij had drie seconden voor sprong op een grote groep Franse renners. JO DE HAAN heeft zich in Frankrijk ook weer eens in -het nieuws gereden. Jo veroverde een elfde plaats in de Ster van Léon. een 240 kilometer lange wedstrijd, die door Fernand Delort werd ge wonnen. Deze Delort is kandidaat voor Bordeaux Parijs. ROLF WOLFSHOHL. de ex- wereldkampioen cyclo-cross. heeft na zijn zege in de Ronde van Eibar verklaard, dat hij dit jaar zeer graag zou uitkomen in de Tour de France. Of er voor Rolf, die vrij goed klimt, een plaats in een team zal zijn is nog de vraag. 'J* JACQUES ANQUETIL staat voor een moeilijke beslissing. Hij moet naar de Ronde van Spanje, maarmaar liefst twee ploeg leiders willen met hem meegaan Mickey Wiegant voelt er alles voor de Tourwinnaar te vergezel len, maar ook Rafael Geminiani wil mee. JOSEPH GROUSSARD. een Fransman, die het vorig jaar ook opereerde in de (traditionele) Acht van Chaam is de grote favoriet voor de Grote Prijs Stan Ockers, die op de le mei zal worden verreden. Van deze grote prijs is nu een wegwedstrijd ge maakt, die zal gaan van Avignon naar Marseille. GUILLAUME DRIESSENS. de teamleider van Faema-Flandria, heeft reeds bij voorbaat ver klaard, dat zijn renners moeilijk geklopt zullen kunnen worden in Parijs Brussel, de klassieker, die op 29 april wordt verreden „Ik meen dat mijn mannen, die de Ronde van België rijden, geen betere voorbereiding voor deze wedstrijd kunnen krijgen". FRANgOIS MAHé, een van de beste Franse renners rond 1950— 19o2 en thans fungerend als ploeg leider, heeft verklaard, dat Rik van Looij de te kloppen man zal zijn in de Tour de France Voor het eerst sinds bijna dertig jaar kan een Belg de Tour winnen" meent Francois die Jacques Anquetil niet bekwaam acht ook dit jaar te zegevieren. FONS VAN DEN BRANDEN is een bekende Belgische renner, die ook meerdere malen op Neder landse wegen verscheen. Fons stopt met de wielersport. Hij won de Omloop van de Vlaamse Gewesten, de Omloop van midden- België en hij werd een keer derde j" Ronde van Vlaanderen. DIS KOSTEN een nieuweling uit Kapelle heeft in het Belgische plaatsje Adeghem zijn eerste zege van dit seizoen geboekt. Hij won de eindsprint van een groep van vijf renners. Jan Veerman uit Ou- delande kreeg twee ronden voor het einde met pech te kampen maar wist zich alsnog als 12e te klasseren. Na eerst nu bekend is heeft woensdag avond op het Jaagpad tussen Middelburg en Abeele een ernstige aanranding plaats gevonden. Een 29-jarige Vlissingse vrouw werd door een 24-jarige Vlissingse los werkman klem gereden en aangerand. Op het hulpgeroep van de vrouw ge lukte het aan een in de nabijheid wo nende politieagent de man aan te houden. De vrouw heeft enkele verwondigen op gelopen. De Middelburgse recherche heeft de zaak in onderzoek. Bij het binnenkomen van Salan in de Santeégevangenis ontstond grote opwin ding onder de gevangenen. Er waren er die riepen: Algérie Frangaise; ande ren gilden: Dood aan Salan. De directie riep versterking in van buiten de Santé. De ongeveer honderd gendarmen, die daarop werden gerequireerd, gingen haastig de gevangenis in en maakten on middellijk gebruik van traangasbom- men. Tussen de politie en de gevange nen ontstond een hevige schermutse ling, waarna om versterking werd ver zocht. Deze kwam in de vorm van vijf afdelingen veiligheidstroepen, die op hun beurt de gevangenis binnen gingen. Om elf uur kwamen nieuwe afdelingen vei ligheidstroepen aan, gehelmd en bewa pend met knuppels. MIDDELBURG, 19 april, Appelen: Jonathan: II 80-85 80. 60-65 53—59. III grof 5459. Groenten: sla exp. 38.10— 42.30, sla 1 34—41, II 31—39, C 18—v2, andijvie 83—1,10, glas spinazie 76—97, natuur spinazie 38—1,09, prei 64—81, komkommers 60-75 kg 62—65, 50-60 kg 45—59, 40-50 kg 45—53, 35-40 kg 31—38, 30-35 kg 21—24, p. kg 66-80. rabarber 19—36. witlof 77—124, radijs 21—37. KOEWACHT 29 april: gezingeld vlas lint WR 135-150, DR 135-145, breekvlas 75-80. ruwe lokken 20-43. gezwingelde lokken 70-82.5, slagzaad 48-50, scheven 5-7. Zeer slappe markt. KAPELLE 20 april. Aardbeien van onder glas per stuk: extra 16-22, I 9.5-15, II 6. idem per doos II 82-111. Groenten: radijs I 24, afw. 10, spinazie II 71, kropsla Cl 20-23, witlof All 83-92, rabarber AI 43-51, aardappelen I 19. Konstanz 303 41, Rheinfelden 263 (-22), Ottcnheim 354 (-10), Straatsburg 298 (-9), Maxau 521 22), Plochingen 164 (-8), Mannheim 377 (+6). Steinbach 201 (-23), Mainz 374 (-4), Bingen 272 (-6). Kaub 307 (-10), Trier 296 (-25) Ko- bjenz 354 (-22). Keulen 373 (-28), Ruhrort 609 (-15), Lobith 1243 onv. Niimegen 1020 ("t )'„,Al'nhem 1012 5)- Èefde IJssel 556 (-2) Deventer 445 (-6), Monsin 5560 X'l? ,S106 Borgharen 4135 (-34). Belfeld 1328 (-37), Grave beneden de sluis 598 (-19).

de Stem | 1962 | | pagina 19