Zwart o Wit CHRISTUS wordt weer gekruisigd' Tian! 2^ogezecjc/ Vier dode CHOCOLATERIE jarjjg <3 r El OP Z'N PAASBEST Studente mag apen liever dan mannen 95 65 telt ons en méér :omt om- 3X1 opge- eur voor hebt een aan de jiten ge- oghurt?" gewoon hebben Lekt. Als n gezon- bt. Ga zo Er zijn en te ad- poghurt? Carol Lawrence in „Gene Kelly-show" rlanders verlaten ïkomst in Peking QRZIENING n Het verhaal Frans v. Capelle werd 65 jaar Voor het laatst Chansonnetje.... T.V.-komedie van G. Courteline Radioprogramma s Televisieprogramma Luister naar Kijk naar Terugblik In vacature Maenen Hennekens benoemd verklaard Resultaat orgelstudies bij testament vermaakt Sfem-feuilleton In Zuid-Vietnam Meer hulp voor communisten Wantoestanden bij bouw Kariba-dam BEURS VAN AMSTERDAM Internationals licht verdeeld noet worden werd niet geheel Voorzitter Biewenga zei te den een periode van 7 a 8 of 12 a Biewenga sprak voorts de at het Landbouwschap het uit- rapport zal aanvaarden als voor de in de toekomst te ïdbouwpolitiek, er intussen ge makend voor de bepaling van op korte termijn. ndse diplomaten zijn gisteren weggelopen uit een bijeen- gelegenheid van het feit dat r geleden de Afrikaans-Aziati- jerentie te Bandoeng werd ge- lit geschiedde toen de Chinese van buitenlandse zaken, Tsjen ezegd dat Indonesië ,,een hei- voert voor de herovering van Wij zijn vol vertrouwen dat weer in handen zal komen ndonesische volk". DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 19 APRIL 1962 Nadat het drie jaren geleden on der regie van Jack Dixon voor het eerst werd uitgezonden, heeft de VPRO hedenavond Kazant- zaki's befaamde gegeven „Chris tus wordt weer gekruisigd" naar het gelijknamige boek herschre ven voor de televisie door Jef van der Heyden, weer in het programma opgenomen. De opvoering van dit spel vond des tijds grote waardering en de bewerker zegt hierover, dat hij in deze tragedie van de vervolgde mens vooral heeft getracht het gehele scala van mense lijke gebreken te accentueren en te laten samenvloeien in een tv-mysterie- spel, zonder afbreuk te doen aan de intenties van de grote Griekse auteur. Aan deze opvoering door de toneel groep Theater werkten destijds onder regie van Jack Dixon mede: Ladas (Gerard Hartkamp), Patriarcheas (wij len Frits van Dijk), Fourtounas (Ri chard Flink), Lenio (Mia Goossen), Nikolio (Maxim Hamel), Agha (Hans Tiemeyer), Youssoufaki (Huib de Vries), Martha (Annie Langenaken), Hussein (Wim Hoddes), Manolios (Hans Culeman), Dimitros (John de Freese), Yannakos (Wim Kouwenho- ven). Katerina (Tine de Vries). Pana- yotaros (Bernard Droog), Folis (Henk Schaer), Despinio (Ingeborg Elzevier), Luokas (Bouk Martens), een oude man (Valk van Spiegel). i [n zijn boek heeft Kazantzakis de hui- chelachtigheid van vele christenen aan de kaak willen stellen, die niet besef fen, dat zij na zoveel jaren en op andere wijze Christus kunnen kruisi gen. Als achtergrond voor zijn gegeven heeft hij een klein Grieks dorpje ge kozen, waar de bewoners het spel van Christus' lijden zullen opvoeren. De pope van hun orthodoxe kerk vraagt hen zich zo zeer in hun rol in te leven, dat het lijden van Christus in meer persoonlijke zin betekenis krijgt. Plotseling trekt een groep Griekse vluchtelingen het dorp binnen, slacht offer van de Turkse bezetting, waarna de gebeurtenissen zich grotendeels langs de lijnen van het lijdensverhaal voltrekken. De vluchtelingen zijn on gewenst, althans voor een deel van de bevolking, die onder leiding van de pope zich aan de hulpverlening trach ten te onttrekken. Onder aanvoering van de jonge herder Manolios die de Christusrol zal vertolken, ontstaat ver zet tegen deze houding. Dat wordt de jonge herder uiteindelijk noodlottig. De pope levert hem over aan de Turkse bezetter, die, als eens Pilatus, zijn han den in onschuld wast... He bekende conservatoriumleraar en radiomusicus Frans van Capelle heeft onder zeer grote belangstelling van zijn vrienden en collega's de 65e 'erjaardag gevierd. De heer Van Ca- ■elle werkte vele jaren bij de AVRO net het Musette-orkest „Les gars de 'aris", waarmee hij voor de microfoon ele successen oogstte. Niet alleen trok ijn melodieuze musettemuziek grote andacht, maar vooral zijn pogingen m het accordeonspel op een hoger iveau te brengen. de avond van de eerste paasdag wordt op het beeldscherm vertoond de eenakter „De huiselijke vrede", een komedie van George Courteline. De auteur, die van 1858-1929 leefde, voert in dit werk met sprankelende, maar vaak bittere spot het leven uit zijn tijd ten tonele. Het is de wereld van de rechtbank, van het ambtenaren- bestaan, het soldatenleven en van de zelfgenoegzame burgerman. Hij laat in deze eenakter als het ware een heel huwelijk zien in een klein huiselijk drama. „De huiselijke vrede" beleefde in 1903 de première, maar het spel heeft nog niets van zijn warme men selijkheid verloren. jye televisiekijkers die op de avond van eerste paasdag voor het tv-toestel willen plaatsnemen kunnen dan kijken naar de uitzending van de Gene Kelly- show Dit is het tweede stuk van Kelly dat op het Nederlandse beeldvenster wordt vertoond. Bijzondere gasten in deze show zijn de filmster Carol Law rence, die op Broadway de eerste hoofdrol in „West side story" speelde en Donald O'Connor, eveneens bekend van het witte doek en van het amu sementspodium, waarop hij nog steeds als danskomiek grote succesen boekt. Hilversum 1 402 m DONDERDAG 19 APRIL KRO: 12,00 Middagklok-noodklok 12,04 In strumentaal octet 12,25 V. d. boeren 12.35 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,38 Lichte gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13,15 Platennws. 13,30 Pop. orkestwerken (gr.). NCRV: 14,00 Promenade ork. 14,30 Orkestmuz. (gr.) 15,20 Johannes Passion, oratorium 16,00 Verken ningen in de Bijbel 16,20 Tenor en klave cimbel 16,55 Vocaal ens. en orgel 17,00 V. d. jeugd 17,30 Negro spirituals (gr.) 17,40 Beurs- ber. 17,45 Lichte gram. 18,15 Sportrubr. 18.30 Barokkoperens. 18,50 Soc. perspectief, lez. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Op de man af, praatje 19.15 Samenzang 19.30 Radiokrani 19,50 Pol. lezing 20,00 Gram. 20,10 Klass. gram. 20,55 Het land waar Jezus woonde, rep. uit Israël 21,05 Christus, oratorium 21,45 Doe wat terug, praatje 22,00 Muziek voor miljoenen 22.30 Nws. 22,40 Avondoverden king 22,55 Boekbespr. 23,00 Pianorecital 23,25 Klass. gram. 23,55-24,00 Nws. VRIJDAG 20 APRIL NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7,10 NCRV- lied 7,13 Lichte gram. 7,30 Gewijde muz. 7,50 Het brood des levens, meditatie 8,00 Nws. 8.15 Radiokrant 8,35 Pianorecital (gr.) 9,00 V. d. zieken 9,35 Waterst. 9,40 V. d. vrouw 10,10 Gram. 10,30 Herv. liturg, paas- dienst 11,45 Gram. Hilversum 2 - 298 m DONDERDAG 19 APRIL AVRO: 12,00 Dansorkest The Skymasters 12,30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Lichte muz. 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Beursber. 13,30 Theaterork. 14,00 Ka- mermuz. 14,30 V. d. vrouw 15,05 Orgelspel 15,30 Voordr. 15,50 Pianorecital 16,20 Ope- rettemuz. (gr.) 17,15 Dixielandmuz. 17,30 V. d. jeugd 18,00 Nws. 18.15 Act. 18,20 Dans- muz. 18,35 Sportpraatje 18,40 Gesproken brief 18,45 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19,05 Ga er eens even voor zitten: a. liedjes, b. Vo gelkwartier, feuill. 20,00 Nws. 20,05 Omroep- ork. en sol. 21,05 Jonathan, stemmenspel 22,05 Liturgische liederen voor Pésach (Israëlitisch Pasen) 22,3 23,10 Discotaria 23,55-24,00 Nws. Sportact. VRIJDAG 20 APRIL VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Socialistisch strijdlied 8,18 Muz. ochtendpost (gr.) (om 8,35 Van de voorpagina, praatje) 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Orkestmuz. (gr.) VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lez. 10,05 Morgenwijding. VARA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 V. d. kleuters 11.15 Fluit en piano 11,40 Orgelspel. Brussel Vlaams DONDERDAG 19 APRIL BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12,30 Weerber. 12.35 Amus. muz. 12.50 Beurskron. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Koorzang 14,30 Orkestconc. en sol. 15,45 Ka mermuz. 16.00 Beursber. 16,06 Franse les 16,21 Godsd. uitz. 16,30 Kamermuz. 17.00 Nws. 17,15 V. d. kind. 18,15 Lichte muz. 18,20 V. d. sold. 18,50 Sportpanorama 19,00 Nws 19.40 Lichte muz. 19.50 Vrije pol. tribune 20,00 V. d. vrouw 21,00 Symfonieconcert 21,20 Werken van Vlaamse componisten 22,00 Nws. 22,15 Gewijde muz. 22,55-23,00 Nws. Brussel Frans DONDERDAG 19 APRIL BRUSSEL 484 m 11.55 Gram. 13,00 Nws. 13,15 Gevar. gram. 14.13 Kamermuz. 15,03 Lichte gram. 16.08 Filharm. ork. en sol. 17.00 Nws. 17.30 Orgelrecital 17.50 Gevar. gram. 18.30 Lichte gram. 19,30 Nws. 22,00 Wereld- nws. 22.55 Nws. DONDERDAG 19 APRIL NTS: 20,00 Journaal. VPRO: 20,20 Vernis sage 20,30 Onder vuur, pol. vragenstelling 21,00 Christus wordt weer gekruisigd, tv-spel VLAAMS BELG. 19.00 V. d. jeugd 19,30 Sportkron. 20,00 Nws. 20.30 Speelfilm 22,15 Wegwijzer, progr. over mensen zoals gij on ik 23,00 Nws. FRANS BELG. 18.30 V. d. kind. 19.00 V. d. vrouw 19.30 De christenen in het so ciale leven 20,00 Journ. 20,30 Doe. progr. 21,30 Film 23,00 Nws. België Vlaams vertoont om 20.30 uur de speelfilm Jeanne d'Arc van Otto Preminger. Om 23.15 uur volgt de ru briek „Wegwijzer". het winter schema weer teneinde loopt en althans op papier de komst van de sterke en koesterende voorjaarszon nabij is, verdwijnt ook de bekende radiorubriek Chanson- netje in huis". Op paaszaterdag be sluit Joop Koopman deze geslaagde serie radiouitzendingen van het goe de soort liedjes, waarvan er sinds vorig jaar oktober niet minder dan ruim honderd door veertig vocalisten werd uitgevoerd. In dit laatste pro gramma hoort de luisteraar een aan eenschakeling van de meest ge slaagde liedjeszestien in totaal, die in verkorte vorm door negen voca listen als Sonja Oosterman, Conny van den Bosch. Kat ja Berndsen. Joeki van der Valk, Tonny Huurde- man. Henk Elsink, Tony van Verre, Bernhard Droog en John de Mol ten gehore worden gebracht. °P Hilversum 1 402 m brengt om 20.55 uur Herman Felderhof een klankbeeld getiteld „Het land waar Je zus woonde". Om 21.05 uur voert het Omroeporkest en het Groot Omroepkoor m.m.v. solisten o.l.v. Marinus Voorberg ru, ^eede deel van het oratorium Chnstus uit. Om 21. 55 uur volgt de actie ,,Doe wat terug" en om 22 uur het programma „Muziek voor miljoenen". Het Munchener Bachorkest o.l.v Karl Richter concerteert om 23 uur. Op Hilversum II - 298 m zendt de AVRO om 19.05 uur de familie-reünie „Ga er eens even voor zitten" uit. Om 20.05 uur musiceert het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit. Het stemmenspel „Jonathan" wordt om 21.05 uur ten ge- hore gebracht. Liturgische liederen voor Pesach worden om 22.05 uur ten gehore gebracht. Tenslotte is er om 23.10 uur de rubriek „Discotaria". Iedereen in Ghana is boos op de ministersvrouw die een gouden bed kocht, van dertigduizend gulden, en haar man krijgt van alle kanten de wind van voren. Het is een schandaal, krijsen de kranten en krakelen de kie- dat een socialistisch minister 2ich aan dergelijke uitspattingen te uiten gaat. Behalve dat gouden bed lat nu trouwens ineens zoek is) heeft minister Edoesei nog een marmeren Vu eis vol mozaieken laten bouwen en Q°uden stoeltjes in. Dat gou- en bed zou er daarom mooi bij kleu- on. dacht mevrouw Edoesei. w haar man zVn tragische figu- ,nt hun is, in hun splinter- We tand en helemaal aan het be rt v ?en ontwikkeling die voor rnnU p *n ons 20 heerlijk blasé ge it h Ur°Va- al eeuwenlang historie I tt, het sprookje ontzegd. pp-n jCns een koning en die had m eiS- helemaal van goud was amrr1"eS nÖt pflle*S WCIS OOk Van rlnn perteUer? we onze kinderen en knn WfV 2 Wf dat we over tijden spre mnr>of1 k vr°ager. toen alles nog hPttnnJ,^eplnr?en- hest hebben kunnen vonrhii ze sprookjestijd is lang vn-n zou^en trouwens een paleis maaignilJ 9Puden meubels hele maal niet leuk vinden. Maar in Ghana N; he* journaal biedt de VPRO om 20.20 uur „Vernissage", waarna om 20.o0 uur in de rubriek „Onder vuur' studenten een gesprek voeren met staats secretaris B. Roolvink. Tenslotte ver toont men om 21 uur een telerecording yan het in 1959 uitgezonden tv-spel „Christus wordt weer gekruisigd" van Kazantzakis. moeten ze nog volstrekt van voren au viihhJ1 j e9*nnen an mevrouw Edoesei l aar om ook met het sprookje nmr, ineij heeft daar recht op: haar Hie nl aerste minister van arbeid in H l0n°0^ hezat en ze leeft dus Vrehistorie waarin sprookjes nog zouden moeten voorkomen. het mag niet. want de dui- lc}ren die het land achter lag Word 171 ePn °°9wenk ingehaald d eii en tijd voor sprookjes is er ,met- leder een wordt er meteen *n de rauwe werkelijkheid van de mpn ee}fw gesmeten. Dat is on sehjk; wij hier houden het vol om- 'We op een plank in de kinder- ■at onze sprookjesboeken hebben. v°or een ministersvrouw in Gha- dnt kam Maa: rnoJt een. zware beproeving te in .en slapen in een gewoon ledikant. P eats van in een echt gouden bed. ze zah laterhaar kleinkinderen J sprookjes kunnen vertellen. ROB DE VRIES Christusrol De heer Suurhof is blijkbaar van me ning, dat de kostbare zendtijd best ge bruikt mag worden voor een opwekking tot het tekenen van de bekende PvdA- petitie. Het ware te wensen dat dit soort propaganda in de nieuwe omroepwet al leen maar zal worden toegelaten in de zendtijd voor de politieke partijen. Wij voor ons hebben meer interesse voor de proefnemingen met de draadte levisie. Gastheer Jaap van Praag introduceerde hierna onbekende talenten en hun fans. Vooral de Sunbeams, bestaande uit vijf kinderen uit één gezin zongen een fris en fleurig lied. Het optreden van de An tilliaanse dansgroep verleende een apart en boeiend cachet aan deze uitzending. In menige huiskamer zal men o.i. met be langstelling hebben geluisterd naar de discussie tussen enige dames en sportre dacteur Rien Bal over de vrouw in de sport. Meer spectaculair was het filmpje over het wel en wee van de oesteretende inspecteur Leclerc, Pier Tania verzorg de een belangwekkende en goed door wrochte documentaire over probleemge bieden in de noordelijke provincies. Aan het slot van de avond had Leo Kool een nieuw gesprek met de heer Buitendijk van de consumentenbond over de reacties op het geruchtmakende re sultaat van het wetenschappelijk onder zoek naar het teer- en nicotinegehalte in sigaretten. Het programma in zijn geheel overzien de, bevatte het ditmaal teveel interviews en discussies. De R. Jane Morris Goodall, een 27-jarige stu dente aan de universiteit van Cambridge heeft gezegd, dat zij het primitieve oer woudleven verkiest boven het leven in de beschaafde wereld en dat zij apen in zeker opzicht meer mag dan mannen. Volgens het Britse blad Daily Sketch heeft Jane Morris Goodall vijftien maan den alleen in het oerwoud doorgebracht, waar zij de gewoonten van de apen ob serveerde. Daarna is zij in Engeland teruggekeerd. Het blad zei voorts, dat de blonde stu dente heur haren tot aan haar middel had laten groeien en uren doorgebracht had met de chimpansees, zodat zij op het laatst als een der hunnen werd beschouwd. „Het was prachtig," zou de studente volgens het blad hebben gezegd. Jane Morris Goodall verklaarde, dat zij interessante ontdekkingen had gedaan nl. dat chimpansees vlees eten en dat zij gereedschappen kunnen maken om mierennesten te kunnen oppoken om daarna te verorberen. De studente zei, dat zij helemaal niet bang was voor wilde dieren. „Wanneer De voorzitter van het centraal stern bureau heeft benoemd verklaard tot lid der Eerste Kamer de heer J. H. M. Hen nekens te Geleen. Het betreft hier de vakature van de heer J. H. J. Maenen, die is overgestapt naar de overzijde van het Binnenhof en lid der Tweede Kamer is geworden. een luipaard mij op slechts enkele me ters passeert dan blijf ik doodkalm staan," aldus Jane Morris Goodall. (Advertentie) jij maar. Tolletje," zei Perquin, toen ze weer in de wagen zaten. ,,Ik 'ïep te veel om over te piekeren. Als ik chauffeer zitten we in een minimum van tijd nog boven op een andere wa gen. „Geloof u dat, wat die juffrouw zei van die vlekken op dat boek. inspec teur?" vroeg Van Tol na een tijdje bedenkelijk. „Ik weet werkelijk niet wat ik ge loof. Tolletje. Als het wel zo is. moet het een zeldzaam efficiënt jongmens zijn, die het beste zoekt uit verschil lende cultuurperioden." Brigadier Cornelis van Tol keek zijn inspecteur vragend aan. „Wel, dat gebruik van electriciteit is modern. Tolletje, dat kan niemand ont kennen. Maar voor vergiftigde boeken moeten we een paar honderd jaar te rug gaan. Er is een tijd geweest, dat een dergelijke manier om je vijanden uit de weg te ruimen erg in de mode was. Volgens de verhalen tenminste. Ik kan je met geen mogelijkheid zeg gen of iemand er ooit werkelijk resul taat mee heeft geboekt Maar ik vraag mij af waarom zo'n slim baasje een dergelijk olifantsspoor achterlaat. Om die arme Hulstein naar beneden te lokken moest hij wel onder zijn ven ster gaan fluiten. Dat was een risico, toegegeven. Maar wat bezielde hem dat risico te vergroten door het ach terlaten van dat boek? Gesteld, .dat grapje met die electriciteit was mis lukt. dan was er nog tijd genoeg ge weest oompje dat boek te geven. Zo veel hanst had de zaak nu toch ook weer niet. Van welke kant je het nu ook bekijkt, het is en blijft een zaak vol van de meest onverwachte kron kels en krullen, als een rococomeubel. Die moord is verbazend handig in el kaar gezet, dat erken ik graag. Maar waartoe dient al die franje? En wat was het motief? Het is alles zo ver brieflijmer betreft, voor hem kan ik al evenmin een motief vinden. Trouwens van het feit, dat mevrouw Emilie mij nu eerst vertelt dat er een gesprek heeft plaatsgehad tussen haar man en haar neef op de morgen van Hulsteins dood, begrijp ik ook niets. Zij is een intelligente vrouw, ze kon dus toch wel weten van hoeveel gewicht de woorden waren, die zij heeft opgevangen. De voorlaatste keer dat ik haar zag. be schuldigde zij haar neef al van de moord op haar man. Maar toen ik haar vroeg of zij dan bewijzen had, of tenminste aanwijzingen in die rich ting, ontkende zij dat heftig. Ook al weer zo iets. dat niet klopt. Enfin, we zullen nu eerst Hugo Hul stein en zijn moeder maar eens aan schrijven en hun vragen on met een bezoek te vereren." „Gelooft u asdat die jongen het ge daan heb. inspecteur?" „Tolletje, ik weet het niet! Ik weet het werkelijk niet!" „Tja" zei brigadier Cornelis van Tol somber. Hij wierp een bezorgde blik op het bleke gezicht van zijn chef. Briga dier Van Tol betrapte zich zelf erop ernaar te verlangen dat zijn inspecteur maar eens een van die, anders door de brigadier zo verafschuwde, flitsen kreeg. „Een verzoek op het politiebureau te komen? Wat gek," zei Anne Hulstein. „Ik begrijp werkelijk niet waarvoor die mijnheer Perquin ons nodig kan heb ben. Ik ben toch al eens een keer bij hem geweest en... Het botermesje bleef even zweven op weg van het vlootje naar Huugs bord. „U heeft al een keer zo'n oproep ge had? Daar wist ik niets van," zei hij verbaasd. „Waarom heb je mij dat nooit verteld, moeder?" Anne Hulstein bloosde tot haar haar wortels, haar lange smalle handen dwaalden onrustig tussen het ontbijt- De toonkunstenaar Joop Schouten en de orgeldeskundige dr. ir. W. H. C. Knapp hebben besloten het resultaat van hun zeven Europese orgelstudiereizen be staande uit geluidsbanden en dia's bij testament aan het koninkrijk te verma ken. Wanneer zij hun zevende reis dit jaar achter de rug hebben, zullen van rond 250 beroemde Europese orgels uit verschillende stijlperioden (van 1390 tot op heden) in 14 landen de klanken op de geluidsband en de fronten op dia's zijn vastgelegd. Een unieke verzameling, die te zijner tijd aan de Nederlandse rege ring zal worden overgedragen. Onder auspiciën van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappenen van de ambassades dier landen zal hun zevende reis gaan naar Spanje en Portu gal. Vergezeld van de heren W. Schippers en N. Kaptein zullen zij maandag a.s. vertrekken. In een twintigtal plaatsen zullen opnamen worden gemaakt waarbij een afstand van circa 7.500 kilometer zal worden afgelegd. Zaterdag 12 mei zullen zij terugkeren. In het wintersei zoen zullen deze orgeldeskundigen aan de hand van hun opnamen wederom voordrachten houden. tervlootje, van het botervlootje naar de kaasstolp, naar het jampotje, de vlees schaaltjes om dan geresigneerd zich samen te vouwen bij haar bordje. ,,Ik...eh...ik had geen oproep gekre gen," zei ze kleintjes. „Maar ik begrijp niet, hoe u dan..." „Ik ben uit eigen beweging gegaan." Ze sprak nu heel snel, alsof ze haar zoon niet de kans wou geven haar in de rede te vallen. ,,Ik dacht dat het goed zou zijn, als die inspecteur er een zuiver idee van kreeg wie Gerrit ei genlijk was. Om iemands moordenaar te vinden, moet je toch in de eerste plaats weten wat voor een mens het slachtoffer was. En Emilie zal die man natuurlijk alleen maar een Gerrit heb ben getekend, zoals zij hem graag had willen hebben en al haar best heeft ge daan hem te maken. De captain of in dustry, de kunstbeschermer. Je kent dat wel..." VANILLE BATONS een speciaal feestkoekje TIC 250 gram I GROOT CHOCOLADE PAASEI in prachtig staniol CREME RONDJES ovenvers 250 gram NIEUW! PAREIN SNACKS een heerlijk zout koekje PRAET-MAECKERdraaid onlogisch. En wat die anonieme gerei. Van de broodbak naar het bo- ,,Ja maar..." „Stil, laat me nu even uitspreken. Ik heb die inspecteur proberen te ver tellen wie Gerrit werkelijk was. Een eenvoudig, bescheiden mens. Iemand die een warme belangstelling had voor zijn medemensen. Een man, die zich altijd had moeten schikken naar de wensen van anderen, van zijn vader, zijn broer, zijn vrouw. En die geduldig elke last is blijven dragen, die zij ver kozen hem op te leggen, zolang hij dat zijn plicht achtte. En die werd ver moord, juist op het momen* toen hij zich moreel gerechtigd achtte die las ten neer te leggen. Op het moment, dat hij nu eindelijk eens een eigen le ven kon krijgen..." „Maar, in 's hemelsnaam, moeder, wat bezielde u? Wat heeft die politie man nu nodig met de meest intieme aangelegenheden van oom Gerrit? Dat hij de leiding van een bedrijf als Hul stein Zonen niet zag als een pretje, maar eerder als een corvee, wat gaat dat hem aan? Dat is tenslotte iets, dat met deze moord niets te maken kan hebben. U had het recht niet.. „Dus jij gelooft dat ik verkeerd heb gedaan?" zei Anne Hulstein kleintjes. „Ik wou toch alleen maar...Ik ben zo bang van Emilie." „Bang van tante Emilie? Wat be doelt u daar nu mee?" Huugs stem klonk onzeker. „Waarom zou u nu bang moeten zijn van tante Emilie?" „Omdat ze zo...zo hard is," ant- RECEPT In Engeland is gebleken, dat er het afgelopen jaar 25 procent meer wol van de breipennen gegleden is dan het jaar daarvoor. Men schrijft dit toe aan de omstandigheid, dat niet alleen meer vrouwen, maar ook mannen zijn gaan breien, dikwijls op advies van de dokter, als zenuw- stillend middel. OOM In een huis in Suffolk in En geland is brand uitgebroken door toedoen van een mus met de lente in de kop. Het stomme dier had naar zijn nest onder de dakpannen een brandend si garettenpeukje meegenomen. BUIT Mochten de dieven, die zich dezer dagen meester maakten van de brand kast van een bankgebouw in Winston- Salem in de Amerikaanse staat North Carolina, van het sjouwen hoofdpün overgehouden hebben, dan zullen ze die" vlot kunnen verhelpen. In de brandkast zitten namelijk drieduizend aspirinetabletten. KUUR Een Britse firma is overgegaan tot de produktie van slanker makend eten voor honden, die te dik zijn. Het wordt alleen op voorschrift van een dieren arts geleverd. O oco °c9 „Ik ben met mijn nieuwe kraan aan het spelen, moeder." woordde zijn moeder en ze knipperde snel met de ogen om haar tranen te rug te dringen. „Zij heeft altijd het land aan ons gehad, Huug. En jij bent die morgen..." Hugo Hulstein werd doodsbleek. „Ja, ik ben die morgen...En ik heb het niet aan die inspecteur gezegd. Ik durfde eenvoudig niet." „Zie je wel, jij bent ook bang van haar," constateerde zijn moeder. ,,U noemde haar hard, maar ik ge loof niet dat dat het juiste woord is. Boosaardig beschrijft haar beter. Nu zij zelf verdriet heeft, zou zij ervan genieten als ze ons ellendig kon ma ken. Ik geloof dat zij denkt haar eigen verdriet dan minder te zullen voelen." „En als het uitkwam dat jij die morgen op de Apollolaan bent geweest, zou zij een troef in handen hebben, die zij vast en zeker zou uitspelen voor al wat hij waard is. Weet je, Huug, ik geloof dat je er heel verstandig aan hebt gedaan je mond te houden." „Zolang het niet uitkomt tenminste." weifelde Huug. „In het tegenoverge stelde geval sta ik er natuurlijk veel slechter op dan wanneer ik dadelijk naar de politie was gegaan om het te vertellen." „Waarom zou het uitkomen?" zei zijn moeder met geforceerd optimisme. „Op die tijd van de morgen zie je daar nog geen kip." „Ja, maar..." Hij zweeg abrupt. „Wat wou je zeggen, Huug?" „Och neen, niets. Niets dat de moei te waard was tenminste." „Mijnheer Hulstein, nietwaar? Hugo Hulstein?" Huug knikte zwijgend. Zijn mond was kurkdroog, hij had het gevoel geen woord te kunnen uitbrengen. Een korte tijd heerste er een druk kende stilte, alleen verbroken door het ritselen van papieren in de hoek, waar brigadier Van Tol voor zijn schrijftafel zat. „Mijnheer Hulstein, wilt U mij zeg gen wanneer u voor het laatst uw oom gezien of gesproken hebt?" De jongen zag Perquin wanhopig aan. Gottegottegot, daar was het dan! Hoeveel keer had hij die vraag niet in zijn dromen gehoord! Hoe had hij ook maar een ogenblik kunnen denken dat de politie het niet te weten zou komen? De politie kwam uiteindelijk immers alles te weten. „Nu, mijnheer Hulstein?" Huug liet zijn tong langs de droge lippen glijden en zei moeilijk: „Zo heel precies weet ik dat niet meer. .«hAEMtttafcifei (Wordt vervolgd) Ja, eigenlijk zonder dat we er erg in hadden is het weer zover. De lammetjes maken in de wei weer de joligste sprongen en in de kippenren zit ma-kip vol trots te stralen met om haar heen het gekrioel van donzig gele kuikentjes. Heel voorzichtig hebben de narcissen het ge waagd om felgeel en brutaal uit hun knopen te springen, zodat in de bloeme- stalletjes hun heldere trompetjes de boventoon gaan voeren. Niet alleen de natuur helpt ons her inneren dat, al is het nog zo koud het binnenkort weer Pasen wordt, ga maar eens rustig op uw gemak de stad door. Overal in elke etalage zult u ze zien, de kleine zachte wollige kuikentjes. Ge kleurde paasmandjes staan er te kust en te keur en rijen netjes met eieren, rode, witte, blauwe en groene, geven alles een feestelijk aanzien. Nee, al loopt u diep weggedoken in uw wintermantel, u kunt niet vergeten dat het paasfeest in de lucht hangt. De buitenlandse hulp aan de commu nistische guerrillastrijders in Zuid-Viet nam is vergroot De hulp bestaat uit troepenversterkingen en voorraden Volgens een zegsman valt het de Zuid- vietnamese strijdkrachten, ondanks de aan de communisten geleverde bijstand steeds gemakkelijker tegen de commu nisten op te treden. De Noordrhodesische nationalistische leider Kenneth Kaoenda, werd het te machtig, toen hij ten overstaan van de speciale commissie voor het kolonia lisme van de V.N. de omstandigheden beschreef waaronder de negers in Noord-Rhodesië moeten leven. Volgens Kaoenda werden de negers in zijn land met kracht van wapenen ge dwongen te gaan bouwen aan de Ka- riba-dam. Hij zei, dat de blanke over heid zich inspande de dieren te redden die verbleven in het onder watèr te komen gebied, maar dat men zich niet bekommerde om de mensen. Toen Kaoenda had gezegd, dat zeven tig tot tachtig negers waren gestorven aan „een geheimzinnige ziekte" tijdens de bouw van de Kariba-dam. werd het hem te machtig, en gaf voorzitter C S Jha van India hem enkele ogenblikken om zich te herstellen. Nog eventjes en u kunt weer eierverf gaan kopen. Misschien zult u zuchten om het geklieder in uw mooie pas schoon gemaakte keuken. Maar als u naar de ingespannen snuitje van uw kinderen kijkt krijgt u zelf ook plezier in het be schilderen van de eieren. Het zal dan ook vat niet lang duren of u zit net zo gespannen met een penseel tussen uw vingers te verzinnen hoe het ei van een passende decoratie te voorzien. Het Damrak heeft gistermiddag met een licht verdeelde stemming voor de internationale waarden geopend. Hierbij waren de Philipsaandelen circa vijf pun ten hoger ten opzichte van het slot van dinsdag. Kon. Olies aan de vaste kant. Hoogovens plus twee punten, daarente gen AKU min twee punten. Unilevers een paar dubbeltjes lager. De handel had niet veel te betekenen. Het buiten land liet verstek gaan, terwijl men in Amsterdam min of meer een afwach tende houding blijft aannemen. De on zekerheden op internationaal politiek terrein werken remmend op de activitei ten ter beurze. De rayon-aandelen AKU daalden van 370 tot 368, tegen 372 als voorgaande slotkoers. Philips liep, gedurende de verdere beursduur uit tot 908 (9001/2). Unilevers stegen van f 177.70 tot f 178,20 (f 177,90). Kon Olies lagen op f 139.00 circa f 1,40 hoger. Hoogovens kwamen op 758. De stemming voor de leidende cultures was iets gemakkelijker. De scheepvaart aandelen schommelden rond het vorige slotniveau. Aandelen van Ommeren werden een paar punten hoger op 300 geadviseerd. De ondertoon op de staats- fondsenmarkt was gemakkelijker. 17-4 18-4 4'i 101 101 3*2 92 91 12 A 371 3,4 370 cA 758 759 V2 GBA 900 u2 908 1 i cA 177.90 178.05 A 137.60 138.95 Unie A 146 34 146 y4 A 391 y4 391 y4 cA 1024 1015 Ned. '59 Ned. '47 AKU Hoogovens Philips Unilever Kon. Olie Scheepvaart A'dam Bk Kon. Zout nabeurskoersen Telefonisch avondverkeer AK^~~; Kon- olie 139.30—139.70; Phi lips 905908; Unilever Hoogovens-

de Stem | 1962 | | pagina 5