r PETER POST TRIOMFATOR IN RONDE VAN DUITSLAND Wielerteam Harrie Berende Piet van Est krijgt nu veel werk te verzetten Judofestijn Roosendaal met Anton Geesink Martin v. Geneugden voor derde maal ritoverwinnaar WIELERSPATTEN ..Intersport" Wim van Est ingeschreven voor de derby Sterke ploeg BPW-koers Louison fietst Geen Tour Laatste rit bi team voor Giro en Tour Militaire boksers Oneens en eens SPORTTOTO Nieuwe wedstrijd in Duitsland- Zwitserland Reorganisatie bij Jack Kramer Schaakteam naar Ook sterk Zeeuws team present Benedict-toernooi HOCKEYTEAM DUITSERS voor strijd in Chili Fortuna klopt Munchen (4-2) MARKTEN WATERSTANDEN 22 23 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 19 APRIL 1962 23 Peter Post, de lange renner uit Amstelveen heeft de 13e Ronde van Duitsland gewonnen. Het is voor de coureur, die toch op da eerste plaats pistier is, ongetwij feld een schitterende zege. Wie gaf de ploegmaat van Rik van Looij een kans toen een week geleden de „Rundfahrt" van Peter Kanters vertrok? Peter Post behoorde niet tot de favorieten voor de eindzege. Dat hij het misschien tot een rit- overwinning zou brengen, werd aangenomen. Dat hij echter een ritoverwinning en vijfmaal een tweede plaats zou bereiken, werd tot de onmogelijkheden geacht. Peter Kanters heeft voor zijn ronde nooit een sterker rennersveld aan de start gebracht als juist voor deze 13e. De dappere directeur van de Keulse wieler baan die probeert om Duitsland wieler- mind'ed te maken, kreeg een veld ren ners aan de vertreklijn, waarop een Ronde van Nederland, een Ronde van België en andere grote organisaties jaloers mogen zijn. Het was duidelijk, dat deze Ronde van Duitsland was afge stemd op Rudi Altig. De talentvolle Duitser, ploeggenoot van Michel Stolker en Jo de Roo reed in het voorjaar enkele uitstekende wedstrijden. Hij deed enige opmerkelijke dingen in Parijs Nice, voldeed weliswaar niet helemaal in de klassiekers, maar kwam toch in de „Rundfahrt" dank zij een compromis, dat «e organisatie met het Franse extra- sportieve merk van Altig sloot. Wanneer er echter in deze Ronde van Duitsland één renner tegenviel was het juist Rudi Altig. Hij „marcheerde" slecht en Het zou onjuist zijn te zeggen, dat Peter Post daarvan profiteerde. Een renner, die van dag tot dag kans ziet om bij de eersten of als eerste over de streep te komen steekt in vorm. Peter Post verklaarde reeds vóór de aanvang van de Ronde van Duitsland, dat hij onder geen enkele voorwaarde de Tour de France wil rijden. Guillaume Driessens heeft de Amstelvener reeds in het begin van dit jaar bij herhaling ge polst om deel te nemen aan Jacques Goddet's wedstrijd. Peter heeft echter steeds geweigerd en de volgende motive ring gegeven nadat bleek, dat hij in de wintermaanden opnieuw de sterkste achtervolger was. „Ik ga me zeer ernstig voorbereiden op de wereldkampioen schappen-achtervolging. Toen ik het vorige jaar in Zürich deelnam kwam ik ongeoefend en onvoorbereid aan de start. Toch bereikte ik nog een goede plaats. Ik ben derhalve van mening, dat ik na een goede training een kans móet maken op de wereldtitel. Als Peter Post dit mocht bereiken en als de haast onklopbare Rik van Looij eveneens de wegtitel zou veroveren, betekende het een en ander, dat In de aanstaande winter twee wereld kampioenen als teamgenoten op de baan zouden rijden. Als Peter heeft in de laatste étappe niet veel moeite gehad om zijn gele leiders trui, die hij zondag na zijn étappe overwinning in Hannover had veroverd, te verdedigen. Post evenaarde hiermee de prestatie, die Ab Geldermans in 1960 leverde. De laatste rit van Bielefeld naar Keulen was met zijn 300 kilometer de langste en tevens de meest eentonige. Ruim acht uur lang hebben de 34 van de 60 overgebleven renners onder de heerlijkste weers omstandigheden broederlijk bijeen ge reden. Slechts eenmaal slaagde er een tweetal renners, de Duitsers Schueller en Willy Altig weg te komen. Hun vlucht poging werd echter gestuit door een ge sloten spoorwegovergang, waarna de vrede weer getekend werd. Op de baan van het Muengersdorf- stadion in Keulen toonde de Belg Van Geneugden zich voor zijn landgenoot Luyten en de Duitser Schueller het snelst. De Belg veroverde daarmee zijn derde étappe-overwinng. Peter Post, die gedurende de gehele étappe rustig in het peloton had meegereden, eindigde op de zestiende plaats. De uitslag van de zevende en laatste étappe 1. Van Geneugden (Belg.) 8 uur 20 min. 2. Luyten (Belg.); 3. Schueller (Did.); 4. Roman (Belg.); 5. Wim van Est (Ned.); 6. Jan Janssen (Ned.); 7. Troonbeekx (Belg.)8. Toon Rutte (Ned.); 9. Da Rugna (Zw.); 11. Henk Nijdam (Ned.); 12. Piet Damen (Ned.); 13. Vloerberghs (Belg.)14. Martin van der Borgh 16. Peter Post (Ned.) allen in dezelfde tijd als de winnaar. De klasseringen van de overige Neder landers 21. Jan Hugens 8.20.00 22. ex aequo Jaap Kersten, Jan Plantaz, Raf Gysel, Lex van Kreuningen 8.20.0033 Coen Niesten. Het eindklassement 1. Peter Post 48 uur 29 min. 14 sec. 2. Troonbeekx (Belg.) z.t. 3. Baens 'Belg.) z.t. 4. Renz (Did.) 48.30.20; 5. Junkermann (Did.) 48.32.39 6. Janssen (Ned.) 48.32.52; GERRIT RIBBELINK uit Delft heeft z«n onafhankelijken-licentle omgeruild voor een amateurs- vergunning. Gerrlt *ag er met de nieuwe onafhankelijken-regeling geen brood meer In, om als on afhankelijke te rijden. WIM VAN EST, Piet van Hees, Martin v. d. Borgh, Piet Damen en Jaap Kersten behoren tot de 80 beroepsrenners, die van 23 tot 26 april zullen deelnemen aan de Ronde van België. JUUL VAN DER FLAF.S uit Baarle-Nassau eindigde in een wedstrijd voor nieuwelingen, die te Elen gehouden werd als tweede achter Walter Lambrechts. (Advertentie) Damen (Ned.) 48.33.28 8. Herman (Belg.) z.t. 9. Kerckhove (Belg.) z.t. 10. Van der Borgh (Ned.) z.t.; 14. Kersten 48.33.49 15. Wim van Est 48.36.17 17. Niesten 48.37.35 18. Gysel 48.42.28 20. Rutte 48.44.55 23. Hugens 48.51.57 24. Van Kreuningen 48.52.23 28. Nijdam 49.02.21 33. Plantaz 49.45.59. Ploegenklassement1. Faema Flan- dria (Post, Baens, Impanis) 145.31.20 2. Labor Mann (Troonbeeeck, Herman, Kerkhove) 145.34.58 3. Africola/ Rabeneick (Van den Borgh, Kersten, Van Est) 145.42.58 4. Hoer Zu (Janssens, Gyssels, Rutte) 146.00.15 5. Batavia (Reitz, Plantaz, Schueller) 148.44.45. (Van onze sportredactie). »Neen", zegt Piet van Est. ,Jk ben w in het voorseizoen niet veel aan tej Pas gekomen. Ofschoon ik mij in het' oefenkamp aan de Rivièra toch wel in vorm heb gereden, heeft ploegleider txuillaume Driessens gemeend my nog ^vat achter de hand te moeten houden. Het ligt in zijn bedoeling, dat hij mjj lanceert in de grote wedstrijden, de Ronde van Italië en de Tour de France". «Hetis natuurlijk niet prettig niet alle wedstrijden met de Faema-ploegmaten te kunnen rijden. Het nieuwe reglement, dat voor de wereldbeker geldt, is er fei telijk de oorzaak van. Dit reglement be paalt immers, dat maar twaalf renners van hetzelfde team aan een klassieker kunnen deelnemen. Omdat er alles bij elkaar een dikke twintig Faema's zijn, moest Guillaume Driessens er telkens ^en stuk of acht, negen laten vallen. De (Eigen bericht). Door de heren Charles Ruys en Her man Krot is te Amsterdam opgericht de ..Intersport", een organisatie, die zich zal gaan bezig houden met het organise ren van allerhande sportwedstrijden, waaronder wielerwedstrijden. „Inter sport", dat contact heeft gezocht met de Vereniging voor Beroepsrenners en On- afhankelijken", zal op 11 augustus in Schiedam een ronde houden voor profs. Het ligt voorts in de bedoeling voor amateurs een wedstrijd te doen doorgaan in het Tilbuxgse sportpark. ploegleider heeft my echter gezegd, dat ik de Ronde van Italië en de Tour de France moet doen. Een renner kan niet het hele jaar op volle toeren draaien. Enerzijds ben ik dus blij, dat ik nu pas aan bod kom, want als een van de „op perknechten" zal ik het in Italië en Frankrijk heus niet zo gemakkelijk heb ben". Overigens... Piet van Est vindt het „anderzijds" niet zo erg, niet in het gelid te zijn getreden in de grote wedstrijden, omdat hij in de kleinere wedstrijden zeker zoveel heeft verdiend. Piet ein digde in de Ronde van Vlaanderen voor B-renners als tweede en een van stad-tot- stad, die in Antwerpen eindigde, besloot hij zegevierend. Op dé foto: Piet laat het zich smaken, (Eigen bericht). Het staat thans vast, dat Wim van Est op de laatste zondag van mei tot de deelnemers zal behoren van de wieler wedstrijd Bordeaux-Parjjs. Wim is door de Belgische extra-sportieve groepering voor de „derby van de weg" officieel ingeschreven. Vermoedelijk zullen ook Jo de Roo en Jo de Haan door hun ploegbazen opnieuw in Bordeauen-Parys worden gelanceerd. De commissie voor internationale mi litaire sportwedstrijden heeft een viertal boksers afgevaardigd naar het toernooi om de internationale militaire bokskam pioenschappen, dat van 23 tot en met 28 april in Luxemburg wordt gehouden. Gieltjes (middengewicht), Van Agtmaal (lichtgewicht), Schenk (weltergewi^ht) en Van der Weerd (zwaargewicht) zul len Nederland vertegenwoordigen. De geboorte van een dochter heeft behalve vreugde ook on enigheid gebracht in de Londense familie Rand-Bignal. Vader Sidney Rand een bekend Engels roeier en moeder Mary Bignal, een van En- gelands beste verspringsters zijn het namelijk niet, eens over de toe komstige sportloopbaan van hun dochter. Volgens de vader wordt de baby 'n goede zwemster en vol gens moeder heeft de kleine Alison jane typische verspring-benen. Over één ding is men het echter wel eens: in 1984 wordt zij Olym pisch kampioene. Peter Post, glimlach na de triomf. Woensdagmiddag waren er op bonds- bureau van de K.N.V.B. geen meldingen binnengekomen van deelnemers met 13 punten Het prijzengeld voor de eerste prijs groot f 134431,-- wordt samenge voegd met de tweede prys van f 73.326. Het totaal is nu f 207.757.— De drie toto'isten, die 12 juiste uit slagen hadden vermeld, krijgen nu ieder f 50.000.—. Het restant aan prijzengeld (f 31.286.41) wordt gevoegd bij toto nummer 77. Voor de extraprijs van vijf gelijke spelen moet een bedrag van f 36.663.door 707 deelnemers worden verdeeld. Ieder krijgt ongeveer f 51, In de etappenwedstryd Berlijn-Praag- Warschau voor amateurs en onafhanke lijken, die van 2 tot 17 mei wordt ge houden, zal een sterke Nederlandse ploeg aan de start verschijnen. Het team bestaat namelijk uit de na tionale kampioen op de weg der ama teurs Gerard Wesseling (Halfweg), de in België woonachtige Leon Sebregts (Nijlen), Jean de Vries (Prigny, Frank rijk), de Arnhemmer Cees van Espen (dit jaar reeds winnaar van de Ronde van Twente, tweede in de ronde van Friesland en derde in de Ronde van Noord-Holland) en Jaap de Waard uit Rijsoord, die in het eindklassement van de Ronde van Tunesië de derde plaats bezette. Chef d'equipe is evenals in voorgaande jaren de Amsterdammer Bram Koop man. (Eigen bericht). Op zaterdag 4 augustus wordt in Duitsland en Zwitserland een nieuwe wielerwedstrijd georganiseerd en wel een marathonwedstrijd van München naar Zurich over een afstand van 340 kilometer. Er zal een Nederlandse equipe starten. Onder leiding van de Amster dammer Charles Ruys gaan naar Mün chen Cees van Amsterdam, Henk Nij dam en Jaap de Waard. Vermoedelijk zullen ook Ad Biemans en Lambert van der Ven de reis meemaken. Teneinde open tennistoernooien toernooien dus waaraan kan worden deelgenomen door professionals en amateurs samen mogelijk te maken, zijn de profs van Jack Kramer momen teel bezig een eigen groep te vormen, waaraan Kramer slechts als adviseur verbonden zal zjjn. Door deze reorganisatie hopen Hoad, Rosewall en de andere beroepstennissers te voorkomen, dat pogingen tot samen werking tussen profs en amateurs af stuiten op de persoonlijke vijandschap, die er bestaat tussen Kramer en sommige tennis-officials. Op 2e paasdag heeft In de schouwburg te Roosendaal een Internationale judo ontmoeting plaats tussen ploegen uit Duitsland en Nederland. De wereld kampioen Anton Geesink zal er met de Duitser F. Wlese en de heer F. Jans sens uit Roosendaal als scheidsrechter optreden. Tussen 4 teams wordt een halve com petitie gehouden, terwijl daarnaast de monstraties door Anton Geesink worden gegeven. Het team van de sportschool Geesink bestaat uit de heren Blokker, Van den Hout, Mackay, Van Loveren, Kersten en Grijpink. Het team uit Saarland bevat maar liefst drie kampioenen, n.l. H. Stoll, A. Ohliger en P. Wagner. Het Zeeuwse team bestaat uit de he ren B. de Meulmeester, J. de Wee, J. Gijzen, P. Versprille, H. Harthoorn en A. Mesu, terwijl uit de sportschool F. Het Clare Benedict toernooi dat van 21 tot en met 25 april in Bern wordt gehouden, zal dit jaar waar schijnlijk niet zo'n felle strijd om de eerste plaats te zien geven als verleden jaar. Het Westduitse team met Unzicker, Darga, Schmid en dr. Troger (reserve Joppen) steekt namelijk met kop en schouders boven de andere ploegen uit. De winnaar van vorig jaar, Oostenrijk, komt aanzienlijk verzwakt uit en zal met Duckstein, Kinzl, Prameshuber, Stenicka en reserve Stocki zelfs moeite hebben de laatste plaats te ontgaan. Op papier is er weinig krachtsverschil tussen de vijf teams, die de strijd tegen West-Duitsland moeten aanbinden en om de onderlinge rangorde is dan ook een hard gevecht te verwachten. De Zwitsers stelden verleden jaar teleur, maar moe ten met Keiler, Kupper, Biau en Marthaler 'reserve Castagna) in staat ge acht worden de tweede plaats te be reiken. Engeland is door het niet mee spelen van Penrose zeer gehandicapt, maar is het Kottnaueer, Alexander, Haygarth en Hollis nog van respectable kracht. Ook Spanje heeft met Pomar, Albareda, Diez del Corral en Puig (reserve Franco) een behoorlijk sterke ploeg het deelnemen van dit land, in plaats van het vrijwel steeds onderaan eindigende Italië, maakt het toernooi zeker interessanter. Het Nederlandse team bestaat uit Bouwmeester, Prins, Langeweg en Jongsma. Bij de samenstelling hiervan is vooral gelet op de toekomst. Naast twee ervaren meesters zyn twee jonge veelbelovende spelers opgesteld. Veel zal afhangen van de vorm waarin deze steken, maar op papier moet dit team in staat worden geacht, goed met de andere ploegen mee te komen. Gezien de kracht van de vijf overige landen zullen we echter met een derde plaats zeer tevreden zijn. Het Nederlands hockey-elftal, dat zondag 29 april te Amstelveen tegen Duitsland speelt, is als volgt samenge steld doelVeentjer 'H.D.M.) achterLeemhuis (S.C.H.C.) en Van Gooswilligen (S.C.H.C.) midden Fokker (Laren), Fiolet (H.D.M.) en Van Rossem (H.H.IJ.C.) voor: Krol (Leiden); Voigt (A'dam), De Keyzer (Breda), Van 't Hooft 'Hilversum) en Van Vroonhoven (Tilburg). Reserves Van der Zee (S.C.H.C.) Herbers (S.C.H.C.), Mijnarends (A'dam) en Overdijking (D.S.H.C.). Fiolet is hersteld en neemt de spilplaats weer in, die twee weken geleden in Brussel door Overdijking werd bezet. Verder is de ploeg ongewijzigd, hoewel de beide vleugelspelers Krol en Van Vroon hoven van plaats hebben gewisseld. Janssens aantreden de heren M. Kuy- pers, A. Linskens, W. Geelhoedt, D. Ko- nings, A. Janssen en J. Peeters. Het programma vermeldt verder een jioe-jitsoe-demonstratie door Jac. Pee ters met 2 dames, een eerste kata. uit gevoerd door A. Linskens, Roosendaal, en M. Kuypers, Etten. De wedstrijden gaan tussen 2 lichtgewichten, 2 midden gewichten en 2 zwaargewichten. Anton Geesink zal een demonstratie geven van het judo en ontmoet er tevens 12 jeugd-judoka's en pl.m. 10 a 20 zwar te banden. De Westduitse voetbalbond heeft op voorstel van bondstrainer Sepp Herber ger, de internationale voetbalfederatie (FIFA) de namen van de 40 spelers ge meld, die in aanmerking komen om op geleid te worden tydens de wereldkam pioenschappen. Uit dit aantal mogen slechts 22 spelers gekozen worden, die volgens 't wereldkampioenschapsregle ment van de FIFA tien dagen voor de eerste wedstrijd dus op 20 mei als definitieve selectie moeten zijn op gegeven. Na de imponerende 3—0 zege op Uru guay was het te verwachten, dat het gehele Duitse elftal, dat in Hamburg het veld betrad, zou worden gekozen. Oók dus de drie spelers die bij die gelegen heid debuteerden. Fahrian, Kurbjuhn en Koslowski. Van de ploeg, die in 1954 de wereld titel behaalde, is alleen linksbuiten Hans Schaefer over. Herbert Ehrardt, Schnel- linger, Szymaniak, Uwe Seeler en Sturm maakten in 1958 deel uit van het team, dat de wereldtitel verdedigde. Het behoeft wel geen betoog, dat een houthandel geen rechtstreekse belangen heeft bij de wielersport. Toch houdt de Houthandel „Brabant" zich de laatste jaren intensief met de wielersport bezig. Nadat reeds enige jaren in diverse reclamestoeten werd meegereden, die renners plegen te vergezellen, werd be sloten om in het seizoen 1961 voor de eerste maal een eigen amateurgroep op de been te brengen. De belangrijkste figuren in deze ploeg waren Cees van Amsterdam, Kees Haast uit RUsbergen en Tonnie Bastiaansen uit Kruisland. De ploeg behaalde diverse aardige successen, reed in praktisch alle klassiekers en semi-klassiekers en voldeed zozeer, dat het bjj de financiers wel vast stond, dat zü ook in 1962 een wielerploeg zouden presenteren. Zoals ook in het vorige jaar het geval was werd én de samenstelling én de leiding van het team weer toevertrouwd aan de bestuursleden van de w.c. Sportief. De bestuurders gingen op stap en wierven zes renners aan. Zij zochten natuurlijk naar een bekwame renner, die zijn sporen in criteria en andere wed strijden reeds verdiende en zij vonden op de eerste plaats Maarten den Outer In vorige jaren leverde deze renner uit Nieuwerkerk aar?, de IJssel zeer goede prestaties. Hij ontpopte zich als een criteriumspecialist en hij won voor de houthandel enkele weken geleden zijn eerste koers in Klein-Zundert. Naast deze renner werden door de w.c. Sportief een drietal jonge Bredase ren ners gegroepeerd, die hun naam nog aan de wielerhemel moeten vestigen, namelijk Adrie van Tilburg, Anton Delhey (Tete- ringen) en Piet Cooremans. De eerst genoemde boekte in dit seizoen al enkele ereplaatsen. Antoon Delhey dient nog te arriveren, maar van Piet Cooremans mag wel het een en ander worden verwacht. Wie herinnert zich niet zijn indrukwek kende Omloop van de Baronie in het najaar van 1961. Daarnaast deed de wie lerclub een beroep op enige streek- favorietgn en daarom werden aangetrok- die zo aardig in vorm steekt dat hij door Frits van Gnensven werd uitgenodigd deel te nemen aan de Omloop van de Negen Provincies en Chris Broekmans een jonge renner uit Zevenbergsche- hoek. Deze zes renners zullen dus de kleuren van Houthandel „Brabant" verdedigeh. Of zij veel overwinningen zullen bev halen Ach ,het doet er allemaal niet zoveel toe. Als de renners zich maar keurig gedragen, sportief strijden en hun best doen is de directie (H. M. Berende) dik tevreden. Hij is dan dik tevreden, omdat de naam van zijn firma waardig is uitgedragen. Van links naar rechts: Theo Laze- Toms, Ad Canjels en Th. Luijken van de Houthandel Brabanten de renners Christ BroekmansPiet Cooremans, Anton Delhey, Gerard Deijkers, Maar ten den Outer, ploegleider van Til burg en Rinus Eestermans van Spor tief. LOUISON BOBET weer present Louison Bobet, zo meldt het Franse sportblad LTquipe, kan weer fietsen. Dinsdag reed Louison voor de eerste maal na vier maanden op zijn „twee- wieler". In de eerste kilometers moest hij door vrienden worden ondersteund. Nadien ging het weer wel. Louison hoopt in juni fit te zyn om aan wedstrijden te kunnen deelnemen. De Limburgse eredivisieclub Fortuna '54 heeft woensdagavond in Geleen een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Duitse vereniging Muenchen 1860 ge wonnen met 4-2. By de rust stond Fortuna '54 met 3-2 voor. De doelpunten werden gemaakt door: Pfeiffer 1-0, Kerens 2-0, Brünnenmayer 2-1, Brünnenmayer 2-2, Wilkes 3-2, Wil kes 4-2. De wedstrijd werd bijgewoond door 5000 toeschouwers. j ken Gerard Deijkers uit Sint-WUlebrord Het team van Harrie Berende aal ditBrabant. jaar deelnemen aan de belangrükste streekwedstrijden. Men komt zeker uit in de Ronde van midden-Zeeland de Omloop van de Baronie en de Ronde' van HET RUSSISCHE voetbalelftal heeft woensdag in Stockholm een 2—0 over winning behaald op Zweden. Deze stand was reeds bij de rust bereikt door doelpunten van middenvoor Ponedelnik (27e min.) en linksbinnen Mamykin (34e min.). In de demi-finaie om de voetbalbeker der jaarbeurssteden heeft Barcelona te Belgrado met 2-0 van de Zuidslavsiche club Rode Ster gewonnen. Met de rust was de stand 0-0. ALS achte deelnemer aan de Duitse kampioenscompetitie plaatste zich Schalke '04. Deze club zegevierde woensdag voor 60.000 toeschouwers in het Niedersachen-stadion te Hannover na verlenging met 4-1 (1-1, 0-0) over Werder Bremen. DE SPAANSE kampioensploeg Real Ma drid heeft woensdagavond in Londen een benauwde 4-3 zege behaald op de Engelse derde divisieclub Crystal Pa lace. Bij de rust leidden de Spanjaar den met 4-1. D5 INTERNATIONALE voetbalwedstrijd Uruguay-Hongarije, die woensdag in Boedapest werd gespeeld, is in een gelijk spel geëindigd (1-1). Voor de rust werden geen doelpunten gescoord. GOES, 18 april 1962. Groenten Per stuk: Kropsla I 3238, II 2630, C I 21 28. Per bos Radijs I 2630, II 2024. Per kg Witlof A I 123—124, A II 96— 114, B II 83—89, afw. 69—100. Spinazie I 130—138, II 122. Stoofsla 75-^-89. Prei AI 7880. Rabarber I 64—77. Uien afw. 48, stek 3941. Peen 23. Aardappelen 9—29. 's-HERTOGENBOSCH, 18 april 1962 Aanvoer 6635. 2714 runderen. 665 gras kalveren. 1203 vette kalveren. 1036 nuchtere kalveren. 191 schapen. 114 lammeren. 24 geiten. 688 slachtrunderen. Prijzen Melk- en kalfkoeien 665 1275 p. st. Guste koeien 640 1000 p. st. Graskalveren 275 450 p. st. Kalfvaarzen 790 1175 p. st.Klam- vaarzen 775 950 p. st.Guste vaarzen 090 885 p. st. Pinken 485 700 p. st. Nuchtere kalveren voor fok of mesterij 75210 p. st.Weideschappn 60 90 p. st. Ooien met lammeren 115 175 p. st. Slachtrunderen, extra kwal. 3,35 3,55 p. kg gesl. gew. le kwal. 3,10 3,30 p. kg gesl. gew. 2e kwal. 2,85 3,05 p. kg gesl. gew. 3e kwal. 2,60 2,80 p. kg gesl. gew. Vette stieren 3,10 3,35 p. kg gesl. gew. Worstkoeien. 2,55 2,70 p. kg gesl. gew. Vette kalveren le kwal. 2,25 2,45 p. kg lev. gew. 2e kwal. 2,00 2,20 p. kg. lev. gew. 3e kwal. 1,60 1,90 p. kg. lev. gew. Nuchtere slachtkaiveren 1,15 1,35 p. kg lev. gew. Vette schapen 85 115 p. st. Vette lammeren (zuig- lammeren) 60 90 p. st. Overzicht Melk- en kalfkoeienaanvoer groot, handel stijvend, prijzen ongew. Guste koeien groter, vlotter, stijver Jongvee: ruimer, redelijk, vast Vette kalveren groot, goed, prijsh. Nuchtere slacht kaiveren ruimer, matig, gehandhaafd Schapen en lammeren: normaal, flauwer, minder vast Slachtvee minder, lui' duur. KAPELLE, 18 april 1962. Kasaardbeien p. st. extra 31—40, I 15—20. II 8, p doosje II 108—126. Golden Delicious I j c-5n«lT,9\l 75-80 91~96- I 70-75 89-96, TT Sn oT^nn1 60"65 ?0* 11 80"85 88—90. K 'o!80 84—92, II 70-75 80-89. II 65-70 ^J-"80' 11 60-65 61-68, lid 49—55, III grof Zn' 1Jn 4(^—68- Jonathan I 20-85 65^0V Z?"8? ST78" 1 70-75 7380, I 6o-70 68 71, I 60-65 62, II 80-85 85 67 II 655-70 628i II 6T0;6ï..54—57, lid 45—51, III grof 1 i 40—49. Kroetappelen 32 I 20^-2? T?lüÜwekr.n~38' Aarciappelen 31,V13'(AG1.^?bre0renite^2Lir0?IS]a,7I SSS-n nath!-lnDa^b^UMG,7C1Lapril' APPelen: Jo nathan 80-85 6, 7d-80 70-73 70-75 fiq 71 Groenten67'si6°"G5 55;56' 111 fijn sla export 33,30-39,20, Sla I 33-39, idem II 27-36. C 21-28 and ivie 95- 139, prei 81-98, radijs 20-31, rabarber 32- 6l' 50 60 io1-"'30' komkommers 60-70 'kg 70 40 33 76 t07' 4°~50 45'59' 33"40 40~»3. 3n44M233g3I6ass^rzie98;ro6i5?atUUrSPinaZ'e rÏÏet'inf De veiling is gesloten op Goede Vi ïjdag en paaszaterdag In de "'eek va" 30 april-5 mei alleen veiling op dinsdag, woensdag en vrijdag. Daarna weer gewoon veiling op maandag, woens dag en vrijdag. innE?I^EUZEN' 18 april' Groenten: Per 100 st, m centen: Sla 27.8—32.9, c II 17 4 —28.1. Per stuk in centen: groene kom kommers C II 5060, knolselderij C 10 —17, per bos in centen: selderij 16—24. radijs II 25—27, peterselie 21. Per kg in centen: Meerlanders II 19.6, bintjes I L andijvie 125140, prei A II 90—102. 7. sP'nazie II 123—131, uien II 66—71, afw. 42—52, witlof A 87—97 All 76-94, B 92—102, B II 88—91, afw. 54— 75. rabarber 42-87, Fruit: Jonathan II m. 65: 64-68, m 60 61, III grof 56. kroet 42-45 Konstanz 297 (4-1), Rheinfelden 251 am ^te1?eim 34i (+3)' Straatsburg ml ™axaUu (—8'- Plochmgen 183 (—12), Mannheim 387 (—13), Stein- 387 1)' Ui'1®™ 28i (+4), Kaub 328 (-*-7), Trier 377 !_37GK£.bl5^ 396 (+37)> Keulen 400 31)' Ruhrort 693 (—2), Lobith 1223 1002 (~14)' Arnhem 1000 10), Eefde IJssel 578 10) De venter 471 8), Monsin 5570 (—20) Visé 5140 (—18), Borgharen 4180 (—30)! Belfeld 1366 (+35), Grave beneden de sluis 609 (+24). WÊÊ

de Stem | 1962 | | pagina 17