T.S.C. moet zegevieren om kampioen te worden Flerb. Elliott komt niet meer in atletiekwedstrijden uit FONGERS Meer dan honderd teams komen naar Roosendaal In Olympisch Stadion Fantastische weer 2e in Peter Post Duitsland T erneuzen-reserves recht op de titel gaan af Nieuw-Borgvliel kan vlag wel tevoorschijn halen Studie is belangrijker egt wereldberoemde loper FONGERS Leo Horn leidt in Amsterdam 11 HOOGSPANNING IN VLISSINGEN m ZIJN NOG DUIZENDEN AMATEURS Kans Feest Uitstel Finale Europacup in Amsterdam en nergens anders PAAS-KORFBAL TOERNOOI Hengelconcours nabij Tholen aarvergadering ZNZB Zeeland Nederlanders op ereplaatsen In 2A nadert de beslissing Lo Brunt (Uefa) penningmeester Motorcross Boekei MARKTEN Tegenstand WATERSTANDEN de nieuwste FIETS met de oud FAAM DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 APRIL 1962 11 Het ziet er niet naar uit, dat op tweede paasdag in onze gewesten veel kampioenen gevierd zullen worden. Natuurlijkhet is mo gelijk, dat TSC door een zege op Vlissingen zo ver komt, het is bestaanbaar, dat V'alkenswaard ie vlag kan uithangen, maar waarschijnlijk is 't allemaal niet omdat de concurrentie ook niet stilzit. Eén kampioen mag zeker wor den verwacht. Na enige weken de supporters te hebben teleurge steld zal op Nieuw-Borgvliet tweede paasdag de vlag omhoog gaan. De KNVB heeft er zeer verstandig aan gedaan de kapitale match Vlissingen TSC alsnog in het programma te bren gen. Om deze wedstrijd draait immers alles in de le klasse E. Wint TSC dan is de titel voor de Oosterhoutenaren een feit. Eindigt de wedstrijd op een gelijk spel dan is theoretisch nog alles mogelijk maar kunnen de Brabanders op hun beide oren slapen. Gaat de overwinning echter naar Vlissingen dan zijn de Zeeuwen praktisch kampioen. Het is uiteraard moeilijk een uitslag te voor spellen. Een gelijkspel ligt het meest in de lijn van de verwachtingen. De overige wedstrijden hebben weinig om het lijf. I paasdag de titel zal worden veroverd. Valkenswaard wint vermoedelijk wel van het onder aan de ranglijst bengelen- I de Reusel Sport, maar Gemert, dat nog I een kansje heeft, zal zich in Oss niet laten verrassen. In de tweede klasse B is er slechts één wedstrijd aan de orde. Steenbergen moet voetballen tegen Internos. De ploegen geven elkaar niet zo heel veel toe. Steenbergen is echter iets sterker en de beide punten mogen dit team worden toebedacht. In de derde klasse B. doet zich een zelfde situatie voor als in de afdeling van Valkenswaard. Concordia nam een laatste kans waar om SMG van de titel af te houden. De jongens uit Sint Mi chielsgestel zullen nu tegen Baardwijk wel aan twee punten komen, maar als Concordia van GW wint, en dat is zeer waarschijnlijk, dan is er nog niets be slist. RWB heeft in de derde C. weer een belangrijke stap dichter naar de titel gezet. De Waalwijkers zijn er echter nog niet. Zij lopen in Gilze niet veel ge vaar. Mochten de Kaaise Boys tegen Hilvaria falen, wat mogelijk is dan is 't kampioenschap voor RWB een feit. ODÖ-BSC en AxelVES zijn de twee wedstrijden, die in de derde D. doorgang vinden. Het zijn beide matches, die voor de ranglijst maar weinig betekenis heb ben. De teams zijn echter veilig en.... Zeeland Sport is al lang kampioen. Ruurs van Gooi van TSC hoopt natuurlijk dat het zondag tegen Vlis singen zal gebeu ren en dat de kampioenstitel naar Oosterhout zal komen. Tongelre zal weinig moeite hebben tegen het in degradatiegevaar verkeren de maar o zo zwakke Roosendaal, Iets meer perspectief zit er voor MOC in de match tegen de Spechten.- In de vierde klasse B. is er, nadat Zwaluw de titel in bezit heeft genomen, de aardigheid ver af. Alleen de strijd om de laatste plaats blijft de gemoederen bezig houden. Linge en Deso zijn de degradatie-kandidaten. Zij hebben op tweede paasdag beide kans om punten te veroveren. Deso zou thuis wel eens van RKOSC kunnen winnen, terwijl Linge niet perspectiefloos naar DSC reist. In de derde klasse E. blijft de spanning er nog even in. GSBW heeft voor de ontmoeting tegen Velocitas veruit de beste papieren, terwijl Gloria de achter- '4 ■-! Johnny Lillipally, de donkerhuidige speler van Vlissingen, hoopt zondag zijn teamgenoten op deze wijze te kun nen omhelzen. Dat geschiedt immers alleen na doelpunten. De finale om de Europabeker zal „on der welke omstandigheden ook", in Am sterdam worden gespeeld, zo hebben bestuursleden van de U.E.F.A. in Sofia verklaard. De Unie van Europese Voetbalbonden (UEFA) begon dinsdag een congres in Sofia. De Oostenrijkse afgevaardigde F. Frey, verklaarde dat alle leiedende fi guren in de UEFA het erover eens wa ren dat de wedstrijd tussen Benfica uit Lissabon en Real Madrid nergens anders dan in Amsterdam zou worden gespeeld. „Ik sprak met vooraanstaande leden van de UEFA, die verbaasd waren over de aanmatiging van de heer Bela Gutt- man om een andere plaats voor de wed strijd te eisen. ,,De UEFA heeft besloten dat de fi nale in Amsterdam zal worden gespeeld en geen enkele voetbaltrainer kan iets dat besluit veranderen. Wij zullen ons besluit onder welke omstandigheden ook niet wijzigen", aldus Frey. (Noot van de redactie: de heer Bela Guttman had de laatste dagen ge dreigd dat Benfica niet naar Amster dam zou komen omdat de Portugezen te weinig plaatsbewijzen toegewezen had gekregen). Tijdens een dinsdag gehouden verga dering heeft de scheidsrechterscommissie van de KNVB de heer Leo Horn jr. (Bentveld) aangewezen als arbiter voor de finalewedstrijd van het toernooi om de Europese beker tussen Real Madrid (Spanje) en Benfica (Portugal), woens dag 2 mei in het Olympisch stadion te Amsterdam. Hij wordt geassisteerd door de heren J. Martens (Zeist) en P. Roomer (Rot terdam) die als grensrechters zullen fungeren. Zondag 27 mei organiseert R.K.S.V. Halsteren een voetbaltoernooi op het sportpark De Beek. Aanmeldingen zijn reeds binnen van R.K.F.C., Steenbergen B.S.C.. Dosko en Meto. LEO HORN .uitverkoren. volging wel zal volhouden door een zege tegen Nevelo. In de vierde klasse F. moet het in de komende weken al heel raar lopen als TAC het kampioenschap nog ontgaat. TAC ontvangt nu Oudemolen en in dit stadium van de competitie betekent dat twee winstpunten. Right Oh' en Raams- donks, alsmede Groen Wit zullen alle mogelijkheden aangrijpen om hun theo retische kansen te behouden. Heel anders ligt de situatie in de vierde klasse G. Nieuw-Borgvliet, dat de laatste weken hevig teleurstelde, speelt thuis tegen Brouwershaven, dat alles by eikoor nog maar drie punten heeft. Derhalve.... de Bergenaren zullen hun tegenstanders verpletteren en met een de kampioensvlag tevoorschijn kun nen halen. Cluzona, dat bij een eventueel falen van Nieuw-Borgvliet, nog gelijk kan komen, keert natuurlijk met twee pun ten van Burgh terug. In de vierde klasse H. tenslotte spelen De Patrijzen en Breskens tegen elkaar. Voor de Patrijzen is de wedstrijd van groot belang, want door een overwin ning komen zij op gelijke voet met Oost burg, dat eveneens een goede kans loopt te degraderen. Voor Valkenswaard moet het een enorme teleurstelling geweest zijn de jongste zondag bij Gemert te verliezen. De sigarenmakers verloren voor de eer ste maal in deze competitie en boven dien één puntje was genoeg geweest om de kampioensvlag te kunnen hijsen. Het is niet waarschijnlijk, dat op tweede Voor het internationaal korfbaltoernooi dat de korfbalvereniging Alliance te Roosendaal jaarlijks organiseert op twee de paasdag is weer zeer grote belang stelling.* Ruim 100 ploegen uit binnen- en buitenland schreven in. Het is dit jaar het 13e toernooi in successie. De wed strijden hebben plaats op de sportvelden van „Vrouwenhof", waar niet minder dan 20 velden beschikbaar zijn. Vorig jaar waren er even moeilijkhe den toen via de radio werd aangekon digd dat het toernooi was afgelast, ter wijl het festijn toch doorgang vond. Toen hadden niet minder dan 128 ploegen in geschreven waarvan er verschillende Natuurlijk, de grasmat moet voor jinale van de Europacup in het ympisch Stadion te Amsterdam perfect in orde zijn. Daarvoor zorgt Kees Noomen, e enman, die bijna 50 jaar in dienst is van het stadion. Dat hij ook nog andere zorgen heeft be wijst de foto. verstek lieten gaan door dit misleiden de bericht. Er is dit jaar weer spontaan ingeschre ven, omdat dit paastoernooi een sport evenement is dat in binnen- en buiten land bekendheid geniet. De organisatoren zijn optimistisch gestemd. Zij dromen zelfs van een heer lijk voorjaarszonnetje.. Die ploegen komen uit alle windstre ken. Naast Antwerpse ploegen komen er uit Zeeland, Brabant, Noord- en Zuid-Holland, Utrecht, maar ook uit Fij naart, Leur, Oud-Gastel, Steenbergen en Roosendaal. De senioren-ploegen vormen de meer derheid. Daarnaast komen er een flink aantal junioren en evenzovele aspirant- ploegen op de grasmat. De wedstrijden vangen om 10 uur aan, terwijl om on geveer half zes de prijswinnaars bekend zullen zijn. Er worden door de hengelsportvereni ging „De Zeester" voorbereidingen ge troffen voor het grote internationale con cours dat op tweede paasdag nabij de Thoolse brug zal worden gehouden. Reeds hebben zeer veel enthousiaste zeehenge laars ingeschreven. In het speciale programmaboekje dat bij deze gelegenheid is uitgegeven, heeft de oud-burgemeester van Halsteren, mr. A. Eikhuizen, een voorwoord geschreven. Hij citeert een oud oosters spreekwoord dat luidt: „Een gelukkig man in zee ge worpen komt weer te land met een vis in zijn mond". Doch hij stelt daarbij vast dat deelnemers aan dit eerste con cours van de „Zeesterren" zelf niet in het water behoeven te worden gegooid om gelukkig te zijn. Het geluk wordt in dit geval met de hengel binnengehaald. Ook de voorzitter, de heer P. Baks, wendt zich in het programmaboekje tot de deelnemers. Hij dankt allen voor de me dewerking die men aan het concours heeft verleend. De baten van het con cours komen ten goede aan de kanker bestrijding. In Breskens werd de jaarvergadering gehouden van de KNZB Kring Zeeland. Voorzitter J. Geerling uit Sas van Gent moest tot zijn spijt constateren, dat het ledental in het afgelopen jaar met 5 pet. afnam. Bij de bestuursverkiezing werd de heer G. van Vooren uit Aarden burg gekozen. Als leden van verdienste werden de heren Sampon uit Sas van Gent en Meijer uit Souburg benoemd. Het zwemprogramma werd als volgt samengesteld: 16 juni: Alblasserdam - Souburg. 30 ju ni: Scheldebekerwedstrijd. 4 augustus: Ha ven wedstrijd. 25 augustus Waterpolo- toernooi te Terneuzen. 1 september Ron de van Sas. De seniorenkampioenscliap- pen werden toegewezen aan Breskens en de juniorenkampioenschappen aan Aar denburg. Peter Post schynt in de Ronde van Duitsland geabonneerd te zijn op de ere plaatsen. De lange Amstelvener legde dinsdag voor de vijfde maal beslag op de tweede plaats. Na vijf dagen guur. regenachtig weer gingen de 40 overgebleven renners dins dagmorgen in Oldenburg onder stralen de zonneschijn van start voor de 250 kilometer lange rit naar Bielefeld. Deze zesde en op één na laatste etappe werd gekenmerkt door een grote eentonigheid, hoewel het er in het begin niet naar uit zag. Nauwelijks enkele kilometers na de start toog de Duitser Kunde op avon tuur. Na 70 kilometer bedroeg zijn voor sprong op het „wandelende" peloton ruim acht minuten. Toen werd de groep zich het gevaar bewust en kort daarop was het met de vluchteling gedaan. Bin nen 30 kilometer werd Kunde ingelopen, waarna broederlijk bijeen de resterende 100 kilometer werden afgelegd. Op de wielerbaan van Bielefeld zegevierde de Duitser Kemper in de eindsprint voor Post. die in het bezit bleef van de lei derstrui. De uitslag van de zesde etappe luidt nu: 1 Kemper (Did.) 7.09.27; 2 Post (Ned.); 3 Jan Janssen (Ned.); 4 Nijdam (Ned.); 5 Luyten (Belg); 6 Kersten (Ned.); 7 Troonbeekx (Belg): 8 Gijsel (Ned.); 9 Vloeberghs (Belg); 10 Roman (Belg): 11 Plantaz (Belg); 12 Junker- mann (Did.); 13 Wim van Est (Ned.); 14 ex aequo: Van der Borgh (Ned.); Baens (Belg); Impanis (Belg); Niesten (Ned.); Hugens (Ned.); Rutte (Ned.); allen in dezelfde tijd als Kemper 7.09.27; 33 Damen (Ned.) 7.09.47; 40 Van Kreu ningen (Ned.) 7.12.15. Het algemeen klassement: 1 Peter Post 40.09.14; 2 Troonbeekx (Belg) z.t.3 Baens (Belg) z.t.4 Renz (Did.) 40.09.50; 5 Gieseler (Did.) 40.12.39; 5 Junkermann (Did.) z.t.; 7 Janssen (Ned.) 40.12.52; 8 Hermann (Did.) z.t.; 9 Kerckhove (Belg) z.t.; 10 Impanis (Belg) z.t.; 11 Van der Borgh (Ned.) z,t.13 Damen 40.13.12; 15 Ker- PETER POST in schitterende vorm sten 40.13.49; 17 Niesten 40.16.17; 18 Wim van Est z.t.; 20 Gijsel 40.22.28; 22 Rutte 40.24.55; 28 Hugens 40.31.57; 29 Van Kreuningen 40.32.23; 33 Nijdam 40.42.21; 39 Plantaz 41.25.59. In de eerste klas A van liet Zeeuwse Hoofdplaat 20-23, Walcheren 20-19, Sluis kil 18-17. Ria 17-11, Groede 19-11, Schoondijke 19-6, 's Heer Arendskerke 18-3. In de eerste klas B won Dreischor met 7-1 van Burgh 2 en Renesse met 6-2 van SVOWK, waardoor de stand er als volgt uitziet: Renesse 15-28, Dreischor 16-21, Zierik- afdelingsvoetbal waren ditmaal gelijke ZeIen2d^;14r®u/|hr2te15^asSVOTOC 15-6. spelen troef. Voor Ria, dat met &e~ geuzen 2 lijnrecht op de titel af. Nu lijk speelde tegen Hoofdplaat, betekendemoest Zeelandia 2 eraan geloven (8-1). dit een goede prestatie, voor IJzendyke, Corn. Boys 3 verbeterde zijn overigens r, a j o21*1 -1*n°g wankele positie door Steen 2 te klop- dat in Sluiskil tot eenzelfde resultaat) pe« )(M) e,/Breskens 2 werkte zich kwam (2-2) was het een streep door denaar ^e vierde plaats door een 6-1 zege rekening. Het derde gelijke spel (2-2) op Oostburg 2. Luctor 2 luisterde het was het resultaat van het treffen tussen kampioenschap van zijn eerste op met de twee degradatiekandidaten 's Heerclinge_reserves (12.0). De stand is hier: Arendskerke en Schoondijke en aange-j Terneuzen 2 16-30, RCS 2 16-28, Clinge zien laatstgenoemde met drie punten 2 17-22. Breskens 2 18-21, Zeeland 'Sport voorsprong de laatste plaats bezet, is de UotilurgT^-S. BlertlSteen 2 situatie voor 's Heer Arendskerke hope- 7 Corn. Boys 3 13-6. een schuttersfeest ten koste van de loos. Hansweertse Boys stuurde Vogelwaar de met een 2-0 nederlaag naar huis terug en de Boys hebben nu de minste ver- liespunten. maar nog twee zeer zware uitwedstrijden voor de boeg n.l. naar IJzendijke en Aardenburg. Aangezien In de tweede klas A wonnen de kam pioensgegadigden. Noormannen met 0-2 van Patrijzen 2 en Kruiningen met 2-6 van Volharding. Het komende duel tus sen deze twee zal vrij zeker de beslis sing brengen. Hansw. Boys 2 verloor met 1-2 van Yerseke 2 en is nog niet uit Aardenburg op eigen veld met 3-0 van de zoggen. Gelukkig voor hen verloor Walcheren won is de kans dat zij nog 1_ lv/r"3J~11 r»— een greep naar de eerste plaats gaat doen allerminst denkbeeldig geworden, getuige de stand: IJzendijke 18-29, Hansw. Boys 17-28, Aardenburg 18-27, Vogelwaarde 18-26, Dinsdag is in Sofia het congres van de UEFA (Europese Voetbal Federatie) be gonnen. Op deze eerste dag de ver gaderingen worden woensdag voortgezet is de Zwitser Gustave Wiederkehr gekozen als opvolger van de aftredende voorzitter Ebbe Schwartz (Denemarken). De Britse Sir Stanley Rous, die zijn functie als vice-president ter beschik king stelde, wordt opgevolgd door de Belg José Crahay. Derde vice-voorzitter werd Sandor Boros (Hongarije). De heer Lo Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB, die al bestuurslid was, werd tot penningmeester van de UEFA ge kozen, terwijl de zwitser Hans Bangerter de functie van algemeen secretaris zal gaan bekleden. Als afgevaardigde bij de FIFA werd de aftredende president Schwartz aan gewezen. De motorcross, welke te Boekei op tweede paasdag door de Stichting MOVA onder auspiciën van de KNMV zal wor de georganisseerd in het bosrijke circuit „Arendsnest" Vogelenzang, zal in de in- te rnationale 500 c.c.-klasse een sterk ternationale 500 c.Cvklasse een sterk Acht landen nemen deel, te weten: Engeland, Zweden, Denemarken, Duits land, België, Zwitserland, Australië en Nederland. Deze landen zijn vertegen woordigd in de 500 c.c. Voor Nederland werden in de zware klasse door MOVA gecontracteerd: Broer Dirks, Jan Clynck, Piet v.d. Oever, Alb. de Wit, Ad Jansen, Heijboer en Verhoeven. Voor Engeland neemt deel Brian Leask, Zweden komt met een sterk team van vier personen, te weten: Jerry Larsson, Ingvar Petterson en Ove Berglund. De Deen Kaj. Willems zal ook van de par tij zijn. Voor Duitsland noemen we Willy Braun en Gerhard Dreisilker. De Bel gische deelnemers zijn: Jos Ribbens, Jos Paelinck en George Swiggers allen op B.S.A. Verder nemen deel de Australiër John Hall en de Zwitser Ulrich Gerster. In de nationale 50 c.c. junioren-klasse heb ben alle Nederlandse crossers van deze categorie ingeschreven, terwijl van de 250 c.c. junioren-klasse zich 35 start bewijshouders hebben aangemeld. ook Middelburgse Boys weer, ditmaal met 4-0 van Robur. De stand is nu: Noormannen 16-29, Kruiningen 16-27, Domburg 17-26, Robur 17-22, Yerseke 2 18-20, Kwadendamme 17-16, Volharding 15-13, Patrijzen 2 16-10, Cortgene 17-9, Hansw. Boys 2 17-16, Middelb. Boys 16-4. In de tweede klas B. zorgde Walcheren 2 via een 0-2 overwinning op Aarden- burg 2 voor positieverbetering. Retran- chement kreeg van Vogelwaarde 2 de kous op de kop (4-2) en Vlissingen 5 haalde bij Schoondijke 2 de punten weg (2-3). Onderaan de ranglijst blijft het nog even spannend, wat uit de stand blijkt: Jong Ambon 18-32, Philippine 17-29, Terneuzen 3 18-19, Vogelwaarde 2 18-17, Walcheren 2 18-17, Retranchement 17-16, Aardenburg 2 17-13, Vlissingen 5 17-13, Zeeland Sport 4 16-9, Schoondijke 2 18-9. In de tweede klas C wonnen zowel Renesse 2 als Zonnemaire hun voorlaat ste wedstrijd, zodat de spanning er volop is ingebleven. Brouwershaven 2 werd met 0-5 door de Renesse-reseves bedwon gen en SVOWK 2 kreeg tegen Zonne maire geen voet aan de grond (1-9). Hier is de stand: Zonnemaire 15-26, Renesse 2 15-16, Dreischor 2 14-11, Brouwershaven 2 15-11 SVOWK 2 15-, In de derde klas A versloeg Kruinin- 2 het derde van Patrijzen (1-3) en had Lewed. Boys 2 geen moeite met hekke- sluiter Volharding 2 (8-3). In de stand kwam geen wijziging. In de derde klas B schoot Walcheren 3 met scherp tegen Aardenburg 3 (12-0) en IJzendijke 2 deed het niet veel minder tegen Retran chement 2 (9-0). Noormannen 2 maakte de situatie voor hekkesluiter Zuidzande hopeloos (4-2). De stand is als volgt: Breskens 3 16-27, RCS 3 16-24, IJzen dijke 2 15-22, Walcheren 3 17-22, Groede 2 17-17, Noormannen 2 14-16, Hoofdplaat 2 15-15, Aardenburg 3 14-6, Retranche ment 2 17-6 en Zuidzande 15-1. In de derde klas C won Sluiskil 3 ver rassend van Clinge 3 (0-3), en hield Hontenisse 3 de Ria-reserves gemakke lijk onder de duime (0-7). Hier is de stand: Sluiskil 2 17-26. Koewacht 2 16-24, Hontenisse 3 17-21. Philippine 2 17-20. Graauw 16-19. HVV 3 15-18, Clinge 3 16-15, Corn. Boys 4 15-7, Ria 2 15-5, Sluiskil 3 16-3. Op 24-jarige leeftijd is de be- I geboden om aan de universiteit van rnpmrie Anctralicphe ntlppt tTpvH Cambridëe te studeren en Herb Elliott roemae Austiaiiscne atleet Herbdie in 1960 in de recordtijd van 3 m_ 35 Elliott, wereldrecordhouder op (sec. in een helse race in het Olympisch stadion van Rome de titel greep, stortte zich op zijn studie die hem geheel in beslag neemt. Herb Elliott zei: „Ik heb over mijn besluit goed nagedacht en kwam tot de slotsom dat ik geen interesse meer had om records te verbeteren. Er is nog wel een sprankje vuur overgebleven en miS' schien komt er een tijd dat ik hier spijt van heb, het ziet er echter niet naar uit. Ik vind het jammer voor Peter Snell dat ik niet in de Empire Games, die dit jaar in Perth worden gehouden, zal uit komen, maar mijn studie en mijn gezin, hij is getrouwd en heeft twee zoons, gaan voor.". ..Het is een grote teleurstelling voor mij", dat zei de Nieuwzeelandse won- derloper Peter Snell dinsdag in Auck land toen hij van het besluit van Elliott hoorde, „maar ik had in zijn plaats pre cies zo gehandeld". Peter Snell voegde er aan toe dat hij gaarne tegen Elliott had gelopen, maar het zou onbevredigend zijn geweest wanneer hij hem verslagen zou hebben wanneer Herb Elliott niet in goede vorm was. de 1500 meter in 3 min. 35.6 sec. en Olympisch kampioen 1960, met de wedstrijdsport gestopt. Elliott die studeert aan de univer siteit van Cambridge en zich momenteel voorbereidt op het examen, zegt geen tijd meer te hebben voor voldoende training. Een van de grootste atleten alle- tij den heeft door dit besluit afscheid geno men op een tijdstip dat een ander groot atleet, de Nieuwzeelander Peter Snell zijn wereldrecord op de mijl met 0.1 sec. verbeterde. Herb Elliott, op 25 februari 1938 in Perth (Australië) geboren schitterde in een periode van 1957 tot 1960. Als volko men onbekende vestigde hij de aandacht op zich toen hij in 1956 voor het eerst op internationale wedstrijden uitkwam, en zijn beroemde landgenoot John Landy versloeg. Hij ontwikkelde zich spoedig tot een gevreesd middenafstandloper en in 1958 was hij niet alleen heerser maar ook wereldrecordhouder op de 1500 me ter in 3 min. 36 sec., en de mijl in 3 min. 54.5 sec. Als 20-jarige jongeling kreeg hij toen reeds een aanbod om prof te worden voor een bedrag dat in de miljoenen liep. Maar hij weigerde en trainde hard bij zijn landgenoot Percy Wells Cerutty, de man die door de ene helft van de atle- tiekwereld als een genie en door de andere als een demonische kwak-nlver werd beschouwd. Als bediende hij een Percy „Wells" Cerutty, de veelbe sproken coach van de Australiër, die op de spelen van Rome menigeen choqueer de met zijn vreemde en harde uitspraken en vooral de aandacht op zich vestigde toen hij tijdens de 1500 meter, luid schreeuwend met een witte zakdoek zwaaiend. Elliott het sein voor de laat- oliemaatschappij kreeg hij de kans aan- ste aanval gaf, een signaal dat Elliott HERB ELLIOTT studie gaat voor in het geheel niet heeft gezien, omdat de Italiaanse suppoosten hem wegtrok ken, neemt het niet. Hij zei, naar Lon den te willen vliegen om Elliott van ge dachten te veranderen. „Wanneer Herb wil zal ik hem zo voorbereiden dat hij in Perth de mijl in 3 min. 50 sec. of mis schien zelfs in 3 min. 45 sec. loopt", aldus Cerutty. Hoe weet U hoe een Fongers fietst? Stap naar de dealer stap op een Er is er een voor idereen 1 Fongers rijwielen zijn'voorzien van: Fabrikaat Vredestein banden en Sturm.y-Archer versnellinasnaven. GOES, 17 maart Eierprijzen: bericht van handelaren: kippeëieren 10.5, klei ne eieren 8, eendeëiren 8. GOES 17 april 1962 Granen en peul vruchten: Tarwe, basis 17 pet. boeren- schoon af boerderij 28.32.- per 100 kg kleine groene erwten 29 40.-; schokkers 29.47,50; bruine bonen 30.75.-. aard appelen: bintje 35 mm opw., binnenl. sort. 25.28.- p. 100 kg, alpha id. 18.20.-; Meerlander id. 20.-25.-; Furore id. 22.- 26.-; div. andere soorten id. 17.20.-. Voor export werden geen zaken gedaan. Levering aan de sorteerinrichting ,sor- teerkosten voor rekening van koper. Voe deraardappelen noteerden f 5.-5.50 per 100 kg; hooi; luzernehooi geperst af be drijf 100-110 per ton, weidehooi id. 90-100, graszaadhooi veldbeemd 40-45, roodzwenk 30-35, dijkhooi 65. stro: gerstestro 50.- per ton, af bedrijf, tarwestro 52,50 id. gr. balen 55.60.- p. ton af bedrijf, erwten stro 57.50-60 p. ton. af bedr., schokker stro 52.50-57,50 id. eieren 1,78-1,82 p. kg. GOES 17 april 1962. Jonathans kl. I 80-85 73-77. 75-80 73-77, 70-75 78-80, 65- 70 72-74, 60-65 65-67, IID 44-47, kl. II 80- 85 63-66, 75-80 61-69, 70-75 64-70, 65-70 63- 66, 60-65 54-60, grof 51-59, fijn 48, stek 17-18; goldendelicious kl. E: 85-90 94 80-85 96-99, 75-80 94-103 70-75 95-101. 65-70 88- 92, 60-85 70-75, kl. I 85-90 83-88, 80-85 87- 92, 75-80 89-94. 70-75 90-94, 65-70 82-88, 60-65 67-74, kl. II 85-90 82-86, 80-85 79-89, 75-80 83-92, 70-75 84-90, 65-70 73-83, 60-65 59-73, IID 46-55, grof 53-76, fijn 42-59, jrroet 33-60, stek 18-35, goudreinette kl. TI 75-85 77, 65-75 76, grof 69, fijn 60, br. alex ljrcas IID 47-53, rijp 37-46, grof 38-45, fijn 39-48. ROTTERDAM 17 april Totale aan voer 4607, weekaanvoer 5790, vette koeien en ossen 300, gebruiksvee 1192, vette kal veren 761, graskalveren 220, nuchtere kalveren 1838, paarden 57, veulens 8, scha pen of lammeren 125, weide-zuiglamme- ren 63, bokken en geiten 43. Prijzen resp. le, 2e en 3e kwal) vette koeien in ets. p. k^ 305-340, 280-300, 250-275, vette kal veren id, 240-250, 220-230, 190-220, gras- kalvfn-en in gld p. st. 450, 350, 240, nuch tere kalv. id. 140 120 110, slachtpaarden in ets p kg 290, 260, 240, schapen in gld p. st. 130, 100 90. lammeren 135, 100, 80, kalf- en .melkkoeien 1250, 1100, 950, vare koeien 870, 720, 650e, vaarzen 920, 720, 620, pinken 600, 500, 425, Vette koeien, aanvoer: korter, handel: kalm, prijzen: als gisteren; vette kalveren groter, goed, niet geheel prijsh., graskal veren iets kleiner, redelijk, ruim prijsh.; nuchtere kalveren korter, redelijk, iets gedrukt; slachtpaarden gewoon, lui, als vorige week, schapen en lammeren even minder, flauw, niet hoger, kalf- en melk koeien gewoon, wat levendiger, vaster, varekoeien iets ruimer, tamelijk, iets hoger, vaarzen en pinken gewoon, matig, constant. Konstanz 296 —2, Rheinfelden 258 2' Ottenheim 338 —8; Straatsburg 299 —1 Maxau 507 +1, Plochingen 195 -25, Mann heim 400 20, Steinbach 227 —5. Mainz 386 +4. Bingen 283, onv„ Kaub 321 1- Trier 410 +111, Koblenz 359 +1, Keulen 369 7. Ruhrort 595 19, Lobith 1233 —18, Nijmegen 1016 —18, Arnhem 1010 —15, Eefde IJssel 588 12, Deventer 479 —15. Monsin 5590 +40. Visé 5158 33 Borgharen 4210 +40, Belfeld 1331 —29, Grave benedon de sluis 583 —34.

de Stem | 1962 | | pagina 23