Gasontploffing in Rotterdam PEKING: IN VREDE SAMENLEVEN Boze ex-kok (met alarmpistool) „Vlieg naar Oost-Berlijn 150 huizen beschadigd Oorlog in Chinese ogen nu toch wèl te vermijden Gezagvoerder vloog boog (ongemerkt) terug TENTOONSTELLING Zaak Reydon- De Jager in cassatie Amerikaanse atoombom op 25 april? Vriendschap met Moskou is dringend nodig... BISDOM ANTWERPEN PLECHTIG HEROPGERICHT Enkele P. v. d. A.-leden contra P. v. d. A'Nieuw-Guinea-politiek KORT MAAR ANGSTIG AVONTUUR IN KLM-MACHINE Garnizoen in Berlijn blijft op oude sterkte AKW vandaag in Eerste Kamer DAGBLAD VOOR ZEELAND Iets zachter J Het nicotinegehalte van beide VOORSTANDERS rassenscheiding in kerkelijke ban AANVAL OP V. S. Zuivelindustrie naar economische zaken ELSPOR N.V. 102e JAARGANG No. 23956 Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader Hoofdredacteur: J J. H A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v Dongen, C. J. v. Hootegem mr dr A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 18 - Tel 22341 (4 lijnenl - Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 17 APRIL 1962 Abonnementsprijs S 7.30 per kwartaal, 8,60 per post. i 0.56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs vooi de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlnke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 - telefoon 6 252 - Bureau voor Zeeuwsch- Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus Terneuzen Usbaanstraat 24 telefoon 260' OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) (Van onze Haagse redacteur) Nog vóór de terugkeer van de chemicus Goloeb naar Rusland is de Nederlandse ambassade al be gonnen met de voorbereiding van een beroep in cassatie voor het hooggerechtshof in de zaak Reydon en De Jager. Verwacht mag wor- den dat dit cassatieberoep in mei behandeld zal worden. Zoals be- f kend werden beiden in "oktober door de krijgsraad in Kief veroor deeld tot 13 jaar gevangenisstraf wegens spionage-activiteiten. Op onze vraag op het ministerie van buitenlandse zaken waar men bij het aanspannen van het cassatieberoep op hoopt, zei ons een woordvoerder van het ministerie: „Misschien leidt het proces tot een verbetering van het lot van Rcvdon en De Jager." Volgens het ministerie maken Reydon en De Jager het goed. „Ze ontvangen geregeld brieven en pakjes van hun fa milieleden en zij mogen ook zelf brie ven schrijven." De beide Nederlanders verblijven nog steeds in een gevangenis te Wladjimir, een plaats op 120 km ten oosten van Moskou. Het ministerie van buitenlandse zaken zei er niet van op de hoogte te zijn of het cassatieproces voor het Mos- kouse hooggerechtshof een openbaar proces zal zijn. De verdediging van Rey don en De Jager zal weer bij twee Rus sische advocaten berusten. De eerste van de nieuwe serie Ame rikaanse kernproeven in de dampkring zal mogelijk over ongeveer negen dagen plaats vinden, aldus Amerikaanse func tionarissen in Washington. De voorbereiding van deze proeven, die in de Stille Oceaan genomen zullen wor den, zijn zo goed als voltooid. De eerste explosie, aldus de zegslieden, zal, naar verwachting, omstreeks 25 april teweeg wórden gebracht dus ongeveer een week eerder dan oorspronkelijk was be raamd. De Amerikaanse kernproeven zullen genomen worden in de omgeving van het Britse Christmas-Island, ongeveer 1500 mijl ten zuiden van Honolulu gelegen, en van het Amerikaanse eiland Johnston, ongeveer 1200 mijl ten zuidoosten van Honolulu. Enkele van de proeven zijn bedoeld om een anti-raketprojectiel te vervolma- ken. Ondertussen probeert men in Genève nog te redden wat te redden valt. Veel zal dat overigens niet zijn. De neutrale j landen dienden gisteren een voorstel in, dat als een compromis moet worden ge zien De Rus Zorin noemde het een ern- I stige nieuwe poging om tot een aanvaard bare oplossing te komen. TE AMSTERDAM is na een korte ziekte op 70-jarige leeftijd overleden de beken de persfotograaf Fokke Cornelis de Haan. Hij was de eerste en oudste pers- --- fotograaf van Nederland. Op 3 decem ber 1958 ging hij, na bijna 50 dienstja- ren, met pensioen. I ziHe van de oppositionele kan- i didaten voor de gewestelijke besturen van de AVRO wordt medegedeeld dat deze kandidaten vandaag een klacht in gediend hebben bij de regeringscommis saris voor het radiowezen, .omdat de AVRO op het ogenblik propaganda maakt via de radio tegen de kandidaten van het actie-comité en vóór de andere kandidaten, waarin het bestuur vertrou wen heeft". i'- DE OOSTDUITSE politie heeft op 2 april zestien scholieren gegrepen die probeer- I der. te vluchten naar West-Berlijn. ||pE COMMISSIE van advies inzake uit- I keringen ten gunste van Nederlandse [Slachtoffers van de nationaal-socialisti- [scne vervolging, heeft haar werkzaam- Jtieden beëindigd. Het rapport van de commissie zal heden door haar voor zitter, de minister van staat dr. W. urees, aan de minister-president worden overhandigd. I HET BLAD „Sovjetskaja Litva" heeft gemeld, dat drie van de vier mensen die te Wilna ter dood veroordeeld wer- I r401?j wegens speculatie, zijn terechtge- ■L 1 z. ,ac* naakte geen rrelding van x »et lot van de vierde ter dood veroordeel- ■3e. 'Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren avond 23.15 uur: Opklaringen maar ook hier en daar ®en bui- Overwegend matige wind fssen zuidwest en zuidoost. Iets ho- gere middagtemperaturen. I verwachting van het Belgisch weer- kundig instituut: Aanvankelijk betrokken en nevelig, met af en toe regen. Later bewolkt met enkele opklaringen en stijgende t temperaturen. Maximum voor van- vaH van graden. Vajtdaag: zon onder 19.40 uur. Maan op 16.54 uur. •Morgen: zon op 5.39 uur. Maan on- der 5.33 uur. Neen, minder teer, en meer nicotine, zegt buitenland Gistermorgen heeft zich in|Een der agenten werd hierdoor geraakt maar hij kon na in een ziekenhuis be- Crooswijk in Rotterdam een ern-Jhandeld te zijn naar huis terugkeren. stige gasontploffing voorgedaan, °fn a^rs tïouwenf ook^foveri'ge vS gewonden. Recherche, deskundigen van het gas bedrijf en ambtenaren van de arbeids inspectie stellen een onderzoek in. Men mag aannemen dat de muren van verscheidene huizen ernstig ontzet zijn. Een korte, felle brand in het pand Crooswijkseweg 74 kon door de brand weer tot dit pand beperkt worden. Op de foto: Een kijkje in het pand waar de explosie plaatsvond. De resultaten van hel onderzoek dat de Consumentenbond heeft in- i gesteld naar het teer- en nicotine- J gehalte van een aantal Nederlandse i sigarettenmerken, verschillen wel zeer sterk van de uitkomsten van i soortgelijke proeven die in drie J verschillende buitenlandse labora- i toria zijn gedaan. J In Londen, New York en Zurich t zijn dezelfde sigarettenmerken on- derzocht, eerst die merken welke t resp. het hoogste en het laagste teergehalte bezaten. De verschillen zijn bijzonder op- vallend: Lexington kreeg in de Consumentengids een teergehalte van 63,9 milligram mee en Roxy 30.5 milligram per sigaret. Het gemiddelde van de drie buiten- J landse laboratoria komt resp. op 16,2 en 16.4 milligram. merken is volgens de uitslagen in J het buitenland echter aanzienlijk hoger dan het cijfer dat de Con- J sumentengids aangaf. De rooms-katholieke aartsbisschop van New Orleans. Joseph Francis Rummel, heeft drie personen die het niet eens zijn met het standpunt van de plaatselijke r.k. hiërarchie inzake rassenscheiding, geëx communiceerd. Het zijn Leander Perez, 'n leidend politicus in Louisiana, mevrouw B. J. Gaillot, de 41-jarige leidster van een kleine groep voorstanders van ras senscheiding en Jackson Ricau. een func tionaris van de plaatselijke burgerraad. Mevrouw Gaillot heeft onlangs uit protest bij de residentie van de aarts bisschop gepost omdat hij had bekend gemaakt. dat volgens hem op alle pa rochiescholen de rassenscheiding moet worden opgeheven. Na bijna drie weken is een klein tipje opgelicht van de sluier van geheimzinnigheid die de rood-Chinese machthebbers sinds het begin van het nationale volkscongres over de besprekingen hebben gehan gen. Het slot van de geheime besprekingen bracht namelijk een com muniqué van de hand van premier Tsjoe En Lai zelf, waarin naast een hele lijst vaagheden en gebruikelijke frasen ook één markante mede deling staat. waarbij een zestal mensen niet- ernstig gewond is geraakt. Onder hen bevinden zich twee politie agenten. Ongeveer 150 huizen in tien verschillende straten liepen schade op. Deze schade zal zeker enkele honderdduizenden guldens belopen. De oorzaak van de ontploffing is, voor zover men thans kan nagaan, een lek in een ondergrondse hogedrukleiding van het gasbedrijf. Het uitstromende gas werd door de zandlaag onder het weg dek naar de fundamenten Van het pand Crooswijkseweg 74 geperst en steeg daar omhoog. De bewoners van dit pand ro ken een gaslucht en waarschuwden de politie. Twee agenten van een surveil lancewagen namen de toestand op en vroegen om meer personeel voor afzet ting. Direct daarop explodeerde het gas wat gepaard ging met een steekvlam. (Van onze Belgische correspondent) Terwijl Carolus, de zware bromklok van de Antwerpse Lieve Vrouwekathe draal over de stad galmde en de bei aardier vanuit de kerktoren vrolyke wijsjes liet neerregenen, werd in een so bere plechtigheid in de Antwerpse hoofd kerk voorlezing gedaan van de pause lijke bul, waarbij het bisdom Antwerpen werd heropgericht. Onder voorzitterschap van mgr. Asta, afgevaardigde van Zijne Heiligheid de Paus, en in aanwezigheid van de nieu we kardinaal-aartsbisschop van Meche- len en primaat van België, Z.Em. kar dinaal Suenens, deed de assistent van de pauselijke afgevaardigde in het Latijn voorlezing van de oprichtingsbul en van het uitvoeringsdecreet, waarna kanun nik Van Brabant, deken van Antwerpen, de twee akten in het Nederlands voor las. Volgens berichten uit officieuze bron zou mgr. Daem, een Oostvlaming, die door Z.H. de Paus tot bisschop van Ant werpen werd benoemd, op 17 mei in de kathedraal geconsacreerd er geïnstal leerd worden. Het bisdom Antwerpen werd voor de eerste maal opgericht op 12 mei 1559 tij dens het bewind van koning Philips II van Spanje. De bedoeling was de kerke lijke tucht in de zuidelijke Nederlanden te verstevigen om beter het hoofd te kunnen bieden aan het opkomen van het protestantisme. Het bisdom Antwerpen was toen aanzienlijk groter dan het hui dige, omdat het ook de westelijke helft van de huidige Nederlandse provincie Noordbrabant omvatte. Het bisdom werd afgeschaft door het concordaat tussen keizer Napoleon I en paus Pius VII in 1801. De laatste bis schop van Antwerpen was mgr. De Nelis, die in vrijwillige ballingschap te Floren ce is gestorven. Gedurende ongeveer 250 jaar heeft het bisdom Antwerpen acht tien bisschoppen gehad. H.M. de Koningin cn Z.K.H. prins Bern- hard zullen van 21 tot 24 mei een staats bezoek aan Oostenryk brengen. De prin sessen Beatrix en Irene zullen de konin gin en de prins naar Wenen vergezellen. „China voert een buitenlandse politiek die gericht is op het behoud van de vre de; China werkt zonder onderbreking aan de versteviging van de vriendschaps banden met de Sovjet-Unie en andere socialistische volken", luidden de eer ste twee punten van de omschrijving van China's politiek die Tsjoe gaf. Het derde is echter, zelfs in zijn betrekke lijke algemeenheid, opmerkelijk: „China streeft naar vreedzaam naast elkaar bestaan met landen die andere sociale stelsels hebben, daar bij uitgaande van de vijf beginselen van vreedzame coëxistentie", aldus luidt het en dat duidt veel sterker dan de frase over „versteviging van de vriendschap met Rusland" op een onderschrijving van de Kroestjev- leer, die uitgaat van de mogelijkheid een oorlog te voorkomen. De onvermijdelijkheid van een oorlog met de kapitalistische wereld was tot nu toe voor de Chinese machthebbers een heilige doctrine. Heeft Peking zich In Utrecht is een aantal leden van de Partij van de Arbeid bijeen ge weest, naar zij meedelen „omdat zij zich niet kunnen verenigen met de hou ding van het partijbestuur inzake Nieuw-Guinea en in het bijzonder de de monstratieve betoging en het petitionnement daaromtrent betreuren". In een verklaring, welke deze leden hebben opgesteld en die zij ook naar het partijbestuur hebben gezonden, zeggen zij: „Op een ogenblik, dat de re gering onderhandelingen voert en een compromis, waarbij de door onze par tij steeds erkende rechten der Papoea's zouden kunnen worden gewaarborgd, niet onbereikbaar schijnt, kan een oppositie, als waarin men zich samen met de P.S.P. en de communisten begeeft, niet anders dan stijven in haar onhandelbaarheid". Naar hun mening zou „een progressieve en democratische partij meer oog moeten hebben (zonder dat zij daarom concessies aan omstandigheden zonder meer willen veroordelen), voor de betekenis van het zelfbeschik kingsrecht en voor de onwenselijkheid uit internationaal oogpunt van een klakkeloos wijken voor de dreigementen van een dictatoriaal regime". Deze verklaring is door tien man ondertekend o.w. Utrecht. prof. dr. P. Geyl te en bewapening. neergelegd bij de Moskou-lijn? Of is de mededeling dat China de vreezame co- existentie aanhangt slechts een tijdelijk buigen voor Moskous leiderschap, ten einde de Russische hulp niet helemaal te verspelen? Peking heeft die hulp dringend nodig, dat bleek zelfs uit de vage mededelin gen in het communiqué over de econo mische en andere moeilijkheden waar mee het land te kampen heeft. Tsjoe En Lai riep zijn landgenoten op harder te werken. Hij gaf toe, dat een uiterste krachtinspanning nodig was om „de natuurlijke rampen en economische moeilijkheden" te boven te komen. Vol gens hem moest de bevolking terugke ren naar het platteland, om de overbe volkte steden enige verlichting te geven en de landbouw op te voeren. Hij liet doorschemeren, dat de «produktie van consumptiegoederen, die tijdens de pe riode dat de klemtoon was komen te liggen op de zware industrie, achter was gebleven, nu zou worden opgevoerd. De premier gaf geen bijzonderheden van de moeilijkheden waarmee China heeft te kampen, daarmee de berich ten, die hierover in het Westen al ge ruime tijd de ronde doen, eenvoudig ne gerend. Hij deelde de 1029 afgevaardig den mee, dat de economische situatie „een wending ten goede" had genomen. Het communiqué bevatte verder een ongemeen felle aanval op de V.S., die als de bron van alle kwaad in de wereld werden afgeschilderd. Het beschuldigde de regering Kennedy ervan „haar be wapening steeds verder op te voeren haar oorlogsvoorbereidingen te verho gen, evenals haar agressieve activitei ten". „In tegenstelling met de imperialisti sche politiek der V.S.", aldus Tsjoe En Lai, „moeten wij de eenheid en macht van het socialistische kamp versterken, de strijd der massa in de verschillende landen tegen het Amerikaanse imperia lisme en zijn volgelingen steunen, en alle krachten samenbundelen, die maar verenigd kunnen worden, het Amerikaan se imperialisme zoveel mogelijk isole ren en streven naar eeuwigdurende we reldvrede". De Chinese premier betoogde tenslotte ook nog dat China steeds voorstander was geweest van een regeling van in ternationale geschillen door middel van onderhandelingen, een verbod op het ge bruik van kernwapens en het streven van vredelievende volkeren tegen oorlog De passagiers en de bemanning van een DC-7 van de KLM hebben gisteren een bijzonder spannend avontuur beleefd dat snel en zonder ongelukken eindigde. In de cabine van het juist naar Zuid-Amerika vertrokken toestel begon een man plotseling met een revolver te zwaaien. Eerst bedreigde hij de passagiers die angstig in het staart stuk bijeendrongen en daarna de bemanning in de cockpit. „Vlieg naar Oost-Berlijn" ge lastte de man. Een zich wonder lijk goed kalm houdende gezag voerder bereidde de man echter de verrassing van zijn leven: het drama was nog maar even „op gang" toen tot zijn grote ontstel tenis het toestel plotseling weer hoven de banen van Schiphol hing! Even later was de man ge arresteerd. Ontslagen Toen bleek het allemaal gelukkig niet zo gevaarlijk te zijn geweest ais de ge schrokken passagiers en bemanningsle den. wel hadden gemeend. De opgewon den man met de revolver bleek een ern stig in zijn wiek geschoten vroegere kok van de KLM te zijn, een Portugees, die Da Silva heet. Hij was slechts tijdelijk in dienst geweest en hij was ontslagen en van een vliegbiljet naar Lissabon voorzien. Dat slikte hij echter zo maar niet en hij zon op wraak. Dat had het be wuste avontuur in de, lucht tot gevolg. De revolver zulke dingen blijken ook pas veel later was bovendien een alarmwapen, waarmee hij echt geen kwaad had kunnen doen. Maar juist nadat de DC-7 op weg was. zag het er allemaal erg griezelig uit. De gezagvoerder, de heer J. van Keppel, vertelde het verhaal later. Hij hoorde rumoer achter zich, in de passa gierscabine en toen een van de be manningsleden ging kijken, zag hij, dat er iemand met een revolver dreigde. Terstond liet de gezagvoerder aan Schiphol weten dat hij terug zou ko men en waarom. Het was stevig bewolkt en daarom had niemand in de gaten dat de ma chine, op dat moment boven Harder wijk vliegend, in een grote boog terug keerde. Ook de Portugees had daarvan niet het flauwste vermoeden. Terwijl er dus maatregelen genomen waren, kwam de man de cockpit binnen en hield de gezagvoerder onder schot: „Ik wil naar de Sovjetzone van Ber- lyn", zei hy en de koelbloedige heer Van Keppel zei rustig, dat hij dat dan wel doen zou. „Doe wat ik zeg, myn leven is waardeloos, ik heb myn or ders", riep de man, zelf doodzenuw achtig uit. 99 Doorvliegen Op dat moment was de machine al weer boven Schiphol. Het wolkendek hing zo laag, dat de ex-kok pas in de gaten had, dat hij in de val liep, toen het toestel enkele honderden meters van de landingsbaan verwijderd was. „What is the matter?" riep hij opge wonden. „De machine is niet in orde", verzon de heer Van Keppel en de Por- Gezagvoerder J. van Keppel zal aan tugees riep: „doorvliegen, doorvliegen". n'f' ^hrcht Van gisteren nog vaak te- De gezagvoerder schoot echter met zo „*an omdat het groot mogelijke sne.heid de iandings- ^Zach dot baan op. Daar stonden talrijke politie- en brandweerwagens gereed. De man met de revolver was met Hij demonstreerde dat zelts met een stomheid geslagen. Terwijl het toestel klein technisch trucje, snel naar het platform taxiede begon Toen het toestel stopte lieten de ge- hij weer te roepen: „doorvliegen, door- schrokken passagiers zich snel langs de vliegen terwijl de gezagvoerder hem nooduitgang via touwen naar beneden nog eens probeerde wijs te maken dat glijden. „Handen omhoog" klonk het er iets met een motor aan de hand was. even later toen een potige marechaussee aan boord geklommen was. Heel ge dwee liet de Portugees zich toen zijn alarmpistool had geen enkel nut meer wegvoeren. De marechaussee had overigens een nog sterker staaltje van bluf ten beste gegeven: hij was niet eens gewapend toen hij aan boord kwam. Na zijn verhoor vroeg de man asiel in ons land. Men vermoedt dat hij niet terug wil naar Portugal en zijn gratis reisbiljet van de KLM heeft hij ken nelijk opgevat als een soort van uit wijzingsbevel. Twee uur na de merkwaardige landing konden de passagiers weer met dezelfde „Caribean Sea" de lucht in, nu met één man min der aan boord. TSJOE nieuwe vredeskampioen „Geen sprake van troepenvermln- deringen". Aldus Lincoln White, woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken te Washing ton. „Wat hierover geschreven is in enkele Amerikaanse kranten is vol komen onjuist. Wij denken er niet aan voorstellen te doen om de Ame rikaanse, Britse en Franse troepen macht in West-Berlijn van 12.500 man op 9000 man te brengen". White zei dit op een persconferentie, die speciaal was belegd om geruchten en berichten omtrent troepenverminde ringen tegen te spreken. Overigens heeft het Oostduitse com munistische blad Neues Deutschland de jongste Amerikaanse ideeën over inter nationale controle op de toegang tot West-Berlijn een „toenadering tot de werkelijkheid" genoemd. Zoals gemeld zouden de Amerikanen een werkdocu ment hebben opgesteld, waarin o.m. wordt voorzien in Oostduitse vertegen woordiging in een internationaal contro le-orgaan. Burgemeester Brandt van West-Berlijn noemde dit idee „onaan vaardbaar". (Van onze Haagse redacteur) Minister De Pous (econ. zaken) zal heden een bespreking hebben met ver tegenwoordigers van werkgevers en werknemers in de zuivelindustrie. Onder werp van gesprek vormt de ontwerp- c.a.o. voor de zuivelindustrie. Volgens de zuivelindustrie zal het noodzakelijk zijn de zuivelprijzen te verhogen om de voor gestelde loonsverhoging te kunnen fi nancieren. De zuivelindustrie beweert n.l. dat de produktiviteitstoename, waar uit volgens de algemene loonpolitieke spelregels loonsverhogingen dienen te worden bekostigd, al geheel verbruikt is voor de realisering van de vijfdaagse werkweek. (Van'onze parlementaire redacteur) Vandaag beslist de Eerste Kamer over het wetsontwerp inzake de algemene kin derbijslagverzekering. De Tweede Ka mer heeft dit wetsontwerp op 12 decem ber 1961 met 84 tegen 47 stemmen aan genomen. Verwacht wordt, dat de senaat er ook wel akkoord mee zal gaan. Minister Veldkamp kwam indertijd met een compromis-voorstel, waarin de AKW voor zelfstandigen aan een inkomensgrens werd gekoppeld. Dank zij KVP-amende- menten werd die inkomensgrens nog van 12000 tot 14000 gulden opgetrokken. De inkomensgrens voor kleine zelfstandigen ligt nu bij 4000 gulden. De KVP heeft dit compromis aanvaard in de verwachting dat de VVD die met name voor een inkomensgrens geporteerd is, zal inzien dat de huidige regeling niet bevredigend is. De middengroepen boven 14000 gulden krijgen immers niets, maar zij moeten wel premie betalen. Of deze verwachting juist is, zou thans uit de reacties van de liberale senaatsfractie kunnen blijken. In de senaat wordt ook opheldering verwacht over de vraag, wanneer de AKW nu zal ingaan. Men zegt, dat administratieve voorbereidingen een verschuiving van de datum tot 1 januari 1963 zouden nodig maken. Wij zijn met onze WURLITZER-SHOW te BREDA d.nsdag 17 april van 2-10 uur. woensdag 18 april van 2 - 10 uur Rest. „De Graanbeurs", Reigerstraat 18 - 20. Wurlitzer electronisch-orgel-demonstraties door de bekende organist JOOP WALVIS. Wurlitzer Juke-boxes nieuwste modellen 1962. Wij nodigen U gaarne tot een bezoek uit. Wurlitzer alléén-importeur voor Nederland Dir. J. van Urk - Wcstersingel 42-44 - Rotterdam

de Stem | 1962 | | pagina 1