Goese Luctor is kampioen door 2-0 zege op Clinge Uno Animo gaf thuisclub geen kansen tot scoren Ook Friese ronde voor Henk CORNELISSE de verf met de Vlissingen wint en maakt kans op eerste plaats Wie krijgt er de bal Strijd om de tweede plaats dt niet taai onder strijken te snel en niet te zaam drogend pel glad vloeiend Ier strepen ere glans, die jaren s licht over donker stal met één laag tere vasthechting jude verflagen, rdoor geen af- ngen and tegen zeep, a, azijnspatten en end water iet de verf uit de echte heeft U alle 7 voordelen! zorgde Hoekschop voor winnende doelpunt Geen winst voor goed spelend Roosendaal Goed spelend Alliance kwam niet tot scoren Zeer zwak duet Negen provinciën Jan Pieterse 2e TWEEDE KLASSE B tANT-SCHRIJVER Brabantia te zwak voor Oosterhouters Beslissing viel op einde van wedstrijd Gelijke strijd bracht winst voor RAC Eerste nederlaag voor Willebrorders Bezoekers lieten fris partijtje voetbal zien Gelijkopgaande strijd In tern os-supporters teleurgesteld in club DERDE KLASSE D VIERDE KLASSE G X Nw. Borgvliet liet kampioenskans voorbijgaan VIERDE KLASSE H Sportief feest voor Goesenaren Cccs Snepvangers uitstekende vierde VOETBAL Hockey KORFBAL Handbal DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 16 APRIL 1962 j v" baar in 80 mooie hoog- ;n 24 halfmatte satijn- iuren, aangepast aan :maak. RALSTONNEREN oordeliger en prettiger leren door aItHRON dat U da goede bus krijgt! Zowel TSC als Vlissingen hebben gewonnen, respectievelijk tegen Brabantia en Alliance. De twee clubs, waartussen het kampioen schap uitgevochten zal worden, blijven dus in eikaars nabijheid. TSC heeft nu 28 punten uit 18 wedstrijden, terwijl Vlissingen 27 punten uit een gelijk aantal wedstrijden behaalde. Het belooft dus een spannend einde te worden van het voetbalseizoen. De eerste twintig minuten liet MOC tegen Schijndel (3-2) goed voetbal zien; de bal werd laag gehouden en de Berge- naren hadden gevoel voor maat en zui ver plaatsen; de beloning bleef e -titer uit en Schijndel met de harde wind als bondgenoot ging het spel verplaatsen en in de 25e minuut scoorde de scherp opge stelde midvoor Groenendaal 0-1. Rij kers werd bij de bezoekers vervangen door Bos. Schijndel steeds aanvallend, maar de MOC-defensie bleef overeind. Na de thee opende Hoendervangers het offensief met een schot rakelings over. Na 5 minuten was de stand gelijk door een verre uittrap van doelman Proost, waaruit Jansen onhoudbaar inkopte. 1-1. Na 25 minuten kregen de gasten een strafschop. Proost keerde in eerste in stantie wel. doch de terugspringende bal werd in 't MOC-doel gewerkt 1-2. MOC vocht terug. Machielse kopte over en doelman Kole kreeg veel werk. Uit een strafschop van MOC, genomen door Van Gaans werd het 2-2. Vijf minuten voor het einde kwam dan de verdiende volle winst toen Jansen uit een hoek- schap rechtstreeks scoorde 3-2. lil een vooral aan Alliancc-zijde goed gespeelde wedstrijd het was de beste wedstrijd van het seizoen heeft Alli ance niet de punten gekregen die het verdiende. Ook niet één puntje, want toen er nog vijf minuten waren te spe len wisten de bezoekers nog tweemaal het net te vinden (2-0) en behield Vlis singen de leidersplaats. Voor rust een over alle linies domine rend Alliance dat met mooie combinaties de Vlissingen-verdediging keer op keer voor grote problemen stelde. Vooral de linkervleugel van Alliance, Sep en Swaans en in laatste instantie ook Ber- ting kwamen soms dicht bij een doelpunt dat echter niet zou komen. Vlissingen stelde wel wat teleur, vooral omdat het verband tussen de linies ver te zoeken was. Voeg daarbij het feit dat stopper v. Meel gedurende de gehele wedstrijd de gevaarlijke Moens wist uit te schakelen, dan is misschien meteen verklaard waar om er van de Vlissingse voorhoede zo weinig uitging. Na rust een steeds aanvallend Alliance dat echter geen kans zag de toch niet zo sterke verdediging van de bezoekers te passeren. Aarts knalde rakelings over de lat waarbij keeper Baart echter zijn vuist gebruikt had. Een vrije trap welk$ door Moens werd genomen werd keurig door Veenhof gestopt, waarbij hij echter de bal niet onder controle kon krijgen. Door een snelle reactie wist hij echter de daarop ingeschoten bal door v. Maris weer tot corner te tippen. De laatste vijf minuten zouden beslissend worden want uit een vrije trap, genomen door rechts- de bal in de onbeschermde hoek te back de Waal, wist linksbuiten A. Stroo koppen 0-1. Juichende Vlissingen-supporters, want dit onverwachte resultaat had men aller minst verwacht. Dat kort hierp Moens uit een penalty de stand nog op 0-2 kon brengen was alleen m:.ar van be lang voor het doelgemiddelde. Het duel tussen Boxtel en T.O.P. (3-1) was van slechte kwaliteit. De thuisclub speelde iets beter en nam voor rust door Lommers de leiding 1-0. Daarna duurde het bijna een half uur voordat v. d. Lan- genberg en Lommers voor een verdiende 3-0 voorsprong konden zorgen. Eerst toen kon Roelofs een tegenpunt scoren 3—1. De Belg Edouard Seis heeft zondag de Ronde van de Negen Provinciën gewon nen. In de laatste etappe van Booischot naar Bruggenhout (169 km), die een zege voor zijn landgenoot Monty ople verde, finishte Seis als zesde. De tijd van Monty was 4 uur 38 min. 31 sec. De tweede en derde plaats wa ren respectievelijk voor de Belgen Croes en Boucquet. De plaatsingen van de Nederlanders in het etaappeklassement waren: 9 Solaro 4.39.23; 11 Meesters z.t.; 12 Deijkers z.t.; 13 Pieterse z.t. Jan Pieterse leverde een goede pres tatie door in het algemene eindklasse ment als tweede te eindigen met een achterstand van ruim één minuut op Seis. De eindrangschikking: 1 Seis 22 uur 35 min. 16 sec.; 2 Pie terse 22.36.23; 3 Claeys 2.37.01; 4 Givron 22.38.5; 7 Solaro 22.40.03; 24 Deijkers 22.52.38; 28 Mesters 22.54.33. DE LANDEN wedstrijd Nederland Zweden, die weekinde in het overdekte 50 meterbad te Rotterdam Zuid gehou den, heeft een overwinning opgeleverd voor Nederland. De einduitslag was 1. Nederland 133 pnt. 2. Zweden pnt. LASTINGEN Ier belastingen te Bergen op Zoom >edige indiensttreding een: (mnl. of vrl.) tot 25 jaar. ist, salaris week at 29. volgens Rijksregeling, te richten aan het adres Het is Roosendaal zondag in Eindho ven niet gelukt zijn precaire positie enigszins te verbeteren, want de West brabantse ploeg werd met 2-1 door De Spechten verslagen. Ongeveer 350 toe schouwers waren getuige van deze ont moeting, waarin Roosendaal in de tweede helft fanatiek gepoogd heeft tenminste de helft van de winst voor zich op te eisen. Voor rust was Spechten ongetwijfeld de sterkere ploeg, mede door de steun van de wind. In de vijftiende minuut beging linksback Maagdenberg een mis stap en deze werd door midvoor Van Gompel afgestraft: 1-0. Nieuwe score pogingen van Van Gompel strandden op doelman Vreede, maar in de 45ste mi nuut moest hij zich wel gewonnen geven voor een prachtig schot van rechtshalf Van de Water na een mooie Spechten- aanval, 2-0. In de tweede helft wareq er meer aan vallen van Roosendaal dan van de Spech ten, maar eerst in de 25ste minuut kwam de verdiende tegentreffer. Nadat I linksbuiten Roovers over het Eindho- vense doel geschoten had, joeg rechts buiten Merode de bal langs Warmoes- kerken, 2-1. waarbij het bleef. Ongeveer 700 toeschouwers hebben in het Eindhovense sportpark aan de Boten- laan TSC een grote en verdiende over winning zien behalen op het in gevaan verkerende Brabantia, dat met 2-5 werd verslagen. Voor rust had Brabantia de stormwind in de zeilen en is toen ook beslist ster ker geweest. Er werd achter nonchalant met de kansen omgesprongen met een uitzondering in de derde minuut, toen Frijters de Eindhovenaren aan de lei- ding hielp. Zes minuten later was de T00/ gelijk doordat rechtsbuiten Ftaffenhofer een corner vakkundig af rondde, 1-1. Voor de rust werd verder met meer gescoord. d® hervatting moest het sterkere .j ^5ste minuut wachten voordat het zich over een voorsprong Kon verheugen. De Brabantia-doelman Van den Berk liet de bal vallen, welke out linksbinnen Kops prompt afstrafte, j 0 weg naar het doel was nu ge- onden, want door midvoor Broeders era de Oosterhoutse voorsprong snel tot 1-4 opgevoerd. Nadat Wendker aan e andere kant Fijneman had gepasseerd, paalde Pfaffenhöfer drie minuten voor net slotsignaal de eindstand op 2-5. Internos heeft tegen Uno Animo geen schijntje kans gehad, ofschoon zij toch in eigen huis speelden. Nog opmerkelijk was dat Rood Wit, de kampioen, verloor van Veerse Boys. Het was geen grote overwinning voor de Boys maar het betekent voor hen een safe tweede plaats op de ranglijst. In een sportieve en goed opgaande strijd, Sarto-Middelburg 2-1, zijn beide doelen nogal eens in gevaar gekomen. Zonder succes echter. Na rust had Mid delburg een licht overwicht dat een kwartier voor tijd resulteerde in een goed doelpunt, 0-1. Sarto werd hierna wat feller en acht minuten voor het einde kon Dekkers uit een goede aanval over links de partijen op gelijke voet schieten. 1-1. Donders brak nog door doch buiten bereik van de Zeeuwse doelman kwam de bal tegen de onderkant van de lat en kon door een van de verdedigers uit de doelmond geschoten worden. Met nog vier minuten te spelen viel de beslissing. Op de rand van het straf schopgebied loste Van Helvoirt een goed schot, dat voor de Middelburgse doel man te machtig was. Sarto won met 2-1. Vanwege het feit dat beide teams RAC-Hontenisse (3-1) niets te winnen of te verliezen hadden werd het een aardi ge wedstrijd, waarin de harde van doel tot doel staande wind echter afbreuk deed. Aanvankelijk had Hontenisse een overwicht, doch RAC wist later het ini tiatief over te nemen. Dit resulteerde in de 22e minuut door Theo v. d. Steen in 1-0. met welke stand werd gedraaid. Tot 20 minuten in de 2e helft duurde het aleer Theo v. d. Steen uit een directe omhaal 2-0 liet aantekenen. Kort voor het einde redde Kruyssen de eer, terwijl in de laatste minuten Buys voor 3-1 zorg droeg. Veerse Boys is er in geslaagd de kam pioen van de tweede klas, Rood-Wit, de eerste nederlaag toe te brengen (1-0), en zelf op eigen terrein ongeslagen te blijven. De thuisclub had in de eerste helft reeds een licht veldoverwicht. In de tiende minuut maakte de keeper van Rood-Wit hands buiten het strafschopge bied door de bal met de hand te spe len. Midvoor De Ruyter kogelde het leer in de touwen. Er kwam nog een doel punt voor de Veerenaren, dat echter werd afgekeurd door aanvallen van de keeper. Veerse Boys bleef domineren in deze goed gespeelde wedstrijd. Het was de bezoekers in de wedstrijd HVV-Dosko (3-2) bepaald niet aan te zien, dat zij uit de tweede klasse waren gedegradeerd. Zij hebben namelijk zo goed als de gehele wedstrijd een fris partijtje voetbal weggegeven. Zij waren het immers, die na amper 3 min. spe len de score openden via rechtsbuiten Bennaars, nadat even tevoren doelman de Smit een goed schot prachtig had. ge stopt. Na 15 min. kwam de gelijkma ker, maar deze werd terecht door scheidsrechter Hoogenboom geannu leerd wegens ongeoorloofd aanvallen van de Dosko-doelman. In de 20e min. kreeg de thuisploeg een vrije trap té nemen, waarmee de Blok zich belastte en het resultaat was, dat de bal al lang in het doel lag voordat de Dosko-defen- sie het zich realiseerde. 1-1. Schauwaert verhoogde na een half uur spelen zelfs de score door met een ongelooflijk hard scht doelman Hoornstra te verschalken. De tweede helft was slechts 7 min. oud toen weer Bennaars tot een doelpunt kwam en zijn ploeg dus weer op gelijke hoogte met de H.V.V.'ers bracht. De strijd ging nu om het winnende doel punt. Bijna gelukte dit Voet (HW), maar zijn beslissende schot ging net naast. Met nog een kleine 10 min. te spelen was het de attente Walter v. d. Kerckhove, die gebruik maakte van een slecht wegwerken van de Dosko-verde- diging en van de gelegenheid gretig ge bruik maakte om zijn ploeg aan een ,3-2 voorsprong te helpen. De scheidsrechter wees Terneuzen in de wedstrijd Steenbergen-Terneuzen (3-3) een vrije schop toe toen het spel nog slechts 5 min. oud was. omdat de keeper van Steenbergen buiten de 16 me ter-zone een bal had opgevangen. De Steenbergse keeper zou mogelijk de bal hebben kunnen stoppen indien de midvoor Meeuwissen in zijn pogingen het doel zuiver te houden, de bal niet van richting had veranderd door zijn hoofd eronder te zetten, 0-1. Met deze stand kwam de rust. Vijf minuten na de rust werkte de verdediging van Steenbergen een bal niet goed weg en het was linksbuiten Wikkel die hier profijt van wist te trek ken, 0-2. Een kwartier later volgde er weer een aanval van Terneuzen en linksbuiten Gilde scoorde no. 3. Het spel werd ruwer en dreigde de scheidsrechter uit de hand te lopen. De ze riep hierop beide ploegen bij elkaar en nadien kreeg men weer werkelijk voetbal te zien. Steenbergen bleek veel meer reserve te hebben dan Terneuzen. In de 21e min. maakte uit een goed en snel opgezette aanval linksbuiten v. d. Kieboom met een mooie kopbal het eer ste tegenpunt. Steenbergen rukte aan houdend de verdediging van Terneuzen uit elkaar en oefende zware druk uit. In de 28e minuut brak de midvoor Jos Dam door een scoorde 2-3. In de 35ste min. was het v. d. Kieboom die uit een goede voorzet van réchts zijn hoofd onder de bal zette en de stand gelijk maakte. Hierna trok Terneuzen zihc in de ver dediging terue. Steenbergen bleef aan vallen doch de schoten gingen over of naast. Internos heeft z.ijn supporters in de wedstrijd tegen Uno-Animo geweldig te leurgesteld. Er werd feen bar slechte wedstrijd gespeeld, die overigens door het Loon op Zandse Uno-Animo welver diend met 5-0 werd gewonnen. Er zat geen enkele lijn in het spel en de Ette- naren speelden zo lusteloos dat het pu bliek er soms fel op reageerde. Na en kele minuten werd bij Internos reeds het eerste punt gescoord. Na de eerste score volgde al spoedig het tweede doel punt en eer het fluitje voor de thee had geblazen had Uno-Animo de puntenstand reeds op 4-0 gebracht. De wind in de rug kon de Ettenaren De foto toont een spelmoment uit de wedstrijd SteenbergenTerneuzen die eindigde in een 3-3 gelijkspel. na de rust ook al geen winstpunten op leveren, hoewel het doel van de tegen partij meermalen werd bedreigd. Met nog een score in de tweede helft van de wedstrijd werd het puntental afgerond op 5-0. De kampioensclub Zeeland Sport heeft met 5-2 gewonnen van RCS, nummer twee op de ranglijst. Axel kwam door een overwinning op Zeelandia gelijk met RCS en ook Meto, dat met 1-0 van VES won, heeft zich met 23 punten bij de twee voorgaande clubs geschaard. Het zal dus een strijd worden om de tweede plaats. RCS—ZEELAND SPORT 2—5 In de eerste helft had RCS een licht veldoverwicht. Na 16 minuten schoot El- ve raak (0-1) en na 28 min. bracht de zelfde speler de stand op 0-2. In de 42e min. scoorde Wameling tegen (1-2) maar een minuut voor rust bracht Schuit de stand op 1-3. Na rust een beter Zeeland Sport. Na 20 minuten zorgde de Nooyer nog wel voor 2-3 maar door twee tref fers van R. Zwigtman in de 21e en 30e minuut werd de eindstand 2-5. CORN BOYS—BSC 1—3 De bezoekers hadden door drie doel punten reeds voor de rust de winst in handen. Door effectief spel gaven zij de thuisclub geen schijn van kans. Door het ver uitlopen van de BSC-doelman kon de thuisclub nog een tegenpunt scoren. Het scoreverloop was als volgt: 15e, en 20e minuut 0-1 en 0-2 Broere, 35e mi nuut 0-3 Aarts. Rust. 40e minuut 1-3 Hemelsoet. GRENSWACHTERS—RKFC 0—1 RKFC en De Grenswachters leverden strijd om uit de onderste regionen weg te komen. De gasten begonnen met de sterke wind in de rug en de Keijzer maakte in de 25e minuut het enige doel punt 0-1. Hoewel De Grenswachters na de rust het voordeel van de wind hadden en zich daarbij inspanden om een tegen- puntje te maken, gelukte dit niet. METO—VES 1—0 Uit een mooie aanval in de 28e minuut was het Overbeek die het VES-doel wist te doorboren. Ondanks de tegenwind toonde Meto zich wel de beste ploeg. De verdedigingen aan beide zijden bleken uit het goede hout gesneden, zodat er geen doelpunten meer volgden. AXEL—ZEELANDIA 2—0 Axel was de gehele strijd sterker in de aanval dan de tegenstanders. Zij benutte echter lang niet alle kansen. Boechaute was het, die Axel nog voor rust de lei ding bezorgde. In de tweede helft was Zeelandia sterk in de aanval, maar het kwam niet tot scoren. Dieleman bracht voor Axel na de rust de stand op 2-0. ding. Scoreverloop Hommel 01, Brouwers 11. Rust. Luiten 21. BURGH NIEUW BORGVLIET 1—0 Hoewel de bezoekers voor rust een grote meerderheid aan de dag legden was het by een der sporadische Burgh- uitvallen dat De Graaf na 14 minuten het enige en naar later bleek beslissen de doelpunt in het doel schoot (10). De Burgh defensie bleef voor de rest van de wedstrijd de situatie meester. ZIERIKZEE SC GASTEL 1—1 In de eerste helft een Zierikzee- overwicht en na 27 minuten had Hoppe- ner verdiend succes (10). In de tweede helft wogen beide partijen tegen elkaar op en het was Merrienboer die na 16 minuten gelijk kon maken. (11). Daar na vele kansen, maar geen doelpunten meer. NVS BROUWERSHAVEN 8—0 Voor degenen die graag doelpunten zien is NVS Brouwershaven een aardige wedstrijd geworden. Nieuw-Vossemeer won met 80. Voor rust was het rees 5—0. Doelpunten werden gescoord door Kees Kools (2), P. Clarijs (3), J. Rozen- boom (2) en H. van Loenhout (1). KRUISLAND HALSTEREN 1—2 Een gelijk opgaande strijd waarbij de gasten hun kansen iets beter wisten te benutten. Het doelpunt voorsprong werd door hen na de rust stevig en met succes verdedigd. Scoreverloop Schillemans 0 1, J. Lodiers 11, Tempelaars 12. Rust en eindstand. CLUZONA NSV 1—4 Doorda Moerkens op zijn doelman terug speelde werd het voor rust 0—1. Na de hervatting was het spel 5 min. oud toen Hellemans 02 scoorde. In de 15de min. Meus 0—3 en 35 min. Rommels 0—4. I. Heynen wist de eer te redden en sloot de reeks doelpunten hiermee af. Luctor is kampioen en verdiend, ge zien de standenlijst. De mannen uit Goes behaalden uit 17 wedstrijden 28 punten. Geen kleinigheid dus. LUCTOR—CLINGE 2—0 De grensbewoners hebben hun spor tieve plicht ten volle gedaan en Luctor het vuur nog na aan de schenen gelegd. De thuisclub kon niet al te best losko men en het grote belang van de uitslag had kennelijk de zenuwen wat aange tast. Het vrij groot aantal bezoekers zag voor de rust geen doelpunten. De eerste vreugdetekenen kwamen na 15 minuten toen een voorzet van Debbout door Ver meulen op de juiste wijze werd afge werkt (1-0). Nog gaf Clinge zich niet gewonnen maar toen na ruim een half uur spelen S. Lous ten tweede male de Clingedoelman kon verslaan (2-0) was het pleit beslecht. De thuisclub won ten slotte verdiend. Na afloop werden de spe lers door ere-voorzitter mr. dr. Mes toe gesproken, terwijl ook burgemeester El zen van zijn veugde over het behaalde kampioenschap blijk gaf. Ook de voor zitter van Clinge, alsmede vanzelfspe- kend die van de kamioen zelf, voerde het woord en in feestelijke stemming werd dit verdiende kampioenschap gevierd. OOSTBURG—BRESKENS De eerste 20 minuten waren voor Bres- kens. Daarop gelijkopgaande strijd. Rust 0-0. Na tien minuten Moerman een kop bal over de uitgelopen keeper 1-0. Vijf minuten later was het Boekhout die de (Advertentie) Na de fraaie zege in de Ronde van Noord-Holland heeft de Amsterdammer Henk Cornelisse zaterdag ook de zeer zware ronde van Friesland op zyn naam gebracht. Cornelisse en Cees van Espen (Arnhem), die dit seizoen ook al enkele opvallende prestaties had geleverd, ble ken in Dokkum, toen de renners de wind weer in de rug kregen, hun krach ten het beste te hebben verdeeld. Zij konden eendrachtig samenwerken in de slotfase en een voorsprong opbouwen van twee minuten op het peloton, dat aan de finish in Leeuwarden tot 17 coureurs was geslonken. Het gure weer en de harde, vaak storachtige wind, hebben de deelnemers parten gespeeld. Naar het zuiden, met de wind in de rug, liep het tempo vaak op tot tegen de 60 km/u., maar toen Span nenburg was gepasseerd en het parcours weer omhoog naar het noorden liep, ging het allemaal veel moeilijker. Beckers, Buyker en Wen Outer, die een Voorsprong hadden genomen, lieten zich in Gorredijk terugvallen in het peloton, dat "daarna tot Dokkum bijeen bleef. Alleen de sterke ren hielden stand; het merendeel van de stand op 1-1 bracht en na 30 minuten was het Riemens die Oostburg dichter bij de degradatie bracht 1-2. BIERVLIET—YERSEKE Voor de rust een sterk veldoverwicht van Yerseke. In de 15e minuut scoorde de midvoor xan Yerseke een doelpunt 0-1. Na 25 minuten maakte dezelfde speler er 0-2 van. N ade rust opende Biervliet gesteund door de wind een gevaarlijk offensief. Dit resulteerde in twee treffers een van I. Lijbaert en een van P. v.d. Bossche. Door een snelle uitval wist Yerseke in de 20e minuut na rust het winnende doelpunt te maken. ruim 150 deelnemers gaf op. De vlucht van Cornelisse en Van Espen kon door het vermoeide peloton niet meer onge daan worden gemaakt, zodat deze twee elkaar in Leeuwarden de zege betwistten. De uitslag was: 1. Henk Cornelisse (Amsterdam», 175 km in 4 uur 16 minuten en 4 seconden; 2. Cees van Espen (Arn hem), op twee minuten: 3. Cor Schuu ring (A'dam), 4. Cees Snepvangers (Zun- dert), 5. Eugène Beckers (Schaesberg), 6. Marinus Paul (Den Haag), 7. Jan le Grand (A'dam), 8. Coen Visser (Sant poort), 9. A. v. Kemenade (Eindhoven), 10. Rinus van 't Klooster (Rotterdam, al len in dezelfde tijd als Schuuring. CEES SNEPVANGERS ereplaats EERSTE KLASSE A Uitslag: OW-OSV 4-1 de Spartaan AFC 0-1, JOS- UVV 3-1 (JOS kampioen) EERSTE KLASSE B Xerxes-VFC 2-0, Laakkwartier-Unitas 2-1 Quick-Ona 0-1, Gouda CW 2-3, SVW-DCV 1-1. EERSTE KLASSE C Rood Geel-Velocitas 1-0 (Velocitas kam pioen). Emmen-WVV 3-2, Ueptuna-Sneek 1-1. PJC Alcides 0-4. Jubbega-Germanicus 3-0. EERSTE KLASSE D ESCA-Rheden 3-0, Rigtersbleek- WVC 1-1 EERSTE KLASSE E Alliance - Vlissingen 0-2, MOC '17 -Schijndel 3-2, ten-Roosendaal Stand: TSC 1 Vlissingen e Spechten Boxtel Tongelre TOP chijndel* MOC '17 Alliance Brabantia Roosendaal Boxtel-TOP 3-1, de Spech- 2-1, Brabantia-TSC 2-5, Het had deze zondag gekund dat Nw. Borgvliet kampioen was geworden. Door met 10 van Burgh te verliezen heeft men deze kans voorby zien gaan. 8 12 18 13 16 9 17 7 15 18 F 18 7 17 6 16 5 17 17 3 16 2 46-18 53-22 56-37 32-34 27-29 33-37 41-44 28-39 29-33 31-54 19-48 EERSTE KLASSE F Waubachse Boys- Tiglija-Standaard 2-4, Uitslag: nor-Sucl. Emma 1-0. Spel. WW 1-4, Wilhelmina-Heer 2-2, Mi- TWEEDE KLASSE A Uitslag: Reus el Sport-Taxandria 2-2, Oss-ODC 3-1, Gemert-Valkenswaard 2-0, DESK- Bladeliia 2-2 Budel-UDI 1-8. Stand: Valkenswaard Gemert Taxandria DESK Bladella Bulel Best Vooruit UDI Reusel Sport Oss ODC TWEEDE KLASSE B Uitslag Satro-Middelburg 2-1, Internos-Uno Animo 0-5, RAC-Hontenisse 3-1, HVV- Dosko 3-2 Veerse Boys-Rood Wit 1-0, Steenbergen- Terneuzen 3-3. 17 12 4 1 28 43-14 17 12 0 5 24 37-21 17 8 5 4 21 33-28 18 8 3 7 19 43-30 18 6 4 8 17 32-35 18 5 7 6 17 31-38 17 6 4 7 16 27-28 18 5 5 8 15 32-35 18 5 4 9 15 27-45 17 4 5 8 13 26-36 17 2 3 12 7 12-34 kan nu nog even spannend worden. Nw. Borgvliet behaalde 30 punten uit 21 wed strijden en wordt direct gevolgd door Cluzona met 28 punten uit 21 wedstrijden. Nw. Borgvliet moet dus winnen of gelijk spelen, verliest men en wint Cluzona dan wordt het een strijd tussen deze twee clubs om de eer. SCHUTTERS VOSMEER 2—1 De thuisclub had in het veld het spel danig in handen maar wist voor doel dit overwicht niet in doelpunten uit te drukken. De gasten namen zelfs de lei- Stand: een Het iVeerse Boys Terneuzen Steenbergen Middelburg Uno Animo Sarto Internos Hontenisse HW RAC Dosko 20 16 3 1 35 20 11 6 3 28 20 10 3 7 24 20 10 3 7 24 21 B 6 7 22 20 9 4 7 22 20 8 3 9 19 20 5 5 10 15 20 5 5 10 15 20 6 4 10 16 21 6 2 13 14 21 3 1 17 7 Dosko 2 1-4, Veerse Bos 2-Middelburg 3 5-0, Corn. Bos 2-Hontenisse 2 5-1, Goes 2- Vlissingen 3 2-3, Zee land Sport 2 Roosen daal 2 1-1. Res. 3e klas: Vlissingen 4- Wil lem II 4 3-1. DERDE KLASSE B Uitslagen: Concordia - SMG 10; OJC- Gudok 30; WSC - Vlijmense Boys 10; RKSVA - Baardwijk 1—1; RKDVC - Blauw Geel 1—lr GW - RKJW 4—1. Stand: SMG Concordia Vlijm. Boys RKDVC Blauw Geel GW DERDE KLASSE C Uitslagen: Dongen - Gilze 2—0; Boei- meer - VOAB 2—4; RKC - Kaaise Boys 1—2; RKWU - RWB 0—4; WVO - Hil- varia 3—0; SCO - RKTVV 1—2. N. Borgvl. 21 30 Halsteren 20 20 Cluzona 21 28 Burgh 20 18 NVS 20 24 Vosmeer 20 18 NSV 19 23 SC Gastel 19 15 Kruisland 19 22 Zierikzee 19 14 Schutters 19 21 Br.haven 19 3 19 29 WSC 19 17 19 25 RKSVA 19 16 20 24 RKJW 18 15 18 23 OJC 19 15 19 22 Baardwijk 21 15 18 17 Gudok 18 9 RWB Kaaise Boys Dongen Hilvaria RKC SCO Stand: 19 30 RKTW Gilze RKWU WVO VOAB Boeimeer 17 22 20 22 20 20 20 20 18 19 DERDE KLASSE D Uitslagen: Grenswachters 17 18 18 16 19 16 15 15 19 13 18 RKFC Stand VIERDE KLASSE H Uitslagen: Luctor - Clinge 20 (Luc tor kampioen); Biervliet - Yerseke 2—3; Oostburg - Breskens 12. Stand 17 28 Biervliet Luctor Yerseke Koewacht Breskens Lewed. B. 17 21 15 19 14 18 17 18 Clinge Steen Oostburg Patrijzen 17 16 17 14 17 14 17 9 16 7 0—1; RCS - Zeeland Sport 25; Corn Boys - BDC 0—3; Meto - VES 1—0; Axel- Zeelandia 20. Stand Zeel. Sport 20 34 Odio 19 19 RCS 19 23 Goes 19 17 Axel 19 23 VES 20 17 Meto 20 23 RKFC 21 15 Zeelandia 21 20 Grensw. 20 13 BDC 18 20 Corn Boys 20 12 VIERDE KLASSE B Uitslagen: RKOSC - TGG 4—2; Rhode- Buren 51; DESO - Linge Boys 5—0; Zwaluw - Heusden 1—0; DSC - Haarsteeg 1—0; OVH - Zwaluw OVH Haarsteeg Buren Rhode Heusden Zaltbommel 30. Stand 19 32 RKOSC Zaltbommel DSC TGG Linge Boys DESO 20 24 19 22 20 22 19 21 18 20 19 20 19 18 .17 13 17 12 19 11 18 VIERDE KLASSE E Uitslagen: Velocitas - Hieronymus 1—1 (o.p.v. Hieronymus); Zigo Gloria 13; GSBW - Nieuwkuijk 32. Stand: 17 26 SET GSBW Gloria Ons Vios RKSSS Zigo Hieronym. 17 23 17 21 17 21 17 19 17 19 Berkdijk Nevelo SVG Velocitas Nieuwkuijk 17 18 16 14 16 13 17 11 16 8 16 7 62-18 42-28 55-30 54-45 38-40 36-33 33-35 22-29 22-29 32-44 28-52 21-69 VIERDE KLASSE F Uitslagen: Breda - Madese Boys 3—4; Groen Wit - DHV 4—4; Virtus - TAC 0—1; Oudemolen - Zundert 2—2; Noord- hoek - Bavel 35. Uitslagen res. le klas: Vlissingen 2-PSV 3 2-1, Noad 3 Brabantia 2 1-6, Willem II 3-Middelbuhg 2 4-3, Internos 2 1-1, Taxan dria 2-NAC 3 3-1. Res. 2e klas: HVV 2- TAr Right 'Oh Raamsdonk Groen Wit Mad. Boys Oudemolen Stand 17 29 Bavel 18 23 17 22 17 22 17 20 16 17 DHV Breda Zundert Virtus Noordhoek 17 17 18 14 17 13 17 13 18 10 17 6 VIERDE KLASSE G Uitslagen: Burgh - Nw. Borgvliet 1—0- Kruisland - Halsteren 1—3; De Schut ters - Vosmeer 2—1; NVS Brouwers haven 80; Zierikzee - SC Gastel 11* Cluzona - NSV 14. Heren Kamp. van Nederland EMHC Arnhem 42. Eerste klasse westen: Leiden Laren 13 TOGO A'dam 02 zuiden Zwart-Wit Tilburg 0 1 Keep Fit HTCC 3—1. HTCC-beker: TOGO II BMHC 0—1. Dames Kamp van Nederland Groninger Deventer 13. Prom. eerste klasse zuiden MlOP Racing 31. Parnassiaprijs Gooi H.B.S. 10. Heren Tresling-beker LHC II Amersfoort II 2—1 EMHC II TOGO III 022; FIT II Schaerweyde IV 4—2 Eindhoven III Leiden II 2—0. Dames zuiden tweede klasse A HOCO Forward III 4—0 Forward II Oranje Zwart III 3—0. Tweede klasse C: HUAC II Green Star (Gr. Star n.o.). Amsterdam-beker Leiden Zandvoort 2—1 Victoria II Rood Wit Eerste klasse Noord-Holland Samos Koog Zaandijk 7—1 Olympia DED 311. Zuid-Holland Rozenburg ODO 3—1 Algemene Zwrvers 5—2 Sperwers Fluk 2—1 Quick Ready 8—0. Zuid Odilo RWB 0—0. Zuid, 2e klasse A Eindhoven II ODI 3—3; PSV II Ready '60 19—0 PSV III Stormvogels 6—3 Organon II Sport- lust II 01. 2e klasse B Oisterwijk BKC 3—8 Volt BKC II 2—2. Hoofdklasse dames Hygiea Hellas 11 PSV. Nilos 66 Zeeburg Athene 1—4 Actief WLC/DES 5—7. Overgangsklasse B-dames Zeeland Sp r.-k. Posterholt 5—8 VHC Animo af. Marathon Walcheren 5—1 Swift r.-k. Verburch 32. Overgangsklasse B-heren EBHV r.-k. BSV 3—12 Str. Meteoor Animo af. Volt Tonido 5—7 ESCC Hellas 2 14—9. Overgangsklasse B: Dames: Zeeland Sport Posterholt 58; Marathon Walcheren 15 Swift Verburch 3 2. Heren EBHV BSV 3—12 Volt Tonido 57 Esca Hellas 2 149. District Zuid B Dames le klasse: Blauw Wit Tachos 22 Hontenisse Hellas 510 SIOS SOA 51 Olympus EBHV 46. Heren le klasse Marathon Rapid 9—9. EMM Tachos 9—9 Fortuna SOA 4—15 Volharding Hellas 6—14. Heren 2e klasse Were Di Tonido 2 22—5 Olympus Fortuna 2 143. Dames 2e klasse A Dongen K.S.B. 33.Dames 2e klasse B Volhar ding Olympus 2 2—1. Afdeling West- Brabant Dames 2e klasse Heerle SOA 2 83. Heren le klasse EBHV 2 KSB 9—6 Volt 2 Desk 3—5. Heren 2e klasse Tachos 2 Taxandria 2 4— 11 Afdeling Zeeland Heren le klasse: HeHas 2 Marathon 3 10—8 EMM 2-

de Stem | 1962 | | pagina 9