GELUKWENSEN PER POSTKOETS Beheerschap Braakman wijzigde tarieven Vijf mille voor Vlissingse speeltuinvereniging Twee nieuwe scholen in Wissekerke geopend Grevelingendam groeit Data der eindexamens en namen gecommitteerden Nieuw koelhuis f"2640 ton) veiling Krabbendijke Expositie LevenerfdeeV komt in juli naar Sluis Bartje' terug in Assen John Glcnn - carnaval - mishandeling - dronken lelijke woorden - strop tweemaal - zilveren ring Geen olie meer op de golven Min. Beerman weel nog geen raad met Siebriena Royale gift van mij. De Schelde Bemoediging voor Wim Snoek Gymnasium HBS-A en B MMS Whisky taboe j Ronde 9 provinciën Vierde plaats voor Pieterse in 4e etappe DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 14 APRIL 1962 huren aan de toekomstige exploitant van Het beheerschap recreatiegcb.ed Braak- hp) pafé.restaurant. man, in vergadering bijeen in het ge meentehuis te Philippine, besloot op voorstel van het dagelijks bestuur tot wijziging van de tarievenverordening voor het recreatieterrein. Krachtens deze wijziging zal het re creatiegebied in principe vrij toeganke lijk zijn. Er zal uitsluitend entree wor den geheven bij betreding van de z.g. zonneweide, waarop onder andere het zwembad is gelegen. Het tarief werd vastgesteld op vijftig cent per dag voor volwassenen en vijf endertig cent per dag voor kinderen be neden vijftien jaar. Verder zullen tien- dagen-kaarten en abonnementen ver krijgbaar zijn. Ook de tarieven voor het kamperen werden enigszins gewijzigd. Het tarief voor het hebben van een dagtent op de zonneweide is eveneens vervallen. Er werd een krediet beschikbaar ge steld voor op de zonneweide aan te brengen kinderspeelwerktuigen. Het dagelijks bestuur werd door de algemene vergadering gemachtigd tot het opdragen van het meest dringende on derhoud van de bebossing aan de Ne derlandse Heidemij. Voorts werd het ge machtigd tot het aanschaffen van twee frees-machines. Op voorstel van het dagelijks bestuur werd besloten tot uitgifte in na-erfpacht aan de N.V. Amstelbrouwerij te Amster dam van een perceel grond, groot 3000 m2 op het recreatiegebied, bestemd voor de stichting van een café-restaurant, te gen een jaarlijks bedrag van 4.000. Voorts werd besloten tot aankoop van de op het terrein door de Amstelbrou werij gestichte toko, zogenaamd Wig wam, bestemd voor de verkoop van bier, limonade, ijs enz. Mij wil deze toko ver- het café-restaurant. In de vacature ontstaan door vertrek van de heer J. J. Witte werd voorzien door benoeming van de heer A. Dour- leijn te Terneuzen. Tenslotte werd het dagelijks bestuur door de algemene vergadering gemach tigd tot benoeming van een badmeester voor het aanstaande seizoen. Zonder het te weten heeft de Ameri kaanse astronaut John Glenn aanleiding: gegeven tot een veroordeling van de ün. .er v* 3V. De Zeeuw was zo enthousiast over de geslaagde tocht van ™l|ntevaardpr, dat hij meer dronk "an hij kon verdragen. Zo stapte hij op een brommer. De politie hield hem slaande, maakte proces-verbaat op en Politierechter veroordeelde hem "U verstek tot f 75,- boete. In Sas van Gent was het op 10 fe- oruan een reuze leuke boel. Het was carnaval in 't Zeeuwsch-Vlaamse stadje ben jonge schippersknecht W. J. de J., nlrf8 op een gegeven moment in een aie met iemand aan de stok. Hij werd KV0,kwaad dat hiJ een ruit in- 'rio M j ,0n m de eis kreeg De J. van P Middelburgse politierechter, mr. C. «.'„„L er' een gevangenisstraf van één tteek opgelegd. J,en wekere P. B. uit Hulst had op 14 rli.a r,een meisje mishandeld en bele- uLe man schitterde gisteren door H„*zigheif Wel waren het meisje en 7io „J?0. ais getuigen aanwe- toii^Tu Politierechter precies te ver- f sn de vork aan de steel zat. Eis vonnis f 60,-. 1 50,-, öe Clingenaar A. S. vloed daardo, reed onder in- °P een bromfiets en veroorzaakte oor een botsing met een andere on'!ietsberijder. Conform de eis werd veroordeeld tot f60 boete en een j 'eP3ing uit de rijbevoegdheid voor tot h Van v'cr maanden en daarna net betalen van een civiele vor dering van 140 gulden. d„fe?id leliJke woorden had de Aar- tpj f^r§se landarbeider A. D. door de znctf01? geze2d tegen iemand die zijn gnster lastig viel. fp Was kwaad", zei verdach- P^aar de officier mr A ür' van justitie, mak Rosingh, merkte op ,,dat een wij?pVan uw le®ftijd, die toch oud en In Londen is gisteren een internatio nale conferentie over verhindering van vervuiling van het zeewater afgesloten met een aanbeveling de schepen te ver bieden zich van olie te ontdoen op de Noordzee, de Oostzee en grote delen van de Atlantische Oceaan. De besluiten van deze conferentie, welke drie weken heeft geduurd en door gedelegeerden uit 56 landen is bijge woond, zullen van kracht worden wan neer de betrokken regeringen de con ventie aanvaarden. De conventie is uitgebreid tot meer scheepsklassen, van tankers tot vaar tuigen van 150 ton en oorlogsschepen. De middelbare schooljeugd is een actie begonnen om felicitatiekaarten naar het koninklijk huis te sturen Vrijdagochtend arriveerde bij de 4-jr. h.b.s. aan de Roelofhartstraat in Am sterdam een ouderwetse postkoets. Het postcomité op de koets was gekleed in semi-officieel postkostuum. In aanwezigheid van zijn leerlingen overhandigde de heer Holzappel de eerste zak met kaarten namens 17 middelbare gemeentescholen aan het exclusieve gezelschap. (Van onze parlementaire redacteur) Minister Beerman (Justitie) heeft meer tijd nodig dan hij aanvankelijk had gedacht om na te gaan hoe hij moet handelen in de zaak Siebriena". Zoals bekend is „Siebriena" de voornaam die een echtpaar uit Norg heeft willen ge ven aan zijn in november 1961 geboren dochter. De ambtenaar van de burger lijke stand te Norg weigerde het meisje onder deze naam in te schrijven, omdat deze niet voorkomt in het boekje „onze voornamen". Dit voorlopige antwoord heeft de mi nister gegeven in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Franssen (P. v.d.A.). Een dezer dagen heeft een ambtenaar van de burgerlijke stand geweigerd een jongen onder de naam „Arjann" in het geboorteregister op te nemen. In de gemeenteraadsvergadering van Sluis werd medegedeeld, dat de tentoon stelling „Levend Erfdeel" het plan heeft om in Sluis zijn tenten in de raadhuis kelder op te slaan, en wel van 11 tot 25 juli. Het gaat de gemeente f600 kosten, waarbij te verwachten is, dat het pro vinciaal bestuur hiervan de helft zal terugbetalen. De gemeenteraad besloot de tentoonstelling gedurende genoemde data onderdak te verstrekken. Er werd een bedrag van f 100 beschik baar gesteld aan de stichting gerefor meerde bejaardenzorg te Schoonlijke. Hierbij werd wel opgemerkt, dat het aantal bejaardencentra in de streek steeds toeneemt en dat het wenselijk geacht moet worden, dat er in de streek algemene richtlijnen voor de subsidiëring van bejaardencentra worden opgesteld. De onlangs opgerichte heemkundige kring kreeg vier cent per inwoner. - Een woningcontingent van 22 woningen werd toegewezen aan de r.-k. bouwver eniging. De raad meende, dat het bou wen en exploiteren van woningen meer op de weg ligt van een regionaal erkende woningbouwvereniging dan op die van de gemeente. Het wederopbouwplan en de daarbij behorende bouwvoorschriften werden ge wijzigd, waardoor uitbreiding mogelijk is van enige winkel- en bedrijfspanden. De gemeente werd begunstiger van de Europese beweging in Nederland voor vijfentwintig gulden per jaar, echter on der voorbehoud, dat dit van jaar tot jaar zal worden herzien. Een exploitatieplan werd vastgesteld voor het uitbreidingsplan gelegen aan de Ridderstraat en de Zuiddijkstraat. lange stookseizoen en de koude periode van de laatste maanden. Hierbij werd eveneens opgemerkt, dat het noodzakelijk wordt algemene richt lijnen in de streek vast te stellen voor het verlenen van deze kolentoeslag. Bij de rondvraag zei de voorzitter, dat men in verband met de rattenbestrij ding alle mogelijke moeite doet en dat men dit in de toekomst ook steeds zal blijven doen. Hij was wel van mening dat de ingezetenen hieraan veel kunnen bijdragen door een doelmatige vernieti ging en afvoer van het huisvuil. Ook merkte hij op dat de nieuwe brandspuit nog voor 1 mei zal worden opgeleverd. De Drentse hoofdstad Assen is sinds gisteren weer in het bezit van het be roemd geworden beeldje van Bartje, de al even beroemde held uit het gelijkna mige boek, van de schrijver Anne de Vies. Een deputatie van leerlingen van lagere scholen heeft Bartje gisterenmid dag bij de steenhouwerij H. J. Engberts op een bakfiets geladen en het beeldje onder begeleiding van de kortelings op gerichte jeugddrumband naar zijn oude standplaats aan het plantsoen aan de Noordersingel gebracht. Daar heeft de 11-jarige zoon van de steenhouwer, die Reeds enige aannemers hebben optie het beeldje destijds vervaardigde, Bartje gevraagd op de uit te besteden gronden,!op diens sokkel gemetseld in het bijzijn dit in verband met de bouw van een van een grote schare ingezetenen. aantal premiewoningen. De totale kosten gaan globaal f 600.000 bedragen, waarin een bedrag van openbare werken van f 424.000 beschikbaar is. Uit de exploi- tatieopzet is gelaten de aanleg van open bare verlichting, brandweerkranen en ombouw openbare terreinen. Door een en ander komt de uitgifteprijs per strekkende meter op f21, terwijl voor garage-aanleg f 1000 voor de grond zal moeten worden betaald. Men hoopt het plan spoedig te kunnen realiseren. De gestelde kolentoeslag werd voor vier weken verlengd in verband met het De Vlissingse Speeltuinvereniging, die haar speeltuinen in de Bloemenlaan heeft koestert al jaren de wens bij dit terrein een eigen clubgebouw te bezitten. De grote bedragen, die echter met een der gelijk plan gemoeid zijn, maakten het clubhuis tot een schone, maar niet te verwezenlijken wens. Éen verzoek om een bijdrage aan de Kon. Mij. „De Schelde'' heeft de ver eniging plotseling een reuzestap in de goede richting gebracht. De president-directeur van de KMS, de heer J. W. Hupkes, die beschermheer is van de Vlissingse Speeltuinvereniging, kon de secretaris, de heer A. Schellings, berichten, dat het bedrijf bereid is niet minder dan vijfduizend gulden bij te dragen Door deze gift zijn de bouwplannen in een beslissend stadium gekomen, omdat sinds 1956 ook de vereniging zelf gel den voor dit doel heeft gereserveerd. Het totaal benodigde bedrag wordt geraamd op 18.000 gulden De Vlissingse Speeltuinvereniging zal met het bezit van een eigen clubhuis dichter bij haar ideaal gekomen zijn, na melijk de speeltuin als jeugdorganisatie. Bij de speeltuin behoort een ruimte, waar de kinderen bezig gehouden kun nen worden met handenarbeid, zang- en muziekstukjes enz. Op dit gebied bestaat in de Schelde stad nog een grote behoefte en de prach tige gelegenheid in de Bloemenlaan, met een speelplein met „stadionverlichting'' behoort helaas tot de uitzonderingen. Het geplande clubhuis zal behalve een verkleed-, was- en toiletruimte ook een grote zaal bezitten, die voor velerlei doeleinden geschikt zal zijn. Bartje werd enige maanden geleden door een jeugdige vandaal van zijn sok kel gestoten. Het feit dat Bartjes benen waren gebroken wekte een storm van verontwaardiging, In die tijd kwam nog weer eens aan het licht dat Bartje vaderlandse bekend heid geniet. Om een voorbeeld te noe men: een aantal scholieren uit Bilthoven schonk het „zieke" stenen kereltje een mand met fruit, dat zijn weg vond naar de kinderafdeling van het Asser Wilhel- min a-ziekenhuis. Een beeld van het werk aan de Greve lingendam, aan de zuidzjjde, waar men deze week begonnen is met het plaatsen van de caissons bij Bruinisse. Deze cais sons zullen het landingshoofd vormen, waaraan straks de andere caissons wor den ingevaren. Op de foto zien we hoe de geplaatste caisson volgespoten wordt met zand. Het djjklichaam op de achter grond is de Goeree-zyde, waar volgende week het andere landingshoofd wordt aangebracht. kiinnëenueg *s' zi°hzeif in de hand moet nen houden." Eis en vonnis f 25,-. nnrfÜ A^ss*ngse schoenmaker J. B. reed hrprfl lavl°ed °P een bromfiets op de riaarK-- evard Evertsen. Hij botste knn gen een stilstaande auto en konin»iWeken ziJn werk niet doen. Re- vi-no« j ud9nd met de financiële strop ma=!L °^'cier f 75,- boete, plus twee den ontzegging. Vonnis conform. Verdacht van hetzelfde feit (en dit doel tWeemaal) stond terecht de Groe- ko'pr andarbeider J. J. M. De eerste mp» me* ?en m°tor en de tweede keer vp»-* e<Ln ^'cts- Conform de eis werd hij m»aüÜ e*d to' 100,- boete, plus vier en t <en on^zeff&hig voor het eerste feit km ecn gevangenisstraf van twee we- Va ^°°rwaardelijk met een proeftijd van ^aar en ondertoezichtstelling n net Zeeuws Bureau voor Alcoholis- v°or het tweede feit. derVilverGn r*ng ^ad de havenarbei- Ult w. R. uit Middelburg weggenomen je, ?en bakkerij, waar hij geregeld fles- liist baalde. Hij stond op de „zwarte ..•maar probeerde toch aan zijn oom ,n" te bomen. Mr. Coester ver- Wek de hem conform de eis tot twee straf11 onvoorwaardelijke gevangenis- Gisterenmiddag werden in Wissekerke onder grote belangstelling twee nieuw.e lagere scholen officieel geopend. Het be trof hier een christelijke nationale lagere school en een openbare lagere school. De gedeputeerde van de Zeeuwse Prov. Staten A; Schout verrichtte met deze opening waarschijnlijk zijn laatste offi ciële daad als zodanig. De scholen zullen door 110 leerlingen worden bezocht; 80 leerlingen in de drieklassige christelijke school en 30 in de tweeklassige openbare lagere school. De opening, die door het hijsen van de driekleur op het schoolplein een feit was geworden, werd gevolgd door een rond gang van dc aanwezigen door de scholen. Hierna hield men nog een bijeenkomst in hotel de Kroon, waar de heer Schout Burgemeester Wisse van Wissekerke kijkt belangstellend naar het hijsen van de vlag door gedeputeerde A. Schout. de gemeente verzekerde, dat met deze twee nieuwe scholen het „schoolbouw- complex" in Wissekerke was verdwenen. Vervolgens voerden de heren A.A. Leen- houts, rijksinspecteur van het lager on derwijs en J.A. van Bennekom, lid der Tweede Kamer en inspecteur van het christelijk schoolonderwijs het woord. Om vijf uur was er tevens nog recep tie ter herdenking van het 110-jarig be staan der christelijke school in Wisse kerke. De Nederlandse zwaargewicht bokser Wim Snoek, die het morgen zondag moet opnemen tegen de oudwereldkampioen Ingemar Johansson, heeft bij de training een goede indruk gemaakt op de Zweedse kenners. Johansson hooft beloofd te proberen onze landgenoot al in de eerste ronde k.o. te slaan, maar na wat men nu van deze heeft gezien geeft men hem een goede kans het verder te brengen. „Ik ben niet bang. Ik weet heei goed dat Ingemar een daverende rechtse heeft en ik zal trachten die uit de weg te gaan. Ik weet, dat ik het moeilijk krijg, maar ook ben ik mij bewust, dat ik veel geld kan verdienen als ik er in zou sla gen te winnen", aldus Snoek. De kenners zeggen, dat Johansson waarschijnlijk zal trachten de dekking van Snoek open te breken door middel van zware stoten naar het lichaam om een opening te krijgen voor zijn korte recht- se hoek. Uit het kamp van Ingemar is gemeld, dat de Zweed in topvorm is en misschien in een betere conditie dan ooit. Ingemar krijgt 100.000 kroon voor deze wedstrijd en het aandeel van Snoek is 20.000 kroon. Voor Snoek is het het hoog ste bedrag dat hij ooit met één partij heeft verdiend. De zaal is tot de laatste plaats uitverkocht. DE OUD-AUTOCOUREUR Ron Flock- hart is bij een vliegtuigongeluk in de buurt van Melbourne om het leven gekomen. ..De Vliegende Schot", zo als Flockhart genoemd werd won in 1056 en 1957 met een Jaguar de 24 uurs rit van Le Mans. Flockhart was 38 jaar. Mentale voorbereiding... Wim Snoek met z'n charmante echtgenote Adrienne Miss Montevideo 1957, in Stockholm. Hieronder geven wij de data, waarop de eindexamens zullen af genomen worden en daarachter de namen der gecomitteerden: GOES: Goese lyceum afdeling gymna sium 30 juni en 2 juli dr. P. G. van der Nat, 's-Gravenhage, prof. dr. F. de Jong Amsterdam, G. Lammers, Leersum. Chr. lyceum voor Zeeland, afd. gymnasium 27, 28, 29 en 30 juni en 2 juli dr. C. J. Vooys, 's Gravenhage; Dr. G. Alb. van Dongen, Rotterdam, Dr. B. van Rootse- laar, Gouda. dr. F. G. G. van de Veer donk, Utrecht op 28 en 29 juni. HULST: Janseniuslyceum afd. gyma- sium 28. 29 en 30 juni en 2 juli prof. dr. G. Blanken. Rotterdam; dr. J. de Boer, 's-Gravenhage; prof. dr. J. de Groot, La ren (NH). MIDDELBURG: Gemeentelijk gymna sium 20, 21. 22, 23 en 25 juni prof. dr. F. de Waele, Nijmegen; dr. J. de Boer, 's- Gravenhage; prof. dr. W. Peremans Eind hoven; dr. B. Duncker op 20, 21 en 22 juni, R'dam. OOSTBURG: Koningin Wilhelminaly- ceum afd. gymnasium 28 en 29 juni: dr. P. v.d. Nat, 's Gravenhage; prof. dr. F. de Jong, Amsterdam; G. Lammers, Leer sum. TERNEUZEN: Petrus Hondiuslyceum, afd. gymnasium 26 en 27 juni prof. dr. G. Quispel, Bilthoven; prof. dr. F. de Jong, Amsterdam; prof. dr. J. Prins, Delft. ZIERIKZEE: Prof. Zeemanlyceum afd. gymnasium 3 en 4 juli: dr. P. v.d. Nat, Den Haag; prof. dr. F .de Jong, A'dam; G. Lammers, Leersum. GOES: Goese lyceum afd. h.b.s. A 23, 2fy en 26 juni: mr. J. Kolkman, Middel burg; J. v.d. Pauw; Rotterdam: mevr. A. Creuzberg-de Groot, Den Haag afd. h.b.s. B: 16, 18 en 19 juni: mej. G. Lange- ler, Rotterdam; dr. F. v.d. Veerdonk, Utrecht; ds. J. v. Leeuwen, Krabbendijke, Christelijk lyceum voor Zeeland, afd. h.b.s. A: 15, 16, 18 en 19 juni mr. J. Kolk man, Middelburg; J. v.d. Pauw, R'dam; C. de Visser, Leiden; afd. h.b.s. B: 20, 21, en 22 juni: mej. G. Langeler, R'dam; ir. P. Koks, Helmond; ds. J. v. Leeuwen, Krabbendijke. R.-k. hogereburgerschool afd. A: 30 juni en 2 en 3 juli: dr. I. v.d, Velde, Driebergen; drs. P. v. Zuuren, Den Haag; mevr. D. de Boer-Wanna, Alk maar; afd. B: 23, 25, 26 en 27 juni: mej. G. Langeler, R'dam; ir. P. Koks, Helmond, ds. J. van Leeuwen, Krabbendijke. HULST: Janseniuslyceum afd. h.b.s. A 10 en 11 juli: mr. J. Kolkman, Middel burg; J. v.d. Pauw, R'dam; dr. J. de Boer Den Haag; afd. h.b.s. B: 14, 15 en 16 juni: ir. H. Hagenzieker, Den Haag; prof. dr. C. Goethals, Voorburg, drs. A. Dees, Amsterdam. MIDDELBURG: Rijkshogereburger school afd. A 22 en 23 juni: ds. E. Beens, R'dam; mr. W. Spronk, Gorinchem; mej. H. Olivier, Den Haag; afd. B: 28, 29 en 30 juni en 2 juli: mej. G. Langeler, R'dam; ir. P. Koks, Helmond, ds. J. v. Leeuwen Krabbendijke; Chr. Hogereburgerschool voor Walcheren afd. A: 23, 25, 26, 27, 28, 29 en 30 juni en 2 en 3 juli: H. C. Ver- maat jr., Moordrecht; mr. D. Gorter, De veiling Krabbendijke en omstreken gaat haar capaciteit door de bouw van een koelhuis met meer dan de helft uit breiden. Wanneer het koelhuis er staat zal niet langer ecn hoeveelheid fruit van 1000 maar van 2640 ton gekoeld kunnen worden. Bovendien wordt ook nog een fusthangar gebouwd, waarin 40.000 kisten kunnen worden opgeslagen. Ondanks dat men hiertoe alle moge lijke moeite zal doen, lijkt het toch na genoeg onmogelijk nog dit jaar tot de bouw van het koelhuis over te gaan. De diverse goedkeuringen die van verschil lende zijden nog aan dit plan gegeven moeten worden zullen echter wel ver tragend werken. In 1963 verwacht men dat de bouw gerealiseerd kan worlen. Voor de financiering van koelhuis en fustloods kreeg het bestuur machtiging om een geldlening van maximaal een miljoen aan te gaan. Op een buitenge wone ledenvergadering van de veiling vereniging hebben de leden deze plan nen goedgekeurd. Het nieuwe koelhuis waarvan het ontwerp afkomstig is van architect C J. Klap te Waarde wordt 60 meter lang en 28 meter breed. Het wordt gebouwd achter het bestaande complex. De capa citeit van 1640 ton die het nieuwe koel huis heeft biedt nu de mogelijkheid om in totaal 1200 ton te bewaren in gas- cellen, even zo veel in koelcellen en verder biedt een vorstvri.ie bewaarplaats nog plaats voor 240 ton fruit. Deze hoe veelheden worden in het nieuwe koel- huis verdeeld over 12 gascellen en vier cellen met mechanische koeling. Het gebouw zal rusten op een paalfundering. Ongeveer 100 palen van 10 tot 12 meter zullen de grond in worden gedreven. Deze drastische^, uitbreiding is noodza kelijk omdat het vorig jaar is gebleken dat de huidige opslagplaats te klein is. Er moesten tweehonderd aanvragen voor gasbewaring worden afgewezen en voor 300 ton fruit moest de Krabbendijkse veiling koelruimte bijhuren. Daarbij komt nog dat het aanbod van fruit zeker niet af gaat nemen, omdat het aantal boomgaarden zich uitbreidt. In de laatste twaalf jaar heeft de Krab bendijkse veiling steeds uitgebreid. In 1950 bouwde men het bestaande koelhuis (500 ton), dat in 1957 met een bewaar plaats van 250 ton werd uitgebreid. Men bouwde hiertoe een gedeelte van de emballageloods om. Drie jaar later werd de rest van deze loods voor fruitbewaring met behulp van gas omgebouwd. Men verwacht dat de geldlening van een miljoen waarvoor men met de Raif- feisenbank ïn principe al tot overeen stemming is gekomen, niet geheel ge bruikt hoeft te worden. Verder zal men overgaan tot het ge bruik van een elektrische vorkheftruck. Op de laadborden van een dergelijk apparaat is plaats voor dertig kisten tegelijk, waardoor dit als een bijzonder arbeidsbesparend instrument gezien kan worden. Voorburg: mevr. J. Bogerman-Gravelot- te. Den Haag; afd. B: 5, 6, 7, 9 en 10 juli: G. Lammers, Leersum; ir. P. Koks, Helmond, ds. J. van Leeuwen, Krabben dijke. OOSTBURG: Koningin Wilhelminaly- ceum afd. h.b.s. A: 18 en 19 juni: ds. E. Beens, R'dam; mr. W. Sprong, Gorin chem, mej. H. Olivier, Den Haag; afd. h.b.s. B: 21 en 22 juni: ir. H. Hagenzie ker, Den Haag; prof. dr. C. Goethals, Voorburg, mr. J. Reuser, St.-Jansteen; R.-k. hogereburgerschool voor Zeeuws- Vlaanderen „St. Eloy" afd. A. 20 en 21 juni: ds. E. Beens, R'dam; mr. W. Spronk Gorinchem; mej. H. Olivier, Den Haag; afd. B: 10, 11 en 12 juli: J. v.d. Kreek, Den Dolder; ir. F. Barkhuysen, Den Haag G. Witkamp, Delft. TERNEUZEN: Openbaar lyceum afd. h.b.s. A: 13, 14, 15 en 16 juni: ds. E. Beens, R'dam; mr. W. Spronk, Gorinchem mej.. H. Olivier, Den Haag; afd. h.b.s. B: 18, 19 en 20 juni: ir. H. Hagenzieker, Den Haag; prof. dr. C. Goethals, Voorburg; drs. A. Dees, Amsterdam. VLISSINGEN: Rijkshogereburgerschool afd. A: 25, 26, 27 en 28 juni: ds. E. Beens, R'dam; mr. W. Spronk, Gorinchem; mej. H. M. L. Olivier, Den Haag; afd. B: 6, 7, 9. 10, 11, 12 en 13 juni: dr. F. Chamalaun Delft; ir. O. Muller von Czernicki, Den Haag; ds. G. v. Veldhuizen, R'dam. ZIERIKZEE: Prof. Zeemanlyceum afdeling h.b.s. A: examens op 13 en 14 juni: mr. J. Kolkman, Middelburg; J. v.d. Pauw, R'dam, C. de Visser, Leiden, afcL h.b.s. B: 23, 25, 26 en 27 juni: ir. H. Ha genzieker, Den Haag; prof. dr. C. Goet hals, Voorburg, mr. J. Reuser, St.-Jan- steen. GOES: Goese lyceum afd. m.s.v.m. 28 en 29 juni: A. Reijntjens, R'dam; ds. J. Hovius, Dordrecht; drs. H. Duller, Haar lem; Christelijk lyceum voor Zeeland: afd. m.s.v.m. 3, 4 en 5 juli: mevr. drs. J. Dekhuijzen-Zeehuisen, R'dam; mr. D. Bydendyk, Den Haag; mej. C. de Greef, Den Haag. HULST: Janseniuslyceum afd. m.s.v.m. 19 en 20 juni: A. Reijntjes, R'dam; ds. J. Hovius, Dordrecht, drs. H. Duller, Haar lem. MIDDELBURG: Rijkshogereburgersch. en middelbare school voor meisjes, afd. m.s.v.m. 3, 4 en 5 juli: dr. ir. E. Campo. Den Haag; mr. J. Riphagen, A'dam; mr. D. Müller, Mijnsherenland. OOSTBURG: Koningin Wilhelminaly- ceum: afd. m.s.v.m. 23 en 25 juni: A. Reijntjes, R'dam; ds. J. Hovius, Dor drecht: drs. H. Duller, Haarlem; R.-k. hogereburgeschool en middelbare school voor meisjes „St.-Eloy", afd. m.s.v.m. 26 en 27 juni: A. Reijntjes, R'dam: ds. J. Hovius, Dordrecht, drs. H. Duller, Haar lem. TERNEUZEN: Openbaar lyceum afd. m.s.v.m. 21 en 22 juni: A. Reijntjes, R' dam: ds. J. Hovius, Dordrecht; drs. H. Duller, Haarlem. 9 Geen Schotse whisky meer voortaan bij voetbalwedstrijden in de Schotse 2 hoofdstad Glasgow! 5 Om ecn wat rustiger publiek te J krijgen, zijn vyf clubs in Glasgow 2 het eens geworden met de gemeente 2 over een aantal maatregelen. De J clubs zullen bezoekers weren, die dronken zijn of sterke drank bij zich hebben. Binnen de hekken zullen 2 geen dranken meer worden verkocht 2 in flessen alleen nog maar in pa- 2 pier! De clubs zullen aanplakken, dat 2 2 deze voorwaarden worden verbonden 2 2 aan toelating. 2 2 Onze landgenoot Jan Pieterse is vrij dag als vierde geëindigd in de vierde etappe van de Ronde van de Negen Provinciën. Hij finishte in dezelfde tijd ais nummer één, de Belg Bernard JVTaer- tens. die de rit van Ingelmunster naar Hamme aflegde in 3 uur 20 minuten en 9 seconden (met bonificatie 3.19.39). De uitslag was verder: 2 Edouard Seis 3.20.09 (met bonificatie 3.19.54), 3 Jean Lessire 3.20.09, 4 Jan Pieterse z.t. 5 Guido Reybroecks 3.21.03, 23 Bart So- laro 3.21.25, 25 Jack Mesters z.t., 31 Ge rard Deijkers 3.24.52, 56 Kees de Jongh 3.46.00, Algemeen klassement: 1 Timmerman Maertens 14.24.33. 3 Bracko 14.24.44. 4 Claeys z.t., 5 Seis 14.25.47 (al len België), 6 Pieterse 14.27.20. De plaatsen van de overige Nederlan- zw: 9 Solaro 14.27.28, 25 Deijkers 15 06 24 Mestcrs "-38.16, 43 de Jongh

de Stem | 1962 | | pagina 15