Oosterscheldebrug versnelt industriële ontwikkeling Elke boord 'n meesterstuk van, shirtmanschap IÉ uis voor Suriname BASTOS MAÏZENA DURYEA Jans bepleit Directeur R. uitbreiding glascultuur Inzet van jubileumfeest te Maastricht gevierd ARUNEN KOELKAST Antwoord van G.S. op verscheidene vragen Lou. heeft in België zestig volgelingen De universele erfgenaam zwierig toneel te Middelburg Boerenleenbank te Clinge had gunstige resultaten Verslag der centrale afdeling uit de Staten Veiling ver. Walcheren Jaarvergadering Coöp. Recordomzet 1961 In de griep-greep bent U lusteloos maar beslist niet machteloos neem direct Rheumin Nachtkaartleesrit Z.E.V.A.C. Toxopeus: HERINDELING VAN GROTE GEBIEDEN BLIJFT IDEAAL Bel-o-fast en Tricot nylon, blijvend ,,nooit-strijken" - v.a. 15.9C Ned. jeugd (16-18) gelijk met HVC (1-1) Kind gedood door hefvork- truck Zusiers „Onder de Bogen"' 125 jaar Communiteiten te Goes en Breda onvergelijkelijk 1 Va Programma van gewijde muziek te Middelburg Zes regimenten houden reünie te Naai den DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 12 APRIL 1962 Volgens het verslag, dat gemaakt is van de besloten vergadering van de centrale afdeling van de Pro vinciale Staten naar aanleiding van het voorstel van G.S. een brug over de Oosterschelde te bouwen, hebben alle fracties maandag jl. hun enthousiasme over en hun in stemming met het voorstel be tuigd. Het plan dient aanvaard te worden omdat deze brug één van de essentiële voorwaarden is voor de industriële ontwikkeling van de provincie. Een mbgelijke keer zijde kan zijn, aldus het verslag, dat de brug een z.g. „pendelbrug" wordt, doch gezien hetgeen thans reeds op industrieel gebied in Zeeuwsch-Vlaanderen en de in dustriekern tot stand komt, mag aangenomen worden dat door deze brug de industriële ontwikkeling van Zeeland veel sneller zal gaan. De brug moet worden gezien als een eerste stap op de weg van de ontsluiting van de gehele provin cie. Hopelijk zal deze stap worden gevolgd door een tweede, namelijk de vaste verbinding met Zeeuwsch Vlaanderen, aldus het verslag. In de algemene inleiding van het ver slag wordt voorts nog opgemerkt, dat niet alleen Zeeland enthousiast is over het plan. Gewezen wordt op de plei dooien in de Tweede en Eerste Kamer en op het geluid, dat onlangs tijdens het verkeerscongres te Den Haag te beluis teren was. Wel rijzen er nog verschillende vragen doch hierop zal de praktijk een antwoord moeten geven. Zo is het de vraag (en het antwoord op die vraag is belangrijk i.v.m. de vaststelling van het toltarief) welke prognose over het gebruik van de brug de juiste zal blijken te zijn; die van het ETI of die van de Rijkswater staat, die veel voorzichtiger is opgesteld, maar die aan de financiële opzet van het plan ten grondslag ligt. Naar aanleiding van de technische uit eenzetting, die maandag voor de Staten leden is gegeven, zijn verschillende vra gen gesteld. Zij volgen hieronder met de antwoorden van G.S. VRAAG: Kunnen bij het overbruggen volgens de nieuwe methode zich geen technische verrassingen voordoen? ANTWOORD: Daarvoor behoeft niet te worden gevreesd. Voor Nederland is deze overbruggingsmethode nieuw, doch in b.v. Frankrijk en Duitsland past men ze reeds toe. VRAAG: Aan welke kant van de brug is de weg voor langzaam verkeer ge dacht? Indien het aan de westzijde is, kan dit dan geen gevaar opleveren voor fietsers bij harde wind? ANTWOORD: Aan weerszijden van de langzaamverkeersweg komen grote leu ningen, die de fietsers enigszins bescher men. Overigens geldt het bezwaar van de wind ook voor het overige verkeer. Het aanbrengen van dichte leuningen is erg kostbaar en niet afdoend. VRAAG: Staat het tracé voor de brug reeds vast en zullen de aansluitende wegen tijdig gereed zijn? ANTWOORD: Het tracé staat nog niet helemaal vast. De aansluiting aan de Noordbevelandse kant kan i.v.m. de ruil verkaveling op dit eiland nog wijziging ondergaan. De aansluitende wegen zul len tijdig gereed zijn. VRAAG: Zal de veerdienst Kats-Zierik- zee geen hinder ondervinden van de werkzaamheden aan de brug? Ad verten ti e^ ANTWOORD: De werkzaamheden voor de brug zullen na enige inspeling geen betekenende hinder aan de veerdienst toebrengen. De haven van Kats is ruim genoeg. VRAAG: Is de fundering van de brug voldoende voor een eventuele verbreding? ANTWOORD: Na afsluiting van de Oosterschelde zal een reconstructie van de brug gemakkelijker zijn, omdat dan gedeelten kunnen worden vervangen door dammen. Na verzoeting van het Oosterscheldebekken is het gevaar voor ijsvorming groter dan nu. VRAAG: Levert het passeren door wielrijders van het overige langzame ver keer geen moeilijkheden op? Hoe wordt het landbouwverkeer geregeld? ANTWOORD: Door te proberen iets te winnen op de breedte van de langzaam verkeersweg, die in beginsel alleen be stemd is voor fietsers en bromfietsers, kan aan eventuele bezwaren met betrek king tot het passeren tegemoet worden gekomen. Het is de bedoeling, dat de landbouwtractoren gebruik zullen maken van de grote rijweg. Er zal in normale omstandigheden op de brug mogen wor den ingehaald. Combines zullen ook van de grote verkeersweg gebruik mogen maken al zal het wellicht nodig zijn hiervoor bepaalde uren vast te stellen, b.v. 's nachts. VRAAG: Zullen de open leuningen geen aanleiding geven tot ongelukken? ANTWOORD: De leuningen van de brug worden zo hoog, dat men er, tenzij kwaadwillig, niet over heen kan vallen. VRAAG: Zijn er uitwijkmogelijkheden op de brug? ANTWOORD: De brug is breed genoeg om defecte auto's langs de schampkanten te trekken. VRAAG: De oplevering is bepaald op eind 1965. Blijkens de stukken is een snellere oplevering in studie. Welke consequenties kan een snellere opleve ring met zich meebrengen? ANTWOORD: Overwogen kan worden of door het maken van b.v. extra bekis tingen enige tijd gewonnen kan worden. Daarvan dienen de financiële consequen ties te worden berekend. Het is een kwestie van beleid of daartoe moet wor den overgegaan. VRAAG: Hoe denkt het college het toenemend verkeersaanbod op te vangen als in 1964 de Haringvlietbrug en de Grevelingendam voor het verkeer zullen zijn opengesteld en de brug over de Oosterschelde nog niet klaar is? ANTWOORD: Het toenemend verkeers aanbod zal in 1964 gedeeltelijk kunnen worden opgevangen door het inleggen van de „Prins Hendrik", die dan op de Westerschelde-veren niet meer nodig zal zijn. Overigens zal het een jaar van be helpen zijn. Niet uitstappen Voorts werden er nog verschillende vragen over de beheersvorm, de finan ciering en de tolheffing gesteld. Wat de beheersvorm betreft is de n.v.- vorm gekozen omdat een n.v. een soepele beweging en een spoedige besluitvorming garanderen terwijl anderzijds het argu ment „tolheffing" deze beheersvorm noodzakelijk maakt, aldus G.S. De tolheffing is gebaseerd op ramin gen, die zowel over- als onderschat kun nen zijn. Het in de stukken gehanteerde tarief moet gezien worden als een reken eenheid. De zekerheid omtrent de hoogte van het tarief is volgens G.S. eerst een zorg in 1965, als de brug haar voltooiing nadert. Op het gebied van de financiering is de situatie momenteel niet ongunstig. Voor de naaste toekomst is de finan ciering verzekerd. De financiering levert volgens G.S. geen bijzondere zorg meer op. Tenslotte nog een interessant vraagje van een der Statenleden in verband met het vreemdelingenverkeer. Het lid vroeg of het mogelijk zal zijn, dat de vreem delingen, die van de brug gebruik ma ken, onderweg kunnen uitstappen om van het uitzicht te genieten. Volgens het antwoord van G.S. is het op geen enkele brug toegéstaan, dat onderweg wordt gestopt. De bruggen worden gebouwd voor het verkeer en niet voor het uitzicht. Wellicht dat na de afsluiting van de Oosterschelde op hoog niveau of door een kunstmatig eiland op dit gebied iets gedaan kan worden, aldus G.S. Vanochtend zullen de Provinciale Sta ten opnieuw voor de behandeling van het voorstel over de Oosterscheldebrug bijeenkomen. i Advertentie) MAAKT UW GROENTEN ZO LEKKER! in Rheumin - tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig 1 Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 63 ct Een Brocades - product, dus: vertrouw er op! De traditionele nachtkaartleesrit door 2?.,. .Z®euwsch-Vlaamse automobielclub georganiseerd, over een 110 km lang traject, dat geheel door België liet) had als uitslag: 1 R.R. Visser-R.J. Ar- noldi, Terneuzen 2 strafp.; 2 H. Ooster- baan-A. Verstraten, Oostburg 37- 3 HA m vAViiver"mevr' v d- Vijver, Biervliet oó; 9 Boneschansker-v.d. Linde, Ter- neuzen 40; 5 J. Risseeuw-mevr. Ris'seeuw Zuidzande 67; 6 H. Haers-H. v.d. Hemel, Biervliet 76; 7 J.G. de Jonge-mevr. de Groot, Cadzand 125; 8 J. Scheele-Chr. Bakker. Vogelwaarde 128; 9 D.J. Dees- A. van Wijck, Terneuzen 131; 10 W.A. ae Kramer-Castelyen, Zuidzande 133; 11 19 n t emel"G. Claeys, Biervliet 199; b. Luteyn-Sanderse, Oostburg 300. (Van onze verslaggeefster) Op de algemene jaarvergadering van de Coöperatieve Veilingvereniging Wal cheren heeft directeur R. W. Jans een pleidooi gehouden voor de glascultuur. Er is op het ogenblik een verschuiving in Walcheren aan de gang waarbij meer en meer wordt overgegaan op giascul- tuur. Deze doorbraak (want als zodanig kan het worden beschouwd) moet op alle mogelijke manieren worden gesti muleerd en gepropageerd. Hoe groter de omzet ervan wordt, des te meer vruchten zal het kweken van produkten voornamelijk sla, komkom mers en tomaten onder glas afwerpen, zowel voor de tuinder als voor de vei ling. De heer Jans wist te vertellen, dat binnenkort weer tien nieuwe kassen ge bouwd zullen worden. Om de bouw van kassen en bakken nog aantrekkelijker te maken is de veiling toegetreden tot het Waarborg Instituut voor de Tuinbouw (Van onze parlementaire redacteur) Minister Toxopeus (Binnenl. Zaken) overweegt de commissie die hem on langs een rapport heeft uitgebracht over territoriale decentralisatie een perma nente status te geven, teneinde van deze commissie advies te ontvangen over al lerlei op de decentralisatie gerichte wets ontwerpen. De bewindsman zei gisteren in de se naat die over de tot nu toe bereikte resultaten van het decentralisatiestreven van de minister niet kon juichen dat hij voor de territoriale decentralisatie onmogelijk normen kan opstellen. Het is bovendien wel gebleken dat de meeste gemeenten weinig voleen voor bovenge- meentelijke organen. Voor het idee van de districtsvorming blijkt het enthousiasme ook al niet bij zonder groot. Het overleg tussen ge meenten onderling blijft van groot be lang. Toch zal hij er naar blijven stre ven incidentele grenswijzigingen tussen gemeenten te voorkomen door grote ge bieden in hun geheel her in te delen. Voor herindeling volgens deze laatst genoemde methode komen o.a. in aan merking: Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid- Beveland, de Vechtstreek en een deel van Zuid-Limburg. Voor een decentralisatie van het poli tieapparaat zei de bewindsman weinig te voelen. Hij vreest in dat geval voor allerlei competentiegeschillen tussen rijks- en gemeentepolitie. in Zeeland. Op deze manier is het mo gelijk niet-kapitaalkrachtigen, bijvoor beeld jonge tuinders, middelen te ver schaffen om op de glascultuur over te gaan. Het instituut verschaft kapitaal door hulp van provincie, gemeente en boerenleenbank. Het laatste jaar heeft de glascultuur op Walcheren al een behoorlijke uitbrei ding ondergaan. De Veilingvereniging heeft een zeer goed jaar achter de rug. De omzet was f 2.796.331, een record want het is on geveer een half miljoen meer dan in 1960. De bestuursvoorstellen om entreegel den van f 5,- per lid en een contributie van f 10,- per lid te heffen werden door de vergadering aanvaard evenals de vaststelling van het veilingpercentage voor de leden van 6 gewone veiling en koelhuisprodukten, 4 administratief geveilde produkten, alles exclusief hef fingen en 4- 1 garantiefonds. Voor niet leden ligt alles 4 hoger. De heer W. J. de Schipper werd her kozen als bestuurslid en in de plaats van de heer M. Steyn, die zich niet her kiesbaar stelde, werd de heer Ch. de Boks gekozen. De heren A. Joziasse en A. de Pagter werden beiden als leden van de Raad van Toezicht herkozen. De balans en exploitatierekening over het afgelopen boekjaar werden door de vergadering aanvaard. (Van onze Belgische correspondent) De in Nederland berucht geworden Lou de Palingvisser, die een vreemdsoortige nieuwe religie wil grondvesten en die sedert enkele tijd te Antwerpen verblijft omdat de vaderlandse grond hem ietwat warm was geworden, heeft in de Schelde- stad een meeting belegd die voor hem en zijn godsdienst op een jammerlijke mislukking is uitgelopen: zijn „voorlich tingsvergadering" vermocht slechts een twintigtal belangstellenden te lokken on der wie dan nog een vijftal journalisten plus politiemannen in burger. Het eigenlijke publiek bestond hoofd-1 zakelijk uit enkele dames van rijpere leef tijd die half-sceptisch, half-bewonderend luisterden naar de „openbaringen" die op hen werden afgevuurd. Of zij zich tot de godsdienst van Lou de Palingvisser „be- keerd" hebben blijft een open vraag. Wèl werd meegedeeld, dat de nieuwe religie te Antwerpen momenteel een zestigtal volgelingen heeft. Alles bij mekaar is het niet veel zaaks, maar niettemin vraagt men zich af hoe het mogelijk is, dat er toch steeds en overal mensen gevonden worden die bereid zijn om zich bij de neus te laten nemen. EL-MIOR Als laatste voorstelling van het sei zoen had de Federatie Algemene Kunst kringen afd. Middelburg de Toneelgroep Centrum (v.h. Puck) gecontracteerd met de Franse klucht „De universele erfge naam" van J. F. Regnard. Wanneer wij de naam Regnard lezen weten wij, dat wij niet alleen een stuk kunnen verwachten, dat het aankijken waard is, maar bovendien een tekst vol esprit en Franse humor. Deze verwach ting is dan ook ten volle in vervulling gegaan. Onder de zeer goede leiding van Guus Hermus en in een voortreffelijke vertaling van Hans Doduin, waarbij de pittige tekst volledig tot zijn recht kwam, met een modern idioom waar dit mogelijk was, heeft de toneelgroep „Cen trum" ons een kostelijke avond be zorgd. Wim van den Brink, zeer suggestief en angstaanjagend geschminkt, zette een prachtige creatie op de planken van de vrekkige oude oom behept met kwaaltjes en een tic, op wiens dood zijn neef Eraste, diens knecht en dienstmaagd zitten de wachten om zoveel mogelijk van de erfenis te pikken. Wanneer oom in zijn testament nog twee familieleden, een neef en een nicht wil bedenken, weet de knecht van Eraste, Krispijn (Piet Römer) op waarlijk grandioze wij ze oom er van te overtuigen, dat hij zijn geld beter niet aan deze nietsnutten kan vermaken. Hij speelt eerst de onstui mige neef, daarna de lichtzinnige nicht om vervolgens de reeds doodgewaande oom voor te stellen. Krispijn en Eraste, worden prachtig terzijde gestaan door Li- sette, de dienstmaagd van oom Geronte (Karin Haage), die haar broodheer door en door kent en hem haar opmerkingen niet spaart. Met welk een élan wist zij haar rol te spelen. Albert Abspoel gaf een goede vertol king van de kruiperige neef, die, koste wat kost in het testament als universeel erfgenaam vermeld wil worden, anders kan kan hij de hand van zijn geliefde Isabelle niet vragen. Want: geen geld, geen huwelijk,) zegt haar moeder. Marie-José Nysten is dan de jonge- dochter Isabelle, liefelijk, maar wat vlak, angstvallig bewaakt door haar vinnige, achter geld aanjagende moeder, gespeeld door Peronne Hosang. Een bijzonder woord van waardering voor de kleine, maar subliem gespeelde rol van Leen Jongewaard als de apo- 1 thesugr Clistorel. De rollen van de beide notarissen Scrupule en Gaspard resp. Bob Ver- straete en Ben Hulsman, werden zeer verdienstelijk vertolkt evenals de ove rige bijrollen. Een langdurig applaus aan het slot be- I wees hoezeer het publiek deze zwierige 1 en vlotte voorstelling op prijs had ge steld. C. B. A. Het was voorzitter C. Smet, die de talrijke aanwezigen kon meedelen, dat het afgelopen jaar voor de coöp. boeren leenbank te Clinge zeer gunstig was ge weest. Er was in het jaar 1961 een netto winst geboekt van f 5.993,46. Deze netto winst is aan de reserves toegevoegd. Hierdoor zijn deze thans aangegroeid tot f 63.603,51. Meteen kan hieruit gecon cludeerd worden, dat de finantiële toe stand zeer gunstig is. Ook mocht het spaargeld in het ver leden weer een vermeerdering onder gaan. Er werden in het afgelopen jaar in totaal f 450.230,62 ingèlegd, waarte genover een bedrag van f 318.131,64 aan de spaarders werd terugbetaald. Wat betreft de gelden, die uitgeleend waren, werd weer een gedeelte afgelost. In totaal werd f 72.907,afgelost. Te allen tijde worden aan de be langhebbenden alle nodige inlichtingen verschaft. De kassier van de bank zal dan steeds klaar staan om ieder in te lichten. Voortaan zal de bank iedere werkdag in de morgenuren opgesteld worden. Niet echter op zaterdag en zon dag. De uren zullen per circulaire wor den bekend gemaakt. Voor gelden welke geleend worden door de leden, zal voortaan een percen tage geheven worden, dat door het Cen traal Bureau in Utrecht wordt vastge steld. Tenslotte hadden nog een paar ver kiezingen plaats. De heren C. Smet en Jos. Baart werden respectievelijk herko zen als bestuurslid en als lid van de ra>d van toezicht. Aan het einde van de bijeenkomst werd het presentiegeld aan de leden uitge reikt. Dit zal ook verhoogd worden. Het Nederlands jeugdelftal (16-18 jaar) heeft woensdag geoefend tegen H.V.C. Amersfoort. De wedstrijd, die in het sportpark Birkhoven werd gespeeld ein digde in een gelijk spel: 1-1. Bij de rust was de stand 1-0 voor de jeugd dooreen doelpunt, na 10 minuten gescoord door PSV-midvoor Klumpkens. Na de rust was het Ducro, die in de 75e minuut raak schoot. Te Bergen op Zoom Woensdagmiddag is in de Lijsterbes- straat te Bergen op Zoom een verkeers ongeval gebeurd, dat aan het driejarig dochtertje Petty van de familie Wolt- hof, wonende in die straat, het leven heeft gekost. Omstreeks kwart voor vijf reed er een vorkheftruc van een wijnhandel, bela den met flessen. De truc werd bestuurd door A. W. uit Bergen op Zoom. De bestuurder gaf signalen, omdat er kinderen in de straat speelden. Plotse ling hoorde hij aan de voorzijde van de truc een klap en toen hij onmiddellijk stopte, bleek hem, dat het kind er onder lag, dat op slag gedood was. DE ITALIAANSE club Internazionale heeft in het San Siro stadion te Milaan een vriendschappelijke wedstrijd tegen FC Barcelona (Spanje) met 1-0 ge wonnen. Het enige doelpunt werd in de 17e minuut van de tweede helft gescoord door Inters Engelse midden voor Hitchens. In het Maastreechter Staar-gebouw te Maastricht is gisteren de viering van het 125-jarig bestaan van de congregatie der liefdezusters van de H. Carolus Boromeus ingezet. De zusters staan in de wandeling be kend als de „Zusters onder de Bogen". De congregatie heeft communiteiten te Breda en te Goes. Zij verzorgt daar de ziekenverpleging, respectievelijk het St.- Advertentie, ALS 'T OM EEN KOELKAST GAAT IS DE KEUS MAKKELIJK [oed voo r vele', vele jaren. Tabletop 135 I slechts f398,-/ en het ziekenhuis Laurensziekenhuis St.-Joanna. De bijeenkomst van gisteren was spe ciaal bestemd voor de bestuursleden der instellingen, die onder patronage van de congregatie werkzaam zijn. Zo wa ren van het ziekenhuis te Breda aan wezig voorzitter van Loon, dokter A. Bakers (directeur-geneesheer), dokter A. Ploegmakers (voorzitter van de staf van het ziekenhuis) en drs. J. van der Put (econoom). Het St.-Joanna-ziekenhuis uit Goes was vertegenwoordigd door de heer P. Gijzen (voorzitter), de heer L. van Op stal (penningmeester)en deken C. Hblt- kamp, bisschoppelijk commissaris van het ziekenhuisbestuur. Geschiedenis In het Maastreechter Staar-gebouw heeft de algemeen overste, moeder Chrysaria een uiteenzetting gegeven over ontstaan en geschiedenis van de congregatie. Na dit inleidend woord heeft prof. dr. W. Grossouw, hoogleraar aan de r.-k. universiteit te Nijmegen, een lezing ge houden over het onderwerp „Geroepen door God, een bijbelse beschouwing". Na het diner in het moederhuis Onder de Bogen" heeft prof. dr. W. Asselbergs, eveneens hoogleraar te Nijmegen, gis termiddag de „Religieuze in de vader landse litteratuur" aan een beschouwing onderworpen. De feestelijke bijeenkomst werd gis teravond besloten met een concert door De Maastreechter Staar met medewer king van het Limburgs Symfonie-orkest. Op 1 mei zal in het moederhuis de officiële receptie plaatsvinden. Donderdagmiddag 26 april zal in Goes in het verpleegtehuis van het St.- Joannaziekenhuis gelegenheid zijn de communiteit aldaar met het jubileum geluk te wensen. )e N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen heeft het eerste van zes monstrueuze „slakkehui- zen" afgeleverd, die bestemd zijn voor het „Brokopondoproject" in Suriname, het grootste ontwik kelingsplan dat daar ooit ter hand is genomen. Het omvat de bouw van een 1800 meter lange stuwdam in de Suriname-rivier, op een plaats waar twee heuvel rijen de rivier dicht naderen, de aanleg van een weg en een hoog spanningsleiding noordwaarts 25 CIGARETTES F 1.» IMPORT LÊGÉRES of HAVANE via Paranam naar Paramaribo en tenslotte de bouw van een alu- miniumfabriek te Paranam. Als alles naar verwachting gaat zal de stuwdam in 1956 een waterkrachtsta- tion in staat stellen jaarlijks een mil- jard kilowattuur aan elektrische ener gie te leveren door middel van zes generatoren van elk 30.000 kilowatt. De zes waterturbines voor de centrale z Unbesteld bij Escher Wyss A.G. te Zurich welke firma de huizen voor de turbines op haar beurt weer besteld heeft bij de N.V. Kon. Mij. „De Schel- i "i i n vorm worden de huizen „slakkehuizen" genoemd. iVoensdag is het eerste door Escher Wyss afgenomen. Op de foto is zo'n slakkelmis afgebeeld. Het meet 1300 bij 1300 cm, heeft een grootste doorlaat van 430 cm en een gewicht van circa 60.000 kg. Voor het vervoer zal het gedeeltelijk gedemonteerd moeten worden, omdat het transport naar het binnenland van Suriname anders niet mogelijk zou zijn. Op zaterdag 21 april zal in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg een programma van gewijde muziek ten ge hore worden gebracht. Onder meer zal worden uitgevoerd de Paascantate van G. H. G. von Brucken Fock, een in Koudekerk op Walcheren geboren componist. Solistische medewerking zal worden verleend door Elisabeth Lugt (sopraan) uit Hilversum, mr. F. K. Adriaansen (viool) uit Middelburg, mevr. Scherp- huis-Voogt (cello) uit Goes en Th. C. Ferwerda (orgel en vleugel). Het West-Nederlandse Strijkorkest zal voor de begeleiding zorgen. Aan de uitvoering van deze Paascantate zullen vier koren medewerken, t.w. Soli Deo Gloria uit Middelburg, Zanglust uit Koudekerke, het Plattelands Vrouwen koor te Goes en het mannenkoor „Zang en Vriendschap" te Kapelle. Het geheel zal onder leiding van Jan Kousemaker uit Goes. Dit z.g. stilte-con cert zal om half negen een aanvang ne men. De legerplaatsen Naarden en Bussum zullen dit jaar, na de zeer geslaagde reünies te Amsterdam, Harderwijk en Amersfoort, op zaterdag 26 mei 1962 het terrein worden waar vele oud-gedien- den van de voormalige 95e, 7e. 16e 18e 20e en 21e regimenten infanterie' met elkaar herinneringen aan hun diensttijd zullen ophalen. Op die datum zal een reünie worden georganiseerd in de Wees huiskazerne te Naarden en de Kolonel Palmkazerne te Bussum. Het programma vermeldt o.a. ontvangst door liet gemeentebestuur, kranslegging bij het verzetsmonument, défilé voor de 2r!jke militaire autoriteiten, rondleiding door „De vrienden van de vesting Naarden". Secretaris is de heer Amsterdam"w. 06 B°CkStraat 53

de Stem | 1962 | | pagina 3