Mammoetdebat is naam waard ^Compact-plane' van Douglas Kamer zucht onder last van haar eigen vragen Ex-generaal Jouhaud staat voor zijn rechters Franse premier besluit zijn ontslag te nemen een féést rstjes van rg bij zijn Mr. Cals: „Onderwijs is in wezen een volkszaak Adoptiedrama in België P. v. d. A. lost 'n kansloze hoekschop in de senaat dagblad voor zeeland De laatste cent Vandaag slotwoord Zijn Dien Bi en Phoe kwam toch Ontroering om de val van goed officier Plan voor het aankweken van conciliegeest Voor „Genève' weinig hoop ..MAATSCHAPPIJ IS NIET TE DWINGEN" Motie blijft nog in de ijskast Eerste lustrum schoenenbeurs JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER» Frankrijk zegt overeenkomst met Monaco op Moord op twee krijgsgevangenen |j02e JAARGANG No. 23952 Uitgave: N. V. Ultg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes. mr H M. L. de Rechter, P. V. M Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Keigerstraat 16 - Tel 22341 (4 liinen) Postgiro 278841. Bureau v00' Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG _12 APRIL 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, f 8,60 per post, I 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlllke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. /.eeiiwse Eiiandënï~ GOES Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeawsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 te.efoon 2377 - (BjjbureausTerneuzenIJsbaanstraat 24 - teiefoon 26Qt - OOSTBURG: Nieuwstraa» 41 - teletoon 2803) 8B.I3&-0K.2/3 n gezellig schoteltje - zo )f augurkjes en dan van inenberg borre/worsfjes Ie stemming erin. En wat en... die kleine Confetti- ]roor de kinderen. Ze zijn joed voor ze. Worstjes prima puur vlees, licht |- heerlijk! En voordelig U 10 Borrelworstjes of |een paar potjes in huis; Geeft U ze ook eens niets anders-dan-anders i, Z.Em. kardinaal Alfrink heeft gisteren avond in een rede te Nijmegen een om vangrijk plan aangekondigd dat ten doel heeft op uitgebreide en diepgaande wijze de gelovigen voor te lichten over het concilie dat op 11 oktober begint. Tevens echter zal er sprake zijn van voorbereiding op het concilie en wel zo danig dat het gehele kerkvolk zich bij de kerkvergadering betrokken gaat voelen en er voor blijft bidden. Het plan waarop de kardinaal doelde is nog niet geheel uitgewerkt. Kort na Pasen zullen vijf gebedsoefeningen ver schijnen. Daarna komen er preeksche- ma's voor de parochiegeestelijkheid en bovendien zal er een brochure voor de gelovigen verschijnen waarin het conci lie wordt toegelicht. Alle jonge mensen die onderwijs volgen zullen vier lessen over het concilie krijgen, aangepast aan leeftijd en type van onderwijs. De voor lichting aan de pers zal op ruime schaal plaatsvinden. In alle diocesen zullen in de komende weken „priesterdagen over concilie-the- mata" worden gehouden. Hier zal de kardinaal telkens zelf spreken. Voor het bisdom Breda is de priesterdag vastge steld op maandag 28 mei; voor Den Bosch op 16 april. (Van onze parlementaire redacteur) „Het onderwijs is in wezen een zaak van het volk Met deze in vele toonaarden herhaalde stelling, die tevens het hoofdthema is van de Mammoetwet, onderschreef minister Cals (O. K. en W.) gisteren bij de voortgezette behandeling van het Mammoetdebat in de Tweede Kamer ook van zijn kant het belang van maatschappelijke organen. Deze maatschappelijke organen zijn in de Mammoetwet gedacht als instanties, waardoor ouders, schoolbesturen en leraren van advies kunnen dienen bij de vernieuwing van het onderwijs. Mr. Cals giijg echter niet zover als dr. Albering (K V.P.) die de maatschappelijke organen een conditio sine qua non had genoemd. „Ik kan de maatschappij tenslotte niet dwingen", zei de bewindsman. Een gezaghebbende communistische bron te Genève vindt het beroep van Kennedy en MacMillan om tot een ver drag te komen tot het verbieden van kernproeven, gepaard met internationale controle, een „ultimatum" en een „vreemd document", dat met propa- ganda-oogmerken is uitgegeven. Vandaag zal, in een voltallige zitting, de impas-j] se, waarin de beraadslagingen der sub commissie voor het verbieden van kern proeven zijn gestaakt, worden bespro ken. Zoals gemeld wordt verwacht, dat de acht neutrale landen die aan het Ge- neefse ontwapeningsoverleg deelnemen, een eigen poging zullen doen om de kwes- i tie van een kernstopakkoord uit het slop te halen voordat de V.S. hun atmosferi sche proefnemingen deze maand hervat- I ten. Zeer waarschijnlijk zal een onder deel van dit voorstel zijn: inspectie ter plaatse in geval waarnemingen op een I afstand niet voldoende zijn. ZWA XtMiR&s OP DE RIJKSWEG Utrecht-Arnhem, onder de gemeente Maarn, is een auto met twee Duitsers door de middenberm gereden en op de andere rijbaan tegen een trailer gebotst. De beide Duitsers verloren het leven, de inzittenden van de trailer, die kantelde en in een grep pel terechtkwam, bleven ongedeerd. IN WALES zijn tot dusver in een kliniek voor geesteszieken te Bridgend nabij Cardiff zestien gevallen van pokken ge constateerd. Van deze patiënten allen bejaarde vrouwen zijn er inmiddels zes overleden. DE HOGE waterstand op de Maas be- hoort weer goeddeels tot het verleden. De stuwen bij Borgharen en Linne zijn weer in bedrijf. EEN ONDERZOEK van het Rijksinsti tuut voor de Volksgezondheid te Utrecht heeft uitgewezen, dat de 58-jarige H. van Dijk uit Staphorst is overleden ten gevol ge van paratyfus. Hij at vorige week leverworst zonder dat deze gekookt was van een zelf geslacht varken Anderen, die de worst wel hadden ge gen onc*ervoncten geen nadelige gevol Eï ^OpP'fabrieken in Detroit, kennelijk door het inzakken van de markt voor kleine auto's in de V.S.. hebben hei Srnntfft een wagentje van dc Over viïran Volkswagen te bouwen, klaar geweeS"^ Z°U dat Wagentje d?rwiU^rsYv?K CIT? zijn duizenden °n derwijzeis van openbare scholen in sta- foonefseegnaan °m kracht bij «Men aar zijn gjs^^en'per Vliegtuig1 inHvashington dn" dagen V°°r 6en °öicieel OostSTB?^LIJIJSE P°litie heeft twec vprrionl- fot°grafen gearresteerd op vei denking van spionage Mr. Cals toonde zich een voorstander van maatschappelijke organen zowel voor het bijzonder als voor het openbaar on derwijs, evenwel zonder verordenende bevoegdheden. Een nauwe samenwerking tussen die organen noemde hij voor het onderwijs als geheel „uitermate belang rijk". „Deze organen zijn geen hobby van mij", zei mr. Cals. Wie nuchter oor deelt zal tot de conclusie komen, dat zij in het belang zijn van het onderwijs als geheel. „Een schoolbestuur is nu eenmaal geen partij voor het departe ment van O., K. en W.", betoogde de minister. Een schoolbestuur kan het de partement echter wel partij geven in dien het kan steunen op een organisatie van deskundigen. Een belangrijk punt bij de mammoet wet is ook de vraag, of er geen oneer lijke „concurrentie" kan ontstaan tussen het openbaar en bijzonder onderwijs. Dat zou het geval kunnen zijn als men, ge bruikmakend van de vrijheid van onder wijs. meer zou willen doen dan door de eisen van deugdelijkheid wordt voorge schreven. Mr. Cals zag hier geen grote problemen. Natuurlijk moet er ergens een rem zijn, verklaarde hij. De onder- wijspacifieatie houdt echter niet in, dat de financiële gelijkstelling tot de laat ste cent moet worden waar gemaakt. Wat het gymnasium betreft verklaar de mr. Cals een even overtuigd voor stander te zijn van de klassieke vorming als degenen die beweren, dat zijn mam moetwet door bij de beta-kant Grieks eventueel facultatief te stellen de klas sieke vorming zou aantasten. Het Latijn wordt immers gehandhaafd en door het Latijn kennen wij, aldus mr. Cals, ook de Griekse wereld. Mr. Cals wees er verder op dat er bij het gymna- sium-beta een keuze moet worden ge daan. Men kan niet èn het Grieks hand haven èn de stormachtige ontwikkeling van de wiskunde en de natuurweten schappen bijhouden. In het verder verloop van zijn rede ging de bewindsman nog in op een groot aantal onderwijskundige vraagstukken. Wij stellen ons voor daarop terug te ko men bij de artikelsgewijze behandeling van de mammoetwet, die naar het zich laat aanzien tot eind mei zal voortdu ren. Nog één vermeldenswaardig punt slechts: het zitten blijven bij het voort gezet onderwijs kost de schatkist jaar lijks een paar honderd miljoen. Bij het u'.l.o. b.v. haalt ruim 50 procent van de leerlingen het einddiploma niet. Ook dit gegeven wijst, zo zei mr. Cals, op de noodzaak van het inslaan van nieuwe we gen. waartoe de mammoetwet de moge lijkheid biedt. Minister Cals' verdediging van de mammoetwet heeft tot dusverre nog slechts in eerste termijn ruim acht en een half uur in beslag genomen. Hij is nog niet klaar. Vandaag komt hij met zijn conclusie en slotwoord. De kamer antwoordt hem niet meer vóór het paas- reces. „Enkele leden hebben mij ge zegd", verklaarde kamervoorzitter Kor- tenhorst, „dat zij niet direct kunnen re pliceren. Zij zijn bij dit lange antwoord het begin van 's ministers rede bijna weer vergeten". Dat was geen fraai getuigschrift voor de kamer. Erger was echter, dat een aantal onderwijsspecialisten gisteren het debat weer vervroegd had willen afbre ken. Mammoettegenstander dr. Tilanus (C. H.U.) nam daartoe het initiatief. „Wij kunnen niet zo lang luisteren", zei hij tot de minister. Mr. Cals explodeerde bijna. „Ik kan wel lang luisteren", riep hij. „De vorige week heeft de kamer van 's middags een uur tto half zeven doorge praat. Ik heb daarover niet geklaagd". Het protest van de minister werd on derschreven door de K.V.P.'er Andries- sen, prof. Oud (V.V.D.) en de socialist Kleijwegt. Op hun verzoek vroeg dr. Kortenhorst de minister toch nog maar wat door te praten. Praat de minister inderdaad te lang? Op zich zelf gezien is een rede van bijna negen uur een onding. De minister doet echter niets anders dan vragen beant woorden. Als hij lang spreekt is dat om dat de kamer hem zoveel vragen heeft gesteld. Bij een mammoetwet zal zowel het een als het ander wel onvermijde lijk zijn. Het zou echter wel prettiger zijn als de kamer deze mammoetlast wat man moediger zou kunnen dragen. Volgens berichten in de Franse pers heeft president De Gaulle besloten het ontslag van premier Debré te aanvaarden en de bankier Georges Pom pidou tot zijn opvolger te benoemen. Een door Debré geadviseerde ontbin ding van het parlement of het uitroepen van algemene verkiezingen heeft de president afgewezen. Verwacht wordt dat een en ander a.s. zaterdag officieel zijn beslag krijgt. later benoemd tot directeur van de Rot- Pompidou is al vele jaren lang spe ciaal adviseur van De Gaulle. De 50- jarige bankier is professor geweest aan de universiteit van Marseille en Pa rijs. In de jaren 1944 en 1945 was hij lid van De Gaulles civiele staf. Hij werd (Van onze parlementaire redacteur) Om nog eens duidelijk te demonstre ren hoe ontstemd de P.v.d.A. wel is over het beleid van minister Toxopeus (Bin- nenl. Zaken) inzake de ambtenarensala rissen heeft deze fractie daarover giste ren in de Eerste Kamer een motie van afkeuring ingediend. De P.v.d.A. zegt in deze motie met name dat de gedragslijn van de minis ter na de aanvaarding van een desbe treffende motie door de Tweede Kamer „minister ga terug naar het georga niseerd overleg" niet aan redelijke eisen voldoet. De minister is, zoals be kend niet teruggegaan naar het georga niseerd overleg, omdat hij, naar hij zegt, eenvoudigweg niets meer te bieden of in zijn plannen te veranderen heeft. Er kon gisteren over deze motie ingediend bij de begrotingsbehandeling van Binnenlandse Zaken niet worden gestemd. Het voor de stemming vereiste aantal van 38 leden (de helft plus één) was bij lange na niet aanwezig. Er zal daarom in de vergadering van dinsdag 17 april gestemd worden. De indiener van de motie, de heer Van Wingerden (secretaris van het N.V.V.), zal echter alleen op de steun van zijn eigen socialistische fractiegenoten en op de twee stemmen der communisten kun nen rekenen. De heer Van Wingerden meende dat veel of misschien alle narigheid voor komen had kunnen worden, indien de minister drie jaar geleden was gaan in grijpen in de structuur van het overleg. Hij vond het jammer dat de minister het zover heeft laten komen dat hij drie grote ambtenarencentrales tegen zich in het harnas heeft gejaagd. Te betreuren vond hij het dat minister Toxopeus niet naar het G.O. is willen terugkeren. „De minister was bang voor gezichtsverlies", zei hij. Minister Toxopeus ontkende dit. „Het is voor mij geen prestigekwestie. Ik had niets meer te bieden. Wanneer ik wel naar het G.O. was teruggekeerd had ik mij schuldig gemaakt aan het wekken van valse verwachtingen. Daar was al leen maar nieuwe narigheid uit voortge komen". De minister deed tenslotte de toezegging dat in de nota over de struc tuur van het georganiseerd overleg, die hij aan de beide kamers zal aanbieden, alle tot nu toe gedane suggesties behan deld zullen worden. De minister deelde nog mede een her ziening van de politiesalarissen zo veel mogelijk te bespoedigen. Ook doet hij zijn best om zo snel mogelijk een pen sioenwet tot stand te brengen. De Amerikaanse Douglas-fabrieken hebben een nieuw straal-passagiers- vliegtuig ontworpen, dat de plaats moet innemen van de kleinere pro- pellorvliegtuig en, die voor het verkeer op binnenlandse lijnen zorgen. Het toestel biedt plaats aan 56 tot 74 pas sagiers en wordt voortbewogen door twee „Turbofan" motoren aan het einde van de romp, die het een kruis snelheid van ongeveer 800 km per uur geven. schild bank. Op verzoek van de presi dent heeft hij een aantal uiterst geheime opdrachten voor hem volbracht, die hun hoogtepunt vonden- in de vredesonderhan delingen te Evian. Minister-president Debré heeft beves tigd dat er dit jaar geen algemene ver kiezingen gehouden zullen worden. In het kabinet zal niet veel verande ring komen. Als nieuwe minister van voorlichting wordt Maurice Schumann genoemd. Het doel van de veranderin gen zou zijn de weg vrij te maken voor een sterk links gericht sociaal program ma met maatregelen ter bevordering van een welvaartsstaat, deelneming van arbeiders aan de leiding van onderne mingen en hogere lonen. Algerië Europese leden van de O.A.S. hebben gisteren in het wilde weg en in koelén bloede geschoten op moslims in Algiers. Tegen het middaguur telde men acht doden. In Bone werd één moslim vermoord. Dinsdag hebben leden van het F. L.N. in het gebergte ten zuiden van Algiers met eenheden van de O.A.S. gevochten. Naar verluidt zijn dertig man van de O.A.S. gesneuveld in het gevecht met de Algerijnen. In Oran is gisteren een algemene sta king, uitgeroepen door de vakverenigin gen uit protest tegen huiszoekingen van de politie naar aanhangers van de O.A. S„ van kracht geweest. De. stad was verstoken van gas en elektriciteit en men kon niet telefoneren. Alleen de brood winkels zijn enige uren open geweest. Bedenkelijk Vice-premier Ben Bella van de Al gerijnse rebellenregering heeft het zionisme één van de grote krach ten achter de O.A.S.-fascisten" ge noemd en verklaard dat zijn regime 100-000 soldaten ter beschikking zal stellen om de Arabische wereld te helpen „Israël te bevrijden". ..Wij hebben in Algerië veel te lijden gehad van zionistische intriges", aldus Ben Bella. (Van onze redacteur) Op de vijfde internationale schoenen- beurs, die op 24 april te Utrecht geopend wordt door mevr. A. Th. de Vos-War- necke, voorzitster van de Nederlandse Huishoudraad. zal een gedeelte worden ondergebracht van het bekende Natio naal Museum voor de Schoen- en Leder industrie te Waalwijk. De schoenenbeurs wordt gehouden in de Julianahal. waar148 firma's uit bin nen- en buitenland met 12 stands acte de presence geven. Nu bij dit lustrum van de beurs de schijnwerper ook even gericht wordt op het Waalwijks museum, heeft het stich tingsbestuur van dit museum het idee geopperd een origineel schoenmakers huisje te bouwen in de tuin achter het museum. Nog steeds is men door plaats en geldgebrek er niet in geslaagd de originele woon- en werkkamer van een Langstraats schoenmakersgezin rond de eeuwwisseling in te richten. Met meer steun van het bedrijfsleven en hopelijk ook van rijk en provincie hoopt men de nieuwe plannen te kunnen verwezen lijken. ouaauaApv Dit is dokter Demolin uit het Bel gische plaatsje Flawinne, met zijn pleegdochtertje Hennou, dat hij na de ramp bij Agadir bij zich in huis nam. Op het ogenblik heerst er grote span ning in het doktershuis, nu gebleken is, dat de moeder van het zes jaar oude meisje de ramp overleefd heeft en haar dochtertje graag weer bij zich zou hebben. Voordat de definitieve beslissing komt -- welke beslissing van groot belang is voor de toekomst van het meisje zullen moeder en kind elkaar binnenkort in Brussel ontmoeten. EEN KOOPMAN te Granada, Julio Or tega, heeft tijdens een wandeling buiten deze stad twee zwagers en de vrouw van een van hen doodgeschoten wegens een erfeniskwestie. De moordenaar pleegde later op het kerkhof zelfmoord. (Van onze buitenlandse dienst) Gistermorgen begon het open bare proces tegen ex-generaal Ed- mond Jouhaud voor het hoge mili taire gerechtshof in Parijs. On danks alle uiterlijke vertoon van waardigheid had men aan beide Tanten van de groene tafel moeite )m de ontroering te verbergen. Dat *old niet alleen voor de civiele en e militaire rechters die Jouhaud d eerder hebben gevonnist, maar >ok voor de beklaagde zelf, hoog geklommen op de ladder van de lilitaire hiërarchie en zeer diep gevallen. Het drama van zijn leven verd gisteren in de rechtszaal op nieuw opgevoerd. Jouhaud is ongetwijfeld een briljant militair. Pied Noir, Algerijn van af komst, wat op zijn leven een stempel heeft gedrukt. Met Challe. die een straf van 15 jaar uitzit, heeft hij zijn oplei ding gehad op de militaire academie van St Cyr. De verzetsmedaille. de ereteke nen van het Legioen van Eer (groot-offi cier), het Croix de la Valeur Militaire, het oorlogskruis 19391945, sieren zijn borst. Het brevet van meer dan 5000 vlieguren tegen de vijand heeft hij bo vendien ook op zijn naam staan. De luchtmacht plaatste hem op hoge posten in Tunesië, West-Duitsland en Indo-China. In het Verre Oosten beleefde hij de bittere nederlaag van Dien-Bien- Phoe. Toen hij als commandant van de Franse luchtmacht naar Algerië terug keerde en chef van de generale lucht vaartstaf werd, zwoer hij: „Nooit, nooit een Dien-Bien-Phoe in Algerië". In mei 1958, toen de vierde republiek viel en de militairen in Algerië tijdelijk het heft in handen namen, behoorde hij tot de muiters. De Gaulle nam de regering over en kwam zelf naar het forum van Al giers, waar hij uitriep: „Je vous ai bien compris"; en naar Mostaganem, waar hij hoog en in de microfoon riep: „Leve Frans Algerië!" Jouhaud was ervan overtuigd, dat De Gaulle redder van zijn vaderland was. Met Salan schreeuwde hij: „Leve De Gaulle". Verbittering Bijzonder bitter was zijn teleurstelling. Toen De Gaulle afstevende op het zelf beschikkingsrecht voor Algerië werd het Jouhaud te machtig. De één zat hoog verheven in het Elysée, de ander vroeg uit verbittering vervroegd pensioen en verdween in de illegaliteit. Met Challe, Salan, Zeiler, Godard, Ar- goud. Gardes, Lacheroy en Broizat, allen generaals en kolonels, stortte hij zich in het dwaze avontuur van de muiterij van april 1961. Weliswaar in een onderge schikte positie, als trekpleister vanwege zijn eerstgeboorterecht in Oran, maar toch: als medespeler. In Oran zeilde hij blindelings zijn nood lot tegemoet. Hij encanailleerde zich met de boosdoeners van de O.A.S.. waarvan hij in Oran de leiding op zich nam. In De Franse regering heeft besloten «le conventie van 23 december 1951 op 1e zeggen waarop de betrekkingen tussen Frankrijk en het vorstendom Monaco zijn gegrondvest en wel aangaand de douane, de belastingen, de posterijen en tele- communicaties, de monopolies, de ener gievoorziening en andere aangelegen heden. Na de opzeggingstermijn van zes maan den zullen de juridische consequenties van cie opzegging getrokken worden, in het bijzonder wat het verkeer tussen Frankrijk en het vorstendom aangaat. zijn waan greep hij naar de microfoon en hield redevoeringen voor gestolen pi ratenzenders. Hij verweerde zich tegen beschuldigingen, dat hij racist zou zijn, maar zonder openlijk protest liet hij toe dat leden van de O.A.S. de straat op gingen en ongestraft mohammedanen neerschoten. Dat hij, voorthollend als een blind paard, zich eens te pletter loopt, zag hij niet in. Genade Tot het onvermijdelijk zover kwam. Op 27 maart 1962 werd hij in zijn ka mer gearresteerd. Nog vóór de O.A.S. in Oran begreep wat er gebeurd was. zat Jouhaud als arrestant in een vliegtuig naar Parijs. In het nieuwe proces, dat gisteren te gen hem is begonnen, riskeert hij drie maal de doodstraf. Tegen de uitspraak is geen beroep. Alleen De Gaulle zelf kan gratie verlenen. Zal De Gaulle dat doen? Kan De Gaulle dat doen? In een bijna twee uur durende uiteen zetting zei Jouhaud gisteren onder meer: „Ik aanvaard verantwoordelijkheid voor hetgeen mijn mannen hebben gedaan. Ik w.ist zeer goed toen ik mii bij de O.A. S. voegde, dat ik mij vroeg of "laat voor mijn daden zou moeten verantwoorden. Ik hoopte echter dat een wonder zou gebeuren en dat het. Franse volk ons zou begrijpen". Jouhaud zei. dat het wezen lijke doel van de O.A.S. was, Algerië binnen de Franse republiek te houden en voorts zelfverdedigingsgroepen van Europeanen te vormen „omdat de vei ligheidstroepen al hun krachten tegen de Europeanen inzetten". Volgens Jouhaud was het nimmer zijn bedoeling geweest te trachten de instellingen van de repu bliek te veranderen. „Ik ben republikein en dat ben ik altijd geweest", zei hy. (Jouhaud wordt er na melijk ook van beschuldigd daden tegen de veiligheid van de staat te hebben ge pleegd). „Wat ik deed was voor Algerië, voor mijn arme land. Mijn enige spijt is dat ik niet in myn geboorteland zal ster- In Zuid-V iet nam Na een onderzoek inzake de recente aanval van circa 120 pro-connnunistische Viet-Congrebellen op een 35 man sterke eenheid van de Zuidvietnamesë burger wacht is door de commissie van onder zoek verklaard dat twee Amerikaanse instructeurs van de burgerwacht op laf hartige manier zijn vermoord. De communisten overvielen de rege ringssoldaten en hun vier Amerikaanse kaderleden zondagmorgen. Van de vier krijgsgevangen instructeurs waren er twee gewond. Dit tweetal werd door de Viet-Cong afgemaakt omdat het vervoer te bezwaarlijk was. De mannen waren gedood door een schot in het achterhoofd met een wapen van zwaar kaliber. (Advertentie;

de Stem | 1962 | | pagina 1