TREKEN BREDA WERPEN Mensen vijand nummer 1: het verkeerslawaai! ONZE PUZZEL 17e HUISHOUDBEURS Zeeuwsch-Vlaanderen werkt en geeft fraai voorbeeld AM Economische nood is in Indonesië zeer groot De Twentsche Bank CO WELL, BEST PAARD INGEN Het veld is in deze tijd van het jaar erg kwaad Stadsgeluiden schaden de gezondheid Problemen op ieder gebied Geschenk Naam Decor Vriend Schorsing Antwoord Demonstratie 12 iginnchting vraagt te leen Held vaN HA KLIPPAN procent rente TOEGANGSPR. Weer ondergrondse kernproef in Y.S. Spook in de fles Brandweer hielp filmoperateur Churchill weer naar Onassis Duivenkroniek van „Den Bruinen" Intensief per jaar. «lijn 3 maanden ïimaal f. 1000.—. nmaal f. 10000.—. Ier no. 10938-oo. 17 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 7 APRIL 1962 GUNSTIGE VOORWAARDEN veltlaani 49. telefoon 30686 OUTSIDE* S FRANCISCUS - 10 iCHRECKENS) ',t,een fijne kluif wor te politieromanDe «nse is in deze film inste details...'.' 10 O I220-320 b 10-920 :OLOR-Cinemascope 8 10 der mooiste films sinds lang jeugd door W. VAN DER STEEN Vftfi KMJiï/mt tot/tof/tiet! i Een van de meest onaangename bijkomstige verschijnselen, die de vooruitgang van de beschaving met zich brengt, is volgens een ex pert van de Duitse werkcommissie voor de bestrijding van lawaai de steeds toenemende hoeveelheid ge luiden, in het bijzonder in de grote steden. Vooral de steeds stijgende hinder van .het verkeerslawaai heeft een zeer slechte invloed op de gezondheid van de mens. Teneinde de mensenvijand no. 1 van de moderne tijd, het verkeerslawaai ener giek aan te pakken, kwamen in de Beier se hoofdstad München ongeveer honderd deskundigen uit de gehele Duitse Bonds- republiek bijeen. Medici, technici, socio logen, vertegenwoordigers van vakver enigingen, hoge regeringsambtenaren en stedebouwkundigen bespraken de gevaren van het verkeerslawaai en de mogelijk heden dit gevaar de kop in te drukken of tenminste tot een dragelijk minimum terug te brengen. Ziekten Medici hebben vastgesteld, dat het menselijk zenuwstelsel voor de volle honderd procent belast is bij een voort durende belasting van 80 DIN-phon en de dokteren legden er de nadruk op, dat zulke hoge belastingen verschillende ernstige ziekten, zowel van geestelijke als lichamelijke aard, kunnen veroorza ken. Mensen, die slachtoffer van het lawaai geworden zijn, vertonen verschijnselen van overgevoeligheid, zij zijn niet meer in staat zich intensief te concentreren en hun handelingen zijn onoverwogen. Zij gaan zelfs over tot een overvloedig ge bruik van alcohol en verdovende midde len en de kans op ongelukken wordt steeds groter, daar zij voortdurend in een overprikkelende toestand verkeren. Het betreft hier niet alleen de voetgan gers en mensen, die uit hoofde van hun werk blootgesteld zijn aan zeer harde geluiden, maar ook de automobilisten en motorrijders zelf. Nog maar al te wei nig hield men er rekening mee, dat de directe oorzaak van een ongeval kan zijn het feit, dat de automobilist te sterk ge hinderd wordt door het lawaai op straat. 100 plion. In de drukke straten van de grote ste den met hun vaak kilometers lange files van auto's, motorfietsen ene. worden echter phon-waarden van 100 en meer ge meten. Een nog grotere lawaal-ontwikke- ling doet zich voor in de nabijheid van grote vliegvelden in het bijzonder ver- oorzaakt door de moderne turbo-prop- en straalvliegtuigen. Hoewel door wettelijke bepalingen de hoogst toegelaten geluidssterkte in de Duitse Bondsrepubliek sedert 1953 vijf maal verlaagd werd, voor motorvoertui gen bedroeg deze 't laatst 82 phon, heeft de voortschrijdende motorisering alle be moeiingen weer teniet gedaan. De medici eisen echter maximale waarden van 30 phon en dan te denken dat men erop re kent, dat er in 1965 in West-Duitsland minstens 12 miljoen motorvoertuigen zul len rijden. Derhalve moet de mdustne er m de eerste plaats voor zorgen, dat de voer tuigen, die op de markt gebracht wor den, nog minder geluid produceren. Maar de meest efficiënte oplossing van dit pro bleem zal zijn: de mensen weghalen uit het verkeerslawaai. Stedebouwers en ver- keersexperts krijgen daardoor een zeer belangrijke opgave. Er zulen meer tegen lawaai beschermde zones moeten ontstaan zoals men die reeds kent in badplaatsen en m de nabijheid van scholen en zie kenhuizen. Stedenontwerpers zullen dus vooral door de aanleg van kruisingsvrije rondwegen het verkeerslawaai buiten de dichtbevolkte woonwijken moeten hou den. (Advertentie) - v VEI L Ir G V E I L I G E R De economische tekorten zijn in geheel Indonesië zo ernstig gewor den, dat nog nauwelijks wordt ge poogd ze te ontkennen. De schuld wordt gegeven aan „economische manipulators" en opofferingen die men zich dient te getroosten door de strijd om westelijk Nieuw-Gui- nea. Rijsttekorten die zijn terug te voeren tot slechte oogsten en ongelijke distri butie, vormen het gevoeligste punt. Uit Kotaradjah, de hoofdstad van het (Advertentie) ftooooooooooooooooooooooooooooooooaao Als aardige variatie brengen we deze keer eens een zogenaamde „Tweeling- puzzel". Ons diagram laat al zien wat dit voor een soort puzzel is. Het is een ge wone kruiswoordpuzzel, die echter be staat uit twee volkomen identieke dia grammen, die elk weer een eigen kruis woordpuzzel vormen, met eigen woorden er in en natuurlijk ook eigen omschrij vingen. De moeilijkheid voor onze puzzel liefhebbers is echter, dat we de omschrij vingen gcombineerd hebben. Zo staat er hij horizontaal 2: hoofdtooi; hijswerktuig. Nu kan die hoofdtooi horen te staan op de vijf hokjes in het linker diagram, maar het kan ook, dat het achter 2 hoort in het rechter diagram. Horizontaal 7 geeft als omschijving: reeds; stofmaat. Hoort het een nu links en het ander rechts of omgekeerd? Aan u de taak deze problemen op te lossen. Wanneer de puzzel goed wordt opge lost, krijgt men twee keurige op zich staande kruiswoordpuzzels. Wie doet er mee? Horizontaal: hoofdtooi; hijswerktuig; 7. reeds; stofmaat; 9. land in Azië; dunne 10. eikeschors; elasticiteit; 12. leurder; hoop; 14. deel v.h. hoofd; Duits pers voornaamw.; 16 gesloten; netto; 17. bergplaats; water in Brabant; 19. titel; bovenaards wezen; 20, spil; en omge keerd; 22. selenium; soort schip; 23 wapen; natuurprodukt; 25. N.V. (Franse afk.); kindergroet; 26. jongensnaam; voorzetsel; 27. rustplaats; deel der wet; 29. titel; vogel; 32. graafwerktuig; lopend 33" toesPraak' rivier in Duitsland; 36. dubbelklank; wereldorganisatie; 37. vloerbedekking; leesteken. Verticaal: 1 Levensstadium v.e. insekt; schoenmakersgerei; 3. het Romeins im perium; het Romeins imperium; 4. leger; walkant; 5. water in Brabant; geogr. aanduiding; 6. deel v.d. hals; windrich ting; 8 watering; Europeaan; 11. beves tiging; maatschappelijke groep; 13. ont- ginneri; bij wisselende beurt; 15. werp- strik; rijtuig; 17. meisjesnaam; onder richt; 18. werpstrik; gebaar; 21. fami lielid; bevel; 24. godsdienst; dringend; 27. vloer; planeet; 28. mager; boogvorm; 30. nieuw; in plaats van; 31. zwaardvis; haarkrul; 34. zangnoot; stofmaat; 35. water in Friesland; vreemde munt. OPLOSSING Horizontaal: 1. karabijn; 6. stroper; 11. dra; 12. est; 14. rok; 15. la; 17. peter; 19. ds.20. ido; 22. lijn; 23. ram; 25. mot; 26. balken; 29. Panama; 31. ion; 32. boa; 34. aal; 35. ree; 37. starten; 40. set; 42. ha; 43. o.l.; 44. bar; 46. gerookt; 49. rit; 51. une; 53. dom; 54. ree; 56. geweld; 59. mantel; 61. ere; 62. don; 64. sip; 65. eik; 66. r.g.68. lompe; 71. se; 72. lik; 74. ooi; 75. oud; 77. neetoor; 78. nergens. Veriticaal: 1. kaliber; 2. r.d.; 3. arm: 4. ba; 5. neen; 6. ster; 7. r.r.; 8. oor; 9. p.k.; 10. restant; 13. st.; 16. ada; 17. pijn; 18. rap; 19. dom; 21. olie; 22. lens: 24. maan; 25. mals; 27. k.o.; 28. dor; 30. na; 32. baard; 33. atoom; 36. era; 38. the; 39. elk; 41. eli; 44. begeren; 45. ruwe; 46. geld; 47. oom; 48. trap: 49. rete; 50. telkens; 52. ne; 55. en; 57. erg; 58. dol; 59. mie; 60. eis; 63. noor> 64, spin; 67 pit; 69 m.o.; 70. rug; 72 le; 73. k.o.; 75. or; 76. de. I district Atjeh op Sumatra, is gemeld dat de regering heeft verboden dat zonder speciale toestemming rijst buiten dit ge bied wordt gebracht. Van alle rijstin- kopen daar is een staatsmonopolie ge maakt, behoudens onder gewone om standigheden. Dezer dagen heeft de gouverneur van Midden-Java in een speciale radio-uit zending te Semarang het publiek om medewerking verzocht bij de inzameling en aankoop van rijst door de regering, In Oost-Indonesië hebben leiders van drie vakbonden een petitie gestuurd aan de regering, waarin stappen worden be pleit die een eind zullen maken aan de snelle prijsstijging van essentiële artike len en waarin de regering wordt ver zocht de rijstdistributie te regelen in dit gebied, dat vroeger een rijstoverschot had. In Djakarta, heeft de onlangs benoem de procureur-generaal er bij zijn ambte naren op aangedrongen het openbaar wel zijn voorrang te geven op het streven ten eigen bate van de enkeling. Econo mische overtreders en manipulators" dienen te worden uitgeschakeld, zei hij, daar zij de verspreiding van voedsel en kleding onder het grote publiek sterk hinderen. Een greep uit andere moeilijkheden: Het hoofd van de centrale kopra-co- operatie in Djakarta heeft beloofd dat het in april beter zou gaan met de aan voer en afvoer van kopra. De teruggang bij de kopra werd geweten aan de grote droogte van vorige zomer en het ver ouderde distributiesysteem. De daling van dé produktie heeft het probleem der buitenlandse valuta ver scherpt en daardoor weer worden die bedrijven zwaar getroffen die voor hun produktie afhankelijk zijn van onder delen uit het buitenland. De assemblagefabriek van Telefunken te Semarang heeft twee maanden gele den haar werkzaamheden moeten sta ken, daar de valuta-aanvragen voor on derdelen niet waren goedgekeurd; 65 werknemers van die fabriek zijn op non- actief of houden zich alleen bezig met reparaties. De moeilijkheden bestaan eveneens voor staatsondernemingen. De gloeilam penfabriek Ralin te Soerabaja, die staatsbezit is, heeft maar aan de helft van de nationale vraag kunnen voldoen, volgens bedrijfsleider Soeroto. Wegens gebrek aan grondstoffen, kon de fabriek niet op volle capaciteit werken en de arbeidsmoeilijkheden in 1961 hebben de produktiecijfers eveneens gedrukt, zeide hij. Soeroto ziet geen mogelijkheid dat In donesië de 20 miljoen gloeilampen krijgt die jaarlijks worden verbruikt, tenzij nieuwe fabrieken worden gebouwd. Uw geld bewaren tot max. f. 25.000.-, op een depositoboekje bij De Twentsche Bank is gemakkelijk en rentegevend. U kunt de bedragen ook per giro storten. 170 kantoren in Nederland OOOOOOOOOOOOOOOCPOOOOOOOOOOOOO (Advertentie) in het R.A.I.-gebouw - 5 t/m 15 april van 10-17 uur Van 19-23 uur De Amerikaanse commissie voor atoom energie heeft bekend gemaakt, dat de Verenigde Staten op het proefterrein in Nevada een ondergrondse kernproef heb ben genomen. Het is de 25e proef in de lopende serie. Een zeer oud spookhuis in de Noord- zweedse stad Sundsvall is op prozaïsche wijze ontluisterd. Het huis was bekend in de wijde om geving. Spoken werden er op gezette tijden gehoord: een naargeestig gierend, brommend geluid, dat het bloed in de aderen deed stollen. De bewoners van dit huiveringwekkend bouwwerk vroe gen zelfs om politiebescherming en na verloop van tijd verminderde het ge spook. Onlangs kwamen arbeiders achter het raadsel. Tijdens herstelwerkzaamheden ontdekten zij in ventilators een aantal lege flessen. Zodra de wind door de ven tilators trok, ontstond er in die flessen een soms gierend, soms loeiend geluid. Na verloop van (zeer lange) tijd kwam er regenwater in de flessen, die daar door hun spookkwaliteiten verloren. Het Antilliaanse blad „Beurs- en Nieuws berichten" schrijft, dat de brandweer de cineast Peter Creutzberg te hulp moest komen toen deze op Hato o^jiamen wilde maken van het vertrek van mariniers naar Nieuw-Guinea. Creutzberg, die op de Ned. Antillen werkt aan een aantal films voor het onderwijs in Nederland, had opdracht gekregen het vertrek te filmen voor het bioscoopjournaal in Ne derland. De Koninklijke marine gaf hem hiervoor toestemming, maar gezien het feit dat de militairen in het donker ver trokken en Creutzberg niet over lampen beschikte, stond hij voor een schijnbaar onoverkomelijke moeilijkheid. Een tele foontje naar de brandweer bracht uit- uitkomst. Brandmeester Hakone stelde een van de twee lichtwagens van de brandweer beschikbaar en toen de ma riniers aan boord van de jet stapten, was het de brandweer, die voor de illumina-j land zal terugkeren. Lady Churchill tie zorgdroeg. maakt dit keer de reis niet mee. Sir Winston Churchill vloog gisteren weer naar het zuiden van Frankrijk, om op de Middellandse Zee een tocht te maken aan boord van het jacht van de Griekse scheepsmagnaat Onassis. Ver wacht wordt dat Churchill, die 87 jaar oud is, eind van de maand naar Enge Het eerste schaap in het nieuwe vluchtseizoen is over de dam in de vorm van een uitvoerig bericht uit Zeeuwsch-Vlaanderen, waaraan ik het onderstaande voor u moge ont lenen: In Tilburg doen de duivensjarels nog altijd „veul lillek" tegen me kaar. Waar dat schip gaat stran den zal de tijd uitwijzen. Zeeuwsch Vlaanderen echter heeft zijn win terperiode anders besteed. Laat ons hopen anders en beter. Na vele commissievergaderingen en voorstellen aan en van het afdelings bestuur onder de eminente leiding van dr. Colsen is met praktisch algemene stemmen besloten in het seizoen 1962 en vervolgens van Dourdan af in één con cours verplicht samen te spelen. Zei niet reeds Jaak Perk dat de ware vrijheid luistert naar de wetten? Hebben is hebben en krijgen de kunst. Hopende dat dit Openbaar Kunstgebit, ik bedoel Bezit niet mag gebruikt worden om gelijk in Tilburg mekaar van de bak te bijten, doch om de tanden eens wak ker in de schone concoursen te zetten, die nakend zijn. Nu moet u vooral niet den ken dat er boven Dourdan alleen in- haar-hemd-vliegers op concours gezet worden. Dat zou van mijn woorden allerminst de juiste interpretatie zijn. Wat dunkt u als wanneer op vijftien vluchten zestien duivenmaatschappijen broederlijk de handen ineen geslagen hebben? Zou dat een klap geven? Nou u en dan ik weer! Weg met de versnippering. Eendracht maakt macht. De afdelingskampioenschappen op deze vluchten zullen daarom niet van de poes zijn. Om ze naar waarde te honoreren gaan de Zeeuwsch-Vlaamse sjarels heden za terdagavond 7 april te 19.30 in Motel De Dobbelaere te Schoondijke de voor het schone doel geschonken jonge duiven verkopen. Op 21 april wordt dit nog eens prontjes overgedaan bij Medard Mabe- soone te Oostburg. Tal van jonge mannen zullen er tijdens evenementen tentoongesteld zitten, o.a. van de beroemde Orleans-specialisten J. Carels, Jac. Buyze, Jac. Klaaysen, J. Da- thijn, de wed. Jac. Risseeuw, good old Bram Vermeulen, Th. de Smit, P. Buyze, A. Hamelynck en P. van de Walle. Biervliet is eveneens goed voor de dag gekomen. Voorzitter M. Devenijns opent de score, die er verder als volgt uitziet: J. Mangnus, P. Mangnus, H. du Puy, doet een gooi naar de duurste jonge duif van allemaal, want wie zou er nu geen klepper van de gevreesde P. de Smit op zijn kot willen? Het is te hopen dat ze geen rooie rug opbrengen, want dan wordt de strijd voor de kampioenschappen al te zwaar. Er zijn bovendien tal van bekers en an dere ereprijzen geschonken. Waarmee onze gelukwensen. De „Gevleugelde Vrienden" uit Chaam lieten zich ondanks de Siberische tijden niet uit het veld slaan. Zij gingen van start met een slagroom- taartenvlucht uit Vlimmeren aan de kan ten van Turnhout. Deze koppelwedstrijd leverde het volgende resultaat op: 1 C. Hendrickx 17 min. 7 sec., 2 F. van Ber gen 17.53. 3 P. van Raak 17.56, 4 J. van Raak 18.28, 5 A. Geers 18.25, 6 A. Schar- laekens 19.6, 7 F. Verheijen 19.23, 8 A. Laurijssen 23.1, 9 H. Geers 24.13 en 10 G. Paulussen 24.49. De strijd was hevig. A. du Puy, P. de Winne, w. de Jonge, Jac. van Èe, Jac. Boeije en G. van Poucke. Schoondijke figureert met Staf Dobbe laere, Jaak Klaassen en G. de Jonge. Uit Hoofdplaat zal de gevreesde L. Mar tens met zijn presentie aanwezig zijn. Dan Groede, het fondnest. Natuurlijk niemand minder dan Staf Dusarduyn, van Driel en Schautteet-De Roo. Uit Oostburg komt Desmet-Mathijs, pardon René Verstraeten, die ook nooit nee kan zeggen als het voor de goede gang van zaken is. De afdelingspresident, de heer Jac. Kools, komt met een jonge Devriendt en brengt de kampioenen W de Die en J. Wille mee. Cadzand heeft in Vasseur de best denk bare propagandist. Zelf schenkt hij een eerste klas jong, terwijl volgens het boek je die van Alexander de Putter, Jaap Kools en Bram Deuninck nog beter zou den moeten wezen. Uit Eede komen M. de Smet en C. Rodts; Uit Aardenburg Braet. En Sluis Het veld is in deze tijd van 't Jaar zeer kwaad. In maart beginnen de boe ren intensief met kunstmest te werken. Is het te koud. dan in april. Verder zijn gevaarlijk de DNOC etc., alsook de zg. prc-emergence-middelen (pentachloor- phcnol), behorende tot de algemene grdep van de kleurstoffen. De duiven pikken op het veld liefst in zoutachtige kunstmeststoffen- en (met een of ander vergif) ontsmette zaai zaden. Vooral als ze jongen in de nesten hebben, dan ziin ze gewoon razend op de gevaarlijke akkers. Spoel de krop uit met lauw zout wa ter. Herhaal dit enige keren en druk de krop goed leeg. Zijn dc vogels vergiftigd door para- thion of andere organische fosfaten, dan kunt li dit constateren aan de vernau wing van de pupil en de kramptrekkin gen in de spieren. Verder benauwdheid braken, natte ogen enz. In dit geval zeker geen melk opspui ten. Wel norit geven, drie dagen lang s morgens en 's avonds een tablet. En als eerste hulp: vitamines. De bekende zwarte bolletjes werken sterk ontgiftend en gaan beschadiging van het zenuwstel sel tegen. De beste remedie van alle is uw duiven in de gevaarlijke periode bin nen houden! Doet ge dat niet en treffen ze een kwade akker, dan kunt ge in de kortste keren duivenboer-af zij'n. Allemaal goeie. DEN BRUINEN, Madame G.eraldine Dufraisse woont in Brussel. Zij is een ver woed bewonderaarster van Rik van Looij. De wereldkampioen rijdt in België praktisch geen en kele wedstrijd of Geraldine is in de buurt. Vanzelfsprekend is het tot een kennismaking gekomen Tijdens het gesprek, dat zich bij die gelegenheid ontwikkelde was Rik II zo vriendelijk, dat madame de euvele moed bezat te vragen of Rik haar niet een van zijn twee wereldkampioenstruien cadeau wilde doen. „Dat komt in orde", zei Rik. „Ik kom woensdag toch in Brussel en dan kom ik u 'n trui bezorgen." „Geweldig", zei de 61 jaar oude da me. In gezelschap van zijn vrouw Nieke reed Rik op de afgesproken woensdag naar Geraldine. De kei zer van Herenthals werd vorste lijk ontvangen. Hij overhandigde de trui en kreeg een diner aange boden, dat van drie tot tegen acht uur duurde. Daarna trok Rik nog even de stad in. Hij was bijzonder goed gemutst en bezocht nog een sportcafé, waarin hij een jour nalist trof. „Wat doet gij op dit uur nog in Brussel?", vroeg de journalist, die nieuws rook- „Ik ben zojuist even een regen boogtrui weg gaan geven", zei Rik. „Er zijn nu al tweehonderd mensen met een dergelijke trui ge lukkig door de bond in internationale wed strijden wordt gelanceerd. Voor de laatste wedstrijd tegen Engeland werd Gerard echter gepasseerd en daarover werd in de krant van Gerard nogal wat kabaal geschopt. „Du Peloux is veel beter dan Jean Valentin" blokletterde het blad. Een concurrerende krant interviewde de samensteller van de uit te zenden ploeg en deze zei: „Als de wedstrijd 's morgens om acht uur zou worden gehouden hadden wij Gerard zeker meegenomen. Nu de wedstrijd echter pas 's avonds om vijf uur doorgang vindt kan Gerard beter niet mee doen. De cafés zijn dan immersal zo veel uur open. Heel Zuid-Afrika was er onderste boven van. Eindelek leverde de land streek weer eens een bokser op, die de naam van het land uit zou dragen. „Hij is eenvoudig onoverwinnelijk", zei de manager tegen iedereen, die het horen wilde en dat waren er nogal wat. „Wy moeten onze John een naam geven, die overal inslaat", ver klaarde de manager ook al en het geschiedde. Met zijn manager reisde John naar Italië om een match te leveren tegen de opkomende Tomaso TruppL John werd op punten verslagen. De naam waaronder hij bokste? Julius Caesar! RIK VAN LOOIJ gelukkig Dullo Lol is een Italiaans bokser, die de laatste tijd nogal fuore maakt. Hij is in verband met zijn successen voortdurend omringd door een grote schare supporters, die natuurlijk geen wedstrijd en geen feestje overslaan. In Milaan rekende Duilo af met de Amerikaanse knokker Jack Collins. Vanzelfsprekend diende ook deze zege te worden gevierd en derhalve trok Duilo met zijn makkers naar een hotel. De ploeg zou daarin niet alleen feestvieren, maar tevens over nachten. Rond drie uur in de morgen vond de bokser het gepast eindelijk zijn bed op te gaan zoeken. Loi strom pelde naar zijn kamer en... tot zijn stomme verbazing was er iemand, die hij voor een vriend aanzag op zijn appartement. „Kameraad", groette Duilo en sloeg zijn sterke armen rond de borstkas van de man die op zijn kamer rond scharrelde. „Vriend" zei de man, die de bokser bemoedigend op zijn schouders klopte, de deur opende en er met een dikke honderdduizend lire vandoor ging! In Chili, waar de wereldkam pioenschappen voetbal worden gehouden, worden natuurlijk talrijke voorbereidende maat regelen getroffen. Iedereen doet daar zo'n beetje aan mee. Ook de schilderes Getulina Haubahu. Zij verschijnt al ge durende enkele weken dage lijks in het hotel in Vina del Mar waar het voetbalwonder Pelé (Brazilië) gehuisvest zal zijn. Getulina heeft van de ho teleigenaar toestemming ge kregen de kamer van Pelé van decoraties te voorzien. De meest opmerkelijke schildering van Getulina tot nu toe? Als Pelé straks uitrust kijkt hij op de muur naar een geschilderd meisje, dat opmerkelijk veel overeenkomsten vertoont met Getulina. Gerard du Peloux is de losse mede werker van een Parijs blad, dat nogal aandacht pleegt te besteden aan veld lopen. Het blad is erg blij met Gerard want deze is nog steeds een actief beoefenaar van de cross. Hij is zelfs nog zó goed, dat hij van tijd tot tijd Jan Verheyen is een van de jonge beloften van de Antwerpse voetbalclub FC. Beerschot. De jongeman speelt zo goed, dat hij kandidaat is voor het team van de FIFA-jongeren- Nu is Jan ech ter voorlopig geschorst èn door zijn vereniging èn door de Belgi sche Voetbalbond, want.... Jan heeft meegedaan met een wed strijd, die zijn schoolelftal moest spelen. „De leraar, die mij laatst een 5 voor Engels gaf stelde mij op", zei Jan. „Ik kon moeilijk weige ren, want anders heb ik straks een 4". Ernst Jeanmene is een 72-jarige Fransman. Eens was Jeanmene een groot bokser. Hij sloeg 350 maal een tegenstander knock-out. Nadien schreef Ernst een boek over de aan te wenden methoden om lichamelijk voor het boksen geschikt te blijven. Jeanmene is nu aan zijn tweede jeugd begonnen. Dagelijks staat hij als spar ring-partner in de ring. Het gebeurt niet zelden, dat hij per dag twintig ronden knokt. Ernst heeft nu de Franse bond ge vraagd een demonstratie te mogen geven. Hij wil namelijk voor ieder een bewijzen, dat men fit kan blijven. De bond heeft geen toestemming gegeven. Fotografen zijn soms vindingrijke jongens. De fotograaf, die tijdens de paardenraces van Aintree deze plaat nam, was het zeker. Hij fotografeerde een vallend paard op het' moment dat dit onder een stevige reclameplaat „Go Well" reed Ja go well!

de Stem | 1962 | | pagina 21