>ns iwijs aar BREDA voor le ontmoet Deventer kampioensmatch lef Janssen werkt aan Ronde van de Toekomst DUITSERS TRAINEN VOOR CHILI tot uw dienst BELONING Zwart- behoud in streeft naar le klasse LUCTOR kan titel halen finale Loting intertoto Engelse clubs „De zaak laten zoals zij is" Parijs-Roubaix Bobby Smith, schiet tegen de paal Record recette van de Spurs ditisopentop^iH en dit is een^|§advies 10 ii Kees van Haperen: eisen wielerteam Damestitel Programma nogal wat Er is keuze, maar... Drie NAC-spelers in Jong Oranje Wijziging KNVB- programma Davis Cup-team Benfica raakt Guttman kwijt Engeland versus Schotland Tjoba kan Danaiden titel bezorgen Ned. amateur XI tegen Italië j. HENDRIKX Woninginrichting N.V. te DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 7 APRIL 1962 II ■ft (Van onze hockey-medewcrker) De kans van Zwart-Wit omzijn plaats in de le klasse te kunnen behouden, is zeer gering gewor den. Door het plotselinge vertrek van captain D- Pulles en een ern stige polsblessure van N. Mallens zullen de Zwart-Witters verzwakt in de belangrijke strijd op eigen bodem tegen Venlo moeten aan treden. Het is inderdaad een feit, dat het dc Zwart-Witters in dit seizoen erg tegen zit en zü door allerlei oorzaken in prakticsh geen enkele wedstrijd in dezelfde opstel ling hebben kunnen spelen. Neen, zij zullen het niet kunnen redden en dal zal de automatische degradatie betekenen. Mochten zij toch nog tot een zege ko men. dan blijft de degradatie boven hun hoofd hangen, want wie kan in een over winning van HTCC. dat op bezoek bij de andere degradatiekandidaat Keep Fit gaat, geloven? In de Zeeuwse vierde klasse kan zon dag eveneens een kampioen worden ge vierd. Luctor, dat in Heinkenszand moet aantreden tegen Clinge, heeft slechts één punt nodig om de titel te bemachtigen. Clinge haalde tot nu toe uit 16 wedstrij den 26 punten. De belangrijkse concur rent is feitelijk Breskens, dat nog maar 13 wedstrijden speelde, maar daaruit 16 punten puurde. Omdat er in deze afde- 1 ling maar 18 wedstrijden behoeven te I worden gespeeld, heeft Luctor dus nog t maar een punt nodig. Het behoeft geen betoog dat cr ir Heinkenszand groot feest zal zijn wan neer Luctor inderdaad het verhoopte puntje haalt. O De heer Kees van Haperen uit Etten, een van de consuls van de KNWU, heeft op zyn beurt een wielerploeg gevormd, die aan een vüftal wedstrijden zal gaan deelnemen. Jo van 't Geloof uit Made, Wim de Rooij uit Bergen op Zoom, Wal ter Heeren uit Sint Willebrord, Walter de Jongh uit Sint Willebrord, Rinus van Ginneken uit Het Schijf en Jaap Frak- king uit Naarden maken deel uit van de „Kikkerop"-ploeg. De renners zullen worden ingezet in de West-Brabant Koers, de Omloop van de Baronie, de Ronde van Brabant, de Ronde van Midden-Zeeland en de Ronde van de Kempen. Als ploegleider zal Louis Marijnissen uit Zundert optreden. Het is niet onmogelijk, dat de Zeeuw Ko Tolhoek in de komende week aan het team zal worden toegevoegd. Overigens kunnen nog enkele beslis- singen vallen, o.m. de verovering van de kampioenstitel door Zwart Wit IV, als het in Hulst van Rapide wint! Op eigen bodem gaat Breda de strijd om d.e hoogste hockeytitel inluiden met de ontmoeting tegen de oostelijke kampi oen ..Deventer". Dit wordt de eerste krachtproef voor de zuidelijke kampioe- een aantrekkelijke wedstrijd, waaruit de thuisclub mogelijk een kleine zege kan slaan. IIEREN 2e klasse B: MOP IV- -MOP III (2); nen, terwijl Deventer deze reeds in de MOP IIIRacing (1). wedstrijd van zondag jl. tegen BDHC, j 3e klasse ARapide—Zwart Wit IV (3) welke in een nederlaag voor de oostelij-1 3c klasse B: Tilburg IV—'s-Hertogen- ke vertegenwoordigsters eindigd. onder-'bosch II (2). hetl 4e klasse A: Tilburg VDES 11(1). 4e klasse A: Tilburg V-DES II (1). ke vertegenwoordigste gaan heeft. In de laatste jaren is oostelijk hockeypeil sterk vooruitgegaan, waafmede de Bredase ploeg dan ook ernstig rekening dient te houden. De sterkte van ..Deventer" is ons uiteraard niet bekend, maar wel verwachten we DAMES 3e klasse B: Hopbel II-Tilburg (2); MOP IV—'s-Bosch III (2). III 55 „Het is alweer precies als in de tyd dat hy zelf wielrenner was, toen was liy nooit thuis en nu hij ploegleider is kan men hem zo mogelijk nog minder thuis aantreffen Jefke Janssens vrouw zegt dit tegenwoordig nogal eens, maar kan het begrijpen. Iemand die in de ban van de masseerolie en de ranke karretjes gekomen is, raakt er niet meer uit. De besturen van Ajax en Feijenoord zijn overeengekomen het lot te laten beslissen over de vraag waar en wanneer de intortoto-finale zal worden gespeeld. De Amsterdamse burgemeester Van Hall zal dientengevolge zondag vóór de aan vang van de wedstrijd Blauw Wit-Feijen- oord in het Olympisch Stadion ten aan- schouwe van vertegenwoordigers van beide verenigingen een keuze doen uit twee mogelijkheden. Als het Olympisch Stadion te Amster dam uit de bus komt, wordt op donder dag 26 april gespeeld. In het andere geval vindt de intertoto-finale plaats in het Feijenoord Stadion en wel op don derdag 1 mei. Naast de intertotocup zal het win nende elftal 15 gouden medailles in ont vangst kunnen nemen. Het verliezende team wordt bedacht met 15 zilveren medailles. Die knaap had direct in mijn ploeg ge zeten." Werk je nu al aan de ploeg voor de Tour de l'Avenir? ,,Ik volg alle koersen van betekenis en heb er al wel enkele op het lijstje staan. Jaap de Waard, Jan Hugens, Jan Janssen, Leo Sebregts en Emiel Ver- straete. Cees Lute en Leo Knops zijn vraagtekens, Antoon Rutte moet ik nog wat meer zien en Raf Gijsel steekt nog niet in vorm., evenmin als Kees de Jongh. Er zijn nog geen ,,zekere", iedereen heeft nog 100 procent kans en daarom zal ik verschillende knapen aan het werk zet ten in Zwitserland en Duitsland. Verder trek ik met een ploeg naar de Ronde van Nederland en ik moet ook over de verrichtingen van de in Frankrijk wo> nende Jean de Vries en Cor Harbers mijn licht opsteken. De ploeg van vorig jaar is enkele knapen, Dick Groeneweg en Huub Zilverberg aan de profs kwijtge raakt. Bart van der Ven is ook al van plan beroepsrenner te worden". Jef besloot met de wens, dat er nu eens een titelstrijd voor de onafhankelijken op het programma geplaatst wordt Met 70 onafhankelijken tegen 40 pro fessionals zit er een dikke kans in, dat een onafhankelijke profkampioen van Nederland wordt en dan zit de klad in de titel." De 91 clubs die in de Engelse voetbal competitie uitkomen, zijn van mening dat men de zaken moet laten zoals ze zijn. Nu men niet wil ingaan op het verzoek van de leiding van de league het voet bal te stroomlijnen, zal er voorlopig geen super-league komen en zal evenmin worden getracht een Europese league te vormen die iedere week grote buiten landse clubs naar Engeland zal brengen. Deze houding wordt aangenomen on danks de eis van het publiek dat er meer internationaal en minder plaatselijk voet bal komt, dat de divisies worden inge krompen en dat de accommodatie voor het publiek verbetert in de stadions. Doch in het rapport over het opinie onderzoek, dat in opdracht het bestuur van de Football League is uitgevoerd, wordt ook gezegd dat het publiek niet alleen wegblijft door de verminderde kwaliteit van het voetbal. Men besteedt zijn geld ook aan wasmachines, t.v.- toestellen en auto's. Kennelijk bestaat er een kloof tussen wat het publiek wil en wat de clubs be reid zijn te geven. Onder de vijf clubs die zelfs niet de moeite hebben genomen de vragenlijst van de league over modernisering in te vullen, zijn er vier uit de eerste divisie. In de grote trekken stellen de andere deze eisen geen super league, geen Europese competitie en geen radicale verandering van de tegenwoordige op zet. De enige aanbeveling die misschien ter tafel zal komen op de vergadering van de league clubs op 30 april, is het aantal clubs dat promoveert en dat degradeert, van twee op vier te brengen. JEFKE JANSSEN aan het werk Z Vicr'ictar achtereen is het zchool- elftal van de Gateacre Comprehen- sive Secondary School uit Liver- l pool kampioen geweest van de Z Engelse schoolvoetbalcompetitie. Binnenkort moet het elftal uiteen- vallen omdat de jongelui de school gaan verlaten. Maar als Z beloning voor hun uitzonderlijke Z prestatie is door het bestuur van de school en de ouders geld bijeen- gebracht om het ongeslagen team J een continental touraan te bie- den. Daarbij zullen de Engelse jeugdspelers op 14 april in Am- sterdam tegen een geselecteerde ploeg van jeugdspelers van de 1 afdeling Amsterdam van de KNVB 2 uitkomen. 15 april spelen de En- 2 gelsen (van 14 tot 16 jaareen voorwedstrijd voor de thuiswed- strijd van Ajax tegen de junioren J van deze eredivisieclub. Jef zelf is direct op de praatstoel, als het over zijn nieuw ploeg gaat. „Momen teel heb ik pas zeven renners: Jan Hu gens, Jan Janssen, Miel Verstraete, Cees Lute, Toon Rutte, Leo Knops en Raf Gijsel. Het moeten er tien worden. Ik heb aan Lex van Kreuningen gedacht, maar die is prof geweest en dus voor mijn doel niet meer acceptabel. Jaap de Waard en Kees de Jongh zitten aan een buitenlands merk vast en Henk Nijdam is niet van zinnens om tegen de geldende condities in de ploeg te komen. Het is geen ramp, over een maand of zo zullen er best enkele knapen uit *~?t niets naar voren schieten en dan kan ik ze een contract aanbieden. Weet "je wie ik er drommels graag bij had g ?zien? Jan Pieterse en Gerrit Wesseling, twee kna pen die lef in hun body hebben, maar ze willen nog amateur blijven. Hun goed lat volgende week tegen Frank- recht overigens. Momenteel zijn er on- riij- /(-„„dl snpplt ziin nnnipnw derhandelingen gaande met een jonge i Speelt, Zijn opnieuw In het elftal van Jong Oranje, Brabander, maar in dit stadium wil ïk zijn naam even niet noemen. Wat ook jammer is. Ad Biemans had de N.A.C.-craeks Peter van de Merwe, Daan Schrijvers en Jac. T "t jaiiiiiiv-i iö, riu i-ittrilldlib IldU 'rr' v dit jaar onafhankelijke moeten worden.VlSSCnerS gekozen. In verband met het wereldkampioen schap voetbal in Chili heeft de West- ttuitse bondstrainer Sepp Herberger, die onlangs zijn vijfenzestigste ver- I laardag heeft gevierd, in het sport- centrum van Frankfort 23 kandidaten voor het Westduitse elftal voor een gedegen laatste training bijeenge bracht .Op de foto staande v.l.n.r.: Sepp Herberger, Helmut Schoen, Uwe Seeler, Hans Sturm, Hans Novak, Willi Schulz, Hans Schafer, Herbert Erhardt, Helmut Halier, Jurgen Kurb- john (gedeeltelijk zichtbaarh Kart Heinz Schnellinger (bijna geheel on zichtbaar), Leo Wilden en Willy Kos- lowski. Onderste rij v.l.n.r.: Albert Brulls, Werner OUc, Engelbert Kraus Rolf Geiger (gedeeltelijk zichtbaar), Gunther Hermann en Willy Giesemann In het K.N.V.B.-wedstrydprogramma zijn de navolgende wijzigingen aange bracht: Uitgesteld: NoadSchevingen Holland Sport, Be-QuickElinkwijk. Ingelast: De ValkTiglia, (1 F), OJC RKJVV (3 B). Omgezet: Spel. IreneDe Valk wordt SC EmmaSC Irene. Een kaartje van het traject, dat de renners maandag tussen Parijs en Rou- baix moeten afleggen. DE SPAANSE middengewicht kampioen Luis Folledo heeft in Barcelona ge wonnen van de Belg Richard Boucher; de Belg gaf op in de zesde ronde van de op acht ronden bepaalde partij. De sportuitzendingen over radio en televisie zyn zondag 8 april als volgt K.R.O. 402 m band 16.00 uur Reportage voetbalwedstrijd Blauw-Wit Feijenoord door Leo Pagano nabeschouwing N.A.C. Willem II door Dick de Vree. Uitslagen wedstrijden sectie betaald voetbal. A.V.R.O. 298 m band 16.30 uur Wekelijkse Sportrevue. V.A.R.A. 298 m band 17.50 uur Wekelijkse Sportjournaal. N.T.S. 20.00 uur Sport in Beeld. EREDIVISIE Blauw-Wit Feijenoord Feijenoord 27-43 G.V.A.V. 27-27 N.A.C. Willem II Blauw-Wit 27-38 A.D.O. 27-23 Fortuna Ajax Ajax 27-37 D.O.S. 27-23 p.S.V. Volendam P.S.V. 27-36 Sparta 27-23 V.V.V. M.V.V. Fortuna '54 27-29 Vole wijekers 27-21 A.D.O. G.V.A.V. N.A.C. 27-29 s.c. Enschede 27-20 M.V.V. 27-28 D.W.S.-A. 27-20 Sparta D.O.S. Volendam 27-28 V.V.V. 27-19 Rapid s.c. Enschede Willem II 27-27 Rapid J.C. 27-15 EERSTE DIVISIE A Fortuna Eindhoven D.H.C. 27-36 K.F.C. 27-29 Vitesse Helmond Sittardia 26-37 Leeuwarden 27-27 A.G.O.V.V.. Veendam Fortuna VI. 25-34 Vitesse 25-25 Alkmaar B.V.V. S.V.V. 26-33 Alkmaar 26-24 Go Ahead 27-31 't Gooi 26-24 D.F.C. 27-31 B.V.V. 25-15 Eindhoven 25-30 Stormvogels 26-12 A.G.O.V.V. 25-30 Haarlem 26-12 Veendam 26-29 Helmond 26- 9 EERSTE DIVISIE B Heracles 26-37 Hilversum 27-26 Wilhelmina Limburgia Elinkwijk 27-37 Wageningen 25-25 H.V.C. Heracles Excelsior 27-34 Heerenveen 26-24 Heerenveen Wegeningen Ensch. Boys 27-33 N.O.A.D. 26-24 N.O.A.D. S.H.S. R.B.C. 27-33 H.V.C. 26-22 Be Quick Elinkwijk Be Quick 26-31 Herm. D.V.S. 27-21 Z.F.C. 27-31 V.S.V. 26-17 Limburgia 25-28 Wilhelmina 26-17 S.H.S. 27-23 E.B.O.H. 27- 5 TWEEDE DIVISIE Graafschap Tubantia Velox 22-29 Graafschap 22-21 Velox Roda Sport Baronie 22-88 N.E.C. 23-20 Longa Zwolse Boys R.C.H. 23-28 Longa 24-20 P.E.S. Zwartemeer Helm. '55 23-27 Zwartemeer 22-13 U.V.S. N.E.C. Roda Sport 22-26 P.E.C. 22-18 Helmondia R.C.H. E.D.O. 23-26 U.V.S. 24-18 Tubantia 23-23 Zwolse B. 22-15 Oldenzaal 23-23 De keuze-commissie van de KNLTB heeft de voorlopige ploeg voor de Davis Cup-wedstrijd tegen Rusland, die op 5, 6 en 7 mei te Scheveningen wordt ge speeld, als volgt samengesteld: Piet van Eysden, Jan Hajer, Willem Maris Evert Schneider Dit viertal speelt op 21 en 22 april op de banen van Festina te Amsterdam een oefenwedstrijd tegen een sterke ploeg tennisleraren, bestaande uit A. Buytelaar, Th. Dekkers, H. Hemmes, S. Parlevliet en J. van der Torre. De 64.000 toeschouwers, die donderdag avond in het White Hart Lane stadion in Londen de wedstrijd Tottenham Hot- spur-Benfica bijwoonden, hebben voor een record recette van ruim 250.000 gul den gezorgd. Voor de vier thuiswedstrijden die de Spurs in de competitie om de Europese beker speelden werd van 250.000 bezoe kers een bedrag van bijna een miljoen gulden aan entreegelden ontvangen. Nog geen twaalf uur vóór de tweede wedstrijd tegen Tottenham Hotspur voor de halve finale van het toernooi om de Europese beker, heeft Bela Guttman, de coach van de Portugese club Ben fica, aan Engelse journalisten bekend gemaakt, dat hij zijn eind mei aflopend contract niet wenst te verlengen. Guttman zei nog niet te weten naar welke club hij zou gaan; er zijn aanbie dingen voor hem binnengekomen uit Italië, Spanje en Zuid-Amerika. Gutt- mann had zijn ontslag reeds zondag jl. bij het bestuur van Benfica ingediend. „Wat kan ik nog méér bereiken met Benfica? Ik ben nu drie jaar in dienst van deze club. In die tijd zijn er twee Portugese kampioenschappen behaald en werd verleden jaar beslag gelegd op de Europese beker. Dit jaar hebben we de halve finale reeds weer bereikt", zo verklaarde hij zijn beslissing. Het jaar vóórdat hij bij Benfica kwam, .eidde de 62-jarige in Hongarij geboren, Guttman Porto naar het kampioenschap van Portugal. Een moment uit de voetbalwedstrijd tussen Tottenham Hotspur en Ben fica: middenvoor Smith van de Spurs en doelman Costa Pereira van Ben fica staren naar de bal die na een keihard schot tegen de doelpaal van Benfica terugstuit. Het Engelse voetbalelftal, dat op 14 april te Glasgow tegen Schotland speelt, is als volgt sameigesteld: Doel: Springette, (Sheffield Wednes day); achter: Armfield (Blackpool) en Wilson (Huddersfield)midden: Ander son (Sunderland,), Swan (Sheffield Wed nesday) en Flowers (Wolverhampton) voor: Douglas (Blackburn), Greaves (Tottenham), Smith (Tottenham), Hay- nes (Fulham), aanvoerder, en Charlton (Manchester United); reserve: Eastham (Arsenal). Korfbalcompetitie Nu Tjoba 1 in klasse 3a van het dis trict Zuid-Holland van de K.N.K.B. zelf voor de titel is uitgeschakeld, kunnen de Zeeuwen zaterdagmiddag in Den Haag onbezorgd aantreden tegen Phoe nix, de enige ploeg welke leider Da naiden nog kan bedreigen. Tjoba 1 zal daarom haar sportieve plicht moeten doen want een gelijk spel in de wedstrijd tegen Phoenix en een te verwachten zege van Danaiden op hekkesluiter Spartaan betekent dat de Leidse korfballers de kampioensvlag kunnen hijsen. De overige wedstrijden in klasse 3a, tussen ALO en Velox en Gymnasiasten- DKC zijn van geen belang meer. Bij bei de wedstrijden tippen wij de thuisclubs als winnaars, al zal het verschil bij ALO- Velox niet groot zijn. Het Nederlandse amateur-voetbalelftal dat op woensdag 11 april te Haarlem een interland-wedstrijd zal spelen tegen Italië, is als volgt samengesteld: Doel: J. van Zanten (ZAC)achter: Th. Kuypers (Quick. N.) en D. Marree (Feijenoord); midden: J. Cuypers (SC Emma), C. Molenaar (KFC) en D. de Jonge (Excelsior); voor: F. Petfcerson (Spartaan '20), P. Kriesch (Xerxes), F. Andre (VSV), Th. van Duivenbode (De Spartaan) en H. v. d. Heide (Xerxes). Het Italiaanse elftal speelt zondag a.s. tegen het Duitse amateurelftal en komt maandagavond in Haarlem aan. Het wordt de tweede interland-wedstrijd tus sen de amateurploegen van Nederland en Italië. De eerste ontmoeting had plaats in maart 1959 te Rome en werd door de Italianen met 1-0 gewonnen. DE NEDERLANDSE middengewichtkam- pioen Harko Kokmeijer zal op 19 april in Frankfort in de ring komen tegen de Duitse middengewichtkampioen Hans Werner Wohlers. De partij gaat over tien ronden. HoevindtU dezeeetkamer, stijlvol nietwaar? Het zijn TOP-FORM Combi meubelen. Echt degelijk meubelmakerswerk! Prachtig! U ziet het direct al aan de afwerking. Kijkt U maar eens naar die handgestoken knop pen aan de tafel- en stoelpoten en naar het mooie, massieve, afgeronde tafelblad. En hoe vindt U de stoelen met die aparte leuning van achteren? Het zijn bijzonder mooie meubelen, heel exclusief. K-1 Men had die eethoek nu wel uitgezocht, maar hoe moest de kamer nu verder worden ingericht, vroeg men zich af. Wij, als TOP- FORM adviseur, zijn toen eens gaan kijken en wij hebben een paar interessante tips kunnen geven. Uw meubelen komen nu Loop even binnen (of bel even op) en vraag onze nieuwe gratis 1962 TOP-FORM catalogus. TAEK EETKAMER Eethoek f. 610.- Dressoir f. 475.- eenmaal beter tot hun recht wanneer alles met smaak is gecombineerd met b.v. vloer bedekking, gordijnen, wanden,etc. Interieur kunst is nu eenmaal ons vak. En wij doen het graag, zo'n advies behoort trouwens tot de TOP-FORM service! Officieel TOP-FORM adviseur Boschstraat 1 - Breda Weet, dat Uw TOP-FORM adviseur Uw beste raadgever is.

de Stem | 1962 | | pagina 19