't Is niet makkelijk voor hem (2^ J aat 12 fff® EEG ruimt laatste grote struikelblok uit de weg Geestelijken schuldig geacht ES: Men zegt Vier dode ^visies Luister naar Kijk naar RADIOGESPREK MET CHRISTEN-POLITICI Stemming nog in mineur Blue Diamonds niet onder „bloempot" morsyrij oc^ezecf SNUFJES!! HERENKLEDING morsvrij Radioprogramma Cliff Richard in Carrell-show Televisieprogramma Stem-feuilleton morSvrij De Zes nu over landbouw eens Processieverbod Geertruidenberg BEURS VAN AMSTERDAM De vingertip- lijn: platte ronde neus en slanke leest. Vetersluiting, i Grote perforatie J in voorblad, I bovenleer geprent. in wit en crème wit. Model 81 9.95n in de nieuwste modekleuren. Met en zonder naad. Reeds vanaf DAGBLAD BE STEM VAN VRIJDAG 6 APRIL 1962 TJet bekende zarigduo Rund en Riem de Wolffbeter bekend als de Blue Diamonds hebben hun burgerpakje verwisseld voor de wapenrok bij de verbindingsdienst in de Generaal de Bondskazerne te Grave. De filmope rateurs en fotografen hebben daar in tegenstelling met de journalisten de nodige gelegenheid gekregen om deze bekende rekruten te volgen op hun eerste schreden in de kazerne. Toen de jongens arriveerden bleken zij reeds hun haardos bij de Hilver- sumse figaro Ger. Gerrits te hebben laten kortwieken, want zij wilden niet de kans lopen in handen te val len van de sergeant-haarsnijder, die volgens het „bloempotsysteem" zou werken Naar wij vernemen zullen de jon gens hun eerste exercitietij d waar schijnlijk doorbrengen in de Beek manskazerne te Eede. Daarna wor den zij overgeplaatst naar de dienst Welzijnszorg, waar zij hun muzikale talenten kunnen uitleven. (Advertentie) arbij taling) De zaak tegen de Tilburgse me vrouw die vijfentwintig gulden boe^e kreeg omdat ze zonder rijbewijs in een auto had gereden, zó keurig en volgens de verkeersregelen dat ze daarvoor complimentjes van de politie en de burgemeester, plus nog een gro te taart had ontvangen, heeft onge twijfeld veler gevoel voor orde en regelmaat geschokt. Dat een mevrouw die zonder rij bewijs rijdt beboet wordt is, op zich zelf beschouwd, een normale zaak. Je kunst pas autorijden als je dat rose drieluik in je zak hebt. Dat een me vrouw, na een kwartier door de politie te zijn gevolgd, een complimentje krijgt wegens haar keurige manier van rijden is een van die hartverwarmen de gebeurtenisjes die het ernstige ge laat van het leven soms even een vluchtige glimlach verlenen. Beide za ken zijn, los van elkaar, zonder moei te te verwerken. De burgemeester van Tilburg deed er nog een taart bij, orn aat er zo weinig mevrouwen en me- neren zijn die zich zo netjes aan de verkeersregels houden. Nu, dat is allemaal mooi. Maar toen kwam de officier van justitie de zaak gecompliceerd maken. In zijn functie van wraakengel liet hij proces-verbaal legen de keurig- njdende mevrouw opmaken, nadat duidelijk was geworden dat ze geen rijbewijs had. Op zich is dat ook normaal. Geen mens' die erover valt. Doch in een combinatie met de complimentjes en de taart is het een |Veru)arrende zaak geworden. Het von nis van de kantonrechter heeft name lijk voor iedereen duidelijk gemaakt rtf leJnand_1zondcr rijbewijs toch keu- lijk nIden- En dat is verschrikke- Want onze maatschappij steunt op papieren en bewijzen. Zónder papieren mol ewllzen ma9 men niets en kan di Jnmn Yle geen middenstands diploma heeft kan geen zaak drijven. JntnL°na ,d dat iem<tnd zonder eon u en d'e andere papieren, ednjf staande zou kunnen hou den. Zo weet ook het kleinste kind dat iemand zonder rijbewijs nu een maal niet kon autorijden töchkïn™ TUbUre' Uitgelekt het nujs' wat mij betreft, mijn peilloos-diep geloof in de papieren een beetje ondermijnd. Ontzettend. p s praet-maecker In het verslag van die kanton- gerechtszitting stond dat de mevrouw, toen ze examen deed. gezakt was omdat ze door een rood stoplicht ge reden was. Laatst zag ik iemand door een groen stoplicht rijden P.m. Gisteravond bracht de NCRV-televisie het t.v.-spel „Neem mij nou, bevob- beld" (Take a fellow like me) van Ronald Harwood in de vertaling van Bert Voeten. De foto toont een scène met Henny Orri en Piet Romer. Op Hilversum 1 brengt de NCRV om 20.20 uur de rubriek Prisma onder redac tie van Aat van Duist. Om 21.20 uur speelt de Kon. Mil. Kapel concours- muziek 1962. Helmut Winter speelt te Hamburg om 22.00 uur in de serie „De organistenmaker". Voorts musiceert het Amsterdams Kamerorkest onder leiding van Marinus Voorberg om 23.00 uur. Op Hilversum 2 houdt prof. mr. dr. Rooy voor de VPRO een causerie over het onderwerp „Mogen en kunnen wij zeggen wat wij willen?" Het Danzi- kwartet met medewerking van Nap de Klein, viool, speelt om 20.20 uur. Ver volgens kunt u om 21 uur luisteren naar het Grand Gala Orkest onder leiding van Jan Corduwener. Het trio Sem Nij veen komt om 21.55 uur voor de micro foon. Uit Berlijn wordt om 22.25 uur een reportage gegeven van de tafeltennis kampioenschappen. Tot besluit is er om 23.10 uur een luchtig voorspel tot een lang weekend. (Advertentie) Na het journaal presenteert om 20.20 uur de VARA de rubriek Espresso en om 21 uur de Rudi Carrellshow met medewerking van Cliff Richard, The Mounties en vele anderen. Tenslotte is er om 21.50 uur Spiegel der kunsten. België-Vlaams brengt om 20.30 uur de „Twist", „Antwerps Gouden Eeuw" en om 21 uur de tv-western ..Bonanza" en om 21.45 uur de rubriek Première. Hilversum 1 - 402 ui VRIJDAG 6 APRIL NCRV: 12.00 uur Amusementsmuziek rond de dertiger jaren. 12.30 uur Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 uur Amusementsmuziek. 12.53 uur Gram- mofoonmuziek en actualiteiten. 13.00 uur Nieuws. 13.15 uur Per plaat door Europa. 13.45 uur Lichte pianomuziek (gr.). 14.05 uur Schoolradio. 14.25 uur Nederlandse volksliedjes (gr.). 14.40 uur Gelders orkest en solist. 16.00 uur Vocaal ensemble. 16.15 uur Duizendschoon, praatje. 16.30 uur Strijk kwartet: moderne muziek. 17.00 uur Voor dracht. 17.20 uur Cellorecital. 17.40 uur Beursberichten. 17.45 uur Nederlandse lied jes. 18.00 uur Nederlandse muziek voor Cliff Richard, de hard werkende En gelse artiest, die ook bij de Neder landse teenagers bijzonder geliefd is, komt vanavond op het podium van Concordia in Bussum als gast van de Rudi Carrellshow. Rudi Carrell heeft al weken lang po gingen gedaan dit gastoptreden te rea liseren. Cliff Richard en zijn begelei dende combo „The Shadows" brengen namelijk van heden tot en met maan dag een tournee-bezoek aan ons land. Maandag j.l. is Rudi Carrell naar Lon den gevlogen en heeft daar weten te bereiken, dat in dit programma ruimte werd gemaakt voor het tv-optreden van Cliff Richard en „The Shadows". Hij wil daarmee de vele teenagers een ple zier doen, die de Britse artiest nu al leen maar van de grammofoonplaat kennen, maar die hem vooral graag eens willen zien. Op Hilversum 2 in de radio-rubriek „Tijd voor teenagers", vanmiddag om 5 uur, zal Rudi Carrell zijn gast een interview afnemen. In zijn show van hedenavond om 21 uur treden de Brit se artiesten op met gerenommeerde nummers uit hun repertoire als „The young men". Naar aanleiding van een bijeenkomst van katholieke en protestantse leden van het Europese parlement in Den Haag brengt de KRO-radio dinsdag avond een gesprek met drie vooraan staande leden van deze groep. Het zijn de Fransman A. Poher, voor zitter van de christen-democratische fractie in het Europese parlement; de Nederlander mr. P. Blaise, vice-voor- zitter van het Europese parlement, en het Nederlandse lid mr. B. Biesheuvel. De produktie van deze uitzending is in handen van Ben Brands, hoofd van de afdeling publiciteit bij de KRO, die een week naar Straatsburg is geweest om zijn radiowerk weer eens op te nemen. dat de NCRV het heeft klaarge speeld om de tv-rechten te ver werven voor een musical van we reldfaam. Het is „Salad Days" van Dorothy Reynolds en Julian Slade. Ongeveer zeven jaar geleden oogstte de Haagse Comedie met de vreemde avonturen van het stu denten-echtpaar, toen gespeeld door Myra Ward en Luc Lutz grote triomfen. Thans zal Hetty Blok een van deze hoofdrollen spelen in dit dwaze stuk voor jonge mensendat door Paul Cam- mermans lüordt geregisseerd. O— dat in het najaar als de zend tijdvoor de Nederlandse Tele visie zal wördeti iHtgebreid van 26 tot 30 uren, het in de bedoeling ligt van de tv-secties om 's avonds de programma's te beginnen om half acht. Voorts zullen er spe ciale vrouwenprogramma's op de beeldbuis worden gebracht. Eerst wilde men besluiten om deze uit zendingen voor de dames op zater dagmiddag in het schema te plaatsen, maar allerwegen worden hiertegen bedenkingen geopperd, omdat de vrouwen het zaterdags middags te druk hebben met huis houdelijke bezighedenom zich vrij te maken voor deze program mas O— dat de Hilversumse Kantonrech ter drs. v.d. M. uit Bussumdie directeur van een van de omroepen is, heeft veroordeeld tot een boete van f 300,- en een rijverbod van drie maanden. Vorig jaar had deze bestuurder met zijn auto, welke een snelheid van meer dan hon derd kilometer had, een voor hem rijdende auto gesneden. In zijn requisitoir laakte de ambtenaar van het O.M. dit roekeloze rijden van de omroepfunctionaris en eiste zelfs een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Thans zal deze directeur een beroep moeten doen op de chauffeur van zijn eigen omroepvereniging. O— dat de populariteit van het NTS- journaal de laatste tijd schade wordt toegebracht door de slechte verzorging van het beeldnieuws en de presentatie van het zoge naamde „laatste nieuws" door de commentatoren. Herhaaldelijk leest men nieuws voor, dat de le zers réeds enkele uren eerder on der ogen hebben gekregen of via de radionieuwsdienst konden be luisteren. Ook bij vraaggesprekken valt het op, dat men niet meer zo nauwkeurig let op de synchroni satie van het geluid met het beeld. Niemand begrijpt waarom men een commentaar over de situatie in Algiers moet geven, terwijl op het scherm een onbekende auto in de Franse hoofdstad wordt getoond, welk voertuig later duidelijk geënsceneerd door de politie wordt onderzocht. O— dat de journaalredactie kenne lijk af en toe gebrek aan goed beurtenissen verwaarloost. Herhaal de interessante binnenlandse ge- beurteniss verwaarloost. Herhaal delijk komt het voor dat het NTS- journaal ontbreekt bij interessante gewestelijke voorvallen, waaraan zelfs de landelijke pers grote aan dacht heeft besteed. Misschien kan dit kleine snuifje kritiek de jour naalredactie stimuleren om deze uiterst belangrijke rubriek wat meer op peil te houden. harmonie-orkest. 18.20 uur De hangmat, een programma dat schommelt. 18.50 uur Re geringsuitzending: Blindheid als wereldge zondheidsvraagstuk, door prof. dr. J.H. de Haas. 19.00 uur Nieuws en weerberichten. 19.10 uur Op de man af. praatje. 19.15 uur Grammofoonmuziek. 19.30 uur Radiokrant. 19.50 uur Gewijde muziek. 20.20 uur Prisma, gevarieerd programma. 21.20 Koninklijke Militaire Kapel. 21.50 Moderne kamermuziek (gr.). 22.00 uur Orgelconcert. 22.30 uur Nieuws 22.40 uur Wijd als de wereld, lezingen. 23.00 uur Kamerorkest: Moderne muziek. 23.45 uur Klassieke grammofoonmuziek. 23.55-24.00 uur Nieuws. ZATERDAG 7 APRIL KRO: 7.00 uur Nieuws. 7.15 uur Geestelijke liederen. 7.30 uur Voor de jeugd. 7.45 uur Morgengebed en overweging. 8.00 uur Nws. 8.18 uur Lichte grammofoonmuziek. 8.50 uur Van en voor bejaarden: verz. programma. 10.00 uur Voor de kleuters. 10.15 uur Klas sieke grammofoonmuziek. 11.00 uur Voor de zieken. 11.45 uur Klassieke grammofoonmu ziek. Hilversum 2 298 m VRIJDAG 6 APRIL AVRO: 12.00 uur Lichte muziek. 12.20 uur Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 uur Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en prognose. 12.50 uur Pianore cital. 13.00 uur Nieuws. 13.15 uur Medede lingen en grammofoonmuziek. 13.30 uur Lichte muziek. 14.00 uur Zangrecital. 14.20 uur De man die Old Shatterhand was, klank beeld over Karl May 14.50 uur Kerkorgel spel. 10.15 uur De Asser koerier, licht pro gramma. VARA: Grepen uit de muziekge schiedenis, muzikale lezing. 16.30 uur Voor de zieken. 17.00 uur Tijd voor teenagers. 17.50 uur Actualiteiten. 18.00 uur Nieuws. 18.15 uur Politieke lezing. 18.25 uur Lichte orkest muziek en zangsoliste. 18.50 uur De puntjes op de i, praatje. 19.00 uur Voor de kinderen. 19.10 uur Meisjeskoor. VPRO: 19.30 uur Ge wijde muziek (gr.). 19.50 uur Daarom lezing. 20.00 uur Nieuws. 20.05 uur Is het wenselijk het Nationaal Recht door een voor alle naties geldend Recht te vervangen?. Ie zing. 20.20 uur Moderne kamermuziek. 20.50 uur Wereld in beweging, praatje. VARA: 21.00 uur Lichte orkestmuziek. 21.30 uur Grote en kleine problemen van deze tijd, gesprek. 21.55 uur Lichte muziek. 22.10 uur Buitenlands weekoverzicht. 22.25 uur Euro pese tafeltenniskampioenschappen te Berlijn. 22.30 uur Nieuws. VPRO: 22.40 Het kind in ons huwelijk, gesprek. VARA: 23.00 uur So cialistisch nieuws in Esperanto. 23.10 uur Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 uur Nieuws. ZATERDAG 7 APRIL VARA: 7.00 uur Nieuws. 7.10 uur Ochtend gymnastiek. 7.23 uur Lichte grammofoonmu ziek. 8.00 uur Nieuws. 8.19 uur Lichte gram mofoonmuziek. 8.35 uur Van de voorpagina, praatje. 8.40 uur Grammofoonmuziek. 8.50 uur Wegwijs, tips voor toeristen. 9.00 uur Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 uur Klassie ke orgelmuziek (gr.). 9.40 uur Kinderkoor. VPRO: 10.00 uur Samen thuis, lezing. 10.05 uur Morgenwijding. VARA: 10.20 uur Lichte orkestmuziek. 10.50 uur Tentoonstellingsa genda. 10.55 uur Jazzmuziek. 11.20 uur Sport. 11.45 uur Gevarieerd grammofoonplatenpro- gramma. Brussel Vlaams VRIJDAG 6 APRIL 324 m: 12.00 uur Nieuws. 12.03 Koorzang. 12.30 uur Weerberichten. 12.35 uur Lichte muziek. 12.50 uur Beurskroniek. 13.00 uur Nieuws. 13.15 uur Gevarieerde grammofoon muziek. 14.00 uur Schoolradio. 15.45 uur Lichte muziek. 16.00 uur Beurskroniek. 16.06 uur Kamermuziek. 17.00 uur Nieuws. 17.15 uur Lichte grammofoonmuziek. 17.45 uur Duitse les. 18.00 uur Orkestmuziek. 18.20 uur Voor de soldaten. 18.50 uur Sportprogram ma 19.00 uur Nieuws. 19.40 uur Muziek voor de kinderen. 19.45 uur Lezing. 20.00 uur Symfonieconcert. 21.00 uur Oude muziek. 21.30 uur Vlaamse muziek. 22.00 uur Nieuws. 22.15 uur Jazzmuziek. 22.55-23.00 uur Nieuws. Brussel Frans VRIJDAG 6 APRIL 84 m: 11.55 uur Grammofoonmuziek. 12.03 uur Chansons. 13.00 uur Nieuws. 13.15 uur Grammofoonmuziek. 15.03 uur Lichte muziek van Belgische componisten. 16.08 uur Ope ramuziek. 17.00 uur Nieuws. 19.05 uur Mu zikaal feuilleton. 20.00 uur Viool en piano. I.d. pauze lichte muziek. 21.45 uur Lichte grammofoonmuziek. 22.00 uur Wereldnieuws. 22.15 uur Gevarieerde muziek. 22.55 uur Nieuws. VRIJDAG 6 APRIL NTS: 20.00 uur Journaal en weerov er zicht. VARA: 20.20 uur Espresso. 21.00 uur Ge varieerd programma. 21.50 uur Spiegel der Kunsten. VLAAMS BELGISCHE TELEVISIE 19.00 uur Lekenmoraal en -filosofie. 19.30 uur Voor de vrouw. 20.00 uur Nieuws. 20.25 uur Het manneke. 20.30 uur Antwerpens Gouden Eeuw, quiz. 21.00 uur TV-Western. 24) Maar hoofdinspecteur Perquin luis terde al niet meer. Hij had het tele foontoestel weer naar zich toegetrok ken en bladerde ijverig in het boek, dat een lijst gaf van de verschillende bedrijven. Aha, hier was hij er dan: Aquaria. Hij zakte wat onderuit op zijn stoel en draaide berustend het eerste num mer van de lijst. ..Heeft u Abudefdef Marginatus in voorraad? Neen? Wanneer had u ze voor het laatst? Nooit gehad? Dank u." „Heeft u Abudefdef voorradig?" Het vierde adres bleek Abudefdef Marginatus in voorraad te hebben ge had. Maar dat was al bijna een jaar geleden. ,,Wilt u zorgen dat ik uiterlijk mor gen vroeg een lijst heb, zo volledig mogelijk, van de kopers?" ,,Ja maar," kwam een protest van de andere kant, „ik kan mijn tijd waarachtig wel beter gebruiken en ,,U spreekt met de politie," sneed Perquin snel en beslist deze woorden stroom af. „Hoofdinspecteur Perquin van de recherche, hoofdbureau. Als die lijst er morgen vroeg niet is De stem van de andere kant verze kerde haastig dat de lijst er tijdig zou zijn. „Heeft u ook Abudedef Marginatus?" Hoofdinspecteur Perquin hoorde dat het piepjonge stenograafje, dat bij het raam aantekeningen zat uit te werken, zachtjes grinnikte, en bedwong met de grootste moeite een aanvechting het joch een draai om de oren te geven. .Espèce de chameau, ginnegapt en grinnikt om alles wat zijn stomme her sens niet kunnen vatten,' dacht hij kriegel. Eindelijk, bij de achtste naam op de lijst, keerde zijn geluk. „Abudefdef Marginatus, mijnheer?" klonk het van de andere kant. „Neen, het spijt mij. Ik heb ze wel gehad, maar ik heb de laatste tijd heel wat vissen verloren door een besmettelijke ziekte. En daar waren ook mijn laatste Abudefdefs bij. Wanneer ik die precies ben kwijtgeraakt? Een dag of vier, vijf geleden." Er kwam een ongeruste klank in de stem. „Die ellendige jon gen heeft toch weer geen streken uit gehaald?" „Welke jongen?" „Die loopjongen van mij. Als het niet zo verbazend moeilijk was een hulp te krijgen, had ik hem allang de laan uitgestuurd. Laatst heeft hij ook een paar besmette vissen, die ik apart had gezet om ze te vernietigen, achter mijn rug om verkocht en het geld in zijn zak gestoken. Mij vertelde hij met een stalen gezicht dat hij de beesten had weggedaan, maar de koper kwam een paar dagen later klagen. Hij heeft u toch die zieke Abudefdefs niet ver kocht, mijnheer? Hij zwoer bij kris en bij kras dat hij ze had weggedaan. Maar nou vliegt hij! Hij vliegt, dat verzeker ik u! En dalijk!" „Goed, goed," zei Perquin, met moei te zijn opwinding bedwingend. „De jon gen vliegt, maar niet dadelijk." „En waarom niet dalijk? Dat zou ik weieens willen weten. Met wie spreek ik?" „Met het hoofdbureau van politie. Afdeling recherche." „Goeie hemel, is het zo erg? Wat heeft dat kleine varken dan nog meer uitgehaald?" „Is hij op het ogenblik in de zaak? Ja. Hou hem vast. Op welke manier u dat doet is mij hetzelfde. Ik ben over een kwartier bij u." De jongen had schichtige, onrustige ogen in een benig, sproetig gezicht. Hij was vaalblond en maakte een kleur loze indruk, wat niet belette dat hij hondsbrutaal was. „Zo, zo," zei Perquin, „en jij bent dus de knaap, die zieke en dode of tenminste bijna dode, visjes verkoopt aan mensen, die niet beter weten?" „Dat is gemeen! Meneer had gezegd asdat-ie het door de vingers zou zien," zei de jongen, half grienend, half uit dagend. „Dat heb ik ook," zei zijn woedende baas. „De eerste keer heb ik het door de vingers gezien, omdat je moeder een fatsoenlijke vrouw is en al ellende genoeg heeft en.." „Omdat u niet weet waar of dat u een andere vedaan mot halen. Voor de anderhalleve cent die u geef zulle hun niet hard lope." „Het komt er dus op neer, dat je, nadat mijnheer de eerste kfeer de poli tie er niet in heeft gemengd, zoals hij had kunnen doen, zo'n zelfde smeer- lapperijtje nog eens hebt uitgehaald. Daarom heeft mijnheer nu de politie wel gewaarschuwd. Dat heb je aan je zelf te wijten, begrepen?" Het vale gezicht werd nog een tint bleker. „Jesses, u is toch geen sme- ris?" vroeg hij schuw, om dadelijk daarop brutaal uit te barsten: „Dat mens wist asdat die krengen zo goed as dood waren. Ze most juist doje vis- sies hebben, zee ze. Om d'r op te ste- deren. Geen mens had meer wat an die beessies, meneer hier ook niet. Waarom zou ik dan geen achterwiel magge verdienen door ze te verpatsen in plaas van ze in het riool of in de vullisbak te smijten? Dat zou ik nou wel es willen weten." „Och neen, waarom zou je niet," zei hoofdinspecteur Perquin. „Het heeft niets om het lijf. Behalve dan de klei nigheid, dat, als jij die zo goed als dode visjes niet had verkocht in plaats van te wachten tot ze helemaal dood waren en ze dan weg te doen, zoals je baas je gezegd had, een moord hoogstwaarschijnlijk niet zou zijn ge pleegd. Begrijp je goed wat ik zeg? Die rijksdaalder, die jij nu vast en zeker allang hebt opgemaakt aan siga retten of de bios, heeft een mensenle ven gekost. Als je de zaak zo bekijkt ben je misschien wel geen moordenaar, maar toch vast en zeker medeplichtig aan moord. Niet bepaald een prettige gedachte, wel?" De jongen was groenbleek gewor den en leek nu met openhangende mond en puilende ogen zelf sprekend op een vis. „Maar., maar ik kon toch niet weten., ik begrijp nog niet, hoe., fluisterde hij moeilijk en streek met de tong langs zijn droge lippen. „Neen, je wist niet wat je deed en dat is je geluk. Nu kom je er nog ge nadig af, tenminste als je meewerkt," zei Perquin onbarmhartig. „Ik wil alles doen, als ik maar niet naar de gevangenis hoef," jammerde de jongen. „Dat hangt ervan af hoe je mijn vragen beantwoordt. Begin maar eens met mij te vertellen hoe die dame er uitzag. Was zij oud of jong? Groot of klein? Mager of dik? Blond of don ker?" „Hoe ze er uitzag? Nou, gewoon." „Je weet zelf heel goed dat dat geen antwoord is," zei Perquin streng. De jongen haalde de schouders 9P, maar het viel duidelijk te zien dat hier eerder sprake was van onmacht dan van onwil. „We zullen mijn vragen maar een voor een doornemen. Was ze oud of jong?" De jongen vertrok krampachtig zijn gezicht, alsof een te zwaar beroep werd gedaan op het minimum aan in telligentie, dat hij scheen te bezitten. „Oud, wat je zo echt oud noemt, was ze niet," zei hij toen aarzelend. „Maar zo jong was ze toch ook niet." „Wat bedoel je daar nu precies mee?" „Wel, ze was niet grijs, ze had al lemaal van die blonde krulletjes. En oud gekleed, echt wat je zo oud noemt, dat was ze ook niet. Maar ze had toch wel êen oudachtig gezicht." „Wat had ze aan?" „Een bruine bontjas. D'r kleren wa ren erg kort, daarom gelQof ik ook dat ze toch niet echt oud was. Ze droeg zo'n soortement pothoed, zodat je maar weining van d'r gezicht kon zien." „Maar je hebt toch wel gezien dat dat het een oud gezicht was?" „Het was tenminste niet jong," hield de jongen koppig vol. „D'r kin was zo met van die plooien. En d'r wangen. „Wat was er met haar wangen?" De jongen haalde ongelukkig zijn schouders op en mompelde, dat hij het niet wist. „Bedoel je dat haar wangen uitge zakt waren?" vroeg Perquin. De jongen keek hem aan met een blik, die duidelijk zei dat dit hem te hoog ging. Hoofdinspecteur Pieter Au- guste Perquin zuchtte. Hij zou er heel wat voor gegeven hebben, als hij het met een gewiekst klein schoffie te doen had gehad in plaats van met de ze halve idioot, wie het nadenken zicht baar pijn scheen te doen. wordt vervolgd OOK HIJ James Smith te Mexico-City kon by het afleggen van zyn rijexamen de betekenis van drie verkeersborden niet vertellen. Hij zakte. En James Smith heeft nog wel zeventien jaar lang in opdracht van de politie de verkeersborden ge- v schilderd. AANVAL Twee steenarenden hebben een vlieg tuig van de Zwitserse luchtmacht aan gevallen en het toestel tot een nood landing gedwongen. De dieren ondernamen duikvluchten op het lichte toestel en botsten daar bij met kracht tegen de vleugels en de romp van het vliegtuig. De schade wordt geraamd op vele duizenden francs. Een van de arenden moet het leven verloren hebben bij de aanval, omdat technici bij het opnemen van de schade een poot en een vleugel van een arend vonden. De vleugel was ruim een meter breed. GELIJK Onlangs deed Peter Landucci uit Engeland mee aan een televisie quiz en kreeg de vraag: „Wanneer deed een Everton-elftal voor het eerst mee aan een wedstrijd in de tweede divisie?" te beantwoorden. Het was de 1.000 pond sterling- vraag. ,,Dat was in het seizoen 1930-'31", antwoordde Peter. „Fout", zei de quiz-leider na le zing van de antwoordkaart, inge vuld door de Encyclopedia Britan- nica, „het was 1931-32". Kort nadat de uitzending voorbij was stond de telefoon van de stu dio roodgloeiend door kijkers, die het antwoord van Peter juist von den. Een woordvoerder van de studio bevestigde later, dat Peter gelijk had. Maar Peter weet nog niet of hij de duizend pond sterling zal krij gen. TE PIJNLIJK De boeken, die het minst wor den gevraagd in de bibliotheek van de Ashwell-gevangenis, in het Engelse plaatsje Rutland, gaan over roof en andere mis daden. „De gevangenen willen niet meer denken aan misdadigers en misdaden", aldus de onder gouverneur. „Vader, kom eens. Raad eens wat we nu gevangen hebben!" 21.45 uur Filmnieuws en nieuwe films. 22.30 uur Nieuws. FRANS BELGISCHE TELEVISIE 18.30 uur Voor de jeugd. 19.00 uur Nieuwe films 19.30 uur Documentair programma. 20.00 uur Nieuws. 20.30 uur La Reine et les Insurgés, toneelstuk. 22.00 uur Kunst kroniek. 22.30 uur Nieuws. 22.50 uur Euro visie: Europese tafeltenniskampioenschap pen te Berlijn 23.30 uur). (Advertentie) 55 De ministerraad van de EEG is er in de nacht van woensdag op donderdag na een zware zitting van twaalf uur in geslaagd over eenstemming te bereiken over de reglementen, die de toepassing van de gemeenschappelijke landbouw politiek van „de Zes" mogelijk zal maken. De basis voor deze regle menten was op 14 januari gelegd. Het akkoord betekent dat de interpre tatieverschillen die na de moeizame overeenstemming van januari waren ge rezen en die het akkoord van januari weer op losse schroeven dreigden te zet ten, overwonnen zijn. De nieuwe overeenstemming werd diep in de nacht bereikt met een akkoord over het laatste grote struikelblok, dat van de ontsnappingsclausules, d.w.z. de mogelijkheid voor de zes EEG-lan- den om beschermingsmaatregelen te ne men als zij zich geschaad achten door invoer tegen te lage prijzen. Het tweede belangrijke punt was de kwestie van de maximum- en minimum- Het gerechtshof in Den Haag heeft donderdagmorgen bij verstek de zaak behandeld tegen de beide r.-k. geestelijken C. H- en A. P. de R. De procureur-generaal bij het gerechtshof heeft gevorderd, dat beide geestelijken geacht wor den in strijd met de wet te hebben gehandeld. Het gerechtshof zal op 19 april uitspraak doen. Beide geestelijken waren ervan beschuldigd in Geertruidenberg het procesieverbod te hebben overtreden. Zij waren door de rechtbank te Breda vrijgesproken. Daarna diende de zaak voor het gerechtshof te Arnhem, dat de beide geestelijken ten dele ontsloeg van rechtsvervolging en ten dele vrijsprak. De Hoge Raad vernie tigde het arrest van dit gerechts hof en verwees de zaak naar het gerechtshof in Den Haag. DE BEIERSE politie is een intensieve speurtocht begonnen naar de 38-jarige Josef Augenfort, het gewezen hoofd van de illegale communistische vrije jeugd beweging in West-Duitsland. Hoewel aan de handen geboeid, wist hij los te bre ken. Hij was veroordeeld tot een ge vangenisstraf wegens deelneming aan praktijken die bij de wet verboden wa ren. prijzen voor granen in de periode van 1 juli 1962 tot 1 juli 1963. Wat dit laatste betreft heeft de Ne derlandse en Italiaanse zienswijze het gewonnen van de Franse en de Duitse Er is overeengekomen dat de maxima van de richtprijzen voor granen in deze periode gebaseerd moeten zijn op de prijs van het gebied met de hoogste consump tie, terwijl de minima moeten worden vastgesteld op basis van de prijs in de zones met de grootste produktie. Ten aanzien van de ontsnappings clausules is een compromis tussen Ne derland enerzijds en de vijf andere EEG-landen anderzijds bereikt. In januari was overeengekomen, dat de ontsnappingsclausules van toepassing zouden zijn op een grote reeks produk- ten, doch voor groente en fruit was de speciale voorziening gemaakt dat doua netarieven nooit zouden mogen worden verhoogd tot een peil, dat hoger was dan dat van voor de aanvang der gemeen schappelijke landbouwpolitiek. Neder land wilde deze voorziening ook uitstrek ken tot granen, varkensvlees, eieren en gevogelte. Het bereikte compromis hand haaft de ontsnappingsclausule doch met de toevoeging dat de zes landen „ervoor zorg zullen dragen de protectie tussen de lidstaten niet te versterken". De EEG-ministers zullen op 9 en 10 mei opnieuw een speciale zitting aan de landbouwvraagstukken wijden. Ook gisteren was de effectenbeurs in mineur. Men spreekt in de beurszaal zelfs van een kopersstaking waarmee men wil aanduiden, dat van groot aanbod in het geheel geen sprake is, maar dat het be leggend publiek zich van nieuwe aan kopen onthoudt wegens de onzekere fac toren die thans de markt beinvloeden. Het feit dat het dow-jones cijfer eer gisteren voor het eerst in geruime tijd weer beneden de 700 is beland, bleef niet zonder uitwerking en versterkte de neiging tot - afwachten. Daarnaast speelt de onzekerheid ten aanzien van de in juni komende emissie van Philips een grote rol. Hierover raakt men ter beurze niet uitgepraat en te recht. want het feit dat men nog twee maanden moet wachten alvorens iets meer over dit enorme beroep op de kapitaal markt (uiteraard niet geheel op de Ne derlandse kapitaalmarkt) te vernemen, maakt de beurs ongeduldig en prikkel baar en legt een druk op de activiteit. Men kon gisteren horen verluiden dat t.z.t. een prospectus zal verschijnen zon der emissiekoers. Volgens Amerikaanse methode zou deze koers pas aan de voor avond van de inschrijving worden ont huld. Allerlei gissingen over de emissie en wat zich daaromheen afspeelt kan men beluisteren. Indien zoals sommige beursmensen menen te kunnen aannemen de emissiekoers 500 procent zou bedra gen, zal het indrukwekkende bedrag van 750 min. gulden door het Philips- concern gevraagd worden. Dinsdag 17 april is de inschrijving op de nieuwe Aku-uitgifte. Ook de andere internationale concerns lagen onder lich te druk. 4-4 5-4 Ned. '59 4% 4-4 5-4 Ned. '47 31/2 92% 92% AKU A 375% 366% Hoogovens cA 768 763 Philips GBA 948 927 Unilever cA 184.25 183,85 Kon. Olie A 134.50 133,15 Scheepvaart Unie A 149% 149% A'dam Bk A 417% 414 Kon. Zout cA 1080 1070 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Kon. Olie 133.00—134.60; Phi lips 923934 g.l.Unilever 183.50 g.b. 184.50; Hoogovens 761 g.b.—765.

de Stem | 1962 | | pagina 5