Papoea-belang niet beslissend Soebandrio: kans op ove rleg wat groter Overspannen vader wurgt zoontje (2) Debré weken OAS binnen enkele volledig vernietigd Overdracht aan Indonesië evenwel niet uitgesloten Prinses Birgitta heeft een zoon Toch nog niet één lijn j 55 Zuiderkruis en Waterman weer troepen- schepen DRAMA IN ROTTERDAM Geen reclame meer voor rookwaar LnSrulj DAGBLAD VOOR ZEELAND Kannibalisme en zelfbeschikking Enkele bui P.v.d.A.-actie voor petitionnement voor overdracht PROF. GIELEN vice-voorsitter K VP TREEDT AF Kikvorsmannen vinden lijkje Referendum zal ja worden zegt premier In Italië: Ingrijpende wijziging N S-loonsysteem Nederlandse vermoord in Duisburg GOEDE BEKENDEN ONDER ELKAAR uit!... BADDOEKEN 102e JAARGAKG No. 23947 Poor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG APRIL 1962. Uitgave: N. Directeur: V. Uitg Mij. Neeriandis E H. B Brader. Hoofdredacteur J J. H. A Bruna. Redactieraad. J M A. C. v. Dongen, C J v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes. mr H M. L. de Rechter. P. V. M. Vercauteren L. J. v t Westende. Bureaus Breda Keigerstraai 16 - Tel *22341 (4 lijnen) Postgiro 278841. Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, f 0.56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor dp Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6 252 - Bureau voor Zeeawsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (BybureausTerneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 289Ï» KABINET ZOEKT NEUTRAAL (Van onze parlementaire redacteur) Moet een volk „beschaafd" zijn alvo rens zelf over zijn toekomst te kun nen beslissen? Deze vraag werd gis teren tijdens het Nieuw-Guinea-debat m de Tweede Kamer althans voor dc Papoea's door de communist Bak ker bevestigend beantwoord. „De Ne derlandse beschaving op Nieuw-Gui- nca is", smaalde hij, „nog niet zover gevorderd, dat de Papoea's al weten, wie ze wel of niet mogen opeten". Kannibalisme heeft niets met het zelf beschikkingsrecht te maken, zei mi nister Luns. Ter staving van die stelling vertelde hij het volgende ver haal. „In een onlangs onafhankelijk ge worden (Afrikaanse: staat, waarvan de afgevaardigden een belangrijke rol in de V.N. spelen, is enige tijd gele den een volksvertegenwoordiger tij dens een verkiezingstoernee opgege ten. Naar ik aanneem door over enthousiaste kiezers, aldus mr. Luns. Deze gebeurtenis is echter geen aan leiding geweest om dit land de onaf- hankelijkheid weer af te nemen", zei hij. INTERIM-REGIME (Van onze parlementaire redacteur) De Nederlandse regering is bereid met Indonesië te onderhandelen over een bestuursoverdracht van Nieuw-Guinea. Bij die bestuurs- overdracht denkt de regering op de eerste plaats aan een n e u t r a a 1 interim-regime- Overdracht aan Indonesië zelf is echter niet bij voorbaat uitgesloten. De allesbeheersende voorwaarde bij bestuurs overdracht aan wie dan ook is dat er garanties moeten zijn, dat de Papoea's uiteindelijk zelf hun toekomst kunnen bepalen. Zo luidt, kort samengevat, de nadere verduidelijking van het regeringsbeleid inzake Nieuw-Guinea, als gisteren door minister-president prof. De Quay en mr. Luns (buitenlandse zaken) tijdens het Nieuw-Guinea- debat in de Tweede Kamer gegeven. Het was eigenlijk de eerste maal, dat in het openbaar zo duidelijk over een neutraal interim regime (b.v. van de V.N.) werd gesproken. Het Zweedse koninklijk huis heeft don derdagavond te Stockholm bekendge maakt, dat prinses Birgitta, echtgenote van prins Johann Georg von Ilohenzol lern-Sigmaringcn, die dag het leven heeft geschonken aan een zoon Moeder en zoon maken het goed, al dus het communiqué. De 25-jarige Zweedse prinses trad in mei vaa het vorig jaar met Johann Georg in het huwelijk. Het paar woont in een voorstad van de Zuidduitse stad München, waar de prins archeologie en kunstgeschiedenis studeert. Birgitta is de op een na oudste doch ter van prinses Sibylla van Saksen- Cohburg en wijlen prins Gustaf Adolf, 1 zoon van koning Gustav de Zesde Houdt dit standpunt nu in. dat de re gering de Papoea's uiteindelijk het be slissende woord wil laten spreken? Neen, verklaarde minister-presidbnt prof. De Quay beslist. .Evenmin als Nederland de Papoea's niet tegen hun zin aan een ander land kan overdragen, evenmin kunnen de Papoea's ons dwingen om b.v. voor onbepaalde tijd het bestuur over Nieuw-Guinea t^ blijven uitoefenen". Het zelfbeschikkingsrecht moet echter wel een centrale plaats innemen in het Ne derlandse beleid, vervolgde de minister president. ..Het gaat hier immers niet om een stuk grond, maar om mensen aan wie Nederland in de afgelopen twaalf jaar een zeer concreet toekomst perspectief in het vooruitzicht heeft ge steld". Nederland streeft naar een recht vaardige en redelijke oplossing, vulde mr. Luns nog aan, binnen het kader dan van het mogelijke. ,,Tot het onmogelijke is geen regering gehouden". Deze laatste uitspraak van mr. Luns was voor het verloop van het debat erg belangrijk. Zij maakte het mogelijk, de indruk, welke de minister tijdens zijn rede van woensdagavond had gewekt als zou hij een absoluut zelfbeschikkings recht voorstaan, tot een misverstand" i te verklaren. De K.V.P.-fractie, ook geschrokken van 's ministers uitspraken, ging by deze .misverstand-theorie" voorop. De A.R.-fractieleider dr. Bruins Slot, die er min of meer door in paniek geraakt was hy blijkt niet bestand tegen de zenuwenoorlog van Djakarta eiste UIT FRANSE regeringskring is gisteren vei nomen dat door het gesprek dat pre sident De Gaulle van Frankrijk en pre mier Fanfam van Italië woensdag in nn h* K,;'!1? vooruitgang" is geboekt op de weg naar verzoening van de Fran se en Italiaanse denkbeelden omtrent de Europese eenheid. ue EEN BRITSE commissie, ingesteld na de spionageprocessen in 1961, heeft don derdag maatregelen voorgesteld ter be strijding van de communistische pene tratie in de Britse bonden van ambte naren. MET OORVERDOVEND GEWELD be zweek gisteravond om 21.21 uur precies dc laatste rotspartij, die Italië van Zwit serland in de St.-Bernhard-tunnel scheid de. HET FEDERALE hof van beroep in fmJ Lrï f A,fnkaanse staat Nyassa- a™' !laelt dc doodstraf bevestigd die iï-, 8 uSPr 11 over vier negers die schuldfeh^Jona11 het vorig -'aar waren Afrik a anco 9811 moord op twee te zijn e V1'0UWen' die behek^ heetten fed*g°eIiW2!faESE- POlit'-e hcc£t don- 'pistool ernstig W'verwond.luchtdruk" len toteevSaVnavWondhting Van het K-N-M.I. avond 23Tg u•ur?Pgemaak, gistoron" maallater i c,lkclc «Pklarinscn. zuidwest Aanhoudend "koud °f J kundig" instituut" hC' BclRlsah I graden UmtemPei aturen van "tot"* ioVndera2aig362Sur0nder 19 21 uur' Maa" I "Tuur. "°n °P 6'°3 uur' Maa" °P eerst nog nadere opheldering, om het .onbehagen" in zijn kring te kunnen doen verdwijnen. Toen die eenmaal gegeven was schaar den ook de anti's zich met de andere regeringspartijen achter het kabinet. Twee socialistische moties, die een om buiging van het Nieuw-Guineabeleid be oogden. werden zodoende met grote meerderheid 90 tegen 47 stemmen verworpen. De regeringspartijen kregen zelfs nog een socialist, de heer Scheps, aan hun zijde, alsmede de S.G.P. De P.vd.A.-fractie alleen dé P.S.P. en C.P.N. De verwerping van de moties was voor de communist Bakker aanleiding de P.v.d.A. uit te nodigen nu samen met de C.P.N. een algemene werksta king te organiseren. De socialisten ne geerden die uitnodiging. Dan gaan we het alleen proberen, kondigde Bakker aan. Hij zei, dat communistische cellen reeds in de Amsterdamse en Rotterdam se havens tot actie zijn overgegaan, ge leid onder meer door een van de vroe gere muiters van de „Zeven Provin ciën". Onderhandelingsstelling Ondanks de eenstemmige verwer ping van de socialistische moties kan toch niet gezegd worden, dat het kabinet en de regeringspartijen thans één lijn trekken. In de weder zijdse opvattingen over het Nieuw- Guineadcbat zijn wederom duidelijke niet onbelangrijke nuancever schillen aan het daglicht getreden. Stuurt de regering primair aan op bestuursoverdracht aan een neutraal (V.N.)-orgaan, de K.V.P., A.R. en V.V.D. denken hierby op de eerste plaats aan Indonesië. Gisteren heeft het partijbestuur van de P.v.d.A. laten weten dat het besloten heeft een petitionnementsactie te gaan voeren voor onderhandelingen met Indo nesië op basis van overdracht van de soevereiniteit over Nieuw-Guinea. Om die actie te ondersteunen wordt volgende week zaterdag ook nog een protestmars gehouden, gevolgd door een demonstratiebijeenkomst in Amsterdam. Deze actie van de P.v.d.A. zal de C.P.N. wie de P.v.d.A. zich niet op het gladde ijs van een stakingsbeweging heeft durven begeven), beslist welgeval lig zijn, evenals de P.S.P. Na het kamer debat over Nieuw-Guinea kan deze ac tiviteit dan ook niet als bijzonder ele gant betiteld worden en ze heeft het kennelijke doel de regering, die na het parlementaire debat de moeilijke taak heeft de onderhandelingsmogelijkheden verder af te tasten, op de meest dwarse wijze in de wielen te rijden. Opnieuw bijeen Soebandrio heeft gisteren, na een ge sprek met Sockarno, gezegd dat de mo gelijkheden van een hervatting van het overleg met Nederland „groter zijn ge worden". Hij voegde eraan toe dat er op het ogenblik nog geen helder beeld van de situatie bestaat. In Djakarta neemt men nu aan dat er binnenkort een officiële aankondiging zal loskomen waarin Indonesië zijn bereid heid tot verder praten bekend zal ma ken. In Washington heeft men daarop, desgevraagd, gezegd van niets te weten. Wel zal men in de V.S. krachtig blijven proberen de twee partijen opnieuw bijeen te brengen. Op de verklaringen van de regering tijdens het Nieuw-Guineadebat in de Tweede Kamer wilde het State Depart ment geen commentaar leveren. De marinepatrouilles in het gebied om Nieuw-Guinea worden geïntensi veerd, is van Indonesische zijde meege deeld. In Hollandia heeft de comman dant van de Nederlandse strijdkrachten veiklaard wat de antecedenten zijn van de gevangen genomen Indonesische infil tranten Het waren wel degelijk militai ren, leden van de commandotroepen, die goed bewapend waren. Onder hen waren er die al bij het bekende marinetreffen r* iahuan) betrokken waren geweest. De Amerikaanse regering wil de kwes- «itcïÜT beschieting van de Japanse vissersboot helemaal uitzoeken. De In donesische regering zou hebben toegege ven dat een Indonesisch vliegtuig ver antwoordelijk is geweest voor de aanval, maar officieel werd dat niet bevestigd. Len van de gewonde opvarenden is in tussen overleden. De garanties voor de Papoea's, welke de regering zo belangrijk acht, vinden zij eveneens nodig, maar waar de rege ring twijfelt of Indonesië zulke garan ties zou kunnen geven, zijn zij is de wens hier de vader van de gedachte? op dit punt optimistischer gestemd. De ze overigens reeds lang bestaande nuanceverschillen zijn thans wel weer op de achtergrond gedrongen, maar de scheur" tussen kabinet en aanhang, welke de socialist De Kadt thans reeds .cende te zien, zou in de toekomst toch wel eens kunnen optreden. Al te tragisch moet men deze tegenstellingen intussen ook weer niet nemen. De regering be vindt zich in een andere positie dan de kamer. Zij moet zich met het oog op de Papoea's een goede onderhan delingsstelling opbouwen. Daar komt niets van terecht als men bij voorbaat aan Indonesië zou laten weten, dat het Nieuw-Guinea krijgen kan. Het probleem-kind onder de regerings partijen is vooral de A.R.-fractie. Wat de anti's precies willen is niet duidelijk. Eerst hebben zij de regering tijdens de fase van het plan-Luns hoogst hinderlijk voor de voeten gelopen met hun pleidooi voor een open, vertrouwvol gesprek met Indonesië. Thans sturen zij in feite op bestuursoverdracht aan. De belangenbe hartiging van de Papoea's is voor Ne derland even belangrijk als het tot over eenstemming komen met Indonesië, zei dr. Bruins Slot (A.R.) gisteren. Akkoord, maar hoe dit tweeledige doel dan te be reiken"? Met Indonesië gaan praten. ad: viseerde de A.R.-fractieleider, allebei redelijk zijn. Maar als Indonesië nu al leen maar onredelijk wil zijn? Ook zonder ons" De socialisten stookten het „onbeha gen" bij de anti's flink op. Tezelfdertijd gaven ze poezekopjes aan prof. Oud (V. V.D.). Proberen zij coalitiepartners te vinden voor een nieuw kabinet? Prof. Oud negeerde hun politieke vrijage. ,,U mag ook zonder ons een nieuw kabinet formeren", riep de socialist De Kadt. ..Enkele tijd geleden wilde mr. Burger anders wel regeringsverantwoordelijk heid meedragen", herinnerde prof. Oud. „Nu ï.iet meer dus. Het is goed dat dit vast ligt". Prof. Oud wenste het kabinet wijsheid Prof. dr. Jos. Gielen heeft voor een nader te bepalen datum ontslag ge vraagd als ondervoorzitter van de Ka tholieke Volkspartij. De snel toenemende activiteiten van het pedagogisch instituut van de katho lieke universiteit te Nijmegen maakt het zijn directeur, prof. Gielen, niet meer mogelijk daarmee op verantwoorde wij ze het ondervoorzitterschap van de Kath. Volkspartij te combineren. In zijn vergadering van zaterdag a.s. zal het pertijbestuur van de K.V.P zich bera den over de opvolging van prof. Gielen als vice-voorzitter van de partij. toe bij het verdere beleid. „Dat zullen ze wel nodig hebben", hoonde oppositie- j leider mr. Burger, die tot dan toe stom- ||1P*^ metje had zitten spelen. „Mijnheer Bur- Nv" ger", antwoordde toen prof. Oud, onder luid gelach van de rechterzyde, „in het algeméén is voor regeren veel wijsheid nodig". De kamer dacht natuurlijk: ook om een goede fractieleider te kunnen zyn. (Van onze Haagse redactie) De „Zuiderkruis" en de „Waterman" zullen worden ingeschakeld voor troe penvervoer naar Nieuw-Guinea. Deze twee schepen werden vorig jaar door de regering overgedaan aan de nieuw opgerichte beheers-n.v. Trans-Oceaan. Zij werden sindsdien gebruikt voor emigran- tenvervoer. De Zuiderkruis zou op 19 april a.s. weer met emigranten naar Australië vertrekken. Deze emigranten zijn thans financieel door het rijk in de gelegenheid gesteld per trein naar Ge nua te reizen om daar aan boord te gaan van de Johan van Oldenbarnevelt. De capaciteit van elk der beide sche pen bedraagt 800 passagiers. de: KAMPEERWAGEN in Zeist, die praktisch niet van zijn plaats komt en zeer behoorlijk van afmeting is, moet als gebouw beschouwd worden. Aldus besliste het gerechtshof te Amsterdam in een al vijf jaar lopend proces tegen mevrouw M. te Zeist. Zij werd veroor deeld in de kosten van het geding: f 650,-. Gisteren is de voormalige 'pleegmoeder van het joodse meisje Anneke Beek man, mej. Elisabeth van Moorst (tante Bets), nadat zij haar straf voor het verbergen van het meisje had uitge diend, vrijgelaten. Foto: Om de foto grafen te verrassen stoof de auto waar in tante Bets had plaatsgenomen met grote vaart het huis van bewaring uit. Achter het stuur een kennis van de dames Van Moorst. Op de achterbank v.l.n.r. de vrijgelaten mej. E. van Moorst, Anneke Beekman en mej. A. van Moorst, een zuster van mej. Elisabeth. (Zie bericht elders in ons blad.) Een bang vermoeden van de Rotter damse recherche is gisteren afschuwe lijke zekerheid geworden: de tweejari ge (Jopie) Roosekrans naar wie de politie intensief heeft gezocht sinds de brand van vorige week woensdag in een woning aan de Hendrick Croesinckstraat is dood, gewurgd door zijn vader, die door huwelijks- en andere moeilijkheden in een overspannen toestand was ge raakt. De man pleegde zijn trieste daad reeds enkele weken geleden, zoals hij na lang durige verhoren in het Delta-ziekenhuis, waar hij na de brand is opgenomen, verklaarde. Het lijkje van het jongetje heeft hij in een paar jutezakken, om wonden met zwart plastic en wit elek- triciteitssnoer en verzwaard met metaal, in het water van de Nieuwe Maas ge worpen. Kikvorsmannen van de duik school uit Gorkum zijn daar gisteren meteen gaan zoeken. Rond het middag uur vonden zij de stoffelijke resten van het jongetje. Het lijkje lag bij het Mallegat, pre cies op de plaats die door de vader aan de politie was opgegeven en ook in de toestand zoals hij had verteld. Brand De vermissing van Jopie kwam vorige week woensdag aan het licht by de brand, die de vader zoals hy nu be kende zelf heeft gesticht, omdat hij geen uitzicht meer zag voor zyn moei lijkheden. De man leefde met de jongen gescheiden van zijn vrouw. Op de dag van de brand was hjj in een zeer over- l>e Franse premier, Michel Debré, is ervan overtuigd dat de O.A.S. bin nen een paar weken ral rijn vernietigd. In een exclusief vraaggesprek met U.P.I. rei Debré dat dc O.A.S., die al les op alles ret om te voorkomen dat Algcrië een onafhankelijke republiek wordt, geen kans meer had om dc ten uitvoerlegging van het akkoord van Fvian te dwarsbomen en in Frankrijk een burgeroorlog te ontketenen. Afzonderlijke O.A.S.-commando's zullen nog terreurdaden kunnen plegen. De kans is uiterst klein dat zij van nu aLaatl,v<rel.méér zu"én kunnen doen", aldus Debré. Zondag a.s. wordt in Frankrijk een referendum gehouden over de De Gaul- les plannen inzake Algerië Indien het franse volk hiermee instemt zal het Franse staatshoofd volledige bevoegd heden krijgen om zijn vredesplannen uit te voeren. Debré zei dat algemeen wordt ver wacht dat het Franse volk zich achter De Gaulle zou scharen. Over de O.A.S. zei de bewindsman verder, dat de propaganda die de or ganisatie gedurende de laatste paar maanden had gemaakt, de Europea nen in Algerië de (onjuiste) indruk had gegeven dat het Franse volk zich niet schaarde achter het beleid van De Gaulle. ..Zij hebben heel lang geloofd dat in Frankrijk gunstig wordt gereagberd op de subversieve ideeën en ondermijnen de activiteiten. Naar mijn mening zal een van de eerste resultaten van het referendum zijn aan te tonen dat de propaganda op onwaarheid berust en dat de Europeanen in Algerië hierdoor op dood spoor zijn gebracht". Debré gaf als zijn mening te kennen dat de politieke ambities „in de meest ongunstige zin van het woord" van de O.A.S.-leiders en de terreurdaden een schaduw hadden geworpen over de toekomst der Europeanen in Algerië cn nadeel hadden opgeleverd voor Frank rijk. De premier voegde hieraan toe: „De maatregelen die door de po litie en de veiligheidstroepen in Frankrijk en Algerië zyn genomen, hebben reeds geleid tot beslissen de resultaten. Gedurende de vol gende paar weken zal de O.A.S. waarschijnlijk geheel worden ver pletterd". Volgens Debré kan de O.A.S. de ten uitvoerlegging van de akkoorden van Evian niet verhinderen. De enige ma nier waarop de O.A.S. misschien de gang van zaken zou hebben kunnen stuiten was door een burgeroorlog te ontketenen en de raciale groepen aan te sporen elkaar te lijf te gaan. spannen toestand en moest liy worden overgebracht naar het Delta-ziekenhuis, een psychiatrische inrichting, waar hy aanvankelyk in een dwangbuis werd ge houden. Hij kon pas gisteren worden verhoord. Het jongetje was inmiddels spoorloos. Buurvrouwen verklaarden dat zij de kleine, donkere knaap al dagenlang had den gemist, maar zij hadden daar ver der geen aandacht aan geschonken. De eerste, verwarde verhalen van de vader gaven de indruk dat hij Jopie had meegegeven aan een mysterieuze vriendin „Sonja", een publieke vrouw, die erg op de jongen zou zijn gesteld en hem zou verzorgen. Maar een nauw gezet onderzoek bij alle de politie be kende ..Sonja's" maakte duidelijk dat de vader had gelogen. En toen rees bij de politie het ver moeden, dat de vader zelf de jongen om het leven had gebracht al had men nog de hoop dat de knaap in het buitenland zou zijn. Een langdurig verhoor bracht de va der tenslotte tot de verklaring dat hij de jongen had gewurgd. De man stond in de buurt als gunstig bekend. Hij was zeer aan de jongen ge hecht, zo was de algemene opinie van de buren. De Italiaanse volksvertegenwoordiging heeft donderdag een wetsontwerp aan vaard, waarin elke vorm van reclame voor de verkoop van rookwaren wordt verboden. Het verbod geldt zowel voor in Italië vervaardigde als voor vanuit het buitenland ingevoerde rookwaren. In het ontwerp wordt bepaald dat de genen die reclame maken voor rookwa ren, tot boeten van 120 tot 1200 gulden kunnen worden veroordeeld. Zij die zich bij herhaling hieraan schuldig zouden maken, kunnen tot een boete van twaalf duizend gulden worden veroordeeld. Vijf van Engelands grootste sigaretten- fabrikanten hebben besloten om niet vóór 9 uur 's avonds via de televisie hun merken aan te prijzen, opdat kin deren niet worden aangemoedigd te ro ken. Een zesde sigarettenfabrikant heeft be sloten zijn sigarettenautomaten van de straat en uit openbare gelegenheden te halen. Het zijn er 6000 van de 10.000 sigarettenautomaten. Bovendien Beperkt ook hij zijn t.v.-reclame tot de avond- Advertentie) De eerste faze van de loononderhande lingen over de herziening van de loon- en arbeidsvoorwaarden van het spoor wegpersoneel is gisteren afgesloten. In zijn advies komt de commissie tot een ingrijpende wijziging van h£t loon systeem, waarbij taakwaardering cn prestatiebeloning elementen zijn, analoog aan de in het bedrijfsleven bestaande op vattingen. Voor het administratieve, toezichthou dende en leidinggevende personeel wordt een prestatiebeloning op basis van per soonsbeoordeling voorgesteld. Voor die bedrijfsonderdelen waar invoering van prestatiebeloning nog niet mogelijk is, wordt een dervingsbijslag van 3 procent geadviseerd. Waarnaast is een uniforme bijslag van 4 cent per uur voor bewezen grotere vakbekwaamheid dan wel erva ring voorgesteld. Voor wat de toonverschillen tussen de drie gemeenteklassen betreft, is de con clusie, dat deze tussen de eerste en de tweede respectievelijk de eerste en de derde gemecnteklasse maximaal 4 cent respectievelijk 8 cent per uur moeten bedragen. De 24-jarige, uit Deventer afkomstige Johanna Kiffen, is in de nacht van woensdag op donderdag in het huis in Duisburg-Hamborn in West-Duitsland, waarin zij woonde, vermoord. De moordenaar is de 22-jarige Gerhard Gores, een lid der familie, waarbij het meisje in huis woonde. Hij heeft zijn slachtoffer met zeven hamerslagen om het leven gebracht. Gores is donderdag avond door de politie van zijn woon plaats gearresteerd. U noemt de ober bij zijn voor naam. Hij weet wat u het liefst gebruikt U vindt er altijd te- mand met wie u gezellig kunt bomen. U voelt zich prettig als goede bekenden onder el kaar. Zo is de sfeer in een buurtcafé, waar het goed is om even bij te komen van de dagelijkse beslommeringen. Waar u uw vrienden eens royaal tracteren kunt als u bij een feestelijke gelegenheid een Horeca-chequeboekje cadeau gekregen hebt Cheque boekjes d f. 10.- of f.25.-, in coupures van f.2.50, ver krijgbaar bij: Bedrijfschap Horecaf Koninginnegracht 58-59, Den Haag (giro: 63.53.00; vermelden: Chequeboekje). koop geen handdoek maar een doek 0E SIKKENS GROEP

de Stem | 1962 | | pagina 1