BENFICA WIPT TOTTENHAM UIT DE EUROPABEKER van Engelsen (2-1) niet Zege voldoende voor finaleplaats FEIJENOORD VALT AAN KWATTA Parijs-Roubaix ook voor Rik van Looy? Voetbalartiesten uit Portugal Yuaga, Eusebio, Aguas, Coluna en Cavem Groots openingsoffensief Ruiters van NCB sluiten winterprogramma af chauffeur-monteur Zuidslavië verrassend tafelten n iskampioen WIELERSPATTEN Herb Elliot gaat trainen in Zweden Beroemde boksers over de dood van Ben Paret Winnaars Damesteam Walcheren staat op winst 11 11 van links naar rechts Sensatie Baanwedstrijden te Brussel en Antwerpen De Jong-Deijkers in amateurteam Ludo Jansscns le Brabantse Pijl Goed gehalte MOTOR- EN ZIJSPAN- RACES OP CIRCUIT B0SBAD HOEVEN Westelijk C-hockey- team contra „Rest v. Nederland" Nationale titel le klas libre N.V. Chocolade- en Cacaofabriek ervaren Michel Stolkcr niet kansloos Sportieve geste WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 6 APRIL 1962 (Speciale verslaggeving). Elf Portugese voetbalartiesten hebben donder dagavond voor een volgepakt White Hart City Lane in Londen de lievelingen van het Engelse voetbalpubliek, Tottenham Hotspur, uit de finale van de Europabeker gehouden. De Portugezen, die een schitterende wedstrijd speel den, verloren weliswaar met 2-1, maar zij hielden daardoor toch hun finale-aspiraties over eind, omdat zij in Lissabon met 3-1 van de Engelsen wonnen. Nadat de Portugezen in de zestiende minuut de score door linksbuiten Simoes hadden geopend, kwam er in de drie ëndertigste minuut een verdiend tegenpunt van de voet van Bobby Smith. Onmiddellijk 11a de rust scoorde aanvoerder Danny Blanehflower uit een penalty een tweede doelpunt. In de resterende veertig minuten zagen de Engelse kampioenen echter geen kans de Lissabonse veste nogmaals te doorbreken. Het. was vanzelfsprekend, dat de Engelsen met een geweldig offensief van start gingen. De ene aanval na de andere golfde op het doel van Benfica af. Het kwam echter al spoedig vast te staan, dat de mannen van het Iberische schier eiland over een prachtige defensie be schikten. Door een zeer sterke mandek king toe te passen kregen de Spurs maar zelden de gelegenheid gevaarlijk te worden. Het was dan ook geen wonder dat het spel zich verplaatste en dat Benfica na een tiental minuten eveneens aanvallend begon te spelen Daarbij kwamen onmiddellijk de fantastische technische kwaliteiten naar voren van rechtsbuiten Augusto, midvoor Aguas en linksbuiten Simoes. De meest gave voet baller bleek echter rechtsbinnen Eusebio te zijn, die van verre afstand enkele malen doelman Brown probeerde te pas seren. Dat ging niet en daarom moest het op een andere manier worden gepro beerd. In de zestiende minuut volgde er een schitterende doorbraak. Op de rech tervleugel bracht Augusto de bal op. Hij gaf een diagonale schuiver naar Simoes, die bliksemsnel reageerde. Deze laatste schoof de bal terug voor de voeten van Augusto, die vrij voor doel kwam en kei hard inschoot. (01). Dit doelpunt, een demonstratie van hoe een goal wordt geproduceerd, gaf de Spurs een morele opdoffer, die zij echter wonderwel en snel te boven kwamen. Zij begonnen als ware vechtjassen aan een nieuw offensief, dat in de 23e minuut met succes scheen te worden bekroond. Jimmy Greaves schoot een prachtige voorzet van Bobby Smith met een van zijn gouden benen in. Het doelpunt werd echter onder grote hilariteit van de Spursspelers terecht wegens buitenspel afgekeurd. De Londenaren wisten nog niet van wijken. Zij kwamen herhaalde lijk terug en eindelijk, in de 33e minuut werd hun spel bekroond met een goal. White, helemaal op de linkervleugel te rechtgekomen. trok een bal voor doel, die door Bobby Smith in het net werd gejaagd. (11 De tweede helft begon bijzonder sensa tioneel, want nauwelijks was er afge trapt of de Spurs kregen al een penalty toegewezen van de nauwkeurig leidende Deense arbiter Paulsen. Volkomen on nodig werkte Coluna White in het be ruchte gebied tegen de vlakte. Blancfi- flower was bereid de strafschop te nemen. De bal werd door hem hard langs doelman Costa Pereira geschoten. Natuurlyk verkeerde het Engelse publiek op dit moment in een hoera- stemming. Het zou dan toch bewaar heid worden wat de kranten reeds dagen van tevoren schreven, namelijk, dat Benfica van het veld zou worden gespeeld. De Portugezen gaven echter weinig krimp. Zij moesten weliswaar een storm van aanvallen afslaan zij deden dat echter met de nodige bravoure. Er was waarachtig geen doorkomen aan voor de Engelsen, die dit schijnbaar ook voelden, want in de laatste twintig minuten werden hun aanvallen minder secuur op gezet. Jimmy Greaves was nergens. Bobby Smith zwierf doelloos rond en Benfica speelde zich weer wat meer los. Het naderde enkele malen gevaarlijk de vijandelijke veste. Een schot van Simoes had een doelpunt kunnen zijn. Een kanjer van Eusebio eveneens. De laatste minu ten braken aan en net was duidelijk, dat de Spurs geen beslissingswedstrijd zou den kunnen afdwingen. Vijf minuten voor het einde loste Aguas nog een gouden schuiver, die echter door Brown schitterend werd gered. Bijna kwamen de Spurs tQch aan een derde doelpunt. De kopbal van Bobby Smith, twee minuten voor het einde, verdween echter via de lat achter het doel. Het einde van de enerverende strijd kwam met een zege voor de Spurs een zege, die echter gelijk stond met een nederlaag. Tot ieders verrassing is Zuid Slavië tevoorschijn gekomen als winnaar van de Europese beker herendubbel tafeltennis in Berlijn. Algemeen was verwacht, dat Zweden deze prijs in de wacht zou slepen, maar de Zuidslaviërs ver sloegen de Scandinaviërs met 5-1 De Zweden, die in al hun wedstrijden voor de voorronden slechts één partij hadden verloren (tegen onze landge noot Frans Schoofs)waren in de finale geen partij voor Zuid-Slavië. Aanvankelijk kregen de toeschouwers die indruk niet. want nadat Vojislav Markovic in twee games had gewonnen van Bjoerne Mellstroem, zorgde Hans Alser voor 1-1 door Istvan Korpa dui delijk terug te wijzen: 21-9 21-16 Maar daarmee was het voor Zweden afgelopen Tony Larsson kon Zeljko Hrbud alleen in de tweede game even bedreigen (21-23) en Hans Alser won tegen Markovic wel de eerste game (21- 16), doch was kansloos in de tweede en derde, zodat Zuid-Slavië met 3-1 leidde. Mellstroem kreeg daarna tegen Hrbud de kans, iets van de achterstand goed te maken. Hij herstelde zich voortreffe lijk van een afstraffing in de eerste game (9-21), won de tweede na harde strijd met 23-21 en kwam in de beslis sende game met 10-4 voor. Dit bleek echter nog niet voldoende voor de zege. Hrbud kwam sterk terug en won met 21-18. Nog was voor Zweden niet alles ver loren. De verwachting was, dat de 15- jarige Korpa het na zijn nederlaag tegen Alser ook tegen Tony Larsson niet zou kunnen bolwerken. Korpa speelde even wel zeer onbevangen, ging na de eerste set met 13-21 verloren te hebben, on verdroten voort met zijn keiharde fore- en backhandsmashes en dit bracht hem succes; met 21-16 en 21-17 stelde hij de zege voor zijn land veilig. Het betere moreel van de Zuidslaviërs was een van de doorslaggevende punten in deze eindstrijd. De Zweden kwamen niet tot hun normale vorm en waren kennelijk nerveus, wanneer zij tegen een achterstand aankeken. i RIK VAN LOOIJ, zo gaat het ge- irucht, zal het volgende jaar niet meer voor Faema rijden, maar voor de Volkswagenfabrieken. Men deelt in L'Equipe al mee dat de Duitse fabriek van Looij een jaarsalaris heeft aan geboden van rond de 130.000. JEAN GAINCHE, de snelle Frans man, heeft tijdens een trainingsrit een ernstige val gemaakt. Hij heeft zich aan het hoofd nogal geblesseerd. Het is een vraag of Jean in Parijs- Roubaix van de partij zal kunnen zijn. RUDI ALTIG heeft zich op de wie lerbaan van Lorient eens heerlijk laten toejuichen. De Duitser zege vierde in een omnium. Charly Gaul behoorde eveneens tot de deelnemers aan dit wielerfeest. EDDY PAUWELS, de renner uit Bornem, heeft een heleboel moei lijkheden gehad omdat hij door een Spaans merk en door een Belgisch merk was gecontracteerd. De kwestie heeft nu een oplossing gekregen want Eddy zal uitsluitend voor de ploeg van de Kimpe rijden. Daardoor zal hij mogelijk toch in de Tour de France terechtkomen. PINO CERAMI heeft zich donderdag ook gemeld in de buurt van Rou- baix. De oude Pino, die twee jaar geleden vriend en vijand verraste door deze klassieker te winnen, heeft goede moed en vertelt tegen iedereen dat hij opnieuw op een uitstekend resultaat rekent. BOBBY SMITH gave goal (Advertentie) Wielerwereldtitels 1963 De mogelijkheid bestaat, dat de baanwedstrijden van de wereld kampioenschappen wielrennen 1963 waarvan de organisatie is toege wezen aan België, op overdekte banen wordt gehouden. De Belgi sche wielerbond overweegt dit, omdat in het verleden de weers omstandigheden meermalen het verloop van de baanwedstrijden nadelig hebben beïnvloed- Op voorstel van Brussel zullen, in dien de plannen doorgang vinden, de sprint- en achtervolgingsnummers worden gehouden in het Brusselse Sportpaleis, terwijl het Antwerpse Sportpaleis het strijdterrein van de stayers zal zijn. Twee oud-wereldkampioenen, Victor Linart en de Fransman Georges Paillard, zullen de beide banen in ogenschouw nemen en nagaan, of z(j aan de eisen voldoen. Ronde „Negen Provinciën" In de Ronde van de negen provinciën, die van 9 tot 15 april in België wordt gehouden, zal Nederland worden verte genwoordigd door de volgende amateurs: Jan Pieterse (Oude Tonge), Jack Mesters (Den Haag), Bart Solaro (Den Bosch), Henk de Jong (St. Willebrord) en Ge rard Deykers (St. Willebrord). De Belg Ludo Janssens heeft donder dag de Pijl van Brabant, een wegwed strijd voor professionals gewonnen. Jans- sens legde de 185 km af in een tijd van 5 uur 22 minuten. Tweede werd de Belg Robert de Middeleir, die met drie leng ten door Janssens werd verslagen. De Nederlander Emiel van den Boer werd 18e met een achterstand van 20 minuten. Het winterprogramma van de bond van landelijke rijverenigingen in het werkgebied van de N.C.B. heeft op het landgoed De Utrecht te Esbeek een waardig slot gekregen. De slotfase be stond in het verryden van het bonds' kampioenschap samengestelde wedstrijd- ruiter onder leiding van de administra teur-instructeur van de bond, de heer J. van Dieren uit Tilburg. Ondanks het slechte weer kon het pro gramma volledig worden afgewerkt. Het bestond uit vier onderdelen, geheel be antwoordend aan de zgn. Prix-Cap"illi- proef, die voor het gehele winterpro gramma als opleidingsbasis heeft ge diend. Geheel nieuw was de menproef, die een veelbetekenende verbetering van de voormalige trekwïlligheidsproef is gebleken. Kwam door deze laatste ril. alleen de gebruikswaarde van het paard tot uiting, door deze nieuwe wedstrijd- vorm krijgt men naast de werkwillig— heid van het paard ook terdege een beeld van de min of meer goede om gangsvormen met het paard in zijn da gelijks werk. Korter gezegd, de waarde van de combinatie man en paard", aldus de heer A. van Lanen, een bekende fi guur in de landelijke ruitersport van de N.C.B. Het algemeen gehalte van de dres- suurproef was gemiddeld goed te noe men. Er waren enkele uitblinkers, maar ook deelnemers, die punten verspeelden. Ten aanzien van de prestaties in de men proef, stelde de heer v. Lanen vast. dat deze overwegend zijn meegevallen. Ver heugend is het feit, dat inmiddels gehou den mencursussen en instructies in deze ongetwijfeld al het nodige resultaat hebben opgeleverd. Daaruit blijkt, dat de landelijke ruiters van de N.C.B. be langstelling hebben voor dit nieuwe on derdeel. De cross-country gaf ondanks het vrij eenvoudige profiel, toch nog enige diskwalificaties te zien. Het (Advertentie) ZONDAG 8 APRIL, 2 uur Wedstrijden om nationale titel Organisatie WBMC De Australische middenafstandlopcrs Herb Elliot is voornemens deze zomer te gaan trainen te Vaalaadalen in Zwe den, by de bekende coach Gosta Olander. Elliot wenst om twee redenen een come-back te maken: de Empire-spelen van dit jaar worden gehouden in zyn woonplaats Perth en hij wil de nieuwe sterkste loper van de wereld, Peter Snell, de loef afsteken. Een moment uit de woensdagavond in Enschede gespeelde voetbalwed strijd tussen sportclub Enschede en Eeijenoord, welke strijd in gelijk spel, 3-3, eindigde. Op de joto een Rotter damse aanval geleid door de Bredanaar Frans Bouwmeester op het Enschedese doel. springconcours moest in verband met het slechte weer eenvoudig worden gehou den. Zeven combinaties reden foutloos, waaruit mag worden vastgesteld, dat verschillende paarden onder alle om standigheden vast zijn. Bondskampioen is geworden W. v. d. Pas uit Berkel Enschot met Tolante en 366.7 p., 2 (reserve-kampioenJ. van Mens voort, te Tilburg met Hans en 363.7 6., 3 H. van Dooren te Deurne met Non- ja en 362.35 pnt. 4 A. Voskens te Tilburg met Marista en 360.8 pnt, 5 J. Kouters te Kruisland met Mazurka en 356.3 pnt., 6 B. Kluytmans, te Huiten met Pekky en 347.4 pnt., 7 C. Neefs te Princenhage met Sally en 341.9 pnt., 8 A. v. d. Sloot te Boxtel met Apollo en 341.9 pnt., 9 A. Klijn te Elshout. met Walsdroom en 334.95 pnt., 10 OM. v. d. Heuvel te Rijke voort, met Uneci en *319.35 pnt., 11 B. Bekkers te Mierlo met Vera en 319.3 pnt. 12 J. de Leyer te St.-Oedenrode met Tedsia en 285.65 pnt. Zaterdag op „Breda"-veld Zaterdagmiddag om vier uur zal op het hoofdterrein van de BHB en CC Breda een selectiewedstrijd tussen het westelyk C-elftal en een team genaamd Rest van Nederland worden gespeeld. Deze ontmoeting geldt als voorberei ding van het grote internationale pink- stertoernooi, georganiseerd door de FIH dat in Lausanne gehouden zal worden en waaraan ook een elftal uit Nederland zal deelnemen. Uit deze ontmoeting waarin spelers tot 23 jaar zullen meespelen, zal een 15-tal spelers gekozen worden, die onder lei ding en training van P. Nefkens, na en kele oefenwedstrijden de reis naar Zwit serland aanvaarden. Distric tsweds tr i j den voor jeugdspelers Het ligt in de bedoeling van de Technische Commissie van de KNVB, afdeling Zeeland, te komen tot districts wedstrijden voor jeugdspelers van 16 tot 23 jaar, zowel voor zaterdag- als zondag voetballers. Hiervoor is Zeeland verdeeld in vier districten, t.w. Zceuwsch-Vlaanderen N.- en Z.-Beveland, Walcheren en Schou- wen-Duiveland. De technische commissie stelt in deze districten 2 of 3 elftallen samen, die eerst onderlinge wedstrijden spelen. Daarna worden de sterkste districts elftallen samengesteld, die onderling, op een nader te bepalen plaats, uitmaken welk district kampioen van Zeeland is. Donderdag is in Mei Zuid In Den Haag een liegin gemaakt met het toernooi om het Nederlands kampioenschap eerste klasse libre groot biljart. De uitslagen van de eerste ronde luiden: Schmitt (Rotterdam) 300 24 78 12.50 v. Hintum (Oss) 221 24 125 9.20 Brummer (Amsterdam! 300 51 31 5.88 Meyer (Amsterdam) 236 51 46 4.62 v.Leeuwen (Amsterdam) 300 15 129 20.00 Franken (Tilburg) 166 15 106 11.06 Rondenburg (Den Haag) 300 22 96 13.63 Sundquest (Den Haag) 141 22 47 6.40 Brummer Franken Schmitt Sundquest 200 300 300 241 8.69 13.04 7.69 6,17 MIDDELLAAN 6 BREDA vraagt voor spoedige indiensttreding een Persoonlijke aanmelding bij, of schriftelijke sollicitaties met uitvoerige gegevens aan de Chef van de Personeelsdienst, Middellaan 6 te Breda (Van onze sportredactie) Op maandag 9 april wordt de derde grote klassieker van het wegseizoen 1962 verreden. Het is Parijs-Roubaix, een ka pitale organisatie van Jacques Goddet en de zynen. Wie anders dan Rik van Looy zou favoriet zyn voor deze wedstrijd? De Belgische wereldkampioen is eens te meer de te kloppen man. Dat hij niet zo gemakkelijk tot een zege zal komen dan in Gent-Wevelghem en de Ronde van Vlaanderen staat inmiddels wel vast. Uiteindelijk was de internationale be zetting èn in Gent-Wevelghem èn in de Ronde van Vlaanderen van bescheiden aard. De meeste Franse groeperingen hadden verstek laten gaan. Slechts een enkele Italiaan was aan de start. De Ne derlanders waren nog het sterkst ver tegenwoordigd. In Parijs-Roubaix zal dat anders zijn, want in deze wedstrijd da gen tenminste alle Fransen van enige betekenis op. Zij zullen gezamenlijk pro beren Rik van Looy de das om te doen. Gemakkelijk zal dat niet zijn, want Rik II is omringd door een zeer sterke ploeg. Noël Foré, John van Tongerloo en Jos Plankaert verkeren blijkbaar al lemaal in topvorm. Zij werken voor hun meester. Hun meester weet hun mede werking naar waarde te schatten. Het ge rucht gaat, dat van Looy de laatste we ken veel geld heeft uitgetrokken om zijn ploegmaats voor de bewezen diensten te danken. In Parijs-Roubaix verschijnt ook een vrij sterke Nederlandse formatie. Of on ze renners zich zo zullen kunnen uit leven als in de Ronde van Vlaanderen (waarin zij overigens te kort kwamen) staat nog te bezien. Onze renners zullen immers weer samen zijn met hun Franse teamgenoten. Zo is het een vraag of de naar een töpvorm groeiende Micnel Stol ker, die op weg naar Gent-Brugge uit stekend werk deed, in de buurt van Jacques Anquetil moet blijven of dat hij zijn kans zal mogen gaan? Wat zullen Jo de Haan en Ab Geldermans, Bas Ma liepaard, Jo de Roo en Piet Rentmeester mogen? De verrassing van Nederlandse zijde zou wel eens kunnen komen van Coen Niesten, Jaap Kersten, Piet Damen en Cees van Amsterdam, die in één team rijden en die onder leiding van Aad van Amsterdam feitelijk hun ploegdebuut maken. Hoe het ook zij: vast staat, dat Parijs- Roubaix opnieuw een interessant evene ment zal worden. De algemene opinie is, dat de beslissing opnieuw zal vallen in de 27 kilometer voor Roubaix. Dan wor den de renners namelijk op „onmoge lijke" wegen geleid. Wegen, waarop het moeilijk zal zijn tot goed teamwork te komen. De Amerikaanse boksers Joe Louis en Archie Moore de een in ruste, de an der nog actief hebben in Riverside, Californië, commentaar gegeven op het besluit van de gouverneur van Califor nië, Edmond G. Brown, om bij zyn par lement een wetsvoorstel in te dienen om de beroepsbokssport in Californië te ver bieden. Gouverneur Brown, die tot zijn be sluit kwam, door het tragisch overlijden van de Cubaanse bokser Benny Paret, heeft beroepsboksen „een gemene, af stompende sport" genoemd. „In vind", zei Joe Louis, dat gouver neur Brown eerst eens naar de politiek moet kijken, alvorens boksen een ge mene sport te noemen". Overigens was hij van mening dat Paret, na in decem ber van het vorig jaar te zijn afgetuigd door middengewicht Gene Fullmer, niet weer zo gauw in een ring had moeten stappen tegen een gevaarlijke opponent. Moore. een veteraan, die van geen op houden weet en vorige week (vrijdag avond) Alejandro Lavoranthe k.o. sloeg, sprak de hoop uit, dat gouverneur Bro^m zich door zijn emoties had laten mee slepen en wat vlug was geweest met zijn commentaar. ..Niemand kan een ander dwingen bokser te worden", zei Moore. „Bovendien heeft geen andere staat dan juist Californië zoveel gedaan om het duistere element uit de beroepsbokssport te weren. Als men ook in New-York zo gebrand was op het zuiver houden van de bokssport, dan zou het vandaag de dag misschien een minder omstreden tak van sport zijn", aldus Moore. Dc Britse voetbalster, Standley Mat thews, heeft 40 pet. van zyn gage voor de ere-wedstryd, welke de Amsterdamse tweede klas amateurvereniging D.W.V. woensdagavond in het Olympisch stadion tegen de Volecwyckers speelde, laten vallen. Door dit gebaar en mede doordat de directie van het stadion de Noord-Am sterdammers financieel tegemoet is ge komen, heeft de penningmeester van D.W.V. quitte kunnen spelen, ondanks het geringe aantal toeschouwers (4000) bij de wedstrijd. Matthews, die donderdagmorgen van Schiphol naar Engeland is vertrokken, zou voor zijn meespelen in het elftal van D.W.V. 400 pond (ruim 4000 gulden) hebben ontvangen, maar heeft van dit bedrag de Amsterdammers 150 pond ge schonken. De naoorlogse erelijst van Pa- rijs-Roubaix ziet er als volgt uit: J 1945 Paul Maye (F.), 1946 en 1947 t Georges Claes (B.l, 1948 Rik van Steenbergen (B-), 1949 André Ma- t hé (F.), 1950 Fausto Coppi 1951 Antonio Bevilacqua (I.), 1952 Rik van Steenbergen (B.), 1953 Germain Derijcke (B.), 1954 Ray- J mond Impanis (B-), 1955 Jean Forestier (F.), 1956 Louison Bo- bet (F.), 1957 Fredje de Bruyne i (B) 1957 Leon van Daele (B.), 1959 Noël Foré (B.), I960 Pino Cerami (B.), 1961 van Looy (B.). By de dames in de overgangsklasse B heeft Walcheren haar ploeg drastisch verjongd; dit liet in de voorgaande wed strijd een belangrijke vooruitgang zien. Zondag spelen zy uit tegen V.H.C. en dit kon de Vlissingers wel eens een of twee winstpunten opleveren. Van Marathon, dat uit moet tegen Verburch en Zeeland Sport naar D.W.S. wordt geen winst verwacht. De heren van Volt uit Tilburg gaan op bezoek bij Hellas 2 in Den Haag en zul len ook nu Cof Volt zal voor een verras sing moeten zorgen) geen winst weten te behalen. S.B.H.V. gaat op bezoek bij Dynamo en de winstkans voor de Breda- naars is niet groot. Tonido zal tegen Stratum Meteoor in Eindhoven de winst wel moeten laten. In de Dfstrictsklasse kan, bij de da mes, E.B.H.V. winnen van Blauw Wit ofschoon Blauw Wit soms verrassend goed voor de dag kan komen. Tachos zal ,,uit" wel enige moeite hebben met S.O.A. Olympus, dat zeer wisselvallig speelt, kan winnen van Hontenisse. Bij de heren kan S.O.A. winnen van E-M.M. en Tachos zal te sterk zijn voor Rapid. Indien Volharding volledig op het veld verschiint, kunnen zij winnen van Fortu- na. Hellas zal thuis kunnen winnen van Marathon. In de 2e klasse dames A kan Longa winnen van K.S.B. en Volt zal uit tegen Uno Animo de winst mee naar huis ne men. Bii de heren zal Olympus in Ber gen op Zoom winnen van Fortuna 2 en S.I.O.S. zal thuis geen moeite hebben met Marathon 2. Were Di zal moeite heb ben met Velocitas, niettemin wordt voor hun de winst verwacht. Walcheren ten slotte zal Tonido 2 wel met lege handen huiswaarts sturen. Overgangsklasse B: Dames: Animo- Swift, Verburch-Marathon, V.H.C.-Wal cheren. D.W.S.-Zld. Sport. Heren: Animo-Esca, Hellas 2-Volt, Str. Meteoor-Tonido, Dynamo-E.B.H.V. District Zuid B: Dames: le klasse: E.B.H.V.-Blauw Wit, S.O.A.-Tachos, Olympus-Hontenisse. Heren: le klasse: S.O.A-E.M.M., Ra- pid-Tachos, Fortuna-Volharding, Hellas- Marathon. Heren: 2e klasse: Fortuna 2-Olympus, S.I.O.S.-Marathon 2, Velocitas-Were Di, Walcheren-Tonido 2. Dames 2e klasse A: Longa-K.S.B., Uno Animo-Volt. Dames: 2e klasse B: Marathon 2-Zld. Sport 2, Luctor-Volharding. Afdeling West Brabant: Dames: le kl.s E.B.H.V. 2-Blauw Wit 2. Aktief-EmBeE. Heren: le klasse: Longa-K.S.B., Julia- na-S.O.A. 2, Dongen-Desk, Taxandria- E.B.H.V. 2. Heren: 2e klasse: Velocitas 2-Tachos 2 Taxandria 2-Rapid 3, Juliana 2-Rapid 2, Uno Animo-Desk 2. Afdeling Zeeland: Heren: le klasse: Marathon 3-Tonido 3, Hellas 2-0.D.I. Voor de schoolvoetbalwedstrijden te Vlissingen op 24 en 25 april (Keersluis) is de poule-indeling als volgt: Afdeling A: Van Daleschool, Vine, van Goghschool en Pr. Willemschool. Neutra le School. P. Louwerseschool en Ger. School Kasteelstr. St. Jozefschool, Kn. Wilh. School, J. v. Stolbergschool en Ju- lianasch. Souburg. P. Louwrerseschool, J. Ligthardschool, Oranjeschool en B. Ewoutschool. Afdeling B: VGLO 1. HBS 3. LTS 4. Chr. Ulo 2, HBS 4 en LTS 5. Openb. Ulo 3. HBS 5 on LTS 6. Onenb. Ulo 4. HBS 6 en LTS 7, LTS 8, LTS 9 en St.-Paulus Ulo 3. AfdelingC: HBS 1. Openb. Ulo 1 en KMS 3. Chr. Ulo 1. St. Paulus Ulo 1 en LTS 1, LTS 2. St. Paulus Ulo 2 en KMS 4 Openb. Ulo 2. KMS 5. HBS 2 en LTS 3. Afdeling D: KMS 1, UTS 2 en Zee vaartschool 1, KMS 2 en UTS 1. De kampioenswedstrijd Walcheren afd. D wordt gespeeld op woensdagmorgen om 9 uur, die van de afdelingen A, B en C worden op een nader vast te stellen datum gespeeld. De kampioenswedstrijden afd. D (voor geheel Zeeland) worden vrijdag 27 april in Terneuzen gespeeld en die van de af delingen A, B en C op dinsdag 12 juni te Goes. De wedstrijden op 24 en 25 april beginnen reeds 's morgens om 9 uur. De laatste wedstrijden zijn om 5 uur beëin digd. Konstanz 298 2), Rheinfelden 260 1), Ottenheim 353 (+1), Straatsburg 320 (-4). Maxau 539 (-6). Plochingen 178 (-10), Mannheim 437 (-43), Steinbach 309 (-43). Mainz 461 (-41), Bingcn 370 (-28), Kaub 449 (-35), Trier 381 (-74). Koblenz 510 (-49), Keulen 574 (-19), Ruhrort 821 (-2), Lobith 1326 9), Nijmegen 1174 9), Arnhem 1156 (+16), Eefde IJssel 640 34). Deventer 513 33), Mnnsin 5540 (-15), Visé 5162 2), Borgharen 4215 (onv.l, Belfeid 1386 (-55), Grave beneden de sluis 621 (-73).

de Stem | 1962 | | pagina 19