man Max Woiski in Mackintosh J Vier dode ;je onge- i u hier pakken .angs de ist even tamelijk. iommige vergeten denken ch is het oei, fris, lun niet een paar v moeite En uw aar zijn Denkt u o Drie iHirgcincders op de lelevisie Franse radio-city Luister naar Kijk nc naar Terugblik 4 raulle sprak Fanfani \rt Bonn zich tot -De Gaulle ;vige strijd in [uid-Vietnam J n* Na afloop: ballet DE burgemeesters van Amsterdam, Rot terdam en Den Haag krijgen woens- avond 11 april van de televisiesectie van de NCRV een half uur gelegenheid om voor de Nederlandse camera's te verschijnen en eens te praten over de problemen van hun stad. Het huis van de Haagse burgemeester mr. H.A.M.T. Kolfschoten wordt voor deze uitzending als plaats van ontmoeting gebruikt. Na dit gesprek geeft het Nationaal Bal let om 21.25 uur onder leiding van Harald Lander een uitvoering van „Etudes" van Harald Lander, ingestu deerd door de choreograaf. De muziek van de Deense componist Kundage Riisager is een vrije orchestrale be werking van de bekende oefeningen voor piano van Czerny. Het uit acht tien delen bestaande ballet is opge bouwd uit technische trainingsstof, toe passingen daarvan in diverse stijlen en virtuose variaties voor de hoofdfiguren. De solisten zijn Leonie Kramer, Syl vester Campbell, Ronald Snijders, Ben de Rochemont, Philip Kaesen, Irene de Vos, Panchita de Peri, Maria Bouvet, I Clazing Nepveu en Dany Colletin. ocjezecj Brabants halfuur over jubileum Prov. genootschap NIEUWE LEIDING BIJ FRANSE OMROEP Op Palmzondag Plechtigheden en imis uit ,Albertinum' De balsem met "direct-werking" VOOR VERLICHTING VAN PIJN IN SPIEREN EN GEWRICHTEN hoogi DE programmaleiding van de KRO treft voorbereidingen om op 15 april. Palm zondag, de liturgische plechtigheden van de palmwijding en processie, zo mede de hoogmis uit te zenden uit 'net klooster „Albertinum" van de paters Dominicanen te Nijmegen. De hoogmis zal worden opgedragen door de oud voorzitter van de KRO, de huidige pro vinciaal, pater drs. E. H. van Waes- berghe o.p. NCRV presenteert: Flower drum song Ds. de Vries expert van radio en t.v. bij Wereldraad Ziekendag uit Amsterdam Passie voor jeugd op 8 april JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER!! Britse acteurs wonnen staking Stem-feuilleton Radioprogramma BEURS VAN AMSTERDAM Onzekerheid over emissie Televisieprogramma DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 5 APRIL 1962 De Gaulle van Frankrijk en linfani van Italië hebben gis- conferentie van een dag in ouden over Europese- en we iukken. staatslieden spraken over het |iagstuk, de ontwapening, de ikkelde landen en „algemene roblemen". De Britse toelating was er niet bij. In De Gaulle hebben elkaar al haal eerder ontmoet, de laat- [jde Westduitse hoofdstad Bonn. poud van gisteren was strikt h villa La Mandria waar het iiden, werd bewaakt door twee- |>litiemannen. litsland zou bereid zijn, tijde- llan van president De Gaulle [losse statenbond van Europese ïiccepteren, in plaats van nau- Ice integratie van de EEG-lan- [teren in Bonn gezegd. Schroeder van buitenlandse volgende week proberen de ijlden te winnen voor president |s plan voor een tijdsbestek van Schroeder zou vóór 17 april |>eting willen arrangeren met Imdse minister van buitenland er. Luns. litsland wil optreden als be- I tussen Frankrijk en de Bene die staan op politieke inte- [ivietnamese 7de infanterle-di- woensdag in Cao Lanh bloe- geleverd met de communis- cong guerrilla-strijders. Er zyn 84 communistische Vietcongs slag by Cao Lanh is een van [j|e militaire operaties sinds het Pde Indo-Chinese oorlog in 1954. I ltaten van de 72 uur durende I acties van de in de provincie log aanwezige Vietcongs, waar- lhele regeringsdivisie was inge- 1 waren verre beneden de ver- ld verwacht dat de 7de divisie lilla-strijders, die het gebied lesten van Saigon terroriseerden |>ek zou drijven en daarna een lou uitlokken. Dit is echter niet |'e provincie Kien Phong was J een verzamelpunt geweest van ■ngs. Jirzitter van het Amerikaanse In stafchefs, generaal Lyman L. f, heeft in Tokio gezegd, dat lwenste te laten uitkomen, dat hs militair personeel in Zuid- Iniet deelneemt aan gevechten. 3RZIENING Dit is Het orkest Max Woiski Jr. dat gisteravond optrad in het Avro- televisieprogramma „Mackintosh". Soms moet je. als man, wel eens midden in de huishoudelijke beslom- T|eririgen duiken, omdat een griepepi demie. zonder aanzien des persoons werkt. Dan kom je voor velerlei ver- rassingen te staan, dingen in liet dage lijkse huiselijke leven waar je jaren lang vlak langs heengeleefd hebt zonder er ook maar iets van te bevroeden. Neem nu een bakker, of een melk boer. Neem ze wat mij betreft allemaal: mensen die je gezin provianderen blijken tn trossen aan je bel te hangen. Zolang e vrouw dat allemaal dirigeert denk je dat het heel eenvoudig is, maar kom er zelf eens voor te staan! Wat moet je bij al die lui bestellen? Ik sloeg er maar een slag naar en na twee dagen bleek ik dan ook zeven oude broden m huis te Hebben, doeH geen enkele aardappel. Maar één ding is spannend, bij liet huishouden, vind ik. Dat zijn de bon vetjes en de zegeltjes en de punten en dc couponnetjes en al die andere waardepapiertjes die overal op en aan en in zitten. Je kunt het hele huis- Houden volledig vernieuwen, bemerkte tk. door gewoon beschuit en koffie en allerlei andere dingen die je toch nodig Hebt te kopen en dan de schaar ter hand te nemen om de verpakking van waarde beurzen te ontdoen. En dan maar sparen. Voor tien bonnen van de mokkawafeltjes, plus nog een qulden- wL 9 3,e een OTnc,<t van een soep kom en als ,e dc hele dag tegen de fep pen op beschuiten eet, krijg je de tijd rfn, s bij elkaar N ie/tegen dc tijd dat je geen beschuit TJET Provinciaal Genootschap van Kun. sten en Wetenschappen in Noordbra bant in 1837 opgericht, viert dit jaar zijn 125-jarig jubileum. Voor zijn maan delijks radioprogramma „Brabants Halfuur" schreef Frans Evers tezamen met Tom Bouws een klankbeeld aan de hand van historische gegevens van drs. F.J.M. van de Ven. Dit documen taire radioprogramma dat vrijdagavond 13 april door de KRO wordt uitgezon den, wil de luisteraar een indruk geven van de levensloop en de activiteiten van het genootschap, dat de belangstelling voor de cultuur in het eigen gewest langer dan een eeuw wist te stimu leren. Tn de Franse hoofdstad wordt op het I ogenblik druk gewerkt aan de I bouw van een enorm studiocomplex. Men is reeds begin 1955 met de eer- ste bouwwerkzaamheden begonnen en de architecten hopen aan het einde van dit jaar dit reusachtig complex in gebruik te kunnen nemen. Het project bestaat uit een torenflat met een hoogte van 67 meter, omge ven door twee gebouwen van resp. 24 en 37 meter hoogte, welke teza men een halve cirkel beschrijven. In dit complex zijn niet minder dan duizend werkvertrekken voor ad- ministratieve doeleinden ondenge- bracht, zomede 55 studio's, drie grote zalen voor uitzendingen met publiek, terwijl voorts enorme archiefruim- ten voor platen en banden, teksten, partituren en lectuur in een groot keldergedeelte zijn ondergebracht. Voorts bevinden zich in dit com- plex foyers, restaurants, op diverse etages nog kleine kantines, een spe- ciale crèche voor bijna tweehonderd kinderen van medewerkers (sters) j en de nodige vergaderzalen en leslo- j kalen. Rond dit project wordt een geweldige parkeerplaats aangelegd, waar ruimte is geschapen voor drie- j duizend auto's. r"Fot opvolger van de directeur-generaal van de R.T.F. is benoemd de heer M. Bordaz. De nieuwe omroepleider is 53- jaar en heeft volgens „Tele-magzine" slechts zelden naar de televisie geke ken. In zijn voordeel schijnt te plei ten dat hij een groot aantal politieke functies heeft vervuld. Hij was com-* missaris-generaal van de Franse re gering in Indo-Chino, attaché bij het kabinet-Debré en voorheen hoogleraar aan de juridische faculteit van de Sorbonne. Het bovengenoemde blad meldt verder dat een oude medewer ker van generaal de Gaulle, de heer M. Coulet, is benoemd tot directeur- generaal van „Sofirad", waarin de staat voor ruim 99 procent participeert. De heer Coulet zou opdracht hebben ontvangen een meerderheidsbelang te verwerven in alle grenszenders, zodat de Franse staat ook op de nieuwsvoor ziening van deze radiostations een be slissende invloed zal kunnen uitoefe nen. (Advertentie) Werkt uitermate actief in op de haard van de pijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid Niets werkt sneller, niets werkt aan genamer, ter verlichting van pijn, dan een behandeling met Algesal-bal- sem. Het enige middel, dat het diaethyl- amino-salicyiaat in een speciale emulsie met hoog doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algesal direct door in het weefsel, de ge wrichtsbanden en de spieren tot aan de haard van de pijn, waar een onmid dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit buitengewone doordrin gingsvermogen wanneer U Algesal en meer melkwit wordt en volledig in de poriën verdwijnt (in plaats van een oppervlakkige warmtesensatie op de huid te veroorzaken), teneinde diep in te werken op de pijnlijke weefsels. Nog beter de pijnstillende werking van Algesal "doorstraalt" weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dat een duurzaam gevoel van ver lichting en welzijn in de plaats komt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet niet Pijn slaat altijd onverwacht toe Zorgt er dus voor thuis altijd uitwrijft, zult U merken, dat deze aan een tube Algesal bij de hand te vankelijk kleurloze wonderbalsem meer I hebben. Op passiezondag verzorgt de KRO de uitzending van een Roemeens-Byzan tijnse hoogmis, die wordt opgedragen door mgr. Georges Cosma in de kapel van de zusters van Notre Dame de Sion te Parijs. Mgr. Cosma is belast met de zielzorg voor de Roemenen in Frank rijk. De gezangen tijdens deze hoogmis worden uitgevoerd door het Roemeens- Byzantijns koor o. 1. v. Trajan Po- pesco. JQEZE zomer zal het Nederlandse pu bliek kennis kunnen maken met een nieuwe film, die is gemaakt naar de befaamde musical „Flower drum song" van Rogers en Hammerstein. Naar wij vernemen gaat de radiosectie van de NCRV een programma van on geveer een uur maken uit deze musi cal. Naar alle waarschijnlijkheid zal de bekende dirigent Stanford Robinson het Metropole Orkest dirigeren. De heer Ab. van Eijk schrijft de verbin-. dende teksten. De radiouitvoering vindt waarschijnlijk plaats in het midden van de maand juni. T>S. C. W. de Vries, directeur van de televisieafdeling van het IKOR, is benoemd tot radio- en televisiedeskun- dige bij de staf van de Wereldraad van kerken te Genève. Ds. de Vries is vanaf 1 april 1956 aan IKOR verbonden, eerst als theologisch adviseur, later als directeur van de televisieafdeling. TJET wekelijkse ziekenbezoek van Alex van Wayenburg komt volgende week dinsdagmiddag uit de hoofdstad, waar in gebouw Marcanti de jaarlijkse hoofd stedelijke ziekendag wordt gehouden. In een amusementsprogramma zullen o.a. optreden Teddy en Henk Scholten met het trio van Tonny Schifferstein. Deze ziekendag wordt jaarlijks geor ganiseerd door het dekenaal comité van „De Zonnebloem" te Amsterdam. TN opdracht van onze Katholieke Radio Omroep schreven Kees Galesloot en Henk Kuitenbrouwer een tekst voor de jeugd over het lijden van Christus. Oscar van Hemel componeerde de mu ziek bij deze „Passie voor de jeugd". Zondagmiddag 8 april van 15.10-16.00 uur zal deze passie voor de eerste maal (Advertentie) worden uitgezonden. De uitvoering ge schiedt door een tweetal koren, t.w, het Haags Matrozenkoor o.l.v. Kees Stolwijk en een meisjeskoor o.l.v. Paula van Alphen. Ook de soli worden gezongen door meisjes en jongens van deze koren. Voor de begeleiding zorgt een muzikaal ensemble. Het geheel staat onder leiding van Kees Stolwijk "J^IET minder dan vijf maanden hebben de 125.000 leden, aangesloten bij de Britse bond voor kunstenaars „Equity" een staking gevoerd tegen de onafhan kelijke Engelse tv-maatschappijen, Vooral de bekende commerciële tv- organisatie ITA heeft zich al deze maanden moeten behelpen met films en telerecording van oude program ma's, af en toe afgewisseld door repor tages en documentaires. Nu is men voor de salariseisen van de acteurs door de knieën gegaan en deze zullen nu een honorarium ontvangen dat hoger is en toeneemt naarmate een groter gebied door de tv-uitzendingen wordt bestre ken. Na dit succes gaat de „Equity" onderhandelen met de BBC over hogere salariseisen. Op Hilversum I (402 m) brengt de NCRV om 20.00 uur het programma „Donder- dagavondmozaiek" met als start „Op volle toeren" en om 20.25 uur de avonturen van IJsbrand. De „Ensemble-parade" volgt daarna om 20.55 uur. Voorts ver meldt het programma om 21.25 uur de wedstrijd „Da's voor de kas" en om 22.00 uur „Muziek voor miljoenen". Op Hilversum II (298 m) biedt de AVRO om 19.05 uur de familie-reunie „Ga er eens even voor zitten" en om 20.05 uur een concert door het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jean Four net m.m.v. Jean Olevsky, viool. Het spio- nage-hoorspel „Taxi voor mijnheer Rob bers" wordt om 21.20 uur uitgezonden, Verder is er nog om 23.00 uur een reportage uit Berlijn van de tafeltennis kampioenschappen, terwijl tot slot om 23.10 uur de rubriek „Discotaria" wordt uitgezonden. Na het journaal presenteert de NCRV om 20.20 uur de rubriek „Memo", ge volgd door „Filmkader". Om 21.05 uur kunt u kijken naar een historische re portage van de Zwitserse en Italiaanse boorploegen, die elkaar in de nieuwe St. Bernharatunnel bereiken. Om 21.35 uur volgt het tv-spel „Neem mij nou bevob beid" onder regie van Peter Holland en met medewei'king van Piet Roemer, Eg- bert van Paridon, Leen Jongewaard, Henny Orri, Ria Vroemen, Frans Kop pers, Jan Hundling, Theo Kling en Marie- José Nijsten. Tenslotte is er om 22.35 uur een uitzending van samenzang in de oude kerk te Soest. België Vlaams biedt u om 20.30 uur „Ontdek de ster"-wedstrijd. Om 21.30 uur volgt een kennismaking met Lem- berge (Gent) en om 22.00 uur volgt de reportage uit de St.-Bernhardtunnel. rzïpn o™ t -. meer kunt Wrènd NotJIl- Ple mèt het bi'he- hnlttJi 3e cadeau krijgt. Er be- «f -orden kan niet nllJï beschuitfabriek verleidelijke^^ 'k e meest verieiaenjhe aanbieding: voor niet zesdelig theeservies Èn Antast»f.h thee zit dan r,ZJjï.0" leder P^je zou menen, een hahm riZu "C,VC punt. Ik heb uitgerekend dnTt 'B vier jaar, en als we stevir, n Ne, tn kn ai ontaa luN™. 0 doordrinken en af en toe ook wat tZÖ lom Boor het tweede kopje Cte Kzetten nog wel een hnU aZ verse^te fco'n servies hebben DanTr, elke week ook een dubhelr 0Be" We l wat zullen we tmt» i Fj,npr ti{d b?t geschenk Ln die^heT fabrikant in huis hebben! PRAET-MAECKER 23) ..Neen. het heeft er inderdaad de schijn van, dat het dat niet is. Ik zou memand kunnen aanwijzen, die van dit overlijden financieel zoveel beter werd, aat een moord de moeite loonde," gaf Perquin toe. „Ziet u nu wel?" zei Vloemans bij- na triomfantelijk. ,,En gelooft u ook met dat we in dit geval wel kunnen aannemen dat de dader zijn eerste en laatste moord heeft gepleegd?" Hij sprak zo dringend, dat Perquin hem onwillekeurig verbaasd aankeek. „Er schijnt u wel erg veel aan ge legen te liggen, dat de dader zijn straf ontkomt, mijnheer Vloemans." „Neen, neen," riep de oude heer ver schrikt, zo bedoelde ik het helemaal rj dacht alleen maar aan al die ellendige dingen, die nu eenmaal onaf scheidelijk zijn van een onderzoek in een moordzaak. Het lijkt mij zo vrese lijk voor voor de familie. Mevrouw. mijnheer Hulstein hield zoveel van haar. Hij deed altijd alles wat in zijn vermogen was om haar narigheid te besparen. Het lijkt mij voor haar alles ook zo erg. Ik ben bang, dat ik een sentimentele oude man ben," voegde hij er verontschuldigend aan toe. „Ik zal er in elk geval voor zorgen dat u morgen vroeg de lijst heeft, inspecteur. Maar ik voor mij zie er geen heil in. Mijnheer Hulstein zou dit nooit gewild hebben, nooit." HOOFDSTUK IX Jacht op vier dode visjes In de herinnering van hoofdinspecteur Pieter Auguste Perquin behield deze nieuwe dag voor altijd een gedecideerd visachtige bijsmaak. Die morgen zat hij, gewapend met het lijstje van Vloe mans en het telefoonboek, aan zijn bu- reau en belde de op dat lijstje' voor- „olul llel m ve Jcomende namen, voor zover ze tele-met die historie op de Apollolaan? fonisch te bereiken waren, op. In de meeste gevallen antwoordde een vrou wenstem, die met de geaffaireerde, wat korzelige stem van iemand, die in druk ke bezigheden wordt gestoord, te ken nen gaf dat het aquarium een liefheb berij was van de heer des huizes, waar mee zij zich niet bemoeide. „Behalve als het moet worden schoongemaakt," lieten enkelen er kriegel of met een soort galgehumor op volgen. In die gevallen vroeg Perquin het telefoon nummer van de firma, bij wie de echt genoot werkzaam was. Hij slaagde er zonder moeite in de heren aan de te lefoon te krijgen. Allen zonder onder scheid toonden zich bijzonder spraak zaam waar het over hun liefhebberij ging. Maar tot Perquins diepe teleur stelling bevonden alle Abudefdefs zich in blakende welstand. Een heer gaf hem zelfs ongevraagd de verzekering dat het taaie rakkers waren en hij niet begreep waarom hun populariteit hier niet groter was. Toen hij alle telefonisch aangesloten Abudefdef-bezitters had afgewerkt, schoof Perquin de telefoon achteruit en bleef een ogenblik met gefronste wenk brauwen naar het toestel staren, ter wijl hij overwoog of hij misschien de politie in andere steden zou inschake len in zijn zoeken. Uiteindelijk besloot hij echter hiermee te wachten tot hij Amsterdam had afgewerkt. Tien tegen één kwamen die vier dode visjes uit een Amsterdams aquarium. Een inval lende gedachte deed hem naar de huis telefoon grijpen. „Als inspecteur Dorrepaal er is en hij is vrij, stuur hem dan even bij mij, Krijger." De jonge Dorrepaal maakte binnen de vijf minuten zijn entree. „Iets bijzonders. hoofdinspecteur?" vroeg hij gretig. „Staat het in verband „Dat doet het. Maar als je je soms mocht voorstellen dat je kans hebt op avonturen, vergis je je. Wat ik voor je te doen heb is een vrij saai werkje. Je moet heel nauwkeurig nagaan of er ook iemand op dit lijstje voorkomt, die in relatie stond of gestaan heeft tot Hulstein zaliger. Alles noteren, als jeblieft. Vooral nooit denken dat een of andere relatie te onbeduidend is. We moeten al dankbaar zijn voor de kruimeltjes. O, ja, als je dan toch be zig bent, kijk dan ook eens wat je te weten komen kunt van Vloemans. Wacht, ik zal het adres voor je op schrijven. Hij handelt in siervissen, aquaria en alles wat daar zo bij hoort." De drie overblijvende Abudefdef-bezit- ters waren eenvoudige, behulpzame mensen. „Ja, hoor u es, hoe al die vissies heten, dat weet ik niet," zei een vrouw, die met armen nog dampend van de was aan de deur kwam. „Ik zou zo zeggen, kijk u maar es. Of ter de laat ste tijd nog doodgegaan benne? Nee, want dan maakt Kees een radau! De laaste keer, dawwe een dooie gehad hebben is zeker al een hallef jaar ge- lejen. En dat was gelukkig maar een plaatje. En niks besmettelijks, waar die an gestorreve was, bedoel ik." „Juist," zei Perquin, terwijl hij mis troostig staarde naar de vissen, die hem onder het voorbijzwemmen onver schillig opnamen door de glazen aqua- riumwand. „Ja, mevrouw, dat was ze ker een geluk, dat het niets besmette lijks was." Aan het volgende adres stelde een struise vrouw hem voor zelf maar eens even te kijken. Maar dode hadden ze er in geen jaar gehad. Perquin bedank te vriendelijk. In dat geval was kijken overbodig. Met loden schreden ging hij naar het laatste adres. Daar lag een bleek jochie van een jaar of elf, twaalf voor een raam, dat bijna geheel schuilging achter een groot aquarium, dat tevens de sjofele, verve lende straat met de troosteloze rijen gelijkvormige huizen verborg. De moe der was een kittig, klein vrouwtje, dat het hart van de doodmoede hoofdin specteur Pieter Auguste Perquin stal door een kop verrukkelijke koffie. Of Ar ie Abu's had? Natuurlijk had hij die. Van mijnheer Hulstein gekre gen. Zoals de jongen trouwens het he-, Zij die van tv-thrillers houden en dat zijn er ongetwijfeld velen, kunnen nog drie interessante ontmoetingen tegemoet zien met de weinig slanke, maar zeer gehaaide detective Nero Wolfe, een fan le aquarium van mijnheer Hulstein ge kregen had. En ze vertelde verder, kwetterend als een vogel, hoe haar man bij Hulstein Zonen werkte. En hoe mijnheer had gehoord dat Arie zo'n tijd moest liggen. En ook, hoe de jongen toch zo'n liefhebberij had ge had in aquaria. Het was natuurlijk maar een armetierig bakje geweest met wat stekeltjes en zo, dat bakje van Arie. Geen prachtexemplaar zoals dit, met allerlei vreemde vissen. Had mijnheer wel gezien dat het er eigen lijk twee waren? Een zoet- en een zoutwater? Arie mocht nu tweemaal per dag een halfuurtje op en dan was hij er de hele tijd mee bezig. Maar natuurlijk deed zijn vader er ook nog veel aan, omdat Arie zich vooral niet vermoeien mocht. Zij door spekte haar verhaal met beroepen op haar zoon: „Waar, Arie?" „Is 't niet zo, Arie?" En de jongen met dat ge duldige, voor zijn leeftijd te wijze, glim lachje, dat men zo vaak bij zieke of heel zwakke kinderen ziet, beaamde alles wat ze zei met een: „Zeker moe." „Ja, en nou is-tie dood en het was toch zo'n ingoeie man. Wil u geloven dat hij zeker eens in de maand naar Arie kwam kijken? En dat terwijl hij toch wel wat anders an zijn hoofd had dan een ziek joch. En altijd bracht-ie wat mee. Een nieuw stelletje vissies. En vruchten. Of een of ander boekje. Of iets, dat Arie voor z'n bak ken nodig had. 't Is zonde, ze zeggen, asdat-ie vermoord zou wezen. Maar dat ken toch niet. Nee, zeg u nou zelf, die man kon geen vlieg kwaad doen. En die zouen ze nou uitgerekend Dat is toch kletspraat. Nou ja, de krante motte ook vol." Hoofdinspecteur Pieter Auguste Per quin startte voor de zoveelste maal zijn wagen en zette koers naar het bureau. Hij voelde zich moe en ver suft, maar wist van geen opgeven. „Zou je dat zaakje nu maar niet liever laten rusten tot morgen?" vroeg een collega bedachtzaam. „Er is hele maal geen haast bij. Als het je mocht lukken het rond te krijgen, en dat zou me sterk verwonderen, is er niemand, die je er dankje voor zal zeggen." Perquins onderlip schoof koppig naar voren. „Kan me niets schelen," ver wierp hij ondankbaar deze welgemeen de raad. „Terang krijgen zal ik het, al vlieg ik er ook uit." „Nu, je moet het zelf maar weten," meende de collega, in zijn wiek ge schoten. „Als je dan met alle geweld met je kop tegen de muur wilt lopen, ga je gang. Ieder zijn smaak." GEK? Douglas Johnson, een 52-jarige con cierge uit Los Angeles, die verleden jaar een verloren doos retourneerde, waarin 240.000 dollar zaten is nu onder doktersbehandeling. „Ik word er nerveus van", aldus Johnson. „Steeds wanneer ik op straat loop komt iedereen op me af en ver klaart me voor gek omdat ik het geld heb ingeleverd". WAARSCHUWING In de dierentuin van New York staat op een bord: „Kinderen die aan hun ouders ontsnapt zijn worden door de parkwachters in de leeuwenkooi ondergebracht". KWAAD Te Bosten bezigde Andrew Moseley enige gepeperde uitdrukkingen toen bij het parkeren zijn auto van achteren werd aangereden. Gebelgd stapte hij uit om de schade op te nemen. Maar zover kwam het niet: een tot dusver onbekend gebleven man zette zich ach ter het stuur van zijn wagen en reed weg. JAMMER Twee jongens van 13 en 14 Jaar hebben tegenover de kinderrechter van Loughborough verklaard, dat zy enkele dagen geleden twee zware boomstammen op de rails hadden ge plaatst „om te zien of de trein ze door midden zou snijden". De jongens waren echter teleurgè- steld. De trein werd vernield en liep een schade op van meer dan 800 pond. „Ziezo, blijf jy maar even hier. Ik kom zo terug". tasie-speurneus van de schrijver Rex Stout. De AVRO heeft deze thriller-serie overgenomen van de Westduitse televisie voor Nederlands gebruik is evenwel voor een (beknopte) Nederlandse tekst ge zorgd. De eerste aflevering van „Teveel koks" gaf direct al een goed beeld van hetgeen er in de komende afleveringen valt te verwachten: een story, waarin humor en spanning zijn vermengd. Tij dens een congres van internationaal be faamde koks vindt een moord plaats en, zoals het past in een goede thriller, zijn er direct verschillende verdachten. Wol fe, de detective, woont het congres bij, behalve beroemd speurder is hij ook een beroemde lekkerbek. De moord gooit echter roet in de lekkerbekkerij waar van Wolfe had gedroomd en daarom wil hij zich ook verre houden van die ake lige geschiedenis. Hoe het hem even wel verder vergaat, kunnen de kijkers a.s. zondag zien. De hors d'oeuvre van gisteravond smaakte overigens niet gek. Na een beetje spanning kreeg men gis teravond ook een beetje ontspanning. Woiski jr. bracht met zijn orkest en dansers twintig minuten Westindisch temperament en elasticiteit op het scherm. Het sportpanorama was ditmaal aan Sjoukje Dijkstra en vroegere kunst- schaatsf§pomenen gewijd. Daarvoor konden wij horen, dat Nederland vorig jaar een record aantal toeristen herberg de en dat de groenten niet zo peperduur zijn door schaarste, maar door de mas sale export tegen hoge prijzen. Lang leve onze welvaart. W.v.d.B. Hilversum 1 - 402 m DONDERDAG 5 APRIL KRO: 12.00 uur Middagklok - noodklok. 12.04 uur Instrumentaal kwartet en zangso listen: lichte jmuziek. 12.25 uur Voor de boeren. 12.35 uur Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.38 uur Amuse mentsmuziek (gr.). 12.50 uur Actualiteiten en Europese tafeltenniskampioenschappen te Berlijn. 13.00 uur Nieuws. 13.15 uur Lichte orkestmuziek met zangsolist. 13.40 uur Kop stukken, licht programma (herhaling van zaterdag jl.). NCRV: 14.00 uur Promenade orkest en solist. 14.45 uur Klassieke kamer muziek. 15.40 uur Instrumentaal septet: amusementsmuziek. 16.00 uur Bijbeloverden- king. 16.20 uur Klassieke kamermuziek. 16.45 uur Klassieke klavecimbelmuziek (gr.). 17.00 uur Voor de jeugd. 17.30 uur Lichte gram- mofoonmuziek. 17.40 uur Beursberichten. 17.45 uur Lichte grammofoonmuziek. 18.15 uur Sportrubriek. 18.30 uur Oude kamer muziek. 18.50 uur Sociaal perspectief, praatje 19.00 uur Nieuws en weerberichten. 19.10 uur Op de man af. praatje. 19.15 uur Geeste lijke liederen. 19.30 uur Radiokrant. 19.50 uur Uitzending van de Anti-Revolutionaire Partij 20.00 Donderdagavondmozaiek, ge varieerd programma 22,30 uur Nieuws. 22.40 uur Avondoverdenking. 22.55 uur Boekbe spreking. 23.00 uur Bariton cn piano. 23.25 uur Een dag met Jan Luyken, klankbeeld. 23.55-24.00 uur Nieuws. VRIJDAG 6 APRIL NCRV: 7.00 uur Nieuws en S.O.S.-berich ten. 7.10 uur Grammofoonmuziek. 7.13 uur Lichte grammofoonmuziek. 7.30 uur Gewijde muziek. 7.50 uur Meditatie. 8.00 uur Nieuws. 8.15 uur Radiokrant. 8.35 uur Volksliederen (gr.). 9.00 uur Voor de zieken. 9.35 uur Wa terstanden 9,40 uur Voor de vrouw 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 uur Morgen wijding. 10.45 uur Sopraan, bas en piano. 11.15 uur Voor oudere luisteraars. 21.35 uur Neem mij nou, bevobbeld (Take a fellow like me), tv-spel. 22.35 uur Massa- zang. VLAAMS BELGISCHE TELEVISIE 19.00 uur Voor de jeugd. 19.30 uur Sport kroniek. 20,00 uur Nieuws. 20.30 uur Ontdek de ster-wedstrijd en variété-programma. 21.30 uur Documentaire film. 22.00 uur Reportage van de autotunnel van de Grote St. Bern- hard. (Eurovisie). 22.30 uur Nieuws. FRANS BELGISCHE TELEVISIE 18.30 uur Voor de kinderen. 19.00 uur Voor de vrouw. 19.30 uur Socialistische Gedachte. 20.00 uur Nieuws. 20.30 uur Film. 20.40 uur Wedstrijdprogramma. 21.40 uur Speelfilm. 23.00 uur Nieuws. (Advertentie) IDS Hilversum 2 298 m DONDERDAG 5 APRIL AVRO 12.00 uur Theaterorkest. 12.30 uur Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Zing zonder zorgen. 13.00 uur Nieuws. 13.15 uur Mededelingen en grammofoonmuziek. 13.25 uur Beursberichten. 13.30 uur Metro pole orkest. 14.00 uur Pianorecital. 14.30 uur Voor de vrouw. 15.00 uur Orgelspel en zang recital. 15.30 uur Voordracht. 15.50 uur Harp- recital. 16.05 uur Moderne muziek (gr.). 16.20 uur Lichte grammofoonmuziek. 17.00 uur Lichte grammofoonmuziek voor de jeugd. 17.30 uur Voor de jeugd. 18.00 uur Nieuws. 18.15 uur Actualiteiten. 18.20 uur Hongaarse melodieën (gr.) 18,30 uur Sportpraatje 18.35 uur Gesproken brief. 18.40 uur Lichte muziek. 19.00 uur Voor de kinderen. 19.05 uur Ga er eens even voor zitten: liedjes en Het Vogelkwartier, hoorspel. 20.00 uur Nieuws. 20.05 uur Radio Filharmonisch orkest en solist. 21.20 uur Taxi voor mijnheer Robbers, hoorspel. 22.30 uur Nieuws en mededelingen. 22.40 uur Actualiteiten. 23.00 uur Sport- actualiteiten. 23.10 uur Nieuwe grammo foonplaten. 23.55 -24.00 uur Nieuws." VRIJDAG 6 APRIL VARA7.00 uur Nieuws. 7.10 uur Ochtend- gymnastiek. 7.23 uur Lichte grammofoonmu ziek. 8.00 uur Nieuws. 8.18 uur Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 uur Gymnastiek voor de yröuw. 9.10 uur Klassieke orkestmuziek (gr.) 9.40 uur Schoolradio. VPRO: 10.00 uur Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 uur Mor- genwijding VARA: 10.20 uur Voor de vrouw. 11.00 uur Voor de kleuters. 11.15 uur Hobo kwartet. 11.30 uur Orgelspel en zang. Brussel Vlaams DONDERDAG 5 APRIL 324 m: 12.00 uur Nieuws. 12.03 Licht con cert. 12.30 uur Weel-berichten. 12.35 uur Amusementsmuziek. 12.50 uur Beurskroniek 13.00 uur Nieuws. 13.15 uur Kamermuziek. 14.00 uur Schoolradio. 16.00 uur Beurskro niek. 16.06 uur Franse les. 16.21 uur Radio Schookoren 1961. 16.40 uur Amusements- muziek. 17.00 uur Nieuws. 17.15 uur Voor hhideren. 18.15 uur Grammofoonmuziek. 18.20 uur Voor de soldaten. 18.50 uur Sport programma. 19.00 uur Nieuws. 19.40 uur Lichte muziek. 19.50 uur Vrije politieke tri bune. 20.00 uur Voor de vrouw. 21.00 uur Amusementsconcert. 22.00 uur Nieuws. 22.15 uur Lichte grammofoonmuziek. 22.55-23.00 uur Nieuws. Brussel - Frans DONDERDAG 5 APRIL 484 m: 11.55 uur Grammofoonmuziek. 13.00 uur Nieuws. 14.13 uur Kamermuziek. 15.03 uur Lichte muziek. 16.08 uur Klassieke mu ziek. 17.00 uur Nieuws. 17.30 uur Chansons. 18.30 uur Grammofoonmuziek. 19.30 uur Nieuws. 22.00 uur Wereldnieuws. 22.55 uur Nieuws. DONDERDAG 5 APRIL NTS: 20.00 uur Journaal. NCRV: 20.20 uur Memo. 20,30 uur Filmkader, 21.05 uur Re- Wordt vervolgd) portage opening van de St. Bernhardtunnel. De eergisteren gehouden aandeelhou dersvergadering van Philips in Eindho ven heeft vele pennen in beweging ge bracht en tal van commentaren uitge lokt. Achteraf betreurt men dat aandeel houders niets vernomen hebben over de gang van zaken bij het concern in het eerste kwartaal van 1962. Voorts bleek enig misverstand te zijn overgebleven ter zake van de mogelijke notering van de aandelen in Wall Street. Er is thans nog slechts sprake van een „registration statement" en men neemt aan dat deze de weg zal banen naar de uiteindelijke officiële notering op de New York stock exchange. Men verwacht dat die notering tot stand zal komen na de aandelen emissie die in juni zal plaatsvinden te dien aanzien zal men dus het verdere verloop van de gebeurtenissen moeten afwachten. Het meest besproken punt is echter dat Philips een beroep op de kapitaal markt heeft aangekondigd, te verwezen lijken over twee maanden, en dat de beurs al die tijd in het onzekere zou moeten verkeren over de koers van uit gifte. Het is begrijpelijk dat de uitgifte- koers een kardinaal punt vormt bij de komende emissie. Inmiddels worden reeds ter beurze berekeningen gemaakt, maar men tast uiteraard, zonder nadere toe lichting, volkomen in het duister. Het was deze grote onzekerheid die ter beurze met een zekere ontstemming werd besproken en die een deprimerende uitwerking had niet alleen op de aan delen Philips maar ook op het koers verloop van de gehele aandelenmarkt. Philips werd gisteren voor het eerst ver handeld ex tien procent slotdividend. Er trad "een vrij gevoelige koersdaling in van 981 tot 946 ex dividend. De affaire was bijzonder klein. Er werd weinig ondernomen. Men was bijzonder gereser veerd en beperkte er zich tóe de moge lijkheden van de komende weken af te wegen. De overige internationals waren zwak gestemd. De onzekerheid van Philips oefende haar invloed uit. Zo liep AKU achteruit tot 375, Hoogovens tot 767 ter wijl zowel Unilever als Kon. Olie circa twee gulden lager werden gewaardeerd. In de overige afdelingen viel weinig te beleven. Scheepvaartfondsen waren over de gehele linie drie tot vijf punten lager. Cultures ongeanimeerd en weinig ver anderd. De markt sloot stil. 3-4 4-4 Ned. '59 4V4 1021/4 10134 Ned. '47 31/2 92\l 92s4 AKU A 380 37534 Hoogovens cA 775 768 Philips GBA 981 948 Unilever cA 184.60 184.25 Kon. Olie A 136.30 134.50 Scheepv. Unie A 150?g 149% A'dam Bk A 417% 417% Kon .Zout cA 1085 1080 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 374: Kon. Olie 134.30 g.b.— 135.40; Philips 938—950; Unilever 184.10; Hoogovens 770772.

de Stem | 1962 | | pagina 5