Nieuw-Guineadebat in spannende atmosfeer geschorst Nader beraad in de fracties Jones (na gesprek met Soekarno) optimistisch Vrouwen en kinderen onder OAS-mortiervuur Zondag 13 mei wijding mgr. G. de Vet NIET ONDER TERREUR Syrië rustig; weer tijd om aan vijand Israël te denken minder stakers 12 IER ELD DAGBLAD VOOR ZEELAND Indonesië vroeg geheime belofte Onbestendig weer j vSt^,!i:r,ïrTtar™' j graden.Umtem t Tof'T TWIJFEL Vier Indonesiërs op slag gedood VAR-eenheid zal hersteld worden EICHMANNS VROUW mag haar man bezoeken Compromis voor loonprobleem Weer astronoom uit ons land naar VS P. v.d.A. -Kamerleden klapten niet uit de school ZWANENBERG Hoop op TREDENHEID I I KOOPGARANTIE len of kunt U deze isd of voordeliger Ine van U terug [tot lijgt U de volledige }a'!V IVOORNAME HUISKAMER, rachtig afro-teak. Bijzonder pracfisch bergmeubel. D« |jndig beklede stoelen zifter» ■ekig. I isbezorgd en opgesteld I Nederland i boven 350. Rs vergoed E WAALWIJK ht en Almelo WAALWIJK-CENTRUM, GROTESTRAAT 299, tel. (04160) 3355 MAASTRICHT: St. Jacob- straat b/h Vrijthof, tel. (04400) 1 43 64 ALMELO-CENTRUM: Grotestraat 33, «A» Ook op zaterdag zT jn onze toonzalen de gehele dag geopend Onze financiering stelt U in staat tot betaling in 6 tot 12 maande-> lijkse termijnen 102e JAARGANG No. 23946 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes. mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Keigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) Postgiro 278841. a#al Slem DONDERDAG 5 APRIL 1962. Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, f 8,60 per post, f 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers t5 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6 252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (BjjbureausTerneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 260' - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) LUNS ONTHULT KAMER VERLOOP VAN GEHEIM BERAAD (Van onze parlementaire redacteur) Het Nieuw-Guineadebat in de Tweede Kamer is gisteravond onverwacht en in een sfeer van politieke spanning voor nader fractieberaad tot vanmiddag geschorst. Die schorsing was aange vraagd door de A R.-fractieleidcr dr. Bruins Slot. Bijgevallen door de P. v. d. A. en V-V.D. ver klaarde hfj „breedvoerig te moeien nadenken" over de even te voren door minister-president prof. De Quay en minister Luns (b.z.) uitgestip pelde beleidslijnen inzake het Nieuw-Guinea-con- flict met Indonesië. Die beleidslijn was door mr. Luns aldus geformuleerd: „Nederland is niet bereid te verklaren of te beloven, dat Nieuw-Guinea bui ten de wil der Papoea-bevolking aan Indonesië zal worden overgedragen. De Nederlandse rege ring is wel bereid in onderhandelingen met Indo nesië na te gaan of en op welke wijze Indonesië nu of in de toekomst gehoor kan vinden voor zijn standpunt (dat Nieuw-Guinea bij Indonesië be hoort) bij de Papoea's". De standpuntbepaling der Papoea's dient echter niet onder Indonesische ter reur te geschieden, verklaarde mr. Luns. 5? Eerder had prof. De Quay op Iets rustiger toon dan mr. Luns ver klaard dat de deur voor onderhandelingen, wat Nederland betreft, open hlfjft. dit ondanks de voortdurende agressiviteit van Indonesië. De kamer had met instemming naar deze verklaring zitten luisteren. Dr. Bruins Slot (A.R.) die tevoren met een snik in zijn stem Gods hulp had ingeroepen ter bewaring van de vrede, schrok echter van de nadere toelichting van mr. Luns. Ook elders zag men ernstige gezichten. De K.V.P.-fractie b.v. trok zich na de schorsing dan ook meteen terug voor nader beraad. Had mr. Luns zich dan onredelijk getoond? Zijn uiteenzetting over het nakomen van het zelfbeschikkingsrecht was in feite niets anders dan een duidelijke herhaling van het bekende Nederlandse regeringsstandpunt. Die duidelijkheid echter, gecombineerd met de volstrekt negatieve hou ding van Indonesië, als geschilderd door mr. Luns, deed echter levensgroot de vraag rijzen, of onderhandelingen ooit wel tot een vreedzame schikking kunnen leiden, althans bij een handhaving van het Nederlandse standpunt. ECUADOR heeft de Poolse, Cubaanse en Tsjechische zaakgelastigde verzocht „binnen een redelijke tijd" te vertrek- j n; M beze landen heeft Ecuador de betrekkingen verbroken. PRINS BERNHARD, die gisteren in Mexico de met Nederlands kapitaal ge vestigde onderneming te Tlalnepantla heeft geopend, heeft er met vele voor aanstaande industriëlen besprekingen ge- fe£«rlands-Mexicaanse eco nomische betrekkingen. HET grafmonument van de vroegere r.s.i echoslow a a kse president Gottwald is „voor onbepaalde tijd en om technische «eslotan- Men denkt dat zijn stoffelijk overschot „aar een bescheide- lier plek wordt overgebracht. EEN DYSENTERIE-epidemie in Oost- Berlijn heeft zes- tot achtduizend men sen ziek gemaakt. De oorzaak zou gele gen zijn in een partij boter die besmet geweest is. VOLGENS DE bevelhebber van de ze vende Amerikaanse vloot opereren in het westen van de Stille Oceaan ongeveer honderd Russische en Chinese onderzee boten. GRIEKENLAND zal zich binnen niet al te lange tijd aansluiten bij de E.G.K.S. vüL vra,l0,71, bocft de Griekse minister i van buitenlandse zaken gezegd. rorS.?NTI(ï vrouwen hebben gisteren in n=nf „^c^ King wa?o„Vdre°rWheVnan de negei'dom»^ In de wandelgangen kon men na de schorsing al horen dat de kamer nu te kiezen zou hebben tussen het handhaven van een juist op het recht gestoeld standpunt en een toenemende kans op een open conflict. Die keuze is overi gens niet nieuw. Djakarta stelt haar al lang. Dat is een onjuiste stellingname, had prof. De Quay verder gezegd. Zijn waarschuwing voor de propaganda van Indonesië en de zenuwenoorlog van Dja karta bleek echter, wat dr. Bruins Slot betreft, iets te laat gekomen te zijn. Het Nederlandse thuisfront zou een voor beeld moeten nemen aan Nieuw-Guinea. Daar draagt men de crisis met kalmte, zei de minister-president. Prof. De Quay had overigens ook zelf erkend, dat het zenden van versterkin gen naar Nieuw-Guinea de sfeer voor onderhandelingen kan bederven. Maar het niet uitzenden van versterkingen zou de mogelijkheden van een gesprek niet groter maken, betoogde hij, maar wel de burgerbevolking in een ongunstiger positie brengen. De regeringspartijen deelden dit standpunt. Tezelfdertijd stelden zij echter dat Ne derland, als Indonesië onredelijk blijft en het uiteindelijk op een gewapend conflict laat aankomen, niet alleen de last der verantwoordelijkheid kan dra gen. Dan zullen de Verenigde Staten, Australië en de V.N. ons te hulp moe ten komen, zei men. Maar gebeurt dit ook? Deze belangrijke vraag werd van regeringszijde niet beantwoord. Minister Luns gaf wel een zeer open hartig verslag van de gang van zaken rond het thans afgebroken geheim vooroverleg met Indonesië. Hij klapte uit de school. De kamer had hem uitdruk kelijk gevraagd dit te doen omdat Dja karta zich ook niet aan de geheimhou ding heeft gehouden. Het relaas van mr. Luns laat zich als volgt samenvatten: het ging bij dit ge heim vooroverleg uitsluitend om het sa menstellen van een agenda voor defini tieve onderhandelingen. De Nederlandse delegatie was bevoegd alle mogelijke gespreksonderwerpen op die agenda op te nemen. Zelf bracht Nederland als agendapunt in, het bestuur over Nieuw- Guinea bij een eventuele interimregeling en de oriëntatie der Papoea's in het bij zonder op Indonesië. Van Nederlandse kant was geen enkele voorafgaande voorwaarde gesteld. Indonesië had be loofd dat evenmin te zullen doen. De Amerikaanse bemiddelaar, Bunker, stelde beide partijen wel een voorwaarde: zij moesten zich tijdens het vooroverleg over en weer ont- houden van dreigementen en agres- is dienen wij zo snel mogelijk te zorgen dat, Tudor en diens mannen onschadelijk worden, gemaakt." Bijna op hetzelfde opgenblik bereikte een kleine groep zwaar bewapende mannen de oppervlakte. Gewaarschuwd door Laroet de Prater had Tu dor geen ogenblik geaarzeld om Aram ter hulp te komen. ..Snel mannen!" beval de reus grimmig. „Wij hebben ogenblik te verliezen. Leid onS naar het paleis, Laroet-.." 5 t"Uv7naZnrihUng Van het K-N.M.I. 5 J avond 23.15 lmr.opgemaakt gisteren- j hu RnOverwin,!'1 o me' enkclc noordelijke richting a lge "aar J Dezelfde of draaiende wind. kundig instituut: BclS'sch weer- J n™ ïegenjvanuitChl!»nde bewolkinS t brede opklaringen e' ï?ten' La'°r l ondnedratri5Zuur°nder 1919 Maa" 1 I j Lm"uur.' Z°n °B 6 08 Maan op j sieve daden. Nederland is die voor waarde volledig nagekomen, consta teerde mr. Luns. Indonesië heeft zich er in het geheel niet aan ge houden. Tijdens de eerste bespreking bleek evenwel dat de Indonesische delegatie een zeer beperkte instructie had meege kregen. Zij mocht als enig agendapunt accepteren de wijze van overdracht (niet de vraag dus of overdracht nu of in de toekomst mogelijk zou zijn) en na de regeling daarvan het herstel van de betrekkingen met Nederland. Tegen dit laatste agendapunt had Nederland van zelfsprekend geen bezwaar, verklaarde mr. Luns. Wij waren en zijn echter niet bereid, zei hij. als agendapunt te accep teren de wijze van overdracht, want daardoor zou tevoren reeds beslist zijn zonder dat enige garanties voor de Papoea's verkregen zouden zijn dat Nieuw-Guinea bij Indonesië zou worden gevoegd. De Nederlandse delegatie mocht ech ter wel akkoord gaan met de m o g e- 1 ij k h e i d van bestuursoverdracht als agendapunt, verzekerde mr. Luns. Van een onredelijke halsstarrigheid aan Ne derlandse kant, zoals door de heer De Kadt (P.v d.A.) was verondersteld, is dus geen sprake geweest, aldus mr. Luns. Een tweede bespreking bood geen uit weg uit de impasse. Op verzoek van de Indonesiërs werd daarop het gesprek geschorst. De Indonesische onderhande laar Malik zegde toe te zullen proberen in Djakarta ruimere instructies los te krijgen. De schorsing was voor korte tijd bedoeld. De regering heeft echter nog geen concrete aanwijzingen, aldus mr. Luns, dat Indonesië bereid is de onderhandelingen te hervatten. Mr. Luns onthulde ook nog, dat In donesië Nederland gevraagd heeft des noods dan maar in het geheim te belo ven dat Nieuw-Guinea zal worden over gedragen. Dat kunnen wij niet doen, ver klaarde mr. Luns zeer beslist. Wij mo gen niet buiten de Papoea's om over de toekomst van Nieuw-Guinea beslissen. Indonesië wil dus uiteindelijk op de kortst mogelijke termijn in feite zon der meer meester zijn over Nieuw- Guinea. Uit de redevoeringen van de fractieleiders, waarmee dit Nieuw-Gui neadebat werd ingezet, bleek bij de meesten nog de gedachte te bestaan dat met Indonesië gepraat zou kunnen wor den over een overdracht op termijn. De A.R. en V.V.D. gingen er daarbij van uit, dat Indonesië nog voordat de Pa poea's zelf hun keuze hadden bepaald, met het bestuur van Nieuw-Guinea be last zou kunnen worden, mits er ga ranties gegeven zouden worden voor een bonafide toepassing van het zelfbeschik kingsrecht. In beginsel akkoord, zei dr. De Kort (K.V.P.). De katholieke fractie leider vroeg zich echter af of „gezien de praktijk" wel vertrouwen gesteld zou kunnen worden in garanties van Djakar ta. Mr. Luns liet duidelijk blijken dat hij op dit punt ook vele twijfels heeft. (Vervolg op pag. 3) Gisteren heeft de Amerikaanse am bassadeur in Indonesië, Jones, op diens verzoek, met Soekarno gesproken over de kwestie Nieuw-Guinea. Na dit ge sprek zei Jones dat hij optimistisch was over de oplossing van het Nederlands- Indonesische geschil; hij nam aan dat het op vreedzame wijze geregeld zou worden. Toen men hem vroeg of dat beteken de dat het geheim overleg dan voortge zet zou worden, antwoordde hij echter ontwijkend. Daarvoor zou nog heel wat moeten gebeuren, zei hij. Soekarno heeft gisteren een commissie ingesteld die hem „aanbevelingen moet doen over de mogelijke manieren om West-Irian dit jaar in bezit te krijgen". Generaal Jani heeft gisteren gezegd dat tienduizend voormalige rebellen van Celebes geoefend worden voor de strijd op Nieuw-Guinea. Vijftienduizend man troepen, die naar het oosten van Indo nesië zouden worden verscheept, moeten nog op vervoer wachten, gaf de generaal toe. omdat dit op technische moeilijkhe den stuitte. Toen men de generaal vroeg naar een uit een andere Indonesische bron ko mend bericht dat er op het tot Nieuw- Guinea behorende eilandje Gag hevige gevechten zouden zijn uitgebroken tussen de Nederlanders en de bevolking, zei hij van niets te weten. Dit verhaal, dat ver dacht veel lijkt op het eveneens een ca nard gebleken bericht over de „bevrij ding van Waigeo", had radio Djakarta niettemin voor waar omgeroepen. Hoe het er op het eiland Gag voorstaat heeft overigens gisteren schout-bij-nacht Reeser meegedeeld. Volgens de commandant van de Ne derlandse strijdkrachten op Nieuw- Guinea zijn bij de vervolging van de infiltranten („Indonesische gewa pende jongelieden" noemde radio Djakarta hen), vier soldaten van Soekarno gesneuveld. Drie anderen gaven zich aan de plaatselijke bevol king over, die hen uitleverde aan de Nederlandse strijdkrachten. Een Japans vissersvaartuig zou enke le tientallen kilometers ten noorden van Nieuw-Guinea door een onbekend vlieg tuig beschoten zijn. Drie opvarenden werden daarbij gewond. De Japanse re gering had tevoren alle vissers gewaar schuwd voor de gcvaarlyke zone rond Nieuw-Guinea. De Syrische legerleiding heeft giste ren gezegd dat de „kunstmatige crisis is bezworen en dat een einde is ge maakt aan kuiperijen en opstand. In ge heel Syrië heerst weer orde en rust", al dus de bekendmaking. Verder werd verklaard: „Het gehele leger heeft zijn trouw betuigd aan de leiding. De legerleiding zal de noodzake lijke maatregelen treffen ter verwerke lijking van het Syrische streven om tot een op gezonde basis berustende unie van vrije Arabische landen te komen, waarbij de in het verleden gemaakte fouten moeten worden voorkomen". Vol pathetiek besloot de verklaring: „Het Syrische leger is er door zijn waakzaamheid, de toewijding zijner of ficieren en de eenheid in al zijn gelede ren in geslaagd de verschrikkelijke sa menzwering, die machten der duisternis tegen Syrië hadden gesmeed, te verijde len en het vaderland te redden". De wapens behoefden niet te worden gebruikt. Er heeft in het geheel geen bloed gevloeid, aldus de bekendmaking. Er hadden berichten gecirculeerd over gevechten in het noorden. De opstandige elementen te Aleppo hadden echter besloten de bevelen van de Syrische legerleiding te gehoorza men. „Het is nodig dat Syrië thans krachtig is, want het wordt aan alle kanten door gevaren bedreigd", zei Damascus, doelend op Israël. In noord-Syrië is de toestand weer normaal. De bevolking is gewaarschuwd dat strenge straffen staan op het orga niseren van betogingen. Alle wapens, munitie en springstoffen moeten bij de politie worden ingeleverd. In Jeruzalem zou het Israëlische kabi net dinsdag besloten hebben mevrouw Vera Eichmann toe te staan naar Jeru zalem te komen, om haar man te bezoe ken nadat het Hooggerechtshof zich zal hebben uitgesproken over Eichmanns be roep tegen zijn doodvonnis. Het bezoek van mevrouw Eichmann zal 24 uur mogen duren. De oorlogsmis dadiger heeft zijn vrouw niet meer ge zien sinds hij door Israëlische agenten uit Argentinië werd geschaakt om zich te verantwoorden voor de dood van zes miljoen joden. Het besluit mevrouw Eichmanns ver zoek in te willigen, werd genomen door premier Ben Goerion, de minister van buitenlandse zaken Golda Meir en de mi nister van justitie Dov Joseph. Enkele maanden geleden heeft mevrouw Eichmann bij de Israëlische ambassade in Buenos Aires een visumaanvraag in gediend. De aanvraag werd doorgege ven aan het ministerie van buitenlandse zaken in Jeruzalem. De OAS zet haar terreur onverminderd voort. Zij is er kennelijk op uit de mos lims dermate te treiteren, dat zy tegen acties zullen ondernemen, waarop de tus senkomst van de Franse strijdkrachten de ontkrachting van het Algerijnse be stand zou vervolmaken. De mortieroeschieting in Belcourt. een voorstad van Algiers, die gisteren plaats vond, leek de druppel, die de emmer deed overlopen. Bij deze beschieting wer den zeven moslims gedood en minstens eenentwintig gewond. De slachtoffers wa ren merendeels vrouwen en kinderen De overval heeft een sterke reactie bij de moslims teweeggebracht. Duizenden sti'oomden bijeen in de nauwe straatjes en het Franse leger moest haastig pelo tons pantserwagens en halfrupsen inzet ten om erger te voorkomen. De beschieting was voorafgegaan door een overval van 15 extremisten op een politiebureau. Men maakt zich ernstig zorgen over de 24-jarige Franqoise Francon. voormalig secretaresse van de kolonel van de Franse geheime dienst. Deze laatste werd in Oran door OAS vermoord. Het meisje woonde in een hotelletje in het centrum van Parijs en is daar sinds maandag niet meer gezien. Ook gisteren werden weer banken overvallen. De buit voor de OAS be droeg 220.000 nieuwe francs. (Van onze parlementaire redactie) De Stichting van de Arbeid is het gis teren eens geworden over een voorstel aan de regering om uit de huidige im passe op het gebied van de lonen, te ko men. Men zal de minister en staatsse- cretaris van sociale zaken verzoeken toe te staan, dat een beperkt aantal reeds ingediende c.a.o.'s voorzien in een tus sentijdse loonsverhoging bij het verstrij ken van de helft van de duur van de contractsperiode. Oók wanneer dit zou betekenen: een tussentijdse loonsverho ging vóór 1 oktober 1962. Tevens wil men voorstellen de duur van arbeidscontrac ten te verlengen, wanneer zou blijken dat ook in 1963 gematigd moet worden. Zolang deze noodzaak niet gebleken is wil men echter uitgaan van een onge matigd 1963. Het voorstel komt er op neer dat men de regering zal verzoeken een zekere dispensatie te verlenen op de algemene aanwijzing van 2 maart j.l. Omdat het een dispensatie zou zijn die materieel weinig om het lijf heeft, koes tert de stichting goede hoop dat de re gering met deze soepele hantering van de algemene aanwijzing akkoord zal gaan. Alle partijen zijn nu in de gele genheid hun principiële standpunten te handhaven, zonder dat echter aan het college van rijksbemiddelaars verdeelde adviezen uitgebracht moeten worden. (Advertentie) Jouhaud zal woensdag 11 april aan staande voor zijn rechters moeten verschyncn. Reeds is hy bh* verstek ter dood veroordeeld. De foto is een zeer recente opname van de ex-generaal-OAS-aanvoerder genomen in de Santé-gevangenis te Parijs. De man is sterk verouderd. Misschien dat dit mede veroorzaakt wordt door de snordie hij heeft laten staan. Weer zal, op 11 april, een Nederland se astronoom, dr. G. Westerhout. ons land verlaten. Hij aanvaardt in Mary land de functie van hoogleraar en hoofd van het sterrenkundig instituut aldaar. Dr. Westerhout werd op 15 juni 1927 in Den Haag geboren en was als weten schappelijk hoofdambtenaar aan de Sterrenwacht van Leiden verbonden. (Van onze parlementaire redacteur) Op 14 maart j.l. hebben de socialis tische dagbladen Het Parool en Het Vrije Volk als eersten het bericht ge publiceerd. dat besloten was de defen sie op Nieuw-Guinea met vier oorlogs schepen van smaldeel V te versterken. Op de ochtend van diezelfde dag waren de commissies voor defensie en buiten landse zaken uit de Tweede Kamer hier over vertrouwelijk door de regering in gelicht. Socialistische kamerleden moeten hun geheimhoudingsplicht geschonden heb ben. concludeerden toen sommigen in het ambtelijke apparaat. De Telegraaf sprak meteen reeds van „socialistisch ver raad". Dat is in hoge mate onwaar schijnlijk, zei echter kamervoorzitter Kortenhorst gisteren. Minister-president prof. De Quay sloot zich bij hem aan. Ook de regering neemt aan, verklaarde de minister-president, dat de krante- berichten niet uit het vertrouwelijk over leg zijn voortgekomen. Prof. De Quay verklaarde enkele uren na het vertrouwelijk gesprek gehoord te hebben, dat twee journalisten mede delingen over een versterking van de de fensie in de wandelgangen hadden opge vangen. Ik heb toen het vermoeden ge had, dat die berichten uit de kamercom missie afkomstig waren, zei prof. De Quay. Het resultaat van een onderzoek, dat dr. Kortenhorst daarna instelde, was echter van dien aard. dat de rege ring meent het vertrouwelijk overleg met de kamer op de oude voet te kun nen voortzetten. Ambonezen uit verschillende woon oorden in Nederland, allen aanhangers van de republiek der Zuid-Molukken, hebben woensdag op het Binnenhof met spandoeken gedemonstreerd tegen een eventuele overdracht van Nieuw- Guinea aan Indonesië. De directie van Zwanenberg» fabrie ken te Oss heeft enige hoop, dat heden meer stakers het werk zullen hervatten dan de laatste dagen het geval is ge weest. Zij baseert die hoop op geruch ten, die in Oss circuleren. Het bericht dat brieven worden verzonden waarin staat dat de arbeiders, die maandag nog staken zullen worden ontslagen, zou niet vreemd zijn aan de grotere bereidheid tot werkhervatting. Deze brieven worden vanmiddag gepost. Momenteel is het aantal stakers nog steeds circa 1100 bij een aantal van on geveer 400 personeelsleden die wel wer ken. De wijding van de nieuwe bis schop van het bisdom Breda, mgr. G. H. de Vet, zal plaats hebben op zondag 13 mei aanstaande. De plechtigheid zal omstreeks het middaguur aanvangen, zodat ook priesters en andere belangstellen den uit verder gelegen gebieden van het bisdom de plechtigheid kunnen bijwonen, terwijl de pa rochiediensten toch doorgang kun nen vinden. De plechtigheid zal door de KRO-televisie worden uitgezon den. Met de radio worden nog be sprekingen gevoerd. Als consecrator van mgr. G. de Vet zal zijn voorganger, mgr. J. W. M. Baeten optreden. Als mede consecrators fungeren mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam en mgr. W. M. Bekkers, bis schop van 's-Hertogenbosch.

de Stem | 1962 | | pagina 1