KNWU richt het oog op Olympische Spelen '64 Blauw Wit-Feijenoord grote wedstrijd in de eredivisie uit Goes ïutter emt een mdijke Belgische kranten loven Nederlandse dapperheid Lof voor Jos Linders Willem II wil zich in Breda overtreffen Trainingspakkenwedstrijd' te Roosendaal (RedBand) Zilveren wiel van KNWU -Y v GVAV verliest van Stoke C Kid Paret nog steeds in coma Onze A woensdag tip Kreymborg WIELERSPATTEN Gé Peters met sterke ploeg is van Cent KWENSEN UBILERENDE 1 PUYLAERT uktie IGB gestegen )CWATER Cees Snepvangers Dré van Aert en Freddy Boonman in selectieplocg Keuring Drie NAC'ers in Jong Oranje Reset ve-klasscrs Brabant-Zeeland Johnny Crossan blijft geschorst Moeizame :ege Onderscheiding drie oud-leden Wereldrecord in gewichtheffen HEBT U T ZO Belgisch hockeyteam Stanley Matthews van de partij Raymond Elena le in Roquevaire KORTE BROEK De uitslagen MARKTEN WATERSTANDEN 2 hij precies de koningstf- ild, weet de heer v. Loen- schat tien keer. an de schieting van zater- vogel A. de Jonge Rijk /ezande; le zijvogel J. Rijk 's Heerenhoek; 2e zij- Bulch Eensgezindheid 's- bovenkal P. Vermue, Jac. Joes; 2e bovenkal J. v. 't elande, le onderkal A. v.d. ;rkal H. Mol Willem Teil ep C. Raas, Willem Teil, klep J. de Beste, Edele ielande; 3e klep F. Clarijs 4e klep de Jonge Rijk. vogels: J. Glas, Willem Opvolgende meeste vogels )LM Kwadendamme. genheid om dokter J. H. Sas van Gent te feliciteren g ambtsjubileum is door angstellenden gebruik ge- ptie werd de familie Puy- •gemeester R. A. J. den op het gemeentehuis ont waren tegenwoordig de imede het gemeenteperso- ote verdiensten van dokter lebben geschetst overhan- emeester hem als aanden- mschappelijke boeken als- •uikelijke envelop met in de Sasse bevolking bood lock de jubilaris twee al- aarin 650 handtekeningen ;n bedrag van ruim f1300, wolking bijeen is gebracht, verzoek worden verdeeld ige plaatselijke verenigin- avond bood de jubilaris in hotel Centraal aan het rgemeester en wethouders, en het feestcomité. ?ft de N.V. Internationale >n-bouw in Breda een iets ktie behaald dan in voor- De resultaten hebben de ;aan van de algemene kos- de vermindering van het ent, en bovendien van de king 1960, die niet toeliet !en door te berekenen, den bevredigende resulta- :t exploitatieresultaat daal- miljoen tot 2.09 miljoen, it resteert van 370.585 I. Voorgesteld wordt der- iividend (v.j. 14 procent) e van het verslagjaar was euille onvoldoende gevuld, maanden van 1962 werden belangrijke opdrachten klas B werd alleen het reserves van Schoondijke gespeeld met als resul- untenverdeling (4-4) Dat spanning rond de degra- staart van de ranglijst lijk. Aardenburg 2 16-13, -11. Zeeland Sport 4 16-9, 17-9. klas C won Zonnemaire aven 2 (0-6) en Dreischor iVOWK 2. Het duel tussen Jonnemaire gaat dus on- oort. getuige de stand: 24, Renesse 2 14-24, Drei- Brouwershaven 2 14-11, las A werd niet gespeeld. )ormannen 2 met 1-7 van en RCS 3 met 2-3 van )e situatie aan de kop is s 3 16-27, RCS 3 16-24, 20. tte werd alleen Hontenis- gespeeld met als uitslag dit noemenswaardige wij and bracht. se adverteerders EN NAUTA, GROEDE dse driekleur wapperde traat 22 te Groede in ver- ipening van het vernieuw- seerde pand van de firma tfauta, radio, t.v., verlich- n en wasmachines, r Everaars en de wethou- :ich verheugd met deze wing die de Molenstraat fleur geeft, nstukken en telegrammen het medeleven in de za- isdag 4 april, gelden voor eeland de volgende hoog- Hansweert 2,32 en 15,09 1.48 en 14,14 uur: Vlis- 13,45 uur; Wemeldinge ur. andaag ÏT ur Voor liefde geschapen Jeugd-bacchanalen, 18 j. 30 uur Spartacus, 14 j. Wet zonder recht, 18 j. tur Spartacus, 14 J. Spartacus, 14 ,i. uur Tankbataljon, 14 V\orgen Jeugdbacchanalen, 18 j. Een tikkeltje diefstal, a.l. 8 uur Bal ur Jaarmai'ktschieting er 15 uur Jaarmarkt- s Jaarmarktbal uur Schieting en danjen li DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 3 APRIL 1962 II De KNWU heeft de les van de Olympische Spelen van Rome, waar onze wielrenners zonder voldoende voorbereiding met vier vierde plaatsen steeds net buiten de medailles vielen, getrokken en gaat zich terdege prepareren op de spelen van 1964, die in oktober van dat jaar in Tokio worden gehouden. Aan de beide coaches van de KNWU, Arie van Vliet voor de baan en Joop Middelink voor de weg, is opdracht gegeven om vooral jonge veelbelovende renners uit te zoeken die zowel technisch als medisch in de komende drie seizoenen op Tokio voorbereid zullen worden. Het technisch gedeelte zal uiteraard onder leiding staan van van Vliet en Middelink, waarbij de laatste nauw zal gaan samenwerken met de diverse ploegleiders en adviseurs van onze amateurs. Voor het medisch deel van de selectiè heeft de unie voorlopig alleen de Beverwijkse arts J. H. Rolink aange trokken, maar het ligt in de bedoeling met ingang van 1963 een medische commissie in te stellen, waarvan de leden verspreid door het gehele land zullen wonen, zodat het houden van controles minder tijdrovend zal worden. Uiteraard heeft Arie van Vliet dit jaar op het gebied van de selectie nog weinig activiteit kunnen ontwikkelen, want voor lopig zijn de wielerbanen in Amsterdam en Utrecht nog bedekt met noodtribunes voor de voetbalminnende schare. Men hoopt echter binnenkort met de baan- training te kunnen beginnen op de nieuwe 200-meterbaan van „De Adelaar" in Hilversum. Wat de amateur wegrenners betreft, zijn de plannen in een verder gevorderd stadium. Coach Middelink heeft reeds een 13-tal renners genoteerd, die zeer binnenkort een uitnodiging krijgen om tot de voorlopig geselecteerden te gaan behoren. Deze renners zijn Jan Pieterse (Oude Tonge), André van Aert (Achtmaal), Cees Snepvangers (Zundert), Gerben Hartens (Leiden), Bart Zoet (Sassen heim), Cor Schuuring (Amsterdam), Cees Verberk (Duivendrecht), Jan Schroeder (Koningsbosch), Fred Boon man ('s-Herenbroek), Gerard Wessling (Halfweg), Wim Dieperink (Barchem), Henk Cornelisse (Amsterdam) en Henk de Rooy (Zeelst). Voor de eerste maal zullen zij, voorzover zij er akkoord mee gaan om zeker tot Tokio amateur te blijven, bijeen worden geroepen op 14 april in het Olympisch Stadion in Amsterdam, waar Middelink zijn plannen nader zal uiteenzetten. Dan ook zullen de betrokken renners door dr. Rolink streng worden gekeurd. Deze eerste keuring zal men kunnen verge lijken met die welke men ondergaat voor het sluiten van een levensverzekering. Op bepaalde tijden zullen de geselec teerden opnieuw voor dr. Rolink moeten verschijnen, die voor dit doel in het Olympisch Stadion een kamer ter be schikking heeft gekregen, waar voor rekening van de unie de nodige medische apparatuur geïnstalleerd zal worden. Zonodig zal dr. Rolink bepaalde renners ook nog tussentijds in zijn Beverwijkse woning kunnen ontbieden. De bedoeling van deze medische con trole en de technische voorbereiding is de renners voor grote evenementen in topconditie te brengen. Wie echter vlak voor zo'n evenement niet in de optimale conditie is ,zal niet worden uitgezonden. Wat de wegrenners betreft zal coach Middelink in nauw overleg met dr. Rolink het programma voor de geselec teerden samenstellen, waarbij uiteraard de medewerking van de diverse ploeg leiders nodig is. Het ligt in de bedoeling merendeels in te schrijven voor een daagse wedstrijden, ook in het buiten land, om de renners zoveel mogelijk internationale ervaring te laten opdoen. „De jongens moeten naar de wereld kampioenschappen groeien", zo zei Middelink, die evenals het vorig jaar hoopt te bewerkstelligen dat de ploeg voor de wereldkampioenschappen van dit jaar zich ten slotte in vorm zal kunnen rijden in vijfdaagse wedstrijden in de buurt van Namen en Luik. Maar het is zeker niet de bedoeling om na de wereldkampioenschappen het bijltje er voorlopig bij neer te leggen. Want uit eindelijk blijft deze selectie in de aller eerste plaats gericht op Tokio en daarom wil Middelink de renners ook in de winter op geregelde tijden bijeen brengen voor het volgen van een conditie-training. De wereldkampioenschappen zijn prettige onderbrekingen in het, trainingsschema, dat anders wel eens te langdradig zou kunnen worden. Het elftal van De Zwaluwen, dat woensdag te Aken speelt tegen een Westduitse combinatie, wijkt echter op drie plaatsen af van het elftal van Jong Orgjk^ir, dat zaterdag met 31 te Maastricht van het Belgische jeugdelftal won. De ploeg ziet er als volgt uit doel Van der Merwe (N.A.C.); achter De Groot (G.V.A.V.) en Petterson (Blauw-Wit) midden Villeriue (A.D.O.), Borghuis (G.V.A.V.) en Schrijvers (N.A.C.) voor Pelk (Volendam), Theunissen (D.O.S.), Visschers 'N.A.C.) De Vries (Sparta) en Brinkhuis (M.V.V.). Reserves Van Leeuwen (Sparta), Van Wijk (De Volewijckers), Niehaus (Go Ahead) en Petersen (Ajax). In de reserve eerste klas behield Vlis- singen 2 zijn leidersplaats door met 4-0 van Taxandria 2 te winnen. Internos 2, dat Willem II 3 versloeg (3-4) blijft goede tweede. Noad 3NAC 3 werd bij de rust, bij een 0-0-stand, ge staakt en TSC 2 liet Helmondia 3, als ge volg van de 1-0 zege der Oosterhoutse ploeg, diep in de zorgen. De stand toont dit duidelijk: Vlissingen 2 17-27, Inter nos 2 17-24, De Valk 2 17-19, TSC 2 15-18, NAC 3 15-18, Willem II 3 18-18, Middel burg 2 17-17, PSV 3 17-17, NOAD 3 16-16. Taxandria 2 16-16, Helmondia 3 18-10, BW 3 16-8, Brabantia 2 17-8. In de reserve tweede klas bleek Zee land Sport 2 tegen Hontenisse 2 baas in eigen huis (3-1). In de reserve derde klas speelde Vlissingen 4 gelijk tegen Rood Wit 2 (1-1) evenals Alliance 2 tegen NAC 4 (1-1). MOC 2 had niet al te veel moeite om RAC 2 onder de duim te houden (4-0). De stand luidt nu: Baronie 13 17-30, MOC 2 17-26, VOAB 2 17-22, ANDRe VAN AERT NAC 4 17-20. Alliance 2 18-20, RAC 2 een van de geselecteerden 17-18. Rood Wit 2 17-18, Willem II 4 16-9, IVlissingen 5 17-7), Goes 3 17-0. Voor Johnny Crossan, de Ierse voorspeler van Standard Luik en eerder van Sparta in Rotterdam, blyft het spelen in Engeland verboden. Het bestuur van de Ierse league heeft met 115 stemmen besloten het levens lang spelverbod, dat Crossan drie jaar geleden was opgelegd omdat hij zich „onder tafel" zou hebben laten betalen, te handhaven. Vooral door zijn prima spel in recente wedstrijden om de Europabeker, heeft de 23-jarige Crossan bij Engelse clubs belangstelling voor zich opgewekt. ..Geen triomfboog voor het Belgische elftal," schryft maandag de „Gazet van Antwerpen" in een nabeschouwing over de 3-1 zege, die de Rode Duivels zondag |n Antwerpen op het Nederlandse voet balelftal hebben behaald. Gok in andere Belgische kranten wordt gesproken van „moeizame zege", „middel matige derby" en „Belgisch elftal niet in volle glansbezetting". Vrijwel in alle com mentaren wordt gezegd, dat het de Bel gische doelman, Nicolay, is geweest die groot aandeel in de overwinning heeft gehad. ..Het zou verkeerd zijn te beweren, dat de Rode Duivels een minderwaar dige prestatie hebben verricht. Hoogstens k.an men zeggen, dat de globale ver richting niet helemaal heeft beantwoord aan de verwachtingen, die na de jongste ontmoetingen van het Belgische natio- 7®, elftal nu eenmaal hoog waren ge- slv-J a*dus „De Standaard". Het blad scnijft voorts, dat het bij de oranje- ?mden „zonder Feijenoordkern ook en dat het „verzwakte oranje- eani eervol uit de strijd is getreden". Ant r de mening van de „Gazet van vtiiJV?pen" *s de overwinning een be- 4up i de Belgische ploeg en indivi- Nnif i n a*s geheel beter is dan de ookeria?dse, Het blad schrijft echter \aa' dat „Nicolay een Belgische neder- ^dst?jrkwam op een m°ment, dat de iriJa nog niet was begonnen." „La Libre Belgique" schrijft de over winning op de „middelmatige, maar moe dige Nederlandse ploeg" toe aan de „na tuurlijke klasse" van het Belgische team. Het spelpeil bereikte echter op geen enkel moment een grote hoogte. De wed strijd werd voor België door Nicolay gered. De „Volksgazet" spreekt van een „op portunistische Nederlandse ploeg zonder klasse". Het noemt de Belgische over winning een verdiend succes „met Nico lay in supervorm als matchwinnaar". Het blad meent echter, dat de Belgen tussen de 10e en 24e minuut op de rand van een nederlaag hebben gestaan. „De Nieuwe Gids" schrijft, dat „de jongens van Ajax voor twee hebben ge speeld en in zoverre in hun opzet slaag den. dat de technisch beter spelende Bel gen slechts een kleine overwinning be haalden." Het blad wijst voorts op een wijziging in de derby's der lage landen, waarin vroeger een bijna matige techniek werd gecompenseerd door enthousiasme, vecht- lucht en spanning. „Vandaag is dat niet meer zo. De Rode Duivels zijn geen vechters meer, maar een soort subtiele toreadors, die de oren van de wildste stieren trachten te vangen, maar dan in balletstijl. Geen kracht meer, geen fel heid en geen hardheid, uitsluitend tech niek." „Le Soir" noemt de Belgische overwin ning gerechtvaardigd. Hoewel het Bel gische team niet de vorm demonstreerde, die men had verwacht, speelde het een wedstrijd, waarvoor het zich niet be hoeft te schamen." Een zuil, het symbool van de Spelen in Tokio Drie oud-leden van de K.N.W.U. zUn op de in Utrecht gehouden algemene jaarvergadering in het bezit gekomen van een nieuw ingestelde onderscheiding: „Het zilveren wiel". Dit ereteken voor verdienstelijke oud leden werd voor het eerst uitgereikt aan de heren J. P. van Oeffelen (Kerkrade), J. Vlottes sr. 'Amsterdam) en J. Brunt (Hilversum). De voorzitter van de unie, dr. P. van Dijk, maakte bekend, dat besloten is twee nieuwe nationale kampioenschappen in te stellen een titelstrijd voor amateur-stayers, die reeds dit jaar wordt gereden en een kampioenschap cyclo-cross met de bedoeling deze tak van de wielersport in ons land te stimuleren. Dit laaste kampioenschap zal voor het eerst begin 1963 worden ge houden. Over de veldritten zei dr. Van Dijk, dat hij overigens bij het laatste wereldkampioenschap in Luxemburg de indruk had gekregen, dat een goede lange-afstandloper, die dan ook nog een beetje kan fietsen, waarschijnlijk verder kan komen dan een slecht lopende wiel renner. Maar de unie wil dit onderdeel van de wielersport toch helpen bevorderen. De baldadigheden die het vorig jaar na het clubkampioenschap op de weg in Wijk bij Duurstede zijn begaan, heeft het uniebestuur niet kunnen bestraffen, omdat, zoals dr. Van Dijk zei, door een misplaatste loyaliteit van de betrokkenen onderling de schuldigen niet opgespoord konden worden. Maar de unie zal in het vervolg streng toezicht houden om herhaling te voor komen. Voor vier deelnemers aan het laatste wereldkampioenschap had dr. Van Dijk nog een prettige verrassing. Namens de Zwitserse bond reikte hij fraaie horloges uit aan Henk Nijdam, Leen van der Meulen, Bert Romijn en Jaap Oudkerk, wiens opgelopen blessures bij een val in het Antwerpse Sportpaleis gelukkig mee viel. Hij heeft niets gebroken. Ten slotte werden de aftredende be stuursleden alle bij acclamatie voor de nieuwe zittingsperiode van drie jaar herkozen. De Russische zwaargewicht Joeri Vla- sov heeft maandag een nieuw wereldre cord gevestigd door 185.5 kilogram te drukken. Het oude record stond met 185 kg op naam van de Amerikaan Paul Anderson. Vlasov vestigde zijn record tijdens stu dentenwedstrijden te Moskou. Ekele weken geleden telefoneerde Evert van Mokum, de Amster damse ploegleider-journalist, met de regelmaat van de klok naar Toon Simons. Of Jos Linders wel voldoende bekwaam was mee naar Tunesië te gaan. „Je kunt die jongen rustig mee nemen," zei Toon. Inmiddels is de Ronde van Tunesië afgelopen en de sportieve Evert van Mokum concludeert, dat de Roosendaalse Jos een van zijn beste renners is geweest. „Ik kan niet anders zeggen," schrijft Evert: „dan dat Jos Lin ders een van mijn allerbeste ren ners is. In de eerste etappe miste hij de bekende boot en verloor hij enkele minuten. De volgende dag, een ploegentijdrit over 43 kilo meter met een enorme klim, mar cheerde hij lustig mee om een dag later werkelijk uit te blinken. Dat was in de bergetappe van La Marsa naar Bea. Na een fonke lende koers, waarin hard, heel hard werd gereden, en waarin het veld volkomen uiteen vielbleven uiteindelijk elf man overeind. Jos zou de eindspurt absoluut hebben gewonnen als hij een dertig meter voor de finish niet was gehinderd. Jos had de fout gemaakt niet tijdig naar voren te komen. Hij moest vanuit de achtste positie spurten. Hij kwam echter als een raket tevoorschijn, wilde passeren en werd tegengehouden. Aanvankelijk gebeurde dat door een tegenstan der, die zijn elleboog uitstak. Ge lukkig kwam Jos in de laatste meters nog naar voren om als een prachtige tweede te eindigen. Jos was met zijn tweede plaats niet JOS LINDERS ...goede ronde... tevreden. Hij huilde tranen met tuiten en hij nam in de volgende etappe, die hij won, zijn revanche. Er steekt meer in die Roosendaalse coureur dan ik durfde denken." Belg-ie - Nederland 0 3. Öraaje - Belgle B ëjkè. - K.F,C. 1 1 11 11 n. V.S.V. - Stormvogels 't Gooi - Hilversum fcSasaislor - Fori. VI. O.H.C. - S.H.S. S.Y.V. - H.1KV.S. Wilhelm. - Baronie Si nardis - Limburg ia: Heracles - AGOW f) Be Quick - Go Ahead s tt Keercitv, - Deemvard. Hasrl. - K.HFC res. i t.Uu'un. Xerxes res. Door een vergissing kwam er in de krant van gisteren een verkeerd toto kaartje te staan. Het aantal reacties op dit kaartje was natuurlijk legio. Het goede kaartje staat nu hierboven. Als u 't zo hebtdan Het Belgische herenhockeyteam, dat zondag in Brussel tegen Nederland speelt is als volgt samengesteld: Doel: Thill (Wellinton) Achter: Dubois (Leopold) en Vander- Stappen (Victory); Midden: Lycke (Oree), Lorette (Daring CB) en Remy (Oree); Voor: Ravinet (Daring), Leclerc (Leo pold), Musche (Ukkel), Van Deuren (Ukkel) en Roersch (Leopold). Tienduizend toeschouwers hebben maandagavond in Groningen de primeur beleefd van het optreden van Stanley Matthews in ons land. Zij hebben kun nen zien dat de 47-jarige legendarische rechtsbuiten nog altijd een voetballer van bijzondere klasse is. Zelf had Matthews geen aandeel in de 3-1 zege die Stoke City op GVAV behaalde, maar zijn vir tuose werk was mede debet aan de ont wrichting van de Groningse verdediging. Het voortdurend kiezen van een vrije positie, de haarfijne passes en de „bal dadigheid" van Matthews waren een voor beeld voor vele jongeren. Ondanks de nederlaag gaf GVAV uit stekend partij zonder Matthews een spe ciale bewaking te geven. De gastheren namen reeds na vier minuten de leiding door Groninger en hielden met verrassen de aanvallen in de eerste helft de beste kansen. Het lag hoofdzakelijk aan de Britse doelman O'Neill, dat de achter stand van zijn ploeg bij de rust niet gro ter was. De eindstand was 7-3. Mevrouw Maxima Crespo, moeder van de vroegere bokskampioen weltergewicht Benny (Kid) Paret, is uit Havanna aan gekomen in New York om haar zoon in het Roosevelt-ziekenhuis te bezoeken. De 59-jarige vrouw zei dat ze in New York zou blijven, totdat haar zoon het beter zou maken. In Parets toestand is nog geen verandering gekomen. Hij ligt in een coma sinds hij na een boksmatch tegen de Amerikaan Emile Griffith in eenstortte. Gevraagd of zij gekant was tegen de bokscarrière van haar zoon, antwoordde mevrouw Crespo „Ik heb hem nooit in de ring gewild". De Fransman Raymond Elena heeft maandag in Roquevaire de zgn. „Boucles Roquevairoises" een wielerwedstrijd voor profs over 225 kilometer gewonnen. Hij reed de afstand in 6 uur 25 minuten en 6 seconden. Zijn landgenoot Privat ging zes seconden later als tweede over de eindstreep. De derde plaats was voor Jean Selic (Fr.), die 9 seconden achter stand had op de winnaar. Het behoeft feitelijk geen na der commentaar. De topmatch in de eredivisie is zondag natuur lijk Blauw Wit-Feijenoord. Op het ogenblik, dat deze regels worden geschreven en verschij nen is het nog niet bekend wat de Rotterdammers woensdag avond in Enschede gaan doen. Winnen zij daar, dan zullen zij met een gerust hart naar de hoofdstad reizen, want in dat ge val behoeft een nederlaag tegen Blauw Wit niet rampzalig te zijn. Verspelen de Rotterdammers echter punten in Enschede en worden zij ook nog eens geklopt in Amsterdam clan krijgt de competitie alsnog een zeer boeiend slot. Niemand durfde dat feite lijk nog te hopen. Fcjjenoord is echter niet meer in topvorm en dus is er nog van alles mogelijk, ofschoon Feijenoord blijft Feijenoord. De ploeg si moeilijk te verslaan. In meer zuidelijke regionen gaat alle aandacht uit naar de derby in Breda tus sen NAC en Willem II. Na het uitste kende resultaat tegen Feijenoord hebben de Tilburgers opnieuw moed gekregen. Zij zullen zich ook tegen NAC willen overtreffen. Of dit echter zal lukken mag gevoeglijk worden betwijfeld, want NAC heeft de laatste maanden goede re- sultateo bij elkaar gespeeld. Fortuna voetbalt op eigen terrein tegen Ajax en zal vermoedelijk de punten naam Amsterdam zien verhuizen. PSV zal zich tegen Volendam willen hand haven. VVV zal zich zich tot het uiter ste inspannen om MVV de das om te doen. AD OGVAV kan op een punten verdeling uitdraaien, terwijl Volewijc kers opnieuw winst ruikt tegen DWS-A. SpartaDOS maakt uit wie zich (voor lopig) veilig speelt, terwijl SC Enschede bij Rapid moet gaan winnen om aan de gradatie te ontsnappen. Alles bij elkaar is het een hoogst in teressant programma, dat hier en daar stellig tot verrassingen zal leiden. In de eerste divisie A. komt koploper i Sittardia niet in het veld. Van betekenis is het duel Fortuna Vlaardingen-Eind- hoven en AGOWVeendam. Vermoe- VOGES (WILLEM H) naar NAC delijk redden het de thuisclubs wel. In de eerste divisie B moet Limburgia van Wilhelmina winnen om kans op be houd te behouden. NOAD en SHS spelen in Tilburg eenzelfde soort wedstrijd. In de tweede divisie valt de ontmoe ting Velox-Roda Sport op. Zullen de Utrechtse leiders zich weten te hand haven? (Advertentie) aKeen geldig 4 april e.e. In IJzersterke Terienka 55/45; gevoerd. Multi colours en plnheads, 5 taar stijging p. maat 45 et. Karrestraat 2 - Breda Lange Delft 60-62 - Middelburg Walstraat 84 - Vlissingen Het koude weer had vele mensen weerhouden om naar het Red Band Sportpark in Roosendaal te gaan. Deon danks vielen er nog enkele goede pres taties, hoewel deze natuurlijk om twee redenen nog veel beter hadden kunnen zjjn. Zoals in de lijn der verwachtingen lag, zegevierde Corrie v.d. Bosch uit Oister- wijk zowel op de 80 m, 150 m en het kogelstoten met als resultaten resp. 10.0 sec, 19.5 sec en 12.35 m. Deze presta ties zijn heus niet slecht, daar het pas de eerste wedstrijd van het nieuwe sei zoen is. Haar zusje deed het bij de meisjes A eveneens prima. Ook zij wist twee over winningen te behalen, rd. de 80 m meis jes A in 11.4 sec. en het verspringen met 5.02 m. Om even bij de junioren te blij vee: C. van Meel van Thor wist bij het ver springen 'n eerste plaats te behalen met 5.68 m. Eee ongeldige sprong leverde hem 6.10 op. Bij de A-jongens werd Th. van Nassau le met 6.21 m, terwij, zijn clubgenoot H. Huysmans niet veel voor hem onderdeed met 6.19 m. Nog 'n spannend nummer was de 300 m voor heren, waarin het ging tussen de Witte van Thor en Sttker van Moe. Doordat de Witte de buitenbaan had en dus niemand voor hem zag, werd hij juist op de laatste meter verslagen door Stuker. De 3000 m leverde deze keer 'n zege op voor P. Bakkers van Thor, die juist 'n paar seconden sneller was dan zijn clubgenoot C. Mies. Heren: 80 m B 1. W. Maas, K. en K. 9.6 sec.; 2. F. Haans, Volt, 9.7 sec.; 80 m C 1. G. Barends, Sparta 9.7 sec.; 2. J. Dietvorst, Moe, 10.2 sec; 80 m D 1 MICHEL STOLKER heeft in de Belgische kranten maandag zeer veel lof gekregen voor de wijze waarop hij de Ronde van Vlaan deren heeft gereden. „Hij was zonder enige twijfel de beste bui tenlander", zo wordt gezegd. Michel voelt zich in uitstekende conditie. Hij gaat nu alles zetten op Parijs Roubaix van maandag 9 april. JAN JANSSEN, onze onafhanke lijke, heeft in de wielerwedstrijd te Gentbrugge een behoorlijk resultaat geboekt. Jan eindigde namelijk temidden van een hele Belgische club als tweede. Win naar werd de Belg Alfons Helle mans. Lambert van der Ven uit Vlijmen werd 17e. PAUL DEPAEPE en Dolf Verschuren hebben in Dortmund een drielanden-stayers wedstrijd gewonnen. Peter Post en Noppie Koch moesten met een derde en laatste plaats tevreden zijn. LUIGI SARTI, een jeugdige Italiaan, werd winnaar van de Ronde van Calabrië. De wedstrijd was de eerste proef, die meetelde voor het ploegenkampioenschap van Italië. De Spanjaard Suarez kwam als tweede binnen, terwijl de Italiaan Livio Trape als derde over de streep ging. GERARD VAN LITH, een amateur, die niet zelden in het Brabantse en Zeeuwse opereert, werd vierde in een wegwedstrijd, die in de buurt van Keulen werd verreden. De Duitser Winfried Boelke werd winnaar. KEES SNEPVANGERS staat nog steeds met 43 punten aan de leiding van het Drie Hoefijzers- klassement. Kees zal uiteraard zijn best doen om in de Ronde van Den Bosch, die zondag wordt verreden, zijn eervolle plaats te handhaven. Of dit echter lukken zal EMIEL DAEMS staat ook na de Ronde van Vlaanderen nog altijd aan de kop van het klassement voor de Super Prestige Pernod. Miel heeft 60 punten. De rang schikking is verder: Jos Plankaert 58 punten. Rik van Looij 50 punten, Antonio Bailetti 44 punten. Michel Stolker heeft in dit klasse ment intussen 4 punten. PIET DAMEN en Jaap Kersten hebben een nieuw rijwielhuis. Zij vonden nu gelukkig onderdak bij de Belgische groepering Libertas. In Parijs Roubaix zullen Piet en Jaap voor de eerste maal voor hun nieuwe merk fietsen. PIET LIEBREGTS uit Vlijmen is van helper manager geworden. Door zijn verblijf in de omgeving van Rik van Looij zal Piet mis schien goede zaken kunnen maken. C. Goverde. Thor 9.2 sec.; 2. C. Suyder- veld, Excelsior, 10.0 sec. 300 m B 1. B. Stuker 40.7 sec.; 2. M. de Witte, Thor, 408 sec.; 300 m C 1. R. de Vries, 39.7 sec.: 2. W. Maas. K. en K., 398 sec 1500 m C 1. J. Rekkers, Agathos, 432 min.; 2. H. de Wit, Volt, 4.35.5 min.; 1500 m D 1. A. van Lier, Thor, 4.42 min. 2. M. Mies, Thor. 4.49.6 min.; 3000 m A 1. P. Bakkers, Thor, 9.27.2 min.; 2. C. Mies, Thir, 9.296 min; 3000 m B 1 H. Breugel, Volt, 10.03.2 min.; 2. D. v. Huiten. Sprint, 10.26 min.: 3000 m C 1. C. Zuyderveld, Exc., 10.18.2 min.; 2. J. v. Bastelaar, 10.33.9 min; 3000 m D 1. H. Kruf, Moe, 10.27,7 min.; 2. M. de Wijs, Agathos, 10.55 min. Dames: 80 m 1. C. v.d. Bosch, Taxan dria, 10.0 sec.; 2. T. Adriaanse, Sprint 10.1 sec.; 3. T. Meskers, Thor, 10.2 sec. 150 m 1 C. v.d. Bosch, Tax., 195 sec; 2 T. Adriaanse, Sprint, 19.8 sec.; 150 m D 1. T. Meskers, Thor, 21.2 sec.; 2. N. Schipper, Diomedon, 21.8 sec.; kogel stoten A 1. C. v.d. Bosch, Tac., 12.35 m; 2. T. v. Eekelen-Aarts, Thor, 11.45 m.kogelstoten D 1. T. Meskers, Thor. 9.47 m; 2. N. Schipper, Diomedon, 8.75 m. Een sterk groepje Nederlandse wiel renners rijdt gedurende het komende seizoen voor het extra-sportieve merk Caballero, dat onder leiding staat van een der meest succesvolle renners die ^ns land ooit had Gerard Peters, oud wereldkampioen prof-achtervolgers en eens een der grootste vedetten in Zes daagsen en ploegkoersen. De zeven coureurs, die onder zijn leiding staan, zijn AD BIEMANS (Uivenhout), BART VAN DE VEN (Vlijmen), Coen Niesten (Beverwijk), Piet Steenvoorden (Haam stede), Theo Sijthoff (Rotterdam), Joop van der Putten en Ab van Egmond (beiden Den Haag). Gerard Peters heeft zijn ploegje met zorg gekozen. Hij nam renners, die stuk voor stuk op goede resultaten kunnen bogen, doch tevens behoren zij nog tot de jongeren, die met enthousiasme het hoofd zullen bieden aan de concurrentie en alle moeilijkheden, die de wielersport met zich meebrengt. Ad Biemans, de „gentleman-rijder" heeft reeds nu de naam een knokker te zijn, evenals Coen Niesten, Bart van de Ven en Theo Sijthoff. Piet Steenvoorden, Ab van Egmond en Joop van der Putten behoren tot de „rappe gasten" die voor Jan-en- alleman een gevaar zijn in de eindspurt. Zo heeft ploegleider Peters voor ieder type koers de juiste ijzertjes in het vuur. Zoals bekend werkt Caballero reeds vele jaren mee aan de wielersport. Met amateur-teams aan Olympia's Tour met profs aan de Ronde van Nederland. De laatste jaren probeerde men het met Italianen in de Ronde en dat werd geen onverdeeld succes. In 1960 kon het er nog mee door, maar vorig jaar waren de jongens uit het macaronirijk niet veel meer dan zielige figuurtjes, die de een na de ander beschutting tegen de koude noordelijke wind in de bezemwagèn zochten. Vandaar het besluit dat men Lfi«VOOrtaiau blï degelijke Nederlandse jongens zal houden. GOES, 2 april 1962. Groenten: krop- 1 44-46, 2 39; radijs 29-31, witlof Al 155, A2 128-137, BI 131, afw. 108, boeren kool 11, uien 57-76, afw. 54. stek 35-42, spinazie 100-104, andijvie 1 127, 2 120-124 aardappelen 16-18. ROTTERDAM 2 april Totale aan voer 1401, vette koeien en ossen 1401 Vette koeien (in ets p kg) le kwal. 305- 335; 2e kwal. 275-300, 3e kwal. 250-275. Vette koeien: aanvoer ruimer dan vorige week, handel flauw, prijzen: prijshoudend Enkele prima's boven notering. ROTTERDAM 2 april Officieuze no teringen per J.00 kg: tarwe, doorsneekwa. "teit op basis 17 pet. vocht tot f 33,15 per schip, franco fabriek. Voedergranen vast bij gering aanbod; maalgerst volgens monster f 26-28; kippe- gerst volgens monster f 27.50-28,50: haver volgens monster f 24,25-27,25: peulvruch ten, franco Rotterdam: groene erwten op monster f 30-38: schokkers op monster f 30-39; bruine bonen boerenschoen vol gens monster f 35-55. ^ROTTERDAM 2 april kleiaardapp. 35 mm opwaarts voor het binnenland: bintje f 27.50-30; bevelander f 24-27; klei- aardappelen 38 mm opwaarts: furore f 24-29; voeraardappelen f 4-6. Prijzen berekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. Konstanz 294 (+4), Rheinfelden 272 (-49), Ottenheim 414 (-30), Straatsburg 402 (-3), Maxau 626 (-(-43), Plochingen 228 (-82). Mannheim 514 (-f94), Steinbach 404 4-47), Mainz 480 4-83), Bingen 369 (4-66), Kaub 436 (4-89), Trier 539 (-49), Koblenz 550 4-76), Keulen 558 4-124), Ruhrort 730 (4-226), Lobith 1246 4-201), Nijmegen 978 4-170), Arnhem 980 <4- 1040), Eefde IJssel 428 (4-46), Deventer 320 4-39), Monsin 5610 (-30), Visé 5227 (-41), Borgharen 4328 (-47), Belfeld 1540 (4-78), Grave beneden de sluis 705 4-48)

de Stem | 1962 | | pagina 3